r COEBERGH'S Een week repeteren voor een uurtje televisie-verpozing Eerste training na het échèc op de Olympische Spelen Pim. Pain. Funi ia lid nieuwe huis De glimlach regeert Groningen «Jfig-s-jzr 'AKKERTJES BESSEN JENEVER Hare dagen Om wille van tweeduizend kijkers Gedurfd plan van de VARA eist van de spelers een ijzeren uithoudingsvermogen Artist zijn is thans geen pretje Europese landen moeten hun emigranten helpen Diefachtige Spaanse oHicier gepakt Met 17 millioen peseta s naar Frankrijk gevlucht Nederlands elfta'c'uh bijeen Vijf nieuwe gezichten Qok Kees Bakker start Donderdag in het Stadion Motorsport eiste weer twee doden Het aanleggen van een wereldvoedselreserve Netto deviezenvoorraad bijna f 2 milliard Eerste steen gelegd voor grote jaarbeurshal Mickman voor de tweede maal over het Kanaal Vriendelijkheid kost niets ƒ.5.70 eej? v-eAdw-enen BzeJtdj&A PATRICIA WENTWORTH maSevYnHdetemSarhirgecb13 0p Het Radioprogramma WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1953 (Van onze speciale verslaggever) MEE, dat was niet goed. Iets te volumineus In deze kleine ruimte. Nog eens beginnen bü „Wat is uw prijs?"zegt Willy van Hemert tegen het groepje toneelspelers van de Nederlandse Comedle. Urenlang gaat dit nu al zo door. De ene scène na de andere, en telkens met weer nieuwe aanwijzingen van de regisseur daar boven in zijn „glazen koepel" van waaruit hij de cameramensen en de spelers dirigeert tot ze naar zijn mening de juiste plaats, houding en intonatie gevonden hebben om zich met goed fatsoen te vertonen in de huis kamers van ongeveer twee duizend Nederlanders, die de gelukkige bezitters genoemd mogen worden van een televisietoestel. De Nederlandse Comedie repeteert Dat is afmattend, Qnder de gloeiend hete lampen in de kleine televisiestudio van de Nederlandse omroep in Bussum. Opgevoerd zal worden een origineel Amerikaans televisiespel, dat door Willy van Hemert vertaald en bewerkt werd. De Amerikaanse titel? „The Education of a Fullback", hetgeen vrij vertaald werd met „Herexamen voor Barnstetter". Het is de geschiedenis van een student aan een Amerikaanse universiteit, die meer voetballer dan student is. Omdat hij straalt voor een examen mag hij de belangrijke wed strijd van de universiteitsclub niet meespelen. Hemel en aarde worden be wogen om de examenuitslag veranderd te krijgen, maar de prof., die hem liet bakken, blijft het principe huldigen, dat hij de jongeman voor zijn leven schade zou berokkenen als hij hem zijn bul onverdiend zou geven. Ten slotte is er natuurlijk naar goed Amerikaanse trant een happy end. 1UAAR daar gaat het nu niet om. Dit is de eerste uitzending geweest van het Nederlandse televisiebedrijf, van een stuk, dat speciaal voor de televisie geschreven werd. Totnogtoe bracht de televisie slechts toneel-eenacters, waar bij de dramatische handeling altijd samenviel met de speeltijd en geen décorwisseling nodig was. Een novum. Met dit Amerikaanse spel heeft de VARA-televisie-afdeling het zichzelf veel moeilijker gemaakt. Hierbij zijn vijf décor-wisselingen vereist en de dramatische handeling, die in één uur wordt afgewerkt, speelt in ongeveer veertien dagen. Enfin, de kleine, enthousiaste tele- visiegroep van de VARA durfde het experiment aan. En ook de Neder landse Comedie zag geen moeilijkhe den, die groot genoeg waren om mede werking te weigeren. Dinsdagavond is het spel uitgezonden. Precies een week vroeger vond de eerste lezing van het stuk plaats met de zeven toneelmensen, die voor de opvoering werden uitgeko zen. Donderdags, Vrijdags en Zaterdags voor de uitzending repeteerde dit ze- yental op „ruimteverhoudingen". Dat wil zeggen, dat het spel gespeeld werd onder precies de zelfde beperkte om standigheden als de Bussumse studio te zien zou geven: een toneeltje telkens van misschien twee bij drie meter. 140 straalkacheltjes. MAANDAG en Dinsdag werden de repetities voortgezet in de studio zelf. Daar kwamen Mimi Boesnach, Kitty Jansen, Johan Fiolet, Maxim Ha mel, Ton Lutz, Onno Molenkamp en Pierre Myïn dus werken onder de gloeiende hemel van 70.000 Watt-lam- Minister Holt: Australië heeft huizen en scholen nodig De Australische minister voor de immigratie, Holt, heeft gisteren te Lon den verklaard, dat Australië in de toe komst niet op grote schaal emigranten kan opnemen zonder hulp van overzee. Volgens de minister, die zojuist een rondreis door West-Europa gemaakt heeft voor het bestuderen van emigra tieproblemen, is deze hulp in de eerste plaats nodig voor de bouw van huizen, scholen, ziekenhuizen, enz. Wanneer grote sommen worden besteed aan we deropbouw en huisvesting in Europa, moeten de Europese landen er ook voor zorgen, dat hun mensen zich overzee kunnen vestigen, aldus minister Holt. Holt verklaarde desgevraagd over tuigd te zijn, dat er geen beter soort immigranten is dan die Australië in aanzienlijke hoeveelheid uit Nederland kan krijgen. „Het is een bijzondere er varing om te zien, hoe levendig de be langstelling in Nederland voor emi gratie is', aldus Holt. De officier van het Spaanse leger, die naar het heet met zeventien mil lioen pesetas van het leger naar Frank rijk vluchtte, is opgespoord. Hij zal waarschijnlijk door Frankrijk uitgele verd worden. De diefstal werd reeds omstreeks 20 Augustus gepleegd, maar eerst vier dagen geleden ontdekt. Naar verluidt zijn er ook enkele burgers bij betrokken. PLANNEN VOOR EEN DUITSE LIJNDIENST OP INDONESIË Volgens Je „Hamburger Hafen Nach- richten" heeft de red .rij Max Faulbaux in Flensburg het plan een geregelde dienst van Hamburg en Bremen naar Indonesische havens in te stellen. Voor lopig wil de rederij met gehi urde sche pen maandelijks een afvaart verzorgen pen. De valhelm, die de student-voet baller Maxim Hamel achteloos op het bed had laten liggen, dat in zijn studie kamertje was geplaatst, was zo wajrm geworden in de loop van de Maandagse repetitiedag voor de televisiecamera's, dat men er zijn hand nauwelijks op kon leggen. Een afmattende hitte, even groot alsof 140 straalkacheltjes de hele dag hun hitte in de kleine ongeventi- leerde ruimte hadden gespuid. Een ruimte van dertien bij tien meter is deze televisiestudio in Bussum. Een oud kerkgebouwtje, waarvan men het interieur een weinig aan de nieuwe bestemming heeft aangepast. Maar zó danig, dat het vroegere portaal thans de vluchtplaats is voor de mensen, die de hitte-ruimte nu en dan enige ogen blikken kunnen ontvluchten, en zelfs eetlokaal voor wie tussen de bedrijven door zijn warme hapje wil nuttigen, waarvoor de spelleiding de mensen overigens geen tijd laat. Van half ne gen 's morgens aan één stuk door tot half zeven 's avonds repeteerde men de Maandag vóór en de Dinsdag van rie uitzending. Telkens opnieuw zelfde scènes, telkens opnieuw in een andere opstelling. Verbaasd hebben we ons aan het eind van de repetities afge vraagd, waar de onafgebroken dirige rende regisseur de energie, vandaan ge haald heeft om opgewekt zijn aanwij zingen te kunnen blijven geven. En Kitty Jansen, ....om na afloop van deze repetities naar Utrecht te snellen met de laatst-mogelijke trein om in de Utrechtse schouwburg haar rol te spelen in: „Eens in de honderd jaar". Nee, artist-zijn is tegenwoordig ook niet alles meerAlleen mensen met een ijzeren body zullen dit tempo kun nen volhouden. Voor het eerst in het nieuwe seizoen zijn de leden van de Nederlandse elftal club in het Olympisch Stadion bijeen gekomen voor de centrale training. Van de negentien aangewezen spelers lieten Clavan en Van Melis verstek gaan. De overigens waren allen aanwezig hoewel Boskamp, een nieuw gezicht in dit ge zelschap, en Landman het kalm aan deden inverhand met blessures opge lopen tijdens vriendschappelijke wed strijden. De Nederlands elftalclub zal er voor lopig als volgt uit zien: Kraak (Stormvogels), Landman (Sparta), Odenthal (Haarlem), Alberts (Vitesse), Boskamp (Ajax), F. Tebak (Eindhoven), Terlouw (Sparta), Hen driks (Vitesse), Biesbrouck (RCH), Wiertz (DWS), Van der Hurk (Eindho ven), Clavan (ADO), Van Roessel (Wil lem II), Van Melis (Eindhoven), Lugt- hart (Be Quick, Gr.), Van der Kuil (VSV), Louer (NOAD), Bennaars (DOSKO) en Van Ede (Sparta). Boskamp, Tebak. Van der Hurk, Lugthart en Van Ede zijn nieuwe ge zichten bij deze centrale training van de KNVB. De training bestond uit lichamelijke oefeningen, baltraining, rondjes lopen en een partijtje voetbal, gevolgd door een saunabad en tenslotte de bijeen komst in de „kuil" van het stadion, die voor de niet-ingewijden gesloten was, omdat het de eerste keer was, dat de spelers na de Olympische spelen teza men waren. Dat tegelijkertijd een repetitie werd gehouden voor het bloemenspel, dat Zaterdag in het Stadion wordt gehou den, kwam de concentratie van de spe lers niet ten goede. Enige tientallen jongens en meisjes liepen op de gras- Behalve de reeds eerder genoemde stayers zullen Donderdagavond 4 Sep tember in het Olympisch Stadion te Amsterdam bij de revanches van de wereldkampioenschappen op de 100 km uitkomen de Zwitser Diggelman en on ze landgenoot Bakker. Twee Britse coureurs hebben het le ven verloren tijdens de training voor de wedstrijden om de Grote Prijs van Man. Een van hen, de 35-jarige Ivor Arber, vloog uit een bocht en kwam met een vaart van 140 km per uur tegen de af rastering waarbij hij vrijwel op slag gedood werd. De ander, de 24-jarige B. Jackson, verongelukte bij een afdaling van een heuvel. mat en de sintelbaan en volgden de aanwijzingen, die door een luidspreker installatie werden gegeven. Daar tussen door klonk gramofoon- muziek. Wie echter het meest afgeleid werden, de spelers van het Nederlandse elftal of de jeugdige deelnemers aan het bloemenspel, valt nog te bezien. De training werd bijgewoond door de heren A. W. Verlegh, voorzitter van de keuzecommissie. H. J. Mommers en Otto de Vries, beiden lid van deze commissie, C. F. van der Meulen, lid van de technische commissie, C. Kruy- ver, lid van het bondsbestuur en dr J. Thomee, de bondsarts. De laatste heeft assistentie gekregen van de heer Wijnekus. een student in de zoals men in Leiden zegt „bot ten en spieren". De eerste interlandwedstrijd, die het Nederlands elftal speelt is op 21 Sep tember in Kopenhagen tegen Denemar ken. Er zal voor deze ontmoeting geen oefenwedstrijd worden gespeeld, zo ver telde de heer Van der Meulen. Technische aspecten worden te Rome besproken Voedingsdeskundigen uit de Verenig de Staten, Australië, Engeland, India en Frankrijk zullen op 15 September in Rome bijeenkomen, ter bestudering van de technische aspecten van een even tuele wereldvoedselreserve voorraad voor tijden van nood. Landen, welke getroffen worden door oogstmislukking, droogte, overstroming, of andere natuurrampen, zouden van deze voedselreserve gebruik kunnen maken. Het secretariaat van de voedsel- en landbouworganisatie heeft een nood- voedselreserveeenheid voorgesteld en deze omschreven als de hoeveelheid voedsel, nodig ter verhoging van het dieet van een bevolking van 1 millioen met 1200 calorieën per dag gedurende een maand. Bij de weekstaat van de Nederland- sche Bank, opgemaakt per 1 Septem ber, is een mededeling gevoegd, vol gens welke het overschot van Neder land in de Europese Betalingsunie over de maand Augustus 1952 vermoedelijk f 76 millioen zal belopen. Overigens blijkt ook uit deze bankstaat de gesta ge verbetering van de Nederlandse de- viezenpositie. Deze week is de reserve met f 67 millioen aangegroeid tot f 1.965 millioen, dus op slechts f 35 millioen na, is de f 2 milliard bereikt. Goud en deviezen tezamen wijzen van week tot week een nieuw record aan, ditmaal f 3.187 millioen. Openingstijden bij wijze van proef gewijzigd Dinsdagmiddag is op het Jaarbeurs terrein aan ae CroeselaarWe Utrecht de eerste steen gelegd voor de grote jaar beurshal. Verwacht wordt dat men bij de ope ning van de zestigste jaarbeurs op 17 Maart 1953 de beschikking zal hebben over het nieuwe gebouw, waarvan de bouwkosten vijf millioen gulden bedra gen. De nieuwe jaarbeurshal, zal met zijn 9.000 M2 netto expositieruimte vier keer de oppervlakte van de Beatrixhal hebben. De jaarbeurs zal voor het eerst tot 's middags zes uur, inplaats van tot vijf uur, geopend zijn. Dit besluit, dat be schouwd moet worden als een proef, is genomen op voorstel van de advies commissies uit de deelnemers. In Utrecht is gisteren de najaars- beurs voor het publiek openge steld. „Fantastischet dan de vlie gende schotel" is de leuze, waar mee dit nieuwe scheerapparaat op de markt gebracht wordt. Met dit apparaat kunt U zich in de stand door meisjes, gekleed in de Amerikaanse kleuren, laten p roefscheren. De burgemeester en de loco-bur gemeester van Oslo, de heren B. Buil en R. Stranger, zullen half September een officieel bezoek aan Den Haag brengen. 43. Toen meneer Voosestaart weer naar buiten kwam, zag meer van Pim, Pam en kig. die lastposten ben ik kwijt .mom pelde hij, terwijl hij vlug in zijn wa gentje sprong. Maar hu wist met. dat hij achter op zijn bumper drie ongenode gasten met zich meevoerde die ook graag een onderhoud met baron Van Pottum wilden hebben. Baron Van Po- tum stond nu niet zo gunstig hekend ir het dorp. Men fluisterde, dat hu steen rijk was, maar aan zijn kleding was dat niet te zien, want hij liep alüjd m oude, verstelde kleren rond en klaagde steen en been over de dure tijden van tegen woordig. Het kasteel, waarop hu woon de, was ook al niet te best onderhouden, maar Baron Van Pottum vertelde een ieder, die het horen wilde, dat hij dat allemaal niet betalen kon. Volgens de mensen echter, die het weten konden, was Baron Van Pottum te benauwd om een cent uit te geven. Men zei, dat het een gierige vrek was, die al zijn geld opgepot had. Maar waar, wist niemand, want de banken hadden geen cent van hem in hun bezit. Hoe het ook zij, ze ker waS, dat Baron Van Pottum nog verschillende huisjes in het dorp bezat, waarvan het huisje op de Zwarteweg nummer dertien er één was. Het huis je, dat door 'n geheimzinnige „geest", 'n zekere meneer „Kiekeboe" onveilig gemaakt werd. (Advertentie. Ing. Med.) De 21-jarige Brit Philip Mickman is het Kanaal overgezwommen in de richting Engeland—Frankrijk in 18 uur 44 minuten. Nadat hij de Franse kust bereikt had, is hij per motorboot naar Dover teruggekeerd. Verleden week was een poging van Mickman mislukt, doordat een hagelstorm los barstte, toen hij minder dan 800 meter van de Franse kust verwijderd was. Ook in 1949 had Mickman de over tocht met succes volbracht. In Augus tus van dat jaar zwom hij van Kaap Gris Nez naar Kingsdown in 23 uur 13 min. IIEEL Groningen was n gisteren één en al vriendelijkheid en dat bracht vooral een vrien delijke bloemengeste met zich mee. Tienduizenden anjers en asters zijn de Groningers namelijk door padvindsters, telefonistes en verpleegsters aange boden. Er waren maar weinig Groningers, die gisteren niet met een fleurige bloem waren ge tooid. Ook de directie van het Stads- en Acade misch Ziekenhuis te Gro ningen maakte een vrien delijk gebaar door alle patiënten van een rui kertje te voorzien en ook het personeel in deze bloemengeste te laten de len. Drukte was er ge noeg in de Martinistad, vooral ook, omdat ds „Braderie" werd geopend waar behalve vele ver koopstands ook een at tractief programma te zien was. In de Wester haven had men een vlot gemaakt, dat 's avonds feeëriek verlicht is en waarop een Hawaïian or kest zoete klanken laat horen. Buitenlandse bus- sen, die Groningen aan deden, werden bestormd door Groninger meiskes, die links en rechts an jers uitdeelden. Het CO' rnité ontvangt nog dage' lijks vele cadeaux, die door een geheimzinnige jury worden uitgereikt, aan een ieder, die een bepaald staaltje van vriendelijkheid, hulp vaardigheid of welle vendheid laat zien. 0. 0 <a (Advertentie. Ing. Med.) 46) DOOR De hoofdcommissaris bedwong een glimlach en merkte ernstig op, dat de beeldjes wel kostbaar konden zijn, maar alleen voor kenners en he aantal lief hebbers in elk geval beperkt was. „Na tuurlijk zijn er lui, die in zulke dingen speculeren! Misschien heeft de jongen ze wel gestolen. Wat zegt mevrouw Mayhew van zijn komst op Woensdag avond j.L?" „O, die ontkent ze...dat spreekt vanzelf. Ze beweerde schreiend, dat ze hem al een half jaar niet gezien heeft, maar iedereen weet, dat ze onwaarheid spreekt, 't Hele dorp zegt, dat hij al meer is overgekomen en Ernie White gaf toe, dat hij Cyril ook bij vorige ge legenheden de flets heeft geleend." March fronste de wenkbrauwen. „Hoor eens, Drake, natuurlijk had meneer Lessiter een verzekeringspolis, die waarschijnlijk ook als grondslag voor afschrift van de nalatenschap moest dienen! Voor hoeveel waren de beeldjes verzekerd?" „Die vraag heb ik meneer Holderness ook gesteld," zei Drake ijverig, „maar we kwamen er niets verder mee. Het enige wat in de polis afzonderlijk werd vermeld, was een deel van het meubi lair met en benevens de juwelen en zo. De rest was bij elkaar gevoegd en niet erg hoog geschat. Totaal met inbegrip van het huis tienduizend pond." „Nu, we kunnen juffrouw Cray vra gen. of die beeldjes er nog waren toen ze om kwart over negen naar huis ging." „Dat heb lk ook gedacht, meneer. On dertussen heb ik stappen gedaan om te vernemen, of die jonge Mayhew weer in zijn betrekking is. Ik kreeg zijn adres van mevrouw Mayhew, een woningbu reau in Kingston. Ik heb de lui ter plaatse gevraagd, om ongemerkt een oogje in 't zeil te houden. Het is m.i. beter, de jongen niet op te schrikken vóór we méér weten." „Daar heb je volkomen gelijk in, Drake," zei March, op zün polshorloge kijkend, „maar als we juffrouw Cray nog willen spreken vóór we naar Mel- ling House gaan, moeten we nu toch opstappen." HOOFDSTUK XXVIII Na nog een slapeloze nacht te hebben doorgebracht, d.w.z. in hoofdzaak slape loos, maar met tussenpozen van on rustige, onheil-voorspellende dromen, was Rietta Cray weliswaar nog bleker dan gisteren, maar ook flinker, de zenuwen gespannen en duchtig be heerst! Toen ze de deur voor de hoofd commissaris en hoofdinspecteur Drake opende, behoefde geen hunner er haar aan te herinneren, dat dit een officieel bezoek was. Tot het einde van haar leven zou ze zich af en toe dit gesprek als een soort nachtmerrie herinneren. Die nachtmerrie-achtige sfeer sproot meer voort uit de omstandigheden dan uit de details van het onderhoud. Samen liepen zo naar de eetkamer, waar Drake een notitieboek te voorschijn haalde. Randal ging aan één kant van de ta fel zitten en Rietta aan de andere Ze had hem sinds haar tiende jaar gekend Later, toen hij te Lenfold, op slechts enige kilometers afstand, woonde, had den ze elkaar dikwijls ontmoet en gaan deweg was hun vriendschap gegroeid. Ze hadden elkaar steeds beter leren kennen en altijd geweten, waar ze sa men aan toe waren. Nu echter, met de tafel tussen hen in, waren ze vreemden voor elkander hij de hoofdcommissa ris van het district en zij een bleke, ge spannen vrouw, nota bene hoofdver dachte in een moordzaak. Die staat van zaken werd zo goed als ondraaglijk. In tussen namen alle twee, zich hun po sitie van het ogenblik bewust, nauw keurig de maatschappelijke omgangs vormen in acht. De heer March bood zün verontschuldigingen aan, dat hü mejuffrouw Cray moest lastig vallen- waarop mejuffrouw Cray antwoordde, dat van lastig vallen geen sprake was. Na de inleidende beleefdheidsfrazen zei Randal March, zelf allesbehalve op zün gemak: „We hadden zo het idee, dat u ons in dit geval zou kunnen hel pen. U is immers goed bekend met Mel- ling House?'! „Ja," klonk het met Rietta's diepe stem. „Kunt u een beschrijving geven van de schoorsteenmantel in de studeerka mer?" Lichtelijk verrast, antwoordde ze: „Natuurlijk; het is zo'n ding van zwaar zwart marmer." „Staan er ornamenten op?" „Ja, een klok en vier vergulde beeld jes." „Vier vergulde beeldjes?" „Zeker, ze stellen de vier jaargetü'den voor." „Weet u soms, Juffrouw Cray, of die beeldjes er Woensdagavond ook ston den?" Deze vraag bracht haar het tafereel van die avond weer nroelor v-eor d" eeest Ze zag de studeer' - -> r> I ''onr bet 'ic'nt bescherm, 'ames. de opeengehoopte as van ha.- indertüd aan hem geschreven brieven het portret van zijn moeder als knappe jonge vrouw in wit satü'n met een struisveren waaier, de sierlüke ver gulde beeldjes op het zwartmarmeren schoorsteenblad. Ja, ze stonden er antwoordde ze. „U weet beslist, dat ze er bij uw ver waren?*" kwart over neSenen nog „Heel zeker." Er v(5?de, een opblik stilzwügen ™aa",n March met moeite 't hoofd bood aan de hem bestormende gedachten Wat zag ze er ellendig uit! Ze keek hem aan alsof ze hem nooit te voren had se- zlelV .9 ia. waarom zou ze hem anders aankijken? Hij was nu geen vriend laat staan een aanbidder, zelfs geen man in raar ogen. hy was poli+»£^b™na'n met meer en niet minder. Op dit vrese luke ogenblik kwam voor *t eerst het aandoenlük stelde "hij volgende overgaië bUeeldjUesrS na<3erS mededcletl Het scheen, dat Rietta als uit een 3'°® ontwaakte. Haar ogen werden door een schaduw overtogen Hii HanM T jn z,ljn ze wel zeer kostbaar" „Inderdaad heel Irnttha»,» r na even stilzwiicer,* haar. En toen, dat?" sulzw«eên: „waarom vraagt u "2™d?t se verdwenen zijn'" haarwangen kleur^r^1 660 "chteb,0! -"lat ze er niet m«? waren °*n.Stateerd wat naders kunt vertellen !«tt ons 'Wordt vervolgd) KRUIS WOORDPUZZLE Horizontaal: 1 Mesopotamlë, 10 bod, 11 kin. 13 e.d., 15 los, 17 les, 18 Po, 19 uit, 21 liter, 22 beo, 24 reek. 28 pet, 27 teer, 23 lok, 30 eed, 31 al. 32 genegen. 33 de, 34 neg', 35 rok. 37 rail, 39 rem, 41 Raab, 43 das, 44 genot, 46 pro, 47 el, 48 aak, 49 mak, 51 me, 52 Ada, 54 nee, 56 huls houding. Verticaal: 2 eb, 3 sol, 4 odol, 5 om, 6 aker, 7 mis, 8 in, 9 deurwaarder, 12 woordenboek, '14 die, 16 sip, 17 Let, 18 pee, 20 tel, 22 Tegelen, 23 bed, 25 kogel, 27 tenor, 29 keg, 30 eer, 34 nis, 36 kap, 38 aal, 39 rek, 40 mom, 42 arm, 44 gaas, 45 tand, 48 adi, 50 kei, 52 au, 53 do, 55 en. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Zeevarken, bruinvis. 2. Onvoorzien» omstandigheden voorbehouden. 3. Twen te. 4. In Australië doorngras met steke lige halmen. 5. Uit de toendragebieden tussen de Witte Zee en de rivier de Jenes- sei. 6. Venetiaans vaartuig In de Middel landse Zee. 7. In het oog, n.L het net vlies. 8. Biliartstok; lange rij personen; laatste afdeling soldaten bij mars; staart. 9. Naar de constructeur G. H. Pullman te Chicago. 10. Uit perzikpitten of bit tere amandelen, op alcohol getrokken. DONDERDAG 4 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00»—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 en 8.45 Gram. muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, lk weet wat U niet weet", 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radio Phil- harmonisch Orkest. 11.45 „Moderne Kunst", causerie. 12.00 Zang en piano. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen of gram.muziek. 13.20 Voor de vrouw. 13.15 Metropole-Orkest. 14.00 Cabaret. 14.30 Sopraan en piano. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Kamerorkest. 16.50 Gram.- ziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Rege ringsuitzending: Prof. Dr. M. H. v. d. Valk: „Indonesië en China". 18.00 Nieuws. .'.8.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte mu ziek. 18.55 Planoduo. 19.10 Orkestcon cert. 19.50 Reünie Oud-Politieke Gevan genen. 20.00 Nieuws. 20.03 Omroeporkest en solist. 21.05 „De ontdekking der Atoom energie", klankbeeld. 22.20 Rhythmlsche inuziek. 23.00 Nieuws.23.15 Sportactuali- teiten, 23.30—24.00 Zang, orgel en viool. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram.muziek. 900 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 10.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. U.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Negro-spirituals. 13.40 Pianoduo. 14.00 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.13 Gram.muziek. 15.30 Sopraan en or gel. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram.muziek. ,2"25 Ltchte muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Vocaal ensemble en solist. 1800 Leger des Heilskwartier. 18.15 Dubbel- mannenkwartet. 18.40 „Op de stelling". I8.0O Gram.muziek. 19.00 Nieuws en weer dicht. 19.10 Levensvragen van allerlei ard en een pastoraal antwoord. ITO' Meisjeskoor. 19.40 Radiokrant. 20.00 Pro menade-Orkest. 20.45 Voordracht. 21.05 Gram.muziek. (Om pl.m. 21.40 't Wes pennest.) 21.55 Buitenlands overzicht. 1ti „K®merorkest. 22.45 Avondoverden- o?'„a3'00 Nieuws en SOS-berichten. 23.13 "4.00 Gramofoonmuzlek. Gijn voor de moderne vrouw geen verlorendagen meer. Zij verdrijft de periodieke pijnen direct met een paar ...die helpen direct! J (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4