COEBERGH'S Dokter Van der Most gaat Den Helder verlaten Stad en Omgeving Expositie „Noorder Kunstkring" een bezoek overwaard Jimmy Brown als diepzeeduiker „Kon-Tiki", een boeiende film BESSEN JENEVER 7>e feesf</ra/?£ L Pit i/nx Wegens benoeming iot schoolarts te Veghel Praktijk wordt voortgezet door dokter Hoffmans Roei- en zeilwedstrijden voor marinepersoneel Jaap Sax bespreekt werk van amateur-collega's IN HET KORT Tussen Haaks en Kuifje Geslaagde verpleegsters Speelfuin Visbuurf bereidf winterseizoen voor Avondwijding Lutherse kerk Gevaarlijke expeditie van ruim 100 dagen Bruinvissen hielden de najaarsvergadering Schaakcompetitie „MSC" QP de dag af zestien jaar nadat dokter G. van der Most zijn praktijk In Den Helder aanving, gaat deze geziene geneesheer onze gemeente verlaten. HU heeft een benoeming aanvaard als schoolarts te Veghel met enkele omliggende plaatsen in het Oosten van Noord-Brabant, ongeveer halverwege 's-Hertogeh- boschEindhoven. Dokter Van der Most hoopt zU'n werkzaamheden aldaar op Maandag 3 November te beginnen. Zijn praktijk in Den Helder wordt voortgezet door de heer F. W. M. Hoffmans, die na het behalen van ztjn artsdiploma in ver schillende Brabantse gemeenten een dokterspraktUk heeft waargenomen. De patiënten, die de laatste dagen het spreekuur van dokier Van der Most hebben bezocht, konden reeds terloops met dokter Hoffmans kennis maken. Als één der voornaamste motieven, die tot deze verandering van arbeids veld hebben geleid, noemde dokter Van der Most ons de grotere mogelijkheid tot studie, die hem in zijn praktijk als schoolarts wordt geboden. Hij hoopt een dankbaar gebruik te kunnen maken van de op betrekkelijk geringe afstand gelegen El. Universiteit te Nijmegen, waarmee dokter Van der Most een hechter contact dan tot nu toe mogelijk is, ten zeerste ambieert. Het is een onomstreden feit, dat de taak van een huisarts zeer veel vergt, zowel in physiek als in psychisch op zicht. De geneeskunde heeft een grote vlucht genomen, waardoor de dragers van dit edele beroep onwillekeurig worden meegesleurd. Er is sprake van een voortgaande specialisatie, waardoor talrijke artsen zich op bepaalde takken van de geneeskunde zijn gaan toeleg gen. Met een open oog voor al het goede daarin onderkent dokter Van der Mi/st toch een gevaar, namelijk dat de ge neeskunde organen gaat behandelen, met als gevolg dat de totaliteit van de mens met het essentiële daarvan uit het oog wordt verloren. Mede hierdoor is de laatste jaren een nieuw licht geworpen op de functie van de huisarts, in die zin dat hij evenals voorheen tegemoet moet komen aan de persoonlijkheid van de patiënt. Zo wordt eigenlijk herboren de figuur van de ouderwetse huisarts, die niet alleen geneeskundige hulp verleent, maar te gelijkertijd de adviseur is van de hele familie in talrijke zaken, die het per soonlijk leven van de mensen betref fen. Wetenschappelijk ziet men deze verhoudingen opbloeien in de psycho somatische geneeskunde, een nieuwe benaming voor een vorm van geneeS' kunde, die door elke goede arts onbe wust werd en wordt bedreven. De fi guur van de huisarts is dan enigszins te vergelijken met die van de geeste lijke, die immers ook aan de ziel van de patiënt steun verleent. Het ligt voor de hand, dat enerzijds de technisphe perfectie, die van de ge neesheer wordt vereist, en anderzijds de morele taak, die op zijn schouders rust, zijn hele persoonlijkheid opeisen. In de kring der patiënten is men zich dit niet altijd bewust. De dokter moet klaar staan, op elk uur van de dag en op ieder üur van de nacht. En hoe tal rijk zullen de gevallen zijn, waarin men verzuimt zich te realiseren dat ook bij het inroepen van medische hulp een zekere matigheid moet worden be tracht? Iedere arts zal kunnen beves tigen, dat de ene patiënt naar de dok ter snelt om een kleinigheid, terwijl de ander het een paar dagen aanziet om dan liefst midden in de nacht toch maar de dokter te laten komen. Het is moeilijk, om hierin het juiste midden te vinden. Het gevolg daarvan is, dat de zo noodzakelijke zelfstudie de sluit post wordt op de begroting van de arts. Na zestien jaren een particuliere praktijk te hebben uitgeoefend en ban den te hebben gelegd, die hij ongaarne verbreekt, heeft dokter Van der Most de thans geboden mogelijkheid willen aangrijpen, om zich meer dan tot nu toe in de wetenschappelijke aspecten van de geneeskunde te verdiepen. Het groeien van de gemeenschapsidee, waarbij dus het individu gaat beseffen dat hij niet alleen zijn eigen belangen, maar ook die van de gemeenschap heeft te behartigen, heeft in de ge neeskunde zijn weerklank gevonden door het ontstaan en opbloeien van de sociale geneeskunde. De problemen, die deze geneeskunde stelt, zijn gedeelte lijk van beschouwelijke aard en de be oefenaar ervan moet een groot deel van zijn arbeidstijd in de studeerkamer doorbrengen. Zijn leven wordt daar door rustiger en regelmatiger. Ook deze belangrijke bijkomstigheid heeft Buiten-U ie Amsterdam is de kampplaats Vrijdag en Zaterdag a.s. zal voor het personeel der Koninklijke Marine bene den de 30 Jaar van alle marine-inrich tingen uit het gehele land, te Amster dam de z.g. „aanmoedigingswedstrijden" worden gehouden. Dit zijn roei- en zeil wedstrijden met B 2-sloepen. Vrijdag morgen 12 uur starten de deelnemers voor de zeilwedstrijden op het Buiten- IJ te Amsterdam. Zaterdagmorgen om 10 uur starten de roeiers voor het ma rinecomplex aan de Prins Hendrikkade Voor deze wedstrijden hebben 21 zeil en 26 roeiploegen ingeschreven. Zweedse onderscheiding voor Vice-Admlraal Stam De gezant van Zweden, de heer J. de Lagerberg heeft aan de vice-admi- raal F. Stam, vlagofficier materieel van de Kon. Marine het onderscheidingste ken van Commandeur der eerste klasse in de Zwaardorde uitgereikt. Deze decoratie is aan de vice-admi- voor dokter Van der Most, die 47 jaar j raai verleend voor hetgeen hij heeft is, een punt van overweging uitge-bijgedragen tot de hechte band tussen maakt.' i de naties Nederland en Zweden. FJE werkende leden van de Noorder Kunstkring tonen deze week bun schil- derijen, aquarellen en tekeningen in het atelier Prinsenstraat 9. Het is een verblijdend verschijnsel, dat zovelen de schilderkunst in hun vrije tyd beoefenen en vaak op een wijze die bewondering afdwingt. Helaas is het niet mogelijk alle inzendingen aan een uitvoerige bespreking te onderwerpen; kolommen zouden hiervoor nodig zün. Met een algemeen overzicht zal ik dus moeten volstaan. De acteur Jan Musch, die van avond in Casino zijn afscheidsvoorstel- ling geeft als Harpagon in „De Vrek", wordt om zeven uur ingehaald door drie muziekcorpsen, die opgesteld staan bij de hoek Weststraat—Zuidstraat. Het wekelijkse spreekuur van de Heldcrse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanavond van half acht tot half negen gehouden ten huize van de secre taresse, Piet Heinstraat 1; de schoenen ruilbeurs is vanmiddag van vier tot vijf uur in de Molenstraat. Voor het marinepersoneel wordt vanavond in de cantine Buitenhaven de film „Het recht van de sterkste" vertoond. De afdeling Den Helder van de vereniging „Nationale Federatieve Raad van het voormalig verzet Nederland" vergadert vanavond in de voorzaal van hotel „Bellevue". Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd verleden week aange voerd: 610 kg bot; 2032 kg garnalen; 128 kg kaan; 226 kg kabeljauw; 242 kg rog; 943 kg schar; 20619 kg schol; 146 kg poon; 506 kg tarbot; 8116 kg ton?; 10769 kg wijting; 5 kg haaien; 50 kg krabben. De Deense kotter „Karvan" kwam gisteren in Nieuwediep paling lossen. Hr. Ms. mijnenvegers ,Urk", „Schouwen" en „Vlietter" keerden van Terschelling terug, en de „Luymes" arriveerde uit Vlaardingen. Hr. Ms. ..Evertsen' en „Johan Maurits van Nassau" zijn gistermor gen vertrokken. Het is morgen hoog water om 9.55 en 22.05 uur, en laag water om 4.13 en 16.30 uur. De temperatuur van het zeewater was 8,0 graden Celsius. De dames B. Alsemgeest, M. Gouwen- berg. T. Groenewegcn. T, Penders en H. de Wit, leerling-verpleegsters var het St, Lidwina-ziekenhuis, zijn ge slaagd voor het A-diploma Ziekenver .degïng. Sevink toont een groot gezien duin- landsohap, wat ik het beste acht van zijn verdienstelijke inzending. In zijn zilvergrijze zee laat Schoonhoven een werkelijk goed schilderij zien. Breed en eenvoudig gedaan. Ook enkele aquarel len van deze schilder verrasten ons door hun goede kleur en compositie. Van der Wouw zou ik willen raden zich wat meer in de kleur te verdie pen. Ook de kleur van Graaf's schilde rijen is te monotoon. Zijn „Vletten op de Dijk" is wel groot van visie, maar te weinig overtuigend van kleur. Van het werk van Goes geef ik de voorkeur aan de serieus gedane stillevens. Van de grote inzending van Tiele- mans acht ik „Aan de Bar", „Mannen op de Dijk" en „Texels Landschap" de meest sterke uitingen. Blank en strak van handeling (hier en daar nog niet helemaal uit de verf) maken de stadsgezichten van De Ronde een- prettige indruk, Ober is de laatste tijd'zéér vooruitgegaan. In zijn'góed ge componeerde stillevens moet hij echter wat meer aandacht schenken aan de juiste afstemming van geel en rood. Het bloemstuk van mevrouw Klerk Rapis is volgens mij het beste van haar inzending. Een werkelijk goed schilderij. Vreeswijk acht ik belangrijk beter in het „Damesportret" dan in het bloemstuk. Een mooie, harmonische kleur Is te waarderen in de landschappen van Lu- ders en Seybel, terwijl ook de portret ten en krijttekeningen van eerstgenoem de zeer te waarderen zijn. Het stilleven met blauw kruikje en eieren van Pranger acht ik beter van kleur dan het schilderij met koperen vaas met Ribes. Henk Mebius trachtte op impressio nistische wijze het zonlicht te schilde ren in een bloemstuk. Het beste schil-j derij van zijn inzending. Bij de tekeningen van Zijlmans en Schoorl vielen enige zeer goede bladen op. Van Zijlmans troffen wij de goed getekende landschappen uit Indonesië en van Schoorl een gewassen O.I.-inkt- tekening en een aquarel met, roz.f.q, Eeri bezoek aan de expositie van de hier besproken werken, alle gemaakt door niet-beroepskunstehaars^ kan ik zeker aanbevelen. JAAP SAX. 71. Voor alle zekerheid zocht Jimmy di hele kapiteinshut af, maar hoe nauwgezet hij ook rond keek, er viel geen spoor van de kist met juwelen te bekennen. Jimmy begreep dat het wei nig zin had nog langer te blijven zoe ken. „Ik ga maar weer naar boven", bromde hij teleurgesteld. „Al mijn moeite is tevergeefs geweest. De kist is er niet meer en ik zou er wat liefs on der durven te verwedden dat iemand anders ons is vóór geweest. Die kist kan er niet op zijn eigen houtje van door zijn gegaan. Er zijn lieden geweest die zich over hem ontfermd hebben en het zal kapitein Toontje niet gemakke lijk vallen deze lieden te achterhalen Jimmy besloot echter niet geheel met lege handen naar boven te gaan. Hu gieep een der twee kisten die hij wél had gevonden en die vermoedelijk vol gepakt zat met persoonlijke zaken van de gezagvoerder. „Dan heeft-ie ten minste iets terug", dacht Jimmy. Hij duwde de deur van de hut zo wijd mo gelijk open en wurmde zich met de kist uit de kajuit. Maar hij had nauwelijks twee passen op het schuin liggende dek van de Prinses Allegonda gedaan, toen hu verschrikt terug deinsde.. Op geen drie meter afstand lagen twéé haaien op hem te wachten. Ze zwommen nau- welijks en ze keken hem met hun kleine vinnige oogjes nijdig aan. Bij hel voorbereiden van het winter- clubwerk in de speeltuin Visbuurt heeft het bestuur ernstig rekening moeten houden met de verwarmingsmoeilijk heden. In verband met de hoge kosten moest men er van afzien, de hele week door clubmiddagen en/of -avonden te organiseren. Besloten werd althans voorlopig alleen de Woensdag hiervoor te bestemmen. Het winterclubwerk wordt aangevan gen op Woensdag 5 November. De kleintjes, jongens en meisjes tot 6 jaar, zijn het eerst aan de beurt. Zij zijn van hal drie tot half vier welkom in het clublokaal. Het handwerkclubje voor de grotere meisjes valt van vier tot vijf uur, waarna de grotere jongens van half zeven tot half acht kunnen knutse len, tekenen en dammen. In de Lutherse kerk wordt heden avond om acht uur weer een avondwij- ding gehouden. De spreker is ds I. van der Knijff, Chr. Geref. predikant al hier. De liturg is dr J. A. Stellwag en het orgel wordt bespeeld door mevrouw van Hoek-Kiljan. Gisteravond heeft men in het Tivoli-theater middels de film „Kon—Tikt" d# expeditie kunnen meemaken, die een vüftal Noren en een Zweed in 1917 onder namen van Zuid-Amerika naar de Polynesische eilanden. De film werd door de mannen zelf vervaardigd en doet van zeer „nabij" een tocht van 101 aftgen 4p een primitief vlot over de Grote Oceaan voor u leven. Het doel van deze expeditie, onder leiding van Thor Heyerdahl, was, te trachten, diens theorie te bewijzen, vol gens welke wijze de bevolking van de Zuidzee-eilanden 500 jaar na Christus uit het Oosten zou zijn gekomen, uit Peru, en niet uit Azië, zoals algemeen werd aangenomen. Zijn vlot, Kon-Tiki genaamd, naar de Zonnegod van de In ca's, was een getrouwe nabootsing van de vaartuigen, die deze Inca's ongeveer 2000 jaar geleden gebruikten, en werd vervaardigd van bomen, aan elkaar ge bonden met henneptouw. Tijdens de overtocht, die tegen aller verwachtin gen in slaagde, trachtten de geleerden zoveel mogelijk het primitieve leven van vele eeuwen geleden te leiden. De dappere mannen, die avonturen be leefden, welke men in de twintigste eeuw niet voor mogelijk had gehouden, landden op het Raroia Rif van Polyne- sië, na zevenduizend kilometer varen. Heyerdahl en zijn metgezellen gaven hiermede het stellige bewijs van hun theorie. (Advertentie. Ing. Med.) VERJAARDAG. rRADUS is dol op ver- jaardagen en daarom zou hij stellig de eerste ver jaardag van „Accordeonola" hebben bijgewoond, ware het niet dat de plicht hem elders riep. Hij heeft ech ter onmiddellijk een uitge breide deputatie gecharterd, die vol oprechte vreugde enige uren in Casino heeft vertoefd. De jarige accor deonclub heeft met een reeks uitgelezen nummers bewezen, welk een bewon derenswaardig resultaat met een aantal gelijkge stemde accordeons te berei ken is. Er is zelfs muziek voo r dergelijke ensembles geschreven, zoals bijvoor beeld „La festa splendora welk pittig werkje „Acco.- deonola" die recht deed we dervaren. En dan die arran gementen van populaire wel luidende muziekjes als de „Lustspiel-ouverture", de wals ,.V eneta-qloeken" en „Auf Wiedersehen". Het was allemaal goed en plezierig, niet in de laatste plaats om dat de jeugd in het pro gramma zo'n werkzaam aan deel had. Wil van Oofjen le verde een keurige prestatie als soliste in het bekende ..Dichter und Batter", maar met. niet minder bewonde- rina werd aan Gradus ver teld over het spel van de -„(tnltinrian He^nn Dijkstra die parmantig (en vaardig!) de solo speelde in een char mant hloemenliedje. Dat .Accordeonola" verkeer' kenneliik in blakende wei- tand. en dat verheugt Gra- 'us niet alleen voor de le 'en. maar ook voor de dl ■ertpyr de heer J H. Stein. ■■oth van het ..Stedelijk". Heel begrijpelijk wilden de „accordeonolisten" zelf ook graag een poosje in de zaal zitten, zodat na de pauze het podium werd toever trouwd aan Kees Stet en de zijnen. Dit Alkmaarse caba retgroepje heeft nog een paar uurtjes welverzorgde en beschaafde kleinkunst ge bracht, tot de „Musical Ram- b Iers" onder leiding van Jaap Kwak tenslotte de danslustigen het hunne gaf. „Accordeonola", tot besluit een hartelijk „Proficiat!" van uw Gradus. die een volgend maal van de partij hoopt te kunnen zijn. SPAREN. MOET u horen: „Wanneer wij van mening zijn, dat wij glijden naar een samen leving van een andere struc tuur dan de oude; wanneer de sociale zekerheid nu op een andere manier dan vroeger door de mensen wordt nagestreefd; wanneer de oude dag van de massa beter verzekerd wordt; wanneer de wisselvallig heden van het leven wor den opgevangen door sociale politiek en verzekeringen, dan is het denkbaar, dat de mensen de noodzaak van spaarzaamheid niet meer zo duidelijk zien als voorheen; dat misschien het instinct tot sparen wordt afge stompt". Deze wijze woorden wer den gesproken door de Zweedse minister van Fi nanciën, cu hij voegde daaraan nog toe: „Wij moe ten een remedie zoeken, niet in die zin, dat we terug gaan naar een samenleving met de oude sociale onze kerheid. maar zo, dat wij mogelijkheden vinden om het sparen aan te moedigen, zelfs in een maatschappij, waarin de massa een vrij grote mate van sociale ze kerheid heeft. En het is on getwijfeld zo, dat de ko ninklijke weg daarheen is: de voorlichting". Hierdoor getroffen richt Gradus zich tot zijn lezers, mede op verzoek van de Nutsspaarbank, die met rasse schreden Wereldspaar- dag 1952 (op 31 October) ziet naderen. Hij vernam in dit verband nog. dat spaar banken van het zuiver sociale type, zoals hier ter stede de Nutsspaarbank. het eerst, in 1810, iii" Schotland werden opgericht. Tien jaar later telde ons land reeds een kleine vijftig spaarban ken, en dat aantal nam van jaar tot jaar toe. De Nuts spaarbank te Den Helder werd gesticht in 1843, ook al een heel tijdje geleden. Nog ouder dan de spaarban ken, veel ouder zelfs, is het sparen zelf. Het is vermoe delijk zo oud als de mens heid zelf, zij het met ver schil In vorm. En omdat Gradus niet van zins is per soonlijk het sparen te pro pageren, laat hij nu de mi nister weer aan het woord: „Zonder economische vrij heid geen geestelijke vrij heid. De mensen moeten leren begrijpen, dat het le ven niet zo zeker kan zijn, of het sparen schept een nog grotere zekerheid en bovendien een grotere eco nomische bewegingsvrij.- heid". En met dit al is het oog gericht op Wereldspaardag, de dag, waarop de spaar banken in het openbaar nog eens nadrukkelijk hun taak en doelstelling belichten. En gij lezers, dankt boven staande regelen aan Gradus toegezonden „overpeinzin gen.'. DUIFJE. AL weer een poosje gele- n den heeft Gradus in zijn rubriek melding gemaakt van een wit duifje, dat op zekere dag verdween uit het hok van een drie en een half-jarig jongetje uit de Kievitstraat. Welnu, fa milie Bas, deze vogel is waarschijnlijk terecht geko men. Het loont in elk geval de moeite een bezoek te brengen aan de heer T. Borgerding in de Keizer straat, die een wit duifje onder zijn hoede heeft ge nomen en met smart op de eigenaar zit te wachten. JUBILEUM. PRADUS verheugt zich in de wetenschap, dat zijn rubriek zeer „straf" wordt gelezen. En daarom komt ook hij nog eens terug op het Jubileum van wethou der P. S. van der Vaart, op dat een ieder goed wete wat gaat geschieden. De heer Van der Vaart is vijf en twintig jaar raadslid, en ter gelegenheid daarvan is er morgenavond in „Formo- sa" een huldigingsbijeen komst. Het comité, dat de huldiging heeft voorbereid, deelt mede, dat, in verband met de te verwachten grote belangstelling, de zaal van 19.30 uur af voor het pu bliek wordt open gesteld. Voor personen of verenigin gen die een speciale uitno diging hebben ontvangen, zal een aantal plaatsen worden gereserveerd. Met deze regeling kan Gradus zich verenigen. SCHOENEN. QRADUS vertelt het maar even, u mocht eens voor niets gaan! De schoenen ruilbeurs van de Helderse 'Stichting voor Soc. Werk, die elke Woensdagmiddag van vier tot vijf uur in de Hoogstraat wordt gehouden, kan hedenmiddag niet ge opend zijn. Volgende week draait men weer normaal, dus weest gerust. TRAM. j/IJK eens, omdat Gradus geen echte Nieuwedieper is, wist hij niets af van een trammetje, dat een jaartje of vijf en dertig geleden nog een dienst onderhield tussen Den Helder en Huis duinen. Ach ja, de -tijden veranderen zo! Het tram metje maakte zijn tocht over de Dijk, van de kluft bij de Weststraat tot het tegenwoordige „Badhotel", en stond aldus verscheidene mensen trouw ten dienste. Intussen heeft men uw stukjesschrijver al breed voerig ingelicht omtrent de mogelijkheden van dit voer tuig, dat, zo gaat Jiet ver haal, niet op eigen kracht de kromming bij Kaap Hoofd kon nemen. De pas sagiers moesten uitstappen en duwen. En weet u ook, dat er drie klassen waren? Nu schijnt het bij harde tegenwind aldus te zijn ge gaan: de eerste klasse mocht blijven zitten; de tweede klasse moest uitstappen en naast de wagen gaan lopen; de derde klassers moesten uitstappen en duwen. En toch schijnt er momen teel heimwee naar het tram metje te bestaan. Of nee, eigenlijk naar de rails, die dan niet in de Dijk moesten liggen, maar, zo luiden de wensen, in de Huisduiner- weg,' Voor wielrijders zou het namelijk gezonder en voordeliger zijn over een rail te fietsen dan over het „wegdek". Gradus meent, dat dit critiek is op de on effenheid van de Huisdui- nerweg. Hoe het ook zij, hier ziet u het befaamde trammetje. Liifkieker ver grootte- een foto. die hem door mej. Torree ter hand werd gesteld. Tijdens de lange tocht gebruikten de geleerden veel vis, die zich vrij gemakkelijk liet vangen. Een vin nige strijd werd geleverd tegen de haaien, die het vlot steeds volgden. Afgezien nog van de wetenschappe lijke betekenis, heeft de reis een ama teur-film opgeleverd, waarlijk enig in zijn soort. Hoewel het relaas eenvoudig is, komt ten volle aan het licht, welke opofferingen de zes onderzoekers zich hebben moeten getroosten. Wanneer het stormde kon uiteraard niet gefilmd wor den, en mede hierdoor, mede juist door het ontbreken van technische hulpmid delen, werd een zeer boeiende en leer zame film verkregen. Vanavond wordt „Kon-Tiki" voor het laatst vertoond. Wanneer men zich door het zeer mnHfff voorprogramma weet te worstelen, zal men met des te meer genoegen „Kon- Tiki" zien. De film duurt ongeveer een uur. In de Witte-bioscoop vieren Bop Hope en Jane Russell tot en met Donderdag avond triomfen in „De held op sokken". De Helderse Bruinvissen hebben gis teravond in de bovenzaal van café oanderse hun najaarsvergadering ge- nouden. De voorzitter, de heer H. Wil denberg, mocht een groot aantal leden wel Kom heten. Met genoegen werd vervolgens nogmaals geconstateerd, dat e P°loploegen het in de afgelopen zomer uitstekend hebben gedaan. Bruinvissen 2 werd kampioen, en net eerste zevental eindigde op de tweede plaats. De trainingsmoeilijkheden vroegen ae bijzondere aandacht. Het Marine- 's nog steeds gesloten, hetgeen op bomende zwemcom- wel wat vertraging zal geven, Besloten werd niettemin, met een da mes- en een herenteam aan de winter- competitie van de kring deel te nemen. uit het overzicht van de penning meester bleek, dat de financiële posi tie van de vereniging enige zorg baart, ye kas is nog niet leeg, maar de 1P ,s toch te zien. i De prijs, door penningmeester Mul oer beschikbaar gesteld voor hem of naar, die gedurende de zomer het meeste geld had ingebracht met de verkoop van vrijwillige entréebonnen idens de polowedstrijden aan de DijK, werd verdeeld tussen Drea Rijkers en de zusters Van de Oord. De schaakclub MSC speelde dert week voor de competitie de volgend* Partijen: Groep IA: J. Marsman (2)H. Her* derschee 0—1; k. Geus—IC. Lengers 1 -0; Groep 1B: A. C. Spoel—J. Smit 1- £0ep 2A; B- Knoppcr-G. Brand* hoff 0—1, h. Voerman—p. Kelder l-®> Groep 2B: A Rietdijk-J. Beun 0—Jl B. van der Kuyl—P. Bremer 0—1 Groep 3A: J. j. van 't OostenB. Adn* aanse ifr—Gr0ep 3B: G. Geus-J' Kramer 0-1; Gr0ep 4: f. Hilker-j; jijswijt 0-1; R. de Leeuw-B. van de feu vel 1—0; f. Doorn-J. Wallenburg —1; J. Minderman—E Krauth 0— Wallenburg—Jac. van der Kuyl <M> Minderman—R. de Leeuw 0—

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2