Nasporingen naar ds Jansen nog zonder resultaat Het leger maakt geen eigen films r Drie koningen op de worstelmat Ko-ït ftjeAteJk, Reddingsploegen zochten met speurhonden de omgeving van Innsbruck af Toenemende vrees voor een ongeluk Architecten protesteren tegen scholen-seriebouvvi Hollands baggermateriaal voor het Suez-kanaal Geen „Culinaria" in het RAI-gebouw Prinses Sybilla laat nieuw Zweeds schip te water Brandende munitie-auto raasde door Mannheim Duitsers voorkwamen een catastrofe iran vroeg geen lening r Koudwater-geiser in de natuur Voor een nogablok zei Heleentje Wel bewerking van Amerikaanse insiruciiefilms Slechts een ontwikkel-en afdrukinrichting Hodja uit de gratie van het Kremlin De premier van Albanië voell zijn zeiel wankelen Drie gestrande pilofen fwee jaar in een cel Geen snelle devaluatie van Oostenrijkse munt Russische militaire kapel in Wenen Gewijzigde politiek van Int. Monetaire Fonds? Geruchten te Parijs leiden tot koersstijging Onderzoek is nog steeds vruchteloos Commissie voor Duitse verkiezingen faalde Onwil van de communisten VS versterken luchtmacht in het verre Oosten Derde voorzitter* van de S, R. P. trad af Milifair gezag in Rio Grande DONDERDAG 14 AUGUSTUS 305» Oostenrijkse reddingsploegen en po titiemannen, vergezeld door honden, hebben het bergland tussen Reutte en Fern-Pass afgezocht naar de vermiste oredikant ds Janzen doch zonder re sultaat. Zii hebben ook van de weinige bewoners in deze streek geen zeker heid kunnen verkrijgen, dat de Tub- bergse predikant in deze omgeving heeft vertoefd, zodat de vrees, dat hem een ongeluk is overkomen, voort durend toeneemt. Vrijwel een ieder in de streek rond om Innsbruck is door middel van pers en radio op de hoogte van de vermis sing doch ondanks alle dringende ver zoeken bijzonderheden aan de politie door te geven, zodra men iets om trent ds Janzen heeft gezien of verno men bereikten de politie tot op heden geen nadere inlichtingen. Het zoeken wordt voortgezet. Het zoeken wordt met kracht voort gezet Een zuster van ds Janzen, die met vacantie in Oostenrijk vertoefde en met de vermissing van haar broer op de hoogte is gesteld, neemt ook actief aan het opsporingswerk deel. De hoop echter hem nog ergens in deze woeste bergstreek levend aan te tref fen, vermindert naarmate het opspo ringswerk langer duurt. De Polizeidirektor van Innsbruck, dr Berg de wij om nadere nlchtngen vroe gen 'vertelde, dat in deze maanden van het'jaar bij het drukke vreemdelingen verkeer, vrij regelmatig vermissingen «ijn Hoewel het zgn. Karwendel- gebergte niet direct gevaarlijk is zijn er toch hier en daar zeer verraderlijke hellingen, die al meer slachtofers heb ben geëist. Politiepatrouilles hebben vooral op deze gevaarlijke punten in het bergland het terrein afgezocht doch zij hebben daar geen spoor van ds Jan zen kunnen ontdekken. Het gebied is echter zeer uitgestrekt, zodat het op- Het bestuur van de Bond van Ne derlandse Architecten heeft bij de mi nisterraad geprotesteerd tegen de aan gekondigde seriebouw van een aantal scholen. Volgens de minister van we deropbouw en volkshuisvesting is het de .bedoeling, dat een aantal goedge keurde ontwerpen voor seriebouw wordt uitgevoerd boven het voor de scholenbouw vastgestelde bouwvolume. Met deze opzet, aldus de minister, zal worden bereikt, dat bpven het in het bouwprogramma voorziene aantal nog enkele zeer nodige scholen zullen wor den verkregen tegen een lagere prijs. De Bond van Architecten acht het tonder meer zeer aan twijfel onderhe vig, dat een dergelijke seriebouwschool lager van prijs zou zijn, en is van me ning, dat de serieproductie de hoogst nodige eigen architectonische concep tie verachtzaamt. De Suez-kanaal Maatschappij heeft In Nederland een order geplaatst voor een baggermachine ter waarde van ruim 7,5 millioen gulden. Het schip is een z.g. Cutterzuiger, wordt electrisch gedreven en heeft een vermogen van over de 4000 pk. Het is bestemd voor het uitdiepen van het Suez-kanaal en is de grootste cutterzuiger tot nu toe in Europa gebouwd. De Suez Kanaal Mij. bestelde ook sleepboten van een bijzonder type. als mede een zelfvarende drijvende kraan ter waarde van ruim 11 millioen gul den. In Octaber zou, zoals gemeld, in het RAI-gebouw te Amsterdam onder de naam „Culinaria" een internationale culinaire tentoonstelling worden ge houden onder auspiciën van de „Aca demie Internationale des Chefs de Cui sine", waarvan de Nederlandse cuisinier H. Hornstra uit Apeldoorn president is. Het plan gaat echter niet door. Men heeft de vereiste waarborgsom niet bijeen kunnen krijgen. Prinses Sybilla van Zweden zal het nieuwe passagiersschip van de Zwe- den-Amerika-lijn, dat bij „De Schelde" te Vlissingen wordt gebouwd, te wa ter laten. De tewaterlating is vastge steld op Zaterdag 18 October a.s. Met een berekend bruto-tonnage van 22.000 ton, een lengte van 600 voet en een grootste breedte van 77 voet wordt het nieuwe schip het grootste passagiers vaartuig van Scandinavië. Het aantal pssagiers bedraagt ongeveer 800. ,De eerste tocht zal vermoedelijk be gin 1954 worden gemaakt. sporingswerk meestal veel tijd vergt. Dat ds. Janzen een ongeluk is over komen wordt waarschijnlijk geacht, doch daarnaast is er volgens de politie te Innsbruck een mogelijkheid, dat hij zonder voorkennis een meerdaagse voetreis maakt. De predikant heeft namelijk niet aan de directie van het hotel verteld wat precies zijn plannen waren. Dit laatste wordt in Tubbergen ech ter niet erg waarschijnlijk geacht. De geruchten, die hier en daar in Tubbergen gaan, als zou ds. Janzen over de Russische zonegrens zijn ge raakt, kunnen moeilijk waarheid be vatten. Daarvoor is de zonegrens te ver verwijderd van de plaats, welke de predikant voor zijn vacantie uitkoos. De oorsprong van deze geruchten is waarschijnlijk gelegen in het feit, dat ds. Janzen voor zijn reis aan bekenden heeft verteld, dat hij plannen had om tijdens zijn vacantiedagen in de om geving van de zonegrens te komen. Twee leden van de Duitse mijnop-f ruimingsdienst hebben gisteren in Mannheim een ernstig ongeluk voor komen toen hun auto met uit de oor log afkomstige munitie in brand vloog. Op topsnelheid reden zij door de hoofdstraten van Mannheim tot zij een minder drukke wijk bereikten. Zij waarschuwden voorbijgangers en trachtten met een brandblusapparaat het vuur te doven. Ternauwernood konden zij dekking zoeken toen de munitie ontplofte. Een in de nabijheid geparkeerde auto werd beschadigd, doch niemand werd ge wond. De oor zaak van de brand is onbekend. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft meegedeeld geen nieuw verzoek om een lening van premier Mossadeq te hebben ont vangen. Dinsdag werd gemeld, dat Mossadeq de Verenigde Staten had verzocht om een lening van 50 mil lioen dollar om Ferzie over zijn hui dige tekort aan buitenlands geid heen te helpen. Heleentje van Capelle is niet alleen een goede zangeres, zij is ook een handelsvrouwtje. Toen zij Zondag op het strandbad te Edam was, de plaats, waar haar moeder geboren is ver zochten enige kinderen haar het liedje van de speeltuin te zin gen. Voor een reep, zeiden de kinderen. Maar Heleentje schudde het hoofd, zo vertelt het Alg. Dag blad. Ik doe het alleen voor een nogablok, zei ze. En ze kreeg haar zin. Ze zong het lied en ging even later aan de hand van haar moeder, zuigend op een nogablok, het strand langs. leder uur spuit een machtige waterstraal uit de bodem nabij de Groen- rivier in Utah (Ver. Staten). Deze koudwater-geiser, die gestuwd Wordt door gassen, welke zich diep in de aarde bevinden, bereikt soms een hoogte van 45 meter. IN enkele bladen verscheen dezer da gen het bericht, dat de Legerfllm- en fotodienst zelf films zou gaan ver vaardigen, hetgeen als een ongewenste concurrentie voor het particuliere filmbedrijf werd aangemerkt. WH heb ben terzake Inlichtingen ingewonnen en het Is ons gebleken, dat zoals meestal het geval is deze soep niet zo warm zal worden gegeten ais zij werd opgediend. Er is geen sprake van, dat de Legerfilm- en fotodienst films zou gaan ver vaardigen. Sinds 1945 echter ontvangt de dienst uitstekende militaire in structiefilms uit het buitenland, eerst uit Engeland, de laatste jaren uit de V.S. De Amerikanen hebben daarbij de dringende wens geuit, dat al het werk aan deze films zal geschieden in een eigen militair filmlaboratorium, zulks In verband met de nu eenmaal noodzakelijke veiligheidsmaatregelen. Aan deze wens heeft de minister van oorlog gevolg gegeven. De na druk dient er op te worden gelegd, dat de L.F.F.D. zich dus beperkt tot het bewerken van de beschikbaar ge stelde films. Men zou deze dienst dus beter een afdruk en ontwikkelinrich- ting kunnen noemen dan een filmbe drijf als bijv. Cinetone. De werkzaam heden omvatten in hoofdzaak het ver kleinen van de 35 m.m. film tot 16 m.m., het maken van copieën en het voorzien met Nederlandse tekst van een deel der films. Dat dit werk in vredestijd door mi litairen in een militair gebouw wordt verricht, geeft bovendien de zeker heid, dat in oorlogstijd een vaste ge oefende kern van beroeps- en dienst plichtig personeel aanwezig is, dat in het eigen gebouw met de eigen ma chinerieën de zich dan sterk uit breidende min of meer geheime werk zaamheden zal kunnen verrichten. De L.F.F.D. was reeds in het bezit van een groot deel van de benodigde apparatuur. Dezer dagen heeft de mi nister van Oorlog toestemming gege ven, de nog ontbrekende apparaten aan te schaffen. Het is dus duidelijk, dat de L.F.F.D. niet beschikt over studio's, waar re creatie- of trainingsfilms worden op genomen. noch over geluidsdichte stu dio's voor geluidsopnamen. De dienst zal zich bepaaldelijk niet tot taak stellen films te vervaardigen voor instructie, recreatie of voorlichting. Dit blijft, zoals in het verleden, een taak voor de particuliere filmindu strie. Indien het nodig mocht blijken, hier te lande militaire instructiefilms te vervaardigen dan zal de Neder landse filmindustrie zeker worden in geschakeld, gelijk destijds met de film j,Onder vier ogen" geschiedde. Binnenkort zal voor de Nationale Re serve een propagandafilm worden vervaardigd, en ook deze zal door een particulier filmbedrijf, in dit geval PolygoonProfilti, worden opgeno men. Een uitzondering dient uiteraard te worden gemaakt voor opnamen van korte films (in hoofdzaak zonder ge luid) op militair gebied, welke een geheim karakter dragen, of een ver slag geven van demonstraties, proef neming e.d. Deze werden en worden door personeel van de Legerfilm- en fotodienst vervaardigd. Volgens in Belgrado uit Albanië ont vangen .berichten zou (le positie van Albanese premier, Enver Hodja, op het ogenblik in gevaar zijn. Er zouden ernstige meningsverschillen bestaan tussen Hodja, die het vertrouwen van het Kremlin verloren zou hebben, en de minister van Buitenlandse Zaken, Sjehoe. Deze laatste zou door Moskou worden gesteund om eventueel Hodja op te volgen als premier en als secre taris-generaal van de Albanese arbei derspartij, aldus een bericht in het Joe goslavische blad „Politika", Een Britse „Catalina"-vliegboot moest 15 December 1950 ongeveer 75 kilometer ten zuid-westen van Hong kong een noodlanding maken. De drie Australische vliegers, die de beman ning vormden, werden door een pa trouilleboot der Chinese communisten opgepikt. Dinsdagavond zijn de drie vliegers met de trein uit Kanton in Hongkong aangekoinen. Zij deelden mede twintig maanden, in Zuidchinese gevangenissen te hebben doorgebracht. De Chinese communistische autoriteiten haddon hen er van beschuldigd opium te hebben willen smokkelen. De Australiërs ontkenden ten stelligste zich hieraan schuldig te hebben gemaakt. Zij verklaarden ieder afzonderlijk, ln gezelschap van vijf of zes Chinezen, in vuile cellen opgesloten te zijn geweest. Na twintig maanden werden zij einde lijk op vrije voeten gesteld. De Australiërs zeiden nog dat zich in een cel, grenzend aan een dergene, waarin zij waren opgesloten, een zieke Britse soldaat bevond, die, toen zij ver trokken. nog steeds in de gevangenis vertoefde. Naar aanleiding van geruchten over devaluatie van de Oostenrijkse Schil ling, die door een buitenlands persbu reau zijn verspreid, wordt van bevoeg de zijde te Wenen verklaard, dat een devaluatie van de munt weliswaar reeds lange tijd door bepaalde in dustriële kringen wordt geëist, doch dat een dergelijke maatregel niet in de lijn der tegenwoordige regeringspo- litiek ligt. De president van de Nationale Bank van Oostenrijk en de minister van Fi nancien, zullen de volgende week naar de Verenigde Staten vertrekken, waar zij ongetwijfeld de koersverhoudingen tussen de Schilling en de Dollar zul len bespreken. Het is te verwachten, dat voor hun terugkeer geen beslissing ten aanzien van de muntpariteit zal worden genomen. Bij de ontploffing, die zich Dins dag in een mijn te Rljssel heeft voor gedaan. zijn zes mijnwerkers om het leven gekomen. Drie gewonden zijn la ter in het ziekenhuis overleden. Naar verluidt, is het internationale monetaire fonds voornemens om de bepalingen, die het toekennen van een crediet aan de aangesloten landen, die gebrek hebben aan sommige deviezen voor hun betalingsbalans, regelen, te verzachten. Naar men zegt, zou het fonds hiertoe worden gedwongen door het feit, dat deze instelling beschikt over ongeveer 2 milliard doilar, waarvan slechts een klein gedeelte gebruikt wordt. Hier door zijn de inkomsten van het fonds gering en werkt dit orgaan met ver lies. Het fonds is van mening, dat men op het ogenblik beter wat soepeler te werk zou kunnen gaan bij het toeken nen van credieten teneinde het per centage van de thans renteloos blij vende middelen te verminderen. Tot veler grote verrassing zijn de prijzen voor goud en Amerikaanse dollars op de Parijse beurs in snel tem po opgelopen. De goudprijs steeg van 516 tot 525 francs per gram en de no tering van de dollar van 409 tot 420 francs. De stijging wordt toegeschreven aan geruchten, dat op de in September in Mexico City te houden bijeenkomst van het Internationale Monetaire Fonds een verhoging van de officiële prijs van 35 Amerikaanse dollar per ounce voor goud. alsmede de vrije omwissel- baarheid der valuta's zal worden be sproken. De reddingsploeg, die het de vori ge week op Bataan neergestorte Ame rikaanse vliegtuig bereikt heeft, meldt, dat alle dertien inzittenden om het leven zijn gekomen. UET vriendelijke Tege- n len heeft zijn eigen drie koningen. Het zijn niet de drie monarchen, die op 6 Januari worden bezongen, maar en dat is toch ook al antiek de favorieten van de drie Tegelse schutterijen. Ze blaken alle drie van het bier en overmoed er- het bloed dat door hun aderen stroomt is krach tig als de beste Bour gogne. Het duurde jaren eer ze hun schutterstroon mochten beklimmen. Enige maanden geleden stonden de bukslopen witgloeiend, toen de drie monarchen probeerden uit te. vinden, wie van hen nu eigenlijk koning- boven-koning was. Het kon niet worden vastge steld en dit Was de.oor zaak van een revanche- wedstrijd, die deze keer niet werd uitgevochten met de buks, doch met de blote handen. De drie koningen besloten name lijk hun kracht op de worstelmat te meten. Onder ongewoon grote belangstelling heeft deze strijd zich in een café, op de vloéf waarvan met touwen omheinde cocos matten waren xütgelegd, voltrokken. Wlgens reglement waren de ko ninklijke vechtersbazen in overall gekleed en zij droegen geen schoei sel. Allereerst trad de 200 pond zware koning van het Sint Hubertus- gilde naar voren; boze woorden slakend in de richting van de vorst van het Sint Antonius- gilde. Het zou een ronde worden van tien minuten, waarbij de kamprechter de tijd met een wekker opnam. De zwaargewicht- koning meende zijn tegenstander te kunnen verpletteren. Hij haakte hem een pootje en liet zijn honderd kilo-aan-'n- stukkie boven op de heel wat rankere Antonius- koning vallen. Deze gaf echter geen krimp. Hij sloeg zijn handen in de welbevleesde kuiten van zijn belager en vloerde de vlezige majesteit met het grootste gemak. De vrouw van de 200-ponder droeg de nederlaag fier en bood de overwinnen de majesteit een bos bloemen aan. HE koning van het Sint w Martinusgilde (boze tongen beweren, dat hij wel in het café was ge weest, maar de benen had genomen, toen de Hubertus-koning ter aar de stortte) had een rem- olacant gezonden. Deze wist van wanten en ook van Worstelen. De Antoniuskoning had de eerste ronde nog in de benen en betekende eigenlijk niet zoveel. De remplacant zag kans hem gelijkvloers te krij gen, voordat de wekker met feestelijk geluid af liep. Evenals bij de Olympische spelen was er daarna een erescha votje. De koene rempla cant werd op een bic- tafel geplaatst, de An- toniwskonlng werd op een stoel geheven en de zwaarlijvige Hubertus- koning stond op de be gane grond. De aanwezt- gen brachten de drie hoogmogende heren een hartelijke ovatie en hie ven het glas. En hieven het nog eens en nog eens en toen nog eens, om het af te leren. Nu ver diept het landelijke Te- gelen zich meer in de vraag welke van de drie koningen nu als de raar ste schutter moet wor den beschouwd.'t Zal moeilijk uit te vissen zijn. Tijdens een volksfeest in Wenen, de stad van de driekwartsmaat, speelden ook Rusissche muziek korpsen. Een RuBsische militaire kapel in actie. De moord op de Drummonds J-JET KAN vreemd gaan in de wereld. Als de post ons een brief een dag te laat bezorgt, mopperen we ver stoord op die slordige P.T.T, Maar hoe zouden we jubelen als we een brief ontvingen, die honderd jaar te laat werd afgeleverd! Een Oostenrijk se meneer, die een brief bezit met een poststempel van 1830, heeft een bod van 720.000 gulden op dat ding gekregen, In Noord-Wales is een vliegtuig van de R.A.F. op een spoor lijn neergestort. De drie inzittenden kwamen om het leven en de passa giers v'an de trein moesten de nacht in hun coupé's doorbrengen. Gene raal Franco probeert de Spanjaarden de welvaart frtinco-huis te bezorgen, maar hij kan ten slotte ook niet alles. Wel heeft hij nu 212 vissersgezinnen in San Sebastian een nieuwe woning aangeboden. In zijn overdrachtsrede zei de Caudillo, dat ook de werkge vers moesten medewerken om het woningprobleem op te lossen Ach ter het IJzeren Gordijn emanciperen de vrouwen zomaar door. Volgens be richt uit Roemenië verrichten vorig jaar ongeveer driemaal zoveel vrou wen als in 1946, zwaar werk, zoals kraan besturen, arbeidster in de staal gieterijen etc., etc. Op de weg van Gorinchem naar 's Hertogenbosch is het gebeurd, dat een knaap van een wilde eend het portierraampje van een auto binnenvloog,- aldus in het in- wendige van de wagen grote verwar ring stichtend. De bestuurder en zijn vrouw gebaarden hevisr met de armen Het schiet nou toch lekker op met de kabinetsformatie! naar een wegenwachter, die hen rid derlijk van de radeloos klapwiekende en snaterende vogel verloste. Uit Afrika klinken vreemde geluiden. Die geluiden hebben wel wat van wan hoopskreten weg. Theodoor las voor u, dat er per dag in Zuid-Afrika ge middeld honderd niet-blanken worden veroordeeld, omdat ze de apartheids bepalingen hebben overtreden. Daar, in het land van de negers, kennen ze bordjes in treinen en andere openbare gelegenheden, waarop staat „Niet voor kleurlingen". De straffen zijn al even verlicht als de apartheickwct. Meestal zijn het lijfstraffen: stokslagen en zo. In een park in Noord-Londen is dezer dagen een minlatuurtrein uit de rails gelopen. Een baby kwam om het leven en vijftien personen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. Voor het geval u het nog niet wist, de kusten van Noord-Amerika, het Zuidpoolgebied en een aanzienlijk deel van Afrika zijn u raadt het al ontdekt door Russische ontdekkings reizigers. In een Hamburgs zieken huis is een arts er in geslaagd, door middel van hartmassage, na operatief ingrijpen, het hart van een jongeman dat al zes minuten had stilgestaan, weer in beweging te krijgen. Na 33 uur overleed de patiënt echter, daar de hersens, volgens de medici, te veel geleden hadden door het stilstaan van de bloedcirculatie. In een dorp nabij Peyiuis heeft de Franse politie Woensdag de man on dervraagd, die op de avond van de moord op Sir Jack Drummond en zijn gezin bij de plaats van de misdaad zou zijn gezien en die gedurende vijf dagen na de moord van huis weggebleven zou zijn. De geheimzinnige „man in het zwart" bleek echter niets met de mooi'd te maken te hebben. Tot dusverre heeft de politie in acht dagen tijds zeventig personen onder vraagd en bij het onderzoek ruim 3.000 km langs kronkelende Alpenwe gen afgelegd, gewoonlijk gevolgd door een rij auto's met journalisten, zonder- echter nader tot een oplossing van de misdaad te zijn gekomen. Woensdagavond heeft de politie op nieuw de plaats van -de misdaad afge zocht naar aanwijzingen. Politieman nen doorzoeken boerderijen in de om geving in de hoop eventueel uit de auto van de Drummonds gestolen voor werpen te vinden. Ook heeft de politie opnieuw de vrouw van de boer, die de lijken ont dekte, ondervraagd. De VN-commissie voor onderzoek naar de mogelijkheid van het houden van vrije verkiezingen in Duitsland heeft het secretariaat-generaal meege deeld niet in staat te zijn haar opdracht uit te voeren. De commissie wijdt haar falen aan de „onwil" van de Sowjet- Unie en de Oostduitse autoriteiten, om mede te werken. Zij is voor onbepaalde tijd verdaagd. De commissie werd door de algemene vergadering van de VN ingesteld om de mogelijkheid van een volksstemming in Duitsland te onder zoeken en deze voor te bereiden. Het rapport was getekend door de vertegenwoordigers van Brazilië, IJs land, Nederland en Pakistan in de commissie. Gevechisklare reserves van 50% Een woordvoerder van de Ameri kaanse luchtmacht heeft te Washing ton medegedeeld, dat men bezig is de Amerikaanse luchtstrijdkrachten in het Verre Oosten met nieuwe toestel len te versterken. De onderminister voor de Luchtvaart, Roswell Gilpatrick had vorige maand reeds aangekondigd, dat de luchtmacht in het genoemde ge bied een gevechtsklare reserve van 50 procent zou krijgen. Naar de woordvoerder zeide, heeft de luchtmacht in het Verre Oosten, na de aankomst van de 58 „Thunderjets" van het type F-84G, die onlangs uit de V. S. naar Japan zijn gevlogen, egn omvang van 20 groepen, te weten ne gen groepen jachtvliegtuigen, drie groe pen middelzware bommenwerpers, twee groepen lichte bommenwerpers, vijf groepen toestellen voor troepen vervoer en een groep verkennings vliegtuigen. De derde voorzitter van de (uiterst rechtse) Socialistische Rijkspartij, graaf Wolf von Westarp, is afgetreden, omdat de eerste voorzitter, dr. Fritz Dorls, na de onthullingen van het weekblad „Der Spiegel" niet is afge treden. „Der Spiegel" had gemeld dat de Socialistische Rijkspartij indien zij door de Westduitse regering zou wor den verboden, onder de naam „Natio nale Oppositie" toch zou blijven be staan. Het blad had als bron voor zijn bericht uitlatingen van Dr. Dorls ge noemd. Graaf von Westarp had daar op geëist, dat Dr. Dorls als voorzitter der „S.R.P." zou aftreden. Deze wei gerde dit echter. De Westduitse regering heeft, als ge meld, het gerechtshof voor grondwets zaken verzocht het optreden van de S.R.P. als in strijd met de grondwet te bestempelen. Indien dit geschiedt, kan de regering de partij verbieden. Het hof heeft voorlopig bepaald, dat de b.K.p. zich volkomen van het bedrij ven van propaganda moet onthouden. De commandant van het federale garnizoen van Rio Grande (Brazilië) ;„e0l„ a mihtaire controle over de stad in handen genomen. Dinsdag braken ongeregeldheden uit naar aanleidhig van de arrestatie van stakinggieiderf!

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3