Hr. Ms. „Ternate" op weg naar Nieuw-Guinea Jimmy Bro wn als diepzeeduiker Stad en Omgeving Terrein voor nieuwe Rijks-H.B.S. wordt bouwrijp gemaakt Limmen las de Watervogels met prachtige doelpunten de les HCSC haalde in Enkhuizen 4-0 achterstand op tot 4-3 Raadsagenda voor Dinsdagavond Mijnenveger werd verbouwd tot korvet Uitreis van tien weken voor de boeg Voorstel tot stichting van Sociale Werkplaats Winke'centrum in Nieuw- Den Helder voorgesteld Eerste telefooncel in Nieuw Den Helder Voorstel tot benoeming van twee schoolhoofden IN HET KORT Verdere afwerking van reeds bestaand profeet Werfwerklieden vierden vijfde verjaardag Jaarlijkse feestavond van Helderse Damclub Kersverse zakenman had teveel fantasie Gewijzigd Helder klopte De Spartaan Linksbinnen Bakker verrichtte hattrick (1-.A) Thuisclub werd volledig uit positie gespeeld MIJNHARDT Regeling storingsdienst Gelijk spel zat wel in de lucht -\ ZAP tegen USVU met hakken over de s'oot W.G.W. en Kaagvoge's namen e k één punt een omwenteling op het gebied van tandpasta's. Nieuwe Niedorp bewees dat JVC niet ongenaak baar is. MAANDAG 18 OCTOBER 1953 Ter aflossing van Hr. Ms. mijnenveger „Bocroc", die eind November onder bevel van de luitenant ter zee der tweede klasse P. Six Dükstra zal thuisvaren, is Hr. Ms. korvet „Ternate", onder bevel van de luitenant ter zee der eerste klasse W. Langeraar, Zaterdagmiddag om twaalf uur uit Nleuwedicp vertrokken naar Nieuw-Guinea. Beide oorlogsbodems behoorden oorspronkelijk tot de Australische „Bangor"-klasse en werden gedurende de twedee oorlog op Austra lische werven gebouwd als vloot-mijnenvegers. Na de capitulatie van Japan heeft de Koninklijke Marine acht van deze schepen overgenomen. Hr Ms „Ternate" arriveerde op 18 September 1951 voor het eerst in Nieu wediep. De zeegaande mijnenveger inmiddels op de Rijkswerf verbouwd tot korvet. Voor het mijnenveegtuig is een anti-onderzeebootbewapening in de plaats gekomen, terwijl voorts diepte bommen voor oefendoeleinden aan boord werden geplaatst. De oorlogsbo dem heeft nu niet meer he registratie teken M 816, maar F 812. Verscheidene opvarenden van Hr Ms „Ternate", die met een bemanning van negentig koppen is uitgevaren, zullen voor het eerst de evenaar passeren. Der traditie getrouw wacht hun aan de grens van Neptunus' rijk de zeemans- doop, waarna zij in het bezit zullen worden gesteld van het waardevolle diploma. De uitreis gaat via Lissabon, Malta, Port Said, Aden, Colombo en Singa pore. In de meeste van deze havens blijft de „Ternate" gedurende drie of vier dagen, voor vlagvertoon en re creatie. Men hoopt in Singapore de thuisvarende „Boeroe" te ontmoeten. Als datum van aankomst in Sorong (Nieuw Guinea) staat Zaterdag 20 De cember op het vaarschema. Schip en bemanning gaan anderhalf jaar van varen, patrouilleren en oefe^ nen tegemoet. De tgak zal dikwijls een tonig zijn, terwijl de recreatiemogelijk heden aan de wal in Nieuw Guinea nog steeds miniem zijn. Graag geven wij daarom het verzoek door van de eer' ete officier, luitenant ter zee der 2e klasse J. van Leijen, aan de familie leden en vrienden der opvarenden, om zoveel mogelijk te schrijven. Zoals bericht, komt de gemeenteraad morgenavond om acht uur ten raad- huize bijeen. Zaterdag verscheen de uit zes en dertig punten bestaande agenda, met een aantal der bijbehorende stuk ken. Het merendeel der voorstellen zal weinig of geen discussie ontmoeten. Dat zal waarschijnlijk wel het geval zijn met het voorstel tot het oprichten van een stichting „Sociale Werkplaats Den Helder", dat door B. en W. in een uitvoerige bijlage wordt geargumen teerd. Voorts staat op de agenda het reeds door ons aangehaalde voorstel betref fende de bouw van negentig verdie pingwoningen aan de Willem Barendsz- straat, enkele voorstellen op onderwijs gebied en een aantal punten van admi nistratieve aard. In de morgenavond te houden raads vergadering komt een voorstel ter tafel met betrekking tot de bouw van een winkelcentrum in Nieuw Den Helder. Het gaat over de verkoop van het stuk grond, omsloten door Seringenlaan, Vlierstraat, Ligusterstraat en Gouden regenstraat. Dit stuk grond, dat een oppervlakte heeft van een kleine 3500 vierkante me ter, is door het gemeentebestuur ge reserveerd voor de heren H. H. Toe poel (Alkmaar) en S. Dekker (Heerhu- gowaard), die er een winkelcentrum, bestaande uit tien winkels en enige be drijfsruimten, willen bouwen. Bij acht der winkels is een woning geprojec teerd. Volgens het plan worden de win kels gebouwd rondom een binnenhof, waardoor een soort dorpspleintje ont staat. Voor de aanleg van het plant soentje moet van gemeentewege wor den gezorgd. De kosten daarvan willen B. en W. verdisconteren in de verkoop prijs van de grond, die voor bebouwing is bestemd. Deze prijs is daarom gecal culeerd op r 33.913.—. Het zal de bewoners van Nieuw Den Helder zijn opgevallen, dat al geduren de enige weken een nieuwe telefooncel in de Duinroosstraat als het ware staat te wachten op het (onmisbare) tele foontoestel en het (even onmisbare, maar ook in andere telefooncellen niet altijd aanwezige telefoonboek. Blijkens een voorstel van B. en W. aan de raad, is het ingebruikstellen van deze cel spoedig te verwachten. Het ini tiatief tot de plaatsing ervan is uitge gaan van het gemeentebestuur en de di recteur van het telefoondistrict Haar lem was bereid, alle mogelijke mede werking te verlenen. Thans wordt aa de raad voorgesteld, het stukje grom waarop de telefooncel is geplaatst, aa de PTT in gebruik te geven tegen eei jaarlijkse recognitie van f 0.50. De kos ten van de aansluiting op het electri citeitsnet, alsmede die van het stroom Ook de Commandant Zeemacht Ne derland, Schout bij Nacht F. T. Burg hard, die vergezeld van enkele officie ren van zijn staf het schip voor het ver trek inspecteerde, schonk in zijn af scheidstoespraak tijdens een „alle- hens-voor-de-boeg" aandacht aan de bijzondere moeilijkheden, die de be manning in en om Nieuw Guinea kan verwachten.'De Koninklijke Marine is paraat, om overal haar taak te vervul len waar dat nodig is, ook wanneer de omstandigheden te wensen overlaten. Met een goede teamgeest kunnen ech ter vele moeilijkheden worden over wonnen. Uitgeleide gedaan door zeer vele be langstellenden, en met het Wilhelmus door de Marinierskapel, verliet Hr Ms „Ternate" precies op het vastgestelde uur de haven, met een tocht van tien lange weken voor de boeg. Door het vertrek van de heer J. Kra mer naar Amersfoort vacetrt de functie van hoofd der openbare lagere school nr 14 aan de Weststraat. Teneinde hier in te voorzien hebben B. en W. de vol gende voordracht opgemaakt: 1. de heer L. J. van der Kuijl, hoofd van een open bare lagere school te Apeldoorn; 2. de heer C. Rudolph, hoofd van de school voor voortgezet gewoon lager onderwijs nr 16 te Den Helder. Ook voor de be noeming van het hoofd der nieuw te bouwen openbare lagere school aan de Duinroosstraat hebben B. en W. een voordracht opgemaakt. Hier is de heer C. Rudolph nummer één en de heer L. J. van der Kuijl nummer twee. Verder stellen B. en W. voor, mej. M. E. C. de Wit, onderwijzeres aan de Weststraatschool, in vaste dienst te be noemen als onderwijzeres aan de ge meentelijke ULO Molenstraat, waar zij reeds enige tijd is gedetacheerd. De lezing van Willem van Iepen- daal voor het I.v.A.O. wordt vanavond niet, zoals Zaterdag onder „Wilt u even noteren?" vermeld, gehouden in de bo venzaal van café „Postbrug", maar in Casino. Voorts stond in de wekelijkse agenda, dat de alg. middenstandsver. „Den Helder" vanavond een ledenverga dering zou houden in „Formosa"; deze vergadering is niet hedenavond maar Donderdagavond 16 October. Door B. en W. wordt aan de raad voorgesteld, aan de heer R. N. van Os overeenkomstig zijn verzoek ontheffing te verlenen uit de functie van bestuurs lid van „Maatschappelijk Hulpbetoon". Binnenkort zal op het terrein achter de Javastraat, tussen Timorlaan en Celebesstraat, een begin worden gemaakt met de bouw der nieuwe Rijks H.B.S. Mede in verband hiermede achten B. en W. het wenselijk dat de grond tussen Javastraat, Billitonstraat, Middenweg en Timorlaan verder bouwrijp worden ge maakt. Zij vragen hiervoor een crcdiet van 147.000 (grond-, riolerings-, bestra tings- en plantsoenwerken) en een crediet van 45.800 (voor de aanleg van de water- en lichtleidingen en de straatverlichting). Reeds op 27 Januari 1948 verleende de raad een crediet van f 220.600 voor het bouwrijp maken van deze terrei nen, maar Gedeputeerde Staten acht ten slechts de uitvoering van een ge deelte van het project urgent. De kos ten hiervan waren geraamd op f 103.740, maar werden door B. en W. nader be rekend op f 82.500. De werkelijke kos ten kwamen echter aanzienlijk lager te liggen, en wel op f 42.500, dank zij de omstandigheid dat straatstenen kon den worden gebruikt die bü het bestra ten van de Ruyghweg waren vrijgeko men en dat voor het ophogen van de grond gebruik kon worden gemaakt van in Oud Den Helder vrijkomende grond. In „Extase" heeft de vereniging „Werfwerklieden" Zaterdag met een geslaagde feestavond het vijfjarig be staan gevierd. In de plaats van voor zitter F. H. Logemann, die wegens ziek te was verhinderd, heette de ere-voor- zitter, de heer J. Rombouts, de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Onder hen bevonden zich vele bedrijfsvoet ballers, die gedurende de afgelopen maanden met de Werfwerklieden een prettige en sportieve competitie hebben gespeeld. Zeer in het kort vertelde de heer Rombouts iets over het ontstaan van de vereniging, toen in October 1947 verscheidene mannen uit de werkplaats de wens te kennen gaven, „nog best eens een partijtje te willen voetballen". Men ging aan het sparen en thans bezit de vereniging een mooi aantal voetbal schoenen en goede sportkleding, waar mee voor de dag kan worden gekomen. De spreker hoopte het kleine begin te zien uitgroeien tot een groot en bloei end geheel. De heer P. Kelder beklom vervolgens het podium om zijn gelukwensen aan te bieden namens de personeelsvereni ging „Marmag" en de commissie Be drijfsvoetbal, waarvan hij in het af gelopen seizoen leider was. Beide toe spraken werden besloten met het over handigen van bloemen. Voorts werd ge sproken door vertegenwoordigers van Openbare Werken, Autopool, de Scheepsmakers en de Melkcentrale. Na deze hartelijke huldiging ging het gordijn open yoor de proloog van „Vooruit geef gas", het nieuwe pro gramma van „De Molenwiek", waarover wij verleden week reeds schreven. Wij kunnen volstaan met de vermelding, dat het gezelschap enkele uren beschaafd amusement heeft gebracht. Voor het nog niet bouwrijp gemaakte deel is reeds een tweetal bouwplannen ingediend. De desbetreffende aanvra gen om bouwterrein konden nog niet worden afgedaan. Nu de plannen voor de bouw der Rijks HBS vastere vorm krijgen menen B. en W., dat de tijd ge komen is om deg rond verder bouwrijp te maken. Zij verwachten, dat Gedepu teerde Staten thans hun goedkeuring daaraan zullen hechten. De Helderse Damclub heeft op een genoeglijke wijze Zaterdagavond in „Formosa" zijn jaarlijkse feestavond voor leden en donateurs geho'uden. Het eerste gedeelte van het program ma werd op voortreffelijke wijze ver zorgd door het amusementsorkest van „Harmonie" en solisten onder leiding van de heer Louis van Loo Jr. De so listen mevr. Been en mej. Lies Siebel zetten resp. met haar zang en jodelnum- mers aan dit programma-gedeelte meer dere luister bij. Het programma na de pauze werd goed verzorgd door het ge zelschap „Fantasia", dat met negentig minuten cabaret onder het motto „Zet je zorgen opzij" de rest van de avond tot ieders genoegen vulde. Vermelding verdienen hier „Het Alpentrio" met hun jodelliedjes en de declamatie „Ik ben zo zenuwachtig". Dit alles werd ten to nele gebracht onder leiding van de heer C. van Dam. Voorzitter Leibbrand had nog de aan gename taak, de twee zilveren jubila rissen J. Beezemer Sr en P. Kwast te huldigen en hun namens de leden een passend geschenk te overhandigen. Ook hun dames deelden in de feestvreugde en ontvingen een keurige bloemenhulde. De feestavond werd met een gezellig bal besloten. Collega's in de Zijpe werden de dupe In de afgelopen zomer vestigde zich in één der Züper dorpen als zelfstan dige de electriciën R. A. E. De man richtte zonder in het bezit te tijn van contanten een winkel in, verklarend, dat zijn a.s. vrouw over voldoende mid delen zou beschikken om de kosten van de verbouwing e.d. te financieren. Hoewel hij aanvankelijk enkele schuldeisers in toom wist te houden door bun artikelen uit zijn zaak te ver kopen, liep hij tenslotte vast. E. werd reeds vrij spoedig failliet verklaard en hoewel dit op zichzelf reeds inhield, dat verschillende mensen flink waren gedupeerd, ging E. tenslotte zeer dom me dingen doen. Buiten medeweten van de curator onttrok hij een aantal goederen aan het faillissement en ver kocht deze in Apeldoorn voor te lage prijzen. Zoiets heet „bedriegelijke bankbreuk" en is uiteraard strafbaar. De rijkspolitie werd in de zaak ge mengd en heeft na langdurige naspo ringen een gedeelte van de door E. verkochte artikelen kunnen achterha len. Tegelijkertijd liepen E. en zijn vrouw nogmaals vast. Zij hadden bij verschillende zakenmensen levensmid delen e.d. „gekocht" zonder één cent op zak te hebben. Dan is er sprake van flessentrekkerij, voor welk feit zij zich aanstonds eveneens zullen hebben te verantwoorden. Ook hierdoor zijn ver schillende zakenmensen gedupeerd. Helder heeft gistermiddag; aan de Sportlaan de vriendschappelijke wed strijd tegen De Spartaan met 4-3 ge wonnen. Het bleek, dat met het op stellen van Himpers en Schouwenaan in de voorhoede een goede greep was gedaan. Eerstgenoemde werd voor zijn zwoegen met twee doelpunten be loond. Ook Schouwenaars scoorde tweemaal. De aanvallen van de wit- jakken waren verrassend en snel, zo dat de Amsterdamse verdediging vaak voor grote problemen werd geplaatst. Bjj al het goede over de witjakken zjj ook vermeld, dat de bezoekers met twee invallers verschenen, terwijl bo vendien na vijftien minuten spil Bau- terse geblesseerd geraakte en moest uitvallen. Binnen een minuut had Hel- uer de leiding. Himpers ontving het 1& der van Te Slaa in buitenspelpositie, en kon ongehinderd op het doel van de gasten afgaan. De enige hindernis, doelman Kramer, werd omspeeld (1-0). Vijf minuten later was de ba lans weer in evenwicht. Uit een voor zet van linksbuiten Zijde kopte rechtsbuiten Van Lier de bal keurig voorbij Poelman, die Boekei verving. Na vijf en twintig minuten schoot Schouwenaars hard in. Rechtsback Werker veranderde de bal van rich ting, waardoor Kramer werd verrast (2-1). Na enkele bijzonder gevaarlijke ogenblikken voor het doel van Helder, moest Poelman er drie minuten voor de rust toch weer aan geloven. Rechts buiten Van Lier joeg de bal in de tou wen (2-2). Nog geen vijf minuten na de hervat ting scoorde Himpers zijn tweede doel punt. Hij ging linksback Van Lier voorbij en gaf Kramer geen kans (3-2). Een vlotte combinatie leidde tot het vierde Helder-doelpunt. Schou wenaars was er ten slotte de maker van (4-2). wanhopig gebaar accentueerde gistermiddag de uitroep van Van -- «/.hielen!". Met die ,,'m" bedoelde de spil **ert! -■■■- i. thuisclub De achterhoede van de moest ail in de eerste periode voort durend alle zeilen bijzetten om de voor hoede van Limmen te kunnen houden. Daar opereerden Weyers op de linker en Van Wonderen op de rechtervleugel, en binnenspelers als Kraakman en Bak ker, met bijzonder veel enthousiasme. De gastheren boden weliswaar kranig tegenstand, maar het lag er dik boven op, dat zij het niet zouden redden. De achterhoede hield nog het langst stand, maar ten slotte moest ook die capitu leren. Bjj Limmen liep alles uitstekend. Bij Watervogels ging het allemaal te kort en bovendien zaten er geen „her sens" achter de bal. Middenvoor Slot viel wederom op, maar hij is niet de taaie aanvalsleider die een ploeg als Watervogels nodig heeft. Het kan ko men met de jaren, en.... met training, waarmee wellicht ook kan worden be reikt, dat hij niet elke bal afstopt om er daarna mee terug te lopen. Niemand heeft stellig gezwegen, toen Beers in de zeven en twintigste minuut dat prachtige doelpunt maakte. Van grote afstand schoot hij het leder hoog in, vóórdat keeper Haanraatz besefte PHARMACEUTISCHE CHEMISCHE FABRIEKEN ZEIST Introducar«n alt éértta In Nadarland aan totaal nieuwe tandpasta,bevattende De storingsdienst van de gemeente water- en lichtbedrijven, is deze week als volgt geregeld. Electriciteit: Maandag A. A. Corniel- je (Ooievaarstraat 133, telefoon 2997): Dinsdag J. P. Agema (Fabrieksgracht 16, telefoon 3594)Woensdag F. Kra mer (Niasstraat 17, telefoon 2877), Don derdag W. Oostendorp Reigerstraat 8, telefoon 2457); Vrijdag A. Schutte (Ja- cob Beenstraat 25, telefoon 2431); Za terdag en Zondag J. P. Agema, Fa brieksgracht 16, telefoon 3594). Gas en water: H. J. Bennink (Bin nenhaven 147, telefoon 2882); S. Bier steker (Ceramstraat 32, telefoon 3467) en D. Oostendorp (Van Limburg Sti- rumstraat 24, telefoon 2452). Ook de wedstrijd tegen Dindua, die 'HCSC Zaterdag te Enkhulzen speelde, heeft onze stadgenoten geen winst opgeleverd. En toch, over het gehepl genomen, waren zü niet de minderen van hun gastheren. Vóór de rust had de thuisclub het beste van het spel, terwijl enkele HCSC-ers naar hun vorm liepen te zoeken. Waarschijnlijk kwam dat, omdat Goverts verstek had moeten laten gaan en omdat Van Veen al spoedig moest worden vervangen door Gootjes, die het even wel niet onverdienstelijk deed. De eerste aanvallen van Dindua wer den met succes afgeslagen. Er ontwik kelde zich een snelle partij en HCSC had beslist pech, toen een schot van Ruiten door de paal werd gekeerd en even later de lat de Enkhuizers te hulp kwam. Dindua bleef echter druk uit oefenen, en met de rust hadden zij dan ook een 20 voorsprong. Na de hervatting was het spel nau welijks twee minuten oud, of de score was opgevoerd tot 40. Wakker ge schud, begon HCSC beter aan te pak ken. Na een kwartier scoorde Weem- hoff het eerste tegenpunt en vijf minu ten later maakte hij er 42 van. Din dua vocht met de rug tegen de muur en kon niet verhinderen, dat de gasten de achterstand tot 43 verkleinden. 63. Toen Jimmy Brown en kapl- oin Toontje die ochtqnd bij de baai ankwamen, was hun eerste werk ge- eest een stevige roeiboot op de kop tikken. Daartoe klopten zij b(j een ide visser aan, die vlak aan 't watej :n klein huisje bewoonde. Baas Poon lie van z'n voornaam Piet heette /as niet thuis, maar zjjn vrouw, een maÈÊi die irave ziel, die naar de naam van verbruik, zullen voor rekening van de j Geurtje luisterde, was graag bereid gemeente komen. I de heren een betrouwbare sloep te verhuren voor twee kwartjes per uur. „Blijft 't vandaag mooi weer, moeder tje?", vroeg Jimmy, terwijl hij reso luut in de sloep sprong. „Ik zou .'t wel denken, meneer", antwoordde zij, „de wind zit in de oosthoek en de zon kwam vanmorgen heel schoon op. Ik zie, dat de heren onderwater wat gaan vissen. Ik zal ze nog een extra harpoen mee geven. Een beetjt stevige, want als jullie ver uit de kust gaan, zou 't eens kunnen gebeu ren, dat je een grote rog of een haa tje tegen komt en dan is 't altijd bc ter, dat een mens een wapen by zit heeft". Jimmy keek haar even vei baasd aan. „Zitten er dan ln de> buurt ook haaien?", vroeg hij. „Som zie je er maanden lang geen een zei 't vrouwtje, „maar 't gebeurt ook dat wij er dagelijks een stuk of vier vijf zien rondzwemmen". Herl; t> m van Water. ten 'ni* ook maar schielr"! '..i?'linksbinnen Bakker van Limmen, wiens voleis zUn gevaarlijkste tegenstaiiile r trof. Maar niet alleen recht». schot het net van de thulKiu» ^loos. Ook Van t Herl zelf moest hark Blokker en doelman Maas ht°"d" van Hakker het middelmatige verre vele ma en ervaren, dat de doch Limmen was pas tevreden overtroffen. Het was zuur voor fieers „c lorren aanvankelijk met met een 4-1 overwinning, nau^ beiürgd een formidabel se eigenlijk precies aan de hand was (i_0). Het bleek dan ook, dat Limmen uitsluitend kwetsbaar was door geraffineerd, snel spel, zoals de „loeg het onmiddellijk na dat doelpunt van Beers zelf demonstreerde. Van de aftrap ging de bal mee. Er volgde een schot, waaruit de bal het lichaam trof van Van 't Hert en weigerde zijn tocht snel te vervolgen. Middenvoor Zeeman glipte langs de spil van Watervogels heen en passeerde Maas van dichtbij (1—1). Linksbuiten Bakker kon het net in de eerste helft niet vinden, terwijl voorts paal en lat en Maas hm in de weg ston den. Maar na de thee bracht hij <je stand al na vijf minuten met een strak ke schuiver (men gaf hem tijd om een hoge bal eerst te stoppen en daarna het schot te richten) op 1—2. Limmen bleef komen en Maas kreeg heel wat werk te verzetten. HU deed dat keurig. Na een half uur moest hij echter ander maal voor een geweldig hard schot van Bakker zwichtn (1—3), en drie minu. ten vóór rijd nog eens (1—4). Het laat- ste doelpunt was een juweeltje. Bakker had een corner genomen en de bel was weggewerkt. HU stond nog op links, vlak bij de zijUjn, toen men hem de bal weer toespeelde. Hij bedacht zich niet, gaf niet voor, maar schoot, geweldig hard en strak in. Het moet gezegd, dat Limmen de Nieuwediepers radicral „de waarheid" heeft gezegd. Met tijfers, die boekdelen spreken. Er waren toeschouwers, die beweerden, dat Limmen de overwin- ning dankte aan het zwakke spel van de middenlinie der Torren. Wij voeren evenwel aan, dat dit zwakke spel web opgedrongen door prima positie kiezen van Limmen, dat oog had voor de vele gebreken. De opstellingen waren: Watervogel*Maas; Blokker en MeUers; Ven Mullem (die enkele ma. len van plaats verwiseslde met Beek hoven), Van 't Hert en Versluis; Beek hoven, Ewald, Slot, Beers en Riedeman. Slot werd kort vóór het einde vervan gen. LimmenHaanraatz; Groot en Nuyens; Verduin, K. Weyers en Min; Van Wondren, Kraakman, Zeeman, Bakker en J. Weyers, Doelman Vennlk van USVU heeft in de wedstrijd tegen ZAP te Anna Fau- lowna een zeer goede indruk achterge laten. Bij een doelverdediger van min dere klasse zouden de gasten zeker aan zienlek meer doelpunten tegen hebben gekregen, want de voorhoede van ZAP was zeer schotvaardig. Dat USVU ten slotte met 33 verloor, is zeker niet aan Vennik te wUten: Het is een boeiende stryd geweest tussen twee geheel verschillende ploe gen. ZAP was technisch iets beter, maar het enthousiasme van USVU bleek in staat deze tekortkoming voor een be- Iangryk deel te nivelleren. Kort na het begin werd een voorzet van Timmer door de gehele USVU-achterhoede ge mist De toestormende Van der Berg miste echter niet en gaf zijn ploeg met een voor Vennik onhoudbaar schot de leiding. De aanvalsleider van USVU, een naamgenoot van de doelman, kreeg een redelijke kans om de gelijkmaker te scoren, maar alleen voor het doel van Kuys staande, schoot hü hoog over. Na dat USVU nog enkele malen het doel te hoog had gezocht omspeelde Van Oosten de gehele verdediging van de gasten en bracht de stand op 2—0. Na de hervatting liet USVU iets an ders zien. Met goede combinaties rafel den de gasten de ZAP-verdediging uit elkaar en nadat Kuys in een precaire situatie redding had gebracht .Vennik alleen voor het ZAP-doel andermaal faalde, strafte laatstgenoemde speler een fout van de gastheren genadeloos af. Vennik maakte kort daarop zün missers goed door de partijen op gelijke voet te brengen. ZAP, dat zich de over winning zag ontglippen, zette een hevig offensief in en via het hoofd van Tim mer verdween de bal voor de derde maal achter doelman Vennik. Uitsluitend verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. (Advertentie. Ing. Med Hoewel er een gelük spel ln de lucht zat, kon HCSC het net niet meer vin den. De wedstrUd Zwaluwen '30—Krom- hout werd in de vierde klasse A afge- I last. De overige uitslagen waren: Ro- baverJong Holland 23, AGT—Blauw Wit 1—2, AMVJ—Marken 5—0. HCSC 2 veroverde de volle wiast door Dindua 2 met 60 te verslaan. HCSC 3 zag geen kans om Reiger Boys 1 de punten afhandig te maken (14) en HCSC 4 verloor met 6—5 van Din dua 3. De B-junioren hielden Kaag vogels er met 121 onder, en de A adspiranten zegevierden met 50 over JVC a. De B-adspiranten speelden 22 tegen HRC d. Wat zeer weinigen zullen hebben ver wacht, is gistermiddag ln Julianadorp gebeurd: JVC ls geklopt. Door een N. Niedorp, dat met een Invaller voor Kater in het veld kwam. Konrn verving hem voortreffelijk. De geelkragen lieten de thuisclub ln de eerste helft maar zelden gelegenheid openingen te maken. Hoornsman knalde eenmaal tegen de lat. In de tweede helft namen de Juliana- dorpers de leiding. Hoorsman ontnam Klaver de bal en schoot resoluut in, on houdbaar voor Druif. Die 1—0 was voor N.N. aanleiding nog steviger aan te pakken. Er werd een corner geforceerd en Klaver plaatste de bal zo goed voor het doel, dat Vonk laag kon inkoppen, 1—1. Er werd vervolgens hevig gevoch ten om het winnende doelpunt. JVC probeerde het veelal hoog door het mid den (Hoornsman maar als Klaver op dreef is, komt een midvoor er zelden langs. N.N. begon steeds beter te spelen toen men beer rep dat er mogelijkheden •■•aren. De JVC-achterhoede verweerde !"h kranig, maar toen tien minuten mr tijd een verre trap van Rule bli •ik belandde, voltrok zich het noodlot T de blauwzwarten. Vonk bediende vriistaande Koorn. die deze kans .met 1 goed genlaatst schot afwerkte, 12 -t deed JVC verwoede pogingen orr Hik te maken, doch Druif wist we1 md met enkele corners. Onder hoor» 'nanning kwam het einde met een ver diende Niedorper zege. Een t0 voorsprong, die de Kiagv gels binnen tien minuten hadde:0 8?,,.] men, was niet voldoende om de ers te deprimeren. Integendeel, de f.- heren kwamen geducht opzetlen, toen na een half uur spelen W. nai01 met twee voltreffers de stand haa s lUk gemaakt, was het nog maar vraag, wie de ontmoeting zou w'nn Tot het einde hebben beide P'° daarvoor hard gevochten, maar bleef 22. De Kaagvogels brachten het dig tot een corner, die goed we1" s nomen. Polman kon de bal het vei stompen, evenwel juist voor de v n. van rechtsbinnen Siepel, die dit bu kansje wist te waarderen (0—lL ist Nog geen acht minuten later linksbuiten Visser Polman met scherp schot te verrassen, en nei De thuisclub liet zich niet onJJ?°!gfs gen Resoluut gingen de Nieuwe" -P in de aanval. Dit offensief le'dde e wel niet tot succes. Toen Kaag de weer in de aanval was gegaan, achterhoede mee naar voren troa, lukte het dp achterhoede van ,ma de bal ver naar voren te spelen.Do Kugel en W. Ramler snelden beid® de bal af. maar laat tgenoemde - het eerst bij. Met een strak scnoi kleinde hij de achterstand tot 1Lien Nog' voordat de gasten zich k j herstellen trok Ramler er andCdoel- tussen uit. En het gelukte hem 2)_ man Kugel nogmaals te pas eren De tweede helft was bijzonde' in nend. De doelen waren om beu' r gevaar, maar wij konden n,'V„.|„nnt noteren dan een buitenspel-dovu]tV( van Knagvogels. Eneen h™ *- waaruit de bal door Polman ove' lat werd getikt. de

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2