Stad en Omgeving Vier en dertig zwemmers maakten overtocht naar Texel Kampioenen (jonge duiven) van „VOP" en „Victoria" bekend HRC-junioren zegevierden in het „Bas Timmermans-tornooi" r Brown als diepzeeduiker Gemeente Zijpe boven 6000 inwoners: Salarissen gemeentepersoneel hoger! Geen wedstrijdmaar toch rustige prestatie Grote belangstelling aan beide „zijden" IN HET KORT Burgerlijke stand Wande/stok voor de jarige Rieuwert Overdracht commando Zeemacht Nederland Tussen Haaks en Kuifje Het lag voor het grijpen Vluchten van Roermond, Maastncht en Tilburg Tweede prijs was voor De Kennemers Slechts tegen RCH een gelijk spel Laafste plaats voor de Bruinvissen-dames Rijwielen mogen niet op het marktterrein staan Geen geld voor melk maar wel voor bromfietsen Julianadorp Feesten te julianadorp zijn weer voorbij Breezand Nog iets uit de tijd der bezetting Geld voor woningbouw Urk VISSERIJOVERZICHT URK bfsomm'ncien iimuiden DINSDAG 2fl AUGUSTUS 19«2 Behalve kokmeeuwen hebben de deelnemers aan de jaarlijkse zwemtocht naar Texel niet veel blondere vogels gezien waar het eiland Texel toch wel bekend om is. Maar wie let er eigenlijk ook op vogels als men een lange-afstandtocht aan het maken is van de vastewal naar een eiland. Het mocht zijn, dat er eens een Bruinvis zijn neus boven water stak, maar ook daar zullen de leden van het Marsdiep wel niet bang voor zUn geweest. Hebben zij niet dagelijks Bruin- vissen in hun midden, wanneer zj) zich in het clubgebouw van de „Grote Club" bevinden? Zondagmiddag werd om pl.m. 5 uur 15 het startsignaal gegeven, voor de Texeltocht, die na een jaar onderbre king vanwege het slechte weer, dit jaar wel weer doorgang vond nadat zij ook vorige week wegens storm en regen werd afgelast. Deze tocht wordt door de zwemver eniging het Marsdiep hoofdzakelijk voor haar leden georganiseerd en da teert al van ver vóór de oorlog. Met dit verschil, dat er vroeger een stuk of zes personen aan deel namen, terwijl er dit jaar 39 te water gingen. Het publiek had zich niet onbetuigd gelaten. Wat is ook prettiger wanneer men bij mooi weer een wandeling over de Dijk makend, kan genieten van een prachtige zwemtocht door jonge man nen en vrouwen, die op een dergelijke gezonde wijze hun vertier zoeken. Ja, het waren er 39 die te water gingen. Allemaal in groepjes verdeeld, al naar gelang de snelheid van de diverse deelnemers en ieder groepje onder de hoede van een volgboot, waarin zich naast enkele bekwame roeiers in elke vlet een zeer goed zwemmend verzorger bevond. Dit om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. Veel narigheid is er op deze zo prachtige tocht gelukkig niet ge weest. Er werden slechts vijf uitvallers geteld, die wegens de kou of kramp het water liever wilden verlaten. Weislg golven Van golven is deze keer geen sprake geweest. De zee was zo vlak als was het geheel met een laag Olie bedekt, dat het golfvormen verhinderde. Be halve dat dit voor de deelnemers en volgboten buitengewoon prettig was, genoten de toeschouwers hier misschien nog meer van. Nu toch konden zij het gehele parcours practisch volgen om dat de stoet nimmer door de deining «fan het oog onttrokken werd. Zelfs waren er toeschouwers te water met een zeiljacht of met de rondvaartboot van de heer Vader, die bijna geheel tot Texel meevoer. Het is aan één kant jammer, dat deze tocht die door 't gehele land grote be kendheid heeft, slechts door Nieuwe diepers, zij het op een enkele uitzonde ring na, kan worden deelgenomen, om dat men nimmer een dag van te voren kan zeggen of het water dermate gun stig is dat kan worden gestart, want de organisatoren van deze tourtocht nemen geen enkel risico dienaangaan de. Reeds dadelijk toen de deelnemers zich buiten de lijn van het bad hadden begeven werd het gehele veld uit el kaar getrokken. De eerste volgboot en een kano bleven voor en namen hun volgers steeds mee naar voren totdal zij tenslotte pl.m. 400 meter van de anderen verwijderd waren, die dit ech ter niet erg schenen te vinden en op hun gemak „doorpeddelden". Waarom ook zouden zij zich druk maken", het was tenslotte geen wedstrijd. Toch was het aardig om te zien hoe de kopgroep zwom. Stuk voor stuk ge routineerde zwemmers. We zagen daar Piet Ham. Jan Koning, Piet Jongenier en tenslotte kwam daar Riet Schutten- helm die als laatste gestart, reeds bijna al haar rivalen achter zich had gela ten en nu een bedreiging voor de jon gens vormde. De aanval gelukte en Riet zag kans vóór de anderen het strand te bereiken en had hierdoor een prima prestatie geleverd door de af stand in 49 minuten steeds rugzwem- mend af te leggen. Daarna volgden de jongens en successievelijk kwamen de In hotel „Bellevue" houdt de Ne derlandse Bond van Gemeenteambtena ren vanavond om acht uur een leden vergadering. Het gezelschap van Frans Dumée treedt vanavond in fort „Dirksz. Admi raal" op voor het personeel van de Na tionale Reserve. - In de bioscopen beginnen vanavond de nieuwe programma's: Tivoli: „Vom Teufel gejagt"; Witte: „Tomahawk". Aan boord van het m.s. „Sibajak", dat vermoedelijk op 5 September uit Indonesië te Rotterdam in Nederland terugkeert, bevindt zich onze stadge noot, de majoor-geschutmakerkonsta- bel W. J. van Leijden, Florastraat 11. (Opgaaf over de week van 18 t/m. 23 Augustus 1952) Bevallett: A. M. J. van Straalen— Burger, z. A. M. J. Hunneman—Hoog- tteder, d. W. P. Bregman—Buijs. z. A. Gerssen—Rensmaag, z. T. J. Bosma De Wispelaere, z. H. Th. Schendelaar Van Putten, z. M. M. Chr. Lagerveld Riteco, z. A. OostendorpHuisman, z. S. Heinhuis—Wisse, z. N. H. Snel len—Sentel, z. W. Brijer—De Jong, z. D. van Leuvensteijn—Plaatsman, z. J. de GraafTukke, d. Ondertrouwd: K. Keizer en J. Bruins. Getrouwd: J. A. Lefeber en G. van der Laan. A. Vermeij en J. Rui ten. I. P. van der Hooft en M. Wcndel. J. W. Grootendorst en J. F. E. d'An- gremond. Overleden: L. van der Vaart. geb. Leen, 71 Jaar. A. Riemers, geb. Boer, 41 jaar. J. Chr. van Dongen, geb. Kemper, 61 Jaar. P. van Biljouw, m.. 66 Jaar. J. Lavell, m., 88 Jaar. H. de Boer. m„ 45 Jaar. J. PortegiJs, m„ 75 Jaar. UIT HET ZAKENLEVEN In het handelsregister is ingeschre ven „Het Corsettenhuis", Breewater- straat 3. andere volgboten met hun groepjes aan land, sommigen zelfs kliefden gezellig koutend het water. Fleurig gezicht Op het strand was het meteen een fleurige bedoening. Dit gedeelte van Texel, waar practisch nooit iemand komt, heeft bijna ieder jaar een vro lijke dag wanneer de Helderse Texel- zwemmers daar hun etenswaar naar binnen werken en op het strand wer den vereeuwigd. Maar eindelijk is het dan toch tijd om naar huis te gaan en die tijd kwam Zondagavond wel wat té vroeg naar de zin van de diverse deelnemers, die graag nog wat hadden willen rusten op deze mooie avond, doch men moest voor donker de Dijk weer bereikt hebben. Dit gelukte hen ook en een spontane verwelkoming viel hun ten deel van de toeschouwers, die ofwel gebleven waren ofwel weer te ruggekomen waren om toch ook de aankomst in Den Helder niet te missen. Want hoe meer er mee doen. des te minder lijkt het op een bijzondere prestatie, wat deze tocht zeker blijft. Het is alleen verheugend op te merken dat Den Helder zo hoog gestegen is op de ladder van hen die de zwemkunst machtig en goed machtig zijn. En hieruit kunnen wij wel conclu deren dat onze stad propaganda maakt voor deze zomersport bij uitnemend heid. Hieronder volgen de namen van de genen die de tocht volbrachten: Nel van Oosten, Rie Tol, Corrie v. d. Wulp, Tiny Baas, Jan Dekker, Piet Ham, Nel Heyblok, Guurtje Boon, Ans Crone, Bennie Bennink. Hein Amiabel, Wil Vermeulen. Tiny Maas, Jo van Rijn, Piet Scholte, Truus Sjcrps. Rein Stee man, L. Dijk, J J. W. Mol, Diny Oukes. Ria Schutenhelm, Enny Oukes. Henk Kooger, G. Oostendorp, Nel Kelder, H. J. Bos, Piet Jongepier. Gerrit Zoon, Joop Koning, Jan Koning. Annie Oudijk, Willem Steinhauer, J. Breg man. Oud.-redd.er Rieuwert Rieu- ivers, die gisteren in het Dorus Rijkershofje zijn tachtigste ver jaardag vierde, heeft heel wat vrienden en kennissen op bezoek gehad. Vooral 's morgens was het in de gezellige woonkamer een drukte van belang. Van „Altoeci, Volharding en Zelfop offering" waren de heren Van Dok, Pieters en Klaassen aan wezig, uiteraard met een welkom geschenk: een enveloppe met inhoud. Maar ook de buurtge noten vergaten de „ouwe Rieu wert" niet. Zij tuisten, dat hij tijdens het jaarlijkse uitstapje van „MVZ" zijn stok was kwijt geraakt, en daarom kwamen zij hem nu een prachtige, nieuwe, stevige wandelstok aanbieden. De heer Rieuwers was er van zelfsprekend bijzonder mee in zijn schik. Op Dinsdag 2 September zal de Com mandant der Zeemacht in Nederland, schout bij nacht C. W. Slot, z(jn bevel overdragen aan schout bij nacht F. T. Burghard. Deze plechtigheid wordt ge houden aan boord van Hr. Ms. lichte kruiser „Tromp", alhier. Hr. Ms. „Luymes" en Hr. Ms. Evertsen" hebben gisteren onze haven verlaten. Hr. Ms. „Zuiderdiep" keerde van het Bassin in de Buitenhaven terug. Het is morgen hoog water om 11.00 en 23.30 uur en laag water om 5.10 en 17.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,8 graden Celsius. Gevonden: Autoped, bril, handschoen, jas, ketting, mes, wit poesje, hond, ball point, gaspenning, rijwieltas, damesvest, geelfiiter van fototoestel. Verloren: Alpino, bril, ceintuur, bank biljet, drie jassen, kenteken motorrij tuig, portemonnaie, riem, ring. dames- vest, zwembroek, zadel, hond, jopper. De postduivenvereniging „VOP" hield de laatste wedvlucht voor jonge dui\^ van Maastricht. De vogels werden om kwart over elf in vrijheid gesti ld eerste duif werd om 15.04.51 uur geklokt. De prljsvliegers waren: M. Mas cm' 1, 2, 15, 16; J. Bambach 3; A. Agcma 4; W. M. de Boer 5, 6, 18; J. Vlam'"6ig'. K. Ottervanger 8, 11, 13, 17, 20; F. Seegers 9; M. Luider 10; J. Bruin 12, Hcngsdljk-Giezen 14. De heer Mastemaker behaalde het kampioenschap o duiven met 411 punten. De heer Ottervanger werd tweede met 370 pun en, heer Bruin derde met 325 punten. De heer Luider had met 151 punten e pioensduif. Vanavond van half zes tot half zeven inkorven voor 's Hertogenbosch en Za terdag van half drie tot half j Venlo De klokken worden Zaterdag van zes tot zeven uur gezet. „Het Noorden" kwam ditmaal van Roermond (213 km) gevlogen met de jonge duiven. Er waren 151 exemplaren in concours, die om 10.50 uur met NW- wind werden gelost. De eerste duif werd getoond om 15.35.41 uur. De uitslag was: A. Rietveld 1 8 16 21: J. van Doorn 2; gebr. Buis 3; G. J. Wittenberg 4 19; fl. Buis 5 17 27 31; C. van Doorn 8 20 23 29; A. Felkers 7 11 12; G. J. de Wit 9 28; C. Post 10 18; J. Fleurie 13; J. Baren- drecht 14 15; W. Pluijmers 22; P. Dirks 24 26 30; P. Schotman 25. Vanmiddag van vijf tot zes inkorven voor 's Her togenbosch, en Zaterdag van twee tot vier uur inkorven voor Venlo. De klok ken worden Zaterdag van vier tot vijf uur gesteld. „Victoria" hield twee vluchten. De africhtingsvlucht op Geldermalsen werd een „palingvlucht" met acht prijzen: J. Troost 1; A. Heijbtok 2; Sli.jkerman 3; J. C. Duinker 4; J. Kramer 5; P. Ti.j- deman 6; J. Visser 7; D. Makelaar 8. Van Maastricht waren de uitslagen: J. A vas Steijn 1 2 5 17 23; D. Makelaar 3 15 18 22; J. Troost 4 10 23 31; S. Rie- wers 6; J. Riemers 7 18 28 30; Th. Góo- sen 8 24 26; C. Bregman 9; B. C. de Boer 11 19 20; P. J. Bruinink 12 21 29; J. van de Wal 13; C. Slot 14; J. C. Duinker 27; J. Kramer 32. De eerste vogel werd getoond om 13.02 uur. De heer J. A. van Steijn behaalde hier het kampioenschap jonge duiven met 368 punten. De junioren van HRC hebben Zondag het „Bas Timmermans-tornooi" gewon nen. Verleden jaar namen de roodjakken voor het eerst deel aan deze wed strijden van EDO te Haarlem en ook toen werd een zeer verdienstelijk resultaat behaald. Immers, het elftal was toen verzwakt, maar legde toch beslag op de vierde prijs. De eerste „Bas Timmermans-beker" werd jaren geleden definitief door de junioren van RCH veroverd. Om de huidige wisselbeker wordt sedert 1947 gestreden. De trophee werd toen (evenals de eerste maal) aangeboden door de supportersvereniging van HFC „Haarlem", deze keer ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van EDO, De beker, die nu voor een jaar het eigendom is van HRC, werd al gewon nen door: 1947: De Kennemers; 1948: De Volewijckers; 1949: DEC; 1950: RCH; 1951: De Kennemers. De uitslagen van Zondag waren: EDOVSV 41; Schoten—De Kennemers 0—2; RCH— ZSGO 1—1; HRC—OSV 1—0; EDO— Schoten 1—2; De Kennemers—VSV 4—0; RCH—HRC 1—1; ZSGO—OSV 01; EDODe Kennemers 00; VSV —Schoten 3—0; RCH—OSV 0—1; HRC -ZSGO 4-0. Om de derde prijs kwamen OSV en Schoten tegen elkaar in het veld. De Oostzaanse jongens zegevierden met 1_0. Van zeer goed gehalte was de fi nale tussen HRC en De Kennemers, die de Helderse knapen een vereende 31 overwinning bracht. De „Bas Timmermans-beker" ging dus mee naar Den Heider. Het Ook in de laatste competitie wedstrijd hebben de dames van de Helderse Bruinvissen geen overwinning kunnen boeken. De hoop, dat zij revanche zou den nemen voor de verloren wedstrijd in Zaandijk tegen de Nereus-dames, is de bodem ingeslagen. In het vrij woeli ge water moesten zij met 1—0 het on derspit delven. Kansen hebben zij ech ter genoeg gehad maar het slechte schieten maakte het scoren onmogelijk. De Bruinvissen verschenen met liefst drie invallers en het is daarom nog verwonderlijk, dat zo'n goed resultaat werd bereikt. De schotvaardigheid van de Zaanse meisjes was ook nu weer groter en door hun grotere snelheid waren zij 'steeds eerder bij de bal. Hierdoor konden zij vóór de rust de leiding nemen met een strak schot, waar Tiny Baas geen vat op had. Na de rust speelden de Bruinvissen met wind en golven mee, zodat zij iets ge vaarlijker konden worden. An Oudijk en Guur Boon misten echter de hun geboden kansen waardoor de wedstrijd met 10 in het voordeel der Zaanse nloeg indigde. Hierdoor hebben de Bruinvissen het niet verder dan de onderste plaats kunnen brengen. Heel wat slechter dus dan de ploeg, die vo rig jaar zo keurig kampioen werd. Zaterdag heeft de politie proces-ver baal opgemaakt tegen een dertigtal stadgenoten, die hun rijwielen onbe heerd op het marktterrein hadden ge parkeerd. Na vele malen te hebben ge waarschuwd is de politie tot deze maat regel overgegaan, Zoals men weet is op hei pleintje aan het eind van de Spoorstraat (Molenstraat) een stalling waar men tijdens de markt zijn fiets gratis (en veilig) kan onderbrengen. spreekt vanzelf, dat deze prettige sportdag de jongens geducht in de be nen was gaan zitten. Het was warm en bovendien kwamen juist zij uitge rekend niet toe aan een weinig rust tussen de verschillende wed/.trijden. Het 1—1 gelijke spel tegen RCH kan daaraan gerust worden toegeschreven. Behalve De Kennemers toonde OSV zich en moeilijk te nemen hindernis. Het elftal van HRC speelde in de volgende opstelling: doel: Van Ouden- alder; achter: D. Scheer en J. van den Berg; midden: R. de Vries, G. Post en M. Hoolboom; voor: A. Bruin, J. Dee, K. Pompert, W. Sperling en J. ten Braak. Door een gat in de heg kon Jozephus B. uit Den Helder precies bij een krat met flessen van zijn buurman- melkboer komen. Hij pikte af en toe een fles melk uit het krat mee, omdat, naar hij zei. zijn vrouw geen geld had om de melk te kopen. De politierech ter te Alkmaar herinnerde hem er ech ter aan. dat zowel hij als zijn vrouw een bromfiets hadden gekocht. Geld was er dus wel. Volgens de melkboer had B. naar schatting voor f 100.— aan melk en flessen gestolen. Hij nam soms ook lege flessen om aan sigarettengeld te komen. De officier van justitie, mr A. W. Holstei.jn, eiste f 60 of 40 da gen, waarmee de politierechter zich met zijn vonnis verenigde. Tot slot van de Volksspelen werd Zondagavond nog een wedstrijd met hindernissen op fietsen gehouden, waar voor grote animo bestond. De deelne mers moesten over een wipplank rij den en „zig-zag" om een vijftal blokjes. De uitslag was: 1. K. Hoornsman; 2. Ed- dy Vries; 3. Martien Siecher; 4. P. Blaauboer. De laatste dag. Maandag, was bestemd voor de hemdenrace. Dertig deelnemers hadden zich voor deze grappige paar densport aangemeld. Zij moesten cira- ven op een terrein langs de Schoolweg. Het publiek stond in groten getale langs deze weg en men had een mooi gezicht op de wedstrijd. Twee aan twee gingen de ^eelnemers van start. Halverwege de baan moesten zij van 't paard, een lang wit hemd aantrekken en een hoge hoed opzetten en dan weer op 't paard stij gen om 't eerst aan 't eind van de baan te komen. Na menige spannende rit was de uitslag: 1. Piet Vries; 2. D. v. d. Heide; 3. P. Konijn: 4. Kees Huiberts. Het was een goed geslaagde wedstrijd, hoewel het weinig had gescheeld, of een der deelneemsters, Tiny Bijvoet, die van haar paard viel, had een ernstig ongeluk gekregen. Het liep echter goed af, want ze kreeg alleen een schaaf wond aan haar been. Ook werd Zondag en Maandag door de liefhebbers van tonknuppelen nog menig vaatje aan duigen geslagen, waarbij ten laatste de zogenaamde kat te voorschijn kwam. die ook nog van de lijn móest worden geslagen. Hier mee waren de Sport- en Volksfeesten geëindigd, maar de kermis werd nog tot ver na middernacht voortgezet, waarbij op het kermisterrein een druk gebruik werd gemaakt van de verschil lende vermakelijkheden. In café Van Ammers werd gedanst op de maat van de muziek onder leiding van Jaap Kwak. terwijl ook in café Veul een vro lijk accordeontrio zorgde voor een ge zellig zitje. De feestdagen in Juliana dorp zijn mede dank zij het schitteren de weer bijzonder geslaagd. NIEUWE KNIPPERLICHT INSTALLATIE Op Donderdag 4 September zal bij de onbewaakte overweg in de Doggers vaart nabij Den Helder, in de spoor lijn AlkmaarDen Helder een auto matische knipperlichtinstallatie in dienst worden gesteld. HENGELCONCOURS De Hengelsportvereniging „Den Hel der" hield hier Zaterdag en Zondag in de Zandvaart een concours voor adspi- rant-ledcn. Drie-en-dertig jeugdige vis sertjes haalden tezamen 236 vissen op de kant. De uitslag van de wedstrijd W le prijs voor W. Oosterbeek, die 32 stuks ving; 2e prijs J. Wiggers Lz., met 22 stuks; 3e prijs P. Heinsbergen met 21 stuks; 4e prijs B. Zwirs met 15 stuks; 5e prijs H. Gerrits met 14 stuk; 6e prijs G. Bosma met 14 stuks; 7e prijs Cats- hoek met 13 stuks; 8e prijs H. Pijn- acker Wz., met 10 stuks; 9e prijs J. van Trappen met 9 stuks en 10e prijs F. van Loon met 8 stuks. Vijfiien gulden boeie voor een onheuse uiilallng „Je hele leven vergeet 'jé zoiets niet", verzekerde Pieter K. uit Wie- ringen, toen hij Maandag tegenover de Alkmaarse politierechter moest verkla. ren, waarom hij Jan B. voor „verra der" had uitgescholden. Het bleek een kwestie te zijn, die nog uit da bezet tingstijd dateerde- B.. zou de zoon. van verdachte bij een palingsmokkelarij hebben aangegeven en dat had ver dachte zich weer haarfijn herinnerd toen de man pef abuis énige vissen van hem meenam. „Hè?", zei de hard horende verdachte, toen de officier 25 of 10 dagen eiste. „Wat zegt u daarop?" wilde de politierechter we- ten. „Hij moest zelf straf hebben in- plaats van ik, die kerel", gromde Pie ter. Het vonnis werd 15 of 9 dagen met de ernstige vermaning voortaan geen onheuse opmerkingen In het openbaar te maken. Jan de G. uit Breezand, die zonder licht had gefietst en maar was door gereden toen hij door de politie werd aangehouden, hoorde zich Maandag conform de els veroordelen tot 50 of 15 dagen. Met een ferme trap schopte Petrus P uit Den Helder op een kwade dag een ruit in van het café Van Ei te Wieringen, die ondanks herhaalde aan maningen z(jn schuld aan dè chef van P. niet had voldaan. P. was 14 dagen 's'morgens, 's middags en 's avonds om het geld geweest en was ten slotte zo in woede ontstoken, dat hij het ruit aan gruzels schopte. Het werd 10 of 5 dagen. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 25 Aug. 8000 kg aardappelen: blauwe Eigenheimers 9,70—10; 4000 kg gele kool: A 14 en B 6,108,10; 20.000 kg witte kool 5,404; 3500 kg slabonen 32—40; 250 kg tomaten: A 20 en B 16: 5000 kg uien 11.20—12,20 en grove 10.40—11.10; 15.000 stuks bloemkool: AI 14,90—25,70 en AII 8—8,90. De vergadering van de raad der ge meente zype, welke gisteren onder lei ding van burgemeester Beebaart werd gehouden, droeg kennelijk het stempel van een vacantievergadering. Er kwa men niet te veel zaken aan de orde en de punten die wel behandeld werden, waren van zodanige impoitanüe, dat de raadsleden ze zonder enige discussie konden aanvaarden. Zo werd een geldlening aangegaan met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten, bestemd voor woningbouw, ter grootte van f 64.450, tegen een rante van 4 1/4 pet., de kosten van het aan gaan ter grootte van l'/i pet. voor reke ning van de gemeente. Er zullen vier woningen in Oudesluis en twee 'in St. Maartensbrug gebouwd worden. Verder deed in deze vergadering zijn intrede het in de plaats van de heer Doedens benoemde raadslid, de heer A. W. de Wit Pzn, waar.bij natuurlijk naast de eed, de gebruikelijke vrien delijke woorden werden gesproken. Aan de heer J. Ploeger te Burger vlotbrug werd een stuk grond ver kocht, gelegen aan de J. C. Bellisstraat te Petten, groot 356 M2, voor de prijs, vastgelegd op de betreffende prijzen- kaart. Evenmin maakte de raad zich druk over de benoeming van de leden van de woningcommissie. Het advies, dat Burgemeester en Wethouders hadden uitgebracht, kon de goedkeuring van de vroede vaderen wegdragen en in de commissie hebben wederom zitting de heren P. Doorn. D. Eriks, A. Groot. P. C. Muntjewerf en C. A. Vriesman, waardoor de verschillende wijken in de gemeente zo goed mogelijk verte genwoordigd zijn. Volkomen administratief waren een paar wijzigingen, die moesten worden aangebracht op advies van Gedeputeer de Staten en wel in de verordening op de studietoelageregeling voor ambtena ren en in de politieverordening. Het laatste betrof een overbrenging van een bepaling van de bouwverordening naar de politieverordening. De begroting werd gewijzigd en ten slotte maar voor de betrokken ambtenaren zeker niet het onbelangrijkste, werd de salarisverorde ning gewijzigd, omdat Zijpe met ingang van 1 Januari komt in de groep ge meenten van 6000 tot 8000 inwoners. Meer werk zullen de ambtenaren er wel niet door hebben, maar regels zijn nu eenmaal regels en die zijn er om te worden uitgevoerd. De hoofdcommies ter secretarie zal er driehonderd gul den per jaar meer door krijgen, de an dere ambtenaren naar verhouding. De leden van de raad hadden voor de rondvraag een aantal punten in petto gehouden. Zo zal op voorstel van de heer Raatgers door B. en W wor den bekeken, of tijdens de kermis op t Zand een kraam kan worden ge- plaatst bij café Beeldman, waarvoor overleg met Plaatselijk Belang zal worden opgenomen. De overige punten betreffende aanleg van waterleiding, gevaarlijke punten op wegen, maatre gelen bij mond- en klauwzeer, hebben eveneens de aandacht van het collége van B. en W. De aanvoer van kuilpaling was de afgelopen week bevredigend. De vang sten per vaartuig echter waren wel 2eer ongelijk. Deze varieerden per dag en per vaartuig van 70 tot 300 pond. Oók de vangsten der zeilvaartuigen waren heel goed. Ook hier kwamen vangsten voor tot 200 pond per vaartuig per dag. Een nadeel echter voor de noterin^tn der paling was, dat de vraag de afgelopen week bijzonder gering was, hetgeen tot uiting kwam in de ongekend lage prij zen. De noteringen voor kuilpaling lie pen zelfs terug tot f 0.58 per pond. Daar door waren de besommingen der meeste vaartuigen onbevredigend. Hoogste no tering was per pond 0.94. De resulta ten der Jijnaalvissers waren gering. La ge vangsten en lage noteringen; Deze varieerden per pond van 0.65 tot ƒ1.-. De aanvoer van snoekbaars was déze week zeer goed. Ook hier trad echter een prijsdaling in. De noteringen waren per pond van 0.62 tot 0.80. Voor rode baars golden dezelfde noteringen. De vangst daarvan was echter gering, yoorn en blei noteerde per pond van 0.04 tot 0.05. Karper per pond van ƒ0.10 tot 0.15. De aanvoer van nest liep iets terug. De totale aanvoer bedroeg ongeveer 116 ton. De prijzen per bak varieerden van 1.80 tot 2.61. De weekbesommingen der kuilvissers varieerden deze week per vaartuig wan 300.- tot 800.-. Bij de lijnaalvissers was dit per vaartuig van 50 tot 100.- Aangevoerd werd: 73565 pondkuil paling; 1333 pond iijnpaling; 7072 pond snoekbaars; 382 pond rode baars; 1857 pond voorn; 105 pond blei 33 pond kar per, 10 pond bot en 23,560 pond nest. De totale omzet aan de afslag bedtoeg ongeveer 65.829.. GESLAAGD Voor het eandidaats-exanien theölö- gie slaagde aan de Hogeschool te Kaffl- pen Oudestraat) de heer L. Loosman, alhier. 22. Jimmy liet de waard, die inderdaad geen pap meer kon zeggen, voor de deur van zijn medegevangene, van wie hij alleen wist dat hij Toontje heette, vallen en riep: „Nou daar zijn we weer meneereh.... Toontje. Onze cipier is nu zo mak als een lammetje. Hij riekt alleen een beetje naar de bessenjene ver, Weet u ook waar hij de sleutel van het hok waarin u zit opgesloten heeft opgeborgen?" „Die zit waarschijnlijk in zijn broekzak", riep de ander door de deur heen. Jimmy zocht even en toen haalde hij een flinke sleutelbos te voor schijn. De derde .leucel die hij probeer- moeten wit ,-it» de was al raak. Het slot gaf mee en Hii ic „w LJj varkentje nog wassen het volgende ogenblik stond Jimmy van aangezicht tot aangezicht met een klein dik kereltje, dat hem meteen dankbare trek op 't gezicht tegemoet trad. ..Heb dank, brave kerel", zei hij. „Ik weet niet hoe je 't allemaal voor elkaar hebt gebokst, maar wat ben lk blij, dat lk eindelijk uit dit ellendige hok verlost ben". De bevrijde man wil de nog veel mee: zeggen, maar Jimmy legde hem het zwijgen op. „Straks", zei hjj, „straks praten wij wel verder. Eerst Tj.. 'UUXCI Hy is met dood, alleen maar een beetie ^"kennis. Wij zullen het vrachfe hefhoF 7^P&""'rn^Jn^meyetPhkem t Zie zo" ze? rig Tct sleutel af. vin Want er moeten nog een naar hfer oók hehT8 f1" 0n voorat ik'd e niet gedaan". PSCSl0ten is het werk Besommingen van Maandag: 1 traw ler f 8070- 1 trawler f 17.800' Ym 21 f io.600; loggers: Kw 40 f 3490- Kw 26 f 1990: Kw 64 f 1770: Kw 28 f 3970 Kw 44 f 910; Kw 166 f 2390; Kw 169 f 2300; Kw 162 f 2600; Kw 10 f 2770' Kw 89 Kw 107 f 2210; Kw 114 f 2550- Kw '125 f 2160; Kw 51 f 5480- Kw 47 f 145; f 2130; Kw 57 f 2640-'Kw 69 f 2950; Kw 91 f 3010; Kw 54 f 115- Kw 95 f 1580; Kw 53 f 760- Kw 168 f 950; kotten:: Ym 230 f 1040- Ym 53 f 110: J76 f ,73°: HO 1 f 2090; BU 33 „2,3°:WT 33 f 2760- Am 17 f 1450; Am J3 f2330; Am 16 f 2750; Kw 34 f2670; Kw 30 f J440- Kw 53 f 1240: Kw 77 f 1210- Kw 31 f 750' Kw 60 f 670: Kw 98 f 2370; Kw 210 f 1480, Per 1 kg: gr. tong 3.70—3.25: grm. tong 1 64-1 40; kim tong 1.62—1.39: ki. tong I 1.31—1,10: kl. tong II 1.22—0.96; tarbot I 2.60—1.75 Per 50 kg: tarbot II 42—35;. tong schar 48; gr. schol 5742- grm. schol k]m- schol 50—32-' kl. schol I 21.5°: kl. schol II 25—8: schar -50—12: v. haring 13.508.80- makreel 1650—18.20- gr, schelvis 39—33; grm- schelvis 3529; kim. schelvis 30—20: kl. schelvis I 23—16- kl. schelvis II 17.50 wijting 16—8; gr. gul 28—14.50; gr. gul 2814.50; midd. gul 19.5011; k'- Ti *38; kl. haai 18^-9- poontjes 11; kl. koolvig zw. 24. Per 125 kg: gr. kabeliauw 15486; gr koolvis wit 55. De aanvoer bedroeg totaal 9200 kisten VEEMARKT TE ALKMAAR ALKMAAR. 23 Aug. Aangevoerd wer den: 4 paarden 600—825 140 vette koeien MO-1223, 10 vette kalveren 240-283 en 0' nuchtere kalveren 45—200 per stuk: ■60 varkens 2.20—2.30 per kg. MEDEMBLIK. 23 Aug - Eerstelingen rcwoon 9,30-11 en grof 11.20: BihÓ" Cewoon 10 en grof 11.20: IJsselster 8.60- 6 80; Eigenheimers 10 10—10.60 en UroVS 8.80; Meerlanders 9.30; ronde bietent A 6.20 6,50, R 4,20—4 70 C 1.7(1 én modi" 5—5.60: peen- II 12 20—12.80 én UI H" 12: groene kool 9 80; rode kool 8.60- 6 20: dubbele bonen: B 28—36, AB 36-** er afw. 20-29; snilbonen 41: bloemkool: Al 26—42, AII 22—26, BI 18—22 en 8—10.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2