Wmm Merkwaardige tegenstelling in het toerisme IIaaaaaaaa/ Pia Beek brak haar pink Spanje reisdoel van vele Nederlanders Uitwisseling van arbeiders Sjors de grappenmaker Hertog van Windsor door specialisten onderzocht De pianiste Pia Beek heeft de pink van haar linkerhand gebroken. Toen zij op het strand aan het ballen was, kwam een bal zo ongelukkig tegen haar linkerhand terecht, dat de pink brak. Zoals bekend, speelt Pia elke avond op Scheveningen en zij zet dit thans met de rechterhand voort. De be geleiding wordt daarbij overgenomen door de gitarist. Een ongekend groot aantal Neder landse toeristen trekt dit jaar over de Pyreneeën om zijn vacantie door te brengen op het Iberisch schiereiland. Een van <*p schilder achtige straatjes in hel olijven- stadje Lucena. Engeland heeft tot nog toe niet sterk in de toeristen-belangstelling gestaan. Men mag verwachten, dat dit volgend jaar anders zal zijn. De boottarieven werden reeds verlaagd. Als het da Maatschappij „Zeeland" mogelijk zou zijn aan deze tarieven nog iets meer t« doen, zullen stellig nog meer Neder» He Nederlandse Reisvereniging heeft dit jaar voor het eerst behalve aan export van toeristen aan import daarvan gedaan. Er is onder auspiciën van de Unesco een aantal groepen van arbeiders txusen Westeuropese landen uit gewisseld. Nederlandse arbeiders gingen naar Zwitserland, Frank rijk en Noorwegen; buitenlandse arbeiders kwamen naar Nederland. De Unesco betaalde het vervoer, de N.R.V. verzorgde de reizen. Of aan deze integratiegedachte in de toekomst uitbreiding zal worden gegeven, hangt vermoedelijk mede af van de rapporten, die deze uit gewisselde groepen over hun reis zullen uitbrengen. maar hij hield zijn woord en toen de dokter na de af gesproken tijd het verband van zijn pols draaide sprak deze: „Keurig hoor Sjors, het leed is weer geleden. Je bent weer helemaal de oude!" „Fijn, dokter!", lachte Sjors, „en mag ik nu weer timmeren?" „Je mag nu weer timmeren", sprak de dokter. „En ook weer schrijven?" „Je schrijft maar zoveel je wilt", antwoordde de dokter weer. „En kan ik nu ook pianospelen?" „Na tuurlijk kun jij pianospe len!", herhaalde de dokter voor de derde maal. Toen schoot Sjors in een lach. „Wat is er jongen!", vroeg de gemoedelijke dok ter. „Oh" lachte Sjors. „Ik kan helemaal niet piano spelen!" achterkant. Je krijgt nu een korte kachelpijp. Nu teken je een ovaal van 11 x 13 cm. Zet de kachel pijp er in het midden boven op en trek de omtrek over (E). Weer alles uitknippen, ook de binnenkant (E), want die heb je nog nodig. Druk nu de kachelpijp door het gat in de ovaal, vouw de lipjes naar buiten om en plak ze tegen de onderkant van de rand vast. De lipjes *'0|.A ij Sjors, de bediende uit de manufacturenwinkel is een leuke jongen. Zijn gezicht staat altijd vrolijk en als hij niet zingt dan fluit hij en als hij niet fluit dan vertelt hij zulke malle verhalen dat zelfs de baas er hard om moet lachen. Maar op ze kere dag, toen Sjors boven op een trap stond om een paar tafelkleedjes tegen de muur te etaleren verloor hij zijn evenwicht. Hij tuimelde achterover en viel tussen de toonbank en de ladenkast. Iedereen schoot geschrok ken toe en hoewel Sjors nog steeds lachte was het aan zijn gezicht te zien dat hij zich echt pijn had gedaan. Een paar uur later consta teerde de dokter dan ook dat Sjors zijn pols had ge broken. Er werd een stevig verband om gedaan en de jongen mocht voorlopig niet werken. Nu, dat vond Sjors maar niets. „Mag ik nu helemaal dte arm niet gebruiken?" vroeg hij de dokter. „Nee, Sjors!" antwoordde de ge neesheer. „Als je je een paar weken rustig houdt is alles weer voorbij!" Het kostte Sjors moeite 'SABEL KROES» DAAROP^ vraagt het hondje. Zou hij het vergeten zijn? Dan zul len wij zijn geheugen eens wat gaan opfrissen. Rond de tekening van de hond staan drie opgaven. Neeim de opgave waar I voor staat. Er staan drie woorden in. Neem de vol gende letters uit de woor den en zet ze er onder ach ter elkaar op de elf puntjes. De middelste drie van een, de laatste vier van twee, de eerste vier van drie. Als je dit gedaan hebt neem je van <*e elf letters steeds de even. Dus no. 2-4-6 enz. De uit komst is de naam van een plaats in Nederland. Nu opgave II: Hier zie je vijf tekeningen. Neem de eerste letter van elke voor stelling en wéér krijg je een Nederlandse plaatsnaam. Ten slotte opgave III: Hier staan vijf getallen. De ge tallen geven het nummer aan van de letter in het al- phabet. Je zoekt dus de 22e letter, de 5e letter enz. enz. De vijf letters achter elkaar vormen weer een plaats in Nederland. Je hebt nu drie plaats namen onder elkaar staan. Schrijf achter iedere naam de provincie waarin de plaats ligt. Schrijf ten slotte de eerste letter van deze drie provincies ach ter elkaar enzo heet het hondje. (Noord-Brabant Brabant) We maken deze mooie hoed van stevig doch buig zaam karton, liefst zwart. Meet eeirst een stuk af van 25 x 11 cm (fig. A). Langs de boven-, onder- en zijkant zet je een lijn van 2 cm van de rand. Knip de strook uit en daarna de lipjes (let op de tekening). Plak vervol gens de voorzijde van de strook met de lip D aan de aan de bovenkant van de hoed buig je naar binnen en daar plak je de kleine ovaal (E) op. De hoed is nu klaar Alleen nog een mooi lintje er om doen en de zijranden van de hoed rond naar boven buigen. xr* Uil 'Ir3—il Hoe moet dat nu met arme Mies Wat zullen we nu krijgen Mies ziet gelukkig het gevaar De hertogin van Windsor verlaat haar hotel te Montecatini in Italit tn gezelschap van professor Sant Pisani (rechts) en de Engelse ga- neesheer Sir Daniël Davis. De beide specialisten hadden de her- 'og van Windsor, die over maag- stoornissen klaagde, in zijn hotel kamer onderzocht. Sir Davis, 0e' neesheer van de Britse Konlnk- lyke familie, adviseerde de hertog een dag of tien rust te nemen. Geen vijf minuten later, Daar staat ze, drijfnat op het strana En de tent staat ver in 't water. En doet haar oogjes toe. Maar als de muis te slapen ligt, Gaat plots het water stijgen.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 8