f Pim. Pai. Pom in hfl nieuwe DE VERMISTE OORRING Klassieker Haarlem D.W.S. eeri draw VSV ROEMLOOS TEN ONDER AKKERTJES RCH siuitte iegen Enschedese Boys op moeilijkheden Grieperig £uibte>i eettótiaaA Van der Wint behoedde Velsenaren voor débêcle ROND DE SINT BAVO Weer verlies voor EDO Duitse vrouwen zwierven door Rotterdam Kamer wil 48 uur week bij werknemers wegvervoer Een nieuw procédé voor verduurzaming tomaten HET TELEFOONVERKEER DOOR. PATRICIA WENTWORTH Het Radioprogramma Koning Boudewijn van België heeft de Zesdaagse te Brussel geopend. Hier feliciteert hij de sprinter Harris, die in voorwedstrijden de sprint won. (Van speciale verslaggevers) DCH DEED zijn positie als lijstaanvoerder van IA gestand door de moeilijke uitwedstrijd tegen Enschedese Boys in een, zij het kleine, overwinning om te zetten. Haarlem handhaafde zijn trotse record, de enige ongeslagen eerste klasser, door na zware strijd tegen DWS een draw te bevechten (2—2). EDO ten slotte kreeg zijn vierd-e achtereenvolgende nederlaag te slikken, nu met 10 tegen NEC in het Goffertstadion. Het begint er voor de roodzwarten somber uit te zien. VIER EN TACHTIG lange minuten k trachtte de zwartgelokte Haarlem- middenvoor Kees de Voogd zich aan de bewaking van zijn bewaker Arie Kil te onttrekken, doch de hete duels tus sen deze beide spelers waren vrijwel voortdurend in het voordeel van de roodharige DWS-stopper uitgevallen en ten lange leste werd De Voogd moe- dsloos en gaf hij zich gewonnen. Eén van de vele zwakke momenten van linksback Serlijn van de hoofdstede lingen had een corner tpt gevolg-. Hoog zette Jacob de bal voor het doel. In de kluwen van spelers die opsprong veerde de Haarlemse reus boven alles uit en met een machtige knik van zijn hoofd deed hij de bal achter de wan hopig springende Richter in 't net ver dwijnen. Vier minuten voor tijd had Haarlem de verdiende gelijkmaker ge scoord (22). Haarlem versus DWS, een klassieker, vorig jaar „the topic of the season trok ook nu weer vele toeschouwers naar het fraaie en intieme Haarlem- terrein, waar men getuige was van een alleszins aantrekkelijke wedstrijd met vooral voor rust uitstekend spel. DWS had er heel goed het oog in en met snelle, open aanvallen, zuiver langs de grond, bracht zij de vrij onzekere H.- defensie in grote moeilijkheden. Een licht weifelen in de DWS-achter- hoede, waarin Serlijn een onvoldoende backpartij vertolkte, stelde Schilpzand ha vier minuten in staat om na solo- spel even buiten het strafschopgebied een hoog en hard schot te lossen, waar keeper Richter vergeefs naar greep (1—0). De beide kanthalves van de blauw zwarten, Wiertz en Fanger, grepen eens grimmig naar hun nog smetteloze broekjes en ontwikkelden dan een spel letje, zo geraffineerd en zo doordacht, dat men zich slechts afvroeg hoe lang het nog zou duren alvorens de Haar lemachterhoede zou capituleren. En in derdaad, na een kleine tien minuten spelen verschalkte de snelle linksbui ten Petiet, Haarlem's rechtsback Oden- thal, zette scherp voor en middenvoor Dijkstra, die een joyeuze rentree maakte in de DWS-gelederen, schoot hoog in (1—1). DWS bleef attaqueren en enige schit terende aanvallen werden door zwak schieten omgebracht. Toch zou Haar lem het offensief niet geheel kunnen keren, want na negentien minuten speelde Joop Odenthal (zwak deze mid dag), te zacht terug op zijn doelman en Kuys die het gevaar nog trachtte te keren, kon,v zwaar gehinderd door Bul der, niets anders doen dan de bal in eigen doel trappen (12). DWS leidde en geheel verdiend. Steeds weer kwamen de Amsterdam mers terug en vooral de rijzige figuur van Harm Dijkstra betekende een doorlopend gevaar voor Snijders, die éénmaal hoog opspringend met een elegant gebaar een kogel van Dijkstra tot corner kon verwerken. Tot de rust bleven Wiertz c.s. sterker, doch slecht schieten van Klein was oorzaak dat de voorsprong niet groter werd. Na de thee had Haarlem de sterke wind in de rug en voortdurend ha merde de Haarlemstormlinie op het DWS-doel, waar Kil, prima bijgestaan dcir Spel, Wiertz en Tanger met groot vertoon van macht, doch ook wel eens met veine de situatie voorhands mees ter bleven. Zelfs zag DWS kans het spel te ver plaatsen en opnieuw ontwikkelde zich een strijd, wel niet van het gehalte van voor de rust, maar het aankijken ten volle waard. Een fel aanvallend Haarlem, dat echter de grove fout be ging het spel te kort te houden, en een koel verdedigend DWS dat steeds nader tot haar doel kwam: Haarlem de eerste nederlaag toe te brengen. Reeds hadden de talrijke Haarlemsupporters zich met deze nederlaag verzoend, toen onverwachts de gelijkmaker kwam, waarmede beide ploegen loon naar werken kregen. RCH door oog van de naald DCH, op bezoek bij Enschedese Boys, heeft ondanks de voortdurende aanvallen van de Boys een benauwde, doch verdiende 3—2 victorie in Twen- te's hoofdstad kunnen bevechten. De Boys namen na zes minuten de leiding toen Koenders hoog voorzette en Wille, uit positie gespeeld, geen kans kreeg de inzet van Bovenius te stoppen (10). Koster bracht met snelle rennen veel lucht en uit één van deze gevaarlijke dribbels kreeg Gallis een kans, die hij gretig benutte (1—1). Enkele minuten later schoot Koster opnieuw uit en nu rushte hij alleen door de Boys-achterhoede en scoorcjl een vloeiende aanval (1—3). Even voor de rust vergrootte Gallis de voorsprong met een scherp schot uit een vloeiënde aanval (13).. Kort na de hervatting kreeg Selder- huis een fraaie kans. Zijn geweldig hard schot werd door Joop Wille wel ge keerd, maar hij kon echter de bal niet zo snel verwerken en de goed meege lopen Snijders schoot de bal in het lege doel (2—3). Een felle en boeiende strijd ontwik kelde zich om de gelijkmaker, doch de betere techniek van de Racing zege vierde uiteindelijk over de vele, doen vrij onsamenhangende Boysaanvallen. Nu nog maar 'n scheut of 'n steek... Maar straks weet U zich geen raad meer van de slopende Rheumatische pijnen. Begin daarom vandaag de beproefde Kruschen kuur. De zes minerale zouten van Kruschen geven Uw bloedzuiveren de organen nieuwe kracht en energie. Onzuiverheden in Uw bloed worden verdreven en daarmede de oorzaak van die ondragelijke rheumatiek. (Advertentie, Ing. Med.) (Van onze speciale verslaggever) ysv HEEFT opnieuw een teleurstel lende uitwedstrijd gespeeld. Tegen de Zwolse Boys hebben de Velsenaren geen moment een kans gehad op een gunstig resultaat. Van de eerste minuut af domineerden de Zwollenaren vrijwel voortdurend en de Velsense verdediging kreeg het dan ook zeer moeilijk. Dat het tenslotte bij drie doelpunten voor de Zwolse Boys is gebleven, dankten zij niet aan de achterspelers Schoon, Spaans en Kunst, maar aan doelman Van der Wint, die door brillant werk een débacle voor zijn ploeg heeft voor komen. INDIVIDUEEL waren de Velsenaren A wel behoorlijke voetballers. Van der Kuil blonk uit door spectaculaire stuk jes, maar er zat geen eenheid in de ploeg en daar ook de dekking totaal werd verwaarloosd, ging VSV kansloos ten onder. Alleen in de eerste minuten zag het er even naar uit dat VSV mo gelijk toch nog iets zou kunnen begin nen. Het was echter een ijdele hoop. Een als voorzet bedoelde bal van rechts buiten De Bie belandde tegen de lat en daarmee hadden de Velsenaren al pech. Maar de bezoekers werden al spoedig in de verdediging gedrongen en toen rolden de Zwolse aanvallen maar aan. Na tien minuten kopte Scholten fraai in, maar Van der Wint redde uitste kend. En de Velsense doelman moest nog verschillende keren in actie komen om de gevaarlijke Zwolse aanvallers bet scoren te beletten. Na twee en der tig minuten was dit echter niet meer te vermijden. Rechtsbuiten Van der Vel de schoot hoog in de doelmond. Er ont stond een misverstand tussen Schoon en Van der Wint waarvan Filippini dank baar profiteerde door onhoudbaar te doelpunten (1-0). In de tweede helft duurde het tot tien minuten voor het einde eer de thuis club het tweede doelpunt kon scoren, maar dat de Zwolse voorsprong bij de enkele Velsense uitvallen in gevaar is geweest, kan men niet zeggen. Verzwij- veren bracht er niet veel van terecht en de Zwolse verdediging had het ge makkelijk. Het tweede doelpunt werd wederom ingeleid door Van der Velde, die zijn collega aan de andere kant. Heidenrijk, een unieke kans bood. Met het hoofd werd doelman Van der Wint kansloos geslagen (2-0). Het laatste doelpunt ontstond drie minuten voor het AJEC en EDO speelden op de Goffert een aantrekkelijke, op behoorlijk peil staande wedstrijd, waarin NEC zwak begon doch zich gaandeweg her stelde om dan het heft in handen te nemen. De EDO-ers moesten alle zeilen bijzetten om het gevaar te keren en dit ging hun goed af, zij het wel eens met kunst- en vliegwerk. Voor de rust kre gen de Nijmegenaren geen kans hun overwicht in doelpunten om te zetten. De tweede helft was geheel analoog aan de eerste en na een kwartier kreeg van Lingelenstein een voorzet van See- wald op zijn schoen gelepeld waarna de uitstekend spelende Van der Berg een geslagen man was (10). EDO trachtte door enthousiast atta queren de bakens te verzetten, doch het was alles te traag en de enkele schiet kansen die de EDO voorwaartsen ge boden kregen werden schromelijk ver knoeid. De opnieuw goed in vorm ver kerende Nijmeegse defensie, wist dan ook stand te houden, zodat het einde kwam met een kleine, doch volkomen verdiende zege voor NEC. BELGISCHE HOCKEYZEGE Op het terrein van Racing Brussel behaalde het Belgische heren hockey- elftal een 30 overwinning op Frank rijk. De Fransen waren sneller dan on ze Zuiderburen, die echter over een be tere sticktechniek beschikten. Boven dien konden de robuste Belgische ver dedigers steeds tijdig ingrijpen bij de doorzichtige Franse aanvallen. Vooral de Belgische spil Goossens speelde een voortreffelijke wedstrijd. einde. Bij een vrije schop, even buiten het strafschopgebied door Dijkslag ge nomen, dacht Van der Wint dat Filip pini buitenspel stond. De scheidsrech ter constateerde echter anders en zo kon de Zwolse aanvalsleider ongestoord doelpunten (3-0), De Velsense bloed armoede werd wel heel duidelijk gede monstreerd in die tweede helft toen Borgmeijer wegens een blessure na de pauze niet meer terugkwam, heeft zijn plaatsvervanger Koers slechts twee maal een bal op zijn doel gehad. Het wordt tijd dat VSV zijn ploeg eens gaat her zien, want anders zullen meerdere ne derlagen niet uitblijven. De vreemdelingendienst te Rotter- da mheeft twee jonge Duitse vrouwen aangehouden, die zonder papieren door de havenstad rondzwierven, en hen met rasse spoed over de oostelijke grens gezet. Het bleek, dat het twee tal van Hamburg uit door opvarenden van een Nederlands schip in hun hut ten meer naar Rotterdam was ge smokkeld. Daar troffen de vrouwen oude vrienden, eveneens zeelieden, en brachten met hen enkele vrolijke da gen door. In een café ontmoetten zij een Duitse vrouw, bij wie zij onder dag kregen. In totaal brachten zij on geveer twee weken in Nederland door. De contröle op het Rijtijdenbesluit laat nog steeds veel te wensen over. Zeer vele leden van de Tweede Kamer achten het zowel uit een oogpunt van veiligheid van het verkeer als uit so ciale overwegingen gewenst voor de werknemers bij het wegvervoer een arbeidsweek van gemiddeld 48 uur in te voeren. Is de minister van Verkeer en Waterstaat bereid een wijziging in deze geest in het Rijtijdenbesluit aan te brengen? Een en ander wordt opge merkt in het juist uitgekomen voor lopig verslag van de commissie van rapporteurs van de Kamer t.a.v. de be groting van Verkeer en Waterstaat voor 1953. Vele leden van de Tweede Kamer zullen, aldus een voorlopig verslag van de rapporteurs n.a.v. de begroting van Verkeer en Waterstaat, het oor- 101. Tot grote ontsteltenis van de baron hoorde hij de stem van zijn BETERE-IK weer. En wat nog erger was. zijn BETERE-IK wist, dat hij zijn plicht, wat boer Krelis betreft, niet vervuld had. „Waar zit je?" flep de ba ron weer, nadat hij nogmaals in het rond gekeken had, zonder iemand te zien. „Dat doet er niet toe", klonk het antwoord. „Ik had eerst een sigaartje voor U neer willen leggen, maar nu ik ontdekt heb, dat U mij voor de gek hebt gehouden, kan ik niet toestaan...." „Zo-zo", viel de baron hem in de rede. „Zo, mijn BETERE-IK kan niet toe staan, dat ik 'n sigaartje opsteek Mijn BETERE-IK wil alleen maar dat ik met mijn geld ga strooienHj denk er niet aan, hoor je".... De stem van de baron werd steeds woedender „Ik steek deze sigaar op en die boer Krelis kan, wat mij betreft, opvliegen BAMü! klonk het tegelijkertijd, en de sigaar van de baron vloog de lucht in als een vuurpeil! „Help", riep de baron„Genade.... ik zal Krelis meteen het geld gaan brengen. Je be greep toch wel, dat ik maar een grapje maakte". „Pang, pang, parig!'" De sigaar gaf nog een paar klappen en was toen opgebrand. Een zware rook lucht hing in de kelder. Op de kwekerijDubbelboer te Tweede Exloërmond (Dr.) is men na vijftien jaar experimenteren er in ge slaagd een procédé te vinden, waar door tomaten verduurzaamd kunnen worden. Hierdoor kan men thans het product op de markt brengen, wanneer de prijzen het gunstigst liggen. In 1951 heeft de kwekerij door het nieuwe procédé op 18 December toma ten op de markt kunnen brengen van de oogst van October. De tomaat was tot nu toe slechts 10 k 12 dagen houd baar. De experimenen van de kweke rij-Dubbelboer zijn gecontroleerd door het Instituut voor Bewaring van Tuinbouwproducten en de resultaten, die „zeer bevredigend" waren, zullen deel van de regering vernemen over door het instituut in een rapport wor het eventueel bij de wet verplicht stellen van onderwijs voor schippers kinderen. Het bondsbestuur van de Neder landse Christelijke Bouwarbeidersbond heeft besloten de algemene vergade ring 1953 te houden op 4 en 5 Juni in Middelburg. DE EMIGRATIE NAAR AUSTRALIË In verband met gerezen misverstan den inzake de afvaart van emigran- fenschepen naar Australië, deelt het ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid ons mede, dat de „Johan van Oldebarnevelt" op 11 November vertrekt en de „Fairsea" op 29 Nov. den neergelegd. Op Dinsdag 11 November om 8 uur zal de abonné-koppeling tussen de te lefoonnetten van het technisch district Alkmaar naar die in het district Utrecht in dienst worden gesteld. Via deze kop peling, welke toegankelijk is voor de aangeslotenen van alle geautomatiseer de netten in het technisch district Alk maar, zijn alle geautomatiseerde net ten in het district Utrecht, behalve de centrale Montfoort bereikbaar. Voor het kiezen van de abonnés van het lo cale net Utrecht wordt het verkorte netnummer 030 ingevoerd. Rillerig en koortsig? Als U mor gen niet ziek uhlt zijn, neem dan voor U gaat sla pen een glas hete melk of thee eneen paar ...die helpen direct! J (Advertentie, Ing. Med.) (Advertentie, Ing. Med.) 31) Zich wat voorover buigend, vroeg Lamb: „Wel, juffrouw Ammon, wat zou ze volgens u bedoeld hebben met die gezegden over vroeg naar huis gaan, een braaf meisje zijn en Joe Turnberry goedenacht zeggen? Welke indruk hebt u gekregen? Zegt u nu eens eerlijk: Wat dacht u?" Zonder enige aarzeling antwoordde Lily: „Ik dacht, dat ze een afspraak had met iemand anders". HOOFDSTUK XVII De hoofdinspecteur was juist bezig brigadier Abbott het gesprek met Lily Ammon te vertellen, toen de telefoon ging. Ze bevonden zich op het hoofd bureau van politie te Lenton en alleen de voor beide ambtenaren bestemde op roepen zouden aan hen worden door gegeven. Vandaar, dat Frank Abbott 't toestel van de haak nam en, na een ogenblik geluisterd te hebben, aan zijn chef overhandigde. „Voor u, meneer. Wilton van de Yard is aan de telefoon". Bij de tafel staande, hoorde Frank duidelijk de dunne, hoge, maar goed verstaanbare stem van brigadier Wilton. „Is u daar, meneer? U spreekt met Wilton. We hebben de jonge man, die met Louise Rogers omging, opgespoord. Hij heet Michel Ferrand en is Frans man. We kregen hem op een nogal grappige manier te pakken. In Hamp- shire werd een achtergelaten auto ge vonden: het registratienummer bleek op zijn naam te staan. Hij zei, de wa gen verleden week Vrijdag, de achtste, aan mevrouw Rogers te hebben ge leend. Op die dag is ze verdwenen." Met één elleboog op tafel, de telefoon aan het oor, bromde Lamb: „Wat be doel je met „achtergelaten?" „Wel, de auto werd enige tijd na donker achtergelaten voor een garage bij Basingstoke. Ze zeiden, dat iemand hen opbelde en mededeelde, dat de wa gen wel over een dag of twee zou wor den afgehaald. Er werd geen betekenis aan de zaak gehecht en niemand wist waar de oproep vandaan kwam." „Hm. En wat voor merk was het?" „Een oude Austin Seven". „Wanneer precies werd hij achter gelaten?" „Vrijdagavond de achtste. De oproep kwam circa halfnegen". „Nog iets van vingerafdrukken?" „Geen kans op enig succes, meneer, 't Is een vrij grote garage en er zullen wel verschillende monteurs aan gezeten hebben. U weet hoe het in zulke zaken gaat; ze brengen de wagens nu hier, dan daarheen. Op de deuren en het stuurwiel is het een chaos van afdruk ken". „We moeten die meneer Ferrand hier hebben om te onderzoeken of hij het lijk kan identificeren.Mevrouw Hopper komt hier met de trein van halfdrie. Stuur iemand met hen mee". 't Gesprek duurde nog enkele minu ten en toen hij had afgebeld, wendde Lamb zich tot Frank Abbott. „Je zult wel gehoord hebben, wat hij zei. Ik heb hun gezegd, dat ze die knaap hierheen moeten brengen. En nu wat die auto betreft, die verklaart, boe Louise Rogers hier gekomen is. maar Basingstoke ligt een dikke twintrig mijl hier vandaan. Wie hem daar bracht en achterliet, moest ook weer teruggaan. De vraag is nu: Hoe? Met de trein naar Lenton..,.. kijk eens in het spoorboek je en zie welke verbinding hij kon krijgen. Hoe laat kwam dat meisje Stokes op julie theevisite binnen ren nen?" „Even over zessen. De kerkklok had juist geslagenmaar dat was Zater dag. Louise Rogers moest dus vóór die tijd vermoord zijn. We hebben niemand kunnen vinden, die haar nog heeft ge zien, nadat ze die Vrijdagmorgen 't huis van mevrouw Hopper had verlaten. We weten ook niet, wat er gebeurd is tus- ijen dat ogenblik en het tijdstip, dat Mary Stokes haar dood zag liggen, 't Komt me niet waarschijnlijk voor, dat Mary de moord zèJf gezien heeft. Ver moedelijk was ze naar het Houtvesters huis gegaan om er de man te spreken, die ze daar gewoonlijk ontmoette. In plaats daarvan betrapt ze een moorde naar, die bezig is, een slachtoffer naar de plek, waar hij het lijk verbergen wil, te slepen. Haar voetstappen tonen aan, dat ze in razende haast van het Hout vestershuis is weggehold; dus moet wor den aangenomen, dat ze het lijk in of nabij 't huis heeft gezien. Maar dit be tekent niet, dat de moord pas gebeurd was. Ik kan niet geloven, dat Louise nog leefde, toen haar auto naar Basing stoke werd gereden en daar achterge laten. Waarschijnlijker is, dat zij al dood was en het lichaam ergens werd verborgen tot Zaterdagavond, toen er aanstalten werden gemaakt, om hel in de kelder te begraven. Bij het over brengen heeft de moordenaar bemerkt, dat een van die opvallende oorringen ontbrak. Dat moet hem gealarmeerd hebben. Ik zou dolgraag willen weten, hoe het ding is weggeraakt en of hij het heeft teruggevonden Een koele blik op zijn ondergeschikte Werpend, vroeg de hoofdinspecteur: „Hebben ze je die mooie redevoering nu op de school geleerd of ben je van na ture zo'n praatjesmaker? Zeg me lieve? eens, hoeveel je zelf bedacht hebt en hoeveel je van juffrouw Silver hebt gehoord". „Ik zou 't u niet precies kunnen zeg gen. meneer", antwoordde Frank, een beetle uit het Veld geslagen. „Nu", zei Lamb grinnikend, „stijg dan eens van je hoge paard en zoek die treinverbinding op, zoals ik je gezegd heb. Denk erom, dat hjj twintig mijl moest afleggen in een Austin Seven en dat waarschijnlijk helemaal in het don ker. Hij moest rijden tot de buiten wijken van Basingstoke, daar de wagen* achterlaten en de trein nemen Welke trein kon hij nu pakken?" Frank sloeg de bladzijden van de spoorweggids om en zei op een gegeven ogenblik: „Hier heb ik het. Laa' eens zien-vermoedelijk is ze niet bij klaar lichte dag vermoord. Als u aanneemt, dat het Vrijdagmiddag vijf uur is gebeurd, waarna hij het lijk' nog moest verbergen en de auto wegbrengen zou het al mooi zijn, wanneer hij het sta tion van Basingstoke om kwart over zes heeft bereikt. In dat geval heeft hij de trein van zes uur twintig Kunner pakken, zodat hij, met éénmaal over stappen, om half acht in Lenton was Van daaruit kon hij de garage opbellen Maar waarom zou hij dit risico nebben genomen?" „Omdat hij niet wilde, dat ze de auto aan de politie zouden uitleveren Hn wijde tijd winnen eventuele vinger afdrukken in een massa andere doen opgaan. Zelfs als hij de zijne had weg geveegd, of handschoenen had gedra gen. had hij toch de vingerafdrukken van de vrouw niet graag ontdekt ge zien s „Ja, dat geloof ik ook wel. toch zat er risico aan vast". „Helemaal peen risico. In een garage breekt men zich 't hoofd niet over een telefoonoproep Natuurlijk wilde tiij z<, lang mogelijk een onderzoek onuren' die auto tegenhouden. Hij had tiid no dig.... tijd opdat de mensen, die ïrtet hem gereisd hadden of hem een kaerti. hadden zien nemen, dit waren vergeten Welnu, ze moeten in Basingstoke maai eens uitvissen of iemand daar ook een erg haastige man een biljet voor dc trein van zes uur twintig heeft zier kopen En de mensen hier kunnen Len ton nagaan.' (Wordt vervolgd). maai BRANDENBURCS CONCERT no. 5 van Joh. Seb. Bach. De Leipziger Cantor schreef er zes voor het voortreffelijke huis orkest van de zeer muzikale keur vorst van Brandenburg. Zij heb ben de gebruikelijke bezetting: een strijkorkest met enkele solo instrumenten, in dit geval viool en fluit, waarbij het clavecimbel de achtergrond voor de solo stemmen levert. Het strijkorkest l'Estro Armonico, dat dit werk speelt, voert tevens een serenade voor strijkorkest van onze land genoot Karei Mengelberg uit (Dinsdag 20.30 over Hilversum I, 402 m.) DINSDAG II NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.55 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio.- 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusements muziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.50 Gram.muziek. 15.00 „Hier vrij Europa". 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de ieugd. 17.45 Regeringsuitzending: L. Ha- nekroot: „Het voorlichtingsapparaat in Indonesië". 18.00 Lichte muziek. 18.15 Gram.muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: Dr. J. J. Smith: „Het leven in zee". 19.00 Nieuws. 19.10 Reis Z.K.H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid- Amerika. 19.15 „Uit het Boek der Boe ken". 19.30 Gram.muziek. 20.25 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.30 Strijkorkest en solisten. 21.40 Viool en piano. 22.10 „Huwelijk in opspraak", ckuserie. 22.25 Radio Philharmonisch Or kest. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avond gebed en Liturgische kalender. 23 00 Nieuws. 23.15 Wereldkampioenschappen Dammen. 23.20—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.1 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7"0 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra mofoonmuziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 930 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 R.VU.i Drs. W. Proost: „De betekenis van de micro-organismen voor het dagelijks leven". 11.30 Voor de zie ken. 12.00 Alt en piano. 12 30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het Platteland. 12 40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 3.15 Mededel'ngen of gram.muziek. 13-20 Dansmuziek. 14 00 „Zeg eens. Amerika..", vragenbeantwoording. 14 30 Gram.muziek 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek. 6.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Hammond- 'igel en accordeon. 18.00 Nieuws. I8J» Pianospel. 18 30 Lichte muziek. 18.50 Paris vous parle" 18 55 Pianorecital. 9.20 Gram.muziek 20.00 Nieuws. 2005 levarleerd programma. 21.15 Lichte mu ziek. 21 35 „Ik weet, ik weet wat U nie weet" 2i 50 Tirolermuzick en cither-tiie* 12.30 Buitenlands overzicht. 22 45 Kron long-ensemble 23 00 Nieuws 23 15 New York Calling. 23 20—24 00 Gramofoon muziek. Experimenteel Televisie-programma van ie AVRO. 20 15-21.45 1. „Van Dau- mler tot Steinberg"! 2. Weerpraatje: Vleugels waken over Nederland". Pauze. - 4. Artlst'cite'ien HOOFPP!jN|«é- Mijnh iror Hoofdpijnpoeders. Doos 47 ct iihaidcHüüfdpijfitabletten. Koker 80Ct l AU vei tX'lHie, mg' iviedd

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 6