Sinas Pim. Pam. Pom in het nieuwe huis Amerikaanseex-presidenten raken °P de achtergrond p!ö (VlaC Zuivering in Egypte verloopt niet geheel naar wens Coppi hangt race-fiets definitief aan de wilgen 2),e. iWvdwwtm De Belgische socialisten eisen gelijke diensttijd voor E. D. G.-landen OLYMPISCH STADION NEDERLAND ENGELAND Zij mogen gratis boeken lenen i Het Radioprogramma Uit zuiver fruit Meningsverschillen in de Wafdpartij Generaal Naguib ontevreden De V.S. werden door de droogte geteisterd Bonn verbiedt transactie met China Twaalf politici in Zd.-Korea aangeklaagd De moordenaar van gen. Razmara gerehabiliteerd Perzische olie op weg naar Denemarken Spoorwegstaking in Italië is mislukt FRANKRIJK WIL MILITAIRE PRODUCTIE VERZEKEREN Duits-Franse besprekingen over Saar uitgesteld <33eUi*0r"yb! Zaterdag grootscheepse protestbetogingen MAANDAG 11 AUG. INTERNATIONALE SPEEDWAYRACES Campionissimo ernstig gevallen Conté leidt in Ronde van Duitsland PATRICIA WENTWORTH Fenny ten Bosch werd jeugdkampioene tennis Amsterdam werd door I.S.U. uitverkoren Nieuw record 1500 m. vrije slag heren Hendriks zal geblesseerde Terlouw vervangen VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1952 (Van een speciale verslaggever) Als de presidenten van de Vereniede Staten hun ambt hebben neergelegd dan gaan zü weer het leven van een gewoon burger lelden. Zy worden in feite onofficiële oud-staatslieden, die, ver van de politieke arena, gerespec teerd worden en soms nog populairder lijn dan toen zij nog in functie waren Dit is de algemene regel, waar na tuurlijk ook uitzonderingen op zijn. Als we teruggaan in de geschiedenis dan zien we dat in 1888 Grover Cleve- land als president moest aftreden om dat zijn ambtsperiode om was, doch dat hij in 1892 weer in de politiek terug keerde als de candidaat voor het pre sidentschap van de Democratische Par tij; hij werd toen weer voor een pe riode van vier jaar- tot president be noemd. Theodore Roosevelt, die in 1908 presi dent-af was en toen William Howard Taft als zijn opvolger steunde, nam in 1912 weer actief aan de politiek deel als candidaat voor de Progressieve Partij. Door zijn persoonlijke invloed in het gehele land nam hij genoeg stem men van Taft weg, die zich herkies baar gesteld had als candidaat van de Republikeinse Partij, om de verkiezing van Woodrow Wilson, een Democraat, te verzekeren. Warren G. Harding, de volgende pre sident en een Republiekein, stierf tij dens zijn ambtsperiode. President Cal vin Coolidge, die hem opvolgde, trok zich in 1928 uit het openbare leven terug. Herbert Hoover, die als opvolger van Coolidge, vier jaar aan de regering was en die nu de enige nog in leven zijnde ex-president is, heeft zo nu en dan eens over openbare aangelegenheden gespro ken. Sinds hij door wijlen Frankin Roo sevelt verslagen werd, is hij niet meer als de leider van de Republikeinse Par tij beschouwd. De enige bijdrage die Hoover nog -aan het openbare leven, waaruit hij zich in 1933 terugtrok, schonk, was dat hij de functie vervulde van voorzitter van de z.g. Hoover Commissie voor de reorga nisatie van de nationale regering. Deze bestond uit een neutrale groep alge meen bekende burgers. De rapporten en aanbevelingen van deze commissie hebben de president en het Congres de afgelopen jaren er toe geleid belang rijke veranderingen aan te brengen in de uitvoerende macht van de regering Van tijd tot tijd is in het Congres de kwestie behandeld van het toekennen van pensioen aan ex-presidenten. Hier toe is het evenwel nooit gekomen. Er wordt van hen verwacht dat zij als zij zich uit het openbare leven terugtrek ken van inkomsten uit eigen middelen kunnen leven. Aan weduwen van vroe gere presidenten is in bijzondere ge vallen door het Amerikaanse Congres pensioen toegekend. Ongeveer de enige voorrechten, die een ex-president ge niet als hij zijn ambt neergelegd heefi is het recht om boeken uit de Congres bibliotheek te lenen als hij in de hoofd stad woont, het gratis ontvangen van de Congres-verslagen en het reent om als bezoeker de vergaderingen van de Amerikaanse Senaat bij te wonen Het is ook traditie dat oud-presiden ten als zij hun ambt neergelegd hebben (Advertentie, Ing. Med.) ZATERDAG 9 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19-30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram .muziek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoon- muziek. 8.40 Idem. 8.5S Voor de huis- vspuw. 9.00 Gram.muziek. (9.359.40 Wa terstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld*, causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven. 11.30 Gram.muziek. 12.00 Gra- mofoonmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- Riededelingen. 12.33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram.muziek. 13.30 Voor de jeugd. 13.45 Gram.muziek. 14.25 „Onze vacantie - hun brood", klankbeeld. 14.35 Zuid-Limburgs programma. 15.00 Ama teuruitzending. 15.30 Boekbespreking. 13.45 Jazzfestival 1952. 16.15 Van de wieg tot het graf. 16.30 Residentie-Orkest en solist. 17.15 Sportpraatje. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Dansmuziek. 19.00 Artistieke Staal kaart. 19.30 „Passepartout". causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", cau serie. 10.55 „Deze week", causerie. 20.OU Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 „The Mikado", operette (gr.pl.). 21.45 Socialis tisch commentaar. 22.00 Gram.muziek. 22.20 „Onder de Pannen", hoorspel. 2..40 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15—24.UU Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Koorconcert. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws, weerberichten en ..Voor elkaar door elkaar". 8.18 Gram.muziek. 9.uu Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Klein koor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12-30 —12.33 Land- en Tuinbouwmededeüngen.) 12.55 Zonnewijzer. 13 00 Nieuws en Ka tholiek nieuws. 13.20 Franse chansons. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.25 Amateurspro gramma. 15.00 Kroniek van letteren en kunsten. 15.38 Harmonie-orkest. W^ Om- roeporkest. 16.20 „De Vliegende Hollan der", causerie. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. Nieuws. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Instrumentaal Septet en soliste. 18.40 Gram.muziek. 19 00 Idem. 19-15 Idem. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De 8ew°"e zegt er 't zijne van. 20.15 ..Li<*tbagen causerie. 20.35 Gram.muziek. 21.00 Caba ïet. 21.40 „Voor elkaar door elkaar 21. Gram.muziek. 22.30 „Wij luiden de Zon dag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws Esperanto. 23.22—24.00 en solist. zelden beschouwd worden als nationale i-A i 8 "woordvoerders voor hun po litieke partijen. *5 d® eerste tijd van de Republiek putte Thomas Jefferson, nadat hij het ambt van president had neergelegd, zijn aanzienlijke particuliere inkomsten bronnen zo uit, dat hij als een arm man stierf. John Quiney Adams, eveneens een van de eerste presidenten, werd, nadat hij president-af was, tot lid van het Huis van Afgevaardigden benoemd en stierf toen hij die functie nog be kleedde. ■Men speculeert er op dat president Truman misschien wel naar de Ameri kaanse Senaat waar hij vroeger lid van was zal willen terugkeren. Hij heeft evenwel gezegd dat hij het leven van een particulier burger wenst te leiden en in zijn besluit is nog geen verandering gekomen. (Advertentie, ing. Med.) Egypte staat op het ogenblik „in het teken van de zuivering". Premier Ma- her had Donderdag spoedbesprekingen met de leiders der politieke partijen. Dit stond in verband met herhaalde opmerkingen van generaal Naguib, dat de zuivering in de politieke partyen niet naar wens verloopt. Residentie-Orkest Regen in Alabama kan de oog si niet meer redden Grote gebieden in het Zuiden van de Verenigde Staten hebben enorme scha de geleden door de droogte, welke het land de afgelopen weken heeft geteis terd. De boeren hebben een verlies van millioenen dollars als gevolg van het verbranden van oogsten en grasland. De prijzen voor landbouwproducten zijn reeds sterk gestegen, de melkaan- voer is teruggelopen en er werden en kele panische 'aankopen verricht in fruit en groenten in blik. In Alabama is de zware regen, welke thans einde lijk is gaan vallen, te laat gekomen om het verlies aan oogsten, dat alleen in deze staat op 150 millioen dollar wordt geschat, te verminderen. Het Westduitse ministerie van eco nomische zaken heeft geweigerd een overeenkomst goed te keuren tussen een grote Westduitse firma en commu nistisch China, welke voorzag in een goederenuitwisseling tot een bedrag van 150 millioen Mark in beide rich tingen. Het ministerie was van oor deel, dat de transactie te groot was voor een enkele firma en derhalve niet verantwoord. In Zuid-Korea zullen twaalf politi ci der oppositie voor het districtsge rechtshof te Poesan terecht moeten staan, beschuldigd van poging tot moord op president Syngman Rhee. Onder hen bevinden zich twee afge vaardigden uit de Nationale Vergade ring en Ryoe Sji Tai, de man die op 25 Juni, bij een plechtigheid te Poesan ter herdenking van het begin van de vijandelijkheden in Korea, een aanslag op Rhee pleegde, welke mislukte. SPECIALE ZITTING VAN CONGRES? President Truman heeft gisteren be kend gemaakt, dat hij overweegt, het Congres in een speciale zitting bijeen te roepen om maatregelen te nemen tegen de stijging der prijzen en de in flatie. De leden van de nationalistische Wafdpartij dringen aan op een krach tiger zuiveringsactie in de partij, aan gezien zij de verwijdering van de der tien leden, die tot dusver getroffen wer den, onvoldoende vinden. Partijleider Moestapha Nahas en de „oude garde" schijnen echter niet bereid te zijn een figuur als de secretaris-generaal Serag el Din „op te offeren". Serag el Din geeft de partij ruime financiële steun. Een radicale zuivering zou het partij apparaat ernstig verzwakken, in een stadium, dat de Wafd plannen koestert weer op het politieke toneel te ver schijnen. Inmiddels heeft één van de uit de partij gestoten leden, Hamed Zaky, ver klaard, dat hij reeds in December j.1. uit de partij is getreden, omdat hij haar buitenlandse politiek „ernstig betreur de". Hij dreigde in dit verband „ge heimen over oneerlijke betrekkingen." tussen de leden van de Wafd te zullen onthullen, die hem thans in een kwaad daglicht poogden te stellen. Ook de strijdkrachten dringen aan op een algehele zuivering van alle corrup te elementen, „de hoogste leiders, met inbegrip van hun families". De Perzische Kamer heeft gisteren een wetsontwerp goedgekeurd, dat de moordenaar van de voormalige Perzi sche premier, generaal Ali Razmara, een zekere Khali Tahmessebi, die sinds het vorig jaar in de gevangenis op zün berechting wacht, geheel zal rehabili teren. Generaal Razmara wordt in het wets ontwerp een verrader genoemd, die buitenlanders heeft gesteund in strijd met de Perzische belangen. De Deense consul te Bari in Italië heeft verklaard, dat een grote hoeveel heid Perzische olie naar Denemarken onderweg is. Hij weigerde echter na dere bijzonderheden mee te delen. De treinenloop in Italië is Donderdag, als gevolg van de door de communis tische vakvereniging van spoorwegar beiders uitgeroepen staking, wel ver traagd, doch niet geheel stilgelegd, zo als de communisten hadden beoogd. De staking is niet gesteund door de niet- communistische vakverenigingen. Vol gens de regering hebben ongeveer 45.000 communistische) spoorwegarbeiders gestaakt, volgens de communisten wa ren het er honderdduizend. Voorstellen van Pleven De Franse regering tracht de moei lijkheden, welke zijn ontstaan door het uitblijven der verwachte Amerikaanse wapenaankopen, te overwinnen. Minis ter Pleven heeft daartoe strekkende voorstellen ingediend bij de premier, Pinay. Deze omvatten in de eerste plaats de garantie, dat de productie van voor Frankrijk essentiële goederen tot aan het eind van het jaar doorgaat. Deze productie dreigde in het gedrang te geraken. Verder zijn er verschillen de wijzigingen van de begroting in verwerkt De DuitsFranse besprekingen over het Saargebied te Parijs, die vandaag zouden worden voortgezet, zijn met we derzijds goedvinden tot het midden van de volgende week uitgesteld. Vraag uw winkelier niet gewoon om bananen, maar verlang uitdruk* keljjk FYFFES. de beste. Herkenbaar aan hetblau* we etiket op iedere kam. echt mei blauw eiikei op iedere kam (Advertentie, Ing. Med.) Het nationale comité voor gemeen- schappeiyke actie der Belgische socia listische partij heeft een resolutie aan genomen, waarin zonder verwyi de in voering van een geiyke militaire dienst- tyd in de landen van het Europese continent, die deel uitmaken van de verdedigingsgemeenschap, wordt ge ëist. Deze diensttijd zal volgens de re solutie tot een minimum dienen te worden beperkt. Het nationale comité zal een beroep doen op de internationale solidariteit der arbeiders, opdat door de arbeiders organisaties en de socialistische partij en der belanghebbende landen een ge meenschappelijk standpunt zal kunnen worden ingenomen bij de besprekingen, die op 12 Augustus te Parijs zullen worden gevoerd. Het comité roept bovendien de Bel gische arbeiders op, om ter gelegen heid van de algemene staking van vier en twintig uur Zaterdag betogingen te organiseren, die een waarschuwing aan het adres van de regering zullen betekenen. Ook thans wordt nog in verschillen de mijnen en fabrieken in de Borinage gestaakt. Het bestuur van het Belgische alge meen christelijk vakverbond heeft op dracht gegeven aan zijn leden aan de stakingen tegen de twee-jarige dienst tijd niet deel te nemen. De gewezen Duitse luitenant-ko lonel Otto Versteher, in de laatste oor log stafofficier van Rommel en thans hoofd van de commissie voor Duitse oorlogsgraven in Cyrenaica, is aange houden op beschuldiging van verduis tering van gelden en beroving van ge sneuvelde Duitse soldaten. Er is voor een waarde van 2.000 gulden aan gou den tanden en kiezen in zijn bezit ge vonden. 21. Pim, Pam en Pom begrepen nu wel, dat er van de nieuwsgierige menig te, die zo juist op hol geslagen was, geen verdere hulp te verwachten viel en dus sjouwden zij met hun drietjes het overige meubilair naar binnen. Maar toen ze klaar waren en boven op hun kamertje zaten, keken ze elkaar toch een beetje verontrust aan. „Ik betwij fel of ik het hier leuk zal vinden", zuchtte Pam. „Als dat tenminste zo door moet gaan!" Maar juist op dat moment kwam Moeder binnen. „Zo, zitten jullie al op je kamertje?" sprak ze opgewekt. „Ja mam, alles is binnen", antwoordde Pim. „Goed, gaan jullie dan maar een uurtje voor de deur spelen, dan zal ik de zaak eens vlug gaan inrichten en als jullie dan straks terugkomen, weet je niet, wat je ziet!" „Moeten we u dan niet verder helpen?" „Geen sprake van. Ga de buurt maar eens verkennen, mis schien zijn er wel leuke vriendjes. Tot straks jongens!" „Tot straks, mam", rie pen Pim, Pam en Pom en ze haastten zich om naar buiten te gaan. „Kijk daar heb je Bertje", riep Pam eensklaps. „Die ken ik nog wel van vroeger. La ten we eens naar hem toegaan". Ja, daar voelden Pim en Pom ook wel iets voor en alle drie renden ze in de richting van Bertje Bigmans, die op een grote lollie stond te kauwen. 8 uur SPORT - SENSATIE - SPANNING Voorziet U tijdig van plaatsen (Advertentie, Ing. Med.) Tijdens een koppelwedstrüd op de baan te Perpignan is Fausto Coppi, winnaar van de Tour de France 1952, bij een botsing met de Spanjaard Ber- nardo Ruiz ten val gekomen in dezelf de bocht, waar twee jaar geleden de Franse wielrenner Jacques Dupont ernstig gewond werd. Coppi brak hier bij zqn linker schouderblad terwyi een röntgenfoto later uitwees dat ook zyn sleutelbeen geblesseerd was, zonder dat men nog kon vaststellen of hier al dan niet van een fractuur sprake was. Volgens de dokters zou Coppi drie maanden lang niet kunnen rijden en Het eerste gedeelte van de tweede etappe van de Ronde van Duitsland, dat van Einbeck naar Brunswijk liep over 122,4 km, is gewonnen door de Italiaan Conté in 3 uur 25 min. Tweede werd De Mulder (Belgie) in dezelfde tijd en als derde arriveerde de Zwit ser Weilenmann in 3.28.09. Onze land genoten Lambnchs en Van der Zande kwamen resp. op de 7e en de 10e plaats in dezelfde tijd als Weilen mann. In het tweede gedeelte van de étap pe, een tijdrit over 76,5 km, scheen de Duitser Holthoefer in 1 uur 51 min. 58 sec. de sterkste. Naar later bleek had Hslthoefer echter herhaaldelijk achter automobielen gereden en bovendien was hij door ploeggenoten geholpen. De wedstrijdleiders gaven hem 10 strafminuten en tevens kreeg hij een boete van 100 mark. Kirchen (Lux.) werd hierdoor winnaar van de tijdrit in 1.52.50, met de Belgen Gyse'inck in 1.53.20 en Impanis in 1.53.24 op de tweede en derde plaats. Na de tweede étappe ziet het algemeen klassement er ais volgt uit: 1. Conté (It13.44 53; 2. De Reycke (Belg.) 13.46.37; 3 Kir chen (Lux.) 13.47.17; 4. Impanis (Belg.) 13.47.51; 5. Born (Zwits.) 13.48.16. Lambrichs staat met een totaaltijd van 13.32.59 uur vijftiende, onmiddel lijk gevolgd door De Hoog met 13.55.09 vur. 24) DOOR „Wat is er, lieveling?" hoorde ze zichzelf ten slotte vragen en voelde opnieuw, hoe hij beefde. „Laat me niet los!" „Wat is er dan, Carr?" Hij vertelde het haar, terwijl hij nauwelijks zijn hoofd oplichtte en bij na fluisterend sprak, alsof de adem hem dreigde te begeven. „De man je weet wel de man die Marjory meenam en haar later aan haar lot overliet.... Ik heb zijn foto in een tijdschrift gezien. Het is James Lessiter". Ontsteld riep Elizabeth: „Carr, wat heb je gedaan?" „Ik heb niets gedaanmaar^als ik ginds gebleven was, zou ik Wat is er gebeurd?" vroeg ze nog steeds door angst bevangen. Henry Ainger kwam aanlopen met een pak tijdschriften voor Rietta. La ter, toen zij aan de telefoon was ge roepen, bekeken Fancy en ik ze en zag ik de foto van die man. met ziin naam er onder: James Lessiter. Ik heb je al verteld, dat Marjory zijn portret had bewaard: welnu, dit was hetzelfde. Toen Rietta binnenkwam vroeg ik haar voor alle zekerheid: „Is dit James Lessiter?" en wat na haar ..ja" gebeurd is, weet ik niet precies meer. Ik rende het huis uit, ik wilde hem te lijf en ik wist dat ik hem dan zou vermoor den. Toen ben ik blijven lopen hoe lang herinner ik me niet". Ze keek over zijn schouder naar de ouderwetse klok met haar langzaam plechtig tikken, ,,'t Loopt tegen hall tien", zei ze. „Ik kan geen uur over de weg hier heen hebben gedaan en ik geloof, dat ik eerst de andere kant ben uitgelo pen, maar toen aan jou heb gedacht. Ten slotte bezielde mij maar één ge dachte. naar jou toe te gaan. Ik heb zo dwaas en dom gehandeld." „Het komt er niet op aan", verze kerde ze en hij begreep, dat hier de eigenlijke grondslag voor hun onder linge verhouding was gelegen. Het kwam er niet op aan wat hij deed of zei, ook niet wat de ander zou doen, of zeggen, of hij wegging en vergat of terugkwam en zich herinnerde, de band tussen hen was duurzaam en hecht, bestand tegen de jaren, tegen alle slijtage. Hij kon het niet onder woorden brengen, kon slechts beamen, dat het er niet op aankwam en op nieuw zijn hoofd tegen haar schouder leggen. De hartstocht, die hem een uur ge leden zo had opgewonden, wae be daard; alles scheen nu kalm en o zo veraf, tot fn een al grijs verleden. Maar er was ook iets hernieuwd. Nog lang bleven beiden in dezelfde hou ding, zonder enig gevoel voor tijd of uur. Tot Elizabeth ten slotte zei; „Ze zul len niet weten waar je bent; ze zullen over je in angst zitten". Elizabeths gedachtenwereld was weer tot het normale teruggekeerd. Ze dacht aan oudere mensen, in de eerste plaats aan Pietta Crav. die wel zeer beanrst zou zijn en aan Jonathan Moore, die nu gauw zou thuiskomen van zijn schaakpartij met dr. Craddock. Ze stond op en begon thee te zetten, haalde de ketel uit de keuken en verrichtte alle kleine huiselijke plichten, alsof daarin het geheim van liefde en dienen was gelegen. Misschien was dit wel het ge lukkigste uur, dat ze tot nu toe had gekend. Alles terug te ontvangen wat je verloren hebt, alles waarop je zelfs nooit meer hebt gehoopt en ook te mogen geven wat je ongebruikt had laten liggen, het was een vreugde, die niet onder woorden viel te brengen. En haar woordenschat was töch al niet zo groot! Ook Carr bleef geruime tijd zwijgen. Hij had een lange reis gemaakt niet de paar kilometer van Melling af, maar de vijf jaren vóór hij weer op de oude plaats was teruggekeerd. Toen ze zei: „Je moet nu gaas", sloeg hij de armen om haar heen en noemde zacht haar naam. „Elizabeth „Carr...." „Elizabethwil je me weer in ge nade aannemen?" „Niet in genade, maar heb je me no dig?" „Dat weet je wel". Het duurde even vóór ze hem vroeg: „Kun je heus.... terugkomen?" „Bedoel je somsvanwege Fancy?" „Je zei, dat je niet wist of je met haar verloofd was". „Dat waren maar praatjes", lachte hij een beetje haperend. „Ze is heus een lief kind en heel verstandig. Haar achtenswaardige moeder zou in dit ge val zeggen: „Niets kwaads bedoeld en niets kwaads gebeurd", dus dat is in orde. Ik ben als een boetvaardige zon daar tot je teruggekeerd. De vraag is nu: „Wil je me ook terugnemen? „Ik kan niet anders", zei Elisabeth eenvoudig. HOOFDSTUK XV Carr liep met kalme tred naar Mel ling terug, want nu was de drift om tijd en ruimte te overwinnen bedaard. Een gevoel van veiligheid en rust was over hem gekomen en de stormen, die nog pas ziin gemoedstoestand hadden geteisterd, leken nu iets onwerkelijks, een benauwende maar met het aanbre ken van de dag totaal -'erdwenen droomof iets, dat niet hem, maar een ander was overkomen, heel, heel lang geleden Hij had Elizabeth her wonnen en begreep niet, hoe hij haar ooit kon hebben losgelaten. Onder het lopen maakte hij plannen voor hun bei der, hun gezamenlijke toekomst. Toen hij de rand van het dorpsplein bereikt had, zag hij dit als een donkere vlek onder de nachtelijke hemel liggen. Maan en sterren ontbraken op het appèl, maar vergeleken bij de duister nis in de door heggen omzoomde laan was het er nog tamelijk licht. Hij kon zowel de villaatjes aan de overkant, als de zwarte, lage omtrekken van de kerk onderscheiden, 't Pad aan de linkerhand volgende, kwam hij bij het Poortge bouw. Daar scheen licht door de gor dijnen. Catherine was dus nog op. Een kleine omstandigheid kan soms grote gevolgen hebben. Als Catherine Welby vroeger naar bed was gegaan, zouden er veel dingen een andere loop hebben genomen. Het licht, dat door haar geelzijden gordijnen heendrong, gaf Carr's gedachten een nieuwe wen ding. Indien Catherine nog niet naar bed was, zouden anderen het ook wel niet zijn. En plotseling waren die an deren verpersoonlijkt in de figuur van James Lessiter. Hij hoorde het Rietta nóg zeggen: „Mevrouw Lessiter ver nietigde nooit wat, ook niet het gering ste. Nu, hij zal heel wat stukken moe ten doorkijken". (Wordt vervolgd) dus zijn kansen niet kunnen verdedi gen bij de aanstaande wereldkampioen schappen. De campionissimo was zeer onder de indruk van deze tegenslag. Hij zeide met een ontmoedigd gebaar: „Ik heb er genoeg van. Door deze val moet ik afzien van 42 baancontracten. Het is nu al de derde keer dat ik, door dit soort ongelukken, niet aan de wereld kampioenschappen kan deelnemen, en mijn broer is verleden jaar dodelijk verongeluktMijn besluit staat thans vast: ik geef het op...." De vrouw van Coppi, die hierbij aan wezig was, viel hem bij en toonde zich verheugd dat haar man besloten had de wielersport vaarwel te zeggen. Sinds de dood van zijn broer Serse had zij er herhaaldelijk op aangedron gen dat hij een streep zou zetten onder zijn loopbaan als renner. Coppi is Donderdagavond per auto naar Italië teruggekeerd in gezelschap van zijn familie. Hij is naar men weet directeur van de rijwielfabriek die zijn naam draagt. In het tennispark „Groenendaal" te Heemstede zijn de finales gespeeld om het jeugdkampioenschap van Nederland tussen de kampioenen van het vorig jaar en de winnaars van de nationale jeugdwedstrijden te Hilversum. De uitslagen luiden: Fenny ten Bosch (distr. Den Haag) sl. Margriet van Grinsven (distr. Limburg) 62, 61; Henk Bitter (distr Amsterdam) sl. Jo- han Koerts (distr. Rotterdam) 6—3, 6—3. Europese schaatskampioenschap Hoewel wij hier in Nederland alleen nog maar denken aan zonnebaden en andere zomerse geneugten, heeft de internationale Skating Union zich reeds bezig gehouden met de Europese schaatskampioenschappen. Men heeft besloten deze kampioenschappen aan Nederland toe te wijzen. En nu maar hopen dat het hier vreselijk hard gaat vriezen, en hoofdzakelijk in Januari. De wedstrijden zijn voorlopig bepaald op het einde van de eerste maand van 1953. Mochten de weersomstandigheden het doorgaan van de kampioenschappen te Amsterdam niet toelaten, dan zullen ze te Hamar (Noorwegen) worden georga niseerd. De overige kampioenschappen zullen in de volgende plaatsen worden gthouden. Wereldkampioenschappen hardrijden: Helsinki. Wereldkampioenschappen dames: Lillehammer. hardrijden Europese kampioenschappen kunstrij den; Dortmund. Wereldkampioenschappen kunstrijden en ijsdansen: Davos. Tijdens de in het zwembad „De Kromme Rijn" te Utrecht voortgezette zwemkampioenschappen van de kring Utrecht van de K.N.Z.B. is Willemsen van „De Vechtstreek" erin geslaagd het record 1500 m. vrije slag bij de heren omlaag te brengen. De Utrechtenaar noteerde 20 min. 17.8 sec., waarmee hij 9.6 sec. onder de tijd van Piet Stam (Neptunus) bleef, die op 19 Juli 1937 te Batavia het Nederlands record met 20 min. 27.4 sec. op zijn naam had ge bracht. In het Bondselftal. dat Zondag 10 Augustus in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Egypte uitkomt, is een wijziging gekomen. Terlouw van bparta zal met spelen wegens een bles sure. Hij zal worden vervangen door Hendriks van Vitesse.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5