Snelle start van H.R.C. leverde na minuten voorsprong op vier f Pim. Pam, Pom in het nieuwe huis tweede helft moest KFC van nederlaag redden Penalty in Overschat H.V.C. kwam bedrogen uit in Nieuwediep JVC en Zeemacht behaalden ook gisteren de volle winst B.K.C. was kansloos tegen D.E.M. Gedroomde" kansen werden niet benut Hoe de H.R.C.-reserves bet gisteren deden Slotoffensief bracht HSV een winstpunt op 't Is of gij de vlam uitblaast Verdedigingen regelden de strijd (00) Grensrechter verdient dankbaarheid van Helder Meer spanning? De corner JVC bleef in eigen huis met 2-0 baas over WGW Teleurstellende resultaten van SRC en W.G W. Schagen 2 en Helder 3 zijn goed gestart Texel en Oudesluis sterk in de verdediging HCSC bewees in vierde klasse thuis te zijn Torren speelden slechte wedstrijd bij USVU Buitengewone zitting der Staten-Ceneraal gesloten „Gemeente" versloeg hel „Rijk" met 4 0 MAANDAG 15 SEPTEMRER 195f (Van onze speciale verslaggever) De Helderse Recing Club heeft de trip naar de Koog niet geheel voor niets ondernomen. Zij behaalde een 1-1 gelukspel tegen KFC, hetgeen al tijd nog een behoorlijke prestatie is. Want KFC mag dan niet het KFC van enkele jaren terug zijn, toen Jan Bal jet, Piet Lmie en Kees oggeveen nog in hun beste dagen waren, de verjon- de ploeg, die rood-blauw nu in het veld bracht, bevatte toch nog wel zul ke troeven, dat zij voor elke tegen stander nog een geducht struikelblok kan zijn. De verdediging is met de opstelling van Dick Stad, Wiarda en Rus intact gebleven. Als rechtshalf zagen we als nieuweling P. Heinis, die een zekere versterking voor de poeg is en met Kees Moenaar en A. Kok een stevige middenmoot vormt. De grootste ver andering heeft de aanval ondergaan. Kees Buis verving Piet de Boer op af doende wijze, hij was zeer aggressief en zag zijn kans scherp. Deze middag was hij met zijn schot minder fortuin lijk. Van de linkervleugel Van Vliet en Bouthoorn kan KFC nog veel plezier beeven. Waarschijnlijk meer dan van de rechter, die in Van 't Kaar een zeer actieve maar slordige werker heeften waarin Fleur deze middag in het ge heel niet op gang kon komen. Zijn bal behandeling is echter prima. De start van de roodjakken was ver bluffend snel en de Kogers moesten meteen alles bijzetten om niet onder de voet te worden gelopen. Flijmscherpe passes van De Werker en van invaller C. Bakker sneden door de KFC verde diging en reeds na vier minuten had Nieuwland succes toen hij een vliegend schot kon lossen, 0-1. Buitenspeldoelpunt KFC was meteen wakker en daarna kregen wij een snelle gelijkopgaande strijd te zien, die in het voordeel van HRC beslist scheen, toen Nieuwland buitengewoon fraai een voorzet van Rijkers benutte. Scheidsrechter Stein Wat de reserve-elftallen van HRC in de KNVB betreft (Helder 2 was vrij): één overwinning en twee nederlagen. HRC 2 dolf op eigen veld met 2—0 het onderspit tegen Zilvermeeuwen 2, en HRC 4 kon het bij Ajax 4 niet bolwer ken (5—1). HRC 3 was het winnende elftal. KFC 4 werd met een 72 neder laag huiswaarts gestuurd. De uitslagen waren: r3a.: Always Forward 2-Alkmaarse Boys 2 2—0. HRC 3—KFC 4 7—2, WA 3—OSV 1—3. r3b.: OSV 4—Assendelft 2 1—3, Zaan dijk 2—KW 2 2—1, HRC 2—Zilver meeuwen 2 —02, RKVVA 2—WFC 3 3-3, KFC 3—QSC 2 2—0. r3c.: Ajax 4—HRC 4 5—1, DWS 4— DWV 4 04, WFC 4De Volewijckers 4 2—2, De Spartaan 4—Zeeburgia 4 4-3. De corners welke H.S.V. in de begin periode van de wedstrijd tegen Z.A.P. mocht nemen, werden allen een prooi voor de doelverdediger van de gasten, en ook een vrije trap leverde voor de ploeg uit Heiloo niet het gewenste re sultaat op. Na dit eerste offensief van H.S.V. ging Z.A.P. de bordies even verhangen, met aanvallen die zeker niet van gevaar waren ontbloot. De H.S.V.-defensie was echter op zijn post en zag kan? alle gevaar in de kiem te smoren. H.S.V. zat intussen niet stil en bij één van de aanvallen van de gastheren dachten wij dat Z.A.P. het eerste doelpunt op zijn credit kon schrijven. Op schitterende wijze hield de rechtsback van Z.A.P. echter de bal uit het door de doelverdediger verlaten doel. Ook in de tweede helft 'waren de teams volkomen aan elkaar gewaagd. Het was jammer dat de Z.A.P.-spil bij een aanval van H.S.V. een verwonding aan één van zijn benen opliep, waar door hij zich moest laten vervangen. In de Z.A.P.-opstelling kwam daardoor verandering en wonderlijk genoeg bleek dat een versterking voor de ploeg. Bij een ogenschijnlijk ongevaar lijke aanval van Z.A.P. beoordeelde de H.S.V.-verdediging de situatie ver keerd, waarvan de middenvoor van de gasten dankbaar profiteerde door met een zeer rustig scbot zijn ploeg de lei ding te geven. Dat doelnunt was juist de prikkel, welke H.S.V. nodig had om de zaken anders te gaan aanpakken. Uit een hevig slotoffensief gelukte het de rechtsbinnen, onhoudbaar voor de Z.A.P.-goalie de gelijkmaker te scoren. Het zou tevens het laatste doelpunt uit deze spannende ontmoeting zijn. ADVERTENTIE 26 prompt dooft zuurbranden op de maag met één of twee Rennies. Het snerpendste branden in de maag. soms tot in de keel toe, dooft U onmid dellijk. Talloze lijders aan brandend maagzuur nemen ook Rennies bij voor baat. Bij wijze van sluitstuk op hun maaltijd, 't Is ook zo simpel, gewoon maar laten smelten op de tong. En.... Rennies zijn nog smakelijk óók. (Advertentie, Ing. Med.) Jifd echter buitenspel geconstateerd. *weede waarschuwing kwam KFC beter in zijn spel. De linkervleu gel liet dikwijls aardig werk zien. Van Vliet schoot een fraaie pass van Kok hard in, doch in de loop van de strijd bleek, dat de Heldersen een keeper in hun team hadden met meer dan ge wone capaciteiten. Diverse moeilijke ballen verwerkte hij met opvallend ge mak; zelfs een harde kopbal van Buis wist hij door snel reageren onschade lijk te maken. In de tweede helft kon HRC met een 1-0 voorsprong starten. De Kogers be gonnen met stevige aanvallen maar tot schieten kwamen zij slechts sporadisch, daar de stevige De Vries het Helderse verdedigingcentrum afdoende be schermde. Toch werd de stand gelijk toen Buis in het beruchte gebied op wat hardhandige wijze tegen de grond ging. Kees Molenaar gaf Lingbeek geen kans, 1-1. Na dit doelpunt zakte het spelpeil bedenkelijk. HRC trok zich in de verdediging terug, wat echter niet weg nam, dat de linkervleugel van de gastheren diverse malen door kon bre ken, maar Buis en Van Vliet lieten echter gedroomde kansen onbenut. In de slotfase van deze wedstrijd was bij HRC het verband zoek. Tot goed opge zette aanvallen konden de gasten het niet meer brengen en bovendien trof- fe de voorwaartsen van Racing in spil Molenaar een onoverkomenlijk strui kelblok. Dat deze pittige strijd ten slotte onbeslist eindigde, was een uit slag waarmee beide partijen vrede mochten hebben. (Van onze sportredacteur) z° ,,s ,da" Helder gisteren de competitie begonnen mei een gelijk spel tegen vu. Ais kijkspel heeft deze ontmoeting stellig geen bevrediging geschonken, maar gezien de uitslag was voor de thuisclub het begin bemoedigend tegen deze laten wu het maar niet verbloemen gevreesde Amersfoorters. De wit jakken hebben de puntenverdeling ten volle verdiend, voornamelijk dank zij het spel in de tweede helft, toen de gasten geruime tijd heel hun eminente verdediging ten volle in het strijdgewoel moesten werpen. Nochtans had HVC betere kansen, vvij denken aan de scherpe hoekschop van Vreekamp, waaruit Boekei de bal zelf in 't doel werkte. Edoch, tot opluchting van de grote- Helderschare langs de lijnen had de grensrechter geconstateerd, dat de bal op zjjn tocht naar het „hok de zijlijn had gepasseerd. En dat sensationele moment tegen het einde! Linksbuiten Van de Broek wist Beekhoven te verschalken, waarna bij met het rechterbeen een hard schot loste, waaruit het leder via de binnenkant van de linker staander in het veld terug sprong! Als zich in de wedstrijd tegen HVC één speler heeft onderscheiden, dan is dat spil Van der Neut geweest, die wederom heeft aangetoond de enige man te zijn, die momenteel aanspraak kan maken op de midhalfplaats. Ove rigens behoeft deze activiteit geen ver wondering te verwek- wekken, want men weet, dat zijn opstel ling aan een zijden draad heeft gehangen toen men Dienaar en Toes ging „proberen". Wat een leder extra moet zijn opgevallen, was zijn kopkwaliteit, een belangrijk onder deel bij zijn lengte, waarvan hij eigen lijk nooit zo doortastend heft geprofi teerd. Maar ook Beekhoven en Him- pers wisten van wanten, hoewel zij het heus niet eenvoudig hadden tegen Van de Broek en Vreekamp. Vooral eerstgenoemde heeft een razendsnelle start, terwijl hij bovendien nu en dan zijn tegenstander listig voorbij weet te komen. In de eerste helft deden de ploegen niets voor elkaar onder. HVC zat met De Gans en Sleeking wat steviger in het middenveld, maar werkelijk gevaar had Boekei niet te duchten. Het was voorts opvallend, dat linksbuiten Te Slaa in deze periode zo betrekkelijk weinig in de aanval werd betrokken hoewel Boon toch niet bij machte bleek het Van de Biezebos lastig te maken. Na dertig minuten kreeg Goos- sens een aardige opspringende bal door. Vlak voor de rust misten de voor waartsen van HVC een drietal malen, toen het leek, dat Van der Neut en zijn mannen aan de grond genageld stonden. Voor Helder was een schui ver van rechtsbinnen Pluym van HVC een goedig lot beschoren. Boekei stond net naast het doel, terwijl hij de bal tussen handen en benen liet doorglip pen. Twintig centimeter naar links, en het was een doelpunt geweest. Nu kwam er een corner van Na de hervatting kregen wij even de indruk, dat HVC de zaken energie ker ging aanpakken, doch het bleek loos alarm. Nadat Boekei een hoge bal had weggewerkt, slaagde Helder er in een hevig offensief in te luiden, waarbij Goosens uit een keurig schot de bal net naast zag gaan. Maar tij dens die vele minuten van overmacht gelukte het ook Van der Meulen en zijn mannen niet keeper Brits te ver ontrusten. De voorhoede van HVC deelde in de misère, daar getracht werd de verdediging van de gastheren met korte tikjes uit zijn evenwicht te brengen. Maar dat was kaasje voor de witjakken! Een ander euvel van beide ploegen wag het slechte plaat sen, of beter gezegd, het „oplepelen". Men had toch tot het inzicht moeten komen, dat noch de lange Van der Neut, noch de lenige Van de Biezen- bos bezwaar hadden tegen hoge ballen Na twintig minuten kwam die cor ner van Vreekamp, die Boekei deed mistasten. Toen de gehele Helder-ach- terhoede begon te protesteren, bleef scheidsrechter Warmenhoven even be sluitloos staan, daar hij geen ongerech tigheden had geconstateerd. Daarna liet hij zich door de grensrechter in lichten en gaf „out". Vijf minuten vóór tijd noteerden wij dat prachtige schot van Van de Broek. Via de bin nenkant van de paal meldde de bal zich bij Sleeking, die met middenvoor Snijders van plaats had gewisseld en het volgende ogenblik vloog het leder opnieuw naar het doel. Op dat moment maakte Boekei zijn twee vorige fouteh volledig goed door de bal klemvast te grijpen. Deze doelpuntloze strijd wij schre ven het al had niets opwindends Aan beide zijden stond de voorhoede machteloos tegenover een uitstekende achterhoede. Vraag het linkbuiten Te Slaa, die zal moeten erkennen, dat HVC, sinds het vertrk van Van de Pol, heeft gewonnen aan rechtsback E Malestein, een neef van de oude rot Henk Malestein. Vraag het ook links binnen Gerritsen van HVC of Snijders, of Pluym; zij stonden evenzeer onder een verdediging. Scheidsrechter Warmenhoven, een correct fluittist, trad in één opzicht buiten zijn boekje: hij floot te veel Vermelden wij ten slotte, dat Heyster in de tweede helft last kreeg van zijn knie en zich liet vervangen door Schouwenaars. In Julianadorp werd gisteren de competitiewedstrijd J.V.C.—W.G.W. ge speeld. Dat het een belangrijke ont moeting was, bleek wei uit de grote belangstelling, ook van de zijde van de Nieuwediepers. De thuisclub zegevier de verdiend met 20. De eerste helft kenmerkte zich door een wisselend aanvallend spel. De aanvallen van de gastheren waren in het begin iets gevaarlijker, maar de achterhoede van de bezoekers, met Toes en Spaans aan het hoofd, wisten het gevaar steeds te keren. Op een gegeven moment kwam W.G.W. opzetten, daar bij een betere techniek demonstrerend. Maar ook de Nieuwediepers hadden geen succes, want back Tossie was on vermurwbaar en ook keeper Smit was op zijn post. In de tweede helft had J.V.C. einde lijk succes. Middenvoor Hoornsman gaf de bal mooi door aan linksbinnen Hoogschagen, &ie doelman Polman met een strak schot passeerde (1—0). Even later werd Gortzak door een W.G.W.-er tegen de grond gelopen, waardoor een onprettig incident ont stond. Het leed was evenwel spoedig geleden, en de strijd kon worden her vat. Hoornsman nam de bal mee naar .buiten", omspeelde een back en bot ste tegen de uitlopende Polman, terwijl de bal in het doel verdween (20). Wat W.G.W. ook probeerde, het mocht niet gelukken een tegenpunt te maken. J.V.C. 2 won met 70 van B.K.C. 4, en J.V.C 3 won tegen Dirkshorn 3 zijn eerste wedstrijd met 92. De junioren van J.V.C. waren niet tegen die van H.C.S.C. opgewassen (50). De adspiranten verloren met 41 van Watervogels a. In de eerste klasse C van de afdeling Noord-Holland heeft alleen JVC gisteren bewezen, zover dat momenteel reeds te bewijzen is, een hartig woordje te zullen meespreken. De Julianadorpers zegevierden met 20 over WGW, dat toch als een „gezeten" eerste klasser mag worden aangemerkt. Nu zij aangetekend, dat WGW eerst ,op gang" schijnt te moeten komen. Niettemin een keurige prestatie van de JVC-crs, SRC stelde teleur met een tweede nederlaag, thans tegen Vios, dat Schagen met een 2—0 zege verliet. De enige (zij het kleine) troost is nog, dat de cijfers verleden week aanzienlijk groter waren. Behalve JVC waren vorige week in 1 C. de winnaars Kaagvogels (dat nu vrij was), Nieuwe Niedorp, St. Victor en WGW. De Nieuwedwiepers verloren thans, en St. Victor ook (12 tegen Wieringerwaard), en Nieuwe Niedorp speelde 11 bij Vrone, dat zich een week geleden ongezouten door St. Vic tor de les moest laten lezen. Koedijk en Hugo Boys kwamen een 22 spel over een. Het is nog niet het ogenblik voor een ranglijstje, maar het ziet er zo uit als wij dachten: er komt spanning in I Cl De tweede klasse C. bracht Zeemacht, Hollandia T. en Petten opnieuw winst. De sailors zonden Texelse Boys met een 51 nederlaag naar het eiland te rug, terwijl Hollandia T. en Petten hun overwinningen behaalden in uitwed strijden. respectievelijk tegen Oosterend (15) en Kolping Boys (27). Con Zelo en Schoorl leden hun tweede ne- Reeds direct na het begin van de wedstrijd B.K.C.—D.E.M. kon men constateren, dat de gastheren het on derspit zouden moeten delven tegen een geroutineerde ploeg als D.E.M., dat zo wel over een prima voorhoede als een trapvaste middenlinie en achterhoede beschikte. Gevaarlijke situaties voor Groenlands doel zijn er zeker niet veel geweest. De B.K.C.-voorhoede kon een voudig geen goed doen tegen Warffe- niers c.s. die steeds weer iedere B.K.C. poging te niet deden. B.K.C. begon heel aardig en spoedig kreegRezelman een behoorlijke kans. Al spoedig bleek dat D.E.M. over betere schutters beschikte. Vij fminuten na het begin was een dralen van de B.K.C. achterhoede aanleiding voor De Boer om door te stoten (01). Zes minuten later kreeg Zonneveld een niet te missen bal en hij deponeer de de bal, via de onderkant van de lat in IJsselstein s doel (0—2). D.E.M. bleef voortdurend gevaarlijk, Appel schoot éénmaal precies in IJssel- stein's handen. Toch bleven de gasthe ren doorvechten. Een goede kopbal van Hendrikse belandde echter juist in Groenland's grijpgrage handen. Na een half uur maakte Bakker (invaller voor In de wedstrijd TexelOudesluis zwoegden twee machteloze voorhoeden het eerste halve uur vrgeefs en ston den twee keepers zich te vervelen on der de lat. Hoewel rechtsbuiten Jullens van Texel enige goede voorzetten aan het binnentrio had voorgeschoteld, werd de capaciteit van de Oudesluis- doelverdediger slechts éénmaal be proefd bij een schot van dezelfde spe ler. Na een half uur kwam de eerste corner op het Oudesluis-doel. Daarna schoot Bakker tegen de lat en kopte Du Porto een juweeltje van een kans over het doel. Zo verliepen de laatste tien minuten van de eerste helft, waarbij Texel stevig in de aanval kwam. In de rest van de speelhelft was het vrijwel alles Oudesluis wat de klok sloeg. De tweede helft begon met wat heen en weer golvende aanvallen, maar toen Jullens een schuiver in het zijnet zag belanden en een kopbal van de linksbinnen net over de laf wipte, was het duidelijk dat er een Texel-doel- punt in de lucht hing. In de elfde mi nuut verdween een voorzet van links via het been van Du Porto in het Oudesluisnet (10). Dit inspireerde de thuisclub aanvankelijk tot snelle aanvallen, maar spoedig bleek het tempo niet vol te houden. Na deze pe- tiode was de wedstrijd het aankijken niet meer waard. De verdedigingen, beheersten het veld. In een kort mo ment van opleving kopte Jullens, die midden ging spelen, het leer door naar Du Porto, die als buitenman opereerde. Zijn schot kwam via de vingertoppen van de doelverdediger tegen de lat en werd door Veldstra in het doel gelo pen (2—0). De Boer) het derde doelpunt tot een voldongen feit, toen IJsselstein de bal niet voldoende onder controle had. Vijf minuten latér maakte dezelfde speler aan iedere illusie een einde toen hij alleen voor IJsselstein, de bal over diens hoofd wipte (04). Met deze stand kwam de rust en aanvankelijk leek het er op, dat de B.K.C.-ers uit een ander vaatje zouden tappen. Dit werd nog gesterkt door de strafschop die Buning vijf minuten na de hervatting inschoot (14). Maar langzamerhand hernamen de gasten het initiatief. Voortdurende aan vallen, ofschoon minder gevaarlijk dan voor de rust, rukten de B.K.C.-verde- diging uit elkander en de snelle Bak ker en de productieve Zonneveld, kon den IJsselstein kansloos passeren. Met de stand 6—1 in het nadeel van B.K.C. kwam het einde van deze strijd, die goed geleid werd door scheidsrechter J. Wit. HCSC 1 heeft Zaterdagmiddag in de KNVB de eerste wedstrijd gespeeld, uit tegen Marken. Onze stadgenoten begon nen met een 1—0 overwinning, een al leszins respectabele prestatie. Hoewel de uitslag het wellicht niet doet ver moeden, was HCSC aanzienlijk sterker dan de eilandbewoners. Die hebben bet dan ook aan hun doelman te danken, dat de nederlaag niet groter is gewor den. HCSC speelde een frisse partij voet bal, waarop de Markers het antwoord schuldig moesten blijven. Vooral de middenlinie heeft, zowel aanvallen als verdedigend, prachtig werk gedaan. De wedstrijd, die in de beste ver- stanhouding werd gespeeld, was rijk aan spannende momenten. Al direct na het beginsignaal was HCSC voor het doel van de thuisclub, maar de ver dediging wist het gevaar te keren. De aanvallen bleven elkaar opvolgen, en wij noteerden achtereenvolgens scho ten van Bakker, Ruiten en Van Veen. De Markers wisten het spel te verplaat sen, maar vonden toen Amens c.s. op hun post. Met een fraaie kopbal meen den wij De Haan te zien scoren, maar op fraaie wijze werd de bal gestopt. In de tweede helft lukte het H^CSC aanvankelijk ook nog niet om te doel punten. Maar na twintig minuten gaf Bakker een scherpe voorzet, die de backs van Marken voor moeilijkheden plaatste. Van Veen kreeg de kans en hij miste die niet (0—1). Ook HCSC 2 deed in een nieuwe om geving zijn best. Een 22 gelijk spil Een van de vele aanvallen, waar aan ook het HBS-doel in de wed strijd tegen BW heeft bloot ge staan. Desondanks wonnen de Ha genaars met 21. Watervogels heeft zich bij USVU niet van zijn beste zijde laten zien. Het elf tal speelde een zeer slechte wedstrijd, hetgeen ongetwijfeld mede was te wij ten aaan terrein, dat lang niet aan be tere eisen voldeed. Binnen tien minu ten was het 2—0 voor de gastheren1, die twee fouten van de Watervogels-verde diging afstraften. Daarna zat het de thuisclub even mee. In de tweede helft werd het 30, toen keeper Maas de bal tegen een spe ler van USVU aantrapte. Het werd 4-0 middels een buitenspeldoelpunt. Gisteren is wel komen vast te staan dat de Torren in de volgende wedstrij den heel anders uit de bus moeten ko men. In het elftal van USVU speelden enkele uitstekende krachten, zoals de ex-PSV'er Bruivis. In opdracht van Koningin Juliana heeft de minister van binnenlandse za ken, prof. dr. L. Beel, Zaterdagmiddag om drie uur de op 15 Juli aangevangen buitengewone zitting der Staten-Gene- raal in de vergaderzaal der Eerste Ka mer gesloten. derlaag; eerstgenoemde bij Geelzwart (50), de tweede bij Wiron (32), dat dus de competitie goed begon. Duin- randers moest er tegen het bezoekende Flevo met niet minder dan 7—0 aan geloven! Van de reserve eerste klasse C. moet de uitslag van de ontmoeting Westfri- sia 4Hollandia 3 achterwege blijven. Schagen 2, Helder 3 en BKC 2 start ten met overwinningen op Texel 2 (2—1), WW 2 (42) en Alcmaria 4 (16). Succes 2 en Grasshoppers 2 wis ten geen enkel doelpunt te scoren (0—0). Voor de overige uitslagen van de afdeling in onze omgeving raadplege men de lijst, die wij hierbij afdrukken: 3C: DWOWDirkshorn 12, Vesdo St. Boys 1—1, Winkel—ZDH 4—2, Cocksdorp—De Koog 2—2, AGSV—Caï- lantsoog 14. 1B: SEW—Valken 3—1. KGB—St. George 4—0, RKEDO—HOSV 4—0, WWSijbekarspel 4—0. 2B: MOCStrandvogels 33, Sparta nen—Zwaagdijk 2—3, Sporters—Woudia 2—0. R2D: Hollandia T. 2—SRC 2 2—1, Kaagvogels 2—Vrone 2 2—1, VZV 2— Watervogels 2 1—4, WGW 2—Vios 2 2—2, Oudesluis 2—HRC 5 0—3. R3F: Flevo 2—BKC 3 1—1, HRC 6— Geelzwart 2 0—5, Watervogels 3—Hel der 4 5—1, ZAP 3—ZAP 4 1—1. R3G: Con Zelo 2Kaagvogels 3 41, N. Niedorp 2—VZV 3 2—5, Petten 2— Vios 3 0—3, ZAP 2—Winkel 2 5—2. 4L: Dirkshorn 2Con Zelo 3 51 Hollandia T. 3—H. Boys 3 1—1. 4M: C'oog 2—DWOW 2 4—2, Schager 4Succes 3 16, WGW 3Wieringer waard 3 5—1. 4N: Vesdo 2—SRC 3 5—4. St. Boys T Watervogels 5 1—2, BKC 4—JVC 0—7. 40: JVC 3Dirkshorn 3 92, Kaag vogels 4—Schagen 5 2—2. Winkel 3- Wieringerwaard 4 3—7, St. Boys 3— Vesdo 3 11. 4P: De Koog 2—Cocksdorp 2 1—," Texel 3Oosternd 2 101, Tex. Boys —Zeemacht 2 6—0, WGW 5—Watervo gels 4 1—4. JUNIOREN. B: SchagenSucces 1 BKC—HRC fo 1—0, HRC—Helder 8—: I: HCSCJVC 50, N. Niedorp- Kaagvogels 3—5, Watervogels a—Helde, b 3—2, Wiron—BKC b 2—1. J: HRC d—HCSC b 10-2. O: Con Zelo—Hugo Boys 6—3, ZAP- DWOW 4—3, KSV—VZV 0—15, Geel zwart—WGW 6—5. U: ZAP b—DWOW b 14—4, Hur Boys b—VZV b 2—1, Vios b-ZAP 0—1. ADSPIRANTEN. M: SchagenSucc 1—3, Helder b—HRC b 2—3, HRC—He. der 0—0. N: TexelHCSC 131. Oudesluis- N. Niedorp 1—5, BKC—W.waard 3— WatervogelsJVC 41. O: WinkelVesdo 42. P: Cocksdorp—De Koog 1—8, Te.: Boys—ZDH 3—0. Q: Helder cHRC c 18, W.vogels —HRC d 2—0. T: VZV—Hugo Boys 4—1, WGW™ SRC 1—0. BB: WGW bGeelzwart b 51. Op het terrein aan de Ruyghwr werd Zaterdagmiddag een voetbalwec - strijd gespeeld tussen „Gemeent (spelers van HMC, Gemeente Werké Raadhuis en Debo) en „Rijk" (spele van Autopool, Werf werklieden, Scheep - makers en Marmag. De „Gemeen zegevierde met 40, nadat de rust m een 10 voorsprong was ingegaan. H elftal van de tegenpartij stelde g< ducht teleur. Na afloop mochten zow winnaars als verliezers een pakje sig. retten in ontvangst nemen. 53. „Dat is helemaal het toppunt", riep Pim, terwijl hij aan de knop van de deur rukte. „Nu hebben we ons in ong eigen kamertje laten opslui ten. Dat vergeef ik mezelf nooit!" En nog eens rukte hij aan de deur, die echter hermetisch gesloten bleef. Van beneden klonk een zacht gelach en vervolgens hoorden ze aan het pie pen van de keukendeur, dat „Kieke- li. lang ?iet onverdiensta- boe" lijk. De doelpunten werden gemaakt door Cornielje en Stenis. Marken 2 ze- gevierde met 92 over HCSC 4. De junioren van HCSC wonnen met 5 0 van JVC a. terwijl de B-junioren met 10—2 van HRC d verloren. De A-adspi- ranten van HCSC verloren op Texel „Nou zit-ie natuurlijk in onze keuken en eet weer alles uit onze provisiekast op", riep Pim met een somber gezicht. „En wij kunnen niets doen, omdat we hier opgesloten zitten!" Somber keken Pim, Pam en Pom elkaar aan. Was er dan niets, wat zij konden doen? „Na tuurlijk kunnen we wat doen!" riei Pim eensklaps. „We kunnen ons tocl zeker uit het dakraam laten zak ken?" „Dat is toch veel te hoog!' riep Pam bezorgd. „Ja, maar we bin den twee lakens aan elkaar en dat. laat ik me gewoon zakken! Vooruit laten we voortmaken. Misschien kan ik „Kiekeboe" dan ongemerkt be- spieden en zien, waar hjj heengaat' Vol bewondering keken Pom en Pam hun oudste broertje aan. Pim was toch niet bang uitgevallen en even later hielpen zij hem door het dak raampje naar buiten, waarna hij zich voorzichtig naar beneden liet zak- Ken.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5