Invoering overgangstarief voor telefoongesprekken r Stad en Omgeving De St. Nicolaas- Fa. J. N. QUERELLE „Nicolientjes" vierden hun eerste lustrum met vlot gespeeld stuk Bromfiets-laarzen Centraal Sint-Nicolaascomité in actie voor de feestelijkheden Jimmy Brown als diepzeeduiker Handbalverbond: plan voor zaalhand bal en een technische training Felle brand te Den Oever Geleidelijke wijziging van de apparatuur Kosten van plaatselijke gesprekken onveranderd Revue-avond voor MSF en Gezinszorg VBZ Haarlem 1 door HPSV 2 in eigen huis geklopt Tussen Haaks en Kuitje IN HET KORT Brand in patates-frites- kraam aan Rialtoplein Record-aantal inlagen op Wereldspaardag Veel succes met „Brand in afdeling lil' Mevrouw Nieuwenburg dankbare rol Breezand Ouden van Dagen weer „op siap Julianadorp JVC bezoekt Vrone K. Schenk houdt causerie weer in Anna Paulowna Voorlopig bestuur heeft zich voorgesteld Afscheidsmiddag in de Marinecantine Texel Urk BESOMMINGEN IfMUlDEN ^fANDAAG Is voor de telefoon-abonné's in Den Helder, Julianadorp, Breezand en Anna Paulowna een overgangsperiode ingegaan, wat betreft de bepaling van de kosten der gevoerde gesprekken. De voorgenomen tariefswijziging brengt mede, dat technische veranderingen moeten worden aangebracht in de appara tuur, waarmee de duur en de kosten van alle gesprekken tot nu toe worden vastgesteld. Dat kan niet op één dag gebeuren. De PTT heeft hiervoor de periqde van 6 November tot 20 December gereserveerd. Gedurende dit tijdvak zal een deel der gesprekken nog volgens het oude systeem worden geregistreerd en de rest volgens het nieuwe tarief. Na 20 December zal uitsluitend het nieuwe tarief gelden. Op de gesprekken binnen het eigen telefoonnet blijft het bestaande tarief (3 cent per gesprek, ongeacht de duur) van kracht. Dat geldt dus voor de aan geslotenen van Den Helder wat betreft hun gesprekken met andere telefoon- abonné's in Den Helder, in het alge meen voor alle gesprekken, die kunnen worden gevoerd zonder dat eerst een „kengetal" moet worden ge draaid. Voor alle andere gesprekken gaan drie tariefklassen gelden. Tariefklasse A wordt van toepassing voor gesprekken met aangeslotenen buiten het eigen net, maar binnen de sector waarin de netten Den Helder, Julianadorp, Breezand en Anna Pau lowna vallen. Voor de eerste minuut wordt volgens dit A-tarief 6 cent bere kend voor iedere minuut méér 3 cent. Tariefklasse B geldt voor gesprekken met aangeslotenen op de netten Cal- lantsoog, Dirkshorn, Hippolytushoef, De amusementsafdeling van de per soneelsvereniging „Marmag" heeft zich voor liefdadige doeleinden al op veler lei terrein verdienstelijk gemaakt. Zo ook gisteravond in de Marine-cantine, waar enkele dames en heren van deze vereniging ten bate van het Marine Sanatorium Fonds en Gezinszorg van de VBZ een aardig revue-programma ten tonele voerden. Nadat de voorzitter-hoofdbestuur van de Vereniging van Beroepsschepe lingen bij de Zeemacht, majoor W. Tae- kema, de talrijke aanwezigen had wel kom geheten, trad het gezelschap voor het voetlicht met een gedeelte van de revue, die op 2 December in „Casino" van stapel gaat. Wij kregen dus een voorproefje van de grappen en grol len, die de leden van Marmag binnen kort te wachten staan. Als straks de première komt, zal men er zich zelf van kunnen overtuigen, dat onder re gie van de heer M. H. de Bont de vro lijkheid hoogtij viert. Apart vermelden wij het optreden van de vooral in Marine-kringen zo populaire hawaiïanband „De Busschie ters", die een belangrijk aandeel had in het welslagen van deze avond. Na afloop dankte de voorzitter plaat selijk bestuur van het Marine Sanato rium Fonds alle medewerkenden har telijk voor het gebodene. De dames van het revue-gezelschap mochten bloemen in ontvangst nemen. Het tweede elftal van de Helderse politie heeft in Haarlem van zich doen spreken, door de gemeentepolitie al daar een 4—3 nederlaag toe te brengen. De overwinning werd behaald op bet eerste elftal welks spelers zich ver baasd afvroegen, hoe sterk HPSV 1 dan wel zou zijn. De Helderse doel punten werden gescoord door midden voor Vegter (3) en rechtsbuiten Loots. Vooral het laatste was van fraai ge halte. Hr. Ms. „Van Galen" en „Van Am- stel" hebben de haven gisteren verla ten. In Nieuwediép arriveerden Hr. Ms. „De Bitter" en de Deense palingkotter „Karvan". Het is morgen hoog water om 10.55 en 22.50 uur, en laag water om 5.05 en 16.55 uur. De temperatuur van het zee water was 10.1 graden Celsius. De heer W. A. Everards spreekt vanavond in de bovenzaal van café „Postbrug" voor de Nederlandse ver eniging van huisvrouwen over het on- itrwerp „Bescherming bevolking". Voor de buurtverenignig „Vrede en Vrijheid" wordt op Woensdagavond 12 November in Casino het toneelstuk „Onder één dak" van Jan Fabricius opgevoerd. COLLECTlE IS GEREED! Wie nu koopt, heeft een ENORME KEUZE uit onze prachtige voorraad DAMESTASSEN PORTEMONNAIES PORTEFEUILLES en niet te vergeten uit onze buitengewoon mooie sortering DAMES- en HERENPARAPLUIES. Breewaterstr. 5 b.d. Spoorstraat Kolhorn. Sint Maartensbrug. Modem- blik, Middenmeer. Nieuw Aimersdorp, Den Oever, Oostwaard. Oude Zeug, Schagen, Schagerbrug, Slootdorp. Wa- gendom. Wieringerwaard, Wieringer- werf, Winkel en 't Zand. Voor de eerste minuut wordt volgens het B-tarief 18 cent berekend, voor iedere minuut méér 6 cent. Tariefklasse C geldt ten slotte voor gesprekken met aangeslotenen op de overige netten! die automatisch bereik baar zijn. Hier kost de eerste minuut 36 cent, iedere minuut méér 18 cent. Voor gesprekken met netton, die nog niet automatisch te bereiken ziin, blijft het oude tarief van kracht. Bij de auto matische gesprekken, waarvoor het nieuwe tarief geldt, kopit de waarschu- wingstoon voor het einde van elke pe riode van drie minuten te vervallen. Deze toon zal men alleen horen tien seconden voordat de negen minuten „vol" zijn. dus tien. seconden voordat de verbinding automatisch' wordt ver broken. Vannacht om half twee is door on bekende oorzaak brand Uitgebroken in de houten patates frites-kraam van de heer Uyleman aan het Rialtoplein. De eigenaar was zelf niet meer aanwezig. De brandweer was er vlug bij, doch kon niet voorkomen, dat het interieur van de kraam uitbrandde. Op (le internationale spaardag wer den bij de Nutsspaarbank alhier weer verrasse.nde resultaten geboekt. Bijna vijftienhonderd stadgenoten hebben op die dag een bedrag op hun spaarbank boekje laten bijschrijven. Ruim een halve ton werd op de spaarbank inge legd. Het hoogste cijfer van aantal inla gen werd in 1951 genoteerd, n.1. 1473 posten. Thans was dit aantal 1493, waar mede een bedrag van f 50.875,23 o; spaarbankboekjes werd gestort. Om een indruk te geven van dc grootte van het aantal der ingelegde bedragen, volgt hier een gespecificeerde opgave: 15 posten beneden f 1; 322 pos ten van f 1 tot f 10; 1079 posten van f 10 tot f 100; 67 posten van f 100 tot f 500; 6 posten van f 500 tot f 1000; 4 posten van f 1000 en hoger. Het groot ste aantal posten inlagen gold derhalve bedragen tussen f 10 en f 100. Ook het' aantal nieuwe spaarders was hoog, namelijk 66, Op Wereldspaardag heeft de Post- fanfare voor het gebouw van de Nutsspaarbank een serenade ge bracht, die grote belangstelling trok. Deze muzikale hulde werd door bestuur en directie ongetwij feld in hoge mate gewaardeerd. il De jarige „Nicolientjes" hebben gisteravond in Casino de eerste opvoering gegeven van het stuk, dat werd gekozen voor het eerste lustrum. Weer is het wakkere groepje dames er in geslaagd, een stuk te vinden dat zonder de mede werking van mannen tot een goed einde komt. En ook ditmaal hebben de heren in dé geheel bezette zaal zich geen ogenblik „gepasseerd" gevoeld. Wanneer „De Nicolientjes" op de planken verschijnen, zou men bijna vergeten, dat er ook mannen op de wereld zijn. In „Brand in afdeling III" kwam wel een man voor, zij het ook op de achtergrond. Deze Bob was de beminde van Loes, die haar plaats moet inruimen voor een „betere partij", wanneer Loes door omstandig heden gedwongen op een zeepfabriek gaat .werken. Drie iilms over zomerreisj'e werden zeer gewaardeerd Het was een aardige gedachte van de RÜtoer-commissie, d« drie mannen van de verkeerspolitie uit Alkmaar, die de ouden van dagen deze zomer op hun tocht veilig door onze provincie en Friesland leidden, uit te nodigen voor de vertoning van de op deze reis gemaakte film. Toen zij, in een der eerste beelden, gedrieën op het doek verschenen, klonk een spontaan gege ven applaus: de dank van allen voor hun gewaardeerde medewerking! Deze film was zeker niet de minste van de drie, die vertoond werden on de cineasten, de heren A. Dekker en L. van Zanddijk, die dit belangeloos 'J-n gedaan, verdienden dan ook ion de lof die de heer Harder toezwaaide. Bijzonder geslaagd ween de opnamen, gemaakt vanaf det morturrtont op de Afsluitdijk. Tal van herinneringen aan Sneek, Oranjewoud en Leeuwarden zullen bij de deelne mers wakker geroepen zijn door de beelden uit die plaatsen, zoals dat even eens het geval zal zijn geweest bij hen, die de tochten van '47 en zelfs van '39 meemaakten en nu ook die reizen naar Amsterdam en Velsen weer voor zich zagen. Vooral bij deze films kwam, naast de vreugde, toch zeker ook wel een tikkeltje weemoed om de hoek kij ken om al degenen, die toen nog zo volop genoten en nu van ons zijn heen gegaan. Tractatie en een verloting, waarbij hoe bestaat het slager Rezelman een busje leverpastei en z'n vrouw een worst won (die ze echter weer voor verdere verloting beschikbaar stelden), vormden een prettige afwisseling. Een kluchtige film was het slot van het programma voor deze avond, maar de meeste oudjes bleven daarna, bij een gezellig muziekje onder leiding van de heer Siesling, nog geruime tijd bijeen. Zondag gaat JVC 1 op bezoek bij Vrone 1. De wedstrijd begint om 2 uur en de bus vertrekt om één uur. Waar schijnlijk speelt JVC met een invaller voor keeper Smit. die nog rust möet houden. JVC 2 ontmoet thuis DWOW 3 fWieringermeer). JVC 3 gaat naar Sint Boys 3 en JVC a speelt uit tegen Nieu we Niedorp a. Zondag wordt te Bussum een hand- bal-proefwedstrijd gesp&eld, waaraan dames deelnemen uit Noord-Holland. Utrecht en Haarlem. Vier speelsters van JHC zijn voor deze wedstrijd aan gezocht. te weten Joop en Truis Gou- wenberg. Geri Jongejan en Corrie Klein-Böt. Vrijdagavond houdt de afdeling Ju lianadorp van de Plattelandsvrouwen •etr bijeenkomst in café Prins Hendrik Voordeze vergadering is uitgenodigd de heer K Schenk, de coach van de Nederlandse Schaatsenrijders, die een causerie zal houden over de schaats sport. Tot deze vergadering hebben ook huisgenoten van de leden toegang. (Advertentie, mg. Meoj Arie van der Lugt heeft in dit stuk de wanverhouding getypeerd, die in een arbeidersgemeenschap kan bestaan tus sen „het witte boordje" en „de overall". In dit geval ging het om de kloof tussen de fabrieksmeisjes en het vrouwelijk kantoorpersoneel van de zeepfabriek. Het kon er heet toegaan op de „Purgo" dat heeft Arie van der Lugt in menige scène aangetoond. De tonelisten hadden goed begrepen, waar het om ging. al slaagden zij er niet altijd in. de vinnige verbetenheid, waarmee beide partijen soms tegen el kaar optornden, ten volle uit te druk ken. Mevrouw Nieuwenburg. als het fa brieksmeisje Sientje Blom, haalde ech ter uit haar rol wat er in zat. Sientjes ongezouten, maar dikwijls hevig ge peperde, opmerkingen kwamen er uit als ter plaatse ontworpen. Dat bracht de zaal ettelijke malen tot grote hilari teit, zelfs wanneer de situatie op de planken eigenlijk het tevoorschijn halen van een zakdoek rechtvaardigde. Mevrouw Leewens gaf een fijngevoe lige uitbeelding van Loes, het meisje, dat zich door haar maatschappelijke achteruitgang veel morele tegenslagen moest laten welgevallen. Toch was Loes de eerste, om de cheffin (mevrouw Knaape) te helpen bij haar pogingen tot „verzustering" van beide partijen. De oprichting van een toneelclub was een stap in de goede richting, en leidde ten slotte tot het gewenste resultaat. De schrijver heeft kennelijk wel moei te gehad, om een goede overgang te krijgen tussen het tweede bedrijf, waar in de club wordt opgericht, en het lich telijk sensationele derde bedrijf, waar in door de brand in afdeling lil ook de laatste resten van haat en naijver wer den weggevaagd. Hij plaatste hiermee de dames voor een extra zware opgave, waarvan zij zich vooral in de brand- scène met veel élan kweten. Regisseur Sanders, die voor een stevig tempo had gezorgd, bracht de finishing touch aan, door hierbij met echte rookwolken en een penetrante brandlucht te laten wer ken. Dat, maakte het geheel ontegenzeg lijk nog suggestiever. Urk. 5 Nov. 1952. Woensdag voer den 50 vaartuigen aan: 4739 p. snoek baars, .prijs f0.45f 0.47; 137 p. rode baars, prijs f 0.62f 0.64; 1779 p. blei, prijs f 0.08f 0.10; 228 p. voorn, prijs f 0.08f 0.09; 44 p. karper, prijs f 0.35; 6 p. snoek, prijs f0.53. Alles p. pond. RADIO-UITZENDING Het accordeonorkest „Polders Glo rie" en het mandolineorkest „Polders Mandolinata", beide onder leiding van de heer Th. Pruim, geven op Vrijdag 14 November van 13.20 tot 13.45 uur een concert voor de AVRO. (Advertentie, Ing. Med.) men met de vraag of men over een geschikte ruimte kan bschikken; in Alkmaar wordt daar thans naar ge zocht. De bespreking van de nogal in grijpende nieuwe spelregels kwam niet goed tot zijn recht omdat de heer H. Enklaar uit Den Helder, die over dit onderwerp een inleiding zou houden, verhinderd was aanwezig te zijn. Nu gaf de heer R. Talsma uit Alkmaar een korte toelichting, waarbij bleek, dat er nogal wat haken en ogen zijn. Vooral de taak van de verdedigingen, zo meende men, wordt door de nieuwe afhoudregel en bepalingen over het stuiten met de bal tè zeer verzwaard. HET NA de splitsing van de afdeling Noordholland gevormde voorlopig be stuur van de afdeling Alkmaar van het Nederlands Handbalverbond heeft zich in Schagen aan de verenigingsbesturen uit de Noordkop voorgesteld. Voorzit ter C. Neef verklaarde bij deze gelegen heid, dal de nieuwe afdeling in Alkmaar naar mogelijkheden zoekt het in Am sterdam reeds met zoveel succes be oefende zaalhandbal te gaan spelen en dat er vermoedelijk in Alkmaar en Oudesluis een technische training zal worden georganiseerd. Er werd uiteraard bij deze eerste ken- Gisteren is een vliegtuig met 40 Nederlandse emigranten naar Zuid- Rhodesia vertrokken. ZOJUIST WEER ONTVANGEN ONZE BEKENDE - Onmisbaar' b(j regen en koude. DAMESMATEN 27.90 HERENMATEN 29.75 (Advertentie, log. Med.j Het Centraal Sint Nicoiaascomité heeft zich voorgesteld, ook in 1952 een nret- tig Sinterklaasfeest voor alle Helderse kinderen te organiseren Het heef? daar toe grootse plannen, die alleen voor verwezenlijking vatbaar zijn wanneer alle ouders de onontbeerlijke daadwerkelijke en financiële steun verlenen. Zo nodig zal een huis-aan-huis-collecte worden gehouden. Aan het algemene Sinterklaasfeest kunnen deelnemen: a. alle kinderen, die een lagere school bezoeken; b. alle kinderen, die een kleuterschool bezoe ken; c. alle kinderen, geboren op of vóór 1 Augustus 1948, die de leerplich- 84 Kapitein Toontje begreep er niet veei van, maar hij merkte aan het vreemde gedrag van Jimmy wel dat er onraad was. Jimmy begon nu weer te fluisteren „Stop Je pijp weg kapitein" zei hij zachtjes. „En let op wat er gaat gebeuren. Als ik mij niet vergis, wordt het knokken. Loop langzaam achter mij aan en wees er op verdacht dat er bin nen een minuut iets uit die boom valt..Kapitein Toontje had moeite zijn verbazing te verbergen, maar daar kreeg hij amper de tijd voor, want de volgende seconde was Jimmy als een wervelwind op de boom afgestormd. Hij nam een werkelijk formibadele sprongzijn handen grepen een der takken en het volgende ogenblik was Jimmy tussen het gebladerte verdwe nen. Kapitein Toontje vroeg zich af of hij zijn eigen ogen mocht geloven, want het leek er veel op of de boom plot seling getroffen werd door een wind stoot die door de nauwe rotsspleet blies. Alle takken begonnen te bewegen, de bladeren stoven in het rond en er klonk zelfs een gil. Toen plofte er iets naar beneden, precies zoals Jimmy voor speld had Het was een manKapi- tein Toontje rende er op af. „Wel pot jandorie", gromde hij. ,,'t Is Siem Soep" Deze kêek hem wat lodderig aan, maar tige leeftijd nog niet hebben bereikt. De feestelijkheden worden gehouden op Woensdag 3, Donderdag 4 en Vrij dag 5 December. Voor de kinderen van het marinepersoneel woïdt bovendien een, afscheidsmiddag georganiseerd op Zaterdag 6 December. Deze „maritieme" Sinterklaasviering wordt in twee gedeelten gehouden Eerst van half twee tot vier uur voor de kleintjes van drie tot en met zes jaar. Om vier uur keert Sint Nicolaas met de boot, die voor de Marinecantine gemeerd ligt. naar Spanje terug Voor de oudere kinderen volgt dan nog, van half vijf tot zeven uur, een filmpro gramma. nismaking ook iets gezegd over de split, sing in onze provincie. Achteraf is ge. bleken, dat er in Haarlem en omstreken toch wel enige spijt is over de gang van zaken en dat niet de bedoeling heeft voorgezeten de Noordkop „in een hoekje te drukken". Tijdens een vol- gende vergadering zal er een definitief bestuur worden gekozen. De stad Alk maar is in het voorlopige bestuur nog al rijkelijk vertgenwoordigd, zodat de verenigingen werden opgewekt naar ge schikte candidaten uit te zien. Wanneer de technische training zal aanvangen is nog niet bekend. De be- oefening van zaalhandbal hangt sa- VAN HET WITTE DOEK Ergens in het Amerika van 1895 woont een inventief man, die een soort auto mobiel fabriceert. Het enige nadeel is, dat het ding niet rijden wil. Maar als er bij een race een grote prijs te winnen valt, plus een aardige jongedame, laat het voertuig zich van een betere zijde zien. Tot genoegen van zijn baas en van de juffrouw natuurlijk die van genoe gen bloost, iets dan kan omdat het een kleurenfilm is. De titel Excuse my dust is vertaald met; Wegpiraat no. 1. „Teresa" is een heel ander chapiter. Een knaap met een zeer afhankelijk en zwak karakter ontmoeten we als Ame rikaans soldaat in de harde gevechten in Italië. Hoewel als soldaat mislukt is hij man genoeg om een lieftallige Itali aanse aan de haak te slaan. Gerepatri eerd raakt hij weer onder invloed van zijn moeder, die zoon en schoondochter oan elkaar poogt te vervreemden. En dan loopt het probleem dood in een cliché-happy ending. Overigens een film die de moeite van het zien waard is. Dinsdagnacht is door tot nu toe toe onbekende oorzaak een felle uit slaande brand ontstaan in het waren huis van de heer J. Dekker aan de /winstraat te Den Oever. De brand- weer was zeer spoedig ter plaatse en kon met drie stralen dc strijd tegen het vuur aanbinden, doch omdat er direct gevaar bestond voor de belendende percelen, werd de assistentie ingeroe Een. V„a„n d? brandweer te Hippolytus hoef Men kon echter niet verhinderen dat het perceel tot de grond toe af brandde. Een muur van het brandende gebouw I j, °P .garake daar "aast waardoor grote schade werd aangericht, hoewel veilig a,de aut0's inmidd<-ls >n veiligheid waren gebracht. Uit het warenhuis kon niets worden gered. wilde toch opkrabbelen. Toen verkocht - zoom?"bonden rich'tlfdi»Hn Vr0?)v kapitein Toöntje hem er een! De sok gewaad in vMlig^ld ïtelle»8 "acht stamelde alleen nog maar wat en sloot De schade wordt gedeeHeliik dn„r de ogen.... 1 verzekering gedekt. Uk oor SCHIP BINNENGEBRACHT In het begin van deze week vertrok een aakschip met motorkracht, geladen met aardappelen, op weg van de N.O.- polder via Amsterdam naar België. Op het IJselmeer kreeg men het met het slechte weer te kwaad, zodat het schip dreigde onder te gaan. Assistentie werd daarna verleend door de UK 55, schip per A. van Slooten en de UK 74, schip per E. Hakvoort. Omdat deze schepen maar kleine trekkracht hebben, werd onderweg ook nog vastgemaakt door de UK 215, schipper A. Koffeman. Met ge zamenlijke hulp werd het vaartuig de Urkerhaven binnengebracht. Aan de assisterende schippers zal bergingsloon worden uitgekeerd. GROTE ZANGUITVOERINGEN Het ligt in de bedoeling om Vrijdag 28 November in de Gercf. kerk een massale koorzang-uitvoering te geven- Hieraan zullen medewerken de gemeng de zangvereniging Halleluja uit Urk, Zeeklank uit Vollenhove, het kleinkoor Eanglust uit Urk en de mannenvereni- ging Halleluja eveneens uit Urk. Deze uitvoering zal staan onder leiding van de koordirigent F. Bode Jr. met aan het orgel H. Vogel. Hat doel is ook te Vol lenhove met dezelfde koren zulk een uitvoering te geven. DE LAATSTE DAGEN VAN EEN EILAND Op Vrijdag 7 November zal in ge bouw Irene, ten bate van het Vereni gingsgebouw op veler verzoek de Urker film worden vertoond „De laatste dagen van een eiland". Des middags wordt een kindervoorstelling gegeven. BEVESTIGING EN INTREDE Candidaat L. Loosman te Urk hoopt in de Geref. kerk te Stad aan het Ha ringvliet op Zondag 23 November inde avond-godsdienstoefening zijn intrede in zijn nieuwe gemeente te doen. In de morgendienst zal de bevestiging p'aSJ hebben. Besommingen van Woensdag 5 vember: een trawler met 17.300, D™ 20 f 15.50, IJM 54 f 13.900, IJM f, f 10.900; verse haring; loggers IJM f 6610, KW 20 f 7700, KW 175 f 57-w. KW 5 f 2160, KW 161 f 11.500; vers vis: loggers IJM 129 f 10900, KW f 8840; ketters KW 135 f 780, KW» f 310, KW 77 f 400, KW 30 f 690. KW f 610. HD 125 f 1729. WI 67 f 22a0. J& f 530. IJM 230 f 510. IJM 11 f 930. Prijzen per kg: heilbot f 2.50 2®'' tong 3.35—2.90, grm tong 2.12— J-» kim tong 2.04—1.86. kl tong I \M-t! H tong li LÓ8—Ó 98. tarbot I z, 60"T5noi Per 50 kg: grm schol 71. kim i 80—59. kl schol I 57—40. kl schol II 19, schar 21—14, verse haring W--11: makreel 19—11, gr schelvis 64—44, s j schelvis 50—38, kim schelvis 447, schelvis I 41.50—30, kl schelvis U 11.50. wijting 27—8, gr. gul 45, m gul 40—32, kl gul 35—22, ham 84-»%2 koolvis zw. 30.50. k! koolvis wu Per 125 kg: gr kabeljauw W gr koolvis zw. 87—72. icten, De aanvoer bedroeg tbtaal 5600 k

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2