De cracks blijven op eerste plan D.D.D. Jöe v-eAdw-e.ne.ri Beeldje-i Hei zeiltesiijn op hei Alkmaarder Meer Leen de Wit, v. d. Berg en Korver wonnen voor de derde maal NA de.. derde dag van de grote zeilkamp op het Alkmaarder Meer z(jn in practlsch alle klassen de aanstaande kampioenen bekend. Er hebben zich gisteren weinig verrassingen voorgedaan; de deelnemers die zich beide voor gaande dagen de sterksten toonden, waren in de meeste gevallen ook Maandag weer in de voorste gelederen te vinden. Er stond gisteren een (linke Westelijke bries, waardoor het programma in zeer vlot tempo kon worden afgewerkt. Een verrassing De uitslagen Kraan verloor tot ieders verrassing Spannende finish De Valken Het Radioprogramma DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN PronkBakker, De Best, Van Heusden en Van Est vanavond in de baan Stayers reeds direct voor moeilijke taak Nederlandse schakers versloegen Cuba Kanaalpoging mislukte voor vijftiende maal Olympische athleten komen in Den Haag aan de start Bob Mathias gaat zich specialiseren Moskou zou Oostduitse politie bewapenen Thorez Jr weer in vrijheid Padvinders uit een groi in Wales gered Koning Hoessein in Amman Openluchtmis op Katholiek Congres te Berlijn PATRICIA WENTWORTH 2? «fKï Arabische Liga weigert besprekingen Over defensie van Midden- Oosten Tragische vergissing bij luchtoefening in de V.S. Vliegtuigongeluk bij Sicilië eiste vier slachtoffers Door eigen bloed gered Nederlands meisje in Brits circus verongelukt Si. (Van onze speciale verslaggever! TN de strijd in de 12 m2 klasse A was de nederlaag van Sj. Kraan een wa re verrassing. De Mustang moest het ditmaal in snelheid afleggen tegen de Spotvogel van Guldemond. Stuurman Kraan zit echter nog stevig in het za del en zal zijn „paard" vandaag wel voor een tweede struikeling behoeden. De uitslagen van gisteren waren: 12 m2 A: 1. Spotvogel, W. Gulde mond, De Kaag; 2. Mustang, S. Kraan, Brasemermeer; 3. Aeolus, A. Visser, HND. 12 m2 B: 1. Pasja, S. Bakker, Am sterdam; 2. Hiphaan, N. Boschma, De Kaag; 3. Sagitta, A. W. de Breij, De Kaag. Vrijheidsklasse: 1. Klein Duimpje, W. H. Hoelen, HWH; 2. Butor, Dudok van Heel; 3. Marjan, J. Stenhuis, Aals meer. Valken: 1. Piraat, J. Keyzer, ARZV; 2 Buffra, P. v. Buren, De Sehie; 3. 't Spul, H. C. Kirkenier. 4RZV. In de Drakenklasse schoot „Joy" met stuurman Van den Berg aan het roer voor de derde maal in successie als eerste over de finishlijn. Hiermede is het pleit in deze klasse vrijwel be slecht. Als het Van den Berg vandaag niet bijzonder tegen zit, kan hem de grote prijs niet meer ontgaan. Ook bij de Regenbogen is het nu wel zeker in welke boot straks de kampioen naar het eilandje zal varen. Dat is de Anne- marie van Leen de Wit, die vandaag de derde achtereenvolgende overwin ning behaalde met een flinke voor sprong op nummer twee, de Woelwater van mr C. Walig. In de Pampusklasse doen maar vier boten mee aan de vierdaagse zeilrace. Van deze jachten heeft Duikelaar met stuurman Dijkers aan het roer nu ver reweg de beste kansen. Een zeer spannende finish zagen we In de Tornadoklasse, toen vier boten boeg aan boeg en met voile zeilen op de eindstreep afgingen. Catch Me van A. Nap bleek juist iets sneller dan Or- sc Pluut van Van der Giessen en deze twee zullen vandaag in de beslissende ronde moeten uitmaken, wie uiteinde lijk de kampioensvlag mag hijsen. Ook in de Olympiaklasse A is het nog een open strijd. Daar finishte gis teren als eerste Favonius van Van Heu- veln maar Dynamite met H. Sleeswijk aan het stuur deed niet veel langer over baan drie. In de eindstrijd, die ongetwijfeld zeer spannend zal wor den, geven wij Sleeswijk de beste kans. Bij de 12-voets jollen A was de Tecum- seh van Holtrop iets eerder bij het eiland dan de Wervelwind van Neder- burgh. Er is hier nog van alles moge lijk. al heeft Holtrop bij het laatste spelletjede beste troeven in handen. DIJ de Valken A doet Kirkenier het minder goed dan wij verwachtten en hij zal vandaag een zeer bijzondere prestatie moeten leveren, wil hij nog een jaar bezitter blijven van de zilve ren schaal. Kirkenier ging gisteren als tweede van start, doch werd spoedig ingelopen door de Bufra van Van Bu ren, die hem tot het einde toe vóór bleef. Op zijn beurt moest Van Buren ditmaal zijn meerdere erkennen in J. Keijzer, die zijn Piraat als eerste over de eindstreep zeilde. Keyzer, die nog maar pas naar de Valken A-klasse is overgegaan, blijkt in dit milieu zeer goed op zijn plaats te zijn. De vierde man bij de Valken is C. Groot, wiens Annemarie het gisteren maar tot de zesde plaats kon brengen, doch die toch nog een goede kans op de uitein delijke overwinning houdt. In de Vrij heidsklasse stevent Klein Duimpje van W. Hoelen op zevenmijlslaarzen op de hoofdprijs af. In de jeugdklasse is de Snuiver van S. W. Korver prac- tisch zonder bedreiging. Ook gisteren kwam de jonge Korver weer als over winnaar uit de strijd te voorschijn. Dat belooft wat voor de toekomst. WOENSDAG 27 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Orgelspel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.35 9.40 Waterstanden.) 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Orgel en zang. 12.55 Kalen der. 13.00 Nieuws. 13.15 Pianoduo. 13.30 Voor de jeugd. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Omroeporkest. 15.00 Gram.muziek. 15.20 Pianorecital. 15.30 Voor de zieken. 16.15 Voor de jeugd. 17.15 Gram.muziek. 17.50 Regeringsuit zending: Jeugduitzending. Corresponden tieclub: „Wij slaan op de Tong-Tong", o. I. V. Regina Zwart. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Accordeonorkest en so list. 18.55 „Het oude zeemansleven", cau serie. 19.05 Joegoslavische muziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Poli tiek commentaar. 20.15 Promenade-orkest, klein koor en solisten. 21.00 „De achter volging", hoorspel. 21.55 Planorecital. 22.25 ,.De Hollandse dijk, schepping van tradi tie en wetenschap", causerie. 22.40 Gram. muziek. 22.50 Sport. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9.00 Voor zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 „Kruisridder van Joegoslavië", hoorspel. 12.00 Piano recital. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12 33 Gram.muziek. 12.37 Kerk dienst. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 „Met PTT op pad". 13.20 Vocaal Dubbelkwartet. 13.50 Gram.muziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gram.muziek. 15.15 Kamerorkest. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 Gram.muziek. 17.20 Orgelspel. 17.50 Mili taire reportage. 18.00 Nteuws. 18 15 Volks liederen. 18.35 Amusementsmuziek. 19.00 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 19.15 Boekbespreking 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.10 Concertgebouworkest 21.25 „Van Rome naar de Dolomieten", causerie. 21.40 Samenzang. 22.00 Repor tage. 22.20 Gram.muziek. 22.30 Interna tionaal evangelisch commentaar. 22.40 Gram.muziek. 22 45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS berichten. 23.15— 24.00 Gramofoonmuziek. Regenbogen: 1. Annemarie, L. de Wit. ZZV; 2. Woelwater, C. Walig, ZZV; 3. Algri, Alberda. Draken: 1. Joy, J. R. v. d. Berg, KNR en ZV; 2. Fafnir, R Visser, AR en ZV; 3 Kortenaer, H. Verduyn, De Kaag. Olympiajollen A: 1. Favonius, R. v. Heuveln, De Koenen; 2. Dynamite, H. Sleeswijk, Loosdrecht. .Olympiajollen B 1. Bulle Brega, W. Maarsse Wzn., Aalsmeer; 2. Popeye, D. M. en J. Stuurman, ZW; 3. Klaas Compaen, P. Ouwehand, ZZV. 16 m2 Eenheidsklasse A: 1. Argus, 2. J. Swart, Onderlinge; 2. Hollands Roem, J. Roen Jr., Onderlinge; 3. Swallow 2, J. Bakker Dz., Onderlinge. 16 m2 Eenheidsklasse B: 1. Ziejewel, J. A. Haak, ZO; 2. Schillebil, F. Ka merling, De Kaag; 3. Skua, J. Noot, HWN. Pampussen: 1. Duikelaar, A. J. Dij kers, Nieuwe Meer. 12 voets jollen A: 1. Tecumseh, G. J. Holtrop, HJC: 2. Wervelwind, M. A. Nederburgh, De Kaag; 3. Moby Dick, F. Brinkman, HJC. 12 Voets jollen B: 1. Jimmy, P. Boe- kei, Brasem; 2. Sailing Jeep. A. H. Frech Jr., De Kaag; 3. Zeepaardje, mej. H. Brinkman, HJC. Tornado's: 1. Catch Me, P. v. Berge, De Broek; 2. Orse Pluut, M. v. d. Gies sen, ZVV. Jeugdklasse: 1. Snuiver, S. W. Kor ver, De Schinkel. 16 m2 klasse (onderlinge wedstrijd)* 1 Zardy, P. de Boer, ZO; 2. Wildebras, Zandt, ZO; 3. Walta, G. Willemse, ZWVU. BM-klasse (onderlinge wedstrijd): I. Glad-oor, C. Stelling, Onderlinge. (Van een speciale verslaggever) PARIJS, 26 Aug. In de eerste serie van het wereldkampioenschap voor stayers komt Jan Pronk hedenavond in het Pare des Princes in de baan tegen De Best, de Belg Lellart, de Fransman Lemoine, de Duitsers Lohmann en Ki- lian, de Zwitsers Meier en Diggelmann en de Italiaan Martino. Cees Bakker start in de tweede serie met de Belgen Verschueren en Goethals, de Fransen Lesueur en Bouvard, de Duitser Schom, de Zwitser Besson, de Italiaan Frosio J Krabben en peuteren maakt de JrilllQ* k,wao1 steeds erger. De helder llitclasi ."'"«"'«re D.D.D. dringt diep UIlSMll Inde poriën door. zuivert, ont- smet en geneest de huid smet en geneest de huid.' GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOEN NGEN (Advertentie, Ing. Med.) In de vijfde ronde van het F.I.D.E.- landenschaaktornooi heeft Nederland met 3%—% gewonnen van Cuba. Don- ner won van Cobo, Cortlever versloeg Ortega, Van Scheltinga was de meer dere van Planas en Prins speelde re mise met Gonza>« De overige uitsla gen in groep B waren: Italie-Polen 1% 1% (een afgebr. partij); Denemarken —Israël l'/i2' Groot-Brittannië Oostenrijk 1%—lVfe (één partij afgebro ken). In groep A speelde het team van de Ver. Staten 22 gelijk tegen Finland. De wedstrijd RuslandTsjechoslowa- kije eindigde eveneens in 22. VOLLEYBALKAMPIOENSCHAPPEN De uitslagen van de wedstrijden om het wereldkampioenschap volleybal te Moskou luiden: Rusland—Bulgarije 30 (15—31, 15—10, 15—5). Dames: RuslandIndia 30 (150, 15—1). en de Oostenrijker Valenta. Wlm van Est ontmoet in de serie achtervolging Bertram Seger uit Liechtenstein en onze amateur Van Heusden zal de Belg Glorieux moeten achtervolgen. De commissarissen van de U.C.I. ver- gaderden vanavond langdurig over de samenstelling van de series achtervol ging, amateurs en profs en van de se ries voor de stayerwedstrijd. Wat de achtervolging amateurs betreft zullen 22 series worden gereden, maar er zijn er slechts enkele van geformeerd om dat niet alle landen hun vertegenwoor digers hebben aangewezen. Dat Van Heusden aan het Belgische rennertje Glorieux een hele kluif zal hebben, is geen geheim. Voorts komen tegen el kander uit: Andersen (Denemarken)— Andrieux (Frankrijk)De Rossi (Ita lië)Raymond (Belgie)Campana (Ita lië)Vitre (Frankrijk); Joergensen (Denemarken)Bentley (Gr. Brittan- nie) en Schleibener (Duitsland)Pfen- niger (Zwitserland). Bij de profs worden in de achtervol ging acht series gereden en wel in de volgende samenstelling::: Bevilacqua (Italië)Kain (Oostenrijk)Raphael Glorieux (Belgie)Whitehorn (Austra lië); Nielsen (Denemarken)Saunders (Gr. Brittannie)Rioland (Frankrijk) Schiebel (Oostenrijk); Gillen (Lu xemburg) Kamber (Zwitserland)Van Est (Nederl.)Bertram Seger (Liech tenstein) Mateoli (Frankrijk)Mc Kel- low (Gr. Br.) en De Beukelaer (Bel gie)Albani (Italië). Maar dokier geeft hei mei op De 61-jarige Engelse dokter George Brewster heeft voor de vijftiende maal tevergeefs getracht het Kanaal over te zwemmen. Gisteren was hij in de voor middag met goede hoop op het wel slagen van zijn onderneming bij Kaap Gris Nez in zee gegaan, maar na 4% uur in het water te zijn geweest, moest hij zich in de volgboot laten hijsen. De sterke stroom maakte verder zwemmen onmogelijk. Maar ik heb alle hoop nog niet op gegeven", verklaarde de sportieve dok ter bij zijn aankomst te Dover. „En het 151, is niet onmogelijk, dat ik het deze week nog eens van Engeland uit probeer". Op Woensdag 3 September zullen op de gintelbaan aan de Laan van Poot te 's-Gravenhage internationale athle- tiekwedstrijden worden gehouden, waarbij niet minder dan vijftien Olym pische deelnemers aan de start ver schijnen. In deze ontmoeting komen o.m. uit: Mac Donald Bailey, Sylvia Cheeseman, June Foulds, Sylvia Far mer, Brian Shenton, Don MacMillan, John Disley, Peter Hildreth, de Jamai- caan Laing en de West-Afrikaanse sprintkampioen Korsah. Aan Neder landse zijde starten o.a. Puck Brouwer. Willy Lust, Theo Saat en Wim Slijk huis. Bob Mathias, de Olympische kam pioen tienkamp, heeft bij aankomst te New York verklaard, dat hij niet lan ger als tienkamper zal blijven trainen. Voor de Olympische Spelen van 1956 zal htj zich gaan specialiseren op het dis cuswerpen en'het hordenlopen. UITSLAGEN ENGELSE LEAGUE De uitslagen van de gisteren gespeel de wedstrijden in de eerste divisie van de Engelse League zijn: Blackpool Preston North End 11; Wolverhamp- ton Wanderers—Bolton Wanderers 3—1. Volgens de Westberlijnse anti-com munistische „Strijdgroep tegen onmen selijkheid" worden regimenten van de Oostduitse volkspolitie omgezet in di visies, uitgerust met Russische wape nen, die tezamen een staand leger vor men. Convooien uit de Sowjet-Unie, die meestal 's nachts rijden, voeren uit rusting aan om elke divisie van onge veer 3500 man te bewapenen met twaalfbelegeringskanonnen, zes tanks, vier stukken luchtafweergeschut, twin tig stukken veldgeschut, twintig stuk ken anti-tankgeschut en twaalf mor tieren, aldus deze „strijdgroep", die in lichtingen uit Oost-Duitsland verza melt en publiceert. Dit staande leger zou reeds ongeveer 100.000 man tellen. De „strijdgroep" verklaart, dat de po litieke opleiding in het „politieleger" niet langer is gebaseerd op „noodzaak van verdediging", doch op „bevrijding van onze Duitse broeders van het ka pitalistische juk". Maurice Thorez Jr., zoon van de secretaris-generaal van de Franse communistische partij, is gisteren na een verhoor voorlopig in vrijheid ge steld. Thorez wordt beschuldigd van activiteit tegen de veiligheid van de staat. Hij zou in Juni bij de anti-Ridg- way-relletjes een groep demonstranten hebben aangevoerd. Vrijdag j.L had hij zich bij de politie gemeld. f Pim.Pam.Pom in nipoive huis 36. „Het wordt steeds raadselachti ger," zei Pim, terwijl hij in zijn bed stapte. „Wie zou onze Py?m®'br0„,ft nu dichtgenaaid hebben? Moeder mis schien?" „Welnee, Moeder doet zoiets niet!" riep Pom beslist. Maar wie dan. Dat was de grote vraag, maar dit wera al gauw opgelost toen Pom op zi.ii hoofdkussen een briefje vondgespeld met de volgende woorden: ,,Dit is nog maar het begin! Verlaat dit huis of an ders...." En de ondertekening luidde weer als de vorige keer „Kiekeboe „Die „Kiekeboe" begint vervelend te worden," riep Pim. „Hij wil ons uit dit huis weg hebben, dat begrijp ik nu wel, maar waarom? Moeder heeft het toen eerlijk gehuurd?" „Dat hebben we aan die meneer Vossestaart te danken," riep Pom. „Die heeft Moeder notabene de huur voor een heel jaar vooruit laten betalen. En nu zouden we zeker weg moeten gaan. Ik voel er niets voor!" „En ik ook niet!" riep Pam. „Ik begin me hier juist thuis te voelen!" „Goed jongens, dan spreken we dit met elkaar af. We laten ons niet bang maken, ook niet door „Kiekeboe". We blijven hier!" „Afgesproken!" „Accoord," klonk het uit de twee andere bedjes. En even la ter was er niets meer te horen dan de regelmatige ademhaling van de drie broertjes. Drie Engelse padvinders zijn uit een nauwe zestig centimeter hoge grot in de bergen te Ystrad-Fellte (Zuid-Wales) gered. Een van de drie heeft ongeveer achttien uur met een gebroken been in de grot doorgebracht. Grote stenen wa ren neergestort en hadden de ingang versperd. Door een nauwe spleet werd morphine aangereikt, die één der pad vinders de gewonde toediende om zijn pijn te verlichten. Politie, brandweerlie den en mijnwerkers slaagden er na een nacht werken in het drietal te bereiken door een nieuwe toegang uit te graven. De padvinders zijn in „redelijke toe stand" naar het ziekenhuis gebracht. De nieuwe koning van Jordanië, de zeventienjarige Hoessein, is gisteren, vergezeld door zijn moeder, koningin Zain, in de Jordaanse hoofdstad Am man aangekomen. In de hoofdstraten van Amman waren erebogen opgericht en duizenden belangstellenden juichten de koning en de koningin toe. Hoessein volgt zijn aan vlagen van waanzin lijdende vader, Talal, op, die onlangs niet tot regeren in staat is ver klaard. Totdat hij in Mei 1953 achttien jaar geworden zal zijn, wordt de re gering van Jordanië waargenomen door een regentschapsraad van drie perso nen. Meer dan 30.000 Katholieken woonden in Berlijn een pontificale openlucht mis bij ter gelegenheid van het Katholieke congres aldaar, welke door de Aartsbisschop van München, dr. Joseph Wendel, gecelebreerd werd. 39) DOOR Niemand die „Mau- die" zoals ze op Scotland Yard werd genoemd voor het eerst ontmoette, zou In haar een deskundige wat „make up" betreft hebben vermoed, maar toch merkte ze na een enkele blik die schier spookachtige bleekheid op en tevens dat de gebruikte schoonheidsmiddelen tot de duurste in hun soort behoorden. Ook had Catherina Welby zich wel bizonder chic aangekleed voor een ochtendbezoek aan een oude vriendin en buurvrouw in de provincie. Rietta Cray droeg een korte bruine jurk en een oude wollen trui, maar Catherina maakte de indruk, dat al haar kleding stukken met bizonder zorg waren geko zen. Misschien was alles slechts een heel klein beetje te „nieuw", te manne- quin-achtig Haar grijze wollen mantel en dito rok waren van uitstekende snit en de ietwat lichtere „jumper" naar de iaaste mode evenals de keurige schoe nen. Op haar goudblonde kapsel - ze was overeenkomstig de „society-voor- schriften" blootshoofds viel ook niet het geringste aan te merken. Indien ze mevrouw Welby langer had gekend, zou juffrouw Silver tot de con clusie zijn gekomen, dat Catherina in zeker opzicht de onzichtbare lijn, die ..genoeg" van „te veel" scheidt, had overschreden. Zelfs nu, na de opper vlakkige kennismaking, kreeg Cecilia's logé het gevoel, dat er iets ontbrak, iets dat, de gehele nersnonliikheid leven en frisheid zou hebben geslonken Juffrouw Silver was overigens te in telligent om niet bij anderen intelligen tie te onderkennen. Zo ging 't haar ook ten opzichte van Catherina Welby en onwillekeurig drongen zich de versre gels van een nog oudere dichter dan haar dierbare Lord Tennyson aan haar geheugen op: „Nog zijt ge keurig, slank va® leest. Als toen ge deelnaamt aan een feest... Maar toch, o vrouw, lijkt het me toe, Er is veel schijn in uw gedoe". O, aan intelligentie ontbrak het Ca therina niet, maar het is niet intelli gent, de indruk, die men op anderen wil maken, te overdrijven. Misschien echter leek dit maar zo in het licht der tragische gebeurtenissen van de vorige dag misschien Toen mevrouw Welby de kamer ver liet, keek juffrouw Silver haar pein zend na. HOOFDSTUK XXV Nadat de deur gesloten was ontstond er een ogenblik stilte, Rietta Cray had het gevoel, alsof ze zich gereed maakte in ijskoud water te duiken, maar dat het wellicht niet nodig zou zijn. Nog kon ze het plan om juffrouw Silver haar vertrouwen te schenken, laten leek ze het onwillekeurig met een in de oorlogsdagen zo dikwijls gezien schouwspel: een huis, waarvan de gevel was afgescheurd, zodat elke kamer en elke verdieping open en bloot te kijk lagen voor ieder die toevallig passeer de. Juffrouw Silver was echter geen toe vallige voorbiigangster. Haar blik was kalm, peinzend en onderzoekend, ter wijl een vriendelijke glimlach zowel gerust stelde als vertrouwen inboezemde. Plotseling vervaagde het beeld en hoor de Rietta de kleine, ouwelijke ex-gou vernante vragen: „Waarmee kan ik u helpen, juffrouw Cray?' Rietta had op die vraag geen ant woord klaar; het leek wel, alsof ze in haar eigen huis werd uitgenodigd, plaats te nemen. Van het eenvoudige vrouwtje tegenover haar ging een wel dadige autoriteit uit, die haar als 't ware dwong, met kinderlijke eenvoud te verklaren, dat ze in grote moeilijk heden verkeerde. Zijen Carr. Na vriendelijk gekucht te hebben, zei juffrouw Silver. „Ik geloof, dat ik daar van Iets afweet". „Ja, dat doet iedereen, 't Zal altijd wel zo gaan, maar je denkt er niet over na tot het je zelf overkomt. De mensen kunnen je van alles vragen en als je niet antwoordt, trekken ze er de een of andere conclusie uit. Je hele pri- vé-leven is weg". „Komt dat er zoveel op aan, juffrouw Cray?" „U .bedoelt, of ik iets te verbergen vervallen, want per slot van rekening he'b7 Ik denk van wel. Ieder men™, had ze haar alleen op de lunch ge- wej een en ander ;n zjjn ]even heb- vraagd.... Intussen keek ze haar be zoekster aan en nu gebeurde er iets wonderbaarlijks. Iets onbegrijpelijks was misschien juister uitgedrukt, want Rietta onder vond hetzelfde wat zovelen van juf frouw Silver's cliënten was overkomen. Toen ze er later over nadacht, verge- ben. dat hij buiten 't bereik van de liefhebbende wereld wil houden" De laatste woorden waren nauwelijks hoor baar, want Rietta's stem begaf haar Juffrouw Silver keek Rietta bezorgd aan en zag duidelijk blijken van een slapeloze nacht en voortdurende span ning; om de mooie ogen waren krin gen zichtbaar. Op practische toon stel de ze de vraag: „Waarmee hebt u ont beten?" „Ik weet het niet." Juffrouw Silver kuchte even. „Het is precies één uur. U hebt me op de lunch gevraagd", zei ze „en ik vind, dat we ons gesprek moeten uitstellen tot we wat gegeten hebben. Misschien kan ik u helpen". Rietta was zowel verrast als opge lucht. Voor 't ogenblik zou ze nog niet behoeven te praten. De gedachte aan eten schrikte haar. wei af, maar stelde in elk geval de noodzakeliike medede lingen betreffende James Lossiter nog wat uit. „Alles is klaar. Fancy zal me wel helpen met binnenbrengen. Ik bedoel het meisje, dat hier logeert.... Francis Bell. U zult haar en Carr hier ont moeten; dat is, geloof ik, juist goed". In de loon van haar beroepsbezighe den had juffrouw Silver maaltijden als deze vaak meegemaakt. Ze was gewend aan de algemene stemming van angst en somberheid: aan de sporadische op. flikkeringen van 't gesorek, die toch altijd weer uitdoofden doordat de aan wezigen vreesden dingen te zeggen, «e beter verzwegen konden wniden aan de periodieke ogenblikken, waarin mtlkbaar niemand woorden kon vinden Zij zelf was altijd wel bij machte, de conversatie gaande te houden, maar ze deed het niet steeds, omdat ze het soms leerzamer vond. 't gesoannen stil- zwijgen van anderen gade te slaan Vandaag had ze zich tot taak gesteld te zorgen dat juffrouw Cray voldoende at en dit gelukte haar ten slotte 't ?iLl fRe li-iker wat voedsel tot zich te nemen dan om maar aldoor ""*en. te zeggen en na de eerste hap- (Wordt vervolgd) Op de vergadering van de raad van de Arabische Liga in September zal een voorstel worden besproken, volgens hetwelk Arabische staten niet zullen deelnemen aan besprekingen met Wes terse mogendheden over een defensie- pact voor het Midden-Oosten zolang niet aan hun nationale aanspraken te gemoet gekomen is. Een dergelijke resolutie is reeds op de vorige conferentie aangenomen, doch het is de bedoeling, zo verklaart men in Cairo, deze thans, nu voor Egypte een nieuw tijdperk is ingeluid, nogmaals bevestigd te zien. Straaljager schooi groie bommenwerper neer Bij een oefening boven de golf van Mexico heeft Maandag een Amerikaan se straaljager tachtig kilometer ten zuiden van Panama City (Florida) bij vergissing een viermotorige bommen werper neergeschoten. De bommenwer per had een bemanning van acht kop pen aan boord en leidde radiografisch een ander vliegtuig, dat dienst had moeten doen als doelwit voor de jager. Toen de bommenwerper neerstortte kon worden waargenomen, dat vier inzit tenden de machine met behulp van hun valschermen verlieten. Het ongeluk met het Britse passa giersvliegtuig, dat gisteren voor de Westkust van Sicilië in zee is gestort en na tien minuten is gezonken, heeft vier personen het leven gekost. Vijftig personen werden gered. De stewardess en drie passagiers worden vermist. Het toestel, dat op weg was van Cam- berley In Engeland naar Chartoem, was er een van het type, waarbij de passa giers met het gezicht naar achteren zitten. Door deze methode zijn onlangs in Frankrijk, toen een troepenvliegtuig een noodlanding moest maken, vele mensenlevens gered. ONBEKEND SCHIP VERGAAN BIJ NEW-FOUNDLAND Volgens de bemanning van het vracht schip „Blue Prince" is 40 mijl ten noor den van kaap Bonavista aan de Oost kust van Newfoundland, een niet nader geïdentificeerd schip verbrand en ge zonken. Men is thans op zoek naar overlevenden. Het is niet uitgesloten, dat de bemanning de kust heeft be reikt. DEENSE KOTTER IN GEVAAR Volgens radio Blaavand (Denemar ken) heeft de Deense visserskotter Dag- ny Viola hedenochtend vroeg geseind, dat hij water maakt en onmiddellijk as sistentie nodig heeft. Het vaartuig be vond zich op ongeveer 73 mijl ten West-Zuid-Westen van Thyboeroen, ga* legen op het Deense eiland Jutland. Naar het persbureau Belga uit Jo- hannesburg meldt, heeft zich daar het merkwaardige geval voorge daan dat iemand die het slacht offer was geworden van een auto ongeluk gered is door een bloed transfusie met zijn eigen bloed. De betrokken Zuid-Afrikaan stond ingeschreven bij een ziekenhuis te Johannesburg als bloedgever. Twee dagen nadaft hem voor het laatst bloed was afgetapt, werd hij zwaar gewond het ziekenhuis binnengebracht. Onmiddellijk werd hem zijn eigen bloed toe gediend, dat er in belangrijke mate toe bijdroeg dat hij in leven kon worden gehouden. De 16-jarige Nederlandse circus-®1^®* te Anna Konczek is gisteravond in luchtnummer in een circus in °ouin (Eng.) van 8 meter hoogte naar o den gevallen en metinwendige zingen naar een ziekenhuis vervo Haar vrouwelijke partner viel e sj eens en liep verwondingen aan at d op. Het ongeval gebeurde doordat rekstok, die tussen twee touwen n» losschoot.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4