r f Stad en Omgeving Speelterreinen voor de jeugd op acht plaatsen in de stad Eén en zeventig kinderen haalden zwem-vaardigheidsdiploma H.W.N. besloot het zeilseizoen met ges'aagde wedstrijden Zeemacht kwam pas na rust op toeren tegen Texelse Boys Jimmy Brown als diepzeeduiker Cijfers uit de Marinebegroting r Jongens kunnen voetballen naar hartelust! „Inrichting" wordt aan de burgerij overgelaten Passagierslijsten Morgenmiddag wedstrijd voor de jeugd Ook eerste prijs voor Helders Dameskoor ONGEVAL BIJ NIEUW- BOUW Vier candidaatjes werden teleurgesteld Goede organisatie leidde tot vlotte afwerking Herman Krebbers (viool) in eerste schoolconcert Rectificatie De bouw van de RHBS Tussen Haaks en Kuifje Hei froniaanzicht van de nieuwe Tocht voor bromfietsers en herfstrit van AMC Particuliere vlaagjes rukten het veld uiteen Vergrote B.M. s leverden weer vinnige strijd Achterstand werd m 5-1 overwinning omgezet Reserves leden gevoelige nederlaag op Texel Burgerlijke stand Wat de duiven presteerden 'N HET KORT HOOFDPIJN? II' ch bi di d; w S si A k n: 01 ei si d V' b s< H Tl a C d si éi Cl d e; P V v ti a< k P 61 t< M S d tr si p a ti V t' t f c I 1 s s c 1 r c I c f „Bal binnen, mannen, daar komen grote jongens aan*" Deze noodkreet her inneren wjj ons nog levendig uit de jaren, waarin wijzelf in de korte Uruek en liefst op onze Zondags-s schoenen stoer voetbalden op alle terreinen, die groter waren dan honderd vierkante meter. De „mannen" van vier turven hoog moesten terdege op hun hoede zjjn voor de „jongens", die al vol bravour hun spillebenen in lange-broekspijpen verscholen. Maar nog groter was ons ontzag voor mannen met zwarte uniformpetten en glimmende knopen. Een gang naar het politiebureau kwam ons voor als een verschrikking. Er was echter één terrein in de stad, waar we enkele jaren van onze jeugd doorbrachten, waarop We zonder vrees voor de Heilige Hermandad raak konden „metsen". Dat „metsen" was een schone sport. Eerst veel later begrepen we, dat „met sen" en „match" iets met elksiar te maken hadden, maar onze strijdlust was er niet minder om. Onze voetbal wedstrijden verliepen meestal in dich te stofwolken en de keepers moesten hele einden draven, wanneer de prille Lagendnals uit ons midden het pseudo- doel (bestaande uit een stapeltje kle ren-of een paar flinke keien) hadden doorboord. Deze en nog vele andere herinnerin gen kwamen in ons op, toen wij giste ren vernamen, dat de Helderse jeugd weldra de beschikking krijgt over c-cht terreinen in de stad, waar de jongens (vooral natuurlijk de jongens, maar het is heus geen „verboden toegang" voor meisjes) naar hartelust kunnen voetballen en ravotten. Dat zijn terreinen, die in de toekomst wel zullen worden bebouwd, maar die toch voorlopig voor deze bijzondere (en welkome) bestemming geschikt kunnen worden gemaakt. Van gemeentewege zullen deze terreinen worden geëgali seerd, maar het wordt aan „de burgerij" in zeer uitgebreide zin overgelaten, de speelgelegenheid voor de jeugd zo aan trekkelijk mogelijk te maken. Agent Baard van de Jeugdbrigade (een man, voor wie de jongens overi gens niet op de vlucht behoeven te slaan), die ons vol enthousiasme over het plannetje vertelde, dacht aan een oud auto-chassis, een paar afgedankte steigerpalen (bij wijze van goal) en dergelijke attributen, die zo'n speel terrein voor de jeugd tot een waar paradijs kunnen maken. De terreinen komen op de volgende plaatsen: Javastraat (bij Madoerastraat, Celebesstraat en Bankastraat), Kievit- straat. (bij Fazantenstraat), Midden weg (bij Billitonstraat), Weststraat (ten Noorden van de Werfpoort), Ka- naalweg (bij Mosterdbrug), Kanaal- weg (bij Helden der Zeeplein), Wil lem Barendzstraat en Cornelis de Hout manstraat. De jongens zullen het er graag voor over hebben, zo nodig vijf minuten te lopen om op „hun eigen domein" te komen. Wij herinneren ons, dat boven genoemde stofwolk-matches zich op twintig minuten van de ouderlijke wo ning afspeelden. Het was ons nooit te ver! Met belangstelling wachten wij af, hoe de jeugd van Den Helder op het initiatief zal reageren. Op de Rijksbegroting 1953 zijn onder het hoofd „Ministerie van Marine" o.a. de volgende posten uitgetrokken. Voor de uitbreiding van de Rijkszeehaven to Nieuwediep, die vermoedelijk zal zijn voltoid in 1955 (vermoedelijke totale kosten f 38.400.000) geraamd voor 1953 f 9.2Q0.000. Voor de electriciteitsvoor- ziening van de basis Den Helder in 1953 f 2.815.000. Voor de aanbouw en aanschaffng van twee kruisers, vol jooiïng in 1954, in 1953 f 24.400.000. Zes onderzeebootjagers (voltooiing in 1954) voor 1953 f 66.200.000. Zes onderzeeboot jagers (voltooiing 1956) voor 1953 f 50.640.000. Voor vier onderzeeboten (voltooiing in lil 3) voor 1953 f 18.360. Voor de aanbou\> van zes mijnen vegers (voltooiing 1955) voor 1953 f 29.000.000. En voor de bouw van een marine-hospitaal (voltooiing in 1955) in 1953 een post van f 250.000. De passagierslijsten van het stoom schip „Zeeland", dat op 17 September te Rotterdam wordt verwacht en van het stoomschip „Drente", dat op 6 Oc- tober te Rotterdam wordt verwacht, liggen ter inzage ibij het agentschap van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd, Ko ningstraat 34. (Advertentie, ing. Med Aciie ..Veilia Verkeer" Zoals gemeld, wordt morgenmiddag in 't kader van de „Veilig Verkeer"-week een verkeerspuzzle gehouden voor de jeugd van elf jaar en ouder. Om twse uur starten op de Vismarkt de deelne mers aan deze puzzlerit, waarin door jongens en meisjes (op de fiets) kan worden meegedongen naar tal van aar dige prijzen. Wij noemen nog éénmaal de adressen, waar de jongelui (onder ge lijktijdige betaling van een kwartje in schrijfgeld) zich kunnen aanmelden: Hoofdbureau van Politie, Kerkgracht: Politiepost Spoorgracht: Soembastr. 32 en Prof. Zeemanstraat 29. Mannenkoor kreeg prijs mei lof Evenals het Koninklijk Helders Man nenkoor heeft het Helders Dameskoor onder leiding van de heer D. Ploeg, dat op het concours te Seheveningen uit kwam in de tweede afdeling, een eerste prijs verworven, en wel met 319 pun ten. Als verplicht werk werd uitgevoerd „Eripe Me" van Orlando di Lasso en als vrij werk „Wiegeliedeke" van J. p. J. WIerts. Omtrent de prestaties van het man nenkoor vernemen wij nader, dat de eerste prijs in de Ere-afdeling met lof der jury werd verleend. De componist van het verplichte werk, de heer D. W. van Leeuwen, die zelf deel uitmaakte Van de jury, verklaarde na afloop zeer getroffen te zijn door de wijze, waarop het Helders Mannenkoor zijn „Gloria in Excelsis Deo" had vertolkt, Hij schreef in het jury-rapport: „Er kleefden nog wel enkele foutjes aan, maar toch mijn dank voor deze uitvoering aan u en Uw dirigent!" De twee andere jury-leden, de heren Hendrik Altink en Leo Smeets, prezen eveneens de zeer muzikale uitvoering van de beide werken, alleen bleek uit hun prijzende opmerkingen ten aanzien van de koorklank in de „zachte voca len", dat het „Helderse accent" in de „harde vocalen", zoals de open a en ij, nog wel eens naar voren was gekomen. Dit is dan een puntje, waarop de zan gers extra kunnen letten, wanneer zij te zijner tijd in de superieure afdeling uitkomen! Bij de nieuwbouw aan de SertnSen- laan in Nieuw Den Helder is de arbei der J. P. gistermorgen ernstig aan het linkeroog gewond. Hij wilde de sproeier van een dieselmotor, die slecht aan sloeg, controleren en vroeg een collega, even behulpzaam te zijn bij het starten. Waarschijnlijk door het terugslaan van de motor heeft de kracht van de eerste explosie zich een uitweg gezocht door de carburateur, waardoor P. de gedeel telijk losgeschroefde sproeier in het ge zicht kreeg. Aangezien de oogcpecialist van het gemeente-ziekenhuis, dr. W. F. j. van Waveren, wegens vacantie uitste- dig was, moest P. naar het Centiaa! Zie kenhuis te Alkmaar worden overge bracht. Aan de Buitenhaven is een ijzeren buis van anderhalve meter, met aan elk einde een koperen kraan, ont vreemd. Hoewel het al laat was in het seizoen, werden dezer dagen toch nog de proeven afgenomen .voor de zwemvaardigheidsdiploma's 1, 2 en 3 van de Koninklijke Nederlandse Zwembond. Ondanks de koude van het water en de temperatuur aan de kant, die reeds enkele weken niet aanlokkelijk is, waren er toch vijf en zeventig aanvragen voor diplomazwemmen, wat weer een stijging betekende. En dit was alleen voor de diploma's X, 2 en 3, De hogere eisen voor de hierop volgende diploma's werden afgelast, omdat de eandidaten voor deze proeven vrij lang in het water dienen te verblijven, wat de organistoren toch wat te koud achtten. Eerst kwamen, de eandidaten voor di ploma 3 aan de beurt, allemaal jongens en meisjes beneden de 16 jaar. Geen der eandidaten werd afgewezen. De volgende dag was de drukte groter, doch het tempo waarin de officials werkten maakte, dat nog vóór vijf uur alles aan de kant was en de geslaagden niet de begeerde trophee huiswaarts konden keren. Moeilijk zijn de eisen voor de diplo ma's 1 en 2 niet, maar er wordt toch een behoorlijke vaardigheid in het wa ter vereist, en wie die niet bezit is ge doemd te „zakken". Dit bemerkten een viertal eandidaten aan de Dijk ook. Voor diploma 1 werden drie eandida ten afgewezen, diploma 2 telde één af valler. Vanzelfsprekend waren vele ouders en kennisen naar de Dijk gekomen om ae verrichtingen van de jongelui gade te slaan. Na afloop reikte bondsofficial H. Th. G. van de Water de diploma's uit. De geslaagden Zijn: Diploma 1: J. Noordink, A. Rudolph, C T. Kwast, A. Ouwerling, B. Meng, W. Tijdeman, P. van Zon, E. Wijker. P. Rieswi.jk, M. Boer, K. Bregman, T. Ter stappen, R. Kraak, T. de Bruin, R. v. d. Nieuwendijk, J. Kolenbrander, T. Bon der, H. Crone, P. Voorthuizen, E. Crone. P. Vader, E. Loen, I. Damen, D. van Groenou, C. Jansen, B. M. Puhl, M. Morgenmiddag, resp. om kwart vóór drie en om kwart vóór vier (dus niet om 15.45 en 16.45 uur, zoals in de agen da van de Helderse Gemeenschap stond vermeid), worden in Casino de eerste schoolconeerten gegeven. De violist Herman Krebbers voert in het eerste uur de volgende werken uit; „Lied ohne Worte" (Mendelssohn), „Rondo" (Mozart), „Sonatine" (Dvo rak), „Romanza Andaluzza" (Pablo de Sarasate) en „Roemeense volksdansen" (Béla Bartók). In het tweede uur speelt hij het Vioolconcert in D van Paganini eri verder de werkjes van Mendelssohn, Mozart en Dvorak uit het eerste uur. De pianobegeleiding, alsmede de toe lichting, berust weer bij Willem Hiel- kema, een goede bekende uit tal van schoolconeerten in vorige seizoenen. Ook tot ons ongenoegen heeft het klassieke monster, dat „zetfoutendui- vel" wordt genoemd, in de krant van gisteren enkele storende onjuistheden naar binnen gesmokkeld. Zo is een 1 weggevallen in het artikeltje over het komende seizoen in Casino: het bal- masqué van „Harmonie" valt op 11 Oc tober en niet op 1 October. De uitvoe ring van de Postfanfare is een week la ter. dus op 18 October. Jan Musch komt, zoals in het artikel staat vermeld, op Woensdagavond 22 October op de plan ken. De datum in de onderkop is zo als men zal hebben begrepen ver keerd. Voor deze en andere (gelukkig minder storende) zetfouten bieden wij onze verontschuldigingen aan. Orelio. C. Agema, C. Bakker. H. Quant, I. Fillerup, E. Doornekamp, Th. H. Heukelom, R. H. J. Witsiers. Afgewe zen 3. Diploma 2: J. C. Doppengieter, P. Groot. W. Tijdeman, P. vap Zon, R. Rieswijk-Hui.iskens, M. de Boer, W. Kries. R. van Baarlen, J. Kolenbran der. R. Vershcuur, T. Bonder, H. Crone, P. Voorthuizen, E. Crone, W. Hoelandt, P. Vader, R. Jongepier, D. van Groe nou, C. Frijer, I. Fillerup. E. Doorne kamp, H. Agaart, Th. H. Heukelom, R. II. J. Witsiers, J. Visser, K. Bregman. Afgewezen: 1. Diploma 3: A. Clówting, J. Clowting. Th. H. Heukelom. H. Terstappen, T. Crone, W. Crone, R. Jongepier, C. A. F. v. d. Wulp, H. Prosper, J. Struijke. Af gewezen: geen. Aan de cijfers met betrekking tot de Rijksbegroting 1952 ontlenen wij, dat men zich voorstelt in 1952 een aanvang te maken met de houw van de nieuwe RHBS, welk werk vermoedelijk in 1954 zal zijn voltooid. De kosten zullen ver moedelijk in totaal f 515.000 bedragen. Voor het jaar 1952 is een bedrag van f 100.000 uitgetrokken en voor het jaar 1953 een bedrag van f 400.000, zodat er nog f 15.000 ten laste van volgende be grotingen zou blijven. De Engelse motorgunboot „P 1032" is gisteren weer vertrokken. Hr Ms „Queen Wilhelmina" arri veerde gisteravond in de haven. Daarentegen zijn vertrokken Hr Ms „L 9602" (naar Engeland) en Hr Ms „Roompot", „Vlietter" en „Urk" (naar Terschelling). Het is morgen hoog water om 6.25 uur en 19.10 uur en laag water om 0.20 uur en 13.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 15.5 graden C, De plannen om een afdeling Brom fietsen van de Auto- en Motorclub op te richten nemen reeds vastere vorm aan. Het bestuur van deze afdeling zal, zo veitaemen wij, in handen komen van de bromfietsrüders, die eveneens zitting krijgen in het AMC-bestuur en de com missies. De leden van de afdeling krij gen dezelfde rechten als de andere le den, en hebben dus ook toegang tot de interessante avonden, die de AMC ge durende de wintermaanden pleegt te organiseren. Op Zondag 21 September houdt de AMC de tweede puzzlerit voor bromfiet sers, waarvoor om twee uur op het Ha venplein wordt gestart. Men kan voor deze rit inschrijven bij fa. Hablous in de Koningstraat, de fa. Noordermeer irr 4e Nieqwstraat en bij de secretaris Narcisstraat 47 Op de laatste Zondag van deze maand organiseert de AMC de bekende Herfst zo t. Verleden jaar werd deze tocht het SticCes van het seizoen. Ook nu werd een prachtig parcours uitgezet, dat slechts goede wegen telt, uitgezonderd eeq gedeelte van ongeveer zeven kilo meter op de Veluwe, dat hobbelig Is. Er moet ongeveer 370 kilometer wor den gereden. Men kan inschrijven in de toerklasse en in de sportklasse, tot acht en veertig uur vóór de start. E»n ieder die met de vereiste stempels finisht, ontvangt op 1 October in For- mosa, waar de prijsuitreiking is, de Herfstrit-plaquette. H.P.S.V. I TEGEN RIJKSPOLITIE AMSTERDAM Het eerste elftal van de Helderse po litie begint vanmiddag de nieuwe com petitie met een wedstrijd op het Helder B-veld tegen de Rijkspolitie Amster dam. De Helderse politiemannen spelen in; de volgende opstelling: doel: Doek- sen achter: Backer en Beers; midden: De Forto, Van der Meulen en Sikking: vóór: Leemans, Meerwijk, Slijkerman. Vegter en De Leeuw. De weersomstandigheden waren niet zodanig, dat de siuitingstvedstrjjden van H VV N. moesten worden verschoven naar de „reserve-datum van 21 September, maar toch hadden de zeilers een wat straffer briesje wel «p prys gesteld. Al was het dus, met de zwakke en zeer veranderlijke wind. geen Ideaal zei weer, de talrijke deelnemers zeilden niettemin hun rondjes met grote volharding. Men moest er vrede mee hebben, dat verscheidene scheepjes nagenoeg stil lagen, terwnl andere lustig werden voortgedreven door een „particulier vlaagje zoals de deelnemers de plaatselijke speelslghcidjes van Jan de Wind schertsenderwijs noemden BM's ten slotte was de uitslag: 1. f. l Trap (HWN), 2. W. Groot Jr. (HWN)! Een viertal kanovaarders volbracht de prestatietocht van de jachthaven naar Van Ewijcksluis en terug. Door al deze wisselvalligheid kwam het veld aardig uit elkaar te liggen. Toch werd nog menig spannend duel gevoerd, zelfs tot in de achterhoede! Vooral in de 16 m2 klasse ging het vin nig toe tussen de drie rivalen Trap, Noot en Groot. Met slechts drie^ secon den voorsprong op de „Stern" van Groot ging de „Boreas" van Trap door de finish. In de klasse der kajuitjach- ten waren de kansen wat genivelleerd door het vaststellen van een tijdcor- rectiefactor. In de kleine gemengde klasse waren vier deelnemers aan de start versche nen. Nummer één werd J. A. C. de Vries (HWN) en nummer twee de Zee vaartschool. De strijd tussen de vijf tien B 2-sloepen leverde de volgende uitslag op: 1. korporaal-adelborst P. H. Goossens (ARZV), 2. J. Quant (WSOV), 3. korporaal-adelborst L. C. C. Wes tenenk (ARZV), 4. schipper J. Hol (HRC). De zeven kajuitjachten boekten de volgende resultaten: 1. G. C. Siebeling (HWN), 2. bootsman Th. A. Fiévez (Marine-watersportvereniging), 3. A. den Broeder (HWN). Bij de vergrote Dat in de wedstrijd tegen Texelse Boys vijf doelpunten zouden worden gemaakt, had stellig zelfs de meest verstokte Zeemacht-aanhanger niet durven hopen toen de rust inging met een 1—0 voorsprong voor de gasten. Het duurde nog tot tien minuten na de hervatting, alvorens de marine-mannen konden tegen scoren Dat geschiedde middels een strafschop. Hierna kon Zeemacht de stand op 5-1 brengen. rechter liet doorspelen. Zeemacht kwam opnieuw terug en ditmaal raakte de rechtsback de bal met de arm De strafschop werd door middenvoor Van Dalen in- een doelpunt omgezet. Vijf minuten later leverde goed doorzetten van De Lange een tweede doelpunt op en bij 'n scrimmage bracht Van Dalen de stand op 31. Klein zorgde voor het vierde en Kraus voor het viifd" doelpunt. De wedstrijd Geelzwart—Zeemacht die aanstaande Zondag zou worden gesoeeld, is uitgesteld. Het tweede elftal van Zeemacht dat op het eiland uitkwam tegen Texelse Boys 2, was heel wat minder op dreef dan het eerste elftal. De reserves keer den met een 6—0 nederlaag in Den Helder terug Met de rust was het al 5—0. Wellicht doet Zeemacht 2 het Zon dag beter, wanneer om half drie Oos terend 2 op bezoek komt. Het was een sportieve wedstrijd, waarin de Texelaars onmiddellijk snel begonnen. De spelers van Zeemacht trachtten intussen verband in de ploeg te brengen, hetgeen maar niet mocht gelukken. Na twintig minuten gaf de linksbuiten van Texelse Boys een prach tige voorzet, waaruit rechtsbinnen Nooy zijn club met een onhoudbaar schot de leiding gaf (0—1). Wie had gedacht, dat de sailors na de rost uit een ander vaatje zouden gaan tappen kwam bedrogen uit. Nog tien minuten lang gaven de bezoekers de toon aan, tot de eerste gevaarlijke aanval van de gastheren volgde. De spil maakte hands, maar de scheids- 40. Jimmy bedacht zich niet lang Voorzichtig kroop hij onder de ach terbank vandaan, gluurde naar bulten en zag dat zijn auto geparkeerd stond voet een tamelijk net huis, met een lichtgroene gevel, waarop een bord zat getimmerd, waarop te lezen stond; Roel Reutelvink, in scheepsbenodigd- heden. „Zo", dacht Jimmy, „dat is dus die nacnt naar net wrak zou afdalen", Jimmy dacht nu scherp na. Hij be greep, dat hij nu snel en gedecideerd moest handelen, maar hij begreep ook, dat als hij op dit ogenblik zou weggaan, hij voor goed zijn taxi kwijl zou zijn. Want die zouden de kerels zeker in het water rijden, teneinde de politie niet op hun spoor te brengen Dat ging Jimmy zó aan zijn hart, dat Roel van wie ze spraken en die van- hij niet lang aarzelde. Hij zwengelde biiksmsnel zijn auto aan, sprong ach ter het stuur en ging ei mot eigen auto vandoor. „ik moet z® „uw mogelijk naar kapitein Toontje broZ de hy, „en van hem wil ik precie» weten, waar het wrak ligt, ik zal dat stelletje eens een kool stoven, die het zwaar op de maag zal liggen." Jimmv erde zijn wagen en reed ln volk vaart naar „Het Rode Paard" terug (Opgave over de periode 8 t/m 13 September 1952). Bevallen: J. Pater-Dienaar, d.; c van Lierop-Hoogakker, z.; M. jvi. j' Middel-Blokkers, d.; H. Prins-Beijk, d' P. Visser-Bleyendaal, d.; A. E. R. Jan! sen-Powell, z.; M. T. G. Essers-Soomèrs d.; J. de Boer-Veen, z.; G. Booij-Kloine' d.; W. A. Niemeijer-Maas, d.; G. P. Hoo- genberg-Bronsema, d.; B. W. C. gwin- kelenberg-Schmidt. d.; F. de Boer-Bo- gaards, d.; G. M. H. Dauve-Gerdes, d.; A. Hazebroek-Feenstra, d.; P. J. Last- drager-Lauwerijssen, z.; G Kramer-van de Geer, d,; D. Molenaar-Kos, d.; A. P. J. Teeuwen-Otto, d.; M. Schotman-Jelles, z.; K. C. J. Ran-Schutte, d.; E. Wessels- Nieuwenhuis, d.; H. Staring-de Vries, z.; C. Krommenhoek-Henschen, z.; E. van der Spek-Vlaming, d.; B, Ruiten-Bron der, z.; a. G. Heijblok-In 't Veld, d.; A. van Zanten-Woelk, z.; M. van Lit-de Lange, d.; T. C. van der Kraats-Hoep, z. Ondertroowd: G. van den Berg en A. J. van Wcnsem; M. J. C. van Hoek en E. Schuurman; N, Volkers en J. M. J. Slijkerman; M. P. Wagemaker en M. W. Kouwenberg; K. Smits en F. Walter. Gehuwd: H. Klein en K. Bot; J. Heins en T. Hoogsteder; J. C. van Huij- gevoort en E. M. Bakkum; P. F. de Loos en C. P. Bijl; A. Hoogerwerf en C. Bou- hof. Overleden: P. J. Lengers, m., 80j. De postduivenvereniging „Nieuwe diep" heeft een wedvlucht gehouden met Roermond (213 kilometer) als plaats van lossing. De eerste tien prijzen wer den behaald door: S. Korn 1, 4; C. Kos 2; P. Ham 3; De Boer 5; Steinman 0; P. Rab 7; P. Beukers 8; G. E. Koopman 9; Petrus 10. Bij de junioren was de uitslag: Van Straaten 1, 3, 5. 7, 8; Bor- i'a 2; Swart 4, 6. Vrijdagmiddag tussen vijf en zes uur wordt ingekorfd voor Maastricht, de laatste vlucht in di' seizoen. De duiven van „Victoria" werden in Maastricht gelost, onj 8.55 uur. De eer ste prijsvlieger werd getoond om 12.3840 uur. De beste resultaten werden hier geboekt door: C. Bregman 1, 4, 9, 10; J- A Steijn 2, 3, 6, 7; J. Kramer 5; P. J- Bruinink 8. Zaterdagmiddag tussen half drie en half vijf wordt ingekorfd voor Roermond. Tussen zes en zeven uur kunnen de klokken worden gesteld. De tweede wedvlucht voor oude en jonge duiven van „Het Noorden" werd gehouden met Roermond als plaats van lossing. De 171 duiven werden om 10.50 uur met Noordenwind gelost. De eer ste duif kwam thuis om 13.56.33 uur. De winnaars van de eerste tien prijzen wa ren: G. J. de Wit 1, 8, 9; G. Buis 2, 5, 7; C. van Doorn 3; gebrs Buis 4; C. Post L. Schoonhoven 10. Zaterdagmiddag tussen twee en vier uur wordt ingekort» voor Roermond: klokken stellen tussen vier en vijf uur. dames G. Kaan (Den Helder) en r, Keyser (Texel), die hun oplei- 2,'"*, ontvingen van mevr. M. C. van roledo-Rump, zijn te Arnhem geslaagd voor het diploma Coupeuse. suPPortersverenlging „Helder" noudt vanavond in de bovenzaal van café „Postbrug" haar jaarvergadering. Top de Bordes draagt vanavond j gedichten voor in de Doopsge zinde kerk aan de Kerkgracht. r-irL^'a'cren schreven wij, dat de uOK-wielrenner Koning tijdens de rit rond Can»MSoog" (afriand 45 km) het record had verbeterd Hij verbeterde he' record, maar de afstand be droeg 40 km. In de Tlvoli-bioscoop draait heden- cn morgenavenc „Het gevloekte zeil- chip (met Dana Andrews en Claude ains); in de Witte bioscoop gaat vaa neaen- tot en met Donderdagavond „„iXifnRangers" «met William Holden en Wilham Bondix). g Hoofdpijnpocders. Poos V (Advertentie ma. Med) ALKMAAR, 15 Sept. 158 vette <oeien 850-1123; 5 graskalveren 15®-? „otl '5 nuchtere kalveren 50-96; J ,„~schaPen 100—135; 215 varkens 2.1» -2.27 p. kg.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2