Wethouder Van der Vaart 25 jaar lid van de gemeenteraad QQÊÜ r Ambtenaar van het O.M. streng inzake schoolverzuim Sneller iempo van de woningbouw? „HousewivesExchange' een leerzaam initiatief der British Women's Club Het leuke Timtur Rivièra schoentje GEMEENTERAAD DEN HELDER t De „oude heer" Van Os had profetische blik! Jimmy Brown sis diopzeeduiker Nieuwe vakofficieren bij de Koninklijke Marine Tassen Haaks en Kuifje „Misdaad N.V.", harde film in Tivoli-bioscoop „Rest van Den Helder" was nief fegen KVH bestand Damnieuws van HCSC „Hij liep niet langs de straat I" Eis was niet gering: f 75 o/ 25 dagen 23 95 Draagt elkanders lasten houdt inzameling Film in de Marine-cantine Cabaret in „Centraal" WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1052 lat vooi de oork( il va En i de 1 voor il de zijn, „H-t .ril i n .1 b dat ;l h u gel eke ped cwa hel keu n rr a F ftlMrir van T de ve Lagere g): énjarige Oyen, Wij nc ■achter De IS O); P. na Gz. M. J. 1 evUnd. f hl éij I J /mpi r.aille itje, Jo&tei /ding fcns e uere ij ,em ka: :si, 2; 1 "Bakk ten; I er, i n hl 1, 11 ger, al, TC. I L Jz [oorn eve i ïxef- aal ere t trijd ing in itmoc er de de el n het stape de r oorde (0-1 tar ri een 1 ine^ voor astd g e« de 1 '.et h .te all przaa bent rjje 1 een \lng •nog ^ETIIOUDER P. S. van der Vaart zat gisteravond als vanouds achter de „groenetafel en de enige bijzonderheid scheen te zijn, dat de tafels in de raadzaal van een smaakvolle en solide nieuwe bekleding waren voorzien. Bur gemeester mr G. D. Rehorst deed echter vóór de aanvang van de raadsvergade ring een onthulling, die alleen voor z(jn rechterbuurman geen verrassing kon zijn. Deze rechterbuurman bleek namelijk een jubilaris-incognito. De voorzitter vond terecht dat er alle reden was, om wethouder Van der Vaart namens het gemeentebestuur van harte te complimenteren met zijn zilveren jubileum als raadslid. Op de eerste Dinsdag in September 1927 deed de 31-jarige heer P. S. van der Vaart zijn intrede in de Heldere vroedschap. In 1932 werd hem het wet houderschap toevertrouwd. De heer Van der Vaart volgde toen de heer De Zwart op als wethouder van Financiën. Behoudens de gedwongen onderbreking tijdens de bezettingsjaren heeft hij onafgebroken deel uitgemaakt van het college van B. en W., de laatste tijd als wethouder van Wederopbouw cn Stadsuit breiding. Burgemeester Rehorst herinnerde er aan, dat ook in 1927 de stad in het teken van verschillende uitbreidingen stond. De Vogelwijk en misschien ook wel de woning van de heer Van der Vaart aan de Fazantenstraat kreeg toen al op papier gestalte. De grote massa werk op dit gebied is ech ter na de bevrijding gekomen. „V staat temidden van deze vrucht bare werkzaamheden", aldus de voor zitter tot de jubilaris. „Wij willen u hartelijk dank zeggen voor hetgeen u in de afgelopen vijf en twintig jaar voor de gemeente hebt gedaan en wen sen u toe, dat u nog vele jaren uw bes te krachten aan de gemeenschap zal mogen wijden!" Uit de felicitatie-toespraken van de heren J. H. Smith, S. Prins, C. Ran en G. J. Eijlders, die resp. namens de fracties van de P.v.d.A., V.V.D., K.V.P. en de prot.-christ. partijen het woord voerden, bleek de algemene waarde ring voor de werkkracht van de jubi laris en de resultaten, die hij met zijn onvermoeide arbeid voor de gemeente Den Helder heeft kunnen bereiken. De nestor van de raadsleden, de heer Eijlders, liet een enkele persoon lijke herinnering niet achterwege. Hij wist nog goed, dat de oude heer Van der Veer, nadat de „jonge man met de zwarte kop met haar" zijn maiden speech had afgestoken, bedachtzaam had gezegd: „Dat lijkt wel wat te worden!". Maar de oude heer Van Os had zich positiever uitgelaten: „Dat is een wethouder in spé!" Vijf jaar later ging deze voorspelling in vervulling! De heer Van der Vaart, die daarop het woord kreeg, was getroffen door deze sympathieke huldiging, waaraan hij gemeend had, te kunnen ontkomen. „U begrijpt, dat er vandaag wel iels in mij is omgegaan. Ik heb beseft dat het betekenis heeft, vijf en twintig jaar lang het vertrouwen te mogen genieten van een groot deel der Hel- derse bevolking. Het schenkt mij gro te voldoening, dat nu door de woord voerders van alle fracties met waarde ring wordt ge:/ roken over de wijze, waarop ik heb getracht, als raadslid en als wethouder de belangen van de ge meenschap te dienen. Ik heb het raads lidmaatschap altijd willen zien als een gelegenheid om, gedragen door de eigen beginselen, de belangen van de gemeenschap in het algemeen en van alle gemeentenaren in het bijzonder, naar beste weten te dienen. Persoon lijk heb ik er steeds naar gestreefd, deze belangen zo objectief mogelijk te benaderen", aldus de heer Van der Vaart, in zijn dankwoord. De agenda Na dit onverwachte „voorprogram ma" stelde de voorzitter de behande ling van de agenda aan de orde. Deze liep in een zo vlot tempo van stapel, dat reeds te negen uur de vergadering kon worden gesloten. De meeste pun ten werden doorgehamerd en slechts een enkel voorstel ontmoette enig com mentaar. Het gewijzigde voorstel betreffende de bouw van 174 (thans 175) woningen in Nieuw Den Helder deed de heer J. H. Smith (PvdA) een opmerking ma ken over de indeling van de keukens in deze huizen, die nu voor een totaal bedrag van f 2.021.500,(inclusief 256.520.— wegens grondkosten) zul len worden gebouwd door de Maat schappij voor Onroerende Zaken „Nas- saulaan" N.V. te Scheveningen. De heer Smith noemde het bezwaar lijk, dat de aanrechten wat ver van het raam zijn geprojecteerd. Wethou der Van der Vaart verdedigde het bouwplan door er op te wijzen, dat men hier voor het gasfornuis of an derszins plaats heeft ingeruimd aan de raamkant, wat ook voordelen heeft. „De huismoeders kunnen nu bij het buitenlicht in hun pannen kijken en bovendien liikt mij de ventilatie zo veel beter. Het is in ieder geval eens te proberen!" In verband met deze bijlage sprak de wethouder de verwachting uit, dat de woningbouw in Den Helder in een sneller tempo zal verlopen dan tot nu toe het geval is geweest, mede dank zjj de toewijzing van het „marine-contin gent" van vierhonderd woningen per jaar. Door de bouw van deze huizen wordt bovendien een grote open plek in Nieuw Den Helder opgevuld. Winkelsluiting Alvorens de nieuwe winkelsluitings verordening werd aangenomen, sprak de heer J. H. Smith (PvdA) er zijn teleurstelling over uit, dat nog geen sprake is van een behoorlijke vacan- tieregeling voor de zakenmensen. „Wanneer we moeten wachten, tot men in middenstandskringen volkomen overeenstemming heeft bereikt, dan komt er nooit iets van", vreesde de heer Smith, die een initiatief van het gemeentebestuur prefereerde. De voorzitter zag hier echter nog geen taak voor de overheid. Deze mocht z.i. alleen ingrijpen, wanneer een bepaalde situatie tot ernstige cri- tiek aanleiding geeft. Hij wilde in de ze het zelfbeschikkingsrecht van de middenstand niet aantasten. Rondvraag De rondvraag werd aan de orde ge steld, nadat de voorzitter mededeling had gedaan van het terugnemen der bijlage betreffende de waranda bij de polikliniekbarak van „Parkzicht". Het plan moet enigszins herzien worden, daar de ontworpen plaats voor de wa randa minder gunstig is gelegen ten opzichte van de wind. De heer W. de Boer (AR) was de enige, die iets had voor de rondvraag. Hij had vernomen, dat een aantal be- wonerg van de Dahliastraat op 16 Ja nuari 1952, na een verdrinkingsgeval, in een adres aan het gemeentebestuur hadden aangedrongen op een betere oeverbeveiliging van de Fortgracht bij „Dirks Admiraal". Wethouder P. Th. Luijckx deelde mede, dat deze zaak nog in onderzoek is. Het rapport van de dienst van Openbare Werken kan elk ogenblik worden verwacht. „Dat rapport is dan wel lang weggebleven", vond de heer De Boer, waarna de voorzitter de ver gadering kon sluiten. Op zijn voorstel bleven B. en W., de raadsleden, de no tulisten en de pers nog even bijeen om in intieme kring het jubileum van wethouder Van der Vaart te vieren. 35. Jimmy, Kapitein Toontje en Gerrit Gruwel oesloten de nacht door te brengen in Het Rode Paard. In de eerste plaats moest er een oogje gehou den worden op de twee gevangenen in de kelder in de tweede plaats was er altijd nog een kans, dat de twee bandle de her ten die ontsnapt waren, naar berg zouden terugkeren en in de derde plaats was het nacht geworden en had- uceijc un6„™> - den zij slaap. Zij spraken af dat er tel- dat hij niet thuis kwam. „Maar zei ny, kens twee een paar uren zouden slapen j „nood breekt wet en morgen zal en dat de derde dan de wacht zou hou den. „Gaan jullie eerst maar wat maf fen". zei Jimmy, „dan waak ik de eerste paar uren". En zo geschiedde het. Kapitein Toontje en Gerrit Gruwel kropen boven op het biljart, waarbij zij hun jasjas opgerold als hoofdkussen gebruikten. De bioscopportier was wei bang, dat Griet, zijn vrouw, zich een beetje ongerust zou maken over t feil haar alles wel uitleggen". Het duurde niet lang of de twee mannen waren weggezonken in de armen van Mor pheus. Z(j begonnen zelfs om het hardst te snurken en dat verveeld» Jimmy na een tijdje zodanig, dat hy de deur zachtjes open maakte en naar buiten stapte om een luchtje te schep, pen. Het was een mooie heldere maah nacht. Alles was stil buiten. Jimmy ging op het kozijn zitten. Heel in de verte sloeg een torenklok tweemaal Met ingang van 1 September 1952 zijn de volgende onderofficieren der Kon. Marine benoemd tot luitenant ter zee Van vakdiensten der derde klasse: opperschipner P. Braham, oppermachi- nist A. C. Buster, oppermachinist P. W. van Niersen. adj.-onderofficier der ma riniers J. Zwiigers, oppertorpedomaker J. van Kapel, onperscbipper C. P. Voogt, opperschrijver F. M van der Grijn, opperschrijver C. .T. Pinxteren. opnervliegtuigmaker (A) M. L. M. de Keiiser. opnervliegtuigmaker (A) L. J M. Potjes en onpervliegtuigmaker (A) W. A. de Bruijn. Hr Ms „Evertsen" en Hr Ms mij nenvegers „Deurloo". „Hollandsdiep", „Marsdiep", „Oosterschelde", „Vlie- stroom", „Volkerak" en „Zuiderdiep" hebben gisteren de haven verlaten. Ook de Engelse tanker .Airspride" en de negen motortorpedoboten zijn weer vertrokken. Het is morgen hoog water om 0.00 en 12.20 uur, en laag water om 6.20, en 18.40 uur. De temperatuur van het zee water was 15.8 graden Celsius. AL verscheidene keren hadden wij het ge noegen, een maandelijkse bijeenkomst van de British Women's Club bij te wonen, en telkens weer trof ons dat deze „meetings" noch lang durig, noch langdradig zijn. Het is nooit een „gezellige avond" zonder meer, hoe prettig ook zo'n paar uurtjes van contact in een ver trouwde sfeer ook kun. nen zijn. Het bestuur slaagt er altijd in, bo vendien een cult/ureel karakter aan de bijeen komsten te geven. VEN bijzonder idee vond aardig gestalte tijdens de eerste club avond in het nieuwe seizoen. De British Wo men's Club telt naast leden van Engelse ori gine ook dames, wier- wieg in Frankrijk, Noor wegen, Zweden, Zuid- Afrika enNederland heeft gestaan. Hoe zijn de toestanden in al deze landen? Wat is de positie van de vrouw, wat zijn de kosten van levens onderhoud, hoe zien de huizen er van buiten en van binnen ruit, hoe zijn de maaltijden ingericht, welke onderwijsmoge lijkheden zijn er en wat doet men aan feestelijk heden? UET bestuur vond mevr Vinke, van afkomst een Noorse, bereid, iets te vertellen over de po sitie van de vrouw in Noorwegen. In vloeiend Engels kweet zij zich vlot van deze taak, en haar causerietje gaf aan leiding .tot een geani meerde discussie, waarin de „afgevaardigden" der andere landen hunner zijds veel leerzaams naar Extra avond over het onderwijs voren brachten. Allerlei financiële problemen, waarvoor de Franse huis vrouw staat, werden in een gezellig half Engels, half Frans speechje van mevr. Verbruggen be sproken, en ook dit gaf stof tot een interessante uitwisseling van ge gevens. *JO behandelde mevr. Trouw de woningbouw en de inrichting der hui zen in Engeland, mevr. Mol de voeding en de maaltijden in Zweden, mevr. Sanders opvoeding en onderwijs in Neder land en mevr. De Wit de huiselijke en gemeen schappelijke feestelijk heden in Zuid-Afrika. Vooral de belangstelling voor het onderwerp, dat mevr. Sanders had in geleid, bleek zo groot, dat de presidente, mevr. De Blocq van Kuffeler moest voorstellen, hier. aan een afzonderlijke clubavond te wijden. Unaniem stemden de dames hiermee in, zodat het programma voor de eerstvolgende bijeen komst alweer ten dele vast staat. Misschien kan op diezelfde avond de nog in petto gebleven film over het Koninklijk bezoek aan Canada 'wor den vertoond. TENSLOTTE werd me. degedeeld, dat onder auspiciën van de British Women's Club binnen kort wordt begonnen met Nederlandse lessen voor beginners en gevorder den. Wie nadere inlich tingen wenst, kan zich in verbinding stellen met de secretaresse, mevr. A. M. van OostenBall, Burgemeester Houwing- singel 78, telefoon 3290 De film „Misdaad N.V.", die tot en met Donderdagavond in de Tivoli- bioscoop wordt vertoond, schijnt geba seerd te zijn op ware feiten, die nog maar kort geleden in de Verenigde Sta ten van Amerika plaats vonden. Zeer in het kort zouden wij kunnen zeggen, dat terwille van de politiek, zoals de rolprent ons toont, nog al het één en ander aan misdaad, tot moord toe. wordt gedaan. In de film wordt verhaald over eert episode met een nieuwe „captain" van politie, die de zaken even hard aanpakt als zijn tegenstanders, de ben de van Nick Scanion (Robert Ryan) en diens „hogere" politieke opdrachtgevers. Voor onze Hollandse ogen speelt zich een geschiedenis af, die ons zeer onwe zenlijk voorkomt. Edoch, „Misdaad N.V." speeit in Amerika! Gezien als harde, oerharde gangsterfilm behoort „The Racket" (Amerikaanse titel) tot de goe de soort. Robert Mitchum speelt de rol van captain McQuigg, die de misdaad bestrijdt. Op het tegelveld aan de Sportlaan heeft KVH gisteravond de ere-wedstrijd tegen de „Rest van Den Helder" ge speeld. De basketballende korfballers zegevierden met 41-21, nadat de rust met 17-11 was ingegaan. Het was heel goed weer en de wed strijd had een zeer aantrekkelijk ver loop. Vele doelpunten waren van een uitstekend gehalte. KVH dankte zijn verdiende overwinning voornamelijk aan een snellere en correcter opzet van de aanval. De tegenstanders van KVH waren: Huitinga (HAV), Hessink (HAV) Markus (HAV), Van der Maas, Essed, Van den Heuvel Rijnders (Oranje Blauw) en Driece (WSOV). Van der Maas en Essed waren van HRC, dat voortaan niet meer aan de basketball competitie zal deelnemen. De Christelijke damclub HCSC opent Donderdagavond het seizoen met een simultaanséance, die wordt gegeven door de heer A. J. José. Ook niet-leden kunnen aan deze simultaan deelnemen. De wedstrijd begint om half acht in de benedenzaal van het Evangelisatiege bouw in de Palmstraat. Het verzuim van Egidius op de dag vaarding kwam neer op vijf-en-twintig dagen. De verdachte verdedigde zich aldus: „Ja, 't was druk op het land en toen heeft 'ie me geholpen; hij liep niet langs de straat, hoor!" Voorts vertelde hij, dat zijn zoon timmerman had moe ten worden, maar dat hij er niet ge- nmnwimrimiiuuuuuuiwüuiiiüiiiiiwiMwwiiwuwnn» HARMONIE. Vóór uw Gradus zich in de ze stad nestelde kende hij maar één harmonie, zijn de de melodie welke ont sproot aan de kelen en in strumenten van het dans- orkest „The Ramblers": „En onze Harmonie die heeft de eerste prijs, ta-ra-ta-ta-ta, ta-ta-ta-ta!" In Den Helder gearriveerd leerde hij de operette-vereniging „Harmo nie" kennen, waarvan de heer Wever voorzitter is. U begrijpt, dat tussen genoem de gezelschappen wel enig verschil bestaat, hetgeen nog is bewezen, toen burgemees. ter Rehorst dezer dagen van de operette-vereniging het beschermheerschap aan vaardde. Dit stukje hier werd ove rigens niet alleen geschre ven, om uitsluitend dit te vermelden, want hieraan zij toegevoegd, dat „Harmonie" op 25 April van het volgen de jaar met een receptie het zestigjarig bestaan gaat vie ren. Een diamanten feest dus, dat alleen de allerbeste verenigingen beschoren is. Het aardige van het geval is, dat de receptie precies valt op de dag van oprich ting in het jaar 1893. Van zelfsprekend wordt deze enigszins plechtige gebeur tenis gevolgd door een twee- Mi „feestavonden", waarop de operette „Die Czardas fürstin" ten tonele wordt gebracht. Die opvoeringen zijn op 27 en 28 April. En toch behoeven de leden niet tot deze data te Wachten, aleer zij uit de sleur-van-alledag mogen springen, daar op 27 en 28 October aanstaande in „Casino" een cabaretavond wordt verzorgd. Zelfs daar na ja, „Harmonie" heeft een heel programma samen gesteld behoeft men niet werkloos uit te zien. Want! Op Zaterdag 11 October wordt in Casino een groot bal-masquê ge. organiseerd, u weet wel, zo'n verkleedpartij die zeer vele aanbidders heeft. Het bestuur van „Harmonie" or ganiseert die jolijt-avond natuurlijk niet voor niets, als men het uw stukjes schrijver vraagt. Daarom hoopt deze, dat het bal- masqué ten volle mag slagen, opdat straks de kas het diamanten jubileum overleeft. Anders schieten We er nog niets mee op! CLUB QMDAT er steeds meer clubs moeten worden op gericht vermeldt Gradus van het plan, dat de twaalf jarige Cas Schol hem aan de hand deed. Cas schijnt namelijk zo goed op zijn mondharmonica thuis te zijn, dat hij met alle geweld lid wil worden van een mondaccordeonclub. Zo ver Gradus hem kon inlichten, telt Den Helder zo'n vereni ging niet. „Kunnen we er dan niet één oprichten?", zo vroeg Cas. 't Is te proberen. Liefhebbers mogen zich wenden tot Cas Schol, Braklceveldweg 61. onderscheiden VAN de v/eek kreeg Gradus een klein briefje van „enige collega's" van oud- scheidsrechter Van 't Hoff. Zij berichtten hem, dat aan de heer Van 't Hoff onlangs nog een onderscheiding is ten deel gevallen. Van de KNVB mocht hij ontvangen de Bondstegel, als beloning voor de dikke drie en dertig jaren dat hij als arbiter de voetbalvelden beheerde. Zijn collega's schreven dit, om dat een vermelding de moeite zeker waard vonden. U leest het, meneer Van 't Hoff! activiteit 7 AG u de houten keten aan de Kanaalweg, nabij de Postbrug, ook al" Daar gaat een belangrijk werk begin nen, de bouw van de nieu we Marine-cantine. Men treft dus thans de voorbe reidingen. Straks zijn we weer een stapje verder, vindt Gradus, die altijd graag de cabaretvoorstellin gen in de Marine-cantine bij woont. NIEUW MEN heeft hem al wel ge- zien, die kleine, vuur rode, driewielige auto van de Held'rse posterijen! Gra dus heeft eens geïnformeerd voor zijn trouwe lezers, en kwam onder meer aan de weet, dat he'. een prachtig voertuigje is voor het zware werk. „Edoch", Het men er zuchtend op volgen, „het ontneemt enkele hulpbe stellers kostbare uren". Dat is dus een verliespunt, meent uw stukjesschrijver, omdat die mensen natuurlijk ook graag goed aan de kost ko men. Het wagentje haalt onder andere de post van de trein en de Texelse boot. Gradus' zegsman meende ook te weten, dat de auto in onze stad „proefdraait". Voldoet hij, dan zullen an dere steden er wellicht óók een krijgen. feest QRADUS, terug van zijn laatste week vacantie, heeft zich met welgevallen laten vertellen over de feest avond die door Marmag voor de bedrijfsvoetballers werd georganiseerd. Het waren gezellige uren daar in Casino, onder meer door een geslaagd optreden van de heren Rudolphi, Klinge. Mevrouw W. R. uit Den Helder stond gisteren voor de kantonrechter terecht, omdat de aan haar zorgen toevertrouwde Hendrik G. gedurende enkele dagen de school had verzuimd. Het joch was, zoals de verdachte verklaarde weren via- sen aan de Buitenhaven. De ambtenaar las haar geducht de les en eiste 3,— of 2 dagen. Mevrouw R. werd conform veroordeeld. Weinige ogenblikken later trad e N J de W voor de balie. HU verscheen voor eenzelfde overtreding, betref fende z(jn zoon Egidius. die dc laatste tijd zeer onregelmatig de Ambachtsschool bezocht. De eis was niet gering: 75,of 25 dagen. schikt voor was. De ambtenaar van het O.M. vond het erg, dat De W. zijn zoon dus willens en wetens van school had gehouden, zo erg, dat hij 75,— of 25 dagen eiste. De kantonrechter maakt» er ƒ3.— of 1 dag van, maar daarmee nam de ambtenaar geen genoegen. Hij tekende hoger beroep aan. Opkoper. De opkoper A. S. had, zoals dat heet, van enkele gekochte artikelen „geen doorlopend register gehouden". Toen de kantonrechter gereed was om naar hem te luisteren zei S.: „Dat is een grote leugen. Ik ben geen opkoper meer. al een jaar niet. Toen zat ik in Rotter dam bij m'n oudste zoon. Moeten ze nou deze baas aldeur hebben, een ouwe man van zeven-en-zeventig jaar?" Ook nadat hem was voorgelezen wat men op 7 Juli bij hem had aangetroffen brood jes metaal onder andere met het op schrift PTT), bleef S. op zijn stuk staan. „Verleden jaar heb ik nog ƒ5000 strop gehad. Wat ik op 7 Juli bezat, dat staat in de boeken by de AlkmaarSe rechter. Drie registers werden in be slag genomen". De ambtenaar merkte nog op, dat S. tegen de verbalisant had gezegd, dat zijn register was zoek geraakt. Maar de oude baas ontkende het: „Het staat in de boekei} in Alkmaar". De zaak werd aangehouden tot Dins dagmiddag 23 September. De ambteraar gaat nu de in beslag genomen boeken controleren. Pinken. In de weide van M. K. te Texel wa ren twee-en-twintig pinken aangetrof fen, die bulten vertoonden, welke we zen op de aanwezigheid van larven van runderhorzelvliegen. Hij had niet aan de 'verplichting voldaan, zo veei mogelijk van die larven te doden. ,.£gn zeer ernstig feit", aldus de ambtenaar, „en wat de verdachte heeft gedaan, zo als hij vertelde, is beslist onvoldoende. Vooral de schade, toegebracht aan de handel in huiden, is zeer groot". K. werd conform de eis veroordeeld tot ƒ40,— of 20 dagen. Hij betaalde m«t- een hetgeen de griffier niet vaak over komt bij zulke bedragen. Bakfiets. Banketbakker R. J. W. had de jeug dige S. R. kans gegeven „een transport driewieler door trappen voort te bewe gen". En dat mag niet, dat werk is te zwaar voor minderjarigen. „Ik had hem gezegd, dat hij er naast moest gaan lopen", zei W. Nochtans blééf de over treding en was de werkgever er ver antwoordelijk voor. Hij kwam er met ƒ6,— of 3 dagen af. Rijbewü»- P. F. H. uit Wieringerwaard had J- W. zonder rijbewijs in zijn bestelauto laten rijden. De ambtenaar eiste ƒ25,-; of 10 dagen tegen H. en 15,of 5 dagen tegen W. Hij hield rekening met de omstandigheden. De kantonrechter vonniste aldus: H. ƒ20,— of 10 dagen; W. 15,of 5 dagen. Bij elk toilttj» hebben wij in elke kieur zo'n enig Rlv lira modelletje Het ideale schoen tje waarop U zo licht en soepel loopt in alle kleuren (Advertentie. Ing. Med.) Koster en Haak van Over loop. Dat duurde tot een uur of tien, en daarna hebben de voetballers de dames ge toond als zij dat nog niet wisten ook op de dans vloer aardig thuis te zijn. hartje ]^ET die hartjes is het een vreemde geschiedenis. Gradus schreef, ter opspo ring van zo'n sieraadje, een stukje. Het hartje werd te rug gevonden. Er werd evenwel nog zo'n hartje- aan-broche bij Gradus ge bracht, en., verleden week een brengen. Ook gevonden. In dat laatste hartje zijn de portretjes van een moeder met haar zoontje aange bracht. Men moet ze maar eens bij Gradus komen af halen! Dit leuke, jonge volkje reed dezer dagen in de straat, toen Gradus' lijfkieker passeerde. Hij maakte m' tvnrhjk een plaatje, want hij weet dnt maakte na doen op een foto. Herkent u de kleuters? °0ed De inzameling, die deze week in Den Helder wordt gehouden ten bate van „Draagt elkanders lasten", het d°®r het C.N.V. ingestelde fonds tot bestrij ding der tuberculose en ter bevorde ring der volksgezondheid, wordt op Zaterdag 13 September besloten wei een stra.ntcollecte. Deze speldjesdag wordt ditmaal georganiseerd in samen werking met de protestantse interker kelijke stichting „Zuid-Nederlands Sa natorium". Het plaatselijk comité heen voor het welslagen van deze actie VjTr een flink aantal collectanten nodig. Vrijdagavond tussen zeven en acht uur. en Zaterdagmiddag na twee uur kun nen de bussen worden afgehaald in hei gebouw Palmstraat. In de Marine-cantine aan de Buiten haven is voor het Marine-person«ei vanavond weer een filmvoorstelling; Vertoond wordt „International Lady met George Brent en Basil Rathbone. De film behandelt de strijd tussen de „G.-men" en een spionnage- en sabo- tage-bende. Het amusementsbedrijf „Centraal brengt Zaterdag een cabaretavond, waaraan medewerken Gerry en Ferry. «Zingende dwazen". Als conferen* eicr treedt Han1 Ferne op.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 8