REGENKLEDING Fa. H. K. van KALSBEEK I Pim. Pam, Pom in het ni ERVAREN COUPEUSE DAMP0 Mc.Bailey had aan 11.3 seconde voldoende om Saat te kloppen "iiVarss?. siatóa™ Acheson doet beroep op Perzie Sanapirin 3 30e^e ©e u-eAdw-enen Bzeldjeó WEK DE GAL IN UW LEVER OP De Stoffenhav Lange en korte jassen Leren- en rubberlaarzen Willy Lust snelste op 80 meter horden Wielrenners hangen hun fiets aan de wilgen Rinus Schaap vopr f 22.000 door Troyes overgenomen Nederland krijgt vier beroepspugilisten Wim van der Voort slaat uitnodiging af Simca Aronda breekt records aan lopende band BESOMMINGEN IfMUIDEN Kapitein Anderson, heer in het ,,Oceaan"-verkeer Veiligheidsraad besprak weer toelatingskwestie Prachtig goed Ie kwaliteit SCHIETOEFENINGEN B. PUINBROESC Vrouwen! Centrale van Tsjangdjin opnieuw verwoest Neemt ons voorstel nog eens in overweging DE Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dean Acheson, heeft gisteren een beroep pp Perzië gedaan om het BritsAmerikaanse voorstel ter regeling van het Oliegeschil, dat door Mossadeq abrupt van de hand werd ge wezen, opnieuw in overweging te ne men. De PrawdaGeen verkort verdrag met Oostenrijk Weense ambtenaar ontvoerd PATRICIA WENTWORTH Het Radioprogramma DONDERDAG 4 SErTEMRER 1952 Op het athletlckterreln aan dc Laan van Poot te Den Haag werden gister avond internationale wedstrijden ge houden, waaraan verschillende Olym pische sterivn hebben deelgenomen. Zo startte Mo Donald Hailey, die tegen gaat op de 100 meter tijdens de revan- gtadion te Amsterdam had verloren, zowel op de 100 als op dc 200 meter en beide malen zegevierde hjj in resp. 11,3 en 22 seconden. Een felle tegenwind op het rechte einde was oorzaak van deze zeer matige tijden. De tijd van tjaat op de 100 me ter bedroeg 11,4 sec. De bekende En gelse sprinter Shenton noteerde 11,6 sec Deze volgorde van aankomst werd ook 0p de uitslagenlijst van de 200 meter gesohreven met de respectieve tijden van 22,2 sec, en 22.8 sec. Wim Slijkhuis zou oorspronkelijk op de 1500 en de 3000 meter starten, maar ten slotte besloot hij alleen op de 3000 meter uit te komen. Zijn voornaamste tegenstander was de Engelsman Disley, di" voortdurend de kop had en het tempo aangaf. Slijkhuis volgde hém letterlijk op de hielen. Pas op de laatste 100 meter spurtte Slijkhuis zijn tegen stander voorbij en won in de tijd van 8 min, 45,5 sec. Disley deed er 0,3 sec. langer over. Verwey liep uitstekend tegen de Duitser Cleve op de 400 meter. De Ha genaar won in 49,5 sec., terwijl Cleve er 49,9 sec. over deed. Het hoogspringen was voor Van Druten met 1.75 meter, met een minder aantal foutsprongen dan Van Oosten en Laing. Bijzonder aantrekkelijk was de strijd op de 800 meter, welke door da taaie en sterke Blankenstein werd gewonnen in de tijd van 1 «in- 58 sec- De Engelsman Day liet dezelfde tijd voor zich afdrukken, terwijl Van Kreuningen, die zijn eind spurt te laat inzette, op de derde plaats eindigde in 1.58.3. Me Millan, numero 2 op de 1500 me ter te Helsinki, won dit nummer in 4 Verschueren had vertraging Dolf Vei ichueren, wereldkampioen achter grote motoren, was gisteren bij lange na niet snel genoeg. Hij had een half uur vertraging op het tijdschema, dat was uitgestippeld voor zijn huldiging op het stad hui s te Antwerpen. Toen Ver schueren op het stadhuis arri veerde, verkeerde hij niet in zijn beste conditie, hij was namelijk door een paar stevige agenten uit de signorenstad „afgedroogd". Dat zat zo. Verschueren was te Borgerhout op zijn „paasbest" naar de tram gestapt die hem naar de plaats moest brengen, waar honderden enthousiaste Belgen hun vreugde over zijn kampioenstitel wensten te uiten. Alles sou goed zijn gegaan als Dolf over een paar losse francs had kunnen beschikken. Hij had echter niet kleiner dan een biljet van 1000 francs bij zich. Daar de conducteur niet kon wisselen, stelde Verschueren voor, dat hij zijn naam en adres op zou geven en later betalen. De conducteur voelde hier niets voor en stelde het ultimatum: betalen of er uit. Daar nam Verschueren geen ge noegen mee. De boze conducteur maakte aan de woordenwisseling een einde door de tram voor het politiebureau te laten stoppen, waar hij assistentie ging halen. Eerst nadat Verschueren stevig was aangepakt, kreeg hij de ge legenheid te vertellen wie hij was. Ogenblikkelijk liet men hem toen, onder het aanbieden van excuses in allerlei toonaarden, los. John Braspennincx, de eerste Neder lander en buitenlander, die in België zo'n grote furore maakte, hangt zijn racefiets aan de wilgen. Een nieuwe knie-operatie, welke hij moet onder gaan, noopt hem dit besluit te (nemen. Braspennincx' loopbaan was succesvol, rijkelijk gevuld met ontelbare zegepra len. avonturen en onderbrekingen. Steeds wist de Bras de sportwereld in zijn twintigjarige loopbaan als coureur te verbazen door een onverwachte te rugkeer, welke gepaard ging met een ijzeren wilskracht. Zijn erelijst ziet er als volgt uit: 98 overwinningen bij de nieuwelingen, 113 als amateur en 88 als Prof. Daarbij zijn twee kampioen schappen van Nederland als prof, en een als onafhankelijke. Ook twee bekende Franse wielren- ?|r.s' de 40-jarige Raoul Lesueur en de 36-jarige Guy Lapebie, hebben hun voornemen bekend gemaakt om zich Uit de wedstrijdsport terug te trekken. Lesuetjr is in 1947 en in 1950 wereld kampioen bij de stayers geweest. Guy Lapebie vierde vooral triomfen als zes-dagen-renner. De Nederlandse voetballer Schaap, ex-1 Gooi speler, ls door de Franse Profclub Troyes van Toulouse overge nomen. Naar verluidt is met deze over dracht een bedrag van ruim f 22.000.— gemoeid. '"morgens „kiplekker" Elk», a* ed "Pingen. aw uw lever een liter gal ln teert ?wWv^en»d06n 8tromen- andera ver- verston? het bederft. U raakt D?ant«ï£n hU,m«urlg en loom. Neem LSITJM CAKTER'3 LEVERPIL- "W SDtiavSrt I lter eal °P te vekken en hik» wi?»ïl n8,en «toslgang op natuur- •nlddel r*g#l®n- Een plantaardig zacht (Advertentie, ing. Med.J minuten preeies na een weinig belang wekkende wedstrijd. Het verspringen was voor Williams met een afstand van 7.33 meter. Hierbij dient te worden ver meld dat de springers de wind in de rug hadden. Bij de dames werdci. geen* bijzondere resultaten genoteerd. Puck Brouwer won de 100 meter in 12,6 sec. (felle wind tegen) van June Foulds en Sylvia Cheeseman en Wil Lust zegevierde op 80 meter horden in 11,4 sec. Puck Brouwer won ook de 200 meter in 25.5 sec., met gering verschil voor Sylvia Cheeseman (25,6) en June Foulds (25.7). Het ligt in de bedoeling van de Ne derlandse amateurkampioen Leen Jan sen (middengewicht), Piet van Klave- ren (lichtweKergewicht), Hein van der Zee (vlieggewicht) en H. de Voogd (zwaargewicht) om in het a.s. seizoen naar de klasse der professionals over te gaan. Overgegaan naar de beroeps- sport, zal dit viertal boksers uitkomen op programma's, welke door de boks- promo.tor Theo Huizenaar zullen worden gegeven. Op 15 September zullen te Rotterdam in gebouw Odeon de eerste amateurwedstrijden worden uitgeschre ven en een week later vinden in de Ri- vierahal wedstrijden voor beroepsbok sers plaats. Bij de profs zullen uitko men Jan ("e Bruin, Frits van Kempen, Wim Snoek. Jan Maas en Nico Schoen maker. Met enkele andere schaatsenrijders ls Wim van der Voort door de K.N.S.B. uitgenodigd deel te nemen aan de cen trale conditie-training, welke Zaterdag 6 September te Overveen begint. Naar men zich herinnert heeft Wim van der Voort na afloop van de Olympische Winterspelen te Oslo verklaard, dat zijn werkzaamheden hem niet meer toelie ten zo'n lange tijd in de wintermaan den van huis te zijn. Aan de training, elke Zaterdag in Nederland, zou hij na tuurlijk wel kunnen deelnemen, maar dit betekent, dat hij ook weer in aan merking wil komen om in de tweede helft van December te worden uitge zonden naar Noorwegen. Voor dit laat ste voelt hij, gegeven de omstandighe den en de toekomst, waar hij aan den ken moet, niet veel. Wim van der Voort is dan ook van plan om een briefje te schrijven aan de K.N.S.B., waarin hij voor de uitnodiging om bovenvermelde redenen zal bedanken. Woensdagmorgen 11 uyri dat was 432 uur'na" dé start, Iiad de Simca Aronde op het circuit van Monthlery 50.677 km. afgelegd, met een gemiddelde snelheid var; 117.310 km per t ur, De Aronde heeft tot nu toe 27 Internationale re cords in de F-klasse (1100-1500 cc) ver beterd. Zeven coureurs en mecaniciens wisselen elkaar elke drie uur af aan het stuur sinds de record-pogingen Zaterdag 16 Augustus j.1. begonnen. Besommingen van Woensdag: traw lers IJm 10 f 14.500, 21 f 18.300, 1 traw ler f 17.800, loggers: IJm 209 f 14.100, HD 79 f 1300, KW 26 f 5620, 69 f 7620. 140 f 2810, 114 f 3390, 51 f 7750, 162 f 4980 WR 7 f 1540, kotters: KW 92 f 670, 35 f 820, 189 f 490. Per 1 kg: heilbot 310—255, gr, tong 380—290, grm. tong 225205, kim. tong 225—202, kl. tong 1 180—157, kl. tong 2 159—141, tarbot 1 260—215. Per 50 kg: tarbot 2 86, tarbot 3 61. tongschar 60—56. gr. schol 62, grm. schol 48, kim schol 66—51, kl. 1 schol 40-37, kl. 2 schol 3212, schar 21—14, v. ha ring 1250—11, makreel 23—11, gr. schel vis 7667, grm. schelvis 7149, kim. schelvis 4840, kl. schelvis 1 4439, kl. schelvis 2 3818. Per 50 kg: wijting 24—12, gr. gul 5037, mid. gul 3414, kl. gul 2412.50, kl. haai 25—24, kl. koolvis wit 42—29. Per 125 kg: gr. kabeljauw 276—164, gr. koolvis zw. 68, gr. koolvis wit 78. De aanvoer bestond uit 6800 kisten. nE kapitein van het nieuwste Ame rikaanse passagiersschip „United States", dat kortgeleden op zijn eerste reis de „blauwe wimpel" veroverde, door de oversteek van de Atlantische Oceaan in recordtijd af te leggen, heeft verklaard, dat hij op de jongste reis van Engeland naar New York „uit be leefdheid" voor het Britse passagiers schip „Queen Elizabeth", nog steeds het grootste ter wereld, en eveneens op weg naar New York, midden op de Oceaan een omweg van zestien mijl door een mistbank heeft gemaakt. Ka pitein Anderson achtte het namelijk niet passend met zijn kleinere doch snellere schip de „Queen Elizabeth" onder de ogen van zijn passagiers en bemanning voorbij te varen. Amerika, Nederland, Turkije, Grie kenland, Chili en (nationalistisch)-Chi na hebben zich in de Veiligheidsraad alle uitgesproken tegen de toelating te gelijk van de veertien door Malik (Sow- jet-Unie) voorgesteld landen. De Ne derlandse afgevaardigde, Von Baliuseck, stelde voor de gehele zaak naar de vol gende Algemene Vergadering te wijzen. De Turkse gedelegeerde zeide, dat de Sowjet-Upie zich in 1946 krachtig ver zet had tegen de toelating van candida- ten. De Amerikaanse afgevaardigde, zeide, dat de Sowjet-Unie 23 maal ge bruik had gemaakt van haar veto bij de .behandeling van toelatingsaanvra gen. Amerika had ernstige bezwaren te gen de toelating van Bulgarij^, Roeme nie, Albanië, Hongarije en Buiten-Mon- golie. De Britse afgevaardigde zeide geen bezwaren tegen toelating te hebben op grond van de idéologie in de betrokken landen. Hij was het met andere spre kers eens, dat de kwestie van Italië af zonderlijk behandeld dient te worden. De president van Mexico, Miguel Aleman, heeft Woensdag de conferen tie van de Internationale bank voor Herstel en Wederopbouw (Wereld bank) en het Internationale Monetaire Fonds geopend. Wij vragen voor ons Naaldcollege SPOORSTRAAT 49 m Wij ontvingen weer een nieuwe zending gegarand waterdichte BINNENHAVEN 2 TEL. 3054 De Burgemeester van Den Helder maakt het volgende bekend. Gedurende de maand September 1952 zullen dagelijk van 8.00 tot 18.00 uur met uitzondering van de Zaterdagmiddag en de Zondag met lucht- doelartillerie schietoefeningen worden gehouden vanaf opstellingsplaatsen nabij de Middenvliet en het fort Kijkduin. Tijdens de oefeningen zal nabij Falga en Fort Kijkduin een rode vlag zijn gehesen. Onveilig is het strandgedeelte, gelegen tussen de strandpalen 3 en 5 en dat, gelegen tussen het Kijk- duinhoofd en het Zuiderhoofd, alsmede het onmiddel lijk daarachter gelegen duinterrein en het zeegebied begrensd door de richtlijnen 326° en 224° en 324c30' en 249°30'. DEN HELDER, 30 Augustus 1952. JAARBEURS UTRECHT: 10 September: Ve rtrek 6.uur 5.50 STATEN GENERAAL: 16 September: Vertrek 8.30 uur 5.00. Opgave bij GARAGE KOK, Prins Hendriklaan 12. KRUISSE, Sternstraat 35. JOHANNES, 't Zand, telefoon 326. P. HOOIJ, secr. Middenstandsbond, Schagerbrug. Telefoon 269. Keizerstraat 53 Telefoon 8068 Speciaalzaak voor PHILIPSPRODUOTKN. RADIO-APPARATEN STOFZUIGERS AEG en HOOVER WASMACHINES. Betaling binnen 3 maanden contantprijs. HUURKOOP - INRUIL - REPARATM1 TERMIJNBETALING ZEER BILLIJK. Vrouwen hebben vaak moeilijke en Pijnlijke tijden. Zjj kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal, de grote pjjnverdrijver. Togal ls onschadelijk voor hart, nieren en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88 (Advertentie, Ing. Med.) Superforten van de Amerikaanse luchtmacht hebben Woensdagavond voor de tweede maal de electrische centrale van Tsjangdjin gebombar deerd. De eerste maal werd de centra le aangevallen tijdens de grote actie in Juni. Alle herstelwerkzaamheden werden door het bombardement onge daan gemaakt. Verkenningsvliegtuigen hadden de centrale nauwkeurig in het oog gehou den. Men had uit de grote activiteit van de laatste tijd geconcludeerd, dat de Noordelijken het van groot belang achtten het bedrijf weer in werking te stellen. De centrale werd in Juni tege lijk met die van Soeiho, aan de Mandjoerijse grens, uitgeschakeld. De vliegers merkten niets van luchtdoelge schut of jagers van de tegenstander. Het Brit.Amerikaanse voorstel, zo zeide Acheson, aanvaardt de nationali satie van de Perzische olie-industrie ais een feit en stelt voor, het Internationaal Gerechtshof te verzoeken om de aan spraken van beide partijen te onder zoeken. De minister achtte dit voorstel voor Perzië aanvaardbaar, vooral met het oog op de recente uitspraak van het Hof, die gunstig voor Perzië was. „Ziezo, dat bespaart ons een he- en Pom vrij was. Door een deftige but- leboel tijd", riep Pim opgewekt, toen het wagentje van meneer Vossestaart voor het kasteel van Baron Van Pottum stopte. „En.... tijd is geld" vulde Pom grinnekend aan. „Toch ben ik blij dat we er zijn jongens, ik heb geen gevoel meer. Gemakkelijk is anders". Stil jon gens, we houden ons hier verborgen tot meneer Vossestaart terug komt", zei Pom zachtjes. „En dan.... gaan wij Baron Van Pottum een bezoek brengen. Dan kan hij in ieder geval niet zeggen, dat hij niet thuis is". Ge lukkig kwam meneer Vossestaart al weer gauw naar buiten en reed hij met een weg, zodat de kust voor Pim, Pam Ier, die er heel wat netter uitzag dan zijn meester, werden Pim, Pam en Pom in een salon gelaten. „Gunst wat hoog is het hier", fluisterde Pim vol ontzag. Het was de eerste maal, dat hij op het kasteel kwam, want de baron hield niet erg van bezoekers. „Wat een oude boel staat hier allemaal hè?" fluisterde Pam terug, terwijl hij naar de oude stoelen met hun hoge rugleuningen wees. Maar Pim kon geen antwoord meer geven, want daar kwam baron Van Pottum al naar binnen gestat. „Zo jongetjes, wat kan ik voor jullie doen", vroeg hij op neerbuigende toon. „Maak het kort, want.... hm.... ik heb weinig tijd!" Rusland zal nooit toestemmen in een verkort verdrag met Oostenrijk, zo schrijft het blad van de communistische partij in de Sowjetunie, de Prawda. Dit plan van de Westelijke mogendheden, zo voegt Prawda hieraan toe, „heeft ten doel het fascistische regiem in Oosten rijk te herstellen". Naar ooggetuigen hebben meegedeeld is gisterochtend in Wenen een gemeen te-ambtenaar, Walter Bittner, door drie Russische militairen en drie burgers ontvoerd, Bittner stond met enige kennissen op een tram te wachten, toen drie burgers hem dwongen in een gereedstaande auto te stappen; zij werden geholpen door twee gewapende Russische soldaten en een officier. Nadat Bittner in de auto was gestapt reed deze in de richting van het stads centrum. De Russische militairen volg den volgens de getuigen in een jeep, TEN aanzien van het Amerikaanse aanbod om Perzië 10 millioen dollar te schenken, verklaard» Acheson, dat dit bedrag bedoeld was om Perzië fi nancieel te steunen, totdat de Perzische olie weer op de wereldmarkt zou ver schijnen. De grootte van het bedrag was vastgesteld op grond van inlich tingen over het huidige Perzische be grotingstekort, zo voegde de minister hieraan toe. Over de kwestie van de rol, die de „Anglo-Iranian" zou moeten spelen bi1 het weer op gang brengen van d Perzische olie-industrie, herinnerd; Acheson aan artikel zeven van de Per zische nationalisatiewet, dat zegt, da' de afnemers van olieproducten in d< twee jaar, voorafgaande aan de natio nalisatie, voorrang moeten hebben bij d<; aankoop van olie. Volgens de ministe komt de „Anglo-Iranian", als voor naamste afnemer in het verleden, bb- gevolg in aanmerking om onderhande lipgen over de aankoop van olie me', de Perzen te beginnen. Het BritsAmt rikaanse voorstel zeït echter niet, de de „Anglo-Iranian" de enige afneme moet zijn, voegde minister Achesou hieraan toe. geneesmiddelen in elk tablet. Niet méér, want overdaad schaadt. Geest en lichaam worden er door verkwikt en pijnen verdwijnen (Advertentie. Ing. Med.) Beproefde hulp bij verkoudheid voor Ve der, Moeder en kind. (Advertentie, Ing, Med.) 47) DOOR Nu had ze haar zelfbeheersing vol komen herwonnen. Ietwat aarzelend merkte ze op: „U weet zeker wel, dat ze van goud zijn?" „Van goud?" riep Drake uit, plotseling opkijkend. „O ja, beslist. Mevrouw Lessiter heeft het me verteld. Een oom, die verzame laar was, heeft ze haar nagelaten. Het zijn museumstukken en heus buitenge woon kostbaar." „En toch liet ze die beeldjes zo maar op de schoorsteenmantel staan?" „Zeker. Ze zei, dat niemand het kon weten." „Maar ze zijn niet eens vermeld in de verzekeringspolis," merkte de hoofd inspecteur scherp op. Nu richtte Rietta haar blik van onge naakbare Griekse godin (Pallas Athene, zoals nu wijlen James Lessiter haar placht te noemen), op Drake, terwijl ze antwoordde: „Mevrouw Lessiter hechtte geen waarde aan verzekeringen. Vol gens haar gaf je er een massa geld voor uit, maar als je iets erg kostbaars be zat, vestigde je er slechts de aandacht op, De door haar man gesloten verzeke ring voor huis en meubilair hield ze ran, maar voor haar eigen bezit stelde zg op assurantie geen prijs, De kostbare miniaturen en andere dingen van waar de, die haar eigendom waren, kon ze haars Inziens beter openlijk ten toon stellen, zodat de mensen ze als iets heel gewoons zouden beschouwen, want als je er veel drukte over maakte of ze zorgvuldig wegsloot, liep je naar haar mening de meeste kans, dat ze gestolen werden." Even 't voorhoofd fronsend, vroeg March: „Zouden de Mayhews geweten hebben, dat die beeldjes van goud waren?" „Dat denk ik wel. Ze zijn zulke oude getrouwen." „En werd hun zoon hier opgevoed?" „Ja.... hij heeft de middelbare school in Lenton bezocht, 't Was een nogal knappe jongen, die goed kon leren." „Zou hij het ook geweten hebben?" „Hoe kan ik dat zeggen?" vroeg Riet ta, verdrietig van de een naar de ander kijkend. „Waarom vraagt u dat?" „Omdat," zei March, „Cyril Mayhew hier Woensdagavond was en de beeldjes verdwenen zijn." HOOFDSTUK XXIX Even voor halfvier liet juffrouw Crook de hoofdcommissaris mevrouw Voycey's zitkamer binnen. Juffrouw Silver trad hem verheugd tegemoet. Als ze de lan ge, flinke man nu aankeek, rees onwil lekeurig het beeld in haar op van het tengere, maar niet gemakkelijke jonge tje, dat ze, toen anderen er niet in ge slaagd waren, hem het nodige gevoel .•oor orde en-tucht bij te brengen, met een weloverwogen mengeling van tact en vastberadenheid de paden der ken nis en gezonde levensopvatting had bin nengeleid, Haar stelregel was altijd ge weest, er geen lievelingen op na te hou den en misschien was het juist aan deze stelregel te wijten, dat ze zijn zusters wel als „lieve isabel" en „lieve Marga- ret" betitelde, maar voor het broertje nooit zo'n benaming had gevonden. Ze zou het zichzelf nimmer bekend hebben dat de oorspronkelijk tussen hen beiden gerezen conflicten, die zo gelukkig wa ren beëindigd, hem een apart plaatsje in haar hart hadden gegeven. „Beste Randal.... wat aardig van je!" Hij glimlachte, als steeds, haar toe, maar vluchtig en het gewone begroe- tingsritueej ging zijn gang, „Ik hoop, dat je lieve moeder het goed maakt. Verleden week kreeg ik nog een brief van haar. Ze schrijft erg trouw. Je zult wel een gemakkelijke stoel uitzoeken, nietwaar?" Opnieuw glimlachte Randal even. „Als moeder u geschreven heeft, zult u al het nieuws wel hebben vernomen. Margaret en Isabel maken het goed en de jongste, langbenige spruit van Mar- caret groeit voorspoedig. Maar laat ons van de familie afstappen. Ik moet u spreken. Hebt u excuseer mijn mis schien wat onbescheiden vraag enig contact met Rietta Cray gehad?" Juffrouw Silver liet de handen rusten op jets, dat als ze een poosje voortbrei de, de rug van het wollen manteltje voor de kleine Josephine zou worden, kuchte droogjes en vroeg toen bedacht zaam: „Waarom wil je dat weten?" „O, ik wil heel véél weten. Ze heeft me opgebeld en naar u geïnformeerd. Ik hoopte, dat u van haar had gehoord." „Dat heb ik ook," klonk het boven 't gekletter der weer in actie zijnde naal den uit. „Hebt u haar ontmoet?" „Ja, Randal." „En wat denkt u ervan?" „Wat denk je zelf?", vroeg de ex-leer meesteres. hem vast !n de ogen kijkend. Hij stond op en staarde, half van haar afgewend, in het vuur. „Ik voor mij acht haar absoluut niet in staat...." de zin bleef onvoltooid, want hij vond noch stem, noch woorden. „Inderdaad," zei juffrouw Silver, „maar toch zou 't er lelijk voor haar kunnen uitzien en dat vindt ze zelf ook." „Wel, alle d..,." begon Marei), maar verder kwam hij niet. Juffrouw Silver berispte haar oud leerling niet om zijn minder parlemen taire uitval, maar ging voort met breien en zei eerst na een kort stilzwijgen: „Volgens mij is er iets, dat je, in privé, beslist moat weten." Een blok met de voet naar het haard vuur schuivend, merkte RandaJ March ietwat aarzelend op, dat hij niet „in privé", maar als politieman optrad, doch ze liet zich niet uit het veld slaan. „Je bent" hier kuchte juffrouw Silver even „hoofdcommissaris en ik ver onderstel, dat je het in die kwaliteit niet nodig acht, alles wat je weet aan een ondergeschikte mee te delen," Een beetje wrang glimlachend over haar slimmigheid, gaf hij zich tenslotte gewonnen. „Welnu, om het dan maar ronduit te zeggen: Rietta is m.i. abso luut niet in staat om iemand ook maar een haar op zijn hoofd te krenken, maar ze is evenmin een type om zichzelf ten koste van een ander te verdedigen." Juffrouw Silver ging dadelijk op zijn woorden in. „Ja, )k begrijp je bedoe ling," sprak ze. „Je bent bang dat meneer Carr Robertson de schuldige is en dat juffrouw Cray om hem te be schermen zelf het risico van verdacht te worden op zich neemt." March schopte met een voet tegen de houtblokken, zodat een vonkenregen in het rond spatte. „Zo is het," erkende hij. „Dan geloof ik ie, wat dat betreft, te kunnen geruststellen. Ik ben niet in de gelegenheid geweest, Carr vragen te doen, maar van één ding kun je zeker zijn: Juffrouw Cray heeft een sterk motief om van zijn onschuld overtuigd te wezen." „Welk motief?" (Wordt vervolgd) VRIJDAG 5 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VAR/, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRC 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA 22.40 VPRO, 23,00—24.00 VARA. 7.( Nieuws. 7.IS Gram.muziek. 8.00 Nieuw en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.E Voor de huisvrouw. 9.05 Gram-muziek 9.35—9.40 Waterstanden.) 10.00 „Klndere en Mepseij", causerie. 10.05 Morgenw idin 10.20 Reportage Vergadering NVV. 11.5 Pianorecital. 12.00 Orgelspel. 12.30 „,and er. Tuinboywmededeiingen. 12.33 Spo; ep prognose. 12.48 Gram.muziek, 13.0 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram muziek. 18.30 Musette-Orkest. 14-00 Voci de huisvrouw. 14.20 Gram.muziek. (Pl.n. J.4.55 Voordracht.) 16.00 Reportage Ver gadering NVV. 17.15 Gram.muziek. 17.2' Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.1 Felicitaties. 18.45 Denk om de boeh: 19.00 Pianospel. 19,10 Reportage Vergade ring NVV, 19.30 „Vroomheid, dip moes buiten staan", causerie. 19,45 „De Neder landse boer op de markt", causerie. 20 0; Nieuws. 20.05 Berichten. 20.15 Piano recital. 20,80 „Europa één", vraaggesprek 20.40 Voordracht. 21.00 „Toch bedank Excellentie", 2130 „Het leven betrapt' ?J.50 Gram-muziek. 21.55 Buitenland overzicht. 22.10 Gevarieerde muziek. 22.41. „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding 28.00 Nieuws, 23.15—24.00 Gram-muziek. HILVERSUM II, 298 m,; 7.00-24.0 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochicndgym nastiek. 7.80 Gram.muziek. 7.45 Lui woorc voor de dag. 8.00 Nieuws en weerbor.eh ten. 8.18 Gewijde muziek 8.45 Gir.m.- muziek. 9.00 Voor de zieken 9.30 Vooi de vrouw, 9.35 Gram.muziek 10.30 Mor gendienst. IJ,00 Pianorecital. 11.30 Qram.- muziek. 12,00 Amusementsmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropple-Otkest en soliste. 14.00 „Bloembollen voor de kamer". 14.15 Gram.muziek, 15.00 Kamermuziek, 15 40 Voordracht. 16.00 Pianorecital. 16.30 Voor dracht, 18.50 Gram.muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gra- mofoonmuziek. 17.45 Friese gedichten. 18.00 Zigeunerkwintet. 18.20 Een goed woord voor een goede zaak. 18.25 Lichte 1900 Nleuws en weerberichten. 19.10 Gram.muziek. 19.15 Eegeringsu.tzen- ding. Verklaring en toelichting. 19 35 Gra- mpfoonmuziek. 19.40 Radiokrant. 20 00 Gram-muziek. 20.15 Strijkorkest en solist. 2J.00 „De eend, die achteruit vloog" hoorspel. 21.30 Gram.muziek 22.45 Avond', overdenking. 23.00 Nieuws en SOS her rh- bo°m dia weent", rubberwinntng en -verwerking; 3. Weerbericht. Pauze 4. Mondharmonica en plant r 5. Schim.' menski; e. Dagsluiting.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5