Sociale Werkplaats zal voorzien in dringende behoefte Jimmy Brown als r Lammeren en schapen richtten op andermans grond schade aan jlif Feestdag voor misdeelde stadgenoten GEMEENTERAAD DEN HELDER EE1 ZAAK van algemeen belang, die reeds in 1924 voor het eerst aanhangig werd gemaakt, bereikte in de gemeenteraadsvergadering van gisteravond het siadium van rijpheid. Het uitvoerig door B. en W. geargumenteerde voorstel tot liet oprichten van een stichting „Sociale Werkplaats Den Helder" ontmoette de volledige instemming van alle fracties, zo zelfs dat de heer C. Stcenlage wilde spreken van een feestdag voor onze minder valide stadgenoten. De oud-wethou der van Sociale Zaken, die zelf nog aan de voorbereidingen heeft meegewerkt, deed in een bewogen pleidooi een beroep op de gehele burgerij. Met het stichten van een Sociale Werkplaats alleen is men er immers niet. Van het bedrijfsleven wordt steun verwacht wat betreft de plaatsing van arbeidskrachten, die dank zij hun verblijf in de Sociale Werkplaats een nuttige taak in de gemeenschap kunnen vervullen, en van de burgerij 'Het men voldoende belangstelling tegemoet voor de producten, die in de werkplaats worden vervaardigd. Van Alblasserdam begint de victorie HEI, DE Gebouw voor Rode Kruis wordt aanbesteed Twee bataljons maken mars door de stad Aan'eg van plantsoenen en wandelpaden Voor de Helderse kanfonrechfer ,|j had voor een goede omheining moeien zorgen' Vijftien gulden boete voor twee Texelaars lm: wmmmm Programma van school- concert door H.O.V. Huldiging van Wethouder P. S. van der Vaart Tivoli-theater vertoont „Massa-justitie" IN HET KORT WOENSDAG 15 OCTOBER 1953 BE heer Stcenlage wees er op, dat men de rentabiliteit van een Sociale Werkplaats niet in de eerste plaats op economische gronden moet beoordelen. Wanneer men lichtelijk materialistisch van het standpunt uitgaat, dat een der gelijke instelling zichzelf financieel moet kunnen bedruipen, dan verliest men het allervoornaamste aspect, namelijk de sociaal-ethische en humanitaire kant van het vraagstuk, uit het oog. De werkplaats moet er komen, in het belang van tientallen stadgenoten, die geestelijk of lichamelijk minder valide zijn en ook na hun leertijd op de BLO- school geen plaats op de arbeidsmarkt kunnen vinden. Gerekend over het ge hele land gaat hierdoor een arbeids potentieel verloren, dat kan worden ge taxeerd op een waarde van ƒ300.000.000 per jaar, terwijl bovendien een totaal aan uitkeringen van circa 2gp.000.000 jaarlijks moet worden gefourneerd. De Sociale Werkplaatsen nazorginrich tingen, eentrale werkplaatsen, of hoe men deze instellingen elders noemt kunnen deze financiële nadelen aan merkelijk verminderen. Wethouder mr J. Mulder onderschreef de zienswijze van de heer Steenlage, al kon hij zich voorstellen dat de heer S. Prins (WD) wat meer zekerheid wens te omtrent de economische basis. De fractieleider van de VVD had overi gens, evenals de heer C. Ran (KyP), zeer veel sympathie voor het project. Nadat de heer Steenlage in tweede in stantie nogmaals het accent had gelegd op de grote maatschappelijke betekenis van een Sociale Werkplaats, werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De voorzitter kon nog mededelen, dat ook de omliggende gemeenten zich voor het plan interesseren. Burgemeester Mijnlieff van Anna Paulowna heeft zich tijdens de Maandag gehouden vergade ring van burgemeesters uit Noordelijk Noord-Holland bereid verklaard, deze gemeenten in het te vormen stichtings bestuur te vertegenwoordigen. De behandeling van dit voorstel, het voornaamste dat op de agenda voor kwam, nam geruime tijd in beslag. De oorzaak daarvan was niet, dat zoveel weerstanden moesten worden overwon nen. Maar wel werden alle aspecten van de zaak degelijk belicht. Men bleek al gemeen van mening, dat de belangstel ling van de burgerij voor het werk van de jonge stichting zoveel mogelijk moet worden gestimuleerd. Bustarieven, eerste onderwerp, dat na de ope ning van de vergadering aan de orde kwam, was de busverbinding met Nieuw Den Helder. Enige maanden geleden is door een tweehonderdtal bewoners van dit nieuwe stadsdeel een adres aan B. en W. gericht, met het verzoek te be vorderen dat de bustarieven worden verlaagd. De heer C. Ran (KVP) stelde nu voor, deze kwestie door een commissie te laten onderzoeken. De voorzitter waarschuwde voor de consequenties. Wanneer de ondernemer op verzoek van het gemeentebestuur de tarieven verlaagt en er zou een exploitatie tekort ontstaan, dan zou de gemeente moeten bijspringen. Het college heeft de overtuiging, dat de ondernemer het zijne doet om een economisch verant woord beheer te voeren. De clientèle ziet gemakshalve veelal over het hoofd, dat de mensen met mooi weer op de fiets gaan en als het regent graag om het kwartier een bus zien vertrekken. De burgemeester meende, dat met het invoeren van goedkope vijfrittenkaar- ten, die niet persoonlijk zijn en een on beperkte geldigheidsduur hebben, al een belangrijke stap in de gewenste richting is gedaan. Winkelcentrum, heer S. Prins (VVD) juichte het plan tot het bouwen van een winkel centrum in Nieuw Den Helder toe, ai had hij graag gezien dat het gemeente bestuur van meet af aan de bouw van winkels had bevorderd. Hij adviseerde een nauwer contact met de Kamer van Koophandel. Wethouder P. S. van der Vaart bracht daartegen naar voren, dat de plaatsing van winkels direct al in het plan voor Nieuw Den Helder werd geprojecteerd. De gemeente heeft zich, in overeenstem ming met de gevoelens van de midden stand, niet geroepen gevoeld, zelf win kels te bouwen, maar het initiatief aan de betrokken particulieren gelaten. De moeilijkheid is, dat hunnerzijds te wei nig geloof aanwezig is geweest in de ontwikkeling van het nieuwe stadsdeel. Men heeft eerst de kat uit de boom wil len kijken. Ook het overleg met de K.v.K. zag de wethouder in de eerste plaats als een zaak voor de betrokkenen. Wanneer het gemeentebestuur hierin gaat optre den, leidt dit onwillekeurig tot een zekere ordening van overheidswege, en daaraan zijn we wat de bouw van win kels betreft in onze gemeente nog niet toe, aldus wethouder Van der Vaart. Verdiepingwoningen. voorstel betreffende de bouw van negentig verdiepingwoningen (met drie woonlagen) aan de Willem Ba- rendszstraat gaf mevr. C. A. Hamel Dito (PvdA) een enkele opmerking in de mond over de voorgenomen plaat sing van de gas- en watermeters in de keukenkastjes. Zij gaf enkele waarde volle adviezen, welke door het college in overweging zullen worden genomen. r»l LIET noe P)E nieuwe telefooncel in de Duinroos- straat, waaromtrent B. en W. een voorstel ter tafel brachten, inspireerde de heer G. J. Eijlders (AR) tot een causerie over de baldadigheid van de jeugd, die de telefoonboeken uit de cel len vernielt, op de postzegelautomaten klautert en wat dies meer zij. De nes tor der raadsleden had met bewonde ring kennis genomen van hetgeen men in Alblasserdam tegen dergelijke euvel daden presteert. Op initiatief van de burgemeester heeft men daar een aan tal jeugdige belhamels plechtig Igcïn- stalleerd als jeugdpolitie. De knapen hebben met de hand op het hart beloofd onder huns gelijken ernstige propagan da te maken voor een deugdzame le venswandel. „Zij dragen hun steentje bij tot de op voeding van mens, dier, bloemen plant", zei de heer Eijlders. wiens grappige verspreking een ogenblikje van welko me hilariteit in de raadzaal bracht. Hij overhandigde de voorzitter een exem plaar van het weekblad „De Spiegel", waarin de Alblasserdamse proefneming in woord en beeld uit de doeken werd gedaan. De voorzitter, burgemeester mr. G. D. Rehorst, wilde het enthousiasme van de heer Eijlders niet voetstoots overne men. „Men bevordert heel jonge mens jes tot politie-agenten over hun kame raadjes. Ik betwijfel toch, of het paeda- gogisch juist is, aan een kind min of meer officiëel het toezicht over de an dere kinderen op te dragen", bracht de voorzitter in het midden. Hij beloofde, het oordeel van deskundigen eens te vragen over het experiment te Alblas serdam. Personalia MET applaus onderstreepten de raads- leden de woorden van erkentelijk heid, die de voorzitter wijdde aan de heer R. N. van Os, die zich uit het openbare leven gaat terugtrekken. De ze 79-jarige heeft gedurende 43 jaar deel uitgemaakt van het bestuur van Maat schappelijk Hulpbetoon. Reeds eerder werd hem voor zijn arbeid als zodanig de bronzen plaquette en later de zilve ren plaquette van de gemeente Den Helder tostsekend. De heer Steenlage sprak nog een per soonlijk woord van waardering voor de wijze, waarop de heer Van Os de ge meenschap heeft gediend. Het aan de orde komen van enkele benoemingsvoorstellen maakte het wen selijk, dat de raad korte tijd in comité ging. Na de hervatting van de open bare vergadering werden de heren L. J. van der Kuijl en C. Rudolph benoemd tot hoofd, resp. van schooi 14 aan de Weststraat en van school 13 aan de Duinroosstraat. Ook de andere benoemingen geschied den overeenkomstig de voorstellen, die door ons reeds werden gepubliceerd. Rondvraag TIJDENS de rondvraag bracht de heer F. M. van der Woude (PvdA) de route van de NACO-lijn R ter sprake. Uit de beantwoording bleek, dat 't op nemen van de Korte Vliet in de route van Julianadorp naar Den Helder vice versa waarschijnlijk is. De heer J. H. Keijzer (CH) wees nog op de onbevredigende wijze waarop de verkeersomlegging bij de Keizersbrug is aangegeven. In de vorige raadsvergadering werd de nodige medewerking van gemeente wege toegezegd voor de stichting van een eigen gebouw voor de afdeling Den Helder van het Rode Kruis. Het pand zal onder architectuur van de heren Joh. A. Peters en ir. B. Roelofs worden gebouwd op het terrein achter de Sin gel, bij de school aan de Bankastraat. De bouw wordt op Vrijdagmiddag 31 October in het openbaar aanbesteed in hotel „Bellevue". Morgenmiddag maken twee bataljons der Koninklijke Marine na afloop van een infanterie-exercitie een mars door de stad. De troep, die wordt voorafge gaan door de Marinierskapel met tam boers en pijpers, vertrekt om half vier van de toegangsweg naar Fort „Erf prins" en volgt dan de route: Coenraad Botstraat. A. Y. K"i Derstraat, J. H. v. Linschotenstraat, Olivier van Noort- straat, limorlaan, Javastraat, Boerhave- straat, Overweg, Sluisdijkstraat, Kei zerstraat, Spoorstraat, Weststraat, de Hoofdgracht en Buitenhaven. 65. Na verloop van tijd vertelde kapitein Toontje aan Jimmy dat deze nu verder wat kalmer aan moest roeien. „We zijn zo ongeveer op de plaats van bestemming. Laat 'r 's kij ken. Ja, hier moet het geweest zijn. Ik kan me natuurlijk een meter of tien, twintig vergissen, maar méér zeker niet". Jimmy trok met een handige beweging de riemen binnen boord en keek kapitein Toontje glimlachend aan. „Dan moet het maar gebeuren, kapi tein", zei hij welgemoed. „Ik zal maar eens beginnen mij als duiker te ver- mommen". Jimmy bond met behulp van zijn metgezel eerst de flessen met ?uu'-- stof op zijn rug, daarna deed hij de gummi zwemvliezen aan zijn voeten en toen zette hij het duikmasker op. Hij snakte even naar adem, maar toen hij het kraantje dat de zuurstoftoevoer regelde een beetje open draalde, g|ng het beter. Voorzichtig klom hij over boord. Hij wuifde even met z'n hand en liet zich in het water zakken. In zijn rechter hand hield hij een harpoen vast In zijn gordel had hij een vlijm scherp dolkmes gestoken. Je kon ten slotte nooit weten wat er ging gebeu- ren. Het volgende ogenblik was Jimmy onder de waterspiegel verdwenen. Verfraaiing Oud Den Helder Gisteravond betuigde de gemeente raad zijn instemming met het voorstel van B. en W. tot het aanleggen van plantsoenen, enkele kleine sportvelden en een wandelpad in Oud Den Helder. De totale kosten van het project zullen rond f 120.000.bedraden. Het is een nieuw werkobject in het kader van de \»oorzieningsregeling voor werkloze handarbeiders en vormt een onderdeel van het plan, dat voorziet in de aanleg van plantsoenen op en langs de oude fortenlinie, van de Zee dijk tot aan Dirks Admiraal. Hierbij zit de bedoeling voor, deze 19de eeuwse vestingwerken als monument voor het nageslacht te bewaren en in de toe komst dienstbaar te maken aan recre atiedoeleinden. De plannen, waarmee de raad gister avond accoord ging, behelzen de aah- Iqg van een plantsoen ten Westen van de Coenraad Botstraat en langs de toe gangsweg tot Kaap Hoofd (het z.g.n. „Schapendijkje"), met inbegrip van de aanleg van drie kleine basketball-vel den ten Oosten van het tennispark „De Windwijzer"; verder de aanleg van een plantsoen tussen de Zeedijk en de Theo- dorus Rijkersstraat, met inbegrip van het verpiaatsen van de schutting langs het opslJgterrein van de Rijkswater staat; en tenslotte de aanleg van een wandelpad langs de Fortgracht, als ver binding tussen het nog in uitvoering zijnde weidegebied aan de Abel Tas manstraat en de nieuw aan te leggen plantsoenen, en tevens als onderdeel van het volledige beplantingsplan lanigs de gehele fortenlinie.. Het object biedt gedurende ongeveer een jaar werkgelegenheid aan dertig arbeiders. Het ligt in het voornemen, met de aanleg van het plantsoen ten Westen van de Coenraad Botstraat nc(g dit jaar te beginnen. De Texelaar P. C. K. moest zich gistermiddag voor de Helderse kantonrechter verantwoorden, omdat twee van zijn lammeren hadden rondgedarteld in de volkstuin van P. T. W., die daarin met veel zorg spercie- en stokbonen teelde. De schade viel nogal mee f 15.maar W. had er toch eens over willen praten. Behalve de gedupeerde werd de getuige N. P. gehoord, en deze kon slechts bevestigen wat h(j had gezien. Doch K. had nog een pijl op zijn boog: „Zijn die lammeren wel van mij geweest?", wilde hjj weten. „Heb Den jullie niet naar het merk gekeken?" Er werd nog het één en ander over gezegd, maar zowel ambtenaar als kantonrechter bleven van mening, dat de verdachte voor een goede omheining had moeten zorgen. Daar die intussen tot stand was gekomen, wilde W. geen eis tot schadevergoeding indienen; en volstond de ambtenaar met f 6.of 3 dagen te vragen. En daarmee kon de kantonrechter instemmen. (Advertentie, Ing. Med.) Het is morgen hoog water om 5.35 en 18.30 uur, en laag water om 12.30 uur. De temperatuur van het zeewater was 9,6 graden Celsius. Er stond nog zo'n zaak op de rol. In dit geval waren schapen van de ge broeders Z. gesignaleerd op het land van S. H. te Den Burg. Toen deze om schadevergoeding was gekomen, was hij min of meer van het erf „gescholden", De broers, die verstek hadden laten gaan, zullen nu ieder moeten opdraaien voor f 15.of 3 dagen, besliste mr Hooft. De Amsterdamse boekhouder J. L. R stond terecht voor een verkeersonge val, dat op 8 Juni op het kruispunt Hoornseweg-Tussenweg in de gemeente Wieringermeer gebeurde. Hij had in de richting van het kruispunt op de Hoorn seweg gereden met zijn auto, vrij dicht achter een personenauto, bestuurd door F. O. uit Zwaagdijk. Deze laatste had zijn richtingwijzer uitgestoken, omdat hij van plan was linksaf te slaan. Hij trok de wijzer evenwel direct weer in toen hij veertig meter achter zich de auto van R. ontwaarde. Op het kruis punt moest O. snelheid minderen, en daarop had de verdachte blijkbaar niet f i r".* VEEL IJc, Scorpius, heb me Zon dagmorgen rijk gewaand. Ik ben uit bed gestapt met een heerlijk gevoel over me en de wetenschap, dat de klant koning is. Het moge mij dan nimmer vergund zijn, te kiezen tussen een ca baretprogramma van Toon Hermans, een revue van Snip en Snap of een concert door het Concertgebouwor kest, maar Zondagmorgen kon ik mij wel langdradig voorbereiden op de keus: HRC, Helder, Watervogels, WGW of Zeemacht. In mijn schommelstoel bij het raam heb ik lekker wippend mijn gedachten geordend en na drie koppen koffie besloten om, naar Watervogels te gaan Het waren er niet veel, die met mij tot de conclusie kwamen, de Torren de klan dizie eens gunnen. En dat heeft mij toch gespeten. Om meer dan één reden zelfs. Kijk, voor WGW en Zee macht is het niet zo ver schrikkelijk, dat zij gelijk met HRC en Helder in het veld moeten. Deze afdelings- clubs leven onder en boven de wet, waarmee gezegd wi' zijn, dat zij zich van hun „grote" broers geen lor aan trekken. Maar voor Water vogels lagen de zaken an ders. Het bestuur van deze vereniging wist al geruime tijd, dat tegenstander Li rit men een katholieke club is, die dus niet vóór twaalf uur de voetbalschoenen aantrekt. De Torren, die ook wisten, dat onze beide tweede klas- sers vrij waren, verheugden zich er al op, dat de wed strijd tegen Dimmen nu om half drie zou kunnen wor den gespeeld. Zij vroegen toestemming, kregen die en waren happy. Zij waren blij, omdat zelfs een „vierde klassertje" wel eens wat publiek wil trek ken en wat aeld wil innen. Helder en HRC waren vrij van competitie, niet waar? Edoch, onze tweede klas- sers moestenineens vriend schappelijk gaan spelen. En nog wel op eigen terrein. De ontvangsten, die ik, Scorpius, de Watervogels van harte had gegund, vielen nu ten deel aan HRC, Helder, Water vogels, WGW en Zeemacht. Beide laatstgenoemde clubs kunnen, dat weet iedereen even buiten beschouwing worden gelaten, maar de .overigen zijn financieel hi iet aan hun trek geko men. Jammer voor Watervo gels, dat met zijn competi tiewedstrijd op deze dag ,!het recht" had. Jammer voor HRC en nelder, die er dus blijkbaar geen been in zien beide .thuis te spe len. Ik. Scorpius. vind een dergelijke regeling nogal nadelig en onsympathiek. V oor de stonden FIETS kantonrechter gisteren enkele dames terecht, die hun fiets oribeheeird achterlie ten en zelf ..even" de markt opwipten. Gradus verwijst nogmaals naar de fietsen stalling, want waarvoor -Ment de gemakzucht, die be straft wordt met vier gul den boete of twee dagen hechtenis? Inderdaad, de dames die voor de balie «erschenen, zullen vier gul den moeten betalen, 't Is toch zeker zonde! VERLOTING Met die „seconden-verlo ting" van Helder zit het toch anders, dan u aanvan kelijk werd verteld. De or ganisatoren hebben het nu zo aangepakt, dat de prij zen niet - tenzij het lot an ders beslist - op achtereen volgende nummers kunnen vallen. Het zou immers kunnen gebeuren, dat ie mand, die een heel boekje heeft gekocht, zestig prij zen wint! Gradus heeft zich thans het volgende laten uitleggen. Er zijn vijf horlo ges in verzekerde bewaring, die op een gegeven moment blijven stilstaan. Op die vijf tijdstippen vallen de hoofdprijzen (fiets, radio, twee polshorloges en een slaapkame/rlamp). De ove rige prijzen worden offici eel getrokken uit drie vak ken (uren, minuten, secon den), waardoor steeds een nieuwe „tijd" wordt ver kregen. Eenvoudig, niet? KALENDERS Moet u horen: „In allerlei uitvoeringen zijn ze er: koud en zakelijk, met zwsire, zwarte datumcijfers, maar ook grappig, leerzaam, sier lijk en artistiek". Dit alles slaat op één onzer voor naamste medewerkers: de kalender. Gradus ontving daarover een brief van „Pro Juventute", waaraan hij voorts ontleent: „Over char mante kalenders gesproken, we kunnen u er één aanbe velen. Reeds jaren lang stelt niemand minder dan H.M. de Koningin speciale, ner gens anders gepubliceerde, foto's van onze Prinsessen beschikbaar voor een kalen der. Dat zou zij toch waar lijk niet doen, als zij niet voelde voor het doel waartoe deze kalender wordt ver spreid. Wie deze Prinsessen- kalender koopt, verschaft zich niet slechts een char mant en keurig uitgevoerd staaltje van moderne kunst druk, maar steunt meteen het prachtige werk van „Pro Juventute", dat zich ten doel stelt, het Nederlandse kind in de breedste betekenis van het woord te bescher men tegen de morele ge varen die het bedreigen". Ook in Den Helder heeft „Pro Juventute" 'n wekelijks spreekuur, en wel ten huize van mevr. Grobbe, Timor- laan 37, en het hoopt bin nenkort een gelegenheid te hebben, waar de ambtenaar der kinderwetten zitting houdt. Gradus geeft dit door, en u begrijpt wel wat de be doeling is. Het doel verdient uw steun, laat dat gezegd zijn. DROOM Qradus acht dit niet de plaats, u van zijn dromen te verhailen. Ofschoon zij zeer interessant zijn. Wel wil hij u nog even in de herinnering brengen de „Droom der gevangenen", een toneelspel van de Engel se dichter Chrisopher Fry, dat op Vrijdag 17 October, onder auspiciën van de VPRO, in de Nieuwe kerk aan de Weststraat door het Amsterdams Toneelgezel schap wordt gespeeld. Het betreft een bijbels toneel stuk, dat ai in menig kerk gebouw uitstekend tot zijn recht is gekomen. Mede na tuurlijk door het spel van Albert van Dalsum, die één der hoofdrollen vertolkt. BALLON Dij de familie Kater aan de Brakkeveldweg kwam Maandag een vermoeide bal lon terecht. Het was nog slechts een slap ding, dat uit Duitsland aifkomstig bleek. Ge kent dat soort wedstrij den wel. De familie Kater zal wel terug schrijven, maar zij zit met één moei lijkheid, vernam Gradus. Het briefje aan de ballon was namelijk vrijwel onlees baar: Monika Kinzl (of Kür- ze), Holzkampstr. 76. De naam van haer woonplaats was niet te ontcijferen. Sneu voor die Monika. Dit is meneer L. J. Hoep uit Den Oever die anderhalf Lly±d™°? ,^.?1.erd«fc kenn^ maakte met de zee- zee- zoog- hond, waarmee lijfkieker hem fotografeerde Het is^inUdagelijks vijf kilo vis, mag (ais hel droog en neemt nieTdeZl verbli^ 4 i» een bassin Zhnpftt* "innen, hoewel hij slechts over de dijk behoeft te kruipen om het grote vrije water te kunnen bereiken. 1 gerekend. Het kwam tot een botsing. Getuige O. zal wel even zijn geschrok ken, toen de ambtenaar van het O.M. hem plotseling vroeg: „U had een bor reltje op, hè, meneer O.?" En het was zo: „Tijdens een kraamvisite, anderhalf borreltje." „Op kraamvisite moet u iets anders drinken," merkte de ambtenaar op, en tot de andere heren: „Is dat niet zo?" Er werden enkele getuigen ge hoord, waarna de eis f 15.of 5 dagen luidde. De verdachte verdedigde zich keurig, maar hij kon de kantonrechter niet overtuigen. „Wilt u in hoger be roep gaan?" vroeg deze. „Ja. zeker," antwoordde R. Mr 't Hooft stelde hem daartoe in de gelegenheid met f 6.— of 3 dagen. R. is er namelijk van over tuigd, dat O. de linker weghelft niet had vrijgelaten. Maandagmiddag in Nieuwe kerlc Wij deelden gisteren reeds in het kort mede, dat de Helderse Volksuni versiteit op Maandagmiddag 20 Octo ber in de Nieuwe kerk aan de West- straat een schoolconcert organiseert, te geven door de Haarlemse Orkestver eniging, welke 's avonds mede onder auspiciën van de Muziekkring concer teert. Het programma voor het schoolcon cert, dat 's middags om kwart vóór vier begint entot circa vijf uur zal duren, behelst de suite „Don Quichotte" voor strijkorkest en clavecimbel van Georg Ph. Telemann, een componist uit de eerste helft van de achttiende eeuw. Het tweede stuk is „Ma mere 1'Oye" van de moderne Franse componist Msurice Ravel, die in deze suite o.a. de schone slaapster, klein duimpje en de tovertuin in muziek uitbeeldt. Het schoolconcert wordt besloten met de „Jeux d'enfants" (Kinderspelen) van George Bizet, de componist van zovele bekende opera's. Het comité „Huldeblijk P. S. van der Vaart" verzoekt ons mede te delen, dat eventuele bijdragen voor het namens de burgerij aan te bieden cadeau kun nen worden gestort op giro 430999 van de penningmeester der P.v.d.A., afd. Den Helder, uiteraard onder vermelding van de bestemming van het bedrag. Het cadeau zal worden overhandigd tijdens de huldigingsbijeenkomst in formosa -, op Donderdagavond 23 Oct. Met de film „Massa-justitie" heeft de schrij ver Jo Pagano willen aantonen, dat de misdaad in soorten wordt bedreven. Hij laat in een boeiend verhaal zien hoe een man tot de misdaad komt, hoe hij tenslotte mede-schuldig wordt aan moord. Door de verhalen van een jour nalist, die slechts op sensatie is belust, wordt de bevolking van de stad tot ra zernij opgezweept, wanneer de beide moordenaars tenslotte zijn gearresteerd. De mensen nemen dus zelf het recht in handen, evenwel misleid door de valse sensatie-zucht van een eenling. De man nen worden gelyncht dus. Deze rolprent heeft een strekking, wil iets zeggen. Regisseur Cyril Enfield is er in geslaagd een keihard verhaal in elkaar te draaien, dat alleen vanavond nog in Tivoli te zien is. Men zal ont dekken, dat één en ander „nogal" Ame rikaans van opzet is. De hoofdrollen worden vertolkt door Frank Lovejoy, thleen Ryan en Lloyd Bridges. _Pe, wekelijkse schoenenruilbeur» van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van vier tot UUr ',n Molenstraat gehouden: 's vanavond van half acnt tot half negen ten huize van de secretaresse, Piet Heinstraat 1.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2