Jimmy Brown als diepzeeduiker Stad en Omgeving Toneelwedstrijd (sectie O. en O.) in het volgend seizoen Basketball-team van K.V.H. leed tegen H.A.V. eerste nederlaag IVA 1 (dames) en IVA 3 (heren) boekten de volle winst Blanco 1 had tegen Disnie 2 een beter resultaat verdiend Gecombineerde uitvoering door „Kunstzin"' en „Kunstmin" Thans beoordeling met rapporten van de jury Strijd om wisselbeker volgend jaar hervat Volgende maand collecte Dierenbescherming BURGERLEJKE STAND Het lag voor het grijpen „INDRA" IN CASINO Tussen Hasks en Kuifje Amerikaan Barnett aanwinst voor athleten Korfballers lieten de zege glippen IN HET KORT Drie basketball-teams naar Haarlem Eerste herenteams laten het er bij zitten Teams uit Schaqen nog niet geacclimatiseerd Me/s Oosterbeek was geheel uit vorm Julianadorper harmonie met vaandel verrijkt Toneelstuk Morgenrood na de pauze Mej. Witters tegen drie dames van T.0 S. Hollands piano-trio gaf schoolconcert in Casino Bazar t.b.c.-fonds NVV Breezand Hippolytushoef WIM SONNEVELD MET „GASTENBOEK" fcén man tegen vier meisjes 't Zand Verkeerde houd ing bij benoeming? Prachtige opbrengst DINSDAG 18 NOVEMBER 1952 bestuur der sectie Ontwikkeling en Ontspanning, van de Helderse Gemeen schap, heeft de plannen inzake een toneelwedstrijd besproken met vertegen woordigers van de verenigingen, die zich met het toneelspel bezig houden, als mede met de regisseurs en de juryleden van de wedstrijd, die in het vorige seizoen is gehouden. Door omstandigheden kon deze samenspreking eerst nu plaats vinden, terwijl toch reeds enkele toneeluitvoeringen in dit seizoen werden gegeven. Besloten werd, nog in het lopende seizoen een begin te maken met de voorbereidingen van een toneelconcours in het winterseizoen 1953'54. In dit seizoen wordt dus nog niet begonnen aan een wedstrijd, waarin o.m. kan worden getreden om de Ni- win-wisselbeker. Van verscheidene kanten werd echter de wens geuit, de jury-beoordelingen en het beschik baar stellen van een uitgebreid rap port nu al doorgang te laten vinden. De jury verklaarde zich desgevraagd tot alle medewerking bereid. De ver enigingen, die het bezoek van de jury tijdens een toneelavond op prijs stel len, moeten veertien dagen van te vo ren een drietal boekjes inleveren bij de heer H. W. Reijnen, Singel 2c. De kosten van deelneming bedragen f 2.50 per uitvoering en dienen tege lijk met de aanmelding gestort bij de penningmeesteresse van de sectie O. en O., mej. E. S. Held, Singel 53. De afdeling Den Helder van de Ne derlandse Vereniging tot bescher ming van dieren houdt van Maandag 8 tot en met Zaterdag 13 December een collecte, waarvoor een beroep wordt gedaan op de burgerij. De huis- aan-huis-inzameling wordt op de laatste dag met een straatcollecte be sloten. Collectanten en collectrices - op wie men in de eerste plaats rekent! kunnen zich opgeven bij één der vol gende adressen: H. Schilte, Loods- gracht 54; mevrouw Lelieveld, Van Speykstraat 38; G. H. van Grunnin- gen, Keizerstraat 56; mevr. Poel, Ti- morlaan 7. Bevallen: W. Koster-Oldenburger, z E. Hoornsman-Bes, z. H. E. Lammers- Heinen, d. G. van der Kaap-Groenink, z. I. Staal-Kohler, z. A. A. Slotemaker- Klik, d. H. J. Kooistra-Vos, z. A.WierS' ma-Beije, z. C. E. Stoffers-Noorder meer, d. R. Rietel-Lucas, d. F. deJong- Cornegoor, d. J. Kramer-Bijl, 2 zoons. L. Dalinghaus-Poen, z. C. A. Kriele- Koeten, d. J. C. M. Weber-de Mari, d. W. M. Steenvoorden-Kunnen, d. Ondertrouwd: S. Kramer en R. Wijn- ja. J. F. Philips en T. J. de Boorder. T. M. van Warmerdam en P. P. Cupi do. J. de Vrij en M. A. Reurich. S. A. Rijkers en A. Lugtig. P. Kooger en G. M. Schrama. Gehuwd: P. Knol en M. G. van San ten. H. Huisen en E. Vermeulen. H. Zirkzee en M. Boogaard. G. van der Burg en A. Kos. A. H. Ligtenberg en M. Swart. Overleden: P. Smit, m., 77 jaar. B. Welbie, echtgen. van A. Pot, 55 jaar. D. Triest, m., 9 jaar. C. Prins, echtgen. van K. Veenstra, 70 jaar. M. Wester- beke, m., 46 jaar. Gevonden: Armbandje, oiauwe riem, trouwring, wanten, rozenkrans, portemonnaie met inhoud, padvin- dersriem, halsketting, tien pakjes met schriften, jongensrijwiel, schoudertas- Verloren: vijf portemonnaies, res pectievelijk inhoudende f 0.70, f 3.70, f 7.f 12.en f 12.loonzakje, in houdende f 14.gouden polshorloge aan gouden bandje, gouden oorbel, gouden broche, parapluie, hand schoen, vulpen in étui, portefeuille, inhoud tijdschriften, rijwieldynamo, dubbele rijwieltas, drie pantoffels, he renfiets, vulpen, boekje met loten, map met bouwtekeningen .portefeuil le, inhoudende legitimatiebewijzen Koninklijke Marine. Het hoofdbureau van politie aan de Kerkgracht is voor gevonden en ver loren voorwerpen geopend op werk dagen van half twaalf tot haif één. Gezien de gunstige resultaten van de vorige toneelwedstrijd mag worden aangenomen, dat vele verenigingen gebruik zullen maken van deze moge lijkheid om hun uitvoeringen op een deskundige wijze te laten beoordelen. Het is zelfs mogelijk, twee (verschil lende) uitvoeringen in dit seizoen te laten beoordelen. Tijdige aanmelding I is wel gewenst. 1 In een matig bezette Casino-zaal trad Zondagavond de telepaath „In dra" voor het voetlicht, interessante staaltjes van zijn kunnen bracht hij naar voren waarvan wij noemen de in scene gezette moord, welke hij spoe dig oploste. Niet alleen de moordenaar maar ook het slachtoffer en het wa pen waarmede de „moord" was ge pleegd wees hij aan. Het meest frap pante kwam na de pauze, n.1. de ont hullingen betreffende brieven en fo to's. De beoordeling der diverse stuk ken werd door de aanwezigen met gro te verwondering gevolgd. Men deelde ons nog mede, dat „In- dra" over enige maanden andermaal een bezoek aan Den Helder zal bren gen. Hr. Ms. „Queen Wilhelmina", „Van Galen", „Evertsen" en „Banckert" heb ben Nieuwediep gisteren verlaten. De vier Deense P.-boten zijn weer vertrokken. Gisteren arriveerden de Duitse kusters „Nogat" en „Pregel", die de reis naar Brussel binnendoor voortzetten. Het is morgen hoog water om 8.30 en 20.50 uur, en laag water om 2.50 en 15.00 uur. De temperatuur van het zeewater was 6,9 graden Celsius. Toen' de scorer de laatste drie minuten aankondigde in de belangrijke basket ballwedstrijd KVHHAV, leidde KVH met 2017. Op dat moment echter begon bet. bü HAV te lopen. Aanval op aanval werd opgezet en het net werd enkele malen achtereen getroffen, met het gevolg, dat KVH alles op de aanval ging zetten en de verdediging te sterk verwaarloosde. HAV maakte van deze fout een dankbaar gebruik, doelpuntte nog drie maal en zegevierde uiteindelijk met 2720. Dit was het einde van een zeer goede en bovenal spannende wedstrijd, welke door een talrijk en enthousiast publiek werd bijgewoond. m li i-i i leefden en zich wat minder met het Velen waren gekomen, om de nieuwe HAV-aanwinst, de Amerikaan Barnett, aan het werk te zien. Wij moeten op merken, dat hij voor de athleten inder daad een grote versterking, betekent Barnett liet ons zien hoe mooi basket ball, wanneer het werkelijk goed wordt gespeeld, kan zijn. Niet alleen beschikt hij over een goed schot, maar opvallend is ook de rust, welke hij in het spel legt, terwijl toch, wanneer dit werkelijk no dig is, ook om het balbezit wordt ge vochten. Ongetwijfeld was Barnett de beste speler van net veld, terwijl hij ook de andere HAV-spelers tot grotere prestaties aanmoedigde. Ook KVH speelde echter een prima partij. Al met al heeft nu ook KVH de eerste verlies- punten te pakken. Oranje Blauw behaalde een schrale overwinning op WSOV. Met een beetje meer geluk voor WSOV had de stand evengoed andersom kunnen zijn. Inmid dels is Oranje Blauw echter nog onge slagen en staat alleeh aan de kop met 8 punten uit vier wedstrijden. F AC liet tegen Zeemacht verstek gaan en incas seerde dus twee verliespunten. In de tweede klasse heren werd ge speeld HermesKVH 2. Deze ontmoe ting eindigde in een grote overwinning voor KVH 2 (3110). Het komt ons voor dat dit team ook dit seizoen hoge ogen naar de kampioenstitel zal gooien. Hermes daarentegen speelt zonder enig systeem. Een grote fout is, dat de aan val niet tijdig in de verdediging terug komt. Het zou ook beter zijn, als de spelers zich wat meer in het spel in- Het AVRO-tornéegezelschap komt vanavond in Tivoli voor het voetlicht met de revue „Jubeltonen". In de Vakschool voor Meisjes houdt dr. J. Houtgast vanavond zijn tweede en laatste VU-lezing over de expeditie naar de totale zonsverduis tering te Khartoem. De voorzitter van de P. v. d. A., de heer Koos Vorrink, spreekt van avond in Casino, waar een openbare bijeenkomst wordt gehouden van de vrouwengroep der P. v. d. A. In plaats van de heer A. W. Bie- wenga spreekt Donderdagavond in de bovenzaal van het tehuis voor militai ren aan de Kanaalweg dr. J. van Baal, in een openbare vergadering van de A. R. kiesvereniging, over „Nieuw- Guinea". In de Witte-bioscoop wordt van heden- tot en met Donderdagavond vertoond: „Zwakheid, uw naam is vrouw Het Tivoli-theater brengt mor gen- en Donderdagavond „De Klauw". met publiek bemoeiden. Wat meer rust in het spel en de prestaties worden onge twijfeld beter. FAC 3 zegevierde met 1412 over WSOV 2. Overigens was ook deze wedstrijd een matige vertoning. Bij de dames wilde KVH het verlies van het herenteam blijkbaar goed ma ken. Het team wist met 1512 van HAV te winnen. Hierbij moet wel worden opgemerkt, dat HAV gehandicapt was door het ontbreken van Corrie Klein- Bot. HCSC wist Hermes de overwin ning af te snoepen (12—10) en HSCS 2 verloor met 206 van FAC. HAV 2 doelpuntte er ook nu weer lustig op los waarvan ditmaal HKV met 2310 het slachtoffer werd. De competitie wordt deze week voort gezet met de volgende wedstrijden: Woensdag: Dames 2e klasse: KVH 2 Zeemacht; Donderdag: Heren 2e klasse: FAC 3—HCSC 1, FAC 2—WSOV 2, KVH 2Openbare Werken; Heren le klasse: WSOV—FAC. Zaterdagmiddag wordt ook de adspi- ranten- en juniorencompetitie weer voortgezet. 94. Toen Siem Soep een beetje van zijn verbazing over hetgeen hij van Jimmy Brown had gehoord, was be komen, trok er toch een tr.ek van spijt over zijn gezicht. „Ja, dat spijt jou, hè!" beet Jimmy hem toe. „Jij zou nu wat graag gebruik maken van hetgeen ik jou nu heb toevertrouwd. Jij zou wat graag met je kornuiten naar de gene toegaan die zich van de schat heeft meester gemaakt om hem die op jullie beurt afhandig te maken.." Jim- my zag iets in de ogen van de scheeps kok schitteren... „Maar", zo ging Jim my verder, „stel je dèt maar uit je demme hoofd. Dat zal ik wel in plaats doen. Maak je daar m®ar. kopzorg over". Siem Soep keekJimmy heel sluw aan. „Enne.." zei hg lang zaam, „als ik nou m'n kiezen eens op elkaar hield.. Dan zouden jullie geen stap verder komen, want ik ben d enige die weet wie 't gedaan kan heb ben. En ik vertel jullie dat alleen in ruil voor mijn vrijheid". Jimmy antwoordde niet dadelijk op de ze drieste woorden. Hij keek even naar kapitein Toontje, die wel aan zijn pijp stond te lurken, maar die zich zo vrese lijk ergerde, dat hij het niet een* proef, de, wat hij rookte. Kapitein Toontje die zijn gewezen scheepskok, die hem zó bedrogen had, wel levend kon vil- len, wilde juist iets in het midden brengen, toen Jimmy hem in de rede viel. „Kapitein", zei Jimmy resoluut „ik heb geen zin nog veel woorden aan' deze schavuit vuil te maken. Wij krij gen de naam van de dader wel uit een van de twee amdere boeven. Deze mag het niet eens meer zeggen. Die heeft zijn eigen vonnis zelf ondertekend, als ie begrijpt wat ik bedoel!" Vrijdag brengen drie vertegenwoor digende teams van de Helderse Bas ketball Organisatie een bezoek aan de afdeling Haarlem van de Nederlandse Basketball Bond. Voor deze steden- wedstrijd werden de Helderse teams als volgt samengesteld: HEREN A: Perels (Oranje Blauw, aanvoerder), Huitinga (HAV), Essed, Groot, Schekkerman en Schutte (KVH), Alderwerelt en Gründlehner (Adelborsten), Smak (Zeemacht) en Koers (WSOV). HEREN B: Enklaar (HAV, aanvoer der), Marcus (HAV), Koster, Van der Sluis, Schuiling en Visser (KVH), Driece (WSOV), Van den Heuvel Rijn- ders (Oranje Blauw), Itzigheine en Vinckx (Adelborsten). DAMES: Oly (Hermes, aanv.), De Wolff, Schutte, Thurkow en Rep (KVH), Molenaar, Klein en Huitinga (HAV), J. Slikker en S. .Slikker (HC SC), Van EngelsdorpGastelaars (Marmag). De wedstrijden worden in het Kre- lagehuis gespeeld. Sowjet-ingenieurs hebben een fabricagemethode uitgewerkt om bak steen te maken, zonder dat de steen door handen wordt aangeraakt. De stenen worden machinaal gesneden en uiteindelijk machinaal geladen. In de tafeltenniscompetitie van N.H.N.K. zijn de beide hoogste herenteams van IVA voor de eerste helft uitgespeeld. De resultaten van de heren waren niet bevredigend. IVA 1 staat momenteel op de vierde plaats, gevolgd door IVA 2 op de vijfde plaats. De hekkensluiter (nummer 6) is Disnie 3 uit Hoorn. IVA 3 (heren) heeft kans gezien DSS 2 met lege handen naar de Kaas stad terug te zenden. De Alkmaarders verloren met 6—4. Adriaanse ver sloeg zijn drie tegenstanders met uit stekend spel op regelmatige wijze. Keijser komt er ook steeds beter in. Ook hij nam drie winstpunten voor zijn rekening. In de ontmoeting met Mannes had hij vrouwe Fortuna op zijn hand, getuige de uitslag: 22—20, 26—24. Addink verloor al zijn partijen, zij het ook in drie games. Het dubbelspel was voor de bezoekers Door overwinningen van Vogt (3) en Goedegebuur (2) vermocht IVA 6 ge lijk te spelen tegen het vijfde team. Een kranige prestatie. IVA 7 kreeg be zoek van de onlangs „ingeschoven' Schagen-teams. Schagen I moest met 6—4 het onderspit delven en Schagen 2 werd met een 91 nederlaag naar huis gezonden. Tegen Schagen 1 stel den Valk (3), Nortier (2) en dit twee tal als „dubbel" de zege veilig. Snekes redde voor het tweede team van de gesten de eer, door in twee games over Govers te zegevieren. Het eerste damesteam nam het in Grootebroek op tegen Dito 1. Mej. Vreugdenhil won zonder meer haar drie partijen, waarna de dames Bom- mer en Noordhoff ieder nog een punt aan de score konden toevoegen. Het dubbelspel moest de beslissing bren gen. De dames Vreugdenhil en Noord hoff toonden zich sterker dan het Dito-dubbel, zodait IVA 1 met 64 aan het langste eind trok. Voor Zondag is het programma: 2e klasse: Tempo IIVA 3; 3e klasse: iva 5—IVA 4. Evenals heren 1 en 2 zijn ciames 1 en heren 7 voor de eerste helft van de competitie, uitgespeeld. Het eerste herenteam van Blanco heeft het in Hoorn tegen Disnie 2 niet tot een overwinning kunnen brengen, hoewel er uitstekend werd gespeeld. Alleen M. Oosterbeek, die een echte offday had, moest driemaal het onderspit delven. Hij demonstreerde een groot gebrek aan wedstrijdmentaliteit. Was dit niet het geval geweest, dan hadden onze stadgenoten zeker een redelijke kans op succes gehad. top gestegen, daar Weemhoff en Louis stellig niet kansloos waren. In- de eerste game werd het 21-13 voor Vis ser en Wever, maar in de tweede game ging het Blanco-dubbel soepe ler en won dan ook met 21-14. De laat ste game zou dus de gehele ontmoe ting beslissen. Er werd waarlijk 20-20, maar daarna moesten de beide prachtig gespeeld. Het werd zelfs Nieuwediepers (eervol) het hoofd bui gen. Het Disnie-dubbel noteerde dus 22-20 en en zwaar bevochten 6-4 zege. Wanneer Oosterbeek in de returnwed strijd beter op dreef is, zal het de man nen uit Hoorn niet licht vallen, de punten uit Den Helder mee te nemen. De Blanco-dames moesten het in eigen huis opnemen tegen T.O.S. Wat was het jammer voor mej. Witters, dat de beide andere dames van haar team door omstandigheden verstek moesten laten gaan. Niettemin hield zjj geheel alleen de kleuren van haar club hoog, en zij slaagde er zelfs in, de nederlaag zo klein mogelijk te hou den: 7-3. Van de dames Put en Ras won zij in twee games. Ook mej. Broersen, die in deze competitie nog geen enkele wedstrijd had verloren, kwam tegen haar niet tot winst. En Voor een overvolle zaal gaf de Harmonievereniging: „Kunstzin directeur de heer J. S. den Das, met medewerking van de toneelvereniging „Kunstmin", Zaterdag het eerste winterconcert in café „Prins Hendrik". De heer J. Hcnderikx opende als erevoorzitter de avond, waarby hij een woord van welkom toeriep aan bur gemeester Rehorst en wethouder Van Loo met hun echtgenoten en de aandacht vestigde op het nieuwe vaandel, dat op het toneel stond opgesteld en dat ge schonken was door dr Swaters. Louis begon tegen de sterke Visser met de eerste game te winnen. De tweede was voor zijn tegenstander en ook in de beslissende game zegevierde Visser. Met Wever en Van Blijden had Louis geen moeite. Met zijn perfecte verdediging en zijn flitsende backhand speelde hij de beide Disniërs geheel uit positie. Ook Weemhoff stak in zeer goede vorm. Hij won onbedreigd van Wever en Van Eijden, waarbij hij zich vooral een tacticus toonde. Alleen tegen Visser was hjj niet opgewassen. De stand was 5-4 voor Disnie 2, toen men aam het dubbelspel begon. Vanzelfsprekend was de spanning ten Wederom heeft een groep jonge stad genoten met grote aandacht een school concert beluisterd, ditmaal in Casino gegeven door het Hollands piano-trio, een drietal nog betrekkelijk jeugdige kunstenaars, wier muzikaliteit en tech nische bedrevenheid kennelijk door het publiek (tijdens het tweede uur eigenlijk te gering in aantal!) werden gepeild. Dat maakte het gemakkelijker, te luisteren naar de speciaal 'voor piano, viool en cello geschreven mu ziek, hetzij van Haydn, Mendelssohn of Dvorak. De werken van eerstge noemde componisten lagen voldoende in het gehoor om weerklank bij de jongelui in de zaal te vinden. Met het Dumky-trio van Dvorak was dat wel even anders. Niettegenstaande Sam Tromp, de violist van het trio, elk deel van deze compositie van een verhel derende inleiding voorzag, bleef het toch muziek die een zeker tegemoet- treden vraagt van de kant van de toe hoorder. Het zal de volwassenen in de zaal (onder wie wij ook de wethouder van onderwijs, de heer L. F. van Loo, opmerkten) goed hebben gedaan, dat de aandacht van de jongeren ook voor deze muziek niet alleen op beleefd heid berustte. De pianiste !3ini van der Blom bespeelde de gemeentelijke con certvleugel met een fijn toucher, de cello-partij werd uitstekend vertolkt door Reynier Bresser. Door de vrouwenbond van het NVV wordt een bezar voorbereid, waarvan de baten bestemd zijn voor het tuber- culosefonds. De bazar wordt Zaterdag middag om twee uur geopend in het HBB-gebouw aan de Zuidstraat en blijft op gezette tijden geopend tot Woensdagavond negen uur. Kunstzin speelde voor de pauze een zestui nummers, namelijK de mars „Dis- cipnn" van Lindelro-Mol. de buite „Tzigane" van G. H. Boedijn, „Intro- ductron et Polonaise, de Concert" van E. Avon (waarin de heer J. Purmer op uitstekende wijze de clarinetsolo ver tolkte de Wals „Tesoro Mio" van B. Delhaye en een selectie uit „The Geisha" met tot slot een mars. Alle nummers werden uitstekend weergege ven en hoewel het gezelschap niet groot is, waren de verschillende groe pen goed op elkaar ingesteld. Na de pauze gaf „Kunstmin" een op- v< ering van „Morgenrood" van A. Boere. Het stuk speelde op de boerderij Morgenrood", waar de oude boer Ver stegen (de heer D. Purmer) inwoont bij zijn zoon Aart (de heer J. Purmer) e,i_dfens vrouw (irrej.-A. Ac Constant), een meisje uit de stad, dat door vader Verstegen niet als een goede boerin wordt beschouwd. Zijn beide dochters (mevr. G. Rienstravan Twuijver en mevr. WienströerEvers) met hun echtgenoten (resp. gespeeld door de heren J. Siecker en N. Oost trachten het jonge echtpaar van de boerderij te weren. De schrijver laat de intrigue op een dieptepunt afgaan, maar in het tweede deel van het laatste bedrijf keert alles zich ten goede. Het stuk werd bijzonder verdienste lijk over het voetlicht gebracht. Vooral de heer D. Purmer was weer uitstekend op dreef. De knecht Aart vond een keurige vertolker in de heer T. Speur. Van de damesrollen mogen die van mej. A. A. Constant en mevr. G. Rien stra—van Twuijver met ere Worden vermeld. DE WEGBLIJVERS Ter redactie is gisteren een verkeerde conclusie getrokken uit het bericht over de stichting van een sectie-Kunst te Breezand. In de kop van dit bericht werd namelijk gemeld, dat zes vereni gingen voor aansluiting bij de sectie voelden. Nader werd vernomen, dat de andere zes verenigingen bericht van verhindering hadden gestuurd op de uit nodiging voor een vergadering, hetgeen niet bepalend hoeft te zijn voor de animo welke bij deze verenigingen be stond. SYRISCHE MINISTER GAAT NAAR SPANJE De Syrische minister van buiten landse zaken zal in het begin van het dan te weten, dat mej. Witters in de woord op^^beLe^dat rifn Snaan-ë derde game met 11-1 had achter ge- ambtgenoot, Martin Artajo, onlangs aan Syrië heeft gebracht. Vrijdagavond trad voor de Kunst kring „Wieringen" in Cinema de Haan op het ensemble Wim Sonneveld op in een extra-voorstelling. Kan men zeg- gen dat over het algemeen de Kunst kring iets goeds brengt, deze keer moet men constateren dat maar wei nig mensen tevreden naar huis zijn gegaan. In „Gastenboek" vindt men weinig van wat men zou kunnen noe men, „iets eigens". Dat sluit niet uit gelukkig dat er nog wel enkele nummers van het pro gramma goed genoemd kunnen wor den. „Chinere wijsheid" (W. Sonne veld, Diny de Neef, Paul Deen) Pia noles (D de N), Mad. de Pompadour in een wassenbeeldenmuseum (Emmy Arbouh. D. de Neef) en de zang van Conny Stuart (o.a. Une démoiselle sur la balancaire) kunnen aanspraak op het predicaat goed maken. Van de gasten voldeed over het alge meen Beppie Nooy het beste als een jong meisje dat verdriet heeft en zit tende op een bank in het park haar beschouwingen geeft over de in haar ogen meer gelukkige voorbijgangsters. Wim Sonneveld kon in zijn praatjes tussen de tonelen niet het rechte con tact met het publiek krijgen. De finale was ontleend aan liedjes van Louis Davids en miste wel zeer het „eigen karakter". Wanneer men dan nog de weinige zorg aan de décors besteed, daarbij neemt, kan men toch niet van een over de gehele lijn geslaagd pro gramma spreken. Men zegt wel eens dat het Wieringer publiek verwend is; dat mag waar zijn, omdat men goede beroepstoneelgezelschappen ziet optre den en Wieringen zelf ook over ama teurspelers met goede capaciteiten be schikt, maar deze keer waren de ver wachtingen van het publiek hoger ge spannen, blijkbaar te hoog. Abram D. uit Hippolytushoef had een verschil van mening gehad met vier meisjes, die werkzaam waren in een rusthuis in Wieringen. Van het één kwam het ander en zo moest D. gistermiddag terecht staan voor de Alkmaarse Politierechter ter zake van eenvoudige belediging. Hij zou o.m. de weinig prijzende benamin gen „kaffer" en „schorun." hebben ge bruikt, doch men kreeg de indruk, dat beide partijen hier schuld hadden. Con form de eis werd verdachte bij ver stek Veroordeeld tot een boete van f 25 of tien dagen. Eén van de hoogtepunten van het Assaut der Adelborst op de sabel, die werd getrokken tussen de sergeanten adoth^ ereParW Bosch (links) en E. Roth. Deze i mrtij om vie^trX^t^JJ' van den met de stand 3—3 nog niet kon worden voorspeld wie vn* S %kop> zodat waardige tegenstanders winnaar zou zijn. Deze eer ZZi t be'de oelijk- Van den Bosch, die een hartelijk applaus in ontvangstmocht nelln^ In de vergadering van de afdeling t Zand van de KVP sprak de heer Ko men zijn ernstige teleurstelling uit over de houding, die de Katholieke raadsle; den hebben aangenomen in de raad, bij de benoeming van een lid voor het be stuur van de sociale dienst. Volgens spreker had dit nimmer mogen gebeu ren. (Men zal zich herinneren, dat we ten aanzien van deze stemming in de toenmalige raadsvergadering uitvoerig commentaar hebben geleverd, waarbij wij de wonderlijke gang van zaker. san het licht stelden). Een besluit aangaan de deze kwestie werd niet genomen. .fdet bestuur ziet er thans als volg1 uit; C. Veul, voorzitter W. P. Baars, penningmeester. A. van der Voort, sec retaris, j. ros> g. Siis. S. Broersen, p Wit, P van Muijen en J, vaJJ Kgmond. Besloten werd een werkgroep in het leven te roepen, die de verscWj" lende sociale problemen kan bestude ren en de actie voor de komende ver* kiezingen kan voorbereiden. ;,^e, opbrengst van de collecte voor Vluchtelingen die hier door enkele dames is gehouden, heeft het prachtige bedrag van f 373,66 opgebracht. Gevonden een vulpenhouder bjj de a scbool. Inlichtingen bij de beer A. Kager. Verloren een portemonnaie et inhoud, een paar wollen wanten» een rozenkrans in etui. Inlichtingen by de Rijkspolitie. -

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2