KoJit B&jJteJk Nelson Williams en Art Simmons bezochten Scheveningen Nog steeds leeft de herinnering aan Nicolaas Beets Uiengewas wordt weer bedreigd door valse meeldauw Trompet kan elke expressie uiten ?T gr°ïeng gr' koolvis Koningen van de Jazz vertelden over hun muziek Ziekenfondsen kunnen recepten waarmerken Adres aan regering inzake gevangen Nederlanders Vijf jaar geëist wegens de overvallen in Varsseneld Achtjarig jongetje gedood VIRGINIA De jongste dochter bij opening van expositie De civiele procedure tegen de AVRO Twee doden bij autobotsing in Zuid-Limburg Veenendaalse politie-agenf vrijgesproken Lekkere snoepjes uit de vuilnisbak Zeepost voor Oost en West TWIST BESLECHT~MET AARDAPPELMESJE Bleke schimmelplekken op de bladeren Voorkomen is beter dan genezen Woonruimte voor 3889 gezinnen Honden bewaken vliegvelden Uitbreiding hotelruimte in Rotterdam KERKELIJK NIEUWS Jongetje zwaar mishandeld Boter en nieuwe haring naar West-Duitsland BESOMMINGEN IJMUIDEN WE HEBBEN Nelson Williams ontmoet "'UtlCK i" Scheveningen. Wat, u kent deze mar. ,uas samen met Art Simmons in dan bent u net zo ver als w« ee„ na dl"'Ct? gchoord' zegt u? Wel' op dit ogenblik beseffen, dat u oud ivonlf vl11.'.^," dan moge ,u met 0,18 zijn een paar gevierde jazz-koninsren Ne,son Williams en Art Simmons allermodernste jeugd buigt als een knipmes" Van c"ltuur' wnarvoor üe ze na moeizame strijd voor eikennintr riTl'. Waarva" d,c Jeugd Betuigt, dat ""'"inning de „eeuwige jeugd der Muzen' 1GELSON Williams is de 34-jarige Pa- rijse neger-trompettist, die tot voor een paar jaar deel uitmaakte van Duke Ellington's Famous Orchestre. Zijn mu- ziekvriend Art Simmons, is de noa. slechts 26-jarige neger-pianist met een eigen jazz-kwartet, waarin Nelson als solo-trompettist de toon aangeeft. Bei den zijn geboortig uit de Amerikaanse staat Alabama aan de Golf van Mexico en hun muzikale talenten blijken zich wonderwel bij elkaar aan te sluiten. In Parijs voelen deze koningen zich thuis. En dan nog zeer speciaal in het won dere wereldje der existentialisten wier existentie zij plegen te vertolken met hun nu eens klagend, dan weer jui chend instrument. i,Spreekbuis" „nAT instrument", zo vertelde Nelson ons, „het geeft me de gelegenheid om «1 improviserend, al de gevoelens te vertolken, die op zeker ogenblik op me afstormen. Oh, such a happy faeling, te kunnen doen waar je zin in hebt." „Wat betekent jazz voor u, mister Williams?" willen we weten. „Well, in de eerste plaats een moge lijkheid om te kunnen leven," zegt bij olijk. En dom blinken ons de tanden van deze donkerkleurige musicus tegen èn een brede lach. „En dan," zo vervolgt hij, „ik kan met mijn instrument vertellen wat ik Nelson Williams met zijn koperen „spreekbuis", die Franse vereer ders hem schonken en die naar eigen ontwerp gefabriceerd werd. De ziekenfondsverzekerden zullen voortaan hun ziekenfonds kunnen ver zoeken, het door de geraadpleegde arts afgegeven recept te waarmerken, waardoor de apotheker weet, dat het fonds met de levering van de voorge schreven genees- en verbandmiddelen accoord gaat. Het fonds kan tot waar merking overgaan, nadat de controle rende geneesheer advies heeft uitge bracht. Deze maatregel is genomen voor het geval, dat een verzekerde een andere huisarts raadpleegt dan die, ten wiens name hij is ingeschreven, of een specialist, naar wie hij niet is verwe zen. De kosten van het consult komen dan uiteraard voor rekening van de verzekerde. Mr. Veldhuis te Naarden, de raads man van één der Nederlanders, die in Indonesië gevangen worden gehouden wegens de „actie van Bandoeng", heeft een brief gezonden aan de Nederlandse regering, waarin hij verzoekt de zaak ter beoordeling voor te leggen aan de Verenigde Naties. Mr. Veldhuis zegt in zijn request, dat hij, waar de Indonesische regering geen antwoord geeft op de door de Neder landse regering gestelde vragen en ook hij als raadsman geen enkel antwoord op zjjn verzoek om opheldering ont vangt, geen andere weg ziet, dan de zaak voor te leggen aan de Verenigde Naties, omdat het hier gaat om de rech ten van de mens. De procureur-generaal bij het Arn hemse Gerechtshof heeft gisteren in hoger beroep vijf jaar gevangenisstraf met aftrek geëist tegen de 32-jarige klompenmaker G. H. B. uit Harrevela en de 48-jarige landbouwer G. W. W uit Varsseveld, die tezamen te Varsse- veld de penningmeester van het NVV hadden overvallen en ondanks diens krachtig verzet hadden beroofd van een bedrag van 1800. De Arnhemse rechtbank had B„ die zevenentwintig maal is veroordeeld, tot vier jaar ver- oordeld en W„ die zeven vonnissen heeft, tot drie" jaar. Gistermiddag werd op de Rijksweg tussen Woerden en Utrecht een brom fiets door tot nog toe onbekejide oor zaak geschept door een achterop ko mende door een dame bestuurde pei- sonenauto. Het op de bromfiets mee rijdende achtjarige jongetje werd on middellijk gedood. Zijn vader, die de bromfiets bestuurde, kreeg een zware hersenschudding en inwendige kneu zingen. is ingegaan. wil. Elke expressie Is er mee mogelijk. En dat is een heerlijk gevoel. *ln de derde plaats weet ik dat de jazz inter nationaal is als een vliegtuig. En ook aat is een prettig gevoel." Nelson Williams vertelt ons dan ver- Volgens van zijn werk in het existentia- «stenkeldertje van St. Germain des s ,n Parijs, waar de jeugd met de verwarde haren en de jongens met de gekleurde overhemden over de broek zich rondom hem verzameld hebben. Een wonderlijk wereldje. Jeugdig. In ternationaal als weinig andere plaatsen ter wereld, waar de donkere zuster der lichte muze, die jazz heet, zich met zwier en gratie kan bewegen. (Advertentie, ing. Med.) (Van onze speciale verslaggever) TN het jaar 1839 verscheen bij de uitge ver F. Bohn te Haarlem een boek, de „Camera Obscura" geheten en ge schreven door een zekere Hildebrand, dat een treffend beeld gaf van de sa menleving van die dagen. Achter het pseudoniem Hildebrand ging de Haar lemse apothekerszoon Nicolaas Beets schuil, die in 1814 geboren was en eo juist gepromoveerd was tot doctor in de theologie. Tot op de huidige dag is de „Came ra" een veglgelezen boek, en vindt Ni colaas Beets vooral in zijn geboortestad nog warme vereerders. Tot die ver eerders behoort de schrijver Godfried Bomans, zoon van een achtenswaardig gedeputeerde van Noord-Holland, en zelf Geldigheid van .Maastrichtse" vergadering wordt betwist Op Donderdag 14 Augustus zal in de civiele procedure op korte termijn, die een lid van de AVRO bij de rechtbank te Amsterdam aanhangig heeft gemaakt tegen deze omroepvereniging, van ant woord worden gediend. Voor de AVRO heeft zich mr G. J. Salm uit Amster dam gesteld. Door de advocaat van de eiser, mr. Ph. L. J. Reijenga uit Hilver sum, werd van eis gediend en ge vraagd acht dagen, peremptoir voor antwoord. De president bepaalde nor maal acht dagen voor antwoord. Tevens vroeg de advocaat van eiser, op 14 Aug. of kort na deze datum de pleidooien te willen vaststellen. Dit werd niet inge willigd. De rechtbank zal hierover op de 14e Augustus nader beslissen. In deze zaak gaat het om de kwestie of de op 5 Juli j.1. te Maastricht gehou den algemene vergadering van de AVRO rechtsgeldig is geweest. De eiser acht deze vergadering in strijd met statuten en huishoudelijk reglement ge houden en derhalve ongeldig. In Zuid-Limburg, op de weg van Gronsveld naar Heer bij Maastricht, is een personenauto met grote snelheid tegen de achterkant van een langs de weg geparkeerde trailer gereden en bijna geheel onder deze vrachtauto ge schoven. De inzittenden G. van L. uit Utrecht en C. J. V. uit Jutphaas wer den onmiddellijk gedood. D. S. uit Utrecht werd in zorgwekkende toe stand naar een ziekenhuis te Maas tricht overgebracht. Alle drie waren oud-verzetslieden en hadden in Eysden een verzetsfilm vertoond. De agent van politie S. A. G. ,die een in het politiebureau te Veenendaal ge deponeerd oud kinderfietsje, dat inmid dels was terechtgekomen bij oude rom mel, had meegenomen om te laten op knappen voor een jarig dochtertje, is door het Arnhemse gerechtshof vrijge sproken. De eis van de procureur-generaal luidde drie dagen gevangenisstraf. De Arnhemse politierechter had de agent veroordeeld tot drie weken gevangenis straf, nadat de officier een maand had geëist. ook woonachtig in Haarlem. Mee aan hem is het te danken, dat er in deze zo merse dagen in de prachtige vleeshal op de Grote Markt een tentoonstelling gehouden wordt van veel interessant materiaal met betrekking tot de ..Ca mera" en de tijd waarin Beets leefde. Godfried Bomans heeft de tentoon stelling geopend, en daarbij opeigen wijze blijk gegeven van zijn verering voor die Haarlemse apothekerszoon door dingen te zeggen en woorden te gebruiken die ons onweerstaanbaar aan Beets herinneren. Als welvoegelijk mens leefde hij zich in in de gedachtensfeer van zijn ver zamelde toehoorders en constateerde toen, dat de eerste overheersende ge dachte van deze menigte was: „Wij zit ten niet, wij staan". En de tweede: „Wij hopen, dat hij het kort zal maken". Is een dergelijke fijnzinnige humor verkwikkend om een onening als deze te beleven, die plechtigheid wint aan betekenis, wanneer men er komt te staan tegenover de jongste dochter van Nicolaas Beets, de enige van de vijftien kinderen van deze predikant, die nog in leven is. Mevrouw de weduwe -Ada Went-Beets, geboren 12 April 1871, was ondanks haar 81 jaren uit- Laren over gewipt. Zij is wars van publiciteit, ge lijk haar hoog geëerde vader, en leeft het liefst in stilte. Maar juist daarom misschien wel was zij het middelpunt bij de opening van deze tentoonstelling. Daarom en omdat haar vader eenmaal bij haar geboorte geschreven had: „Blijf vriend'lijk lachen, bloeiend leven, en houd uw vaders srriisheid groen". Hon- derd-acht-en-dertig jaar na de geboorte van haar vader mocht mevrouw Went- Beets deze vader-wens nogmaals in "ver vulling laten gaan. En zij zei ons in een kort gesprek, dat wij met haar had den, dat de schoonste herinnering, die zij aan haar vader bewaart deze is, dat hij zo'n goed vader voor haar geweest was. „Een lieve vader voor een mooi gezin". Moge het doel, dat aan deze exposi tie ten grondslag ligt, nu eindelijk in vervulling/gaan. Dat doel is, in Haar lem, in de Haarlemmerhout, het Hilde- brand-monument te plaatsen, dat er al lang had moeten staan, maar waarvoor totnogtoe de nodige gelden ontbroken hebben. Twee Amsterdamse jongetjes vonden gistermiddag in een vuilnisbak een doosje met pillen. Ze konden de ver leiding niet weerstaan en aten de „snoepjes" op. De straf was vrij zwaar. Eén der knaapjes werd. ziek en in bewusteloze toestand naar een zie kenhuis gebracht. Zijn vriendje was er beter aan toe, maar werd toch voor de veiligheid ook maar opgenomen. Gelukkig bleek in de loop van de avond alles mee te vallen. De kinderen zullen geen schadelijke gevolgen van het on geval ondervinden. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld: In donesië: ms Oranje (25 Aug.); Nieuw Guinea: ss Rempang (26 Aug.)Ned. Antillen: ss Bennekom (18 Aug.); Suri name: ms Stentor (20 Aug.)Unie van Zuid-Afrika en Zuid-West-Afrika: ms Edingburgh Castle (9 Aug.); ms Win chester Castle (16 Aug.)Argentinië, Uruguay, Bolivia, Brazilië, Chili en Pa raguay: ss Alcantera (11 Aug.); Austra lië en Nieuw Zeeland: ms Johan v. 01- denbarnevelt (12 Aug.); Canada ss Maasdam (8 Aug.). Arnhemse regenverzekering had een strop De Arnhemse regenverzekering, uit gaande van de V.V.V.-Arnhem, had gisteren een strop. Zoals men weet, wordt iedere middag op de gemeente lijke kwekerij opgenomen, hoeveel re gen er is gevallen. Gister bleek tussen 10 en 15 uur 5,1 mm. regen te zijn ge vallen. De Arnhemse regenverzekering heeft dientengevolge 180.— uitbetaald aan vacantiegangers, die zich voor gis teren hadden verzekerd. Op het politiebureau: Gisternacht kwam op het politiebu reau aan het Buitenhof in Den Haag de 27-jarige mevrouw H. L. klagen, dat zij door de 27-jarige heer A. H. G. werd lastig gevallen. G. bevond zich in haar gezelschap. Terwijl de portier van het bureau nog met het tweetal stond te praten, haalde de dame onverwacht een aardappelmesje te voorschijn. Zij stak er G. mee in de buik. De portier wist haar spoedig te ontwapenen. G. werd, na in een ziekenhuis verbonden te zijn, vastgehouden door de politie, omdat hij gesignaleerd stond voor een nog niet betaalde boete van twaalf gulden subs. vier dagen hechtenis. Mevrouw werd heengezonden nadat proces-verbaal te gen haar was opgemaakt. Zij had reeds meermalen bij de politie voor het hin derlijk optreden van G. geklaagd. LANDBOUWER VIEL VAN WAGEN Doordat de balk brak, die de lading bijeen moest houden, is de landbouwer J. B. uit Noordhoek (N.B.) van een hoog geladen wagen met vlas gevallen De man brak een halswervel en is in het ziekenhuis te Breda over-leden. VALSE meeldauw (Peronospora Schleideni) is een van de ziekten, die in som mige jaren grote schade aan het uiengewas kan teweegbrengen. Hierbü be hoeft slechts gedacht te worden aan de ernstige mate waarin vorig jaar veie percelen waren aangetast. Het gevolg hiervan is geweest ontijdige afsterving van het gewas, waarbij de onvoldoende bolvorming een zeer nadelige invloed op de opbrengst gehad heeft. Niet alleen echter werd schade veroorzaakt door verlies aan opbrengst; de mindere houdbaarheid en afwijkende vorm veroorzaakten ernstige moeilijkheden bij bewaring en afzet. Ook thans schijnen op verschil lende plaatsen de weersomstandigheden reeds gunstig te zijn geweest voor het optreden van valse meeldauw. TN het beginstadium treedt de aantas ting, die te herkennen is aan het voorkomen van bleek verkleurde, min of meer ovale schimmelplekken op de bladeren, veelal pleksgewijs op. In een verder stadium ontwikkelt zich op de aangetaste afstervende delen een zwart- zwam. Bij een snelle uitbreiding van de aantasting kan het gewas in enkele da gen vernietigd zijn. De resultaten van recente proefne mingen zijn zodanig, dat het uitvoeren van een bestrijding verantwoord schijnt. In tegenstelling met de voorheen be proefde middelen worden thans met middelen op basis van zinkaethyleen bis-dithiocarbamaat gunstige resultaten verkregen. Vooropgesteld dient te wor den, dat het meest gunstige effect ver kregen wordt bij aanwending als voor behoedsmiddel. Afhankelijk van weers omstandigheden en gewas wordt de be strijding regelmatig herhaald (tussen pozen 7 a 10 dagen). INDIEN dus reeds een begin van aan- tasting geconstateerd wordt is de meest gewenste begindatum van de bestrijding voorbij. In voorkomende ge vallen evenwel waarin nog van een lichte aantasting sprake is, verdient het niettemin toch aanbeveling de bestrij ding zo spoedig mogelijk ter hand te nemen; wellicht is Éét mogelijk door een behandeling enkele malen dicht op elkaar uit te voeren ernstige uitbrei ding van de ziekte alsnog tegen te gaan. Bij de door de Stichting Ned. Uien- Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn in Juni j.1. 3769 wonin gen voltooid. Hierin zijn begrepen 120 duplexwoningen, zodat in die maand door nieuwbouw in totaal voor 3889 ge zinnen nieuwe woonruimte beschikbaar is. In het eerste halfjaar van 1952 kwa men 24.100 woningen gereed, waarvan 968 duplexwoningen, zodat voor 25.068 gezinnen woonruimte beschikbaar kwam. Sedert de bevrijding zijn gerekend tot eind Juni 1952, 220.473 nieuwe wo ningen gebouwd, waarvan 11.983 du plexwoningen, zodat voor 232.456 ge zinnen nieuwe woonruimte werd ge sticht. federatie genomen proeven, werd uit gegaan van Dithane Z 78. Dit middel kan zowel verspoten als verneveld wor den. Gezien evenwel de fijnere verde ling moet aan vernevelen de voorkeur worden gegeven. In het huidige groeistadium van de uien wordt zowel bij spuiten als verne velen uitgegaan van 3 kg van een zink- carbamaathoudend middel per ha. In dien gespoten wordt bedraagt de per ha benodigde hoeveelheid vloeistof 800— 1000 1; bij vernevelen kan daarentegen volstaan worden met 150 1. Teneinde de hechting op de bladeren te bevorderen, wordt een uitvloeier (in een hoeveelheid als voor het merk aan gegeven) toegevoegd. Het affiche van de Jaarbeurs Internationaal, welke van 211 September a.s. te Utrecht gehouden zal worden. THEODOOR verkeert nog altijd in de enigszins naïve mening, dat het mensdom liever een goed toneelstuk ziet dan een militaire parade of een veldoefening. Maar nu begint hij toch te twijfelen. In Engeland wilde men een Bernhard Shawfonds stichten, waarvoor 250.000 Pond Sterling nodig was Het doel van het fonds was, om regelmatig de stukken van Shaw te la ten opvoeren, jonge auteurs en compo nisten te helpen en het huis waarin Shaw leefde en werkte, in stand te houden. De opbrengst van de inzame lingsacties in Engeland beloopt eenter nog geen duizend Pond en daardoor vreest men, dat de plannen niet kun nen doorgaan. Een postbode uit Freshwater, ook in Engeland, kwam daarentegen tot de ontdekking, dat ket goede onvergankelijk is. Op de dag waarop hij de dienst met pensioen kon verlaten, sprong hij in een bijzonder vrolijke bui uit bed, smeet zijn wekker, die hem drie en veertig jaar lang trouw had wakker gemaakt, in duizend stuk ken kapot, en gaf zijn vrouw een zoen Om een uur of tien ging hy officieel afscheid nemen van zijn collega s. Deze hadden geld bijeengebracht om voor do vertrekkende een toepasselijk ca- deau te kopen. De gelukkige maakte verslagen. Prompt verhoogde hij de ga- ragehuur voor de gemeentelijke brand weer met tachtig procent. Doch in Parijs zijn ze democratischer. Zo heb ben de bewoners van de Josef Stalin- avenue het gemeentebestuur verzocht het pakje open enhield een wek- de naam van hun avenue te verande- ker in zijn handen. Het ding liep met- ren, omdat de postbesteller het vertikt •een af. Ja. wie bet laatst lacht, '.acht in deze straat de brieven op het juiste het best De garagehouder Walter adres te bezorgen. De betreffende post- Broeker uit Olivette (V.S.) was bij de besteller verklaarde, dat het zien van gemeenteraadsverkiezingen smadelijk de naam van Stalin hem stuiptrekkin gen bezorgde, zodat hij volkomen in de war raakte. Zo is de praktijk nu een maal en die verschilt heel wat van de theorie, zelfs als men het wiskunstig bekijkt. Studenten van de technische hogeschool in Durham, Engeland, had- don uitgerekend, dat twintig mannen bij het touwtrekken, sterker moesten zijn dan een olifant. De proef werd op de som genomen met een circusolifant. Jumbo sleurde de twintig studenten met hun docenten op zijn gemak dertig me ter door de prut. De negentienjari ge William Hinkle, die in Chicago woont, wilde ook eens in de publici teit komen. Hij at veertig scheermesjes op. Kort daarna maakte hij weer met mesjes kennis, maar nu waren het die van de chirurgen, die het scheergerei kwamen opdiepen. Handen omhoog of ik zuiver! Egyptisch spreekwoord Men is thans, zoals wij gisteren meldden, begonnen bij het luchtbe- wakingsfeorps surveillance-honden af te richten. Op het vliegveld Soes- terberg zijn al een zevental hon den in dienst en nog steeds gaat men met de opleiding van viervoe ters op de Waalsdorpervlakte ver der, Voorzien van een dik pak wordt een „indringer" door de hond en zijn geleider opgebracht. Het gebrek aan hotelruimte, dat sinds de Meidagen van 1940 te Rotter dam zeer dringend was maar na de oorlog belangrijk werd verminderd, is met ingang van gisteren weer geringer geworden. Gistermiddag is namelijk het voor de derde maal verbouwde „Hotel Regina" aan de Spoorsingel ge opend, waardoor thans in dat hotel de beschikking is verkregen over 82 bed den met 34 badkamers. NED. HERV. KERK: Beroepen te Den Hoorn (Texel): O. H. van Rhijn, candidaat te 's Gra- venhage. Aangenomen naar Vier huizenZoutkamp: W. Hoekstra, vi caris te Noordwijk aan Zee. GEREFORMEERDE KERKEN: Beroepen te Pingjum en Zurich: H. Hortensius, candidaat te Naaldwijk, GER. KERKEN (onderh. art. 31 k.o.) Bedankt voor Ulrum: J. Verkade te Zuidwolde (Dr.)' CHR. GEREF. KERKEN: Beroepen te Hilversum: P. op den Velde te Murmerwoude. Aangeno men naar Bunschoten: Joh. de Waal ie Papendrecht. GIFTEN EN LEGATEN: Voor de restauratie van de Malakka- kapel ontving ds A. J. Flink, Ned. Her vormd predikant te 's Gravenhage, een gift van 500 en een van 250. Ds J. J. v. d. VUURST DE VRIES OVERLEDEN. Te Delft is in de ouderdom van 75 jaar overleden ds J. J. v. d. Vuurst de Vries, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk. De overledene werd in 1876 geboren, werd in 1903 candidaat te Groningen en aanvaardde 28 Fe bruari 1904 te Beek het predikambt en stond vervolgens te St. Michelsgestel, Buren en tot aan zijn emeritaat in 1943 te Schipluiden. Daarna is ds v. d. Vuurs de Vries nog hulpprediker te Delft geweest. De begrafenis is be paald op Vrijdag 8 Augustus te Nigte- vegt. Een verontwaardigde moeder heeft bij de Haagse politie aangifte gedaan van de mishandeling van haar 4-jarig zoon- tje. Het jochie was op het Malieveld aan het spelen. Onder het spelen is hij op een luxe-auto geklommen. De eige naar, een onbekende man, heeft hem van de auto afgeslagen. Hij deed dat zo hardhandig, dat het jongetje een ge broken linkeronderbeen opliep. De invoercommissiV van de West- duitse regering heeft toestemming ge geven voor de invoer uit Nederland van boter ter waarde van 2.400.000 DM en van gezouten haring ter waarde van 600.000 DM. Besommingen van Donderdag: 2 trawlers f 33.000, IJm. 20 f 20.500, leggers: Kw. 57 f 2700, Kw. 85 f 1610, Kw. 89 f 3740; kotters: Kw. 10 f 1490, Kw. 189 f 580, IJm. 226 f 80, IJm. 249 f 240. Per kg: heilbot 3.85—2.35, gr tong 3.20—2.65, grm. tong 2.26—2, kim. tong 2.31—2.08, kl. tong I 2.22—2, kl. tong II 1.85—1.77, tarbot I 1.60—1.22. Per 50 kg: tarbot III 51, tongschar 52, gr. schol 5045, grm. schol 5346, kim. schol 45—42, kl. schol I 37—35 kl. schol II 22-8, schar 29—12, bot 9 v. haring 14—11, makreel 16—12, gr schelvis 4136, grm. schelvis 44—38* kim. schelvis 4634, kl. schelvis I 45—36, kl. schelvis II 308. 0-P®r„ 50 kg: wijting 11—8, gr. gul 55—27, mid. gul 23—11, kl. gul 11—8 J1,^1 IV—145°. ham 62, poontjes 8, kl. koolvis zw. 27.50—19.50, kl. kool- vis wit 27.50. Per 125 kg: gr. kabeljauw 180—181 Totaal aanvoer 5570 kisten.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3