IJSELMEERVLOOT ZAL TOT DE HELFT WORDEN TERUGGEBRACHT LAATSTE NIEUWS Melkslijters wensen maatregelen tegen onwillige veehouders Van Fleet wordt teruggeroepen „Wij zijn vergeten Nederlanders' Oudste en jongste vissers gaan van boord De uitvoering van de Zuiderzeesteunwet heeft slecht voldaan Geschikte mensen Zinnebeeldige stank Vissers aan het woord Plan voor kanaal Donau-Main Denen wijzen Russisch protest af Ze geven het nog niet op Frankrijk moet eventueel uit de V.N. treden" Sowjet-huwelijkswetgeving in Tsjecho-Slowakijë Reeds 3600 arrestanten in Kenya Oostduitsers zonden acht Amerikaanse tanks terug Nieuwe wet op smaadschrift in Engeland Wervelstorm teistert de Philippijnen en Annam BRITSE PARLEMENT IS GESLOTEN Bondsdag wijst doodstraf in West-Duitsland af Italianen slaags met de Australische politie Brigade-generaal Couzij benoemd tot gen.-majoor CMV bemiddelt als de melkprijzen vrij komen Een moeilijk probleem Ook Britse interesse voor Latijns-Amerika Maarschalk Goworrof in het centrale partijcomité Bruiloft in verloflokaliteit Inauguratie van prof. mr. P. j. Oud als hoogleraar VRIJDAG 31 OCTOBER 1952 DE VISSERSBEVOLKING ROND het IJSELMEER vraagt zich. nu de inpol dering «P snelle w«ze vordert, met grote ongerustheid af of van overhelds- wege wel voldoende zorg zal worden besteedt aan hen die door deze Inpoldering gedupeerd worden. Zeer binnenkort zal de Useln,ecrvloot, bestaande uit 855 vaartuigen, tot de helft worden teruggebracht en wanneer men bedenkt dat tot beden van regeringswege nog niets is gedaan om aan deze moeilijkheden tege moet te komen, dan beseft men hoe gerechtvaardigd de actie is die door de Combinatie van IJselmeervissers (Covy) wordt ondernomen om een rechtvaar dige oplossing van dit probleem te verkrijgen. Deze actie beoogt in de eerste plaats een herziening van de Zuiderzcesteunwet 1925 te verkrijgen daar deze ,n de huidige vorm niet voorziet in de sociaal-economische problemen welke met de op handen zijnde afvloeiing gepaard zullen gaan. PR IS MEDE DOOR deze actie reeds L1 een goed bericht gekomen en wel dat binnenkort een interdepartemen tale commissie in het leven zal worden geroepen waarin de problemen van de afvloeiing en ook de gevolgen daarvan zullen worden bestudeerd. De Covy ijvert er thans voor dat de belangheb benden een ruime stem in dit college zullen hebben en bovendien wordt er naar gestreefd dat de taakstelling zeer ruim zal zijn. Maar met dit alles is nog geen enkele zekerheid verkregen. Hoe zal een recht vaardige afvloeiing worden verkregen, maar bovenal wat zullen de oudere en jongere vissers die uit het bedrijf moe ten trekken slechts de middengroep zal blijven aan toe zijn? Zullen de oudere vissers weer een uitkering ont vangen, die zoals dat in het verleden maar al te vaak het geval was, gelijk staat met een bedeling van de armen zorg. En wat kunnen de jongeren, die op herscholing zijn aangewezen, feite lijk kunnen verwachten na een uit spraak van de minister dat „elkeen die na 1932 'in de visserij is gegaan, dat deed voor eigen risico"? Kan de regering, die na 1932 vaak morele steun en zelfs credieten aan die vissers verstrekte, hiermee volstaan. Daarom dient een wetswijziging te worden voorgesteld in die zin dat als datumgrens voor het belanghebberschap niet langer 1918 maar het tijdstip wordt aangenomen waarop begonnen werd met de N.O.- Polder. Hierdoor Wordt de mogelijk heid geschapen dat niet alleen de kin deren van de vissers van 1918 maar ook hun kleinkinderen overheidshulp bij herscholing krijgen. Met klem werd door de vissers gepro testeerd tegen de opvatting in ambte lijke kring als zouden afgevloeiden IJselmeervissers niet voor herscholing geschikt zijn, met het gevolg dat zij het niet verder dan brug- of sluiswachter kunnen brengen. Tot die conclusie was men in ambtelijke kring gekomen om dat een aantal vissersjongens, die in een hun oneigen sfeer werden getest, zeer gesloten waren geweest. De be treffende ambtenaar bij dit onderzoek had toen gezegd: Met die lui is niks aan te vangen. Een later gehouden psychotechnisch onderzoek van elf wil lekeurige vissers uit Elburg toonden aan dat de mogelijkheden van herscho ling wel degelijk aanwezig zijn. TN EEN DONDERDAG te Enkhuizen 1 gehouden bijeenkomst waar over de ze problemen werden gesproken, ver telde burgemeester Krijger van de Lemmer, als voorzitter van de vereni- De Düsseldorfse rechtbank heeft Woensdag een r.k. geeste lijke en zes van zijn parochianen vrijgesproken, die met stinkbom men en met volksoplopen tegen een door hen als immoreel be schouwde film hadden geprotes teerd. Het openbaar ministerie had tegen de geestelijke, dr Klinkhammer, en een van zijn medebeklaagden een half jaar ge- eist. Voor het uitspreken van het vonnis verklaarde dr Klinkham mer, dat de eigenlijke verant woordelijken voor het relletje de Bondsregering en de landsrege ring waren, omdat zij de ver toning van de film door de politie hadden laten beschermen. De rechtbank overwoog onder meer, dat de stinkbommen slechts symbolisch waren bedoeld, name lijk ter illustratie van wat de demonstranten het „stinkende" van de film achtten. ging van Zuiderzeegemeenten, van de noodzaak om de vissersplaatsen die een structurele verandering, tengevolge van deze afvloeiing, zullen ondergaan tot ontwikkelingsgebied worden verklaard. In de verkregen polders wordt ge streefd naar een geselecteerde bevol king, zodat behoorlijke voorwaarden voor herscholing noodzakelijk zijn, Vissers uit Hoorn, Harderwijk, Bun schoten en Volendam uitten vervolgens tal van grieven over de uitvoering van de huidige Zuiderzeesteunwet. „Wij zijn vergeten Nederlanders", zei de heer Jansen uit Harderwijk. Iedereen weet van de millioenen, die worden uitgege ven voor de inpoldering, maar van het drama dat zich hierbij afspeelt weet niemand". Toen deze visser om tege moetkoming verzocht voor de herscho ling van zijn drie zoons, kreeg hij te antwoord: „Je kunt het zelf wel beta len". De papieren betreffende de her scholing geven een wel weinig bemoe digend beeld. In 1951 werd door het Mi nisterie van Waterstaat voor dit doel f 45000 begroot, in 1952 f 40000 en voor 1953 f 30000. De heer Th. Zwarthoed uit Volendam vond het wel zeer vreemd, dat waar enerzijds op inkrimping van het vissersbedrijf wordt aangedrongen, anderzijds vorig jaar 23 definitieve ver gunningen om op het IJselmeer te vis sen werden verstrekt. De heer Bode uit Kampen sprak van willekeur en he kelde de almacht van de directie der Zuiderzeewerken, welke er ambtenaren op uit stuurt die nog nooit water hebben gezien, met het gevolg, dat b.v. een rijk visgebied als het Zwarte Meer bij Ramspol niet bevist mag worden. De IJselmeervissers luiden thans de klok; zij zullen die blijven luiden, zo werd desgevraagd geantwoord, tot hen recht zal worden gedaan. Stellen zij te hoge eisen? Men kan daarop zelf het antwoord geven, wanneer men weet dat de Oostpolder vierhonderd millioen gulden zal kosten en speelt dan een mil lioen meer voor de daardoor gedupeer den een rol? (Advertentie. Ing. Med.) een die Alexander Pohl, de leider van groep Oostenrijkse industriëlen, belangstelling heeft voor een nieuwe verbinding geheel te water tussen de Noordelijke Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee heeft bij zijn vertrek uit New York gisteren medegedeeld, dat dit plan op het ogenblik dichter bij ver wezenlijking is dan ooit te voren. Hij zeide, dat bij de wereldbank een aanvrage is ingediend voor een lening van 45 pCt. van het kapitaal, dat no dig is voor de voltooiing van het pro ject. Het verzoek werd geruggesteund door belanghebbenden in Oostenrijk, West-Duitsland, Nederland en België en terugbetaling van de lening zal gega randeerd worden door de regeringen van genoemde landen. Een vorig ver zoek, dat alleen geruggesteund werd door Westduitse belanghebbenden, is van de hand gewezen. Het project, dat naar schatting onge veer 250 millioen dollar zal kosten, zou aanleg van een kanaal tussen Donau en Main met zich brengen. De Hitler-rege- ring heeft in 1938 reeds een klein deel -an de voorgestelde waterweg aanleggen. doen Navo geen aanvals organisatie De Sowjet-Unie heeft een October j.1. bij de Deense regering geprotesteerd te gen de mogelijkheid van het legeren van Westerse geallieerde strijdkrachten op Deens grondgebied. Dit protest is woensdag door Denemarken beant woord. In dit antwoord verklaart de Deen se regering, dat haar buitenlandse po litiek is gegrondvest op de krachtige overtuiging dat het Noordatlantische verdrag een uitsluitend verdedigend ka rakter draagt en dat het noch tegen de Sowjet-Unie, noch tegen enige ander land is gericht. Denemarken kan er dus Het mede instemmen, dat in verband Het het Atlantische Pact genomen maat regelen een bedreiging zouden kunnen Vormen van Sowjet-Rusland of van enig ander land. Indien dit wel zo zou zijn, rou Denemarken daraan nooit mede- Werken, aldus een verklaring van de De nse minister van Buitenlandse Za- n, Kraft, in de volksvertegenwoordi ging. De politie heeft te Hannover drie ton communistisch propagandamateriaal in beslag genomen. Het materiaal, dat in Oost-Duitsland gedrukt is, behoorde toe aan de verboden FDJ, een communis tische jeugdorganisatie, en was be stemd voor verspreiding in Noord- Duitsland. Een lid van de FDJ is gear resteerd. Tien Franse conservatieve volksver tegenwoordigers hebben in een schrif telijke verklaring de eis gesteld, dat Frankrijk uit de Ver. Naties zal treden, indien de klachten over de Franse po litiek t.a.v. Marokko en Tunis niet van de agenda der Algemene Vergadering worden afgevoerd. De verklaring is onder meer gete kend door Bardoux (gemagtigd-con- servatief), voorzitter van de Commissie voor Buitenlandse Aangelegenheden van de Nationale Vergadering, gene raal Aumeran (gematigd-conservatief) en door de gewezen bevelhebber van het Franse bataljon in Korea, generaal Montclar. Het Tsjechoslowaakse dagblad „Lud" meldt, dat de Tsjechoslowaakse volks vertegenwoordiging binnenkort een wetsontwerp zal bespreken, dat bepaalt dat Tsjechoslowaakse burgers voortaan slechts dan met onderdanen van andere landen in het huwelijk zullen kunnen treden, indien hievoor tevoren door het ministerie van Buitenlandse Zaken toe stemming is geven. Dit zal ook gelden voor buiten Tsjechoslowaki.je te slui ten huwelijken, indien een der partijen Ts.iechoslowaaks burger is. indien dit wetsontwerp tot wet wordt verheven, zal de Tsjechoslowaakse hu welijkswetgeving in overeenstemming met die der Sowjet-Unie zijn gebracht. Het hoofdbureau van politie te Nai robi heeft medegedeeld, dat sinds het afkondigen van de noodmaatregelen, nd tien dagen geleden, ruim 3600 inboor lingen zijn gearresteerd. In het gebied van Nairobi zijn meer dan 2300 arres taties verricht. Een woordvoerder van de regering van Kenya heeft gisteren bekend ge maakt, dat meer dan 500 Afrikanen zijn opgepakt in een grootscheepse klopjacht door Britse militairen langs het oerwoud op de hellingen van het Aberdarex-gebergte. Honderden mili tairen doorzochten de dichte bamboe bossen, waarin duizenden Kikoejoe's het afgelopen weekeinde zijn gevlucht. Acht Amerikaanse tènks, die giste ren van West-Duitsland via de door Oostduits gebied lopende - spoorweg naar Berlijn zouden worden vervoerd, zijn door Oostduitse spoorwegbeamb ten aangehouden en teruggezonden. Het is de eerste maal, dat iets der gelijks gebeurt. Eerder in deze maand b.v. werden nog zes tanks van het zelfde type op die wijze naar Berlijn overgebracht. De Amerikanen zijn n.1. bezig de „Pershing-tanks", die ge bruikt worden door eenheden in West- Berlijn, te vervangen door de nieuwe re „Patton"-tanks. De Oostduitse amb tenaren gaven als reden voor hun weigering op, dat de tanks te zwaar en te breed waren voor de spoorlijn. De nieuwe wet op smaadschrift in Groot-Brittannië, waardoor schrijvers en nieuwsbladen meer beveiligd wor den tegen processen van lieden die op schadevergoeding uit zijn, is thans door het parlement aangenomen en aan de Koningin ter goedkeuring voorgelegd. In verband met het besluit om in Oostenrijk algemene verkiezingen te doen houden, zal het parlement vroeg tijdig worden ontbonden. De nieuwe Nationale Vergadering zal op 24 Maart 1953 voor het eerst bijeenkomen. (Ongec jrrlgeerd) New Yorks b'ad meldt Opperbevelhebber in Korea Het New Yorkse blad Daily News weet te melden, dat generaal James van Fleet, de opperbevelhebber der verbonden troepen in Korea, van zijn bevel zal worden ontheven en naar Amerika teruggeroepen. Het officiële bevel schijnt te worden geheim gehou den tot na de verkiezingen, maar het blad meldt zeer nadrukkelijk, dat het bestaat. Enige weken geleden heeft de New York Times al gemeld, dat de terug roeping van Van Fleet op handen zou zijn. De generaal sprak er toen zijn verbazing over uit en verklaarde, dat hij zich na zijn ontslag uit het leger zou terugtrekken. Zwaar beproefde gebieden opnieuw gehavend Twee belangrijke steden in Indo- China, Hue en Tourane, zijn ernstig ge teisterd door 'n wervelstorm, die Don derdag de kust van Annam uiterst zwaar heeft getroffen. De typhoon, die een snelheid heeft tot 200 km per uur, beweegt zich in West-Noordwestelijke richting, doch wordt nog tegengehou den door de Annamese bergen. Deze wervelstorm, de tweede die Indo-CBina in veertien dagen heeft beleefd, is eerst over de Philippijnen gegaan en heeft daar volgens de laatste berichten nog eens duizenden personen dakloos ge maakt. Tot dusver is bekend, dat er zes doden zijn en 21 vermisten. Ter gelegenheid van de sluiting van het parlement is in het Hogerhuis de traditionele rede van koningin Elizabeth voorgelezen. Hierin gaf de Koningin een opsom ming van het werk van de regering. De Westduitse Bondsdag heeft zich gisteren in een tweetal stemmingen te gen wederinvoering van de doodstraf uitgesproken. Een wetsontwerp van de Duitse Partij", dat de wederinvoering van de doodstraf beoogde, werd met 216 stemmen tegen, 103 en 10 onthoudingen verworpen. Ook een motie, waarin om wederinvoering van de doodstraf voor de zwaarste misdrijven werd verzocht, werd verworpen. Tweehonderd werkloze Italiaanse im migranten, die het bureau van de Itali aanse consul-generaal te Sydney (Aus tralië) wilden binnendringen om werk te eisen, zijn met de Australische politie slaags geraakt. Aan beide kanten vloei de bloed en pas nadat een honderdtal man versterking voor de politie was ko men opdagen, trokken de demonstran ten af. Gisteren is zoals reeds werd ver wacht bij K.B. met ingang van 1 November 1952 benoemd en aangesteld tot generaal-majoor bij het wapen der artillerie de tijdelijk benoemde brt gade-generaal J. H. Couzij. De gene raal-majoor Couzij is. zoals bekend is, bestemd voor de functie van comman dant van de eerste divisie. Gregorio Gaeta, een jonge huisva der uit de stad Sariaja op Luzon (Phi lippijnen), heeft in een vlaag van waan zin acht familieleden gedood en één van zijn buren verwond. De dames kunnen in het vervolg werkelijk op rozen lopen. Een Parijse ontwerpster kwam op het grappige idee in de hak van de schoen, die gedeeltelijk uit plexi glas is gemaakt, een rozenmotief te verwerken. Men kan zelfs kiezen tussen verschillende soorten rozen. De premier van India, Pandit Nehru (met donkere jas), bracht een bezoek aan kinderen in een lepra-kolonie te Assam. (Van onze speciale verslaggever) TIJDENS DE GROTE ledenvergadering, die de Noordhollandse Consumptte- melkvereniging gistermiddag in het Gulden Vlies te Alkmaar hield, ls uitvoerig van gedachten gewisseld over de klacht van een melkslijter, dat vele veehouders regelrecht melk leveren aan particulieren. Dit euvel heeft op ver schillende plaatsen In de provincie ernstige vormen aangenomen. Zo is er W Noord-Holland een betrekkelijk kleine gemeente, waar door de veehouders naar schatting zevenduizend liter melk per week regelrecht aan particulieren wordt verkocht. De gevestigde melkslüters durven hier niets tegen te ondernemen, daar zij anders worden geboycot in de verkoop van hun bij-artikelen en als verraders worden beschouwd. Het was niet de eerste keer dat dit probleem aan een beschouwing werd onderworpen. Reeds eerder werd de veehouders verzocht hun losse verkoop te staken, doch dit had slechts tijdelijk effect. Ook het ingrijpen van politie en C.C.D. heeft maar weinig resultaat. Ter vergadering werd medegedeeld, dat er enkele veehouders zijn die er een spe ciale koe op na houden voor de ver koop van losse melk van lagere kwali teit. Ook werd gewezen op de gevaren waar de consument zich aan blootstelt. Anderzijds verklaarden enkele slij ters dat zij veehouders kennen, die zich gaarne aan deze verkoop willen ont trekken, maar dit niet kunnen of dur ven te doen. Deze boeren zouden graag een scherp gestelde dreigbrief ontvan gen, om deze aan hun klanten te tonen en zich op deze manier aan de verkoop te onttrekken. De secretaris van de NoordhoUandse Consumptiemelkvercniging, de heer G. W. Kloos, zegde toe opnieuw aandacht aan deze materie te zullen besteden en zo nodig stappen te ondernemen bü de Stichting voor de Landbouw en melk fabrieken. IN HET jaarverslag werd met vreugde geconstateerd dat bij de overscha keling van de vereniging van publiek rechtelijke grondslag naar privaat rechtelijke grondslag, geen slijters voor het lidmaatschap hebben bedankt. Bij het financieel verslag bleek de balans te sluiten op f 13.951,23. De nota van verlies en winst over het boekjaar 1 Mei 1951 tot en met 31 December 1951 sloot op een bedrag van f 13.647,22 met een saldoverlies, af te boeken van het reservefonds, groot f 2398,49. De ont werpbegroting voor 1953 sluit op een bedrag van f 18.000, met een bedrag onvoorzien van f 540. Bij de verdere behandeling van de agenda kwam een voorstel uit Noord- Scharwoude aan de orde om te bepa len dat vóór 's morgens 8 uur niet mag worden gevent. Hiermede wilde men de klachten van de afnemers over de bezorgingstijden ontgaan. Het bestuur achtte een dergelijke bepaling niet wenselijk en de vergadering deelde deze mening. DIJ DE RONDVRAAG werd gevraagd D hoe het in het voorjaar zal gaan als de melkprijzen worden vrijgegeven. De heer Kloos antwoordde hierop, dat de vereniging prijsregelend moet optreden. Men moet prijzen vaststellen die een goede winstmarge garanderen, doch die in geen geval te hoog zijn. Daarbij is het van belang, dat de ver schillende rayons op elkaar zijn afge steld om ongewenste infiltratie in de randgebieden te voorkomen. In Londen is gisteren bekend ge maakt, dat Lord Reading, onderminis ter van buitenlandse zaken, op 9 No vember naar Zuid-Amerika zal vlie gen voor een reis van drie weken naar Brazilië, Uruguay, Argentinië, Chili en Peru. De reis heeft ten doel vriend schapsbanden aan te knopen en inlich tingen in te winnen. De communistische partij van de Sow- jetunie heeft bekend gemaakt, dat maarschalk Goworrof, tijdens de oorlog bevelhebber van het belegerde Lenin grad, in het centrale comité van de par tij gekozen is. Hij was reeds op het par tijcongres benoemd, doch zijn naam was door een vergissing niet gepubliceerd. Volgens voorlopige ramingen zal Zweden in het volgende begrotingsjaar 2.250 millioen kronen of vijf procent van zijn nationaal inkomen voor defen sie besteden. Dit is 750 mililoen kronen méér dan het bedrag van het lopende jaar. De heer Maramis van de Indone sische delegatie heeft op de Algemene Vergadering van de Ver. Naties me degedeeld, dat Indonesië zijn bijdrage tot de hulpverleningscommissite van dé V.N. voor Palestijnse vluchtelingen, zal verdubbelen tot 60.000 dollars voor het lopende belastingjaar. De voorzitter, dr D. Mol, deed in zijn openingsrede en bij het slot van de ver gadering een beroep op de leden om nauw te blijven samenwerken en zo doende sterk te staan als in het voor jaar de melkprijzen worden vrijgege ven. Proefproces om de sierke drank Is het in strijd met de Drankwet, dat een verlofhouder zijn zaak, waarin volgens de Drankwet geen sterke drank mag worden geschonken, verhuurt aan iemand, die er een bruiloftparty geeft en daar zyn gasten een borrel schenkt? Voor deze vraag werd gisteren de Alkmaarse kantonrechter mr F G Boerrigter gesteld, voor wie terecht stond de Alkmaarse ambtenaar M. J. Schop, die 23 Augustus JX een bruilolft gaf in een verloflokaliteit van de ver lofhouder P. J. Goudsblom, die deze lokaliteit aan hem had verhuurd. Ten bewijze daarvan had hij op de buiten deur een bordje bevestigd met het op schrift „niet toegankelijk voor het publiek". Dit had de rechercheur J. Krol niet belet aan de ajeterzijde het perceel binnen te gaan, waarna hij constateerde, dat er sterke drank werd geschonken. Hij maakte proces verbaal op en nam de jenever in be slag. Het gold hier een proefproces als gevolg van een controverse tussen de vergunninghouders en de verlofhou ders in Alkmaar. De ambtenaar van het O.M.. mr M. G. W. von Meyenfeldt, hield hier mede rekening. Hij achtte het ten Dste gelegde, overtreding van art. 59 sub 3 van de Drankwet, wettig en overtui gend bewezen en strafbaar. Hij eiste onder het voorbehoud van hoger be roep, ingeval van .vrijspraak, een boete van ƒ6.— subs. drie dagen, met ver beurdverklaring van de fles jenever. Mr A. Leesberg Jr. betoogde, dat de Drankwet een van de onzinnigste' en onduidelijkste wetten is, hetgeen voor de regering aanleiding was een nieu we drankwet op stapel te zetten. De onderhavige kwestie, of in een ver huurde vrloflokaliteit drank mag wór den geschonken, wordt nu zelfs door mr Herzberg in zijn commentaar op dit wetsontwerp ontweken. Spr. wag van mening, dat in dit geval niet van een publieke lokaliteit gesproken kan wor den. Hij grondde zijn mening op de uitleg van het woord „publiek" in Van Dale's groot woordenboek der Neder landse tayal. Z.i. was hier geen straf baar feit gepleegd en behoorde zijn cliënt te worden vrijgesproken. De kantonrechter zal over een week schriftelijk vonnis wijzen. Gistermiddag heeft prof. mr P. J. Oud in éen openbare senaatsvergade- nng in de aula der Nederlandsche Economische Hoogeschool te Rotter dam met een rede over „de verhou ding der verschillende overheidsmach ten" het ambt aanvaard van buiten gewoon hoogleraar in het Nederlands- staats- en administratief recht aan de ze hogeschool. Onder de talrijke belangstellenden bevonden zich o.a. prol mr C. P. M. Romme, dr J. Schouten en dr L. G Kortenhorst. HERDENKING GEALLIEERDE GESNEUVELDEN. Het Nederlandse Gorlogsgravencómité heeft de jaarlijkse herdenking van alle geallieerde gevallenen uit de beide we reldoorlogen voor 1952 vastgesteld op 15 November a s. De plechtigheden be ginnen om drie uur 's middags in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. rt! Rotterdam is een man aange- 1 (fn'*?le e in de ,aatste jaren kans toe heeft gezien zijn zwager f 3300 armer te maken. Zo af en toe deed h» een greep in diens geldkistje. J i li i 1

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5