Stad en Omgeving Jimmy Brown als diepzeeduiker Zilvermeeuw won in Santpoort de N.H.W.B-sportdag Beschonken wielrijdster maakte het verkeer onveilig Jonge duiven maakten een zware vlucht van Roermond Autobestuurder in arrest Sportfestijn in Oosterend bracht bont en boeiend programma Dodelijk ongeval in Beverwijk Tippelaars kunnen ook nog iets anders! Voetbalwedstrijd bracht de beslissing Hef gebeurde in Nieuwediep Burgerlijke Stand Het lag voor het grijpen Aanbesteding aanleg moerriool Ook in rechtzaal emancipatie van de vrouw Op verjaarvisite werd te veel gedronken Tussen Haaks en Kuifje 't Zand Jaarlijkse sportdag op het „Geel Zwart" terrein Callantsoog De schat niet gevonden Maastricht en Venlo en andere plaatsen Zit «ipe Burgerlijke stand Van Liere won strijd der zware motoren Urk Weekoverzicht visserij Honderdste vliegtuig op nieuwe vliegveld De kwaliteit van het terrein wordt geroemd Anna Paulowna Leden van Motorclub A.P.0, waren actief Vrouw door vrachtaulo overreden DINSDAG 19 AUGUSTUS 1952 TVU zullen niet de enigen zijn, die beweren, dat de leden van de Heldcrse wandelsportvereniging „De Zilvermeeuw nog iets anders kunnen dan een Vier daagse te Nijmegen uittippelen. Zondag namen zij te Santpoort deel aan athletick- en voetbalwedstrijden, georganiseerd door de Noordhollandse Wandelsportbond, en ook in deze takken van sport toonden de „Zilvermeeuwen" zich uiterst be dreven. De kranige Hclderse vertegenwoordiging legde beslag op de wisselbekcr. En ook dit onderdeel van deze jaar lijkse sportdag in Santpoort bracht de Helderse tippelaars succes. Zij versloe gen eerst de wandelsportvereniging „Amsterdam" met 2—0, vervolgens „L.A.T." uit Amsterdam met 1—0, waar na zij in de finale kwamen tegen V.U. Ook deze ontmoeting werd een 10 overwinning. De wisselbeker was met groot „machtsvertoon" in het bezit ge komen van „De Zilvermeeuw". In 1941 namen de Zilvermeeuwen voor de eerste maal deel, en meteen al werd de beker gewonnen. Tien jaar later, in 1951 dus, stelden zij de beker beschikbaar als wisselprijs, enop nieuw gingen zij er zelf mee schoot. En Zondag leverden zij andermaal de beste prestaties van alle deelnemende ver enigingen. Op het nummer kogelstoten was de eerste prijs met 10.54 meter voor Van der Wende, en zelfs de twee de plaats was voor de Nieuwediepers. Daarvoor zorgde Van Gent met een stoot van 10.12 meter. Ook het nummer verspringen heren werd een Helderse zege. Van 't Hert plaatste zich met een sprong van 4.95 meter bovenaan de ranglijst. De dames blonken uit op het onder deel balwerpen. Mevrouw Snoey werd eerste met mevrouw Himpers op de tweede plaats. De viermaal tachtig m. estafette leverde de Zilvermeeuw dames de tweede plaats op. en bij het verspringen wist mj. Woenson nog als derde te eindigen. Na dit athletiekgedeelte hadden onze stadgenoten achttien punten verzameld, waarmee zij gelijk stonden met „Thor" uit Halfweg. De voetbalwedstrijd moest dus de beslissing brengen. Ee grove nalatigheid was de oor zaak van een ongeval, dat dezer dagen aan het betonpad nabij de Donkere Duinen gebeurde. Daar staan een drie tal grote teerketels, waar vuren onder branden. De ketels worden roterende gehouden door een benzinemotor, en deze nu moest worden bijgevuld. Een arbeider ging daartoe aan de slag met een geheel geopende emmer met ben zine. Er kwam brand van. Twee col lega's konden de kleren van de man blussen. Deze had zijn linker hand ernstig verbrand. De politie hoorde pas van het ongeluk, toen de arbeider op weg naar zijn woning was en hij werd aangehouden, omdat de auto slechts ge deeltelijk was verlicht. In het gemeen te-ziekenhuis „Parkzicht" werden zijn wonden verbonden. Een meisje uit Hilversum, dat in Den Helder bij een familie aan de. Rijksweg logeerde, is haar koffer met inhoud,~kitvijt. Het valies, vol met kle ding en ah'dcre benodigdheden, was dan oóR gemakkelijk te benaderen. Het stond in een kamer, waarvan het raam steeds geopend stond. Uit een café in de Koningstraat werd, wegens onordelijk gedrag, een schepeling verwijderd. Zijn vrienden wilden toen ook niet langer blijven, waarmee de caféhouder geen genoegen nam. Het kwam tot een vechtpartij, waarbij de caféhouder de schepeling een klap gaf met een deurknop. Laatst genoemde deed aangifte wegens mis handeling. Zeer merkwaardig reageren soms de mensen. Zo geschiedde het onlangs, dat een zieke man in een boze bui een tomaat pardoes aan de overzijde door een raam tegen het behang gooide. Het vermoeden rijst, dat hij iets had tegen zijn overburen. Uit het vooronder van een scheep je in aanbouw werden twee radiolam pen ontvreemd. Men had niets afgeslo ten. Later werd uit een kastje in de kombuis nog een armbandhorloge ge stolen. Wederom had men „vrij" toe gang gehad. Een mijnheer uit Rhoon (gemeen te Rotterdam) liep schade op aan zijn auto, toen hij over de Jan Verfailleweg reed en een paar kinderen stenen door zijn voorruit wierpen. Later bleek, dat de kinderen, een jongen en een meisje van tien jaar, spelenderwijs naar elkaar hadden gegooid en daarbij toevallig de nut hadden getroffen. De ouders ver goedden de schade. (Opgaaf over de periode van 11 t/m. 16 Augustus 1952) Bevallen: E. Burggraaf—Ozinga, z. Jkvr. W. M. A. Pellinkhof—Gockinga. z, J. BakkerDe Wolff, d. H. A. Sommer—Kes. z. M. C. Kroon—Corne- lissen, d. D. M. A. Kuiper—Noordeloos, d. C. Engel—Rem, z. C. Oskam- Groet, d. M. Bot—De Jager, z. C. HeesakkersOrijnus, d. J. Greiner Wendel, d. A. Smits—Feenstraa z. M. J. ter Haar—Hermans, z. R. Hager- op van EijsKamerman, z. D. J. Bals Hillen, z. H. Prins—Schutte, z. J. EmmenMeijer, d. H. A. BakkerVan der Linde z. A. Zandbergen—Ruiter, z. M. F. de Bock—Noë, z. P. Vis ser—Dekker, z. J. A. Dignum—Peters, d. A. Schoorl—Strijker, d. J. J. W. GoedhartGerritse, d. J. StamBak ker, d. W. de Waard—Kranenburg, d. T. Hubregtsen—Leen, d. Ondertrouwd: A. J. van der Mussele en T. de Vries. F. van Bussch- bach en H. L. Driece. J. de Leeuw en W. Bos. T. van der Hert en M. Post. Getrouwd: J. A. Kwak en J. Mar- bus. J. G. Kuipers en J. D. Agema. Overleden: P. van Es. m„ 67 jaar. L. W. Vinken, m., 79 jaar. T. J. G. Dekker, m„ 47 jaar. J. Visser, m„ 7 maanden. A. C. Komen, echtgen. van G. A. Preijde, 59 jaar. V. M. Kieze- ling, echtgen. van B. A. Buck, 64 Jaar. Gevonden: Jasje, horloge, portemon- naie, zakmes, autoped, armband, vul pen, hond, riem, shagdoos, schoentje, kanarie. Verloren: rijwiel, portemonnaie, hor loge, regenjas, halsketting, sleutels, legitimatiebewijs, badpak, zilveren speld, 'eesboek, autoped, bril, fototoe stel: verlofpas K.Mzilverboa van f 2.50, sigarettenkoker. Het hoofdbureau van politie aan de Kerkgracht is voor gevonden en v loren voorwerpen geopend op 1 gen van half twaalf tot half één. Gedeelte Posibrug-Janzensiraal Op het raadhuis werd gistermiddag aanbesteed de aanleg van de tweede phase van het moerriool, het gedeelte van Postbrug (perceel 1) en het ge deelte van Spoorbrug tot Janzenstraat (perceel 2). Zoals men weet, kwam de eerste phase van de aanleg (Singel Postbrug reeds geruime tüd geleden ge reed. De aanbesteding had het volgende re sultaat: hoogste inschrijver: C. Nooy- man uit Harlingen f 175.000 (1), f 145.000 (2) en f 320.000 (in massa); 2. J. Die naar uit Santpoort f 308.000 (in massa); 3 T. Schaatsenberg uit Oudesluis f 159.000 (1), f 134.000 (2), f 300.000 (in massa); 4. gebr. Meijer uit Den Helder f 158.000 (1). f 134.000 (2), f 290.000 (in massa), 5. N.V. Kennemerland uit Hei- loo f 149.000 (1), f 128.900 (2), f 278.800 (in massa); laagste inschrijver: L. G. Wubbolts uit Stadskanaal f 119.896 (1), f 101.778 (2), f 220.983 (in massa). „Het is hier helaas niets ongewoons als er een man terecht moet staan omdat hij heeft gefietst terwijl hij In staat van dronkenschap verkeerde. Ik heb al hon derden van die gevallen berecht, maar ik moet u zeggen, dat ik het nog nooit heb meegemaakt, dat een vrouw voor iets dcrglijks terecht stond. U bent de eerste". Aldus sprak de Alkmaarse politierechter, mr R. W. J. C. van den Wall Bake gisteren tot Antje K. uit Den Helder, die in Alkmaar op het matje moest komen. Tegenover de politie gaf hij destijds toe aldus te zijn opgetreden, doch ter rechtszitting begon hij te ontkennen. Dit baatte hem weinig, want al spoedig werd hij tot bekennen gedwongen. Overeenkomstig de eis werd hij ver oordeeld tot f 25.subs. 10 dagen. Ruzie op de Schapenmarkt Gerardus B., die in het huis van zijn zwager ruzie had gemaakt en die had geweigerd het huis te verlaten toen hem dit werd gelast, hoorde gisteren f 20.subs. 10 dagen tegen zich eisen. De uispraak was f 10.subs. 6 dagen. J. R. van Texel, die op 16 Juli tijdens de schapenmarkt ruzie had gekregen met een naamgenoot en deze had uit gescholden, werd veroordeeld tot f 12.50 subs. 5 dagen. De eis was f 20.—, subs. 10 dagen. Antje K. werd onlangs in de Keizer straat door een agent aangehouden toen zij op haar fiets over de weg laveerde. In een mandje op haar bagagedrager zat een klein jongetje, haar zoontje, doch dat deerde haar blijkbaar met. Zij vertelde naderhand dat zij op een verjaardagsvisite was geweest en daar vijf of zes glaasjes bessenjenever had gedronken. Dit «was haar slecht beko men, doch niettemin had zij het kind in het mandje gezet en was op de fiets gestapt. Dat zij werd aangehouden, was geen toeval. Het politiebureau was n.1. telefonisch op de hoogte gesteld van haar capriolen langs de straat. Haar wijze van fietsen had dus blijkbaar wel de aandacht getrokken. De officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, zeide in zijn requisitoir dat sinds de emancipatie van de vrouw, het zwakke geslacht vele minder goede ge woonten van de man is gaan navolgen. Tal van vrouwen zien in roken en drinken niets ongewoons meer en gaan er zich zelfs aan te buiten. De officier wilde van zijn kant nu ook de eman cipatie doorvoeren en tegen deze vrou welijke verdachte eenzelfde straf eisen als hij tegen een man zou hebben ge) daan. De eis was f 100.subs. 40 da gen. Mr. Van den Wall Bake vonniste overeenkomstig de vordering. Op het biljart Dat Gerrit P. van Texel gisteren voor de politierechter moest verschijnen, had de man geheel aan zichzelf te wij ten. Hij was er enige tijd geleden in een café getuige van hoe de vrouw van de kastelein S. aan één van de klanten verbood op het biljart te gaan staan, omdat zij vreesde dat de man met zijn vreemde grappen het laken zou be schadigen. De klant deed direct wat hem gevraagd werd, doch Gerrit P„ die niets fnet dit voorval te maken had, reageerde anders. Hij gaf de vrouw van de kastelein een klap, draaide haar arm om en schold haar bovendien nog uit. Gistermorgen arriveerde in de ha ven de Nederlandse kustvaarder „Marne". Het is morgen hoog water om 7.30 en 20.10 uur, en laag water om 1.30 en 14.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 18.5 graden Celsius. Onder begunstiging van stralend zo merweer werd onder grote belangstel ling op het terrein van „Geel Zwart" de Jaarlijkse jeugdsportdag gehouden Er werd door de verschillende deelne mers een enthousiaste strijd om het eremetaal geleverd en dc prestaties waren het aankijken zeker waard. Jammer dat bij de wielerwedstrijden de gebroeders Van der Wey door pech de strijd moesten staken. De uitslagen van de verschillende nummers waren als volgt: Voetballen Geel Zwart Adsp. a—ZAP a 3—2 Geel zwart bZAP c 12 Geel Zwart Jun.—ZAP Jun.. 2—0 Wielrennen, drie keer acht k.m.: 1. A. Slijkerman, 2. P. Tuin, 3. F. Huiberts. 4. G. van den Berg. 80 m. horden: Jongens 12 en 13 jaar: 1. J. Visser, 2. G. Slijkerman, 3. P. Bleijendaal. Jongens 14 en 15 jaar: 1. L. Visser 12.8 sec., 2. Th. de Wit, 3. P. Slijkerman. Hardlopen: 80 meter 12—13 jaar: 1. G. Slijkerman, 2. J. Visser, 3. A. van den Berg. 100 meter 1415 jaar: 1. J. Huiberts 13 sec,, 2. K. de Vries, 3. L. Visser. 100 meter 1620 jaar: 1. P. Roozen 12.5 sec., 2. J. Zomerdijk, 3. F. Huiberts. 1500 meter 16—20 jaar: 1. P. Roozen 5 min. 11.9 sec., 2. J. de Vries, 3. G. van den Berg. Onder zeer grote belangsteling en be gunstigd door prachtig weer werd Zater dag de door de neringdoenden en pension houders voor de jeugd georganiseerde lampionoptocht gehouden. Ruim tweehon derd kinderen stonden met hun lampions opgesteld op het Dorpsplein, vanwaar met de muziek voorop de tocht begon. Het was een fantastisch gezicht de stoet door het dorp te zien trekken. Alle deel nemers werden getracteerd en gingen, na dat de plaatselijke muizekvereniging nog enkele nummers ten gehore had gebracht, vermoeid maar blij huiswaarts. Voor Zondag stond het schatgraven op het programma, 's Middags om twee uur togen tweehonder-en-dertig deelnemers aan het werk. En er is gezwoegd, want de grote schat (f 25,—) wilde maar niet te voorschijn komen. Vele andere prij zen werden wel boven het zand gehaald, doch de fles met 6e hoofdprijs kwam niet terecht. Belust op dit extraatje hebben velen tot laat in de middag hun pogingen VoortgezetJammer voor deelnemers en organisatoren, dat 't zo is gelopen, maar in het goudzoekerswereldje is het nu eenmaal zo, dat men veel geluk of veel pech kan hebben. De postduivenvereniging „Het Noorden" hield met jonge duiven een vlucht op Venlo (202 km), waarvoor zij om acht uur met ZW-wind werden gelost. Er waren 140 vogels in concours, waarvan de eerste om 10.48.03 werd getoond. De prijzen werden als volgt verdiend: W. Pluijmers 1. 11; A. Felkers 2, 3, 5, 14, 17, 20, 27; G. J. dc Wit 4, 6, 7, 8, 12; A. Rietveld 9, 10; C. Post 13, 16, 19, 26; G. Buis 15, 22, 23, 24, 25; C. van Doorn, 18, 28; gebr. Buis 21. Hedenmiddag van vijf tot zes uur moet worden ingekorfd voor Amsterdam, en Zaterdag van twee tot vier uur voor Maastricht en navlucht Geldermalsem. Klokken stellen van vier tot vijf uur. Hei ongeluk ie Venhuizen Het onderzoek in het auto-ongeluk te Venhuizen, waarbij de twintigjarige K. S. uit Lutjebroek om het leven is ge komen, heeft er toe geleid, dat de po litie de bestuurder van de verongeluk te wagen, C. D. uit Den Hout, heeft ge arresteerd. Hij zal voor de officier van justitie te Alkmaar worden geleid. S. was verloofd met een dochter van D.'18.30 uur voor Amsterdam; Zaterdag De jonge duiven van „Nieuwediep" kwamen van Maastricht. De uitslag was: De Boer 1, '3, 13, 23; gebr. Koop man 2, 22; L. Petrus 4, 5, 7; N. Werelt 6; P. Beukers 8; G. E. Koopman 9, 19; Van der Aa 11, 15; H. Zondervan 10; P. Rab 12; R. Ruiten 14, 17; J. Dienaar 16; W. Peeters 18; M. Ruiten 20; Stein- man 21; S. Koorn 24. Maastricht was tevens de laatste derby-vlucht. De win naars hiervan waren: 1. R. Ruiten 206,5 p„ 2. M. de Boer 161,5 p„ 3. L. Petrus 155 p. De junioren noteerden de vol gende resultaten: Postumus 1; Van Straaten 2, 4; Swart 3, 5. Vanmiddag van vijf uur tot half zeven inkorven voor Zaandam, Vrijdag (6—6.30 uur) voor Utrecht en Tilburg. De klokken moeten Vrijdagavond tussen zeven en acht uur worden gezet. „Victoria", „Hollands-Noordpunt" en „Vop" hielden vluchten op Roermond. De vogels hadden met slecht weer te kampen, en het verloop van de vlucht was daarmee in overeenstemming. Om 10.50 uur in vrijheid gesteld, arriveer de de eerste duif van „Victoria" om 15.06.47 uur. De prijzen werden als volgt behaald: J. A. van Steijn 1, 9, 11, 19, 27; P. J. Bruinink 2, 14, 30; A. J. Hubregtsen 3; J. Troost 4, 29, 32; J. Riemers 5, 17, 21; J. Kramer 6; D. Ma kelaar 7, 24, 28; J. C. Duinker 8, 12, 26; A. Heijblok 10, 23, 25; Th. Goosen 13; C. Slot 15; C. Bregman 16; B. C. de Boer 18, 20; S. Riewers 22; L. Vèrbok- kem 31. Vanavond inkorven van 17.30- van 14.30-16.30 uur inkorven. Klokken zetten van 18-19 uur. „Hollands-Noordpunt" meldt de vol gende resultaten: J. Zoon Jr. 1, 6, 11; R. F. Mulder 2, 4; K. Brons 3; D. van Reek 5; mevr. Jolen 7; J. van Dam 8, 9, 10. Zaterdag (16-17 uur) inmanden voor Maastricht. En ook „VOP" kwam dus van Roer mond (214 km). Ook deze vereniging gewaagt van een zware vlucht, en te vens van verliezen. De eerste vogel werd om 15.41.01 uur geconstateerd, de laatste prijsvlieger om 16.33.01 uur. En de prijswinnaars waren: M. Mastema- ker 1, 9, 17r 18, 20; W. M. de Boer 2. 6, 13; A. Agema 3; J. Bruin 4, 14; R. Ot- tevanger 5, 11, 16; F. Seegers 7; Hengs- dijk-Giezen 8; M. Luider 10, 12; O. Boon 14; J. Bambach 15. Geboren: Margaretha Johanna Ma ria, d.v. Andreas S. Ligthart en Hendrl- ka M. W. Dekker; Cornelia, d.v. Gerrit W. Broens en Jantje de Leeuw. Ondertrouwd: Teunis Mooij, 31 jr., brievenbesteller te Callantsoog en en Gerlofke Draijer, 24 jr., te Zijpe. Getrouwd: Frederik W. de Waard, 41 jr., zaakv. te Zijpe en Maria G. Put, 37 jr„ teZ ijpe, onlangs te Beverwijk. Overl.; Gerbrand Kruit, 89 jr., we duwnaar van Geertruida Rapstok; Magdalena de Block, 51 jr., echtge note van Jan Slikker; Martinus Bal- tus, 83 jr., echtgenoot van Aaltje Va der. 16. Toen Gerrit Gruwel, de portier van de bioscoop ,,'t Bonte Hondje", ver nam dat de twee heren hem alléén wensten te spreken betrok zijn gezicht Hij wist nu wel zeker, dat het twee ambtenaren van de inkomstenbelasting waren, die hem weer een serie hoogst vervelende vragen zouden voorleggen Ik heb feitelijk geen tijd," antwoordde hij onwillig. „U ziet zelf, dat ik druk aan het werk ben. Ik kan hier geen iioiiient gemist worden." Toen nam Bonkie Biezebijtei het woord. Hij zei op fluisterende toon: „D'r is wat aan de hand met uw zoon in Braamzijl Hij zit op 't politiebureau Wegens een geval van verduistering. Maar wij weten, dat- ie helemaal onschuldig is en daarom Is 't goed, dat u meteen met ons meegaat om dat aan de commissaris te gaan ver teilen. Sjonnie en Bonkie Biezebi.iter ke ken voi spanning naar het gezicht van Gerrit Gruwel. Hoe zou hij deze mede deling wel opvatten? Zij zagen, dat de bioscoopportiei opgelucht begon te glimlachen. Het feit, dat die kerels niet van de belasting -aren, deed hem veel plezier „Zo," zei hij, ..heeft Wimpie weer 's wat uitgespookt! En jullie be weren dat-ie onschuldig is. Nou, laat ik de heren dan meteen maar uit de droom helpen. Hij heeft 't vast en zeker wél gedaan Ik kén dat heerschap Hij deug: nergens voor. Zeg maar uit mijn naam dat ze 'm niet lang genoeg kunnen vast houden!" het De organisatoren un^De sportfestijn kunnen tevr deelname belangstelling w«^„de "in ge- groot «n het veer v j,ct waardeerde mcde^^^osterend was sportterrein van S.V. -iehonderd een grote ovale baan van jjct meter met pakken stro voor was tevens een prachtige tribune de enthousiaste toeschouwers. als nummer twee: A. Brouwer Het zou sardi^cr voortaan'op de duo alleen dames wer- d Daarna ^aUte de eerste serie voor de snelheidsrace voor licMe motisren. A. v. Liere nam onmiddellijk de kop en stond die met meer oLcftoor de bekerhouder van ,vorl* iaar' Heerschap, vijftien ronden viel. C. Drijver Mz. en c- ^rijver - volgden op de derde en vierde plaats^ In de tweede serie kwamen aan de start: H. Kooger. A. Koopman B1/onK C Zegel en J. Koopman. B. Vonk nam de kop, Kees Zegel vergenoegde zich met de tweede plaats, die voldoende was voor een plaats in de finale en alleen in de achterhoede werd nog enige striid gevoerd. De tijden wezen het" gebrek aan strijd uit: eerste ser 4.52 en de tweede serie 5.23. De eerste serie van de ,^ware klasse leverde al dadelijk een felle strijd tus sen A. v. Liere en H. Kooger. die in het voordeel van de eerste werd d slist. Tijd: 5.57.2 over twintig ronden. G. P. Plaatsman en B. Vonk speelden stuivertje verwisselen om de derde en vierde plaats. Oo de finish was Gerrit Pieter derde. De tweede serie werd zonder striid gewonnen doo-- C. Vla ming in 6.16 2, gevolgd door P. v.d. Vis en C. Vlaming. Fen interessant nummer was ne 2200 meter lopen voor heren. Ruim twintig gegadigden voor de titel „kam- DÏoen van Texel" kwamen aan de start. Sommige deelnemers meenden volko men ongetraind een dergelijke afstand wel „even" te lonen. Het gevolg was, dat na enkele ronden er reeds verschil lende uitvallers waren. S. Voorthuizen nam dadelijk de leiding en liep gesta dig verder uit. In de laatste bocht kwam T. Tatenhove uit de achterhoede oozetten, worstelde zich langs de lange sliert en wist zelfs de kop over te nemen. Hiermee had hij echter al zi.in krachten uitgeout en met een uiterste krachtsinspanning wist Voorthuizen zich als eerste over de eindstreep te werpen. Tatenhove werd tweede en derde was A Kooistra. Tijd van' de winnaar 9.27.8. Een der .baancommissa rissen had echter geconstateerd, dat de kmpioen binnen de lijnen had gelopen waardoor hij gediskwalificeerd werd en de derde plaats aan K. v. Leeuwen teri deel viel. veertien lopers-passeer den de finish. De finale van de lichte klasse paf een spannende, maar ongeliike striid te zien tussen B. Vonk met 200 cc en P. Heerschap met 125 cc. De betere tech niek van Heerschap vermocht de snel lere motor niet overwinnen. A. v. Liere. die na een slechte start van de laatste naar de tweede plaats was opgerukt viel in de derde ronde uit wegens ket tingdefect. De derde plaats was voor Kees Zegel, die ook al met een onwil lige motor te kamoen had. Het motorgeraas werd enige malen onderbroken door de fraaie en sierlijke bewegingen van een dames, en heren demonstratiegroeo van de Gvmnastiek- vereniging Texel. Paard, brug, het hoge rek, en de ringen. Nieuw num mer: 80 met^r dames. In de eerste serie zegevierde V. Barhor=t, met 12 sec. vóór D. Krotie: tweede serie: I. Boon 11.5 en A. la Hei; der serie: A. Le-v-mond 12.5 en A. Bos- vierde serie G. Ellen 12 en A. Meindertsma. Hierna volgde de finale zware moto ren, na zeer scannende striid gewonnen door A. v. Liere vóór H. Kooger (tüd: 4.57.8 en 4.58) met als derde C. Vla ming en op de vierde plaats P. v.d. Vis. Inmiddels hadden zich via een halve finale de volgende dames voor de eind strijd geplaatst: I. Boon. Vr. Barhorst A. Meindertsma. A. la Hei en D Krotje, die in deze volgorde door de finish kwamen. De tijd van de winnares was hier 11.7 sec. De afgelopen week was de aanvoer van kuilpaling niet onbevredigend. De vangsten per vaartuig varieerden per dag van 80 tot 230 pond. Vergele ken echter met de week daarvoor wa ren de noteringen voor kuilpaling aan de lage kant. Per pond varieerden deze van f 0.67 tot f 0.95. Ook deze week werd geen ljjnpaling aangevoerd. Door enkele beugvissers werd met staande netten gevist op snoekbaars en rode baars. De vangsten daarvan waren echter over het algemeen niet groot. De noteringen voor snoek baars varieerden per pond van f 0.67 tot f 0.80. Voor de rode baars waren e„^teringen per pond van f 0.70 tot f 0 04 Jt°r„ ns0t<A°,de P6r POnd van f 0.04 tot f 0 05 Aanvoer van andere soorten witvi» vond niet plaats. De aanvu.f van nest was de afge lopen week tamelijk goed. In totaal werd ongeveer 123 ton aangevoerd. De prijzen per bak ondergingen even wel een behoorlijke daling. Deze wa ren van f 2.00 tot f 2.62. De weekbesommingen der kuilvls- fe800Waren Per vaartulg van f 450 tot Aangevoerd werd: 78711 pond kull- paling; 3944 pond snoekbaars, 945 pond rode baars; 2011 pond voorn; 5 pond karper; 7 pond snoek; 10 pond bot en 246520 pond nest. P totale omzet aan de afslag be droeg ongeveer f 72.000. VISSERIJBERICHT URK URK, 16 AUG. Door 126'vaar tuigen werd Zaterdag aan de cvm Visafslag aangevoerd: 12397>/2 kg aai Paling van 73 tot 92 ct. per >f II IA L. ™g snoekbaars 74 tot 78" ct' kkg; 06 kg baars 73—77 ct p U b' mandet nest f 2.10 per mand. 8' Na de pauze werd later op de avond het feest voortgezet met een rondgang van de plaatselijke fanfare en de be- roemde: „Strijd om de man en de vrouw". Zaterdagmorgen tegen half twaalf landde een weg zoekend tussen de grazende schapen door een Sokol op Texels nieuwe vliegveld. Dat was de negen-en-negentigste. Met spanning keek havenmeester Marien van Harn uit, welk toestel het honderdste zou zijn dat na de oorlog op Texel landen. Het geduld van verschillende belangstellende gasten, waaronder wij ook de burgemeester van Bodegraven zagen, werd niet lang op proef gesteld, want reeds enkele minuten later daal- de, terwijl de havenmeester luid claxonnerend met zijn Fordje over het terrein stoof, de schapen voor zich uit- drijvend, in een sierlijke glijvlucht een Piper Super Cruiser, geel met rood, en met een glunder gezicht vanwege die één met twee nullen steeg hieruit tle heer K. A. van Beek. De piloot, die gestart was van zijn privé-veldje met hangar bij zijn boer derij te Melissant op Overflakee en die ook reeds bij de opening aanwezig was, vertelde zeer tevreden te zijn over de kwaliteit van het terrein, hetgeen de overige sportvliegers, die allen ge- zellig in een grote kring zaten te ge- nieten van de gerenommeerde koffie van Marien, onmiddellijk beaamden, „Beslist even goed als Hilversum", voegde een der dames er aan toe. En dat wil wat zeggen, want Hilversum staat als een der beste velden bekend. De heer Van Beek. die vroeger twee en een half uur nodig had om van zijn huis en eiland naar Ypenburg te ko men, legt nu dezelfde afstand in vijf- tien minuten af! Het vliegtuig zou hij niet meer kunnen missen. In 1928 voor genoegen begonnen, gebruikt hij het nu geregeld voor zijn bedrijf. En, wij zend op het Engelse toestel, dat gepar. keerd stond, voegde hij er nog aan toe: „Er komen nog veel buitenlan ders naar Texel, als het vclil maar wat meer bekendheid heeft". Leden van de Motorclub APO na men deel aan de sterrit, welke werd georganiseerd door de VVV en de Kennemer Motorclub te Beverwijk. Al onze plaatselijke deelnemers vol brachten de tocht en optvingen een herinneringsplar/ette, terwijl de dup- passagier(e) een herinneringsspeldje in ontvangst mocht nemen. Boven dien kon elke deelpemer nog in het bezit komen van een extra prijs in dien hij onder een bepaald nummer binnenkwam. Zo ontving de heer M. Wiggers een paar motorhand schoenen. Tevens werden nog bezocht de tentoonstelling „Hoofd en Haijd" en de Beverolfabrieken, waar iedere duo-passagiere een bosje gladiolen ontving. Zaterdag zullen er wel weer leden zijn, die deelnemen aan de Van Zeyl-rit te Oudkarspel. SPORTMIDDAG OP ZAP-TERREIN GING NIET DOOR De sportmiddag welke Zatcrdaig op het ZAP-terrein, door de verenigin gen Breezand Boys. TOG en Soli deo Gloria zou worden georganiseerd, heeft door omstandigheden geen doorgang gevonden. Nasr wij verne men is deze gebeurtenis een week uitgesteld en zal a.s. Zaterdag plapts vinden, echter nu op het BKC-terrein aan de Kleine Sluis. Gistermorgen omstreeks 10 uur is In dc Begijnenstraat te Beverwijk, de vijf tigjarige mevrouw G. J. P. Kanistra—de Ruyter, wonende aan de Alkmaarsewes, door een vrachtauto aangereden, aan de gevolgen waarvan zij hedennacht in het Rode Kruisziekenhuis is overleden. De auto, bestuurd door de heer Van der H„ reed door Begijnenstraat in de richting Breestraat en moest voor Je slagerij van Van 't Hoff uitwijken voor enige wielrijders, die vóór hem reden. Hij kwam in de smalle straat op het linker gedeelte van de rijweg, waar mevrouw Kamstra juist van het trottoir stapte. Zij werd door de laadbak van de vrachtauto tegen de grond gesmakt, viel met het hoofd tegen de trottoirband en kreeg het linkerachterwiel over net lichaam. Omwonenden verleenden on middellijk assistentie, legden haar f*'1 kussen onder het hoofd en brachten haar in huis, daar zij over hevige P'J' nen klaagde. Na onderzoek door ee dokter bleek, dat ze een been had Sf" broken en dat overbrenging naar Rode Kruisziekenhuis wenselijk wa Hier bleek dat mevrouw Kamstra ern stige kneuzingen en verwondingen ha opgelopen; zo ernstig, dat hedennaci» de dood is ingtereden. Nagekomen Familiebericht Zondag 17 Augustus ging van ons heen onze lieve Zuster, Schoon zuster en Tante ALIDA RIEMERS-BOER G. STOFBERG-BOER H. C. STOFBERG en Kinderen. Leiden.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2