NEEMT MINISTER DONKER TE HOOI OP ZIJN VORK? VEEL Kort-zichtpolitiek inzake het huurvraagstuk KLOOSTERBALSEM Dagenais liet tegen slimme vos Bonnard een veer spoorwegtechnici De Prins wandelde door Lima Het tempo van een ongeduldige draver Grote melk-order voor Nederland Geschichten aus dem Wienerwald Verstekeling waste zich met bier Straks blijven wij met woningen zitten Lawine in Italië eist vier doden Verschoningsrecht weer ter sprake WOMDEN van allerlei aard Inbreker werd tot drie jaar veroordeeld NIEUWE MERKBOEIEN BOVEN „FAUSTUS" Met inhoud stationskas er van door.... Tweede Kamer verwierp communistische motie HET verschoningsrecht voor journa listen had de aandacht o.a. van mr Roosjen en prof. Oud, die te dien aan zien tegengestelde opvattingen huldig den. Eerstgenoemde refereerde «ich aan het oordeel van prof. Van Bemme- len, die niets voor de invoering van dit verschoningsrecht voelt. Prof. mr Oud daarentegen achtte het noemen van namen van personen, die als bron voor nieuws zijn opgetreden, duidelijk in strijd met de ere-code van de jour nalisten. Hjj wilde een zeker verscho ningsrecht erkend zien, waarbij de strafrechterlijke verantwoordelijkheid van de journalisten uiteraard onver minderd blijft bestaan. een Prisma dameshorloge PRISMA lakeman-bakker op twee ronden te munster schaakstukken werden te moskou opgeborgen Achtjarige jongen verbrand Inkopen en een zonnetempel Smokkelaarsbende werd opgejaagd en ingerekend Mededeling voor onze Post-Abonné's Begroting van Justitie in Tweede Kamer (Van onze parlementaire redacteur) rjE anti-revolutionnaire mr Roosjen, die zich in zijn redevoeringen vaak beeldend pleegt uit te drukken, sprak Donderdagmiddag, toen in de Tweede Kamer de begroting van Justitie aan de orde kwam, van „ongeduldig hoef getrappel van de draver, die er naar hunkert nu weg te stuiven". Hij doelde daarbij op het uitgebreide program, dat minister Donker in de schriftelijke stukken heeft ontwikkeld en hij vroeg, of de bewindsman niet te veel hooi op zijn vork nam. Iiy hoopte, dat de mi nister er in slagen zou het nieuwe Bur gerlijk Wetboek overeenkomstig het overgelegde schema behandeld te krij gen Er zit blijkbaar wat schot in de regeling van de adoptie, maar wan neer kunnen we aldus informeerde mr Roosjen de regeling van de Stichtingen tegemoet zien? Ook de fractievoorzitter van de WD, prof. Oud, legde wat de verwezenlijking van mr Donkers indrukwekkende program aangaat, een gelijke beduchtheid aan de dag als de heer Roosjen. LIOEWEL hij nog kort aan het bewind n is, had mr Donker in de Kamer reeds wat men zou kunnen noemen „een goede pers". Deze middag was 1'honneur aux dames. Mejuffrouw mr Tendeloo (PvdA) en jkvr. mr Witte- waall van Stoetwegen (CH) herinner' den aan de opvallende energie, die mr Donker als voorzitter van de parlemen taire enquête-commissie ontwikkeld heeft. Nu reeds, zo constateerden zij, heeft de bewindsman lange vragen reeksen over het Burgerlijk Wetboek aan de vaste commissie voor privaat- en strafrecht voorgelegd. Ze hoepten dat de Kamer hem in dit tempo van de ongeduldige draver, zou mr Roosjen zeggen zou kunnen volgen. Lang voorarrest. E)E jonkvrouwe verzocht de minister wat te doen tegen de lange tijden, die sommige verdachten soms in voor arrest zitten en tegen de overbevol king van de huizen van bewaring, die mede daarvan het gevolg is. Zij pleitte voor een centraal vrouwengesticht, waarin veroordeelde vrouwen onderge bracht kunnen worden en raakte enke le tere punten aan, toen zij informeer de of Lages naar Breda is overge plaatst, evenals de Duitse oorlogsmis dadigers, die van Norg naar Breda zijn verhuisd; of het juist is dat deze ge vangenen opvallend veel vrijheden ge nieten en wat er waar is van de ge- Een klein wondje, waar vuil in komt kan een ernstige verzwe ring veroorzaken. Gebruik daar om bij elke verwonding: .GEEN GOUD ZO GOED' (Advertentie, Ing. Med.) Ooft Wormerveer en Beverwijk werden door hem bezocht De Haarlemse rechtbank heeft giste ren de 39-jarige los-werkman G. L. veroordeeld tot drie jaar gevangenis straf, wegens het plegen van een serie inbraken in Haarlem, Beverwijk, Wor merveer en Amersfoort. Meestal brak hij in bij winkels op jacht naar goede ren en geld. Hij heeft reeds dertien vonnissen achter de rug. De officier van justitie had veertien dagen geleden drie jaar tegen hem geëist. De marine zal als laatste onderdeel van haar taak bij de „begrafenis" van de „Faustus" de weggeslagen merk- boeien ooven het wrak, door nieuwe vervangen. Het verdere werk zal door Waterstaat worden gedaan. Een poging om de „Bakir", die bij Schiermonnikoog aan de grond zit, vlot te slepen, is mislukt. Dt firma Doeksen is begonnen met het [ossen van de lading; 800 ton stukgoederen. In de nacht van Woensdag op Don derdag omstreeks half één is een roof overval gepleegd op het station Horst- Tegelen. Een tot nu toe onbekend ge maskerd persoon vervoegde zich aan het loket, bedreigde met een stengun de dienstdoende ambtenaar en vroeg de plaats van de geldlS. Daar ei op dat moment niet veel kasgeld aanwezig was vanwege het late uur, bedroeg de buit slechts enkele tientjes. In de tijd. dat de ambtenaar de politie waar schuwde, verdween de gemaskerde man in de duisternis Door het late uur was het perron leeg. De politie heeft de zaak in onderzoek. (Van onze parlementaire redacteur) Met alleen de stemmen van de viet aanwezige communisten voor en 54 stemmen tegen verwierp de Tweed» Kamer Donderdagmiddag an het De- gin van haar vergadering de motie van de heer Reutel (CPNi waarin de re gering wordt uitgenodigd bij de cen tral» commissie voor georganiseero overleg een algehele vprhelerms var de bezoldiging van Hei werheuisqctso heel aanhangig te maken. ruchten, dat op het departement van Justitie een reorganisatie aan de gang Mejuffrouw Tendeloo drong aan op de beëindiging van het bezettingsrecht en de opheffing van het rechtsherstel. Als belangrijke constructieve taak van de minister stelde zij daar tegenover: handhaving van de positieve rechts orde en de aanpassing van het geldende recht aan de zich steeds uitbreidende internationale rechtsorde. Niet gesticht was zij over de trage gang van zaken bij de ontvijanding en over het hoge bedrag, dat met de con trole op de effectenregistratie is ge moeid. In de afgelopen jaren is daar voor twee millioen uitgegeven. De re medie zou volgens haar kunnen zijn, de instelling van een civiele kamer voor de afwikkeling van het rechts herstel betreffende de effecten. De heer Oud kreeg steun van ds Zandt (SGP). In een lange rij volgden elkaar de sprekers op: de heer Verkerk (AR) mejuffrouw Zeelenberg (PvdA), de he ren Van Rijckevorsel (KVP), Ritmees ter (VVD), v. d. Feltz (CH), Letnaire (KNP), Gortzak (CPN), zij hadden al len hun bijzondere wensen, zoals uit breiding van de Rijkspolitie, verkorting van de preventieve hechtenis, beëindi ging van de bijzondere rechtspraak aandacht voor de voogdijkinderen en de kort-gestraften, kosteloze naturali satie van een groep Statenlozen in Zuid-Limburg en bij naturalisatie van Indonesiërs gelijke behandeling als per sonen van andere nationaliteit, scherp optreden tegen pornografie, geestelijke verzorging van buitenkerkelijke ge vangenen uitsluitend in de vorm van sociaal-ethische en sociaal-culturelo verzorging, handhaving en versterking van de rechtsorde, verbetering van de procedure voor de uitgifte van bewij zen van zedelijk gedrag, het betrach ten van spoed en soepelheid bij de na turalisatie van Indonesiërs, wettelijke maatregelen, die verhinderen, dat La- ges ooit weer vrij komt enz. enz. Mr Van Rijckevorsel verenigde zich in grote lijnen met wat prof. Oud over de verschoningskwestie gezegd had en hij was zich er van bewust, dat er bij toekenning van het verschoningsrecht waarborgen behoren te zijn voor een bona-fide uitoefening van het journa- listenberoejp. Hij wenste een duidelijke beslissing van de minister, omdat an ders de Kamer wellicht een uitspraak zou moeten doen. Ook prof. Lemaire van de KNP sprak zich voor het verschoningsrecht uit, evenwel met deze restrictie, dat straf baar gesteld moeten worden de journa listen, die werkelijk geheimen schen den. Een bizonder cadeau: Chroom, 15 steens, C C anti-magnetisch Heelt U al meegedaan aan de Prisma Propaganda Prijsvraag met f 1O.OOO.- prijzen. Iedere Prisma-horloger verstrekt U gaarne inlichtingen. - (Advertentie, Ing. Med.) Wereldkampioenschap dammen P Roozenburg strafte fout van Gedance af Het ging in de veertiende ronde van het wereldkampioenschap dammen de laatste welke te Amsterdam werd ge speeld, voornamelijk om de partjjen DagenaisBonnard en Piet Roozen- burg-Gedance. BU deze partijen waren immers de drie koplopers betrokken en alle aandacht was dan ook hierop ge concentreerd. Doordat Dagenais tegen Bonnaard remise speelde en Piet Roo zenburg won, is het verschil tussen deze twee rivalen weer tot twee gere duceerd, terwijl Roozenburg een partij minder heeft gespeeld. HE PARTIJ van DagenaisBonnard u was een titanengevecht. Na een on regelmatige opening posteerde Dage nais een voorpost op het centrum, waarop de slimme vos Bonnard een omsingelingstactiek ging toepassen. Op het moment dat de Canadees positio neel iets in het voordeel was, probeer de Bonnard een doorbraak te forceren. Om dat te voorkomen offerde Dagenais niet minder dan twee schijven. Na een lange reeks listige zetten van de Cana dees, eindigde de partij ten slotte in remise. Piet Roozenburg speelde tegen Ge dance een flankspelletje en had tot ver in het middenspel geen tastbaar voor deel. Toen Gedance een klein foutje maakte, was het voor de wereldkam pioen een koud kunstje deze misstap van zijn tegenstander af te straffen en in de volle winst om te zetten. De twee ingenieurs, Van Dijk en De Descallars, kwamen spoedig uit. Een doorbraak op de lange vleugel bracht de Neder lander snel belangrijke winst en kort daarop vond de Marokkaan het wellet jes. Verpoest trachtte net kleine lis- tigheidjes Forclaz in het verderf te storten. In een klassieke partij stootte hij met zwart door naar vijftien, ter wijl Forclaz het centrum nog bezet had. Verschillende complicaties waren hiervan het gevolg. De jeugdige Zwit ser werd radeloos en boog spoedig hei hoofd. Verleene bleek in zijn partij te gen Bizot niet afkerig van trandspel. De Westfries trok zich daar echter niets van aan en verzorgde liefdevol zijn hechte positie in het centrum Beiden hielden consequent vol en het werd ten slotte een volkomen gelijkwaardi ge remise De uitslagen luiden: Deslauriers (Canada)King (China) 2—0- Forclaz (Zwits.)--Verpoest (B 0—2: W Roozenburg (N.)—Fanelli (It.) In de Zesdaagse te Munster luidde Donderdagavond de stand: 1. Schorn —Van de Meerschaut (Dld/België) 77 p, 2. Rigoni—Terruzzi (It.) 178 p„ 3 Roth—Bucher (Zwits.) 116 p„ 4.Gtrom Arnold (Austr.) 109 p. Op twee ron den- 5. Berger—Saager <Dld.) El p. Op drie ronden: 6. Borkowskt—Velt- mann <Dld.) 194 p., 7 Kittsteiner- Seherer (Dld.) 48 p., 8. Lakeman- akker (Ned.) 25 pnt. Op zeven ron !en: 9. Smits—Van der Kamp (Ned.) 46 p. 20; Dagenais (Canada)Bonnard (Fr.) 11; Keiler (Ned.)Fankhauser (Fr.) 20; Van Dijk (Ned.)Descallar (N.Afr.) 20; Saletnik (It.)Post (N.) Afr.) 2—0; Verleene (B.)Bizot (N.) 11; P. Roozenburg (N.)Gedance (Zwits.) 2—0. De stand luidt: 1. Dagenais 22 p. (14 partijen); 2. P. Roozenburg 20 p. (13); 3. Bonnard 18 p (13); 4, 5 en 6. Van Dijk, Keiler en Verpoest 17 p. (13); 7. Huisman 16 p. (13); 8. King 15 p. (13); 9. Saletnik 15 p. (14); 10. en 11. Bizot en W. Roozen burg 14 p. (13); 12. Deslauriers 13 p. (13); 13. Fankhauser 10 p. (13); 14. Ge dance 10 p. (14); 15. en 16. Post en Descallar 8 p. 13); 17. en 18. Fanelli en Verleene 8 p. (14); 19. Forclaz 2 p. (13). Villoresi boekte te Mexico successen De Italiaan Villoresi heeft op de 2e dag van de Panamericana een groot succes behaald. Niet alleen bracht hij met zijn Ferrari de etappe van Oaxaca naar Puebla over 412 km in 3 uur 3 min. 17 sec. op zijn naam, maar ook wist hij deze etappe Donderdag, Vrijdag en Zaterdag worden twee etap pes op een dag gereden van Puebla naar Mexico City te winnen. Over de 130 km noteerde hij een tijd van 47 min. 18 sec. Jean Behra, de Fransman die met zijn Gordini op zulk een fraaie wijze in de eerste etappe had gezegevierd, werd door een ongeluk uitgeschakeld. Te Moskou werden de afgebroken partijen van de vijftiende en laatste ronde gespeeld. De resultaten waren: Salomea Reischer (Oostenr.)Josza Langos (Hong.) 0-1; Eileen Tranmer (GB)—Bykova (Rusl.) 1-0. De eind stand luidt: 1. Bykova (Rusl.) 11% Pt.; 2/3 Ignatyeva (Rusl.) efl F e n n y Heemskerk (Ned.) ieder 10% tp.; 4/5/6 Zvorikyna (Rusl.), Keiler—Her man.) (O-Dld.) en Belova (Rusl.) ieder 10 pt.; 7. Tranmer (GB) 9 pt. Nederland zal in het eerste half jaar van 1953 circa zestig procent le veren van de voor de in Europa gele gerde Amerikaanse militairen beno digde voorraden melk en melkproduc ten. De totale behoeften van het Ame rikaanse leger zijn ongeveer 1.100.000 liter per week, dus ons land zal per weck een dikke 600.000 liter aan de Amerikanen gaan leveren. De resterende veertig procent wordt verzorgd door Denemarken, Duits land en Frankrijk. Van de door Neder land te verzorgen hoeveelheid zal ruim 70 pet. worden geleverd door de N.V. Sterovita Melkproducten te Am sterdam en Dordrecht. De rest is toe gewezen aan een combinatie van en kele fabrieken, zich noemende „Inter- melk". De levering omvat behalve melk ook karnemelk, room, chocolade melk en „cottage cheese". De inschrijvingen voor deze leve ringen aan het Amerikaanse leger zijn ieder half jaar. Een achtjarige knaap is op tragische wijze om het leven gekomen, toen gistermorgen een arbeiderswoning te Almelo door brand werd verwoest. De ouders Gerritsen en hun vijf kinderen sliepen nog, toen er plotse ling brand in hun woning uitbrak. Het hoesten van een driejarig dochtertje, dat op de zolder sliep, wekte de ouders uit de slaap. Zij renden naar boven en slaagden erin vier kinderen te redden. De achtjarige Klaas was onbereikbaar. De buren, die ter hulp waren gesneld, probeerden de jongen nog via het dak te bereiken, doch deze pogingen faalden. De knaap kwam in de vlammen om. Het huis werd grondig vernield NAAR Z,AFRIKA De Zuidafrikaanse Spoorwegen zijn doende om acht en twintig Nederland se hogere technici aan te trekken voor hoge functies bij het spoorwegbedrijf in Zuid-Afrika. Verder wordt gezocht naar een groot aantal lagere technici en een onbeperkt aantal vaklieden. De Weense film- en operettekunste naar Erich Scholz is gisteren in de hoofdstad in het huwelijk getreden met de actrice Inge Cornelis, die ook uit Wenen komt. Een erewacht stond opgesteld, toen het bruidspaar zich na de huwelijksvoltrekking vertoonde. Scholz werkt op het ogenblik met de hoofdstad-operette in „Geschichten aus dem Wienerwald AAN boord van het Woensdag in dc Ca nadese haven Montreal binnengelopen Zweedse vrachtschip Helga Smith bevond zich 'n weldoor voede Poolse versteke ling van 28 jaar. Hij had zich zestien dagen in het ruim verborgen gehou den en zich gevoed met ham en sardientjes. De Pool waste zich met Zweeds bier, dat hjj zich uit de lading toe-eigende. Dit is de tweede maal dat de man met als ver- trekhaven ..Gothenburg", als verstekeling aan boord van een Zweeds schip Montreal wist te berei ken. Hij zal, evenals de vorige maal, weer naar de haven van uitgang worden teruggezonden DEELDEN D door opgenomen een televisieca mera op een diepte van dertig meter onder de zeespiegel zijn op ge slaagde wijze van het Britse onderzeeërs-red dingvaartuig „Reclaim" naar een aantal toeschou wers in het marineinsti tuut te Portsmouth over gebracht. Dit experiment is het eerst in zijn soort, dat door de Royal Navy werd uitgevoerd. DEN nieuwe methode van beschutting tegen het weer en voor de land bouw in streken, waar 't klimaat aan grote schom melingen onderhevig is, n.1. door middel van een plastic dak, is onlangs te Londen uiteengezet door de heer J. Gordon voor het Kon. Luchtvaart In stituut. Men spreidt een doorzichtig „laken" van plastic uit op de grond. Dit wordt aan een zijde vastgehecht en voor de rest door de wind tot 'n schotelvormig dak opge blazen. Het idee zon o a. aspecten openen om b.v. goedkope en tijdelijke daken op te richten bo ven voetbalvelden cn te velde staande gewassen. W/IJ hadden er eigenlijk met een gerust hart een weddenschap op dur ven afsluiten en niet eens met een zo lage in zet. Doch nu is het dan zover. Kortgeleden heeft radio-Moskou in een le zing over de stand der Russische medische we tenschap verklaard, dat de penicilline reeds lang bekend was bij de Rus sen, voordat de Britse ge leerde Sir Alexander Fleming zijn opzienba rende ontdekking deed. De schimmel, waaruit de penicilline wordt verkre gen, werd volgens dat radiobericht door twee Russische biologen ont dekt tussen de jaren 1875 en 1882. „Alleen door de onachtzaamheid van het Tsjaristische regiem, dat er de voorkeur aan gaf medicijnen uit andere landen in te voeren, werd een ontwikkeling der ontdekking in die periode verhinderd", al dus de Russische com mentator Om onze huizen en hun huren In de avondvergadering van de Twee de Kamer werd de begroting van We deropbouw en Volkshuisvesting onder de loupe genomen. De heer Stapelkamp (AR) bepleitte maatregelen ter verste viging van de positie der woningbouw verenigingen. Er moet naar gestreefd worden, dat de leden eigenaar van een woning kunnen worden. De regerings- politiek inzake het huurvraagstuk noemde spreker er één van kort zicht. Er heerst een chaotische toestand. Het bedrag dat momenteel voor huur be- Ook Woui Wagtmans gaal achter c'e motor Zaterdagavond 13 December zullen Reg Harris en Arie van Vliet elkaar in het Antwerpse sportpaleis bekam pen op de 500 meter, de kilometer en in een sprintwedstrijd a deux. Wout Wagtmans zal zijn debuut maken als stayer in het raam van een België Nederland wedstrijd. Prins Bernhard is Woensdag ongehinderd te voet, Lima ingetrok ken om geschenken voor de Koningin en de Prin sessen te kopen. 's Middags reed de Prins ongeveer veerjtig km naar het Zuid-Oos ten om de ruïne van een tempel te bezoeken, die door de Inca's aan de zonnegod was gewijd. De tempel was opgericht op een opgeworpen berg, die 250 meter uitstak bo ven de vroegere stad Pachacamac. Als officieel einde van het bezoek aan Peru bood Prins Bernhard ter ere van president Odria een diner aan in een club te Lima, waaraan vijftig personen deelna men. De Prins en zijn ge volg hebben Donderdag middag Lima per vlieg tuig verlaten en zouden zonder tussenlanding naar Acapulco in Mexico vliegen, een vlucht van dertien uur. In Acapulco zal de Prins vier dagen rust nemen na de buiten gewoon vermoeiende reis. Daarna zal hij in een vliegtuig van de „Ameri can irlines" naar Wash ington gaan. Hij zal 4 December naar Neder land terugkeren. steed wordt is lager dan vóór 1940. Het zelfde zei de heer Van Leeuwen van de VVD, die ook verklaarde, dat zijn frac tie tegen een huurbelasting is. De heer Van Vliet (KVP) wees er op, dat er ook gestreefd moet worden naar een qualitatieve woningvoorzie ning. Deze spr. merkte verder up. dat het land bezaaid wordt met tienduizen den woningen van het minimum-type, die straks niet meer aangekeken zullen worden. Hij vroeg ook hoe de minister denkt over een wijziging der landarbei- derswet, teneinde ook op het platteland het eigenhuis-ideaal te verwerkelijken. Ook de fractie van de KVP heeft be zwaren tegen een huurbelasting. De heer Van der Feltz (CH) onderstreepte de noodzakelijkheid van hogere huren. Het antwoord van de minister in zijn memorie noemde deze spr. teleurstel lend Hij had zich niet moeten verschui len achter de SER. Hij had gerust enige zijden van de huurkwestie kunnen be spreken. De heer Beernmk (CH) vroeg of de minister niet kan overleggen met de eigenaars van leegstaande huizen om deze beschikbaar te stellen aan gerepa- trieerden, die veelal grote huren moe ten betalen. De heer Van Dis (SG) vroeg zich af of de regering niet een nog groter aan tal woningen kan nastreven dan zij zich voor 1953 neeft voorgesteld. Het daarvoor nodige geld zou verkregen kunnen worden door het intrekken van subsidies aan allerlei instellingen, door het intrekken van de gelden voor de VN, door het vele reizen van ministers Kamerleden en hoge ambtenaren tegen te gaan, voorts door verlaging der de- fensielasten. zoals ook België heeft ge daan. Spr. stond met enkele anderen de bouw van woningwetwoningen voor de minstdraagkrachtigen voor. Gistermiddag heeft H.M. de Ko ningin een kijkje genomen op de in ternationale tentoonstelling van kin dertekeningen, welke te Utrecht word' gehouden. Zeven en twintig man ontsnapten amper Nabij Lucca, in Noord-Italië, zijn vier personen verpletterd door massa's steen en aarde, die van een heuvel omlaag kwamen storten. De slachtoffers bevon den zich in een arbeiderswoning, die tezamen met een groot aantal andere huizen door de grondlawines werden vernietigd. In het 20 km Oostelijker ge legen San Marcello ontsnapten zeven en twintig boeren ternauwernood aan verplettering, toen een steenlawine hun woningen verwoestte. De weg van Luc ca naar Modena is door de aardmassa volkomen versperd. De lawine ontstond door plotselinge dooi. Warme Zuidelijke winden schijnen in Zwitserland het gevaar voor grote sneeuwlawines sterk te hebben ver groot. Door de sterke temperatuurstij ging is de sneeuw begonnen te smelten, waardoor boven 1800 meter lawines kunnen optreden en grote schade kan ontstaan. Parijs heeft in twee dagen tijds twee zware sneeuwstormen te doorstaan ge kregen. De vliegvelden Orly en Le Bourget zijn Donderdag tot één uur des middags gestremd geweest. Het trein verkeer ondervond grote vertraging. Een lekkernij: verrukkelijk van smaak, pittig van aroma, croquant van samenstelling. 35 ct. per 100 gr. KINGFABRIEKEN TONNEMA N.V. Advertentie. Ing. Med.) Onmiddellijk nabij de Duitse grens tussen Arcen en het Duitse dorp Wal beek hebben douane-ambtenaren een smokkelaarsbende van zeven man ver rast. Toen de smokkelaars zich ontdekt zagen, wierpen zij hun waren weg en namen de vlucht in de richting van de Rijksweg. De douane-ambtenaren alar meerden de Rijkspolitie en de brigade Arcen van de Koninklijke Marechaus see. Juist op het moment, dat de smok kelaars in een gereedstaande auto pro beerden te ontvluchten, werden zij op gevangen en ingerekend. Ten overvloe de werd met behulp van politiehonden aangetoond, da* de smokkelaars de achtergelaten voorraad gedragen had den. Deze bestond uit een voorraad aan koffie en thee, ter waarde van f 1200 De smokkelaars bleken uit Mierlo en Helmond afkomstig te zijn. Zij zijn naar het huis van bewaring te Roer mond overgebracht Onze postabonne's wordt in her innering gebracht, dat voor hen de gelegenheid bestaat het num mer van Zaterdag kosteloos op het postkantoor van hun woon plaats in ontvangst te nemen. Deze regeling geldt alleen voor hen, die de krant op de dag van verschijning ontvangen DE DIRECTIE.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3