Stad en Omgeving Overwinningen voor J.V.C., Kaagvogels, W.G.W., Nieuwe Niedorp en St. Victor r Eén en veertig Rijkswerfmensen trotseerden het „Kanaal" Texelse vissersvloot werd verrijkt met fraaie nieuwe kotter .Merletten' organiseerde een goed geslaagd tafeltennistornooi WGW won eerste wedstrijd in de nieuwe competitie met 3-2 Jimmy Brown als diepzeeduiker De heer Ouwerling nam afscheid als hoofd van de school te Callantsoog Wedstrijd en tourtocht over 3]l2 hm. Piet Ham kwam als eerste aan „Euterpe" won eerste prijs in Scheveningen R^e'ïn* storingsdienst De gemeenteraad komt morgenavond bijeen „De Hoopliep tijdens proeftocht 9 mijl Vaartuig met moderne technische uitrusting jna 200 partijen Bijr „HIN" werd gegund aan de Aannemers Mij. „Velsen" Tussen Haaks en Kuifje HRC. en Helder oefenden nog waf Scheveningen en L.S.C. in Nieuwediep gekiopt Algemene waardering Nu eens van Texel naar Den Helder Wieringerwaard begon slecht in afdeling Twee doelpunten van Van Wees Kampioen van de HAV: L. Wiedenhoff "A Alle punten voor JVC, JHC 1 en JHCa MAANDAG 8 SEPTEMBER 1952 Het was Zaterdag lang geen Ideaal weer om aan een Kanaaltocht deel te nemen en toch waren nog een en veertig zwemmers die er niet tegen op zagen om aan de tourtocht of de wedstrijd deel te nemen, die door de Werfsport en Ontspanningsvereniging was georganiseerd voor de werknemers van de Rijks werf. Als wij het over een Kanaaltocht heb ben denken wij natuurlijk direct aan de beroemde tocht, maar dat wij er ook nog iets anders mee kunnen bedoelen zagen we Zaterdagmiddag toen een groot aantal zwemmers en zwemsters (het juiste aantal was 41) bij het vlieg veld De Kooy te water sprong om van daar uit naar het woonwagenkamo te zwemmen door het Noordhollands Kanaal, een afstand van drie en een halve kilometer. Het was een aardig idee van de Werf- sportvereniging een dergelijke tocht te organiseren, die gesplitst was in een wedstrijd en een tourtocht. Verschillen de boten zorgden voor de beveiliging en we zagen ook twee boten van de Helderse padvinders alsmede enkele leden van het Nederlandse Rode Kruis( die voor mogelijke „onaangenaamheden" paraat waren. Gelukkig behoefden zij niet actief in te grijpen. Alleszins spijtig was het, dat het weer niet een beetje meewerkte. Aan de wal was het voor de toeschouwers verschrik, kelijk koud, terwijl de zwemmers niet over warm water te klagen hadden, want de temperatuur bedroeg misschien net 16 graden. Toch waren er nog verschillende be langstellenden die het gehele parcours bleven volgen, een ieder natuurlijk met een favoriet in het water. Maar de grootste favoriet was wei Piet Ham, één van de beste zwemmers van de afgelopen HavenMarsdiepwedstriid. Een jongen met veel doorzettingsvermogen, dat hem nu in staat stelde de eerste plaats te behalen met een voorsprong van olm 250300 meter op nummer twee. En die nummer twee dwong eveneens onze bewondering af: met een soepele regel matige schoolslag bleef de heer Jansen zijn jongere rivalen de baas. Het dubbelmannen-kwartet ..Euterpe" onder leiding van de heer D. Ploeg, heeft gisteren in het Kurhaus te Sche- veninven in de afdeling Uitmuntendheid met 330 punten een eerste prijs behaald Een prachtige prestati- Fraai was ook het resultaat dat het Koor van de Ko ninklijke Nederlandse Bond va" Oud onderofficieren bereikte: met 272 oun- ten een tweede prijs in de vierde af deling. De storingsdienst van de gemeente lijke watef- en lichtbedrijven is voor de week van 8 tot en met 14 September als volgt gerégeld: Electriciteit: Maandag: A. A. Cornielje .Ooievaarstraat 133. tel. 2997): Dinsdag: J. P. Aeema (Fabrieksgracht 16. tel. 3594)Woensdag: F. Kramer (Niasstraat 17, tel. 2877): Donderdag: W. Oosten- dom (Reigerstraat 3. tel 2457): Vriidag: A. Schutte (Jacoh Beenstraat. tel. 2431)' Zaterdag en Zondag: eveneens A. Schutte. Gas en water: H. J. Bennink (Binnen haven 147. tel. 23821. S. Biersteker (Ce- ramstraat 32. tel. 34R7) en D. Oosten- dom (Van Limburg Stirumstraat 24, tel. 2452). De Nederlandse kuster „Friblo" had Zaterdag in het Molengat met moeilijkheden te kampen. De „Zee meeuw" zette een loods af en nam, daar de kustvaarder slagzij maakte, voor alle zekerheid een vrouw en twee kinderen van het scheepje aan boord. De „Friblo" heeft de reis naar Amsterdam inmiddels binnendoor voortgezet. Wat wij nog meer zagen was, dat ver scheidene tourzwemmers veel sneller waren dan hun .broeders die in wed strijdverband meededen. Hun was hét echter niet om een prijs doch om de aardigheid van het zwemmen begonnen. De volgorde van aankomst was als volgt: 1 Piet Ham, 41 min., 2 J. Jansen. 3 A. Scholte, 4 Hein Amiabel, 5 Guurtje Boon (buiten mededinging), 6 Bas Weemhoff. Na afloop reikte de voorzitter van de W.S.O.V., de heer P. Selier, de prijzen met een aantal diploma's uit, waarbij hij de deelnemers en toeschouwers meteen voorspelde, dat deze tocht vol gend jaar zeker weer zal worden ver- zwommen. Betere verbinding tussen Huisduinen en ,,Paal 3 Morgenavond om acht uur komt clc gemeenteraad ten raadbuize bijeen ter behandeling van een agenda, die tot nu toe uit twee en twintig voor het merendeel minder belangrijke punt ten bestaat. Eéu der voornaamste onderwerpen is het voorstel betreffende de aanleg van een rijwielpad tussen de Duinweg en het begin van het pad naar' het strand bij Paal 3, welk pad tevens van belang is voor de verbinding tussen Huisdui nen en Nieuw Den Helder. Voor het verrichten van de eer.te werkzaamhe den worden credieten van f 13.700. en f 4.800.gevraagd. Verder stellen B. en W. voor, een crediet van f 3.700.te verlenen voor het treffen van voorzieningen in het voormalige Badhotel, dat thans als ge meentelijk verpleeghuis in gebruik is. Voorgesteld wordt, een terrein ter, grootte van circa 886 m2 tussen Singel en Bankastraat in erfpacht uit te geven aan de afdeling Den Helder van het Rode Kruis, voor de stichting van een eigen gebouw. JJRIE WEKEN vroeger dan verwacht werd, is de nieuwe kotter van de gebr. Van der Vis te Oosterend, de TX 36 „De Hoop" gereed gekomen. Het nieuwe vaartuig werd Zaterdagmorgen van de bouwers overgenomen tijdens de proef vaart, die door verscheidene genodigden werd meegemaakt. De TX 36 liep op de Texelstroom de „gemeten mijl' en behaalde daarbij een maximum snelheid van negen knopen. De autoriteiten van de Scheepvaartinspectie en de Visserij inspectie, die zich aan boord bevonden, waren vol lof over deze aanwinst van de Texelse vissersvloot, die nu twaalf flinke kotters telt. mer is een ruimte, die als keuken is ingericht. In de kaartenkamer staat de radio-zend- en ontvanginstallatie. Bo vendien is „De Hoop" uitgerust met een radiopeiler en een echolood. Nadat de TX 36 naar Den Helder was gevaren tijdens deze overtocht werd het schip van de bouwers overgenomen keerde de kotter terug naar Oude- schild om zich daar te voegen bij de TX 37 „Anthonie", de andere kotter van de gebr. Van der Vis. De nieuwe „De Hoop" is een welge- lijnd vissersvaartuig met een lengte van 22 meter, een breedte van 5.75 me ter en een holte van 2.75 meter. Het meet 65.44 bruto-registerton en wordt voortgestuwd door een tweetakt Brons dieselmotor van 150 P.K. De hydrauli sche keerkoppeling maakt het manoeu vreren zeer gemakkelijk. Het Casco werd gebouwd door de werf „Concordia" van de fa. Seymonsbergen te Amsterdam. Het werd naar Den Helder gesleept, waar het op de werf „Dè Lastdrager" van de fa. W. Visser en Zn. werd afgebouwd. De winch, die aan boord werd geplaatst, is een pro duct van „De Lastdrager", waar men binnen afzienbare tijd in staat hoopt te zijn ook de casco's zelf te bouwen. De TX 36 verliet Zaterdagmorgen om tien uur Nieuwediep voor het maken van een proeftocht. Binnen veertig minuten werd Oüdesehild bereikt, waar burgemeester C. de Koning van Texel aan boord stapte om zich er van te overtuigen, dat de gebr. Van der Vis een fraai schip rijker waren geworden. Evenals de andere genodigden had de burgemeester alle bewondering Voor de keurige inrichting van het verblijf voor de bemanning. Hiér neemt een haardkachel de plaats in van het buikige potkacheltje, dat op de meeste oudere vissersvaartuigen voor een aangename temperatuur in het verblijf zorgt. Er is een wasbak aangebracht en boven de machineka- De tafeltennisvereniging „De Mer- letten" organiseerde Zondag haar eer ste tornooi in dit seizoen. Terwijl el ders het bruine leer over het groene grastapijt rolde, dansten in Duinver- maak de kleiae, witte battbtjes over de tafels van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Honderd-twee-en-zestig dames en heren uit alle hoeken van de Kop van Noord-Holland, uit Den Hel der, Hoorn, Alkmaar, Obdam, Venhui zen, Grootebroek, Nieuwe Niedorp en Bergen, waren naar Duinvermaak ge trokken om daar in sportieve strijd hun krachten te meten. Er werden 176 wed strijden gespeeld aan negen tafels. De uitslagen waren als volgt: Heren-enkel, 4e kl.: 1. A. Visser, Hoorn; 2. N. Duin, Grootebroek; 3. J. Brommers; 4. J. W. Bezijn, Bergen: Heren-enkel, 3e kl.: 1. G. Oosters beek; 2. J. Hessing; 3. J. Degeling. Heren-enkel 2e kl.: 1. W. Poeze, Alk maar; 2. Lamers, Hoorn. Heren-enkel, le kl.: 1. L. Leering, Bergen; 2. Weemhoff. Evenals het vorige jaar traden in de overgangsklasse, na een mooie partij, de heren Visser en Wevers uit Hoorn resp. als 1 en 2 uit het strijdperk. Dames-enkel, 4e kl.: 1. mej. C. dé Wit, Bovenkarspel; 2. L. Coppens, Grootebroek; 3. G. Visser, Boveqkars- pel. Dames-enkel. 3e kl.: 1. mevr. K. Sin- jewel, Den Helder; 2. A. Cróne; 3. M Oman. Heren-dubbel, overg. en le kl.: 1. Ph. Visser en Beukman. Hoorn en 2. J. v. Eyden en J. Langiers, Hoorn. Dames-dubbel, 3e en 4e kl.: 1. mevr. R. Sinjewel en W Vreugdehil, Den Helder. Gemengd-dubhel. 3e en 2e kl.: W. Poeze en mej. M. Pie. Gemengd-dubbel overg. en le kl.: G. Visser, Hoorn en H. Krab, Alkmaar. Na afloop van het tornooi reikte bur gemeester dr W. Huygens, met een toe passelijk Woord, de vele prijzen uit, Warmee dit sterk bezette en in alle opzichten goed geslaagde tornooi ein digde. De heer C. G. van Beaumont, archi tect te Haarlem, heeft namens de direc tie van de Kousenfabrieken HIN N.V. te Haarlem, na onderhandse aanbeste ding, het bouwen van een atelier met bijbehorende ruimten van deze fabrie ken op het terrein aan de Meeuwen straat gegund aan de laagste inschrij ver, de N.V. Aannemers Mij. „Velsen" te IJmuiden-Oost. De oppervlakte be draagt ongeveer 1900 m2. Momenteel is men bezig de funderingspalen in te heien. Met de bouw zal zeer binnenkort worden begonnen. De coaster „Maris Stella" kwam binnen en ging binnendoor naar Rotter dam. Met machineschade arriveerde gis teren de „Manta" met bestemming Malmö. Verder kwamen nog binnen de Duitser „Ropkesiën" (vóór Hamburg) en de „Geaina" (voor PlymOuth). Het is morgen hoog water om 11 00 en 23 30 uur en laag water om 5.10 en 17.40 uur. De Britse premier en mevrouw Churchill zullen van 9 tot 23 September hun vacantie gaan dooi brengen ten huize van Lord Beaver.brook te Nice. VRIENDSCHAPPELIJK EN .MENENs_ Voor zeer, zeer velen was dan gisteren (eindelijk) de grote dag aang iU t enorme competitierad draaide zijn eerste aarzelende toeren. In <>n vergenoegden HRC 1 en Helder 1 zich nog met ocfenvoetbal (overw n maar voor een aantal andere elftallen zat de „generale er toch a w e week op. Zij onderwierpen zich bij bijzonder mooi weer aan de „cc i als men zietbij voetbal Is nog ^®d® alles mogelijk, want de drie doelpun ten werden binnen vijf minuten tel wereld gebracht: HRC speelde m de voldende opstelling: Lmgbeek Zwart en Swart; De Werker, A. de Vlies en Bakker; Kramer, Nieuwstad, F- au Vries, Heeris en Rijkers. minder aantrekkelijker was Nochtans zullen wij ons in dit over zichtje hebben te beperken tot de af deling, waarin JVC aantoonde in de eerste klasse C. meteen thuis te zijn. De uitwedstrijd tegen Hugo Boys werd ten minste met 4-0 gewonnen. Nieuwe Niedorp wond er trouwens evenmin doekjes om, getuige de 6-0 overwinning op SRC. Andere „keien" beloven dit seizoen te worden: Kaag vogels (dat Andijk met 4-1 klopte), St. Victor (dat Vrone er met 5-1 on der hield) en WGW (dat Wieringer waard met lege handen (3-2) huis waarts zond). Uiteraard verbinden wij aan deze eerste voethal-Zondag verder geen commentaar. Van de tweede klasse C. deed ons vooral goed de 1-0 zege die Zee macht bij Schoorl uit het vuur sleep te. Misschien zijn de sailors van plan naar hogere regionen terug te keren, maar het zal moeilijk zijn met zo'n „wisselende" ploeg. De overige uit slagen van deze klasse waren: Con Zelo-Duinranders 1-2, Flevo-Geel- Zwart 3-2, Hollandia T.-Kolp. Boys 2-1, Petten-Oosterend 4-1. Voor het overige bracht de afde- ing: 3 C: CallantsoogCocksdorp 52, DirkshornAGSV 7-0, St. Boys DWOW 1-3. rl C: Grasshoppers 2Alcmaria 4 4-6, BKC 2Schagen 2 0-1, Texel 2 Helder 3 2-4, WW 2Westfrisia 4 0-3, Hollandia 3Succes 2 2-1. r2 D: HRC 5—Hollandia T. 2 5-0, SRC 2Kaagvogels 2 0-2, Vrone 2 VZV 2 1-1, Watervogels 2—WGW 2 4-1. Vriendschappelijk: De wedstrijd tussen HRC en Sche veningen droeg een merkwaardig ka rakter. De bezoekers demonstreerden een verdienstelijk veldspelletje, waar tegen de onzen eigenlijk niet waren opgewassen. Niettemin waren de roodjakken het grootste gedeelte van de ontmoeting sterker. Pas een minuut of acht voor het einde gelukte het de middenvoor (al net zo razendsnel als de linksbuiten) van Scheveningen doelman Lingbeek (weer in uitste kende vorm) te passeren, 0-1. Een minuut later wist HRC eindelijk (na de zoveelste gemiste kans) te doel punten (Rijkers) en nauwelijks was het gejuich verstomd, of P. de Vriete had HRC de leiding bezorgd, 2-1. Zo- De grote belangstelling die er bestond voor de afscheidsavond van de heer Ouwerling, hoofd der school alhier, in de zaal van de heer Vriesman, is er wel het bewijs van, dat deze zich in de harten van vele Callantsogers een grote plaats had weten te veroveren. Daar waren burgemeester en wethouders, afge vaardigden van verschillende plaatselijke verenigingen, het onderwijzend per soneel en vele ouders van leerlingen, die met elkaar er voor hebben gezorgd, dat dit afscheid voor de heer Ouwerling een gebeurtenis is geworoen, waarop bij met genoegen kan terugzien. pen, aldus de heer Mooij, bieden wij u een luchtfoto van ons dorp aan. Namens de muziekvereniging sprak de heer Schmidt, voor de Badbode uit gever Van Loenen, die een fraaie vul pen overhandigde. De heer Wardenaar vertolkte de gevoelens van het onder wijzend personeel en bood een wand bord aan. De heer Van Scheijen dankte voor het Centraal Genotschap mevrouw Ouwerling, die het secretariaat heeft waargenomen, de heer Lastdrager voer de het woord als opvolgend hoofd van de school cn de heer Koelemij vertolk te de gevoelens van Volksonderwijs en Oudercommissie. Ten slotte nam de heer Ouwerling zelf het woord en bracht in een gevoel volle rede allen die het mogelijk had den gemaakt, dat hij zijn taak kon uit voeren hartelijk dank, in het bijzonder aan het gemeentebestuur, dat steeds zijn volle medewerking heeft verleend. De acordeonclub onder leiding van de heer Wardenaar zorgde voor muzi kale omlijsting van dit afscheid. De handdruk die allen de heer en mevrouw Ouwerling brachten, was wel heel hartelijk gemeend en hield tevens de wens in, dat het hem in Juliana- dorp goed zal gaan. Burgemeester Correljé dankte na mens het gemeentebestuur de heer Ouwerling voor het vele werk, dat hij ten behoeve van de school heeft ge daan. Hij wees er op dat de heer Ouwerling uit het goede hout gesneden was en door zijn prima onderwijs er in niet geringe mate toe heeft medege werkt van zijn leerlingen mensen te maken, die kunnen uitgroeien tot goede staatsburgers. Niet alleen in de schóól hebt ge voortreffelijk werk gedaan. Ge hebt u aan het plattelandsleven weten aan te passen en een grote plaats inge nomen in het verenigingsleven. Aan die eerste vereiste in een gemeente als de onze hebt ge ten volle voldaan. Namens het gemeentebestuur en verschillende verenigingen bood de burgemeester de heer Ouwerling een actetas en rook- werk aan, terwijl mevrouw Ouwerling een bloemstuk ontving. De heer J. Mooy Mzn. getuigde na mens de afdeling van de V.V.V., waar van de heer Ouwerling bestuurslid was, van het vele werk door hem verricht, voornameliik ook als redacteur van de Badbode. Uit waardering voor het feit, dat u altijd klaar stond om ons te hel de ontmoeting tussen Helder en LSC (Sneek). De witjakken waren over- vvcpend sterker. Van der Meulen scoorde het eerste doelpunt na keurig voorbereidend werk van middenvoor Boon en Heyster. 1-0. Boon nam drie minuten later zelf het tweede doel punt voor zijn rekening, 2-0, waarna middenvoor Dijkstra op gelukkige wijze een tegenpunt kon maken, 2-1. Kort na de hervatting scoorde Boon in buitenspelpositie. Hij kreeg het leder weliswaar via het hoofd van de spil, maar op het moment dat een ploeggenoot hem de bal toespeelde stond hij reeds off-side. Dijkstra maakte 3-2, waarna Goossens uit een voorzet van Te Slaa de bal voor dc vTerde maal voorbij de Sneeker doel man dirigeerde, 4-2. De opstelling van Helder za£ er al,s volgt uit: Boekei; Beekhoven en Himpers; Dorlijn, Toes en Vonk; Goossens, Van der Meulen Boon, Heyster en Te Slaa. Vermelden wij ten slotte, dat de oefenwedstrijd tussen Helder 2 en HCSC 1, die Zaterdag wérd gespeeld in een 1-1 gelijk spel eindigde. De heer Joh. Verfaille uit de Spoorstraat moet gedacht hebben: „Waarom altijd van Den Helder naar Texel gezwommen' Dat deed ik zo vaak! Waarom nu eens niet van Texel naar Den Helder?". En dus vertrok hij naar het eiland en stapte daar (van het strand tegenover Den Hoorngistermid dag om vijf uur in het (koude) water om de overtocht te wagen. Hij deed dat met nog een viertal Nieuwediepers, maar alleen hij haalde het. Om zeven uur arri veerde hij bibberend van de koude (16 graden) op het droge, bewonderend bekeken door dé vier „gezakten" in de volgboot. De heer Verfaille zegt thans wel te begrijpen, waarom men nooit van Texel naar Den Helder zwemt. „Dat zit 'm in de stro- mingen, vast en zeker", zei hij. „Met de eb stroom ben ik de kant van Huisduinen opgedreven en daarna kwam ik op de vloed. Ik zakte notabene af tot bij de haven!" WGW heeft gisteren in Den Helder zijn eerste competitiewedstrijd (tegen de verleden jaar gedegradeerde vierde klasser Wieringerwaard) met 32 gewonnen. De bezoekers vielen enigszins tegen; van de voorhoede ging weinig uit, hoewel de Helderse achterhoede nog wel eens «en steekje liet vallen. De Geelwitte voorhoede kon ons meer bekomen. Het was dan ook aan het uitstekende werk van doelman Van Balen Blanken te danken, dat Wieringerwaard geen grotere nederlaag te slikken kreeg. Onmiddellijk na het eerste fluitsig naal trokken de gastheren ten aanval, waarbij Ramler de keeper van de be zoekers enkele malen geducht aan de tand .voelde. Na een kwartier spelen noteerden wij' de eerste aanval van de Wieringerwaarders, maar het leder werd overgeschoten. WGW deed het daarop beter, toen Amersfoort de bal ingooide en Van Wees onhoudbaar in schoot (1-0). Van Balen Blanken tikte de bal even later over en aan de an dere kant bracht de paal redding. De Helderse Athletiek Vereniging heeft de prachtige, zonnige zevende September benut voor het houden van de clubkampioenschappen. De beste prestaties werden geleverd door L. Wiedenhoff (6.19 meter ver), W. Erf- mann (5.90 meter ver) A. K. van de Wal (3.10 meter polsstokhoog) en het meisje H. Wolthaus (8.63 meter kogel). Hieronder volgen thans de uitslagen: Heren: 1. L. Wiedenhoff 2119 punten (100 meter in 11.9 sec.; 200 meter in 25,9 sec.; verspringen 6.19 meter; ko gelstoten 8.83 meter) 2. A. K. van de Wal 1736 punten; 3. J. van Trierum 1565 punten; Dames: 1. H. Steyn 1042 punten (100 m- in 15 sec., verspringen 4.42 m., ko gelstoten 7.48 m.) 2. Deymann 1705 pun- m.)2. J. Monsma 728 punten; Meisjes: 1. H. Wolthaus 985 punten (60 meter in 8.8 sec.; verspringen 4.30 m., hoogspringen 1.20 m., kogelstoten 8.63 m.)2. I. Fillerup 933 punten; 3. A. van Essen 849 punten; Jongens: 1. W. K. Erfmann 1866 pun- nen (100 meter in 12,2 sec., versprin gen 5.00 m„ hoogspringen 1.56 m„ ko gelstoten 7.48 m.) 2. Deyman 1705 pun ten, 3. H. Weenink 1635 punten; Voor de jeugdkampioenen is aan de ze dag altijd een extra attractie ver bonden: voor het meisje (H. Wolthaus) de wijden Jac. de Boer-beker voor de jongen (W. K. Erfmann) de Posthu- ma-beker. 33. Toen Sjonnie en Bonkie Bieze- bijter met hun vrachtje de herberg Het Rode Paard waren binnengestapt, zagen zij met één oogopslag dat het daar niet piuis was. Alle tafeltjes stonden schots en scheef door elkaar en er stond bij kans geen stoel meer overeind. Aan glles was te zien. dat er flink geknokt was In Het Rode Paard „Bouk, daar zijn we met ons vrachie," had Bonkie Biezebijter nog geroepen, maar er was niemand, die antwoord had gegeven.. „Leg 'm hier maar neer," zei Sjonnie, „en laten wij met z'n tweeën dan maar 's poolshoogte gaan nemen. Ik voel met m'n klompen, dat hier iets niet deugt. Dat brok taxi-chauffeur zal toch niet.." Sjonnie maakte zijn zin niet af. Door de kier van de deur had hij een glimp op gevangen van de gestalte van Jimmy.. „Bonk!" siste hij, „ga mee. Die vent Is hit z'n hok ontsnapt. De hele zaak zit scheef. Laten we 'm smeren! Vooruit, vóór 't te iaat is!" Op hetzelfde ogenblik zetten Bonkie Biezebijter en Sjonnie het op een lopen. Zij lieten Gerrit Gruwel los en liepen als hazen naar de deur w Biezebijter razendsnel ach ter zich dichttrok. Jimmy Brown had onmiddelliJk gemerkt wat er ging gebeuren. Hij sprong naar Z,I °m trachten de twee vluchtelingen te achterhalen en misschien zou hem dat ook wel gelukt zijn als hij niet langui' was gevallen over de op de grondT® gende Gerrit Gruwel, die wel ell beet" ie aan het bijkomen was, maar er nn« vnod. Van had' waar h'j zich bc Van Wees oordeelde, dat de doelman van Wieringerwaard er wederom aan moest geloven. Hij kreeg de bal toege speeld van Amersfoort, vuurde een strak schot af en juichte dadelijk daar opraak! (2-0). Kort vóór de rust scoorde de mid denvoor van de gasten met een fraai schot tegen (2-1). Laan kreeg nog een serieuze kans, maar men hield hem op het laatste moment vast, hetgeen de overigens goed leidende scheidsrechter ontging. Ook na de thee waren de eerste aan vallen voor WGW. Wieringerwaard na evenwel het initiatief over, doch zag geen kans de gelijkmaker te sco ren. Eerst na vijf-en-twintig minuten wist WGW zich aan de druk te ont worstelen. Succes bleef nog even uit, toen een driemaal ingeschoten bal even zo vele malen werd gestopt. Toch bracht Amersfoort een kwartier vóór het einde de stand op 3-1. Middels een penalty kwamen de Wieringerwaarders tot 3-2. Meisies van JHC kampioen Zondag speelde JVC I zijn eerste competitiewedstrijd. In Heer-Hugo- waard werd met Hugo Boys I de strijd aangebonden. JVC had zijn elf tal belangrijk gewijzigd. Drie jonge spelers maakten in deze wedstrijd hun debuut. Voor de rust kenmerkte het spel van deze spelers zich door te veel aarzeling terwijl de goalgetter van JVC geducht bewaakt werd, zodat er van de voorhoede niet veel stoot kracht uitging. JVC kon het dan ook voor de rust niet tot doelpunten brengen. Éénmaal was Hoornsman de backs gepasseerd, maar hij schoot, zwaar gehinderd, in de handen van de keeper. In de tweede helft begon Hugo Boys een flink offensief, maar de achter hoede van JVC was niet te passeren en de schoten belandden in de veilige handen van keeper Smit. Een kwar tier na de rust nam JVC het offensief over. De rechtsbuiten, H. Plagmeyer kreeg de bal toegespeeld en schoot on houdbaar in de bovenhoek. Toen was JVC niet meer te houden. Even later een schot van de rechtsbinnen C. Hoogschagen, de keeper slaat de bal terug, maar Hoogschagen kreeg de bal op zijn been en het was 20. Daarna maakte de middenvoor, P- Hoornsman, er met een mooi schot 30 van. Schoten op paal en lat had den beter resultaat verdiend. Toch wist C. Hoogschagen een bal, die van het hoofd van een der Hugo Boys backs terugsprong over de lijn te werken. Met de stand 40 kwam het einde. Van de dames handbalafdeling speel de JHC a om het kampioenschap van de adspiranten in Noord-Hollnd boven het IJ. Deze wedstrijd ging tegen Vrone a te Sint Pancras. JHC a wist ook dit kampioenschap te behalen door met 2—0 te zegevieren. M®1 bloemen getooid kwamen de kranig® meisjes in Julianadorp terug. JHC I sneelde een uitwedstrijd tegen AVA I (Alkmaar) en keerde eveneens met een overwinning huiswaarts (3— ALKMAAR, 5 Sept. Slabonen 2046, stoksnybonen 3452; pronksnijbonen 12— 24j komkommers 8—19; tomaten: A 22— 32 en Bonken 16—20; bloemkool: A 20, II 10—12 en In 8; rode kopl 8—I'S groene kool 8-I3j spinazie 20-45; sla 2—7.50; postelein 5—10; andijvie 510,50: rabarber 4; bleten 4—7; waspeen 8—1'' uien 713; prei 19—23; soepgroenten 3— A: peterselie 2-3.50; pruimen 10—40J appels: Zigeunerin 14—19 en Transperant 12—20; peren: Triumf de Vlenne 10—2*'

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2