r Stad en Omgeving Jimmy Brown als Jan Busser won verrekijker van het College Zeemanshoop Medemblik, gaststad van jonge zeevaarders Premiekeuring landbouwpaarden Timorpark is geen kampeerterrein Helderse jongen beste van alle candidaten voor diploma stuurmansleerling A Geslaagd met gemiddelde dat de negen benadert JONGETJE UIT RAALTE OP HET NIPPERTJE GERED Kunstmatige ademhaling kwam nog juist op tijd Anna Paulowna Bakkersvacantie 1952 Sport- voor Zondag Kape'aan kreeg ernstig onge'uk bij Den Helder Tweede periode van de bakkersvacantie Athlefiekmiddag van WSOV uitgesteld Tussen H.t*lcs en Kuitje Jeugdige trekkers kregen nachtlogies in cel op het Politiebureau Ook Zwitsers werden door politiemannen bijgelicht Urk De vlag rees boven kasteel Radboud Marine-autoriteiten bezochten het N.J V.rkamp Texel 't Zand GROTE DRUKTE IN ALKMAAR „Wat vertelt u me nu?", waren de eerste woorden die de heer H. Busser, Inspecteur van politie te Den Helder, er uit kon brengen, toen de secretaresse van de Zeevaartschool, mevrouw Brizée, hem die prachtige mededeling deed. „Ja, uw zoon heeft de kijker gewonnen", klonk het nogmaals van de andere kant. Ge kunt u voorstellen hoe groot daarna de blijdschap was in het gezin Busser, want zoon Jan was daarmee de beste stuurmansleerling A. van het gehele land. En toch kunnen' wij ronduit zeggen, dat zijn directeur, de heer Jac. Middendorp, en zijn mede-leerlingen wel op dit succes waren voorbereid. Immers, de blonde Helderse jongen dong mee met een cijferlijst, die vrijwel geheel met negens was gevuld. Het gemiddelde bedroeg 8.6! Men begrijpt, dat Jan zelf ook voelde, dat hij een redelijke kans had. Elk jaar stelt het College Zeemans hoop te Amsterdam zon waardevolle verrekijker beschikbaar. Het instru ment wordt ten. slotte toegekend aan de leerling van de AS-opieiding, die van alle examencandidaten in Neder land het hoogste aantal punten be haalt. Herinneren wij het ons goed, dan ging verleden jaar een leerling van de Zeevaartschool te Terschelling met de hoogste eer strijken. Hierbij zij onmiddellijk vermeld, dat de prijs het meest ten deel valt aan jongens van de kleinere scholen, of, beter gezegd: aan de leerlingen van de scholen in de kleinste plaatsen. Hetgeen ook te ver klaren is, daar in een dergelijke om geving minder kans bestaat om afge leid te worden. Een stad als Den Hel der biedt sneller de mogelijkheid tot vertier. Mede daardoor slaan wij de prestatie van onze negentienjarige stadgenoot zo hoog aan. Want hij heeft twee jaar lang volledig ingespannen gewerkt, vaak tot diep in de nacht. Zijn vader kan er met gerechtvaar digde trots over vertellen. Inspecteur Busser is vooral verheugd, omdat hij het succes van zijn zoon zo'n mooie „reclame" vindt voor de Helderse Zee vaartschool en onze stad. Er zijn wel eens moeilijkheden, maar directie en onderwijzend personeel vinden telkens weer de juiste „injectie" om de jon gens op te beuren, nieuwe, moed te ge ven, wanneer er problemen zijn. „Daar om vindt ik het zo fijn", zei de heer Busser, maar laat ik u meteen vertel len, dat wij de officiële tijding nog niet hebben ontvangen. Toen mevrouw Brizée mij opbelde, zei ze. dat num mer 245 de hoogste was. Wel, nummer 245 was mijn zoon op het examen!" Natuurlijk hebben wij gevraagd, wat Jan Btisser nu gaat doen. En wij kun nen u de overtuiging geven, dat hij al weg was geweest, als er niet een heel klein kinkje in de kabel was ge komen. Hij kon al geolaatst worden bij de Rotterdamse Lloyd. maar zijn amandelen vormen nog een hindernis. Die moeten eerst „geknipt" worden. En nu er in ons land gevallen van kinderverlamming zijn gesignaleerd, geniet enig uitstel bij deze kleine ope ratie voorkeur. Morgen, misschien overmorgen, krijgt Jan Busser van het College Zeemanshoop het officiële bericht. Maar dan zijn zijn stadgenoten over zijn topprestatie reeds uitvoerig inge licht! Op het strand van de „Donkere Dui nen" nabij Paal 2 is gistermiddag om ongeveer drie uur een jongetje van zeven jaar spelenderwijs van een pier in het water gegleden. Het kind had het bewustzijn reeds verloren, toen het door omstanders op het droge werd gebracht. Leden van het politiekorps en het Rode Kruis waren gelukkig spoedig ter plaatse. Zij trachtten de levens geesten weer op te wekken met be hulp van zuurstof en kunstmatige ademhaling. Tot aller vreugde slaagde men daarin, waarna het knaapje ter observatie naar het gemeenteziekenhuis .Parkzicht" werd overgebracht. Het jongetje was de zevenjarige A. van der K. uit Raalte, die in Den Helder Is gelogeerd. EXAMENS Te Amsterdam slaagden voor de akte nuttige handwerken de dames J. W. Bruin (Texel), H. E. Dijl (Texel), E. den Hartog, T. M. Heemstra, L. Him De komende week zijn in onze ge meente de volgende bakkerszaken ge sloten: N. Nap, Jb. Beerse, H. M. v. d. Giesfcn, C. Hooimeijer en J. Molenaar. Geopend zijn de zaken van B. Hol- trop, F. de Valk, N. Neefjes, D. de Vries, J. de Jong en Chr. de Vries. Tevens kan men op vastgestelde tijden terecht op bepaalde punten: B. HOLTROP: 12.3012.45 Fa. Ge luk; 11.30 J. Hooimeijer (Di.-Do.); I.452 A. Meeldijk; 3—3.30 hoek Meer weg—Middenweg. F. DE VALK: 11—11.45 Klink— Schorweg; 2—2.45 C. Haas, Kleiweg. N. NEEFJES: 10.30—10.45 Pluister; 1111.15 Pranger; 2.153.15 S. de Jong; Ma., Woe., Vrij. en Zaterd. 3.15—4.00 J. Hooimeijer. D. DE VRIES: 1—1.30 Grasweg- Middenweg; 2.30—3.15 Opklapbrug Mo lenvaart; 3.304.15 Zaterdag Molen vaart. J. DE JONG: 10.15—10.30 J. Stam mes: 10.35—10.45 N. Bakkum; 11—11.15 G. Geerligs; 1.302.15 A. Paardekoper; 2.30—3.15: v. Houten; 3.30—4.15 F. Duchene. CHR. DE VRIES: 10.30—11.15 Ceres; II.4512.15 Kortmann; 1.151.45 Huijg: 3.00—4.00 W. v.d. Meer. Zondag speelt BKC 1 tegeh BKC 2, aanvang half elf. Wat ZAP betreft het volgende: Za terdagavond om half zeven de return match tegen HRC 2. Zondag 10 Aug.: Juniorendag te Wormerveer, waaraan ook ZAP-elftallen deelnemen. Op 15 Augustus speelt op het terrein van Con Zelo ZAP 1 tegen Grashoppers, b.g.v. de opening van het terrein al daar. Ten slotte nog od 24 Aug. de returnmatch in Noordwijk tegen JSC. ARTSENDIENST TIJDENS VACANTIE De komende veertien dagen, gaat dr. Olree met vacantie. Vanaf 9 Augustus tot en met 25 Augustus aanstaande zal de praktijk van de gemeentearts wor den waargenomen door dr. Veenis. of bij overstelpende drukte door dr. Nau- ta uit Wieringerwaard, tel. K 2242-262. Boodschappen moeten steeds vóór 9 uur 's morgens afgegeven worden, nu dus bij dr. Veenis te Breezand, tel. 250. 's Zaterdagsochtends is er geen spreek uur. Dr. Olree houdt te Breezand weer spreekuur vanaf Vrijdag 29 Augustus aanstaande van half 5 tot half 6. INGELANDEN, ATTENTIE! Dijkgraaf en Heemraden van de Anna pers, I. de Jonge, A. M. Kramer, F. Paulowna Polder maken U attent op de Stevenson en A. van de Wenden te Den Helder, alle leerlingen van de Bij zondere Kweekschool Voor onderwijzers (essen) alhier. Schouw over het afhakken van riet in kavel-, scheiding- en spoorwegsloten. Deze schouw wordt gehouden op Maandag 18 Aug. e.k. Band van motorfiets raakte lek Gistermiddag kreeg Kapelaan Dek ker, die momenteel zijn standplaats te Enkhuizen heeft, een zeer ernstig mo torongeluk. De kapelaan was per mo torfiets op weg naar Den Helder. Onge veer ter hoogte van De Kooi, kreeg een der banden een lek. Kapelaan Dekker, die de macht over het stuur kwijtraak te, werd van de motofiets geslingerd. Met een schedelbasisfractuur moest hij worden opgenomen in het ziekenhuis te Den Helder. Zijn toestand is zeer zorg wekkend. Een neefje van de kapelaan, dat achter op de motorfiets zat, bleef ongedeerd. Behalve in Enkhuizen, is kapelaan Dekker ook een bekende fi guur in R.K. kringel in Den Helder, waar h\) jaren als kapelaan heeft ge staan. De tweede en laatste groep van de Helderse bakkers gaat van Maandag 11 tot en met Woensdag 20 Augustus met vacantie. Op dezelfde wijze als tijdens de eerste vacantieperiode wordt hun taak waargenomen door de volgende zaken: J. Vliek (Emmastraat 33), C. Krigée (Van Galenstraat 71), R. J. Wij- ma (filiaal Corn. Ditostraat 1). A. Vliek (Planciusstraat), Coöperatie (Jan (Bijl straat), J. Piscaer (standplaats Heems- kerekstraat), M. Koffeman (standplaats Huisduinen), H. de Graaf (standplaats Sumatrastraat), L. Post (standplaats Nw Den Helder), M. Koffeman (standplaats Bremstraat), W. Slikker (Lorentzstr. 60), R. J. Wijma (Brakkeveldweg 2), Coöperatie (Brakkeveldweg 136), De Eendracht (standplaats Tuinstraat), J. Krigée (Brakkeveldweg 162), H. de Graaf (Wezenstraat 15). J. Bruin (Sluis dijkstraat 53), M. Koffeman (Schagen- straat 60). De Volharding (Koningstr. 75), Nic. Boots (Oostslootstraat 77), De Volharding (Kuiperstraat 1), Coöpera tie (Molengracht 43), J. Piscaer (West- straat 98), G. Wieren en Zn. (Wagen straat 3), J. Slikker (Stakman Bosse- straat 40), L Post (Vijzelstraat 93), G. Wieren en Zn. (standplaats Ooievaar straat), G. Wieren en Zn. (standplaats Burg. Houwingsingel), Kaandorp (Rei- perstraat 22), A. Slikker (Julianadorp en buitenveld). Zaterdagmiddag zou de Werfsportver. haar jaarlijkse onderlinge sportwed strijden organiseren. Men heeft evenwel besloten deze sportdag in verband met do Haven-Marsdiepwedstrijd uit te stel len tot Zaterdag 30 Augustus, 's mid dags om half drie. Hr. Ms. mijnenveger „Roompot" arriveerde gisteren uit Rotterdam in Nieuwediep. Het is morgen hoog water om 10.05 en 22.45 uur en laag water om 4.15 en 17.00 uur. De temperatuur van het zeewater was 18.2 graden Celcius. Een surveillerende agent van politie trof gisternacht omstreeks twaalf uur twee jongens in het Timorpark aan, die kennelijk de bedoeling hadden, daar hun kampeertent op te slaan. De knapen bleken op een trektocht door Nederland, en verkeerden in de veronderstelling, dat Den Helder nog geen kampeerterrein rijk is. Verwonderlijk i? dat niet, daar het kampement „De Donkere Duinen" op een zodanig tijdstip werd geopend dat het nog niet op de kampeerkaarten kon worden opgenomen. Texel, maar daarvoor was het te laat. Dat vernamen zij uit de mond van een politieman, die zij bij het binnenrijden van de stad ontmoetten. Maar zij kre gen bovendien te horen, dat onder de rook van Den Helder een keurig kam peerterrein ligt. Een motor-met-zijspan van de politie wees de Zwitserse chauf feur de weg naar „De Donkere Duinen", waar bij het licht van de autolampen de tent werd opgeslagen. Met een aangename herinnering aan de hulpvaardigheid van de Helderse politie hebben de Zwitsers hun vacan- tiereis de volgende dag voortgezet. ALKMAAR, 6 Aug. 1952. (Alkm. Exportveiling). Aardappelen 8—10, drielingen 46: Slabonen 3447; Snij bonen: stam 2146, pronk 3643; Kom kommers 8—18; Tomaten A 3048, bonken 1828; Druiven (per kg) 1.30; Bloemkool I 26—48. II 8—24; Rode kool 512; Groene kool 6.509; Spinazie 4345: Sla 2—6.50; Postelein 815; An dijvie 614; Rabarber 47.50; Bieten 4—8; Bospeen 819, Waspeen 8—20; Uien 6—1.50; Soepgroenten 24; Peter- De jongens hadden het Timorpark een aantrekkelijke plaats gevonden om de nacht door te brengen, maar de poli tieman .oordeelde het toch beter een andere oplossing te treffen. Het was te laat om hen nog naar het kampeerter rein te verwijzen. Het opslaan van een tent vergt bij duisternis, ook al helpt de maan een handje mee, vrij veel moeite. Daarom werd de jongelui onder dak verschaft in het hoofdbureau van politie. Volledigheidshalve werden informa ties ingewonnen in Scheveningen, de woonplaats van de beide jongens. De ouders bleken op de hoogte te zijn van de wijze, waarop de jeugdige trekkers hun vacantie wilden doorbrengen. De politie kon dus volstaan met het ver lenen van de bescheiden service van een nachtlogies in.... een cel, omdat een politiebureau nu eenmaal geen ho tel is. Enige Zwitsrs hebben eveneens veel genoegen ondervonden van de service, die de Helderse politie haar cliëntele biedt, 's Avonds laat arriveerde een klein gezelschap per auto uit het Al penland in de contreien van Nieuwe diep. De dames en heren wilden naar 7. Toen er nog een tweede kop kof fie werd besteld, zei de heer in het ruitjespak eensklaps tegen de waard: „Ik zou best een broodje met cervelaat- worst lusten. Kun je ons dat bezorgen, kastelein?" De waard trok een nog al bedenkelijk gezicht. „U vraagt me daar wat. Ik heb wel cervelaatworst in huis, maar die zit in de kelder". De heer in 't ruitjespak trok een hoogst verbaasd gezicht. „Nou, wat zou dat? Er man keert je toch niets aan je benen. Ga 't dan uit de kelder halen! ik ook niks te lui voor", antw°or^fne.^® waard, „maar sinds gisteravond kuiin we d!e kast waar de worst en waar ook nog andere etenswaren 'n..z,"e" geen mogelijkheid open krijgen. Ik heb al om een timmerman gevrnagd maa die laat op zich wachten „Dat isi ook een mooie boel", zei Jimmy- ..Wat man- dan aan die kast? Is de sleu- keert er tel soms zoek?" De herbergier schudde zijn hoofd. „Er zit niet eens een sleutel op, maar de kastdeur klemt zo, dat niemand hier in huis hem kan open krijgen". Kunt u niet s even gaan kik ken, chauffeur?" vroeg de heer met de scheve deukhoed. „Als ik zo naar uw handen kijk, zou ik zeggen, dat daar wel een beetje kracht in zit". Jinuny toonde zich zeer gevleid over dit com. pliment. „Wel zeker", zei hij, „wijs me maar even de weg naar de kelder..,.» VOORUITGANG BIJ DE URKERVLOOT. De U. K. 60 en U. K. 202 respectie velijk schepen van J. van den Berg en L. Krama, zijn uitgerust met het aller nieuwste op visserij gebied. Het zijn n.1 visdetectors. Men kan nu in de stuurhut op een soort film zien hoe diep of het is, of er wrakken in de buurt zijn en het voornaamste hoeveel vis er in de buurt van het schip is. Voor onze Urker vloot een ware vooruitgang omdat het Urkers zijn1 die het nieuwste van het nieuwste heb ben. Er zijn nog maar enkele schepen in Nederland die een dergelijke uitrus ting hebben. PREDIKBEURTEN OP ZONDAG 10 AUGUSTUS 1952. Gr. Kerk. Z. 10 uur ds Schrovenwe- vr van Scheemda, 17 uur ds Baar van Bozum. Ger. Kerk, N„ 10 uur ds Baar, 17 uur ds Schrovenwever. Chr. Ger. Kerk, 10 en 17 uur Lees- dienst. Ned. Herv. Kerk, 10 en 17 Sur de heer A. Korten van Sellingwol- de. Ger. Kerk, art. 31 K. O. 10 en 17 uur ds W H. de Boer. Ger. Bond in gebouw Irene, 10 en 17 uur de heer Visser. GESLAAGD Onze oud-plaatsgenoot, onderwijzer K. Romkes Fzn slaagde deze week voor hoofdakte A. Voor het Mulodiploma A slaagden Hein Hakvoort. Jan Schele, Nagele, Dirk Bakker, Marten Paster kamp, Dubbele Romkes en Alie Kra mer. Niemand werd afgewezen. TOT OUDERLING GEKOZEN. Tot ouderling bij de Ger. Kerk werd gekozen de heer Steven Res. Inmiddels hebben de nieuw gekozen ouderlingen en diakenen allen de benoeming aan genomen. Gisteren was het een grote dag voor de Jeugdige aa« «end* zeekamp van het Nationaal Jongerenverbond te Medemblik ten grote dag, om- dat toen een aantal hoge zee-officieren en een aantal vertegenwoordigers van crote maatschappijen en verenigingen ter gelegenheid van het tweede lustrum van het zeekamp het kamp te Medemblik bezochten. In dit bezoek weerspiegelde zich de belangstelling van de marine en de koopvaardij voor het werk van het N J V terwijl de jonge zeelieden thans konden kennis maken met personen, die voor hen het symbool z«n van hetgeen zü «elf willen bereiken en betekenen op zeevaartgebied. Aan dit zeekamp werd door het hoog bezoek grote luister bijgezet en om half elf was het een drukte van belang op het met bloemen om- zoomde slotplein van kasteel Radboud. Een aantal genodigden was toen reeds gearriveerd. Wij zagen vice-admi- raal Furstner, admiraal b.d. Helfrich, de heer Van der Weide, plaatsvervan gend dir.-generaal van de scheepvaart, voorts vertegenwoordigers van de Ne derlandse reders, van het scheepvaart- wezen en van verschillende maritieme fondsen, zoals het Karei Doorman fonds en het Margrietfonds. Voorts wa ren er verschillende hoge marine officieren aanwezig, o.m. kolonel Rompswinkel van de Mariniers te Doorn, luitenant-ter zee Loppe, inspec teur van het zeecadettencorps, terwijl Op school had Suzie Eves geleerd dat kamelen lange tijd buiten drin ken kunnen, maar toen de droogte aanhield besloot zij de natuur te hulp te komen en het aardige pro duct van haagscheerkunst in de tuin van hdar woning in Humber- stone Leicester, Engeland, voor verschrompeling te behoeden. GESLAAGD De heer H. J. H. van der Hulst te Den Burg is geslaagd voor het gedeelte B van het examen hoofdakte. VERLOREN. Verloren is een manchester Inlichtingen bij de rijkspolitie Zand. broek, te 't GROOTEBROEK, 7 Aug. 1952. „De Tuinbouw". 45.000 kg aardappelen, Eersteling, grof 10,60—11,10, groot 10,60 —11.20, v.v. 3.604.20; Doré, grof 10.30 —10.90. groot 11; Saskia, grof 10,90— 11.10; Blauwe Eigenheimers, grof 7.80 —8.10, groot 8.40—8.90; Eigenheimers, grof 7.40—8.90, groot 8.50—9.60; Bintje, grof 10.80, groot 10.30—10.90; Record, grof 7.70, groot 8.90; 1200 kg slabonen 33—37, afw. 20—29; 1000 kg bieten A 7; 1200 kg rode kool 46; 350 stuks bloemkool B 3742, B II 22. MEDEMBLIK, 7 Aug. 1952. Mui zen, grote 10.8011.40, grove 10.80 11.60; Bintje grot? 10.30—10.70. grove 10.40—11,80; Moerlianders 10.20—10.40; Blanke Eigenheimers 10.50—11.60, Blauwe Eigenheimers 11; grove Eigen heimers 8.86—9.40; ronde biet A 5.86— 6.70, B 430; Rode E doorgedraaid; dubbele bonen A 4244, B 3840; bloemkool A I 42. A II 38, A III 31. OPPERDOES, 7 Aug. 1952. Mui zen, grote 10,8011, grove 9.80; Blauwe Eigenheimers 10.8011, grove 8 80 9.20; Blanke Eigenheimers 10.9011.40; aanvoer 10.000 kg; 4200 kg dubbele bo nen 41—47. Door het bestuur van de afdeling Noord-Holland van de Vereniging tot Bevordering van de Landbouwtulg- paardenfokkerij in Nederland zijn gis teren op het Sportpark te Alkmaar meer dan honderd veulens, één en tweejarige hengsten en merrien van één tot zeven Jaar aan een nauwgezette premiekcuring onderworpen. Er waren inzendingen uit de gehele kop van Noord-Holland. De uitslagen waren als volgt: De uitslagen. Hengstveulens: Gelders: veulen 10-4 van fokk.-eig. J. Veldt te Bergen werd premiewaardig gekeurd. Eerste prijs Gron. veulen 18-4, fokk.-eig. R. Hart- mans, Middenmeer. 1-jarige hengsten: Gelders: 3e pr. de hengst 1215, fokk.-eig. C. Blankendaal, Bergen, Gron.: 2e pr. Pedro 3186, fokk.. eig. N. Stuyt, Nibbixwoud. Merrieveulens: Gelders eerste prijs: Roza Kellinneke 22-5, fokk.-eig. C. Franzen, Bergen; Reinuwtje 11-5, fokk.- eig. J. Zwaan, Heiloo; Rozana 7-2, fokk - eig. G. Franzen, Bergen; Rivouke 18-4, fokk.-eig. C. Roele, Purmer. Premie waardig: Rozina, (C. Kout, H. Hugo- waard), Roluna 4-5 (C. Blankendaal, Bergen), Riesje (J. Helder, Egmond), Onariejanne 17-4 (Adrichem, Limmen), Rita 14-4 (wed. L. Schermer,, Castri- cum), Ria 12-3 (J. de Koning, Oter- leek), Regina 3-5 J. Pauw, Z. O. Beemster). Gronings. Eerste prijs: Ro- lina 23-4 (W. Salentijn, Heiloo), Veu len 9-4 (J Nieuwhof, Middenmeer). Premiewaardig: Veulen 9-4 (wed. P. Molenaar, Santpoort); Nercia 29-4 (P. Groot, Enge Wormer), veulen 25-4 (R, Duyn, Bakkum). Reinetta 6-4 (M. Kaptein, Egmond), Rita, April <C. Frikkee, Purmer), Rennie 21-4 (M. Slooten. Stompetoren) en Riane 27-4 (J. Liefting, Egmond-Binnen). 4 t/m 7-jarige merrien met veulen (Geld. type): tweede prijs: Morina 19957 (fokk.-eig. A. Borst, Wieringer waard. eig. C. Kout, H. Hugowaard), Marjolijntje 19952 (fokk. Oostenrijk, A'dam, eig. Cl Slooten, De Rijp), La- jani 19253 (fokk. A. de Jongh, Harich, eig. J. Schat, Purmerend), Juul 17565 (fokk. J. Könst, Zevenhoven, eig. M. Slooten, Stompetoren). Derde prijs: Lora 19118 (fokk. A. Egdom, Wouden berg. eig. C. Roele, Ourmer), Mery 19948 (J. Pauw. Z. O. Beemster), Ju- lian 17561 (P. de WH, Heiloo). 4 t/m 7-jarige merrien met veulen, Gron. tvpe: Tweede pr.: Meta 12312 M. Kaptein, Egmond aan de Hoef). Derde pr.: Kalmia 10915 (fokk. A. Starkë, Hoogwoud, eig. P Bakker, Midden Beemster); Jaria 19423 (fokk. W. Oldenziel. Kropswolde, eig. ,T. Balk. Monnikendam) Kembrasa 681 (J. de Koning, Oterleek). 4 t/m 7-jarige stermerrien met veu len, Geld. type: Lortuna 19137 (C. Blankendaal. Bergen), tweede nr. Gron. tvpe: Kilenv 10914 (fok. wed. R. de Boer Grooteeast, eig. J. Nieuw hof. Middenmeer) (eerste priis plu» kroonprnedicaat keuring S»hagen)! 2e pr,: Kozelien 11500 (fokk G. v. d. Woude, Kockange, eig. N. Blauw, H. Hugowaard. 4 t'm 7-jarige kroonmerrien met veulen, Gron. type: 1 Jedina 1043R ifokk. W. Idsardi, Terwaard, eig. D. Hartmans, Middenmeer). 1-jarige merrien. Gron. tvpe: le pr.: Prinses 3935 (N. Bruynis, Nw Vennep) Pagina 1220 (N. van Diepen, Ursem); van 113 (H. Pa- Panora 4112 (Tj. Doornbos, Midden meer), 2e pr.: Perrie 1188 (P. Kistema- ker, N. Beemster(, Parkiet, (C. A. Rot teveel, Oterleek), Patra 1446 (N. Kaan, Wieringerwaard), 3e pr.: Prinses Greta 3082 (fokk. J. Appelman, Hens broek, eig. A. Rotteveel, Oterleek) Ponske 674 (J. Veenboer, Uitgeest), Paulientje(P. Kuiper,, Hoogwoud). Gelders: eerste pr.: Paulineke 115 (G. Franzen. Bergen) Paula 4824 (Jb Veldt, Bergen) Pryolita 1211 (C. Blan kendaal, Bergen) Pirmossa 4082 (P Smit, Wervershoof). Tweede pr.: Pamo- ra 474 (M. Mulder, Groet), Pona 135 (C. Rotteveel, Oterleek), Petra 4826 (P. Kistemaker, N Beemster) Derde pr.: Paula 4076 (fokk. Kok, Wognum eig. J. Mooy, Heiloo), Panita 1206 (fokk. P. Derksen, Eist, Eig. F. Breugel, H. Hugowaard), Parola (R. Duyn, Bakkum), Pirena 125 Rotteveel, Heiloo). 2-jarige merrien: Gron. le nr raltje 149-423 (fokk. S. Wiersema Niehove, eig. C. Rotteveel, Oterleek)- Oleny 3837 (.1, Nieuwhof, Midden meer), Olbina 3168 (fokk. A Pijper Hensbroek. eig. J. Frikkee. Oost-Knol lendam) Geld. Opaulina 3954 (Kok Wognum, eig. De Koning. Schermer)' Je HJpr- .0dine 965 Kramer, Koedijk), Ousinie 970 (fokk. G Fran zen, Bergen, eig. C. Schoen, Bergen) 3-jarige merrien: Geld. 2e pr.: Non- da 20089, (fokk. Dc Jong, Hei en Boei- cop, eig. G. Franzen. Bergen)- Gron le pr. plus ster: Natinka 1332 (C Kui- ner, H. Hugowaard), Nulda 1331 (wed G. Schermerhorn, Stompetoren) Nu- blina 779 (A. Pijper, Henshroek), Nos tin 752, J. Nieuwhoff. Middenmeer) Tweede pr.: Nemia 780 (P. Donker Hoogwoud) Nora 3167 (fokk. J Hel der, Berkhout, eig. De Goede, Purmer) 3e pr.: Nicolina 801 P. Koomen. Berk hout), Neer je 20427 (fokk. Willigen. Zoelmond, eig. P. Schermerhorn, Gr Schermer) Notinka 1313 (R. Duvn Bakkum), ook burgemeester en wethouders v®n Medemblik met hun echtgenoten blijk van belangstelling gaven. Klokslag hall elf arriveerde toen, nadat zijn komst gemeld was met een handy-talkie, de bevelhebber van de Nederlandse zee- strijdkrachten, admiraal De Booy. Ds grote dag voor het zeekamp had een aanvang genomen. Statig verrees dan ook de Nederlandse vlag met de drie sterren als teken van een hoog bezoek aan de mast op het slotplein. De geno digden werden welkom geheten door de kampcommandant, A. Th. C. Schie- bergen, die dank zei voor de belangstel ling van de gasten. In het bijzonder heette hij admiraal De Booy welkom, die mede namens de minister hier aanwezig was. Hierna werd een minuut stilte in acht genomen ter herdenking van de gevallenen in de oorlog. Admi raal De Booy sprak vervolgens de in een carré opgestelde zeekampdeelne- mers toe. Hij hoopte, dat het kamp niet alleen zou strekken om de liefde tot de zee te vergroten, maar ook zou leiden tot vriendschapsbanden, die door de deelneming van buitenlanders zouden reiken tot ver over de grenzen. Hierna werden de baksgewijs opge stelde jongelui geïnspecteerd, terwijl de admiraal zich tevens aan de kampstaf liet voorstellen. Het gezelschap begaf zich hierop naar d£ ruime ridderzaal van kasteel Radhoud, welke feestelijk was versierd. Hier werden enige ver versingen aangeboden. Na dit korte op onthoud maakten de gasten een wande ling over het gehele kampterrein om de uitstekende outillage in ogenschouw te nemen. Admiraalzeilen. Tot besluit van het ochtendprogramma namen de hoge gasten aan boord van een marinesleephoot een vlootsohouw af. De twaalf sloepen, waarover het kamp beschikt, voeren in kiellinie, terwijl de sleepboot een saluutronde om deze schepen voer. Het zgn. admiraalzeilen was 'n groot moment voor de jeugdige gastheren van het kamp. die nu konden tonen, wat zy van de zeilkunst hadden geleerd. Admiraal De Booy vertrok hierop weer per auto, terwijl de ove rige gasten kasteel Radbout weer op zochten. De echtgenote van admiraal Helfrich maakte van de gelegenheid gebruik om Medemblik in ogenschouw te nemen, daar zij er was geboren, vond zij er nu w*eer vele bekende plekjes terug, al was zij zes jaar oud reeds uit Medemblik vertrokken met haqj; vader, dr Giebe. De rest van de dag werd gevuld met zeilwedstrijden. Ook het komende pro gramma is reeds bekend. Voor Vrijdag staat er een eskaderwedstrijd naar Staveren op het programma, terwijl de deelnemers 's avonds een bonte avond zullen opvoeren. Zaterdag is het dan bezoek van de ouders, wat gepaard zal gaan met festi viteiten, georganiseerd door de Medem- blikker bevolking. De laatste dag, Dins dag 12 Augustus, is een belangrijke dag voor de eerste jaars-deelnemers. Van zogenaamde „baar" zullen zij dan wor den verheven tot „pikbroek", hetgeen gepaad gaat met een ontgroeningscere- monieel, dat niet mis is. Gouverneur Adlai Stevenson, de democratische candidaat voor het presidentschap van de Verenigde Staten, speelt een partijtje tennlt gedurende de weinige ogenblikken van ontspanning,

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2