Broodjagers op retour Huisduinen Stad en Omgeving r Jimmy Brown als Uitroep „Brand op de Banckert!" gold nuttige oefening Bruinvissen verspeelden hun kans op het kampioenschap Den Oever krijgt vijftig woningen Nieuws van het eiland Texel Jazz: dagelijks brood in veler monden Drie brandweren werkten nauw samen Grote bedrijvigheid aan de Buitenhaven Theodoor verhuisd, Tarzan gevlucht. Overweg Doggersvaart krijgt flikkerlicht Postagentschap Zuid straat tijdelijk gesloten Tussen Haaks en Kuifje Ronde van Den Helder afgelast Wedstrijd tegen APGS ging verloren Vreugde bij de VZV'ers in Velsen Ufts*apjes voor de jeugd IN HET KORT Urk Twee Urker zangkoren in de lauweren Succes voor dirigent Bode Wieringen Toestemming tot de bouw definitief verleend Bouw marinecantine gegund BESOMMINGEN l|MUIDEN Paard sprong van schrik in de sloot Maar alles liep nog goed al ledereen heeft goed z'n brood met Elke boterham een lekkernij! OOK IN 1902 EN 1927 KOMKOMMERTIJD r Zindelijkheid liet veel te wensen over.... PRIJSOANSWEDSTRIJD Explosie bij de N.S. te Amersfoort Westerling arrestanten in vrijheid Nagekomen Familieberichten QM ongeveer half acht gisteravond hebben vele nieuwsgierige stadgenoten zich grote haast naar de Buitenhaven gespoed. Men zag brandweerauto's rijden en men had bij geruchte vernomen, dat de brand woedde op Hr. Ms. torpedo- bootjager „Banckert". Tegenover het Commandementsgebouw heerste dan ook al spoedig een drukte van belang. Politle-agenten hielden de mensen op afstand, terwijl brandweermannen-in-volJcdige-uitrusting bedrijvig heen en weer renden. Men zal inmiddels hebben begrepen, dat het hier een oefening gold, waarbij de gem ente-brandweer en de mannen van Marine en Rijkswerf nauw samen werkten. Deze vrij grote oefening stond wat de werkzaamheid van werf- en gemeentebrandweer betreft onder leiding van de plaatsvervangend hoofdbrand meester van de Rijkswerf, de heer G. Rens. Het hoofd van de Marinebrandweer, de luitenant ter zee van de technische dienst der eerste klasse D. P. de Boer. was met de beveiliging van nabijgelegen schepen belast. Wij hebben kunnen aanschouwen, dat een en ander een vlot verloop had. Ver ondersteld werd, dat de machinekamer van de „Banckert" in brand stond. „Brand op de stookplaat", had men el kaar doorgegeven, en daar raasde het materiaal door de straten. Daar bijna geen gebruik van de sirenes werd ge maakt, bevroedden velen al wat er aan de hand was. Men mag zich gelukkig prijzen, dat het geen werkelijkheid was want de „Banckert" wa's omringd door andere schepen. Zo lag rechts de „Nep- tunus" en tegen het bedreigde rustte Hr. Ms. „Evertsen" die op haar beurt een buurvrouwe vond in de „Luymes' van de Hydrografische Dienst. Men mocht zich gelukkig prij zen, schreven wij, waarmte niet gezegd wordt, dat de samenwerkende brand weerlieden het gevaar niet hadden kun nen bezweren. De twee-gemeente-wa gens waren spoedig ter plaatse, en ook een spuit van de Rijkswerf liet niet op zich wachten. Langer duurde het, aleer de kleinste Marine-spqit, die in de At- jeh-loods is gestationneerd, bij het Commandementsgebouw arriveerde. Uit een praatje van het bedienende perso neel kwam vast te staan, dat zij binnen twee minuten ter plaatse waren. „Maar", zo grinnikte een van hen, „we werden te laat gebeld. Ja, dat zit 'm in de va- canties, he? De betreffende telefoniste kon ons telefoonnummer niet zo gauw vinden". Van groot belang Hiermee zij tevens aangetoond, dat dergelijke oefeningen van het aller grootste belang zijn. Die ervaring heeft men opgedaan, nadat een brandje woed de aan boord van een mijnenveger, en men op het schip de weg niet wist. Daardoor kregen de vlammen meer vreetkansen dan nodig was. Hiervan heeft men zeer veel geleerd en ook de oefening van gisteravond heeft onge twijfeld vruchten afgeworpen. De spuitslangen verdwenen door allerlei „gaten" naar de ingewanden van de oorlogsbodem, er kwamen mannen met rookmaskers en zuurstofapparaten aan te pas, van de „Neptunus" werden twee stralen gericht, een ziekenauto van de Marine naderde, twee mannen in het Wit sprongen er uit en haalden later de QNZE „stadsaap" Theodoor is verhuisd. Gebruik makende van de nachtelijke duisternis en de stilte op straat heeft hij het geboomte in de pastorietuin aan de Kerkgracht verlaten en zijn intrek genomen in het lommer langs de Prins Hendriklaan. Daar kreeg hij gisteravond gezelschap van een jeugdige „Tarzan", die onder de belangstelling van een dichte drom Nieuwediepers in één der hoge bomen was ge klommen en daar zijn leven in de waagschaal stelde om de olijke kermisaap te vangen. Maar vier apenpoten en een „handige" staart waren ruimschoots opge wassen tegen de ledematen van de jeugdige klauteraar. Boven dien had de politie er bezwaar tegen, dat deze amateur-Tarzan een verkeersopstopping teweeg bracht. „Kom naar beneden", werd de knaap geordonneerd, en zulk3 geschiedde. En Tarzan, be vreesd voor politionele repré sailles, nam ijlings de benen toen hij eenmaal de begane grond weer onder de voeten had. Theo door, die op het hoogste topje een prachtig panorama had veroverd, lachte in alle vier zijn vuistjes. Het is ook nog zomer en hoe kan het aapje weten, dat de Nieuwe- diepse winter funest voor hem belooft te worden? brancard. Men was dus op alles voor bereid. Wij kunnen gerust zeggen, dat de denkbeeldige brand snel was geblust. Reeds lang voor acht uur werden de eerste slangen al weer opgerold en in de wagens geborgen en trokken trans pirerende mannen de rookmaskers van het gezicht. Behalve de brandweercom mandant, commissaris A. Hensums volgde ook de directeur van de Rijks werf, de kapitein ter zee P. R. Riedel, de verrichtingen van de samenwerken de brandweren met grote belangstelling. Wij vernamen nog, dat de eerste spuit van de gemeentelijke brandweer stond onder commando van onderbrandmees ter Jongman, en de tweede onder com mando van inspecteur Van der Meulen. De oefening, waarbij geen water werd gebruikt, werd geacht ten einde te zijn, nadat een voorwerp uit het donkere binnenste van de „Banckert" naar bo ven was gehaald. Ook de overweg aan de Doggersvaart wordt thans van een flikkerlicht-instal latie voorzien. Deze overweg stond niet in een zo slechte reuk als de uiterst ge vaarlijke overweg in de Burgemeester I.ovinkstraat te Breezand, maar toch hebben zich ook" hier ln de loop der jaren enkele ernstige ongevallen voor gedaan. De laatste tijd is de situatie ter plaatse niet beter geworden, daar de reflectoren aan belde zijden de dienst weigeren. Het is verheugend, dat de Nederlandse Spoorwegen hier tijdig een naar wij hopen afdoende maat regel treft. Van de directeur der P.T.T. te Den Helder vernemen wij, dat- het Post agentschap aan de Zuidstraat van Maandag 11 tot en met Zaterdag 16 Augustus wegens vacantie gesloten zal zijn. Hr. Ms. „Marnix" is gistermorgen binnengelopen en heeft ligplaats geko zen voor het Havenplein. Hr. Ms. landingsvaartuig „L 9602" en de twaalf aan het N.J.V.-Zeekamp ter beschikking gestelde sloepen zijn gistermiddag om half twee naar Me- demblik teruggekeerd. De Ronde van Den Helder, die Zon dag 10 Augustus zou worden gehouden, is wegens bijzondere omstandigheden afgelast. 6. Jimmy stopte met zijn taxi voor ae „Rode Ruiter" in Braamzijl, sprong er uit en opende zoals het behoort het portier om zijn twee reizigers bij het uitstappen behulpzaam te zijn. De heer in het ruitjespak klopte hem goedkeu rend op de schouder. „Goed gereden, chauffeur", zei hij opgewekt, „u zult nu wel trek hebben in een kop koffie. Gaat u maar even met ons mee naar binnen". „Graag meneer, ik moet u zeggen dat ik inderdaad snak naar een bakje koffie, maar als t de convenieert, dan hebben ze t maai- te zeggen. Dan blijf ik rustig in m ni wa gen wachten". „Neen", sprak nu dere, „daar komt niets van in. Je gaat met ons mee naar binnen ij'S volgde nu zijn beide klanten.Hilkeek een beetje verbaasd naar de gevel van „De Rode Ruiter". Een erg déftige ge legenheid was het niet. Het was een echte havenkroeg die ^iegen was tn een onaanzienlijk achteraf-straatje. Vreemd", dacht hij, „dat die heren ia zulk een verdacht kroegje 'n bespre. king moeten voerenMaar lam, dacht Jimmy hier niet over na. Ook hij stapte naar binnen en zette zich on verzoek van zijn klanten aan het ta. feitje, waaraan ook zij hadden plaats genomen. Een waard, die je alleen &j op zijn gezicht twaalf jaar tuchthuis, straf zou geven, bracht hun drie kop, pen met koffie, waarvan de damp af. sloeg. De Bruinvissen zijn er niet in geslaagd hun kampioenskansen voor 3A te be houden. In hun eerste wedstrijd tegen APGS, die Dinsdagavond onder grote belangstelling aan de Dijk werd gespeeld, gingen zü met 3—1 ten onder. De Amsterdammers kwamen met een heel wat betere ploeg voor de dag dan in de uitwedstrijd in de hoofdstad. Enkele snelle spelers waren meegekomen en mid- voor Steehouer, een oude rot in het vak, maakte het Van de Water wel erg moeilijk. De Nieuwediepers zagen geen kans in een hoog tempo te spelen, waardoor de schaarse aanvallen steeds konden worden opgevangen. Ook het gemis van Gode, die inmiddels in militaire dienst is, deed zich sterk gelden. Vóór de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Wilden berg kreeg zelfs de eerste kans, maar de bal werd hem zo slecht aangegeven, dat de keeper er vlugger bij kon zijn. Direct zetten de politiemannen een te genaanval op, die via een keuriff schot van de middenvoor met succes werd bekroond. Deze 10 achterstand inspireerde de thuisclub wel een ogenblikje tot beter spel. De snelheid werd iets opgevoerd, waardoor ook de druk op het vijande lijke doel kon toenemen. Leder kreeg hierdoor zijn kans om kort vóór de rust de partijen op gelijke voet te brengen. De tweede helft van de wedstrijd was deze keer, zeker voor het publiek, het beste deel. De gasten hadden het spel volkomen in handen, maar wat Van de Water aan keeperskunst liet zien, was werkelijk verbluffend. Keiharde schoten van veraf en dichtbij wist hij op sublieme wijze te stoppen en enkele malen dachten we zeker, dat er doel punten zouden vallen, doch steeds kon hij nog juist op tijd redden. Toch moest hij op eën gegeven moment voor een hard achterwaarts schot van dp links voor capituleren, en het werd 31 toen Steehouer de bal onbereikbaar in de linker bovenhoek liet verdwijnen De Bruinvissen probeerden nog het initiatief over t,e nemen, maar er werd slecht geplaatst. Zij waren geen schijn meer van de ploeg, die tegen VZV zo'n verdienstelijke 3—2 overwinning wisten te bevechtjn De competitie is thans afvelopen en door deze nederlaag heeft VZV uit Velsen het kampioenschap be haald. De Velsenaren kunnen nu trach- De buurtvereniging „Vrede en Vrij heid" blijft ook in de zomer actief. A.s. Maandag gaan de kinderen der leden van deze buurtvereniging een dagje met een autobus op reis. Het doel van de tocht is Hilversum en de speeltuin te Oud-Valkeveen Ook een paar uur tjes ravc"~n op de schone Gooise hei de staat op het programma. Als nu het weer maar wil meewerken! De kinderen der leden van de speel tuinvereniging afdeling Visbuurt, heb ben ook een uitstapje in het verschiet In de tweede helft van deze maand paan zij per autobus naar Alkmaar, waar de Hertenkamp zal worden be zocht, en het Heilooër Bos. De opzich ter van de tuin, de heer Frangois, kan uiterliik 16 Augustus de namen der deehmw-tjes noteren. De sociale werkster van de Ne derlands Hervormde gemeente houdt op werkdagen (behalve op Maandag) 's morgens van negen tot tien uur, en bovendien op Dinsdag- en Donderdag avond van zeven tot acht uur, spreek uur aan het adres Tweede Vroonstraat 8_ te'"*oon 2469 Een zeer beperkt aantal invalide ouden van dagen kan zich vandaag nog opgeven bij de heer F. N Winzer, Mo lengracht 10, voor het Zaterdagmiddag te maken uitstapje per autobus. Dezer dagen namen het Chr. Man nenkoor „Halleluja" en het Chr. Ge mengd Kleinkoor. beide onder leiding van de heer F. Bode, deel aan een Chr. Nationaal Concours te Ootmarsum. Bei de koren kwamen uit in de eerste afde ling en wisten in deze afdeling en wis ten in deze afdeling ook beide een eer ste prijs te behalen. Het mannenkoor zong als verplicht nummer „Sicut servus" van H. Altink en als vrij nummer „De reddingboot" van H. van Reenen en behaalde met de ze nummers een eerste prijs met 336 punten. Het kleinkoor zong als verplicht nummer „Lentemorgen" van H. van Reenen. en als vrij nummer „Pinkster motet" van George Stam en behaalde hiermede een eerste prijs met 309 pun ten. Vooral voor de jonge dirigent de heer Bode is dit een geweldig succes daar hij dit jaar met alle vier koren waarvan hij dirigent is eerste prijzen in de wacht wist te slepen. MANNENKGOE UIT I1ATTEM CONCERTEERT In het kader van de zomerconcerten komt 23 Augustus a.s. het mannenkoor D.E.V. uit Hattem naar Urk, om hier een concert te geven. VEEL BEZOEK VAN TOURISTEN Urk wordt druk bezocht door touris- ten, maar ook oud-plaatsgenoten kun nen Urk niet vergeten. Wij merkten dezer dagen o.a op onze oud-plaatsge noot Ds. G. Spijker. ten het terrein dat zij vorig jaar ver loren, terug de winnen. De eindstand m de derde klasse A luidt: VZV 8 7 0 1 14 48—9 Bruinvissen 8 6 0 2 12 32—12 APGS 8 3 2 3 8 17—18 De Ham 8 1 2 5 4 15—29 ZAR 8 1 0 7 2 9—53 Het gemeentebestuur van Wieringen heeft officieel toezegging gekregen om met de bouw van vijftig woningwetwo ningen in Den Oever te doen aanvan gen. Het bouwvolume voor deze vijftig woningen was vorig jaar reeds vastge steld, doch betrekkelijk kort na dit heugelijke moment, werd de toestem ming tot de bouw ingetrokken. Nu is één en ander echter definitief vastge steld. De enige beperkende bepaling, die ongetwijfeld niet al te zeer betreurd zal worden, is, dat met de bouw van deze vijftig woningen vóór 1 Novem ber a.s. moet worden aangevangen. De bouw van een cantine voor de Koninklijke Marine in Den Helder is gegund aan het bouwbedrijf Gebr. Schiphorst voor f 523.325. De firma Schiphorst is gevestigd in Haarlem. Het is morgen hoog water om 9.25 en 22.10 uur, en laag water om 3.30 en 16.25 uur. De temperatuur van het zee water was 18.7 graden Celsius. Besommingen van 1 trawler f 15.700, IJm. 73 f 15.000, VI. 77 f 22.300, IJm. 71 f 10.000, Loggers IJm. 210 f 4610, IJm. 209 f 10.500, Am. 18 f 2830, Kw. 69 f 3430, Kw. 28 f 4800. Kw. 73 f 3030, Kotters IJm. 226 f 215, IJm. 249 f 160, Sch. 70 f 320, Kw. 128 f 395, Kw. 35 f 650, Iers. 93 f 700, Tx. 33 f 2020. Per kg: heilbot 3.552.55, gr. tong 3.35—2.80, grm. tong 2.13—1.86, kim. tong 2.17—2, kl. tong I 2.20—1.90, kl. tong II 1.82—1.38, tarbot I 1.64—1.34. Per 50 kg: tarbot IV 3833, kl. griet 2724, tongschar 62, gr. schol 6248, grm. schol 7247, kim. schol 6242, kl. I schol 38—28, kl. II schol 23—8, schar 16 v. haring 1511, makreel 1610, gr. schelvis 52, grm. schelvis 58, kim. schelvis 47%44%, kl. schelvis k 46%—44, Per 50 kg: wijting 8.1011, gr. gul 47—40, mid. gul 37—28, kl. gul 18—12, kl. haai 2720, pieterman 1813, kl. koolvis zw. 22, kl. rode poon I 12%8. Per 125 kg: gr. kabeljauw 276—80, gr. koolvis zw. 5232. De aanvoer bedroeg totaal 8000 kisten. Van een voorbij rijdende auto met een hoog opgeladen vracht vlas, schrok het paard van de heer D. Koorn zo he vig dat het pardoes, ter hoogte van de Puffafabriek in de sloot sprong. Met zich sleepte het een platte wagen, waar op een tank water stond. Vrouwe Fortuna had vandaag een goede bui: het paard sprong meteen daarna dwars weg, zodat het niet on der de wagen schoot; de voerman slaag" de erin er bijtijds af te springen en het jongetje, dat ook op de kar zat, voel de de zware tank langs zijn oren sui zen en naast zich in het water plonzen. De remkabel bleek geknapt te zijn. Nadat het paard bevrijd was door het tuig door te snijden, kon de juist pas serende vuilnisauto de wagen weer op het droge brengen. Over geluk ditmaal niet te klagen. MOTORNIEUWS. Zaterdagavond kunnen de motorrij ders in Den Hoorn hun vaardigheid to nen. In de Dorpsstraat gaat men ring steken en daarna volgen er nummer tjes behendigheidsrijden. De bedoeling is, dat de deelnemers gecostumeerd ver schijnen. Een en ander gaat uit van de Motorclub Texel. Deelnemers zijn van harte welkom. Onder meer is een wed strijd in het langzaam rijden om en langs obstakels, wat beslist geen gemak kelijke opgave is. DE FILMS VAN DEZE WEEK. Een kleurenfilm getiteld: Met de kippen op stok, waarin enige verliefde mensen, een boerderij en een revue, alles bijeengebonden door een hoeveel heid songs. Het boek van Rudyard Ki- pling. Kim, is onder dezelfde titel ver filmd. Natuurlijk speelt het in de jungle, gekleurd ditmaal, evenals de spionnage en de contra-spionnage. .komkommer"- en vacantietijd is men gauw geneigd, een blik in het verleden te werpen. Uiteraard doen wij dat middels oude jaargangen van de Helderse Courant, die betrouwbaarder zijn dan de beste waarzegger. In onze editie van Zaterdag 6 Augustus 1927 vijf en twintig jaar geleden dus lazen wij iets over de „Trek naar Huisduinen", tengevolge van het zomerse weer. Leest hoe onze collega van destijds het zei: „Het de laatste maanden zo stille strand krioelt van de mensen, en de zee, die grauw-grijs en grommig daar lag in haar stille verlatenheid, lonkt en lacht haar bezoekers toe als een coquette jonge dame van achttien zomers". En na deze geslaagde inleiding wierp onze collega zich met alle energie op het onderwerp „gevaarlijke drukte", want in komkommertijd moet hij geweest zijn als wij nu. In 1927 werd dus ook geklaagd. Hoort de heer G. Michels, die schreef over „De jazz-muziek in onze moderne sa rnenleving". Hij beweerde: „Desniette min, de tijd moet uitmaken of hier werkelijk een stuk opvoeding van de toekomst is aangeboden. Uit maat schappelijk oogpunt beschouwen we de jazz als een voordeel, daar zij velen het dagelijksch brood in den mond geeft" In hetzelfde jlad werd de wedstrijd Helder—ATG 4—6 verslagen. „Helder speelde de eerste helft met bijzonder weinig vuur, waardoor het spel leed, maar kwam eerst in de tweede helft beter op dreef, althans speelde met meer spirit. Slecht verzorgd was echter het plartsen, wat zelfs door de beste spelers van het team (Bak, Dijkshoorn e.a.) zeer onvoldoende werd gedemon streerd", ook in oie tijd rolde de bal dus niet altijd naar wens. Omdat vijf en twintig jaren voor ons slechts het opdiepen van een klapper betekent, hebben wij ook eens gekeken, hoe onze stad het in 1902 maakte. Wel. vijftig jaar geleden waren er evenzeer moeilijkheden. In de raad kwam ter sprake, dat „het tegenwoordige verple- gingspersoneel totaal ongeschikt is voor zijn taak" En de heer Staalman vroeg zich af, „waarom wordt de direc teur op staande voet ontslagen, is er fraude gepleegd? Heeft de directeur zich misdragen? En het overige perso neel wordt ook aan de dijk gezet, zon der brood voor vrouw en kind". De voorzitter zei, „dat de verpleging niet deugt en noodzakelijk verbeterd moet TJIT het nummer van 6 Augustus 1927 u citeren wij nog even: „Wie nu nog langer thuis durft te blijven en niet naar het strand toedraaft met een blij de pretuitschatering, is de zon en het mooie weer niet waard. Dat hebben de huismoeders begrepen en zij zijr ge gaan in den vroegen morgen, met en zonder kinderwagens, in een luchtig japonnetje, met een zomersch gezicht langs den Huisduinerweg naar net blij de strand, dat daar lag in de koeste ring van de zon. Ze zijn geduikeld in het kille zeewater, zwaaiend met ar men en beenen, ze hebben vergeten hun trouwe echtgenooten aan wie ze twintig en meer jaren door een hechte liefdesband verbonden waren". De schrijver bedoelde het in zijn ar tikel te hebben over het gevaar van de drukke weg. Lezen wij zijn regels goed, dan moet het destijds verschrik kelijk zijn geweest. De politie hield een oogje in het zeil, want „niet alle voetgangers zijn even verstandig, even min als alle chauffeurs even voorzichtig zijn en alle wielrijders even hebbelijk Daar zijn ook de broodjagers (auto bussen), die zoveel mogelijk retourtjes naar Huisduinen proberen te maken Begrijpelijkerwijs is er over geklaagd dat nu, juist tijdens de drukte van het tmzoen, den'nieuwen duinweg voor het verkeer gesloten is". worden: de wet en het fatsoen eisen dit van de raad". Het voorstel van B. en W. (de gemeente-apotheker wordt van zijn betrekking als directeur van het zie kenhuis eervol ontslagen en de Com missie van Toezicht gemachtigd tot het aanstellen van een hoofdverpleegster directrice en van drie gediplomeerde verpleegsters, respectievelijk op een salaris van f 300 en f 200 elk, buiten huisvesting en voeding) werd ten slotte met 13 tegen 8 stemmen aangenomen. Meer te koop In hetzelfde nummer lazen wij voor u het wonder van deze eeuw: „Telefo nie zonder draad". De redactie meende- „Het schijnt, dat de telegrafie en de telefonie zonder draad thans in prac- tisch gebruik zullen genomen worden Kort geleden heeft men althans te Londen, een maatschappij opgericht met een kapitaal van ruim 2 millioen gul den die volgens een geheel nieuw systeem, afwijkend van dat van Mar- t. m, goedwerkende en goedkopoe m richtingen denkt te plaatsen". In 1902 was er trouwens meer te koor dan tegenwoordig. Want waar krijg je het: „Modezaak te koop voor f 900 met inbegrip van voorraad en opstand ruim f 500 wasrdig". En o, als u dat wist lezers: aan het begin dezer eeuw had mer er moeite meegetuige deze advertentie in 't Vliegend Blaadje- „Gevraagd een zindelijke dagmeid". Air bijzonderheid vermeldde de krant vat Zaterdag 9 Augustus, „dat de nieuw be noemde wethouder van Schoterland. d' neer K. de Jong, tevens is kleermakei aanspreker en gelegenheidskellner". En zo, lezers, hebt ge met ons erva ren, dat in de jaren 1902 en 1927 i> Augustus evenzeer komkommertP heerste. Wij hebben ten minste nie' wereldschokkends kannen ontdekke< tenzij u het van belang vindt, dat h L. K. Neyts van de Hoofdgracht tege veel verminderde prijzen oprulmir hield van strohoeden. Dat was In 190 toen de huismoeders zich, al of nir met kinderwagens, naar het zonnig strand spoedden. Zo erg veel is er nir veranderd. WE GAAN HANDBALLEN. Twee proefwedstrijden waren er no. dig om een vertegenwoordigend hand. balelftal voor Texel te kunnen opstel, len. De gezamenlijke scheidsrechters vormde de keuze-commissie. Na lang wikken en wegen is dan het team uit de bus gekomen, dat a.s. Zondag op het SVC-terrein te Cocksdorp zal spelen tegen de eerste klasser J. H. C. uit Ju. lianadorp. Een mooie kans voor onze handbalsterren. Zaterdagavond speelt JHC eerst tegen SV De Cocksdorp. Zeer zeker gaat van dergelijke wed» strijden een grote propagandistische waarde uit en misschien kunnen onze Texelse speelsters zover komen, dat ook zij aansluiting .bij de grote Bond wen sen. JONG-DIEREN-DAG. Op 13 September organiseert de Texelse Konijnenfokvereniging een Jong-dieren-dag; een tentoonstelling van konijnen in 1952 geboren. De ten- toonstelling wordt waarschijnlijk ge. houden in het Gymnastieklokaal aan de Molenstraat. Het is te hopen dat de keurmeesters druk werk krijgen. Hedenavond van 8 uur af in het Amusementsbedrijf „CENTRAAL". Hoofdprijs 25.— en vele andere prijzen. (Advertentie, Ing. Med.) Gistermorgen omstreeks half tien is in de centrale werkplaats van de Nederlandse Spoorwegen te Amers foort een gashouder van ongeveer 6 meter lengte, die op druk beproefd werd, uit elkaar geslagen. De arbei ders P. J. Vesters uit Zuilen, B. G. van Steenderen en A. van Doorn uit Utrecht en H. B. Rouwhorst en P. de Vries uit Amersftort liepen lichte verwondingen op door rondvliegend8 glasscherven. ANETA verneemt, dat drie van de zg.n. „Westerling-arrestanten" op vrije voeten zijn gesteld. Het zijn A. W. Burger J„ R. Haasies en E. Hooper. Zij bevonden' zich sind begin 1950 in gevangenschap te Djakarta. VISSERIJ URK. Woendag werd door 124 vaartuigen aangevoerd: 16178 pond kuilpaling. L. f 1 25, 40 pond lijnaal, prijs 160, 258 pond snoekbaars, prijs f 0.80f 0.83, 139 pond rode baars, 0.78—f 0.81, alles per pond en 429 bakken nest, prijs f 3.00 per bak van 37 v, kg. Heden ls in Vrede ont slapen onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader HENDRIK VERKERK, Echtgenoot van A. J. Verkerk Aalpoel op de leeftijd van 60 Jaar. A. J. VERKERK— AALPOEL Hilversum, 6 Aug. '52. Cameliastraat 16. Vopr uw belangstelling, ondervonden bij het over lijden van onze geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer WINOLDUS ALBERTUS SWATERS, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: H. E. SWATERS— VAN TWISK -«en Helder, Augustus 1952, Fazantenstraat 8.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2