„Zilveren" Geertje Wielema legde definitief beslag op de beker r Jimmy Brown als diepzeeduiker Veertigtal invalide stadgenoten met het Rode Kruis op reis Heuglijke dag voor Juiianadorp: Zuivelfabriek 25 jaar Herman Willemse iikte als eersie aan Uitgeest behoudt Hemony-klok HA VEN-MARSDIEP- WEDSTRIJD Guurtje Boon en Piet Ham de beste Bruinvissen Film over de walvisvaart Donderdag in „Centraal" Zonnige dag, ondanks bewolkie hemel Heen en terug IJmuiden met sigaren en snoep - Examens Regeling storingsdienst Trainingsriï van „DOK" Tussen Haaks en Kuifje Mutaties bij „Tante Pos" HRC-elftallen verloren Texel Burgerlijke stand Mutaties bij de Belastingen Jubileum in intieme kring gevierd Prachtig geschenk voor de heer K. Hoornsman Programma voor de sport- en volksfeesten Zijpe MARKTBERICHTEN Regen, langzaam eerst, maar allengs vallen de druppels sneller en sneller. De lucht wordt één grauwe massa en do mensen die zieli op straat bevinden lopen harder naar huis toe, waar het heerlijk droog is. Eén categorie trotseert echter alles en daarvoor nemen \vjj u mee naar de Koopvaarderssohutsluizcn en haven en Dijk, want daar lijken de mensen wel niet bang te zijn voor wat nattigheid. En waarvoor dan al die heldhaftigheid? Natuurlijk em te kijken naar andere moedigen, die evenmin bevreesd zijn voor een beetje water en zijn gekomen om eikaars krachten op zwemgebied te meten. Het loopt tegen haif vier, de tijd dat de zes Havcn-Marsdiepwcdstrijd, georganiseerd door de ilelderse Bruinvissen een aanvang gaat nemen. Ondanks de regen was het Zaterdag middag langs haven en Dijk een druk te van belang. Ook naar de start waren vele Nieuwediepers gekomen, want het is toch altijd weer een aardige aanblik, wanneer de jongens cn meisjes tegelijk het water induiken. Toen we de lijst der deelnemers vóór de wedstrijd even mochten inzien, hadden wij direct on ze favorieten gemaakt: bij de dames Geertje Wielema, „Zilveren Geertje", cn bij de heren Herman Willemse, die juist afgelopen Donderdag het Neder lands record op de 1500 m. vrije slag met maar liefst 9.6 sec. had verbeterd. Om twaalf minuten over half vier gaf een snerpend gefluit aan dat de deelnemers te water moesten. Er werd ditmaal van een vlot gestart, daar de sluitwand wat hoog is om er zo maar af te duiken. We zagen daar al die deelnemers (sters) practisch gelijktijdig het vlot verlaten, doch aan het starten kan men meestal reeds zien welk vlees men in de kuip heeft. We zagen men sen van D.J.K., van de Meeuwen, beide clubs uit Amsterdam, en onze oud stadgenote Ria Schuttenhelm. Natuur lijk was het grootste aantal deelnemers lid van de Helderse Bruinvissen. En daar gingen ze dan, de meesten borstcrawlend, verschillenden school- slagzwemmend en een enkele rugslag- trekkend. Op de eerste tweehonderd meter werd er direct met een geweldige kracht aan het veld getrokken. We zagen een groepje van drie zich vrijmaken van de grote groep, en even later, op enkele meters, gingen er nog een paar. We zagen ook direct de ach terblijvers, die gedoemd waren om uit te vallen of na een enorm tijdsbestek aan de finish te arriveren. We zagen de eerste twee en bleven die enige tijd volgen. Herman Willemse en Geertje Wielema, die, het leek ons wel, reeds na vijfhonderd meter begonnen te spur ten. Even daarachter en steeds meer terrein verliezend dachten wij het Bruinvissenlid Piet Ham, doch later bleek het de D.J.K.'er Seemann te zijn, ook een zéér bekend zwemmer. Weer even naar achteren ontdekten we Ria Schuttenhelm; het gehele parcours rug- slagzwemmend, met in haar onmiddel lijke nabijheid Piet Jongepier, die later haar tempo niet meer kon volgen. niet meer duren, want wij verwachtten iemand, en wel Ria Schuttenhelm, die steeds in vierde positie had gelegen. En ja, hoor, daar kwam zij, nog steeds rugzwemmend, rustig, en bijna niet moe. Piet Ham tikte achter haar, op de hielen gevolgd door Bessen van D.J.K. Eerste Bruinvis De eerste Bruinvissendame liet nog op zich wachten, maar tot onze verba zing zagen wij daar Guurtje Boon, die kans had gezien om Annie Oudijk en Elly Pleyte er uit te zwemmen. De volgboten hadden intussen ook niet stilgezeten. Een motorsloep van de Marine beheerste het gehele parcours en een dergelijk vaartuig telde enkele leden van het Rode Kruis ter verzor ging van de uitvallers. En die waren er jammer genoeg toch nog. Vijf deelne mers moesten vroegtijdig het water ver laten. Na afloop reikte de heer Van Vende- loo, voorzitter van de zwemvereniging „Het Marsdiep" de prijzen uit aan de prijswinnaars van buiten de stad. Geer tje Wielema viel nog een kleine hul diging ten deel, naar aanleiding van haar prestatie in Helsinki. Het jongste Bruinvissenlid, de 12-jarige Carry Wil denberg, bood haar een bouquet anjers in de Helderse kleuren aan. In Formosa werd de dag besloten met een zeer geslaagde feestavond. Het gezelschap Freek Post bracht een caba retprogramma ten tonele, en daarna werd nog gedanst. Hier volgen nog de voornaamste uit slagen: Heren: 1 Herman Willemse (Vecht streek) 48 min. 4 sec.; 2 H. Seemann (D.J.K.) 49. min. 46 sec.; 3. R. Bessen (D.J.K.) 57 min. 38 sec. Dames: 1. Geertje Wielema (Robben) 48 min. 20 sec.; 2. Ria Schuttenhelm (ZIAN) 56 min. 29 sec.; 3. Guurtje Boon (H. Bruinvissen). De heer D. Vonk uit Wormerveer heeft tijdens een walvisvaart-expeditie met de „Willem Barendsz" zijn vrije tijd benut voor het opnemen van een documentaire film en het noteren van tal van interessante gegevens. Met de film en het bijbehorende praatje kan hij een hele avond vullen. Verleden week Woensdag trok de heer Vonk een talrijk en aandachtig gehoor te Den Burg op Texel, aanstaande Donderdag komt hij naar Den Helder om in „Centraal" aan de Koningstraat zijn film te vertonen. Die avond wordt in de zaal een kleine tentoonstelling ingericht van voorwerpen, die van potvissen-been zijn vervaardigd. GEERTJE WIELEMA Vooral de „minderen" hadden er veel moeite mee, om het eerste gedeelte van de haven achter zich te krijgen. Net voorbij het Havenkantoor ging het ech ter beter en kreeg men de stroom mee. Het was nu alleen zaak om de goede stroomzijde te houden. Een mooi voorbeeld hadden we hier aan jongepier en Riet Schuttenhelm. De eerste lag inmiddels al een heel stukje achter Riet, die bij het Haven kantoor evenwel de hoge zijde van de haven hield, terwijl hij juist aan de andere kant terecht kwam en door een enorm stróomvoordeel kans zag haar weer geheel in te halen. Langs de Dijk vlotte het prachtig. De harde Zuidwestenwind had niet de minste invloed op het water onder de wal, dat mooi vlak was met slechts hele grote deiningsgolven, waarvan de deelnemers geen hinder ondervonden, Geertje en Herman liepen hoe langer hoe meer uit, doch tenslotte moest dé Hilversumse het toch afleggen tegen de kracht van Willemse. Het beeld bleef practisch het gehele parcours hetzelfde; onderling verwisselden de zwemmers nu en dan van plaats en het veld raakte verder en verder uit elkaar. Om precies half vijf tikte de eerste aan de loopplank bij het Marsdiep aan: Willemse van de Vechtstreek, die dus voor ecu jaar beslag; legde op de beker. Zjjn tijd was prima; 48 min. 4 scc. Maar men was nog niet ultgejulcht, toen daar nummer twee reeds haar ge zicht achter de pic liet zien. Geertje Wielema, voor de derde maal beslag leggend op de eerste prijs bjj de dames. Het bleef even rustig aan de kant toen arriveerde Seemann van D.J K. Nog geen Bruinvis, maar lang zou bet UET is doorgaans niet moeilijk iets te vertellen over een uitstapje. Op xo'n dag wordt men overladen met indrukken, die men meestal opdoet in vermaak- centra, zoals wij noemen slechts enkele bezienswaardigheden het Panorama Mesdag, het Planetarium of Avifauna. Onderweg wordt menigmaal opgestoken, waarbij ook de ouderen zich de jeugdige genoegens van een speeltuin veroor loven, cn men is vrolijk, uitgelaten. Een-dagje-uit met invaliden is zo heel anders, dat men het zich bijna niet kan voorstellen. Achteraf valt het niet mee daarover te schrijven, omdat een tochtje voor deze mensen zo echt sober is. In de ogen van volledig gezonde mensen althans, die zich niet kunnen indenken, dat er plezier te beleven is aan: zo maar wat toeren. Zaterdag mochten wij mee met een en veertig invalide stadgenoten, die in een tweetal ruime bussen de gasten waren van het Rode Kruis. Een sober tochtje, van hier naar IJmuiden en terug, maar voor dat veertigtal een onvergetelijke reis. Voor ons en een aantal dames en heren van de Colonne Den Helder van het Rode Kruis begon de trip om één uur. De beide bussen hadden vervol gens ongeveer een uur nodig om alle reizigers van huis te halen. Langs par ticuliere adressen ging het, maar ook langs de rusthuizen, en om twee uur ontmoetten de voertuigen elkaar in Huisduinen, waar de laatste klanten werden „ingenomen". Toen kon het tochtje beginnen. Het was jammer, dat het weer aanvankelijk weigerde ook maar de geringste mede werking te verlenen. De hemel toonde zich donker en de wolken waren niet van zins plaats te maken voor het zon netje, dat op een dag als deze voor zo veel glanzende vreugde kan zorgen. Er waren nauwelijks enkele kilometers afgelegd, of daar werd „halt" gecom mandeerd. Majoor Winter van het Rode Kruis, die in de eerste wagen had plaats genomen, kwam de mededeling doen: „Er heeft iemand zijn oren ver geten!" Die tijding verwekte de nodige hilariteit. Opoe Paling kon niet op houden met lachen, toen men haar ver staanbaar had gemaakt, dat één van haar mede-reizigers zeer gehandicapt was doordat „z'n gehoorapparaat was thuis gebleven". De bus keerde terug om het waardevolle kleinood te halen. Daarna verliep alles naar wens. An dermaal werden de motoren aangezet, en daar zogen de touringcars in een matig gangetje langs de duinenrand. Pas in Egmond aan Zee verstomde het zingen van de banden op de gladde wegen. Op een winderig terrasje, van waar de woelige zee te zien en te horen was, werd een kopje thee of koffie ge bruikt. De leden van de Rode Kruis- colonne hielpen de dames en heren van hun zitplaatsen, en droegen Gré Grom mel en Grietje Bakker als vorstinnen naar een gemakkelijke leunstoel. Weer verder Het „zitje" werd kort gehouden, want verder moest men. Genieten van het landschap, genieten van het voorbij- razende verkeer en de onderlinge bab beltjes. De sigaren gingen rond en de sigaretten; niet alleen de dames, ook dc heren deelden mee in de lekker nijen: zuurtjes, cake en koek. De voor raad was niet gering, zodat men geen knagende magen voelde die naar een boterham verlangden. In IJmuiden heen werd de Velser pont voorspoedig genomen werd wat rondgereden. Langs de haven en de Katwijker loggers, door de drukke straten en weer terug. De pont deed het kalm aan met de enorme drukte, zodat de passagiers voldoende tijd had den om alles eens rustig gade te slaan. En wat was het grappig, dat de mus sen zich zelfs op en in de auto's temid den van zoveel geroezemoes thuis ge voelden! De stemming in de bussen was uit stekend. Opoe Paling met haar vier en negentig jaren de oudste van het gezelschap praatte honderd-uit met haar dochter, mevr. Geus-Paling, die als dochter moederde over haar vro lijke moeder. Opa Wolters uit het rust huis aan de Tweede Vroonstraat rookte, onverstoorbaar, lange sigaren en sloeg even onverstoorbaar de zuur tjes af. Met zijn „Churchill" was hij dik tevreden! Op de terugweg werd Schoorl aan gedaan Het was te laat, om buiten te zitten, hoewel het weer totaal was om geslagen. Nabij TJmuiden was dat an der geworden: de zon spoot haar stra len gul op mensen, bomen en huizen, zodat toch nog van een zonnige dag kon worden gesproken. Tja; in Schoorl was het ook gezellig. Men vertoefde daar geruime tijd. Pas om kwart vóór negen dacht men er aan om naar huis te gaan. Er werd wat gezongen en wat gepraat, de anderen lieten alles aan zich voorbij glijden. Ogenschijnlijk zon der aandacht volgden zij nauwlettend elk gebeuren, en in Huisduinen waren de passagiers nog „mans" genoeg om even naar de kristallen bal in de vuurtoren te kijken. En daarmee zat het er weer op. Voor een heel jaar. Niets te veel Want dat moet men niet vergeten. Voor deze een-en-veertig invalide stadgenoten, oud en jong, zijn zulke heerlijke uren slechts eens per jaar weggelegd. Wellicht begrijpt men nu, wat zo'n dagje van reizen en even uit puffen op een terrasje voor hen be tekent. Het Rode Kruis verdient dan ook alle hulde voor de organisatie van dit jaarlijkse uitstapje, dat nu voor de zesde maal werd gemaakt. De invalide stadgenoten die weer thuis bleven er zjjn er nog steeds die denken ande ren last te bezorgen raden wij aan. ook eens met het Rode Kruis mee te gaan. Want de Colonne is waarlijk niets te veel. Men weet overal raad op, vraagt het maar aan mej. Grietje Bak ker en al die anderen! Bij het op 29 Juli te Den Helder af- genomen examens Stenografie en Ma- chineschrijven, slaagden de volgende leerlingen, die werden opgeleid door Instituut „Mercurius". Voor het Unie Practijkdiploma Ste nografie Nederlands 130 lettergrepen: mej. N. Baars. Voor het Unie Practijkdiploma Ma- chineschrijven: de dames S. Joon. L Schinkel. J. v. d. Oord, M A. L. Bijl' C. van Prooijen, J. de Graaf, J. Koel- ma en de heren A. Hoekstra, J. W Scheer en C. H. C. Rathman. De storingsdienst van de gemeente lijke Water- en Lichtbedrijven is voor deze week als volgt geregeld: Electriciteit: Maandag A. A. Cor- nielje (Ooievaarstraat 133, telefoon 2997), Dinsdag H. de Haan (Ceram- straat 40, telefoon 2891), Woensdag "F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877). Dondendag W. Oostendorp (Reiger straat 8, telefoon 2457), Vrijdag. Zater dag en Zondag A. Schutte (Jacob Been straat 25, telefoon 2431). Gas en Water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, telefoon 2882), S. Bier steker (Ceramstraat 32, telefoon 3467) en D. Oostendorp (Van Limburg Sti- rumstraat 24, telefoon 2452). Bij stormachtige wind hield de wielrer.vorenigilDg „DOK" Zondag haar traditionele trainingsrlt rond Callantsoog, over een afstand van on geveer veertig kilometer. De uitslagen waren: A-klasse: 1. Koning 59 min. 45 sec.; 2. Kuiper 1 uur 4 min.; 3. Ridder, 4. De Jong, 5. Van Doorn, 6. Brouwer; C-klassc: 1. Ridder 1 uur 11 min. 5 sec.; 2. Geene 1.11.56; 3. Bouma, 4 Roele, 5. Heertjes. In de haven arriveerden de Duitse kuster „Ropkesin" (op weg naar Ham burg) en de Nederlandse kuster „Mad- joe" (op weg naar Alkmaar), Beide scheepjes zijn inmiddels weer ver trokken. De „Solglint" kwam van Dene marken met paling en ging vervolgens naar Wleringen. Het is morgen hoog water om 0.00 cn 12.00 uur en laag water om 6.10 en 18.45 uur. De heren K. MM. Hebbink en J. Manuel, bestellers bij de P.T.T. te Den Helder, zijn benoemd tot expediteur. De besteller J. Groot is op zijn ver zoek eervol ontslagen. De heren N. A. Bakker, H. Blaauwbroek en H. J. Slikker, voordien werkzaam op ar beidsovereenkomst, zijn benoemd tot geoefend-werkman in vaste dienst. De employé derde klasse G. A. Roos is benoemd tot employé tweede klasse. Zowel het eerste als het tweede elf tal van HRC hebben gisteren hun oefenwedstrijd verloren. HRC 1 leed uit tegen Sneek eert 4—3 nederlaag, nadat de roodjakken met 20 hadden voorgestaan. HRC 2 speelde thuis tegen ZAP 1. Ook ditmaal trokken onze stadgenoten aan het kortste eind (3-0). Prinses" gereed voor tewaterlating 1 t.m. 7 Augustus Geboren: Arnold Johan Homme, z. v. Johannes A. Vervoort cn Juliana C. Fa- ber; Paula, d. v. Evert Breen en Trijn tje van der Knoop; Arie Jacobus, z. v. Cornelis de Kort en Wilhelmina Stok- dijk; Margaretha Sibbeltje Emma, d. v. Frans R. Haarsma en Geertruida F. Witte. Ondertrouwd Fredrik Kuilman en Veronica C. Barhorst. Overleden: Heintje Borgman, 76 jr, wed. van Hendricus J. do Jong. GEVONDEN VOORWERPEN Capuchon; verrekijker; groene shawl, portemonnaie; badpak; vulpen; sport kous; ceintuur v. regenjas; fototoestel- bal; windjack; tas; 2 badpakken met handdoeken. De adspirant-schrijver van 's Rijks Belastingen te Den Helder J. Kersloot is benoemd tot tijdelijk schrijver bij de Invoerrechten en Accijnzen. De adjunct-commies titulair van 's Rijks Belastingen J. P. Mosk i» overgeplaatst van Hoorn naar Den Helder. Vrijdag werd op de zuivelfabriek C.Z. „Vooruitgang Koegras" de vlag gehesen. Het was slechts aan enkele ingewijden bekend, waarom die dag de fabriek dit feestelijke aanzien kreeg. De zuivelfabriek herdacht toen het vijf en twintigjarig bestaan en dit mocht niet onopgemerkt voorbijgaan. Vijf en twintig jaar geleden werd de oude kaasfabriek op het dorp ge sloten en werd de nieuwe fabriek, die toen de naam van „De Vooruitgang" kreeg, officieel geopend. In deze 25 jaar heeft de fabriek zich gestadig uitgebreid. Werkte men voorlopig zon der directeur, zodat het bestuur met een bedrijfsleider de zaken behartigde, in 1938 beslot het bestuur een direc teur aan te stellen en werd de tegen woordige directeur benoemd. De grootste jn deze functie benoemd. De grootste uitbreiding kreeg de fabriek in 1946, toen er door een fusie met. de kaasfa briek „Koegras" de stichting C. Z. „Vooruitgang-Koegras" tot stand kwam Het 25-jarig bestaan is deze dag in intieme kring gevierd. De personeels leden ontvingen ieder een douceurtje en 's avonds kwamen de bestuursleden met hun dames ten huize van de di recteur bijeen. De Harmonievereniging „Kunstzin" bracht het jubilerende gezelschap hier een serenade, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Op deze bijeenkomst werd de tegenwoordige voorzitter, de heer K. Hoornsman, gehuldigd, omdat hij van de oprichting af. deel van het bestuur heeft uitgemaakt, de laatste jaren als voorzitter. Als blijk van waardering ontving hij een haardfauteuil en een luchtfoto van het fabriekscomplex, terwijl aan mevr. Hoornsman bloemen werden aangeboden. Het gezelschap bleef enige uren ge zellig bijeen. Het ligt In de bedoeling om dit jubileum op een nader te be palen dag op een officiële receptie te herdenken, waarbij het dan zeker niet aan belangstelling zal ontbreken. De commissie, die de Sport- en Volksfeesten organiseert, welke dit jaar op 23, 24 en 25 Augustus worden gehouden, heeft de plannen verder uit gewerkt. Op Zondagmiddag 23 Augus tus worden op het JVC-terrein wed strijden voor kinderen gehouden, voor de jongens 68 jaar houtjesrapen, 911 jaar zaklopen. 1214 jaar hinder niswedstrijd, voor de meisjes 6—8 jaar flessenwedstrijd, 9—11 jaar ballen op een blaadje, 12—14 jaar slagzinwed strijd. 's Avonds speelt JVC 1 een voetbal wedstrijd tegen HCSC 1 uit Den Hel der. Op Zondag, 24 Augustus, worden er een paar handbalwedstrijden ge speel waarvoor de tegenstanders nog niet bekend zijn. Dan volgen volksspelen op het Loopuytpark, waar voor de commissie weer enkele attrac tieve nummers heeft uitgedacht, zoals popzoenen, fietsen met een tegenge stelde versnelling en fietsen met hinder nissen. Van de gelegenheid tot tonknup pelen zullen de liefhebbers zeker een druk gebruik maken. Op Maandag, 25 Augustus, 's mid dags om 2 uur, begint de hemdenrace. waarvoor het vorige jaar zo'n grote belangstelling bestond, dat de toe schouwers zich druipnat lieten rege nen, omdat zij van dit vermakelijke schouwspel niets wilden missen. 9. Jimmy was nu wel in een don ker hok terecht gekomen en daar was hij wel even van geschrokken, maar hij was toch niet van plan zich zo maar bij zijn onverwachte gevangen schap neer te leggen. Het eerste wat hij deed, was zijn electrische zaklan taarn te voorschijn halen. „Ik moet eerst eens zien, waarin ik terecht ben gekomen", mompelde hij, terwijl hij het schijnsel van zijn zaklantaarn langs de wanden liet spelen. Het was een vuil hok met stenen wanden en een plavuizen vloer. Er was één klein ge tralied venster dat uitzicht bood op een stenen muur, waarschijnlijk de muur van het aangrenzende huis. En dan was er één houten, met ijzer beslagen deur, waar hij even tevoren doorheen was gevallen. „Dat ziet er niet fraai uit voor me", mompelde Jimmy. „De kans om hier uit te komen, lijkt me niet groot". Toch begon hij de deur aan een nauwgezet onderzoek te on derwerpen. Het (Jing zat stevig op slot. ook een klein luikje dat in het boven ste planeel zat en dat net groot ge noeg was om er een kruik water of Iets dergelijks doorheen te schuiven. Jim my had ook een schroevendraaier bjj zich, omdat zulk een Instrument bij eeh auto als hij bezat altijd van pas komt. En met deze schroevendraaier begon hij heel voorzichtig het luikje een beetje op te lichten. Op de sleephelling van de vlieg. tulgjabrieken Sounders Roe te East Cowes op het eiland Wight liggen twee machtige Prinsesvliegboten. In het midden van de foto zien we een Sounders Roe vliegboot met straalaandrijving een dwerg in vergelijking met de andere lucht reuzen. Een van de „prinsessen" zal waarschijnlijk de volgende week te water worden gelaten. Uitgeest krUgt zijn jeugdhuis en de prachtige Ilemonyklok blijft in de to. ren van de Ned. Herv. Gemeente han gen. Deze mededeling, niet alleen ver. heugend voor de inwoners van Uitgeest, maar ook voor velen daarbuiten, deed ons ds. mr. G. D. Boerlage, Ned. llerv. pr.-dikant. Velen die zich bezorgd toon den over de plannen tot de verkoop van de klok naar de Verenigde Staten, zul- !en zich hierdoor opgelucht gevoelen. Met dat al is een einde gekomen aan de dreigende verkoop van de torenklok aan het Alfred College te New York, welke verkoop in het begin van dit jaar zovele tongen en pennen in beroe ring heeft gebracht. De restauratie van de voormalige pas torie tot verenigingsgebouw is teven» verzekerd en reeds is dit werk opge dragen aan de N.V. Bouw- en Aanne- mingsbedrijf Jb. Prett te Oostzaan, die nog deze maand met het werk hoopt te beginnen. Alles bij elkaar, o.a, aankoop, bouwkosten en inventaris, zal de res tauratie een bedrag van niet minder dan 37.500.— vorderen. Aan giften en toezeggingen is tot heden 34.100.— ontvangen. Voor deze bijdragen, waar onder er zijn uit Indonesië en Amerika» is de Ned. Hervormde Gemeente uiter aard zeer dankbaar. BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem Camillus, z. van Pe trus F. van Dorsselaer en Adriana G. Pels; Cornelis Gerhard, z. van Gerrit Kramer en Gretha Bregman; Simon Petnis Maria, z. van Adrianus Sneekes en Geertruida Molenaar. Getrouwd: Arie Sleutel, 36 j., assura deur, te Zaandam en Dieuwertje d9 Boer, 23 jr, te Zijpe. ALKMAAR, 10 Aug. Aardappelen 8—11 en idem drielingen 5,507,50; sla- bonen 3448; snijbonen: stam 25—41 en pronk 20—37; komkommers 817; toma ten: A 2847 en Bonken 20—28; druiven 1 30—1,50; bloemkool: I 30—55 en II 12— 30; rode kool 4—10; meloenen 35—64; groene kool 6—6.50; spinazie 24—34; sla 2—8; postelein 12—21; andijvie 11—24; bieten 59; bospeen 818; waspeen 8— 22; uien 7—11.50; soepgroenten 2—4; pe terselie 23,50. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 9 Aug. 20.000 kg aardappelen: Eigen heimers 10,30 en bl. Eigenheimers 9,20— 9.70: 35.000 kg rode kool: A 4,309,70 en B 3,403,90; 30.000 kg gele kool: A 4.40—9,20 en B 3,30—4,80; 70.000 kg witte kool 5,509,40; 600 kg groene kool 10,70; 2000 kg bieten: A 7,70—8,10; 2000 kg uien 10,30 cn zilvernep 27,30—31,60; 3000 kg slabonen 40—48,60; 450 kg tomaten: A 40 en B 37—38; 600 stuks bloemkool: AI 35—45,30 en AII 25.20—30,10. NOORDERMARKTBOND, 9 Aug. 40.000 kg aardappelen: Eerstelingen 10.50 H, Eigenheimers 10.40—11.20, blauwe Eigenheimers 9,10—9,50, Necrlanders 9.60, Record 9,10, Bintjes 9,50—9,60, grove 8,70—11, drielingen 7,80 en kriel 4,80: 3300 kg Zilvernep 26—35; zilverdrieling 3 —4; 15.000 kg slabonen 44—51 en II 40— 45; 17.000 kg rode kool: A 6—10,90 en B 3.10—3,80; 9200 kg gele kool: A 9—10 en 3-3.S0; 5600 kg witte kool 7-9,20; 3100 kg bieten: A 6,90—8,50 en B 4— 4,90; 200 stuks bloemkool: AII 20—28 cn afw. 13. WARMENHUIZEN. 9 Aug. 68.200 kg aardappelen: Eigenheimers 9,40-10,70. iit'i" 3'5010,20, Schotse muizen 11— 11,90, Meerlanders 8,10—9,20 en Doré 11-30; 2880 kg slabonen 41—49; 110 stuks bloemkool 28.80; 900 kg bleten: A 5,40- en B 4—4.10; 10.400 kg rode kool 4,80 -9; 2200 kg gele kool 4—5,40; 22.700 kg witte kool 6,10—6.90. i Z^£„AG' 8 Au6- 1952. Vr. aardappe len 8.70—12.90; Zilveruicn 3—22; Spina zie 17—18; Uien 9—13; Bieten 4-7-80,' oQo°^e i1001 3-8.70; Groene kool 7- 930; Rode kool 4-9; Slabonen 23-52; Snijbonen 20-47; Ty.maten 1658; Au gurken 2—71; Waspeen 8—14; Bospeen 9-19; Rabarber 2; Andijve 9—15; Sla a—4.90: Bloemkool 8—19; Komkom mers 8U; Perziken 1—15; Blauwe pruimen 318; Witte druiven 1-59; Frankenthaler 58—1.19- W.-Frisia 1.18: Prolefic 8—57; Glorie van Zwaag 1.11' Kersen 34; Bramen 35—36; Suikerme- tno1 *8: Netmeloen 1857; Emilfl 1-09; Beauty of Bath 6—34- Dubb, Boeren witte 11—18: Early Victoria 3— Ontario 728: Perzikr. Zomerapp. 5 —24; Reine Claude d'Atham 1133; Yellow Transparant 328; Zigeunerin 8—25; Franse Suikerpeer 2—8; Précose ae Trévoux 5—24; Kruidenier 3-8.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2