DE VERMISTE OORRING Wet op de Duitse bedrijven moet worden herzien fiPim. Pan. fom M l||lis PUISTJES Anti - Chaplinactie in V.S. duurt voort Vandaag antwoord van Londen aan Mossadeq Bende deed een trein ontsporen Fsrock zou 33n Engeland hebben gevraagd Egypte te bezetten VN-luchtmacht bombardeerde de Noordelijke troepen £uiiteK tmö noaï CONGRES WESTDUlTSE VAKVERENIGINGEN Hei Saargebied behoort tij Duitsland bij Verioont „Limelightniet Engeland voert graan in uit Rusland Russen zoeken uranium in Thiiringen Van Tientallen lijders aan Brandend Maagzuur hebben er Dozijnen Rennies op sak.... De zware Franse aanval in Indo-China mislukt Swernik inspecteert het Oostduiise leger Voorstellen van Teheran algewezen? Economische crisis in O -Duitsland verwacht „Canberra" standaardmodel voor de Navo? QNRUSTIG JAVA Er vie'en dertien doden Indonesische kabinet beraadt zich Tegenspraak uit Londen Arbeidsonrust in Japan Witie Paard nog in handen der Zuldkoreanen EBRALINE DOOR. PATRICIA WENTWORTH Het Radioprogramma Ho* waardevol en onmisbaar voor de eenwording van Europa een gezonde Frans-Duitse vriendschap is (Adenauer sprak er Zondag over tot een bijeen komst van de C.D.U.), bleek gisteren weer uit de woorden van voorzitter Christlan Fette, toen deze een toespraak hield tot de ruim drie-honderd-vijftig afgevaardigden van ruim zes millioen Westduit-se arbeiders, die bijeen zijn op het tweede congres van de Westduitse Federatie van Vakverenigingen te Berlijn. Gexond kan die vriendschap tussen Frankrijk en Duitsland echter alleen zijn, aldus Fette, als deze „niet wordt bezwaard door het Saargebied blijvend van Duitsland te scheiden. Fette fulmineerde opnieuw tegen de t.g. wet op de Duitse bedrijven, waarin de arbeiders in de leiding der bedrijven meer zeggenschap wordt gegeven. Deze wet, zo zeide hij, gaat ons inziens niet ver genoeg en daarom zullen wij naar een herziening ervan streven. Zoals men weet heeft de federatie in de afgelopen zomer verschillende malen tijdelijke stakingen en demonstraties tegen deze wet georganiseerd. „De wetgever en de volksvertegen woordiger hebben, bij het opstellen en goedkeuren van deze wet, een unieke gelegenheid gemist om een daadwerke lijk deelgenootschap tutssen kapitaal en arbeid tot stand te brengen," verklaarde Fette. „Wij juist zijn de meest toege wijde aanhangers van de democratie en daarom mag ook worden verwacht, dat men aan onze gerechtvaardigde eisen voldoet. Het gaat hier om de grondrechten van de arbeider." Erich Ollenhauer, de nieuwe voorzit ter van de Socialistische (oppositie-) Partij zeide tot het congres, dat de So ciaal-Democratische Partij zich op vast besloten wijze zal verzetten tegen alle pogingen om de vakverenigingen van haar grondwettelijke rechten te beroven. Slechts een politiek van maatschappe lijke rechtvaardigheid en veiligheid kan Duitsland onaantastbaar maken voor Het nationale bestuur van het „Ameri kaanse legioen" (organisatie van oud- Btrijders) heeft een beroep gedaan op alle bioscoopdirecties in de Ver. Staten «mt Chaplins nieuwste film „Limelight niet te vertonen, vóór het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft uitge maakt of hü in de Ver. Staten mag te rugkeren. In een door het legioen aangenomen resolutie wordt' critiek geoefend op Chaplin dat hij, als Engelsman, het Amerikaanse burgerschap, ondanks een veeljarig verblijf in de Ver. Staten, niet heeft aangevraagd en dat hij „een min achtende houding tegenover de Ame rikaanse vaderlandslievendheid heeft aapgenomen". Ook worden zijn inzich ten op het gebied van de persoonlijke moraal afgekeurd. Engeland zal dit jaar uit de Sowjet- Unie meer dan een millioen ton graan invoeren in het kader van een handels verdrag, dat deze week zou worden ge tekend. De onderhandelingen over dit verdrag zouden beëindigd zijn en de Engelse minister van voedselvoorzie ning zou onmiddellijk het resultaat be kendmaken, aldus verluidt te Londen. Nabij de zonegrens in de omgeving Van Kronach is de Wismuth A.G. uit de Sowjet-zone op het gebied van Thii ringen begonnen met onderzoek naar uraniumlagen. Deze zouden nog rijker zijn dan de reeds in exploitatie zijnde lagen in Saksen. Altijd en overal ontmoet U lijders aan brandend maagzuur en U herkent ze aan.... de lof die ze voor Rennies heb ben. Innemen doen ze die tabletjes on opvallend, want water of wat ook komt er niet aan te pas. Ze helpen van de ene minuut op de andere. Ook U! Adv. I.M. Sowjetrussische ondermijningspogingen, aldus Ollenhauer. Op het congres zijn zestien Europese landen en overzeese gebiedsdelen ver tegenwoordigd. Er zijn geen Oostduit sers uitgenodigd. Slechte weer was handicap In het gebied van Minh Binh (Indo- China), op 53 km van Hanoi, is een grote Franse aanval mislukt door het slechte weer. De eerste dag van de ope raties ontsnapten veel opstandelingen door een gat in de Franse linies naar met bossen overdekte heuvels. Door het slechte weer konden geen parachutisten worden neergelaten om het gat te stop pen. De opstandelingen verloren bij deze operatie, waaraan aan Franse zijde 10.000 man deelnamen, zeer veel doden en ge wonden en 300 gevangenen. Ten noordwesten van Hanoi hebben de Vietminh-opstandelingen een Franse post onder de voet gelopen. De bezet ting van de post betrok verder Zuidelijk een krachtiger stelling. Swernik, voorzitter van het opperste Sowjet-presidium, bracht een bezoek aan Oost-Duitsland en neemt hier een inspectie af van het Volksleger, de voormalige z.g. Volkspolitie. OPLOSSING KRUIS WOORDPUZZLE Horizontaal: 1. krater, 6 airene. 11 lot, 32 liman. 14 Ion, 15 melis. 17 koket, 19 bar, 20 bak, 22 Sem, 23 mes, 24 lenig, 26 hek, 28 o. 1., 29 das, 30 pan, 32 re, 33 oor, 34 rug, 35 eg. 37 keg, 39 het, 4u me, 41 nar, 43 Namen, 45 pal. 46 ree, 48 lam, 49 aan, 50 Aegir, 52 allen. 54 lei, 55 Uddel, 58 ego, 59 elegie, 60 ekster. Verticaal: 1. K.L.M., 2 roebel. 3 Atlas, 4 els, 5 R.I., 6 S.A.. 7 Ink, 8 eikel. 9 noemer, 10 ent, 13 maan, 16 Ir, 18 os, £0 bes, 21 kip, 23 molen, 24 Laren, 25 garen. 27 ketel, 29 dok, 31 nut, 36 gareel, 88 gal, 39 hem. 40 manege. 42 regie, 44 mand, 45 palet, 47 ei, 49 al, 50 are, 51 rui, 52 alk, 53 nor. 56 de. 57 Ee. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1, Bijvoegsel, toevoegsel, bijlage, na schrift. postscriptum, supplement, adden dum, appendix, codicil. 2. Voor de aan val door de Jappen op Pearl Harbour sprak mer van het AB.C.D.-front, wat betekendeAmerican—British—Chinese— Dutch E.I.-front, waarmede de samenwer king dezer landen tegen de Japanse agres sie werd samengevat. Na de aanval op P.H. werd het het A-B-D-Australië-front 8. Langzaapi verk' er en snelverkeer. 4. Van een toneelspeler, die cp de souf fleur speelt. 5. In Californië: de Ge neral Shermanboom, een reuzenpijnboom van 120 m. hoogte en wet een diameter van ll'/i mt. 6. Die van Prof. Dr. Al- bsrt Schweltzer. 7. 6 quadrillloen kg s 6 met 24 nullen erachter. 8. Op de dag, dat de kalveren op het ijs dansen. 9. De Cuquenón-waterval in Vene zuela; deze stort van 600 m. hoogte ln de gelijknamige rivier. 10. De Gouden Hoorn. Het Britse antwoord op de laatste Perzische nota over het oliegeschil zal vandaag door de Engelse zaakgelastig de Middleton in Teheran aan premier Mossadeq worden overhandigd. Hoewei eerst vanavond publicatie van de in houd van de Britse nota wordt ver wacht, zou dit antwoord in alle opzich ten een afwijzing inhouden van de laat ste voorstellen van Mossadeq. Zo zou betaling van 20 millioen dol lars als eerste betaling van de 49 mil lioen, die Perzië volgens Mossadeq nog van de Brits-Engele Oliemaatschappij te goed heeft, zijn verworpen. Ook zou Engeland niet wensen in te gaan op een uitnodiging om een missie van de maatschappij naar Teheran te zenden. Voorts zou Engeland geen uitvoerige nabesprekingen over een regeling wen sen vóór overeenstemming zou zijn be reikt over de beginselen van de scha devergoeding aan de Oliemaatschappij wegens het verloren gaan van de in dustrie (door de nationalisatie), die een waarde heeft van 500 millioen Pond Sterling. Perzië wil wel vergoeden, maar niet voor de gederfde inkomsten door de bekorting van concessie rnet veertig jaar. Een complot de". Het complot was georganiseerd door twee generaals en enkela leden van de Nationale Vergadering. In ver band daarmede is o.a. generaal Hed- jazi, ex-minister van Binnenlandse Za ken, gearresteerd. In een bericht in het Britse blad „Daily Telegraph" van heden wordt ge zegd, dat het thans duidelijk is dat de economische moeilijkheden in de Sowjet-zone van Duitsland deze winter een crisis zullen bereiken. Volgens de correspondent van het blad te Bonn zal de crisis waarschijnlijk zulke ernstige afmetingen bereiken, dat misschien de grootste ooit gehouden zuivering, ook van belangrijke personen, zal worden uitgevoerd. Er is reeds een aantal voor aanstaande autoriteiten ontslagen. Uit goede bron in Londen is verno men, dat de Britse straalbommenwerper „Canberra" standaardmodel voor mid delzware bommenwerpers van de lucht macht der Noordatlantische verdrags organisatie zal worden. Bijna alle voor Europa bestemde „Canberra's" zouden in Engeland wor den vervaardigd en worden betaald uit de fondsen van de Amerikaanse mili- Zondagmorgen heeft een bende de oerste trein van Purwokerto naar Pru- nuk op Java tot ontsporing gebracht, waardoor dertien personen werden ge dood en drie zwaar gewond. De spoor weg werd over 100 meter opgebroken, waardoor een locomotief, een bagage wagen, drie personenwagens en negen goederenwagens kantelden. Op het ogenblik, dat de trein ontspoorde, open de de bende het vuur, waarna de passa. giers werden beroofd. Het leger heeft inmiddels een zuiveringsactie ingezet. Over de onderhandelingen met Nederland In de loop van deze week zal het In donesische kabinet de aangelegenheden betreffende de aanstaand onderhande lingen met Nederland over Nieuw- GuTnea en de Unie bespreken. Daarbij zal ook de samenstelling van de Indone sische delegatie ter sprake komen. Te Djakarta meent men, dat het voor Indo- resië geen zin zou hebben bij de be sprekingen over Nieuw-Guinea niet ie spreken over de status van dat gebied. Het is tot dusver niet bekend of Neder land bereid zal zijn over de status van Nieuw-Guinea te onderhandelen. De oudste postzegel (1841) Een kleine blauwe postzegel, die on langs in Opper-Oostenrijk is ontdekt en het jaartal 1S41 draagt, is de eerste postzegel die op het Europese vaste land is gebruikt. Dit is uitgemaakt door deskundigen, die door de philatelisten- bond van Stiermarken zijn ontboden. Communistische onderwijzers in de V.S. ontslagen De Turkse premier en zijn minister van Buitenlandse Zaken zijn in Londen aangekomen en zullen een week als gasten van de Engelse regering in Engeland blijven. De ministers rullen met Britse staatslieden spreken over kwesties van gemeenschappelijk belang, de verdediging inbegrepen. Turkse ministers in Londen Een oud-functionaris van de Ameri kaanse communistische partij, John Lautner, heeft gisteren getuigd dat 300 onderwijzers in de stad New York in 1948 en '49 waren georganiseerd in een communistische „ondergrondse". Een subcommissie van de Senaats commissie voor de interne veiligheid neemt de verhoren in deze aangelegen heid af. Verscheidene onderwijzers zijn op grond van het onderzoek reeds ont slagen. EUROPESE GRONDWET VORDERT Een bijeenkomst van vertegenwoordi gers van de zes bij het plan-Schuman aangesloten landen, welke was uitge schreven voor opstelling van een vra genlijst over een Europese grondwet, is op verzoek van Nederlandse zijde uit gesteld tot 17 October. De Nederlandse delegatie was nl. verhinderd. .1 -1U\\\Un\ 78 Baron Van Pottum was zo ge schrokken van de kleine. wiUe ge daante, die zich als zijn BETERE-IK had voorgesteld, dat hu naar de deur van zijn kamer gevlogen was, gefeed om elk ogenblik de vlucht te Uw BETERE-IK kunt u niet ont lopen, baron", zei de wT',tte, g „Blijft u gerust staan. Ik ben alleen maar gekomen om u _te *?elpe" beter mens te worden Maar Baron Van Pottum luisterde al niet meer. Hij rukte de deur open en rende de gang op. „Johan, Johan", klonk zijn ver schrikte stem. „Johan hebt u toch ont slagen". klonk er een stem achter hem. „U kon hem niet meer betalen, weet u wel?" Vertwijfeld greep de baron naar zijn hoofd. Het was waar. Johan, zijn trouwe butler, had hij verleden week ontslagen, omdat hij het zonde vond van het geld en nu was hij helemaal alleen in zijn oude kasteel. Nou ja, alleen? Zijn geweten achtervolgde hem. De baron rende door de lange gang naar de trap toe, die naar beneden leidde Maar wat was dat? Daar stond zijn BETERE-IK weer. Ditmaal achter de grote staande klok. De baron wist natuurlijk niet, dat dit Pom was, die door zijn broertje daar op post was gpzet Van de zijde van het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken is ver klaard, dat de geruchten volg:is wel ke ex-koning Faroek van Egypte recht streeks of indirect om militaire hulp van de Engelse regering had verzocht ten tijde van de staatsgreep, die voor afging aan de troonsafstand, volkomen uit de lucht zijn gegrepen. Het Arabische blad „Al Achbar had verklaard, dat Faroek had geprobeerd er Engeland toe te brengen Egypte te bezetten en op te treden tegen oe staatgreep van generaal Naguib. Dit zou zijn uitgekomen door een verhoor van Faroeks lijfknecht Mohammed Hassan. Op de ochtend van de 23e Juli had Faroek tegen hem gezegd: Maak je niet ongerust, de Britten zijn onder weg om mij te beschermen. Bijna 250.000 arbeiders van zestien van de belangrijkste steenkoolmijnen in Japan zijn Maandag een staking van 48 uur begonnen. Zij eisen hogere lonen. Het vakverbond heeft gedreigd met nieuwe stakingen indien de ondernemers de eisen van de mijnwerkers niet in willigen. Voorts heerst onrust onder de arbei ders in electriciteitsbedrijven in ver band met de stijgende kosten van le vensonderhoud. Verder wordt verwacht, dat de spoorwegarbeiders een actie zul len beginnen voor een algemene loons verhoging. taire hulp. Hierdoor zou Groot-Brit- Uit Teheran zelf wordt gemeld, dat tannië belangrijke dollarinkomsten ver- er volgens de nieuwe minister van Bui- verven. Voor de Amerikaanse lucht- tenlandse Zaken, Fatemi, een complot macht bestemde „Canberra's" zouden is gesmeed tegen de regering „ten be-1 onder licentie in de Ver. Staten worden hoeve van een buitenlandse ambassa- vervaardigd. De Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren de zwaarste aanval op Noor delijke grondstrijdkrachten in de Ko reaanse oorlog uitgevoerd. Het doel was een concentratie van drie duizend ontsieren Uw gelaat, juist als U er goed wilt uitzien. Ze verdwijnen dikwijls in 24 uur door de onlsmet- ■et.r h ^iende en genezende mtl diept» werking (Advertentie Ing. Med.) militairen op het schiereiland Hacdjoe. De aanval werd ondernomen door 28 bommenwerpers, die 250 ton bommen uitwierpen. Ook werden voorraden van genoemde troepen aangevallen, alsmede Noordelijke stellingen aan het front en Noordelijke installaties. Volgens een communiqué van de luchtmacht waren de resultaten van de aanvallen „uitste kend". De luchtmacht verklaart voorts vier Migs te hebben vernietigd en twee be schadigd van een aantal van meer dan zeventig, dat de Amerikaanse toestellen Zondag ontmoetten. De Chinese stormloop op de Witte Paardenberg, die de belangrijke Tsjor- woncorridor naar Seoel beheerst, is Maandag geluwd. De Zuidkoreanen houden tweederde van de berg bezet, nadat zij Zondag de top van communis ten gezuiverd hadden en tot Maandag ochtend toe zeven aanvallen hadden afgeslagen. 8 „Toen ik Zondagavond vertrok, wa ren er twee lezingen van het gebeurde of volgens sommigen n i e t-gebeurde. Eén van die twee was, dat Mary Stokes iedereen voor de gek had gehouden uit zucht oin interessant te lijken. Een heel acceptabele theorie en met alle gege vens wel overeen te brengen, behalve... met die afdrukken van vlugge voet stappen. De minderheid hield daaren tegen vol, dat Mary de waarheid had gezegd, misschien met wat, overigens begrijpelijke, nadruk op de vreselijke bijzonderheden, maar dat het meisje in kwestie niet dood was en na het ver dwijnen van juffrouw Stokes de benen had genomen". „Ga alsjeblieft voort. Je zei, dat van middag Hij knikte even. „Ja, dat deed ik. Om circa half vijf Kregen we een rapport uit Hampstead (voorstad van Londen). Daar was een vrouw gekomen, die beweerde, dat haar logée vermist werd ze zou Vrijdag zijn uitgegaan en niet teruggekeerd Volgens de beschrijving was het een jonge vrouw van dertig jaar of iets jonger, met blond haar tot op de schou ders en lichtbruine ogen; iemand van middelbare lengte, slanke bouw. Droeg bij haar vertrek een zwarte mantel en dito muts, beide erg smaakvol. Voorts lichte kousen en zwarte schoenen. En. grote ronde oorringen, geheel bezet met diamantjes, precies als die z.g. rin- gen-voor-ae-eeuwigheid." VIJFDE HOOFDSTUK Even trad stilte in, maar beiden merkten het nauwelijks, zo intens deed de belangstelling van de in haar „vak" bekwame juffrouw Silver zich gevoe len. Ten slotte verbrak ze het stilzwij gen. „Een erg vreemde samenloop van omstandigheden", sprak ze. Frank Abbott lachte. „Gelooft in zo'n vérstrekkende sa menloop? Ik niet". Juffrouw Silver breide voort. „Ik heb wel heel vreemde samenlopen gekend", verzekerde ze met nadruk. „Zo vreemd als deze?" Ze gaf geen rechtstreeks antwoord, maar vroeg op haar beurt; „Wie is die vermiste vrouw? Me dunkt, dat de hos pita toch wat meer geweten moet heb ben dan dat haar logée een zwarte mantel en nogal vreemde oorringen droeg?" „Och, ze schijnt niet erg véél te we ten. Ik heb met haar gesproken en zie hier wat ze me verteld heeft. De ver miste vrouw had niet lang bij haar ge woond. niet langer dan een maand. Familienaam Rogers, voornaam Louise. Licht buitenlands accent. Mevrouw Hopper, de hospita, had ze verteld, van geboorte Frangaise te zijn, maar de we duwe van een Engelsman. Ze scheen heel fatsoenlijk, bracht nooit iemand mee naar huis en betaalde prompt. Haar familie zou, naar ze had meege deeld, heel rijk zijn geweest, maar in de oorlog alles hebben verloren. Bij dit verhaal had ze ietwat geheimzinnig opgemerkt: „Misschien krijg ik er wel wat van terugwie zal het zeggen? Daarom ben ik in Engeland. Als er iets gestolen is, kun je het wel eens langs wettige weg terugkrijgen. Daarom ben ik hier"... Vrijdagmorgen mevrouw Hopper weet niet hoe laat, want ze was zelf gaan winkelen is ze uitgegaan en niet in Hampstead teruggekomen. Zoals u weet, heeft Mary Stokes Za terdagavond een vrouwenlichaam met blond haar en één z.g. eeuwigheids-oor ring in het „Bosje van de Dode Man" gezien. Op mijn vraag aan mevrouw Hopper, of ze ooit van Deeping had gehoord, keek ze zo verbaasd, alsof het de naam van een soort meubelwas gold!" Zijn handen naar het vrolijk op laaiende haardvuur uitstrekkend, voeg de Frank er bij: „Als dat verhaal van Mary Stokes er niet was, zou je kun nen geloven, dat mevrouw Rogers, zon der er haar hospita in te kennen, een weekend-uitstapje was gaan maken". Juffrouw Silver kuchte weer eens, voor ze opmerkte: „Als mevrouw Ro gers van plan was geweest, weg te blij ven, zou ze wel een koffertje hebben meegenomen. Wordt er iets van dien agrd vermist?" „Mevrouw Hopper zegt van niet". „En zij kan het weten, want een vrouw die kamers verhuurt let scherp op zulke dingen", verzekerde juffrouw Silver. „Er zijn mensen genoeg, die er op uit zijn, hun bezittingen geleidelijk aan uit het huis te brengen en er dan zelf vandoor te gaan zonder de huur te betalen". „Nu, ze zegt immers, dat er niets ver mist wordt. Of, om haar eigen woorden te gebruiken: „Ze is weggegaan met wat ze aanhad, haar mooie zwarte man tel en mutsheel elegant en „of- schoon een buitenlandse, op-en-top dame". En nu is de vraag: Ging ze naar Deeping en was zij het, wier lichaam Mary Stokes heeft zien wegslepen en als dit zo is, waar is ze dan gebleven?" Een ogenblik met breien ophoudend, zei juffrouw Silver ernstig: „Je kunt m.i. de mogelijkheid van een geweld dadige dood niet uitschakelen". „Dat doe ik ook niet. Ik zal morgen in Deeping eens gaan rondneuzen. Na tuurlijk zullen de plaatselijke politielui dat niet leuk vinden, maar alles is ge regeld met de hoofdcommissaris. Ze sturen mij er heen, omdat ik daar was toen Mary kwam aanhollen en omdat ik, naar ze menen, de plaats goed ken Maar eigenlijk is die kennis slechts heel oppervlakkig. Mijn oom is pas kort geleden van een lange zeereis thuisgekomen, Monica is ook een hele tijd weg geweest en de enige die ik de laatste tien jaar vrij dikwijls gezien heb, is mijn nichtje Cecily. Ik nam haar wel eens mee uit toen ze nog op school ging. Monica had daarvoor aan de directrice geschreven en ik werd toen zowat fels broer beschouwd". „Ik geloof, dat ik enkele maanden geleden het huwelijk van je nichtje met een zekere meneer Hathaway in de krant heb zien aangekondigd". „Ja, maar ze hebben ruzie of zo ge kregen en ze is weer thuis. Niemand weet, wat er eigenlijk is gebeurd. Cir ca drie maanden was ze in de zevende hemel en toen kwam ze plotseling op zekere dag binnenwandelen met de boodschap, dat ze Grant, haar man, nooit wilde terugzien. U moet weten, dat ze zo'n beetje een erfdochter is Mijn grootmoeder had van haar vader, een grootheid in de rederswereld, heel wat scheepvaartaandelen geërfd en die heeft ze allemaal aan Cecily nage laten". „Maar beste Frank!" (Wordt vervolgd). De Egyptische regering is bezig met het ontwerpen van een nerzlening "an de wet op de handel in en het gebruik van verdovende middelen. Handelaars in narcotica kunnen zelfs tot de strop worden veroordeeld. Op het roken van hasjisch wordt een straf van vijftien jaar dwangarbeid gesteld. Sinds het be gin van dit jaar heeft de politie in Egypte reeds een ton opium en bijna drie ton hasjisch in beslag genomen.. BESOMMINGEN IJMUIDEN Besommingen van Maandag: traw lers: IJm 57 f 17.500. 129 f 8990, 21 f 11.400, 49 15300, 1 trawler f 13.100, loggers: HD 79 f 12.500. IJm 310 f 5500, RO 1 f 2970, RO 2 f 3190, IJm 53 1720, KW 89 f 4650, 166 f 2790. 84 f 2970. 169 f 4010, 107 f 4710, 108 f 2380, 78 f 4120, AM 16 f 4590, 17 f 4500, BU 33 f 1990, IJm 213 f 720. KW 89 f 4370, 34 f 2870. Per 1 kg: heilbot 2.80—2.35, gr. tong 4.35—3.50, grm. tong 2.80—2.40, kim. tong 2.60—2.15, kl. tong 1 2.24—1.97, kl tong 2 2.06-10, tarbot 1 2.65—2.40. Per 50 kg: tarbot 2 90, tarbot 3 74, tarbot 4 70 gr. schol 78—72, grm. schol 77—90. kim. schol 75—57, kl. 1 schol 7048, kl. 2 schol 5516, schar 35—20, v. haring 17.5011, makreel 25.1530, er. schelvis 7256. grm. schelvis 6647, kim. schelvis 66—42, kl schelvis 1 59— 40, kl. schelvis 2 4326. Per 50 kg: wiiting 3217, gr. gul 65 —46. mid. gul 52—38, kl. gul 40—16.50, Per 125 kg gr. kabeljauw 256150. MYRA HESS. Deze beroemde En gelse pianiste speelt samen met het Concertgebouw het vijfde pianoconcert van Beethoven, een werk, waarin deze componist zijn eigen grote pianistische kwalitei ten en zijn gerijpt muzikaal mees terschap ten volle heeft uitge leefd. Het zeer verfijnde piano spel van Myra Hess belooft van dit concert een voortreffelijke vertolking. De begeleiding is in handen van het Concertgebouw orkest onder leiding van Eduard van Beinum. (Woensdag 2205 over Hilversum II, 298 meter). HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muzlek. 11.10 „Levensbalans", hoor spel. 12.00 Sopraan en piano. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Amuse mentsmuziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Marinierskapel. 14.00 Gram.muziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gram.muziek. 15.30 Gram.muziek. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Gram.muziek. 18.15 Geestelijke liederen. 18.30 R.V.U.: Prof. Dr. G. L. Smit: „Gre pen uit de evolutie van het leven op aarde: Het tijdperk der zoogdieren". 1900 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boek bespreking. 1925 Gram.muziek. 19 30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gram.muziek, 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerorkest. 21 00 „Eigendomsvorming door werknemers", iondetafelgesprek. 21.30 Leger des Heils- orkest. 22.00 „In de Arabische wereld", causerie. 22.10 Strijkkwartet en solisten. 22.30 Internationaal Evangelisch commen taar. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. HILVERSUM II, 298 m.': 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.18 Gramofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gramofoon muziek. 9 15 Idem. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoon muziek. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland 12.38 Gram.muziek. 130" Nieuws. 13.15 Commentaar. 13.20 Geva rieerde muziek. 13 45 Gram.muziek. 14 03 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 Voor de jeugd 1600 Pianorecital. 16.10 Voor de jeugd 16 45 Voor de zieken 17.15 Gram. muziek. 17.50 Regermgsultzending: M, Gobee: „Zwervend tussen TJiliwung en Tjitarum. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Actualiteiten. 18 30 Lichte muziek. '9.00 „Machten in de politiek", discussie. 19.20 Gram.muziek. 19 30 Voor de Jeugd, 20.00 Nieuws 20 05 Politiek commentaar. 20.15 Promenade Orkest 20 40 ,.Dc laatste grens" hoorspel, 21 25 Strijksextet. 21-50 „Hoe maakt men penlcillne?". causerie. 22.05 Concertgebouworkest en soliste, 23.00 Nieuws 23.15 Orgelspel. 23.30—24.0 Gevarieerd programma.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4