JUTTERTJES UW Nieuws van het eiland Texel Julianadorp HELDERSE COURANT Dc strijd om man en vrouw Vrolijk motorfeest De Texelse handbaldames kregen een lesje Motortrial in de duinen Diefstal in padvinderskamp Te koop aangeb.: Te koop gevraagd: Ruilen: Personeel: Diversen: OMZET VERGROTEN Noordhollanders klopten Amsterdam Messerschmidt maakt motor-riksja 's Kasieel Neubourg thans hotel restaurant Iedere Dinsdagavond is in Den Hoorn een hevige strijd aan de gang- een strijd om een man, om een vrouw In Den Hoorn gaat dat op een speciale Texelse manier, onder leiding van Maestro Gerardi Coverti ook Texelse bekende figuren hebben toneelnamen en muzikaal geïllustreerd door de Hoornder Bietenbouwers Elke Dinsdagavond zijn op het weitje bij het beroemde Hoornder kerkje een kleine duizend mensen bijeen, deelne mers en toeschouwers. Na een rondgang door het oude dorpje stellen de deelnemers zich paarsgewijs op in twee concentrische cirkels. Bij de strijd om dc man lopen de herender schepping achter elkaar in een cirkel en gaat de zwakke, of liever schone sexe ook achter elkander de tegenovergestelde kant uit. Legt Maestro met een majestueus gebaar de Bietenbouwers het zwijgen op, dan staan de mannen onmiddellijk doodstil en geldt voor de dames nog slechts één gedachte: grijp, wat je grij pen kan, als het maar een man is. Wanneer de muziek weer begint, zijn er twee mannen uitgevallen en bij de volgende „aanval" blijven er dus twee dames over. En aangezien de kans om een man te krijgen relatief steeds klei ner wordt, naarmate het spel vordert, vallen de dames steeds feller aan en soms worden er vier, zes armen, blank of stevig gebruind, naar een lid der sterke sexe uitgestoken. Soms hangen er twee lieftallige dames tegelijk om de hals van een man, en betwisten el kaar met vaak boze ogen het „bezit". De laatst overblijvende drie mannen worden in het middelpunt van de cir kel geplaatst en vier dames sluipen als katten, gereed voor de sprong op de prooi, over de omtrek van de cirkel. En als de muz.ick zwijgt, volgt er een race. Ik beloof U, het valt zelfs voor een stevige man niet mee, op zijn be nen te blijven staan, als twee vrouwen in volle charge om je hals vallen! De drie overgebleven dames strijden verder om de prijzen en dan worden de rollén omgedraaid: nu gaan de he ren een ridderlijke kamp om lokkende sirenen beginnen. Weer een rennen op dood en leven en evenals bij de dames zoeven, geschiedt het ook hier wel, dat tot uitbundige vreugde van het intens mee levende publiek, een felle strijder, wanhopig dwars door de cirkel schie tend, op zoek naar een „loslopende vrouw", juist in het zicht van de be geerde haven struikelt, en een mede dinger met de buit ziet gaan strijken. Mocht U nog op Texel komen, gaat U dan eens op een- Dinsdagavond naar Den Hoorn. U zult er geen spijt van hebben. Op uitnodiging van Den Hoorn, een dorp, dat een steeds groter activiteit ontwikkelt op touristisch gebied, is een aantal motorrijders Zaterdagavond naar het zuidelijke dorp getrokken, om zichzelf en de badgasten met ringste- kerij en een langz.aam-aan-rit te amu seren. Bijna dertig motoren namen hieraan deel. In optocht trok men eerst door het dorp. Een deel der rijders met duo-engelen was gecostumeerd. Een vrij talrijk publiek genoot daar na van de ijverige pogingen om de zwevende ring aan het stokje te steken. Sommige rijders reden snel, teneinde de rechte lijn te bewaren, anderen poogden onder de ring bijna tot stil stand te komen, opdat de passagiere op haar gemak de ring zou kunnen steken. Dit laatste verdroot de man bij de lijn en daarom trok hij op het laatste mo ment het touwtje even omhoog, tot gro te vreugde van de toeschouwers. Het minst last van de zenuwen had den de heer Thoolens en mej. Timmer, die vlot de eerste prijs in de wacht sleepten. Na enkele extra-ritten kwa men als tweede en derde uit de bus: L. Bakker met mevr. Houtop en P. Eelman. De tweede opgave was honderd me ter in de langst mogelijke tijd af te leg gen. Voeten aan de grond leverde met een strafpunten op. Toen voorzitter C. P. Mooyen aan het eind van de avond de prijzen uitdeelde, waren dat voor de langzaamaan-rit 1. A. v. Liere, 2. A. Koopman en 3. Th. v. d. Vis. Vijf prij zen waren, eveneens door de Hoornder winkeliers, beschikbaar gesteld voor de leukst gecostumeerde paren. Na loting Vielen die ten deel aan B. Dros, J. Dog ger, C. P. Mooyen, H. de Ridder en mevr. Houtop. POLITIE-SPORTCRACKS Aan de gewestelijke districtswedstrij- den selectiewedstrijden voor de op 9 September te houden intergewestelijke politiewedstrijden te Groningen, voor het landelijke kampioenschap, zullen voor Texel deelnemen: L. Bos op de 100, de 200, de 400 meter en J. Dinge- manse op de drieduizend meter. MARKTBERICHT Aanvoer: 30 lammeren 6075: 24 schapen 85—110; 2 koeien 675—800! 10 kalveren 125—225; 15 biggen 45—60; 8 nuchtere kalveren 4565. De handel was stug. Als bijzonder heid nog dat er ditmaal vier rood bonte kalveren waren. Deze zijn op Texel niet te vinden. De handel was zeer stug. BRIDGEDRIVE Vanavond is er weer een bndge-drive onder auspiciën van de V.V.V. in hotel Prinses Juliana te De Koog. Opgeven aan de V.V.V.-kantoren of aan de zaal. Onze handbaldames hebben eens ken nis kunnen maken met het eerste klas se peil. De kennismaking is niet mee- geval'e"- Zaterdagavond verloor SVC met 0-6 van Julianadorp en Zondag middag werd de Texelcombinatie met Uefst 11-2 ingemaakt. De achterhoede van Texel bestaande uit C. Kuip (CDS) doel en A. Bakker (ZDH) en K. Otten ine Koog) had niets geen vat op de Su .^tilopende en voortdurend swit chende Juliana-voorhoede. De midden- N' Witte (GDS), J. Boon 'SVO) en T. v. d. Berg (SVO) kwam adem te kort en kon het gat tussen achterhoe de en voorhoede niet vullen. Van de voorhoede: A. Schraag (GDS), A Meindertsma (SVC). J. Dalmeier (Zeemeeuwen), R. v. d. Beek (SVC) en A. Waldus (SVC) bleek alleen mej. Dalmeier in staat tot gevaarlijke din gen. Zij wa« tf cl''cc. r> ovp- ten behoorlijk schot, in de loop. beschikte. Maar de rest van de voorhoede wist haar in vrije positie geen bal toe te spelen. Éénmaal wist zij met een goed schot de roos te treffen. Het andere doelpunt was van Anneka Meindertsma, een tamme roller, die de Juliana-keep- ster op onverklaarbare wijze liet glip pen. Liet het samenspel bij de Texel-com-. binatie alles te wensen over, erger was het dat de dames bij een achterstand van vier, vijf nul, de moed. lieten zin ken eri slechts weinig tegenstand bo den. Toen Julianadorp na de rust, die met 0-2 inging, de stevige wind in dc rug kreeg, was er geen houden meer aan en liep de score op met de regel maat van een klok. De Motorclub Texel organiseerde voor de tweede maal in dit seizoen een trial in de Dennen en duinen ach ter „Bos en Duin". Er was een zeer fraai parcours uitgezet. Niet gemak kelijk, maar zeer goed berijdbaar. En de waarderingen van de delnemers na afloop varieerden dan ook van goed tot uitstekend. Het traject was vijf ki lometer lang waarvan ruim een kilo meter door de duinen. Vijf „non-stops" waren in het par cours. Tegen de helling van een hoge duintop, die de rijders met een vrij scherpe hoek omhoog en omlaag moes ten nemen zaten talrijke toeschouwers en zij hadden 'n goede plaats gekozen, want de non-stop-rit was een van de moeilijkste en. menig rijder moest een been (strafpunten) of twee benen (str.pnt.) aan de grond zetten om zijn evenwicht te bewaren. Soms stonden zij helemaal stil, wat hun 10 punten opleverde. Driemaal moest het par cours worden gereden, binnen de 35 minuten. Elke minuut winst werkte een strafpunt weg en elke minuut over tijd leverde twee strafpunten op. In de lichte klasse vielen de prijzen die voorzitter C. P. Mooyen in „Bos en Duin" uitreikte, ten deel aan: 1. B. Dros met 0 strafpunten, 2. M. de Vries, 4 str p. en 3. H. de Ridder met 9 str. pnt. In de zware klasse ging C. Zegel met de erepalm strijken eveneens zon der strafpunten; 2. was C. Boekei met 6 str.pnt. en 3. C. Blokker met 7 str. ptn. Een dief heeft in de nacht van Vrij dag op Zaterdag de laatste kampeer- nacht van de Padvinders uit Den Burg, die kampeerden onder De Koog, aan de rand van de duinen, uit de fourage- tent, opzij van het slapende kamp, een grote speciale padvinderspan gestolen, benevens vrijwel allg levensmiddelen, die nog voor de laatste dag vooradig waren. Het ontbijt van de volgende morgen schoot er dus bij in. Met de politie heeft een vaandrig alle tenten in de buurt afgezocht, maar zonder enig resultaat. Mocüt iemand in de duinen een grote alumittj am pan vinden, dan zouden de padvinders graag op de hoogste wor den gebracht, want zo'n dure pan is een groot verlies voor de troep. STRANDFEEST IN DE KOOG Voor de tweede maal dit seizoen zal er aan De Koog een strandfeest zijn en wel Woensdagmiddag. Na afloop is er een Iampionoptocht door het dorp. Deelname voor zandkunstenaars van alle leeftijden is toegestaan. Tot. onze grote spijt zijn gister de abonné's van onze courant zeer gedu peerd, doordat het pak kranten tijdens het vervoer naar Julianadorp zoek ge raakt is. We vertrouwen dat het ver miste pak nog snel terug komt, zodat wij de lezers dan nog zij het met vertraging van het Maandagse nieuws op de hoogte kunnen- stellen. Adressen Bur. v. d. blad enz. warden uitsluitend de volgende morgen bekend gemaakt. HOOELN. Gem. Visafslag. Aangevoerd in de week "an 3—9 Aug. 1952; 111 pond kuilaal 1.03—1.22; 799 pond fuik aal f 0.9Hf 2.08; 342 pond lijnaal f 0.96 - f 1.40; 4087 pond snoekbaars 7179 cent; 4:57 pond baars 6475 cent; 761 pond blei 24 cent; 980 pond nest 23 Herenrijwiel, compleet. Brakkeveldweg 85. Na 6 uur. Handnaaimachine 1 20,—. - Bloemstraat 21. Een 1-pers. ledikant f 10, Van Limburg Stirumstraat 17. Leerboeken voor 3e klas Handelsavondschool en* nieuwe romans. Kievitstraat 95. Kinderled!kantje f 12.50 en een jongens-plusfour f 7,50. - Crocqsstraat 39. Andijvieplanten 1 cent, He lianten, Zinia- en Dahliabloe men. Tuin Polderweg tegen over Cronjéstraat. Na 3 uur. Zeven kippen, le leg, f 4, p. st. en vijf Patrijs krielen f 2,p. st. L. v. Berkstraat 12 Z. g. a. n. kinderwagen met matras en kussen f 50, Dorus Rijkersstraat 88. Damesfiets en een autoped, alles ln prima staat, samen f 50,—. Adres: Bur. v. d. blad Ariël, 350 cc, kk, 1946, in prima staat, iets bijzonders, geheel chroom; 2-pers. sport- zadel, spotlight, valbeugel en wegenbelasting. Adr.: C. Bak ker, Rijksweg 5, Tel. 2128. Z. g. a. n. gascomfoor f 32. Ambonstraat 76. Woonhuis, Parallelweg 24. Oetober leeg te aanvaarden. I Voor liefhebber; roodbruin gelooide krokodillenhuid, vol ledig, tegen elk aann. bod. J. Pronk, Kuiperstraat 7. Handnaaimachine f 45,- Emmastraat 80. Na 6 uur. Fiat 500, van particulier, prijs f 975,Rijksweg 97. Tel. K 2235—202. Keukentafel met 4 stoelen en dubbel divanbed; in goede staat verkerende. Br. m. prijs onder nr 63, Bur. v. d. blad. Ter overname gevr.: boeken le klas HBS, in prima staat en geen verouderde druk. Br. onder nr 58, Bur. v. d. blad. Kampeer-radlotoestel. Aan biedingen met prijs onder nr 60, Bur. van dit blad. Huls v. Limburg Stirumstr. 17 voor een groter huis. Niet Nieuwstad of Huisduinen. Woningruil gezocht in of om geving Den Helder met Bot terdam, nieuw buurt, aan rand van stad. Inl.: J. M. Vér- blauw, le Vroonstraat 65. WoningruiL Huis Dahlia straat, bev. 2 kamers, keuken, 2 sl.kamers met zolder, voor- en achtertuin, h. t 4,40, voor huis pl.m. f 7,Br. onder nr 62, Bur. van dit blad. Gezellig bovenhuis, kamer, kamerkeuken en sl.kamer; zeer lage huur, voor gewoon huls. G. Hendrikse, Oostslootstr. 37. Gevraagd: 2« banketbak- kersbedlende. Van Alphen, v. Galenstraat 55 of Kruger- ëtraat 27, Biedt zich aan: nette huis houdster, 66 jaar; liefst bij heer alleen. Br. onder nr 57, Bur. van dit blad. Besch. jonge vrouw, 42 jr. met zoontje 5 jr, zou gaarne tegen kost en Inwoning plus event. kleine vergoeding, huis houding waarnemen bij besch. heer; één kind geen bezwaar. (Bij voorkeur Den Helder). Hulp voor ruw werk gewend. Br. onder nr 56, Bur. v. d. blad. Gevraagd: kosthuis voor heer met 7-jarig schoolgaande dochter. Inl.: Sluisdijkstr. 80. Net meisje, 21 jaar, zoekt kennismaking met een be roepsmilitair (KM). Br. ond. nr 55, Bur. v. d. blad. Beambte Rijkswerf zoekt eenvoudig net kosthuis. Vrije kamer, zonder was. Geen be roeps. Br. onder nr 59, Bur. van dit blad. Nette kostganger gevraagd van Maandag tot. Vrijdag. - 16. Nieuw product bekend maken? Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koopkrachtig publiek. Tussen een haag van Alcmaria- adspiranten verschijnen de KNVB- elftallen van Noord-Holland en Am sterdam op het Alkmaar se Sport park, Voor de eerste maal moest doel man Visser Amsterdamop een strak schot van Simons (Wcst- Frisia) misgrijpen. Voor de rust zou hij nog tweemaal worden ge passeerd. Invaller Hagenaars deed het in de tweede helft beter. Slechts eenmaal behoefde hij de bul ach ter de doellijn vandaan le halen. L/c f o vy c. «*-yc.«bo t/t ixvitu «tny- nen het enthousiasme van deze muzikanten van het Koninklijke Canadese 22ste Regiment niet te bekoelen. De leden van het orkest schuilen onder een tent; de diri gent moet buiten staan en wordt tegen de watervloed beschermd door een „gasjas". De vroegere Messerschmidt-vlieg- tuigfabriek te Bad Homburg heeft een motor-riksja ontworpen en ge bouwd, die plaats biedt aan een bestuurder en twee passagiers. De passagiers zitten naast elkaar in de rijrichting van het open driewielige voertuig. De bestuurder zit op de achterplaats. De riksja, die van licht metaal vervaardigd is, wordt voortbewogen door een 150 cc tweetakt-motor van 6.5 P.K. met vier voetversnellingen. Het voer tuigje heeft een gemiddelde snel heid van 55 km per uur. De motor- riksja's zullen hoofdzakelijk ge ëxporteerd worden naar Azie en Afrika. Ook in de Duitse badplaat sen zullen zij gebruikt worden naast de taxi's. Een oude Philippini, lid van de struikroversbende van de beruchte Datoe Kamlon, die lange tijd de Philippijnen onveilig maakte, maar zich nu heeft overgegeven, toont zijn geweer en zijn zwaard op de plaats. In Stuttgart zijn arbeiders bezig met het herstellen van een oude V II-raket, die bezoekers voor een tentoonstelling zal moeten trekken. Het historische slot Neubourg te Gulpen in Limburg is als hotel restaurant in gebruik glsnomen. Het kasteel werd gebouwd in het begin van de zeventiende eeuw. In 1811 kwam het in bezit van graaf Oscar de Marchant et d'An- sembourg. Na de bevrijding van Zuid-Limburg in September 1944 was kasteel Neubourg het hoofd kwartier van een Amerikaanse legergroep, totdat Duitsland cayi- tuleerde. Generaal Eisenhower en kardinaal Spe'.mann verooefden in die tijd op het slot. Door graaf R. de Marchant et d'Ansembourg werd in één der bijgebouwen een Amerikaans oorlogsmuseum inge richt, dat telkenjare doo^r vele toeristen wordt bezocht.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5