Vragen siaat vrij r Kinderkost Een feestelijk preludium op nieuwe toekomst van HOV Ministerraad van OEES bijeen 'n <P,eJwne,tj& inkt Cheferine .4 Duitse MS Vesta" aan de greep van het water ontrukt Nederlandse oorlogsgraven in het buitenland worden niet vergeten VERKOUDHEIDBSS'M'K Internationale rij- en wagenbewijzen voor vele landen afgeschaft Vier betrouwbare middelen in 1 tablet Lichters en drijftanks verzetten reuzenwerk Strenge straffen voor de L.S.K.-militairen nniiiiiiiiiiiiiiiiiM Jan van Gent komt weer thuis Protestcomité wenst een nationale petitie Binnenkort vergadering Nederland-Gemenebest Bejaarde wielrijder bij aanrijding gedood E. De Valera nog niet naar Ierland terug Ook de reders weigeren Afgekloven Schelvis'' DAF-!egerauto's bewezen haar kwaliteit Standaardvragen voor gebruik in de Navo-strijdmacht? Uitstekend spel voor select publiek Willem Andriessen schonk verrukking Autoradio s moeten echfer identiteitsbewijs hebben Nederlanders in Djakarta bleven rustig N N. Opvoeding Kerst- en Nieuwjaarspost voor het buitenland WOENSDAG 23 OCTOBER 1953 Met man en macht is er gisteren ge werkt om het Duitse ms „Vesta", dat op 17 September op de Nieuwe Waterweg is gezonken, te lichten. Lang tevoren was het schip reeds gelost en gisteren was het zover, dat men door middel van acht drUftanks en vier dryvende bok ken, met een totaal hefvermogen van 1600 ton, kon proberen het schip naar de oppervlakte te brengen. Toen om vijf uur het water op zijn hoogst was, werden de machines van de drijvende bokken aangezet en lang zamerhand kwam er beweging in de trossen, die de duikers aan het gezon ken schip hadden bevestigd. Het was een wirwar van kabels en kettingen, het geheel spookachtig belicht door grote schijnwerpers. Plotseling, het liep al tegen zessen, kwam de „Vesta" los van de bodem en een kwartier later Als de verkoudsheidskiemen zich vastzetten, raken uw ademhalingsorganen verstoot. Het natuurlijke afweermiddel, de bloeds omloop. raakt in de knel. U krijgt het be nauwd; de besmetting woekert voort. Geef de microben geen kans. Ga ze te Itif met MENTHO-REX. Wrijf borst, keel en rug er flink mee in en de 8 geneeskrach tige oliën van MENTHO-REX jagen het bloed weer door de weefsels. MENTHO- REX verdrijft de kou via de bloedsomloop, zonder dat u Iets hoeft in te nemen. Grote oot MENTHO-REX f. 1.25. (Advertentie. Ing. Med.) Knoeierijen bij de RAO Het hoog militair gerechtshof heeft gisteren uitspraak gedaan in een aantal zaken, welke verband houden met knoeierijen bij de R.A.O.-afdeling van de luchtmachtstaf. Degene, die deze knoeierijen aan het licht heeft gebracht, de eerste luit. H. N. P. uit Den Haag, werd door het gerechtshof schuldig be vonden aan het verstrekken van gefin geerde kwitanties en veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden, waar van vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, en een geld boete van 750 gulden subs. 150 dagen hechtenis. Voorts werd hij ontslagen uit de militaire dienst. De krijgsraad had hem tot zes weken veroordeeld, welke straf de advocaat-fiscaal bevestigd had willen zien. De boete van 200 gulden, die de krijgs raad aan de soldaat Th. J. W. had opge legd wegens verduistering van 600 gul den, werd door het hof conform de eis van de advocaat-fiscaal bevestigd. De vaandrig H. P. de B. uit Bussum werd veroordeeld tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden met 'n proeftijd van drie jaar en een geldboete van 300 gulden. Hij had 700 gulden ver duisterd.. De krijgsraad had hem alleen tot een boete van 300 gulden veroor deeld. De advocaat-fiscaal had een maand gevangenisstraf geëist met ent- slag uit de militaire dienst. Losse havenarbeiders eisen hogere garantielonen De arbeiders van de samenwerkende, Amsterdamse havenbedrijven, die nu eens voor het ene en dan weer voor het andere havenbedrijf tijdelijke werk zaamheden verrichten, stellen thans po gingen in het werk om het zogenaamde „garantieloon", dat hun tijdens hun me nigvuldige perioden van werkloosheid wordt toegekend, te verhogen. De directie van de Samenwerkende havenbedrijven stelt zich op het stand punt, dat dit een zaak van de vakbe wegingen is. Een kern van de betrokken arteiders heeft zich nu tot de desbetref fende bonden van KAB, CNV, NVV en CPN gewend, met het verzoek de zaak te mogen komen toelichten. waren boeg en achterluik zichtbaar. De „Vesta" was gelicht Of de pogingen volledig geslaagd zijn, is nog niet te zeggen. Men wil het schip op een zandbank zetten en dan het gat, da/t destijds door de aanvaring met het Deense ss „Otto Petersen" was ontstaan, dichten. De mogelijkheid be staat, dat men in het schip het lijk zal vinden van de Duitse opvarende Karl Reimers, die bij de ramp om het leven kwam en wiens stoffelijk overschot nog niet geborgen is. De Amersfoortse buschauffeur Jan van Gent, die een maand lang in New- York de plaats heeft ingenomen van zijn Amerikaanse collega George Bren- nan, zou naar verluidt hedenmiddag om half twee op Schiphol aankomen. Gratieverlening aan La ges Het comité van protest tegen gratie verlening van Lages, is in het Minerva- paviljoen te Amsterdam bijeen geweest „om nieuwe plannen te beramen". Men werd het er over eens dat de volgende taak van het comité zal zijn het Neder landse volk op te roepen tot medewer king aan „een nationale petitie voor het verkrijgen van de wettelijke garantie, dat oorlogsmisdadigers als Lages nim mer voor strafvermindering of -ver zachting in aanmerking zullen komen". Een aantal juristen heeft zich bereid verklaard, aldus het comité, een adres te formuleren, dat, ondersteund door de nationale petitie, aan de bevoegde instanties door het comité zal worden overhandigd. Het koelhuis „Amerika" van de N.V. Blaauwhoedenveem Vriesseveem aan de Oostelijke Handelskade te Am sterdam, dat enige jaren geleden door brand werd verwoest, zal worden her bouwd. De kosten zijn f 2.328.000. Een Nederlandse delesatle, geleid door luit-admiraal b. d. J. Th. Furstner, zal binnenkort te Londen een vergadering bijwonen, waarin met vertegenwoordi gers van het Britse Gemenebest zal wor den gesproken over het onderhond van Nederlandse oorlogsgraven in verschil lende landen. Er is onlangs een imperiale commissie voor de oorlogsgraven in het leven ge roepen, wier bevoegdheden zich o.m. uitstrekken tot Siam en Birma, waar tijdens de oorlog met Japan talloze Ne- Trillingsexoiosie te Laren Het raadsel is opgelost De raadselachtige ontploffing, welke Maandagavond door een drietal militai ren in de buurtschap Essen te Haren (Groningen) werd veroorzaakt, is thans tot klaarheid gebracht. Bij het onder zoek is komen vast te staan, dat het hier een oefening van de geluidmeetdienst van de artillerie betrof. De militairen waren er op uitgestuurd om op een willekeurige plaats een explosie te ver oorzaken, waarna een meetafdeling van de artillerie zou trachten uit te maken, waar zich de haard der explosie bevond. Gistermiddag werd een bejaarde wielrijder te Delft door een auto aan gereden, juist toen hij dé weg overstak. De man was vrijwel op slag dood. Hij had eerst een uit de richting Den Haag komende auto laten passeren, doch hij merkte niet op, dat daarachter nog een auto reed, welke bestuurd werd door een Rotterdamse dame. Hoewel minister-president de Vale ra zeer verlangend was vandaag naar Eire terug te keren, deed onderzoek op het laatste ogenblik het verstandig voor komen het vertrek uit het ooglijders- gasthuis te Utrecht nog enige tijd uit te stellen. Vermoedelijk zal het verblijf in het gasthuis nog met enige dagen worden verlengd. De Ierse ambassadrice in ons land, mevrouw J. MacNeill, die de premier uitgeleide zou doen, was gistermorgen tevergeefs naar Schiphol gekomen. 1 derlandse krijgsgevangenen de dood vonden. Op de vergadering zal verder gespro ken worden over de aanleg van Geme nebest-oorlogskerkhoven te Oosterbeek, Bergen op Zoom, Jonkerbos en Holten, alsmede de regeling van het bezoek van verwanten aan de oorlogsbegraafplaat sen in Nederland. In navolging van enkele bonden van koopvaardypersoneel, heeft thans ook de Nederlandse redersvereniging uit drukking gegeven aan haar gevoel van ernstige teleurstelling over de keuze van een ontwerp voor het koopvaardijinonu- ment te Rotterdam. De reders vragen zich af of de ge voelens van ons volk en in het bijzon der die van de nabestaanden van onze gevallenen ter zee, niet op gevoelvol ler, doch vooral begrijpelijker wijze in een monument kunnen worden uitge drukt. Het monument heeft in de Rot terdamse volksmond reeds de naam „Afgekloven schelvis" gekregen. Bedenk, dat uit een onver zorgde kinderhoest een zwakke borst kan over blijven. Bescherm Uw kleine met 's werelds beste hoestsiroop (Advertentie Ine Med In Nederlandse kringen van deskun digen acht men het niet uitgesloten, dat mettertyd de legervoertuigen, welke de Van Doome's automobiel- en aanhang- wagenfabriek te Eindhoven thans voor het Nederlandse leger bouwt, gestan daardiseerd zullen worden'en gebruikt door de gehele NAVO-strijdmacht. De eerste militaire voertuigen van de reeks van vele duizenden, die de „DAF" voor het leger aan het bouwen is, heb ben tijdens de legeroefening „Hold Fast" de zwaarste beproevingen glansrijk doorstaan. Een hoopvol teken, dat in Nederland gebouwde legerwagens, straks in geheel Europa zullen worden gebruikt, is de Amerikaanse order van 4.5 millioen dol lar, voor de bouw van artillerietrekkers en sneltankers. Deze wagens zullen door de Amerikanen aan de Navo-pariners worden geschonken. De productie in de civiele sector blijft evenwel het uitein delijke doel van de „DAF". In April 1953 zal een nieuwe fabriek geopend worden, waar de productie in de civiele sector ter hand kan worden genomen. ALS toetssteen voor de prestaties van de Haarlemse Orkest Vereniging kan het programma, dat gisteravond In het concertgebouw in Haarlem ten gehore werd gebracht, nauwelyks gel den. Want zowel de tweede sympho nie van Beethoven, als het pianocon cert van Grieg en de Piet Hein Rhap- sodie van Peter van Anrooy zyn stuk ken, die ieder orkest Jaar in jaar uit uitvoert. En hoewel het natuurlijk waar is, dat dirigent en orkestleden nimmer uitgestudeerd raken op de be doelingen van de componist, een zeker gemak van spelen brengt deze routine toch zeker met zich. Ik geloof dan ook, dal het concert van gisteravond eigen tijk niet als een criterium mag worden beschouwd, maar wel als een feestelijk preludium op een nieuwe periode in iet bestaan van de Haarlemse Orkest Vereni ging, die immers binnenkort haar naam gaat verliezen en in de muzikale registers van ons land dan Provincia le Orkest Vereniging zal zijn geheten. Het is gepast bij zulk een gelegen heid enige feestelijkheid ten toon te spreiden en hoe had de dirigent dat beter kunnen doen dan de lavenslustig- ste symphonie van Beethoven te la ten spelen, gevolgd door het onge compliceerde pianoconcert van Grieg, het pendant van het eveneens zeer bekende en geliefde concert van Schu- mann en door de muzikale grap op het thema van Piet Hein, die Peter Nederland heeft thans ook het Ge neefse verdrag met betrekking tot het internationale wegverkeer geratificeerd Dit houdt onder meer in, dat het Neder landse rij- en kentekenhewüs voor alle soorten voertuigen erkend wordt door de landen, die het verdrag eveneens ondertekenden. -\ Op de bijeenkomst van de ministerraad van de OEES, sprak de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, die als voorzitter fungeerde, het openingswoord. Een internationaal rij- of wagenbe- wijs is thans niet meer benodigd bij be zoeken aan Amerika, Cuba. de Unie van Zuid-Afrika, Tsjechoslowakije, Frank rijk, Monaco, Griekenland en Zweden. De autobezitters, die een radiotoestel in hun wagen hebben, zullen evenwel in het bezit moeten zijn van een iden titeitsbewijs voor hun radio. Deze be wijzen zijn kosteloos verkrijgbaar bij alle posten van ambtenaren van de in voerrechten in de plaats van inwoning, zowel als bij de grensposten. De uitgifte van nationaliteitsbewij- zen voor motorrijtuigen zal met in gang van 1 November a.s. worden gestaakt. De reeds uitgegeven natio- natiteitsbewijzen behouden echter voorlopig hun kracht Van hetzelfde tijdstip af zullen de nationale kentekenbewijzen, die na 31 October 1952 door de rijksdienst voor het wegverkeer worden afgegeven, te vens de functie van het nationaliteits- bewijs vervullen. Ook de te vervullen grensformaliteiten bij binnenkomst in Nederland of in het gebied van de Belgisch-Luxemburgse Economiscne Unie zijn aan de vervanging van het nationaliteitsbewijs door het kente kenbewijs aangepast. De eerste Nederlanders, die na de ongeregeldheden in Djakarta, in ons land terugkeerden, hebben verteld, dat de stemming onder de Nederlanders tij dens de incidenten goed was. Er was van een paniek niets te bespeuren en alleen de inheeme bevolking was wat zenuwachtig. De Indonesische regering had de toestand weer snel in de hand. Ook voor de Hollanders kwamen de ge beurtenissen volkomen onverwacht. In September is in ons land voor een bedrag van f 168,3 millioen aan nieuwe verzekeringen afgesloten. (Van onze parlementariër TOEN enige tijd geleden de Eerste Kamer achter gesloten deuren enige voorstellen moest behande len, was iedereen het erover eens, dat er belangrijke zaken aan de orde zouden komen. In een gister middag gehouden openbare verga dering werd onthuld w&t er des tijds nu eigenlijk besproken was Men heeft besloten tot afschaffing van het gebruik van de naamvals uitgang „N", in stukken, die van de Eerste Kamer uitgaan UET is dus niet meer zo, dat wij als I* parlementariërs DEN voorzitter horen spreken. Neen, deze hoogge plaatste functionaris moet het nu met destellen, precies als DE schoorsteenveger en DE vader van een groot gezin. VEN heel verlies, menen wij, die N. L Begrijpelijk, dat men over de ter aarde bestelling van deze zo be langrijke letter achter gesloten deuren moest bellissen. Dan blijft het althans tijdelijk „Jv.N. voelt u T\OCH ónze instemming heeft deze U moord binnenskamers op eon hoog geplaatste letter geheel! Want dit is een stap naar de vereenvovdi- ging van onze „officiële taal Mis schien beleven onze kind~kIn-d de dag, dat ook de ^derlandse officiële stukken de betiteling proza gaan verdienen. TER lezing bevelen wil voorlopig de Amerikaanse onafhnnk<>Hikhei s- verklaring aanren brillont stu>c taalvoor ieder die gevoel voor schoonheid heeft van begin tot sim begrijpelijk en ontroerend. griffier DEN UELAAS zal voorlonlg „DE net zo droog blijven als TWEE vragen werden gesteld over kinderen. De eerste vraag is, of een „test" nuttig is. Als men ergens op de wereld, of in ons land, bodem schatten veronderstelt, trekt men er op af om met de verfijndste hulp middelen van onze techniek, de aan wezigheid van die schatten vast te stellen en eventueel te ontginnen. Onder de kinderen zijn er velen met een hoge begaafdheid (die niet van rang of stand afhankelijk is). Die begaafdheid wordt meestal min of meer per toeval ontdekt.of nooit. Eer, test kan nu meewerken om die begaafdheid te ontdekken, waardoor de kostbare waarden van de geest ten dienste komen van de gemeen schap, inplaats van verloren te gaan. Zodat Mentor zo'n test zeker nuttig acht, zonder er onfeilbaarheid aan toe te kennen Een tweede vraag is deze: Er is een kind dat op school maar niet mee kan (of wil, voegt de moeder er aan toe), hoewel we er toch ge noeg achterheen zitten. Nu is dat „niet wil" meestal een bewijs van „niet kunnen", want interesse op brengen is óók wat. Maar is dat nu zo erg als een Kind niet leren kan? Het bosviooltje is een van onze schattigste bloempjes, maar een erg bescheiden bloempje. De allerbeste kweker is evenwel niet in staat, met welke kunstmidde'en ook, er een metershoge forse bloem van te ma ken, gelijk een zonnebloem. Zelfs niet, al bouwt hij er een hele kas omheen. Toch proberen veel ouders dit kunststukje wel in de opvoeding uit te halen. Tot schade van het lieve bosviooltje, dat op die manier een wanproduct wordt. Vooral wordt bij het kind een grondig minder waardigheids-complex aangekweekt. En hoe dwaas! Want zoals dat bos viooltje in het grote geheel van het bos een plaats heeft, zo ook, het kind dat niet leren kan. Weet u, dat deze kinderen erg veel stil verdriet heb ben? Dwing deze kinderen niet, leze res. Verzorg ze met extra veel liefde en u zult er schatten in ontdekken, van een soort die de samenleving ook erg nodig heeft. Dwaas QNZE Indische lezeres die zich be klaagt over de houding van vooral veel Nederlandse vrouwen, heeft he laas wel een beetje gelijk. Ze meten hen, die uit Indonesië komen af naar de maatstaven van een Hollandse vrouw. Er is zelfs soms haat. En vooral veel gebrek aan begrip en welwillendheid. Daar hebben onze Indische Nederlanders juist zoveel behoefte aan en.... recht op! Kun nen zij het helpen, dat het verloop der geschiedenis zo werd, dat zij werden verdreven uit het land hun ner vaderen. Hun warme land, waar het leven zo heel heel anders was, dan het hier is? Niet slechter of min derwaardiger, alleen anders. Net zo, als wanneer een Hollandse vrouw opeens naar Indonesië zou moeten verhuizen. Onlangs las Mentor dat slechts 3% van hen hier slagen. Deze mensen, die vaak have en goed en geld verloren, hebben er recht op, dat ze vriendelijkheid en begrip ont moeten. Ze moeten worden geholpen bü het acclimatiseren en wennen aan de Hollandse levensstijl en aan alles wat hier zo heel anders is. Namens onze Indische lezeres wil Mentor er hier dan ook nog eens goed de aan dacht op vestigen. Vooral nu er nog tienduizenden raar Holland zullen komen, omdat ze verkozen de Neder landse vlag trouw te blijven. Niet onherroepelijk INDIEN bij echtscheiding de rechter een onderhoudsbijdrage heeft vast gesteld, is die niet onherroepelük. Voor beide partijen niet. Want als er zich veranderingen ten goede of ten kwade voor doen in de financiële positie van een der partijen, kunnen ze ieder voor zich een verzoek rich ten tot de rechter, om verlaging of verhoging van de alimentatie. Gaat de gewezen echtgenoot meer verdie nen, dan kan zijn vroegere vrouw verhoging vragen. Omgekeerd: gaat die man minder verdienen dan kan hij vragen om verlaging van de on derhoudsbijdrage voor zijn vroegere vrouw. Schade HE eigenaar van de woning heeft geiyk, lezer. De bedoelde schade aan de woning is aangebracht door de onderhuurder. Maar wettelijk heeft de eigenaar helemaal niets met die onderhuurder te maken, doch al leen met de man die het huis huur de. Dus met u, de hoofdbewoner. Dus bent u tegenover de eigenaar voor die schade aansprekelijk. Maar u kunt de schade weer verhalen op die onderhuurdei, al behoeft de eigenaar niet te wachten tot u hier mee bent geslaagd. Misversland MEEN, lezeres, Je dame waar u ln de kost was, heeft volkomen ge lijk. U huurde de kamer „per maand" en dat wil niet zeggen per 4 weken ofzo, maar per „kalendermaand". Uw opzegging per de vijftiende - tegen de vijftiende van de d.a.v. maand, is niet juist. U kunt pas tegen de eerste opzeggen en moet dus die volle maand nog betalen. Die dame kan op goedkope manier haar vordering innen, maar het zal u heel wat geld kosten. Dusmaar liever betalen. De cursus ALS u een overeenkomst met een schriftelijke cursus aangaat, bent u gehouden hiermee tot het (bittere) einde door te gaan. Kwesties als: ik kwam zonder werk, ik werd ziek. de cursus blijkt te zwaar voor me, doen daar niets aan af. Ook niet een waarschuwing in de courant tegen ONZE lezers kunnen kosteloos antwoord krijgen op vragen en moeilijkheden, bijvoor beeld over: juridische aangelegen heden, woning-kwesties, huwelijks moeilijkheden, opvoedingszorgen, sociale-verzekeringswetten, assu rantie-zaken, persoonlijke geeste lijke moeilijkheden, enz. U schrijft aan de redactie en vermeldt, links op de enveloppe: Mentor. Desge wenst krijgt V persoonlijk ant woord en wordt Uw brief niet in de krant behandeld. Alles wordt strikt vertrouwelijk afgedaan. bepaalde cursussen. U tekende en moet betalen. De cursus vervolgt u ook, zonder genade. Want, eerlijk is eerlijk, het gaat de cursus om uw geld. Om nog meer kosten te voor komen, lezer, is ons advies: betalen. De spijbelaar UEN kind kan wegens spijbelen niet door de politie worden gestraft. Daar zijn geen wettelijke bepalingen voor. Wel kan de politie een leer plichtig kind, dat tijdens schooltijd ergens op straat wordt aangetroffen, naar school brengen. Overigens, leze res, maakt u niet al te ongerust over uw spübelaartje. Wie onzer heeft het nooit eens gedaan en zich dan aan- vankeiyk als een held g-voeld na het verkiezen van de vrijheid. Ja, later kwam dan de angst.... DIE was nog méér straf dan regeltjes schreven. Van de held bleef niet veel ovei. De noodwet JNDERDAAD moet ook hetgeen u „in natura" verdient, worden geteld bij het maximum van f 50 dat u per jaar verdienen mag. MENTOR. griffier. van Anrooy zich in zijn zeer jonge jaren hy was nog op de HBS veroor loofde. Men moet op zo'n concert eigenlijk véél vergeven: de muziek heeft daar nu eenmaal niet alléén het woord, want de solist Willem Andriessen moest een aanslag op zijn concentra tie verduren, toen hij, vóórdat hij aan de vleugel plaatsnam, werd gehuldigd met zijn 65ste verjaardag, die hy Sa terdag viert. Trouwens, met alle eer bied voor de aanwezige leden van 28 gemeenteraden uit de provincie, met burgemeesters, raadsleden en secre tarissen, bovendien van de leden van provinciale en gedeputeerde staten met de Commissaris der Koningin, dr J. E. baron de Vos van Steenwjjk, aan het hoofd, door deze omstandigheid voelde men, dat het gezelschap toe hoorders anders was samengesteld dan bij normale concerten het gevat is. Dit nam niet weg, dat het orkest onder leiding van zijn dirigent Toon Verhey vooral Beethoven uitstekend heeft gespeeld; misschien wat schools hier en daar, maar altijd nauwgezet en in het prachtige Larghetto zelfs bijzonder geïnspireerd. Ik moet zeg gen, dat ik de H.O.V. buiten Haarlem nog nooit zo heb gehoord als gister avond, waaraan de eigen omgeving in een acoustisch voortreffeiyke zaal niet vreemd zal zijn. In Grieg was de begeleiding min der gelukkig; vaak te dik van toon, hetgeen in het toch al zo weke des- dur-adagio tot onduidelijkheden leid de. Willem Andriessen is een ont zaglijk gevoelig pianist, die zijn in strument laat „zingen" en wiens tou cher, geloof ik, in de loop der jaren nog verfijnder is geworden. Hij heeft ons ogenblikken van verrukking ge schonken en het afgespeelde Grieg- concert op sommige momenten van geheel nieuwe kleur voorzien. De Piet Hein Rhapsodie is een echt narade-stuk, een publiek-stuk, dat fris van de lever uit de snaren moet vliegen. Welnu. Toon Verhev gaf zijn accuratesse niet prijs, maar bood niettemin alle partijen volop de kans om te schitteren. De H.O.V. heeft al met al duidelijk bewezen haar plaats temidden van de andere orkesten in ons land waard te zijn. Ik hoop van harte, dat zeer bin nenkort aan de economische onzeker heden een einde zal worden gemaakt, opdat dirigent en musici zich onbe kommerd kunnen overgeven aan een van de schoonst denkbare taken: zich dienstbaar maken aar. de muziek. Dat ieder van ons daarbij een ro. te ver vullen heeft, is een gedachte, die aan het slot van het concert als niet de minst belangrijke overbleef. Concer ten ziin er namelijk om nazocht te worden! H. M. K. Alleen voor verzending per zeepost Correspondentie die ter gelegenheid van Kerstmis en Nieuwjaar naar het buiten land per zeepost wordt verzonden, moet, wil zij de geadresseerden op tijd berei ken, ter post zijn bezorgd op de achter ne bestemmingen opgegeven data. De overtochtsduur is berekend tot de eveneens achter deze landen vermelde plaatsen, voor andere bestemmingen is het gewenst eerder te posten. Algerie (Algiers): 13 December; Argen tinië (Buenos Aires)19 November; Au stralische Statenbond (Perth, Adelaide. Melbourne, Sydney): 8 November; Bel gische Congo (Leopoldstad)29 Novem ber; Bolivia (La Paz): 19 November; Bra zilië (Rio de Janeiro, Santos)30 Novem ber; Brits Guyana (Georgetown): 24No vember; Canadt (Montreal); 8 December; Chili (Santiago): 19 November; China, Nationalistisch gedeelte (Taipeh): 1 No vember; China, overig gedeelte (Peking): 29 November; Columbia (Barranquilla); 8 November; Cuba (Havana): 15 Novem ber; Egypte, brieven en briefkaarten (Cairo): 18 December; Egypte, overige stukken (Alexandrië, Port Said)6 De cember; Hong-Kong; 8 November; India (Bombay): 8 November; Indonesië (Dja karta): 25 November; Irak (Bagdad): 3 December; Iran (Tel-eran): 2# «ovembw Israël (Halta, Tel Aviv): 6 December; Japan (Tokio): 12 November; Libanon (Beyrouth): 3 December; Malakka (Singa pore): 22 November; Marokko (Casablan- ea): 10 December; Mexico (Mexico-City) 26 November; Midden Amerika, niet met name in deze opgave vermelde staten: 12 November: Nederlandse Antillen (Wil lemstad, Oranjestad): 24 November- Nw Guinea Ned. gedeelte (Sorong, Manókwa- ri, Biak, Hollandia): 26 October; Nieuw Zeeland (Wellington): 1 November- Pa kistan (Karachi)8 November; Parkguay (Asuncion): 19 November; Philipph'nen (Manilla): 12 November; Suriname (Pa ramaribo) 24 November; Syrië (Damas- cus): 3 December; Tunis (Tunis): 13 De cember; Unie van Zuid-Afrika (Kaap stad): 29 November; Uruguay (Montevi deo): 19 November; Venezuela (La Guai- VoV, i24o ^°Vemuer: Ver' Staten (New rk)3 December; West Afrika (Dakar Freetown, Takoradi, Lagos): 19 Novem- ber. De vier geneesmiddelen van Chelarine „4 worden door doktoren in de hele wereld aan hun patiënten voorgeschreven. Ze zijn volkomen betrouwbaar en hebben millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep. Vf BEROEMDEGENEESMIDDELEN IN EEN TABLET 'n 4(je doet wonderen! (Advertentie, Ing. Med.)

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3