r Jimmy Brown als diepzeeduiker Stad en Scheepsmakers bezit van Omgeving andermaal in wisselbeker het Bromfietsers leverden vreedzame strijd in puzzletocht HRC Muzikale rondgang door drie korpsen Geslaagde (Oranje-) volksspelen in Breezand verwierf de derde prijs 'n het Kaasstadtornooi Athletiekmiddag Werf sportvereniging Zaterdag zwemtocht De Kooy Basculebrug WGW speelde gelijk tegen RK EDO IN HET KORT Regeling storingsdienst Bouw van Ambachts school gegund Plannen voor oprichting van brommersclub" Poedelprijs voor de heer Swart (950 strafpunten) Feestavond „Gruno" Trainingsrit D.O.K. Weer Indon. adelborsten naar het Instituut Tussen Haaks en Kuitje Rapiditas won gemakkelijk van Hilversum Zwemmend naar Texel Pater had weinig geluk Daarna tentconcert Zijpe Burgerlijke stand Variatie en grote deelneming Vierjarig meisje door auto in Breezand overreden Kath. Jongemannen hebben goed winterprogramma MAANDAG 1 SEPTEMBER 1953 Het zonnetje en het Stedelijk Muziekkorps zorgden voor een extra feestelijke stemming op het Werfsportterrein, waar Zaterdagmiddag onder flinke belang stelling de jaarlijkse atletiekwedstrijden van de WSOV werden gehouden. Een spectaculair hoogtepunt was ook nu weer het nummer touwtrekken, waaraan door vier ploegen „zware Jongens" werd deelgenomen. Voor de tweede maal zagen de Scheepsmakers kans. de wisselbeker in de wacht te slepen. De ploeg van de Plaatwerkerij mag volgend jaar trachten te voorkomen, dat de Scheepsmakers deze fraaie trophée definitief in hun bezit krijgen. 100 meter hardlopen dames: 1. A. Monsma 14.3; 2. R. Koomen 14,9; 3. A. Joos 15,0. 100 meter hardlopen heren: 1. L. Wiedenhoff 11,9; 2. G. den Hartog 12,6; 3. Bakker. 100 meter hardlopen veteranen: 1. H. W. van den Broeke 13,6; 2. W. Zuidema 13,9. 800 meter hardlopen heren: 1. W. Groen 2.7,2; 2. A. Schouwenaars 2.19,7; 3. Bruinisse. 800 meter hardlopen veteranen: 1. W. Zuidema; 2. Rijkers. 1500 meter hardlopen heren: 1. W. Groen 4.36,0; 2. Van Trierum 4.46,9; 3. Bruinisse 4.53,8. Hindernislocp dames: 1. Duo Koo menVan Amersfoort; 2. Duo De BoerYbes. Hindernisloop heren: 1. Duo MaasKiekebos; 2. Duo Van DrimmelenWoord. Estafette dames: 1. Kantoorfnachine-afdeling 1.5; 2. Boekhouding 1.7,4. Esta fette heren: 1. Torpedo-atelier 0.50; 2. Boekhouding. Touwtrekken he ren; 1. Scheepmakers; 2. Plaatwer kerij. Op het nummer hardlopen heren 100 meter deed I. Haasdijk buiten mededinging mede. Hij maakte de fraaie tijd van 11,9. De eersteprijs winnaar, L Wiedenhoff, deed precies dezelfde tijd noteren, zodat zijn prijs alleszins verciend was. Ook op de 800 meter heren kwam Haasdijk bui ten medediging uit. Hier werd hij tweede achter W. Groen, die de baan liep in de tijd van 2 min. 7,2 sec. Spannend waren ook de estafettes. De dames van de Kantoormachine-af deling eindigden in haar groep als nummer één op de viermaal 100 meter, in een tijd van 1 min. 5 sec. De heren van het Torpedo-atelier, die de eerste prijs veroverden, deden er 50 sec. over. Een komisch nummer was de hin dernisloop", waarin ook een gemengd duo" uitkwam. Dit werd gediskwali ficeerd „wegens te lang onder het zeil blijven". Het paartje tdotseerde de kwalijke geuren, die bij wijze van hindernis door stinkbommetjes onder het zeil werden verspreid. De directeur der Rijkswerf, de ka pitein ter zee P. A. Riedel, reikte om half zes de prijzen uit Hjj had woor den van lof voor de organiserende vereniging en voor de deelnemers, die deze middag tot een sportief succes hadden gemaakt. Door middel van een strooibiljetje werd aan de aanwezigen medege deeld, dat de W.S.O.V. op Zaterdag 6 September een Kanaal-zwemtocht organiseert voor leden van het werf- personeel. De deelnemers starten om drie uur bij het Vliegkamp „De Kooy" en zwemmen tot de Basculebrug, een afstand van drie kilometer. De oud directeur der Rijkswerf, de schout bij nacht b.d. S. G. Barendregt, heeft voer deze prestatietocht een wissel beker beschikbaar gesteld. De prijswinnaars. Tot besluit laten w\j de namen vol gen van de dames en heren, die Za terdagmiddag in de prijzen vielen. Ook de laatste vrije Zondag voor de competitie heef WGW benut om nog enige jongere spelers te proberen. Er werd gespeeld tegen RKEDO, waarvan vorige week uit met 4-1 werd verloren. Het werd nu 2-2, wat de verhouding goed weergeeft. Dol, die voor het eerst op de rechts buitenplaats opereerde, speelde lang niet onverdienstelijk. De bal werd dik wijls goed afgegeven en met wat zui verder schieten nad hij zeker een doel punt kunnen maken. Ook Huigen en Zits voldeden goed. Met wat meer rou tine zullen ook zij het wel redden. Het samenspel liet nog wel te wensen over. Vooral na de rust werd er in de ach terhoede dikwijls slecht weggewerkt. Van Wees was deze middag wel de man. Hij zette vanuit de middenlinie steeds weer de voorhoede aan het werk. Zijn goed afgegeven ballen had den dikwijls een beter lot verdiend. Over de wedstrijd nog het volgende. Het spel ging snel op en neer, waarbij beide doelen beurtelings in gevaar kwa men. Toen na een kwartier spelen Dol op rechts de bal voor doel plaatste, was Ramler er juist iets eerder bij dan de keeper: 1-0. Binnen vijf minuten was de stand echter alweer gelijk, toen de EDO-rechtsbinnen hard via de boven lat inschoot. We dachten voor de rust EDO nog tweemaal te zien scoren, maar de eerste maal was het de paal en de tweede maal Polman die fraai redde. Na de rust schoot Ramler alleen voor doel naast. EDO profiteerde van een slecht weggewerkte bal: 1-2. Even later maakte Zits er alweer 2-2 van. De laatste twintig minuten was het een slappe vertoning. EDO probeerde er nog een overwinning uit te halen, maar aangezien verschillende spelers leeggespeeld waren, kwam er geen ver andering meer in de stand. Vanmiddag om half vier wordt de nieuwe openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Fazantenstraat officieel geopend. De Marinierskapel geeft vanavond om half tien een taptoe voor het Com- mandementsgebouw aan de Buitenha ven. De schout bij nacht C. W. Slot draagt morgenochtend om elf uur aan boord van Hr Ms „Tromp" vóór het Commandementsgebouw het comman do over de zeemacht in Nederland over aan de commandeur F. T. Burghard. De storingsdienst der gemeente-wa ter- en lichtbedrijven is deze week als volgt geregeld: Afdeling electriciteit: Maandag: W. Oostendorp (Reigerstraat 8, telefoon 2457); Dinsdag: J. P. Agema (Fabrieks- gracht 16, telefoon 3594)Woensdag: F. Kramer (Niasstraat 17, telefoon 2877); Donderdag: A. A. Cornielje (Ooievaar straat 133, telefoon 2997)Vrijdag: A. Schutte (Jacob Bcenstraat 25, telefoon 2431) Vrijdag en Zaterdag: W. Oosten dorp (Reigerstraat 8, telefoon 2457). Afdeling gas en water: H. J. Bennink (Binnenhaven 147, telefoon 2882)S. Biersteker (Ceramstraat 32. telefoon 3467) en D. Oostendorp (Van Limburg Siirumstraat 24, telefoon 2452). met mindering. Extra elastisch. Echte naad. In luxe verpakking. Eén paar met één reserve-knus, één kous direct ter vervanging bij de hand. O Een stél van 3 kousen slechts Deze prachtige kousen van uitstekende kwaliteit koopt U in Den Helder alleen in (Advertentie, log. Med.j Het bestuur van de vereniging „Am bachtsschool vor Den Helder en Om streken" heeft de bouw van de nieuwe school op het terrein aan de Sportlaan opgedragen aan de laagste inschrijfster de fa K. Koopman te Nieuwe Niedorp. Zeer binnenkort zal dus met de werk zaamheden een aanvang worden ge maakt. Op het trottoir voor „Het Wapen van Den Helder" aan de Spoorgracht, het hoofdkwartier van de auto- en motorclub „Den Helder en Omstreken" stonden gisteravond om zes uur drie en dertig bromfietsen uit te rusten van een spor tieve strijd in de kop van Noord-Holland. Onder auspiciën van de A.M.C. was de eerste puzzletocht voor bromfietsen gehouden. Zowel dames als heren hadden gistermiddag omstreeks twee uur de start aanvaard voor een trip over vijftig kilometer, aan de hand van een routebeschrijving, welke al bij voorbaat de nodige strafpunten garandeerde, llit het feit, dat de winnaar van de troostprijs, de heer J. Swart, het „kapitaal" van 950 strafpunten had weten te verzamelen, kan worden geconcludeerd dat de prijzen niet cadeau werden gegeven. Tijdens de prijsuitreiking, die werd verricht door de heer Zalmstra, bleek de eerste plaats „broederlijk" te zijn gedeeld door twee Cyclemaster-berij- ders, de heren A. den Broeder en. W. Stoll, die beiden het minimum van 11 strafpunten hadden opgelopen. De dér- de prijs was voor de heer J. van Schie op Solex, die 15 strafpunten had. De best geplaatste dame was mevr. J. Roos, eveneens op Solex, die met 20 strafpunten de eer van het zwakke ge slacht had hoog gehouden. De heer A. Lienos (Solex) werd vijfde met 32 strafpunten, de heer A. Dienaar (So lex) zesde met 36 strafpunten, mevr. J. H. W. Bosman (Solex) zevende met 40 strafpunten, de heer J. Swart (So lex) achtste met 41 strafpunten, de heer E. G. Smits (Mobylette) negende met 54 strafpunten en de heer H. Leb- Voor het eerst na verscheidene we ken herbergde de Casinozaal Zaterdag avond weer een feestelijk gezelschap. De Groninger vereniging „Gruno" was de eerste, die haar leden in het nieuwe seizoen een gezellige avond aanbood. De tonelisten hadden weer het leeu wenaandeel in het afwisselende pro gramma dat met veel élan over het voetlicht werd gebracht. Mej. Mik en de heren Komduur en Jasper speelden vaardig in enkele éénacters, die menig maal de zaal deden daveren van de lach. De klucht „De behangers" een goed gebracht niemendalletje, sloeg wel bijzonder in. Vijftien minuten „Far West" werden verzorgd door enkele dames en heren in cowboy-costuum, die met begelei ding van „The Melodians" diverse po pulaire wijsjes uit het verre Westen zongen. Als chansonnière trad op mej. A. Pot, deze avond de gast van de Gro ningers. Zij bracht haar nummertje met talent, maar bleek toch nog even te weinig aandacht aan de uitspraak te hebben besteed. De tombola, die door voorzitter D. Blom was aangekondigd, stelde zoveel aantrekkelijke prijzen in het vooruit zicht, dat de lootjes in een minimum van tijd uitverkocht waren. Het uitrei ken van de talrijke artikelen nam ech ter een beetje te veel tijd in beslag, waardoor het programma later was af gelopen dan men zich had voorgeno men. Het liep tegen twaalven toen de heer Blom de avond sloot en „The Me lodians" de leiding voor het bal over namen. De wielrenvereniging „D.O.K." orga niseerde gisteren een trainingsrit. waaraan door achttien renners werd deelgenomen. Deze rit gold niet voor de najaarscompetitie, zodat Koning niet al te zwaar werd getroffen door de lekke band, die hij op het laatste gedeelte kreeg en waardoor hij niet aan de eindsprint kon deelnemen. De A-klassers legden 72,6 kilometer af. Eerste werd hier De Neeve in de tijd van 2 uur 13 minuten. Op een band dikte volgde Ridder en Van Doorn werd derde. De C-klassers peddelden 55,2 kilometer onder zich door. Hier werd Ridder eerste in de tijd van 1 u. 44 min. Tweede werd Bouma en derde Roele. Op Zondag 7 September wordt een zelfde rit gehouden. De deelnemers starten om kwart vóór tien. Wij ver namen nog, dat Vonk en Lodewijks da kleuren van D.O.K. in Amsterdam zul len verdedigen. be (Cyclemaster) tiende met 54 straf punten. De dames Schouwenaars en Dissel kwamen als de oudste deelneemsters in aanmerking voor een extra prijs. De heer Zalmstra had goed geraden, toen hij veronderstelde, dat deze eerste puzzletocht voor bromfietsen naar meer had gesmaakt. Er gingen stemmen op 'OVer de Oprichting van een club van bromfietsers; als onderafdeling Van de auto- en motorclub. Bromfietsberijders, die hiervoor interesse hebben, kunnen zich opgeven bij de heren E. G. Smits (Violenstraat 36) en D. Dissel (Vla mingstraat 25). WATERPOLO Neptunus zegevierde in Bruinvissentornooi Door twee overwinningen is de he- renploeg van Neptunus gisteren win naar gworden van het waterpolotor- nooi van de Helderse Bruinvissen. De Zaandammers waren over alle linies de sterksten, want ook hun damesploeg „de Waterlelie" behaalde in de dames-afde ling de eerste prijs, terwijl de reserves in de reserve-afdeling als nummer één uit de bus kwamen. De belangstelling voor dit tornooi, waarin liefst tien wed strijden moesten worden gespeeld, was groot. In de marinekazerne te Djakarta zijn Zaterdagochtend vijftien adelborsten geïnstalleerd, die 5 September naar Nederland zullen vertrekken voor een opleiding tot marine-officier in Den Helder. Dit is de vierde groep Indone sische adelborsten die naar Nederland gaat. De met hout geladen kustvaarder „Zwantina", onderweg van Stettin naar Alkmaar, heeft de nacht van Zaterdag op Zondag in Den Helder doorgebracht. Het is morgen hoog water om 5.50 en 18.45 uur, en laag water om 12.35 uur. Wie er behoefte aan heeft de fraaie, zilveren kaasberrie de f10®rlyeesp liet Kaasstadtornooi te gaan bewonderen, zal daarvoor een re de en van de mooiste pronkstukkc:troohee medaillckast van Rapiditas. Twee jaren achtereen gelukte het HR(. e7e hp_ moeten maken. Daar staat ze nu als een van dc mooiste i achtereen gelukte het HKL ueze te winnen en de penningmeester van de Alkmaarse Boys had ,a zorgde blikken het kasboek nagekeken om te zien of er een mcu •ie definit:< Zondagen van spoi nci ■>--- tweede de kaasberrie tijdelijk bezit van Rapiditas geworden. Hilversum g]eine zorgac miKKen nei Kasooek nageKCK.en om w i.c» dell net gekocht kon worden als de berrie definitief in Den Helder zou „„„thal is zondagen van sportief en vaak goed voctoai, is is echter anders gelopen. Na twee prijs, een grote beker. HRC moest ditmaal genoegen nemen me» beker en de Alkmaarse Boys, die blijkbaar wilden tonen dat besc Ranidi- gasthecr siert, stelden zich tevreden met dc vierde prijs. Alle spelers tas ontvingen een draagmcdaille en een Alkmaars kaasje. binnen assisteerden de achierspelers en dc spil zocht vaak het gezelschap van ziin midd voor of trok zich eveneens terug in het doelgebied. Reeds enkele minuten na het begin „kreeg" Rapijs'tas een 1—0 voorsprong, toen èn van de achterspelers van Hil versum wilde terugspelen op zijn kee per. Hij deed dit met een boogbal, waar de doelman tevergeefs naar greep. De lange, technisch zeer knap spelende Rapiditasman Van Gemert stelde hier na met een ver, hard schot de zege en de zilveren kaasberrie voor zijn vereni ging vf.«;g. Vier zwemmers hebben gisteren de heer J. Dekker gezelschap gehouden tijdens de prestatietocht naar en op Texel. Toen hij gistermorgen om tien uur startte, kozen tegelijk met hem de heren Bais, J. Bakker, J. Moll en J. Verfaille het ruime sop. Het werd door de sterker wordende wind een zeer zware tocht, zodat de zwemmers eerst over twaalven voet aan de overkant zetten. Het groepje wandelde vervol gens langs het strand, via De Mok en het natuurreservaat „De Geul" naar Den Hoorn, waar de heren werden ont haald in het restaurant van de heer D. Rotgans. De tocht naar de kust werd te voet voortgezet. Daar had het vijf tal pech, want de motor van de vlet van de heer Pronk, die de zwemmers zou begeleiden, kreeg kuren. Daarom waagde men het niet, naar de vaste wal terug te zwemmen. Profiterend van de keren, dat de motor wilde draaien, keerden de heer Dekker en zijn lotge noten tegen de avond in Nieuwediep terug. De verliezersronde bracht gistermid dag HRC en de Alkmaarse Boys tegen eikaar in het veld. Het heeft er lange tijd naar uitgezien of deze wedstrijd tussen twee gelijkwaardige partijen on beslist zou eindigen. Een scherp geno men corner bracht echter kort voor het einde HRC in de meerderheid en hoe wel de Boys daarna sterk tot de aanval overgingen, konden zij Racing de voor sprong niet meer ontnemen. De Boysmiddenvoor Pater zal aan deze ontmoeting kunnen terugdenken als „de wedstrijd van de gemiste kan sen". Eenmaal schoot hij in de roos, doch verschillende andere goede kan sen om te doelpunten liet hij onbenut. Het feit dat hij tijdens de wedstrijd ge blesseerd werd, zal hier niet vreemd aan zijn geweest. Het was opvallend, dat bij Racing practisch alle aanvallen over de linker vleugel werden geleid. Daar stonden Rijkers en Heeres opge steld, die goed op elkaar waren inge speeld. De rechtervleugel werd maar zelden in het spel betrokken. Oud trucje had succes. De aftrap was voor de Alkmaarse Boys, die in de eerste helft van het windvoordeel profiteerden. Niettemin stonden zij reeds na zes minuten met 01 achter, toen Rijkers van ver af een schot op het doel waagde. De bal be landde tegen de onderkant van de lat en verdween via de handen van kee per Kramer in het net. Nog geen tien minuten later echter stonden de par tijen weer op gelijke voet. De links halfspeler van de thuisclub, Snijders, werd aangevallen terwijl hij niet in het bezit was van de bal en daarvoor kende de scheidsrechter op twintig meter van het doel een vrije trap toe. Het scheen of Pater deze zou gaan ne men, doch hij trapt opzettelijk over de bal heen en direct hierna schoot Blok. Hoewel het doel van Racing goed was afgedekt, verdween bal toch hard op kniehoogte in de touwen, 11. Kansen. Na twintig minuten spelen kregen de Boys opnieuw een goede kans. T. Indri schoot hard en laag in en doelman De Haan had hier alle moeite mee. De bal stuitte via zijn borst enkele meters terug het vhld in, doch daar was nie mand om van de kans te profiteren. Eenzelfde gelegenheid tot insèhietëfl lieten de Boys voorbij gaan toen De Haan even later vier meter voor het doel „aan de voeten" van Indri lag en Pater de bal vrij kreeg. Een zacht tikje was voldoende om de thuisclub de lei ding te bezorgen, doch in plaats daar van schoot de Alkmaarse middenvoor hard over het doel. Na veertig minuten spelen deed Pater het beter. Zijn schot belandde tegen de onderkant van de paal en stuitte via het lichaam van de duikende keeper in het doel, 21. Nog eenmaal kreeg Pater een goede kans, doch hij mikte de bal precies in de handen van de keeper. Na de rust. In de tweede helft speelden de Boys sterk teruggetrokken. HRC kon hier door haar spel beter ont] ooien en in de vijfendertigste minuut hadden de Heldersen succes. Rijkers waagde een ver schot, dat juist onder de duikende doelman Kramer in de rechter bene denhoek verdween, 22. Nog geen twee minuten later werd het zelfs 23, toen een van links genomen corner scherp voor het doel kwam en via de hand van Kramer in het doel draaide. Hiermee was het pleit beslecht en had HRC verdiend een kleine overwinning behaald. RapiditasHilversum. Meer spanning zat er in de ontmoe ting tussen de finalisten Rapiditas en Hilversum in de eerste helft tenminste. Na de rust kon Hilversum het tempo niet meer volgen en aan het einde van de wedstrijd leek het er op of de Wees- penaren aan het schijfschieten waren op het doel van hun tegenstanders. Vooral in de achterhoede van de Hil versummers „rammelde" het en keer op keer konden de Rapiditasspelers doorlopen tot in het vijandelijke doel gebied. De Gooise voetballers speelden het grootste gedeelte van de wedstrijd zonder middenlinie. De links- en rechts- Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.II. Prinses Wilhelmina maken vanavond 3 muziekcorpsen een rond gang door de stad, met als eindpunt het Julianapark, waar het vierde korps een tentconcert geeft. Het Stedelijk Muziekcorps vertrekt om kwart over zeven van de Overweg, langs de route: H. A. Lorenttzstraat Hector Trcubstraat, Middenweg, Java- straat, Van Galenstraat, Krugcrstraat, Van Speijkstraat, Wilhelmingstraatj Polderweg, Koningsplein, Koningstraat, Koningdwarstraat, Julianapark. Het Helders Fanfarecorps vertrekt om kwart over zeven uit de Jonker, straat en neemt de route: Jan in 't Veltstraat, Visstraat, Spoorgracht, Kei- zerstraat, Sluisdijkstraat, Schoolstraat, Eerste Goversdwarsstraat, Schagen- straat, Gravendwarsstraat, Keizerstr., Julianapark. Het muziekcorps van het Leger des Heils start om kwart over zeven bij de Tuindorpschool en volgt de route: Brakkeveldweg, Tuinstraat, Rozenstr., Goudsbloemstraat, Violenstraat. Narcis straat, H. A. Lorentzstraat, Overweg, Parallelweg, Kroonstraat, Keizerstraat, Californiëstraat, Kapperstraat, Spoor- straat, Julianapark. Tegen acht uur hebben de drie corp- sen het Julianapark bereikt, waar dan het concert begint door de R.K. 'Har moniekapel „Winnubst". In dit concert, dat tot negen uur duurt, worden ach tereenvolgens uitgevoerd: het Wilhel mus, de Volksfeest-mars, een fantasie uit „De Parelvissers", de wals „Dolo- res", een fantasie uit „Cavalleria Rusti- cana" en de mars „Colonel Bogey on parade". Geboren: Johannes B. M., z. van B. W. Knoppers en A. C. Zoet. Aal tje J., d. van J. C. Jongejan en D. Rijs, Hia, d. van W. M. Boeldman en A. Westra. Petrus A. C., z. van J.J. Jongejan en A. Pater. Ondetrouwd: Reijer Vader te Amsterdam en Trijntje de Boer. Si- man Broersen te Anna Paulowna en Petronella M. Doedens. Pieter Vis en Maart je Vos. Petrus Tuin en Eli- sabeth M. Glas. Getrouwd: Teunis Mooij te Cal- -antsoog en Gerlofke Draijer. Volksspelen zijn in Breezand altijd een belangrijk onderdeel geweest van de Koninginnedag-viering. Toen deze feestdag echter'van 31Augustus "naar 30 April verschoof, Vwara*n ze wat In gedrang. Het was wat gewaagd spelen als boegsprietlopen boven de Zand- vaart en tobbetje steken, die altijd tot de meest aantrekkelijke behoorden, zo vroeg in het jaar te organiseren en na rijp beraad, besloot de Oranjevereni ging die volksspelen maar weer op of omstreeks 31 Augustus te houden. Men had Zondag zeker geen berouw over dit besluit. Integendeel. Het weer, hoewel eerst wat dreigend, hield zich goed en was beter dan men, het eind April verwachten mag en de deelname aan de spelen en de belangstelling er voor was zo groot, dat het bestuur van de Oranjevereniging zich glunderend in de handen wreef. Na een rondgang van de muziek corpsen „Concordia" en „Soli Deo Glo ria", die zich later op het feestterrein ook afwisselend lieten horen, trok het lachverwekkende sprietlopen aan beide kanten van de Zandvaart ai dadelijk veel toeschouwers, die er getuige van waren, hoe tenslotte Jb Schouten, Jb Molenaar en L. Schouten Azn als nr 1, 2 en 3 winnaar werden. Het „gevecht" als Ruiter te paard, werd beslist in het voordeel van 1 Jb Bouwers, 2 H. Pijnacker, 3 S. Dwars- waard. Bij de Kruiwagenrace, waaraan 14 paren deelnamen, waren de priizen voor: 1 Th. en mej. Kloosterman, 2 L. Schouten AznA. v. de Vaart, 3 F. BrouwersN. Schouwenaar. Ook bij het Zaklopen voor paren wa ren Th. Kloosterman en zijn zus nr 1 De 2e prijs was voor Sj. v. d. Wal en C. Jeninga, de 3e voor L. Schouten Azn en J. v. d. Vaart. Voor de Stoelendans waren wel 43 liefhebbers. De drie prijzen verwier ven de dames Schoonebeek, N. Boon en T. Alting. Nog groter was de strijdlust bij de heren voor het Touwtrekken. Drie en vijftig sterke mannen gaven er zich voor op. Maar daar zij in groepen van drie werden ingedeeld, bleef er één plaats onbezet. Even een schallende uit- 'N 27. Sjonnie en Bonkie Biezebijter be gaven zich tegen elf uur die avond naai de bioscoop „Het Bonte Hondje". Met kwade bedoelingen, zoals u weet. Zij hadden het plan opgevat, Gerrit Gruwel, de portier van deze cinema, te ontvoe ren. daar zij bevreesd waren, dat hij de Colitie op hun spoor zou kunnen bren gen. in de buurt van de bioscoop stel den zij zich verdekt op in een portiek en daar wachtten zij op het ogenblik, dat de zaal voor de laatste maal leeg zou lopen. Daarna zou Gerrit Gruwel het hek voor de ingang dicht schuiven, zijn die dag vergaarde dubbeltjes en kwartjes bij zich steken en naar huis wandelen. Zo geschiedde het ook pre cies. De bezoekers verlieten de bioscoop, nog al opgewonden over de zeventien geheimzinnige moorden, waarop zij die avond getracteerd waren en daarna duwde Gerrit Gruwel het ijzeren hek voor de ingang, sloot het af, stak zijn volle beurs bU zich, doofde de lichten teg^Uhansi We^emoed naar huis. Dit iag althans in zijn voornemen, maar e.n duistere Bakers peld was ingeslagen, traden hem plotse! hem rnpf manspersonen in de weg, die hem met iets zwaars en hards een tik op zijn hoofd gaven, zijn bewegingloos ichaan, oppakten en snel nTar^de ge! droegen33 6 Van Jimmy Brown nodiging per luidspreker over het veld aan meester Beunder en deze stelde zijn krachten ter aanvulling beschik baar. Boze tongen veronderstelden la ter, dat hij misschien beter aan het oor van een ondeugende jongen dan aan een touw kan trekken. Zij waren mis, want het eerste doet hij nooit, maarzijn groep won toch niet.- De uitslag was: 1 N. Bakker—F. BlauwbroekP. Elling, 2 J. Pieterse— G. Blom—F. Hoogschagen, 3 C. Marees G. Daalder—R. Wiggers. r-i Zes en dertig dames en heren voelden het was immers Zaterdagmiddag wel wat voor een douche, die zij gra tis konden krijgen bij het Tobbetje ste ken. De meesten kregen hun deel! De commissie had druk werk met het tel kens weer vullen van de tobbe, die de misstekenden over zich uitgéstort kre gen. De prijzen waren voor: 1 J. Haas noot, 2 H. Bouwers, 3 B. Kaptein. Fietsenrace De 's avonds gehouden race op ge wone fietsen was beslist een hoogte punt van het feest. Zeven en veertig rappe mannen en jongens met rug nummers, een volgauto met EHBO'ers, een groot geweer voor het startschot 't was alles „net echt". In drie ronden moest ongeveer 13 km gereden wor den. En er is strijd geleverd! Een pelo ton van een man of vijftien bereikte vrijwel gelijk de eindstreep. Maar enig verschil was er toch. De eerste prijs, plós beker, beschikbaar gesteld door de heer Blokdijk, won W. Zandbergen, de tweede prijs, plus een medaille van -mr H. Jonker Hzn, was voor F. de Groot Pzn en de derde prijs voor C. Hoog moed (Van Ewijcksluis). Premies wonnen C. Hoogmoed (eerste na le ronde) D. Huizinga (eerste na anderhalve ronde), J. de Graaf (eerste na twee ronden) en R Wiggers (eerste na twee en halve ronde). Voor het le veren van goede prestaties werden prii zen toegekend aan: P. Timmers en R. Jansen Terwijl de vader, de heer P. Alders, Zondagmiddag, voor zijn huis aan de Zandvaart te Breezand, het nieuwe motorrijwiel van een familielid stond te bekijken, kwam het vier jaar oude dochtertje, Lea, achter de groep van daan en stak plotseling de weg over. De heer KI. H. had haar niet eerder kunnen opmerken en kon haar ook niet meer met zijn auto ontwijken. Het meis je- werd door de bumper geschept, sloeg tegen lamp en spatbord en werd mee gesleurd. Nog even leefde het, maar het kindje overleed spoedig nadat het de ouderlijke woning was binnengedragen. Een tragische bijzonderheid is nog dat het ongeluk geschiedde op de ver jaardag van de moeder. Het bestuur van de afd. Breezand der Ned. Kath. Jongemannenbeweging heeft voor de leden en donateurs een aantrekkelijk winterprogramma samen gesteld. De bekende radiospreker, Pastoor P']?st uit Schoorl, zal vermoedelijk °P October met een spreekbeurt het sei zoen openen Ook andere geestelijken zullen in November en December spreekbeurten vervullen. De eerste helft va" net programma vermeldt verder: 23 October: Iemand van het KNMI fo De Bilt komt spreken over: „Hoe kan oi weerbericht wel eens faalt 23 November komt het gezelschap „Kees Stet". 7 Januari: Ir K. v. d. Meer en Ir De Beuk komen spreken over bodemcar- tenng Hierbij wordt in het bijzonder aan ue bollengronden in „de Zuid" en „de Noord" aandacht .besteedt.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2