Storing in stroomvoorziening handicap op Shell-avond Stad en Omgeving Interessante l.v.A.O.-avond met de „jazz" als onderwerp Zeer weinig volwassenen belangstelling van voor „Pamphalon" Zeemacht en HAV1 wonnen weer in dames-volleybalcompetitie Jimmy Brown als diepzeeduiker Filmvoorsielling kon om halt tien beginnen Het programma wordt Donderdag herhaald Sergeant Van der Wijk herkreeg de vrijheid .Husedunia" dankte de heer J. Kreuger Korea-vrijwilligers onder- scheiden O Graafwerk oorzaak storing electriciteitsvoorziening „Welkom vreemdeling" door het WSOV-toneel Terrein, waarop veel begripsverwarring heerst Verhelderende lezing door Louis van Loo Geslaagd voor vakdiploma kruidenier Algemene Bromlietsclub opende het seizoen Teleurstellend voor jeugdherbergouders IN HET KORT Tussen Haaks en Kuifje Voorlopig in onze stad geen jeugdherberg dCSC 2 versloeg HMC 2 met... 15-2, 15-1! Burgerlijke stand Texel Goede uitvoering van „De Stem des Volks" DINSDAG 25 NOVEMBER 1982 DEN talrijk publiek heeft gisteravond bij het zachte schijnsel van de ouder- wetse gas-ornamenten in „Formosa" geduldig zitten wachten op de weder komst van de electriciteit. Om tien minuten over zeven vielen alle gloeilampen uit, het grootste deel van Den Helder van alle licht berovend. De dikwijls be spotte gaslantaarns trokken zich geen van deze dingen aan en zorgden in de straten, die nog van de „voorhistorische" v erllchting zijn voorzien, voor de nodige illuminatie. De filmoperateurs van de Shell konden in het duister wel werken, maar hun apparatuur was aangewezen op de electrische stroom, die eindelijk om half tien weer werd ingeschakeld. Zo ontmoetten verleden en heden el kaar, en dat bleef het geval tijdens de vertoning van de films. Een bijzonder interessante reportage van de oliewin ning in Venezuela toonde aan, dat het bedrijf niet van meet af aan werd be oefend op de geperfectionneerde wijze van thans. De toeschouwers kregen een duidelijk beeld van de historische ont wikkeling op de olievelden en in de raffinaderijen, een ontwikkeling die gelijke tred hield met de vorderingen in de techniek. De film gaf tevens een fraaie indruk van het landschapschoon in Venezuela. Interessant was ook het instructieve filmpje over de werking der verbran dingsmotoren. Wanneer wij het goed hebben gezien, waren hierin fragmen ten verwerkt uit de Duitse speelfilm over het leven en het werk van Rudolf Wereldkampioen en vriend genoten 3 dagen verlot Eerst gisteren vernamen wjj, dat de straf, die was toebedeeld aan de „we reldkampioen schoenpoetsen", sergeant Van der Wijk, en zijn vriend, sergeant Snaauw, zo aanzienlijk was verlicht, dat de beide LSK'ers zelfs drie dagen met verlof konden gaan. Vrijdagmiddag moesten zij voor hun commandant, kapitein Motshagen, ver schijnen, en ontvingen zij de mededei ling, dat de Chef Luchtmachtstaf, ge neraal A. I. Aler, termen aanwezig achtte om hun straf (veertien dagen verzwaard) te veranderen tot zeven da gen licht. Daar de sergeants er reeds zeven dagen verzwaard hadden op zit ten, en dus meer boetten dan de gene raal nodig oordeelde, werden zij ver blijd met drie dagen verlof. Uit de „tenlastelegging" werd het ernstige „onkrijgstuchtelijk gedrag' geschrapt en gewijzigd in het feit „half in overall in een openbare gelegenheid schoenen te hebben gepoetst". (Uit vórengaande menen wij te mo gen concluderen, dat ook generaal Aler het wereldrecord van sergeant Van der Wijk erkent!). „Dennenheuvel wordt Vrijdag door de heer Stom heropend De amusementsvereniging „Husedu- nia" opende dezer dagen in „Dennen heuvel" het winterseizoen met een ca baretprogramma, waaraan men veel plezier heeft beleefd. Mevrouw Laan en mej. Laan en de heren J. van Waar den en Arie Bouma speelden een vier tal schetsen, en voorts was er zang door Annie Beun, die aan de piano door Thea Tol werd begeleid. Een succes was voor al een voordracht door Sannie Beun, getiteld „Ik ben zo zenuwachtig". Niet minder bijval verwierf het „Alpen trio", dat jodel-liedjes ten gehore bracht. Nadat de voorzitter, de heer J. Beun, de dames en heren voor het gebodene een compliment had gemaakt, nodigde hij de heer Kreuger voor het voetlicht. Deze was namelijk voor de laatste maal gastheer van de vereniging, daar „Den nenheuvel' in andere handen is over gegaan. De heer Beun dankte de heer Kreuger voor de prettige samenwer king en bood hem namens „Husedunia" een boek aan. Onder leiding van de heer P. W. van der Mark werd daarna gedanst. Voegen wij hieraan nog toe, dat „Den nenheuvel" Vrijdag door de nieuwe eigenaar, de heer T. Stom, wordt her opend. Bij Koninklijk Besluit is de Bronzen Leeuw verleend aan de Korea-vrijwil- liger en tijdelijk korporaal van het wa pen der infanterie, D. de Jong, afkom stig uit Den Helder „wegens het be drijven van bijzondere en moedige en beleidvolle daden in de strijd tegenover de vijand bij een aanval op 26 Juli 1951 van de „C"-compagnie van het Neder lands detachement Verenigde Naties nabij „Heuvel 1100", ten Zuiden van Taen-san in Korea. Toen bij de aanval op deze heuvel tengevolge van het vuur uit een mitrailleursnest driekwart van zijn groep, waaronder de mitrailleur- schutter, werd uitgeschakeld, heeft hij de mitrailleur van deze schutter over genomen, is alleen naar voren gegaan en heeft het vijandelijk mitrailleurs nest tot zwijgen gebracht. Toen bij het verder oprukken veel hinder werd on dervonden van vijandelijk snippervuur, heeft hij zijn mitrailleur aan een andere militair overgegeven en onder dekking van deze mitrailleur de vijandelijke schutter met handgranaten bestookt en zodoende het snippervuur doen ophou den. Toen de aanvallende compagnie op steeds heftiger weerstand stuitte en het nodig bleek vliegsteun aan te vra gen, heeft hij op de enige goed waar neembare plek in het terrein, welke plek onder zwaar vijandelijk kruisvuur lag, geheel vrijwillig de grondlap uit gelegd. die hij had overgenomen van de hiervoor aangewezen militair. Hij is een inspirerend voorbeeld voor de trogp geweest". Diesel, die jaren geleden ook in de Nederlandse bioscopen is vertoond. De avond werd besloten met een se rie flitsen uit de Rallye Monte Carlo van 1951. Het was een Engelse geluids film, waarvan de operateur het geluid „wegdraaide" om zelf een gezellige ex plicatie te kunnen geven. Op enkele ka rakteristieke momenten konden de toe schouwers horen, welke schone liede ren de banden zongen in haarspeld bochten en bij de klassementsproef en welke sonore klanken een „scheurende" motor ten gehore kan brengen. Het programma moest wegens de sto ring in het licht enigszins worden be kort. ,Een herhaling en dan volledig volgt op Donderdagavond 27 November, eveneens in „Formosa". BROMFIETSER DODELIJK VERONGELUKT Gistermorgen is in het gemeente ziekenhuis de 34-jarige boerenknecht A. Quast uit Jtilianadorp overleden aan de gevolgen van een ongeval, dat hem Zondagavond met de bromfiets is over komen. De heer Q. reed omstreeks zeven uur op de Schoolweg in de richting van de Rijksweg en kwam, waarschijnlijk ten gevolge van de onvoldoende verlichting van zijn bromfiets, in aanrijding met de heer G. v. d. W. uit Hilversum die rechts van de weg in dezelfde richting liep.De wandelaar werd in de berm geslingerd, maar bleef ongedeerd. De heer Q. kwam onder de bromfiets te recht. Een automobilist, die even later passeerde, riep de assistentie in van dr. Swaters, die bij het slachtoffer een zware hersenschudding constateerde. Met een ambulancewagen van de G.G.D. is de heer Q. naar „Park zicht" overgebracht, waar hij gistermor gen is overleden. Het slachtoffer was ongehuwd. Een handschoen, die haar hand flatteert, waarmee een HIJ een ZIJ vereert, vindt Sint in ied're soort en maat bij Gerard Worm in de Keizerstraat ff Speciale Sint Nicolaas- collectie originele Lamböcks voor ver heugend voordelige prijzen. OEN HELDER Van 9 tot 6 doorlopend geopend. (Advertentie, Ing, Med.) In verband met het feit, dat een goed deel van Den Helder gisteravond ge ruime tyd stroomloos is geweest, heb ben wjj ons tot het P.E.N. gewend, ten einde naar de oorzaak van deze storing te informeren. Juist voor het afdrukken van dit nummer kon men ons mede delen, dat een kabel op het Konings plein, vermoedelijk ten gevolge van graafwerken, defect is geraakt, waar door het wcsteljjk gedeelte van de stad, met name naar de richting Huisduinen, in het donker is komen te zitten. De afdeling toneel van de WSOV komt op Donderdag 27 en Vrijdag 28 November in „Casino" op de planken met .„Welkom vreemdeling", een blij spel in drie bedrijven van Thierry Martinet. De heer H. Kohier voert de regie. „De Werfmelcrdisten" verlenen aan deze avonden muzikale medewer king. Op Zaterdag 20 December geeft het gezelschap in „Casino" een heropvoe ring van het successtuk „Tante Roos je". Het batig saldo van deze avond komt ten goede aan het „koningin Wilhelminafonds". BE grote belangstelling, die men als we de enquêteurs, statistici en pro- gramma-leiders mogen geloven vooral onder de jongeren aantreft voor de „jazz-muziek", vond geen bewijs in de opkomst voor de l.v.A.O.-avond in de aula van de Comeniusschool, waar de heer L. F. van Loo Jr een lezing over dit onderwerp hield. Het bestuur van de organiserende instelling had aangekon digd, dat de heer Van Loo zou spreken over de vraag: „Wat is goede en wat is slechte jazzmuziek?" Ongetwijfeld een interessant onderwerp, maar.... zou de overgrote meerderheid van de „muziek-verbruikers" wel graag dat onderscheid willen weten? Zou men niet in de allereerste plaats het criterium aanleggen: „Welke muziek hoor ik het liefst?" Het is waarschijnlijk zo, dat de meeste „af nemers" van muziek niet vragen naar het etiket, waaronder het gewenste arti kel op de markt wordt gebracht, maar naar een bepaald soort waar. noemde het begrijpelijk, dat de serieu ze muziekgenieter zich heeft afgewend van genre-muziek, waarin de ware kunst is overstroomd door een bandjir van kitsch en surrogaat. Maar voorts toonde de heer Van Loo wederom aan de hand van gramofoonplaten duidelijk aan, dat de goede en oor spronkelijke jazz hiermee onrecht wordt aangedaan. Ongetwijfeld heeft hetgeen hij vertelde over de ontwikke ling van de jazz en de wisselwerking tussen de „blanke" en de „zwarte" mu ziek verhelderend gewerkt. De voorzitter van het I.v.A.O., de heer H. Th. Weenink, bracht de inlei der hiervoor aan het eind van de avond waarop men geen hinder on dervond van de electriciteitsstoring elders namens alle aanwezigen een hartelijk woord van dank. Hierop doorbordurend, zouden we de vraag kunnen stellen, wat de muziek- paedagoog ermee bereikt, als hij zijn pupillen de verschillen tussen allerlei soorten muziek, en wat daarvoor door gaat, duidelijk maakt. Dat heeft pas zin, als hij daarbij als hoofddoel na streeft het bewust leren luisteren naar muziek. De verschillen tussen „goed" en „slecht" komen dan vanzelf aan de orde. Wanneer de heer Van Loo van zijn onderwerp is afgeweken, dan is dat juist in deze zin. In een systematisch opgebouwd betoog, dat op een onder houdende wijze werd voorgedragen, besprak hij eerst de betekenis van de muziek in het algemeen, allengs nade rend het terrein waarop zoveel be gripsverwarring ontstaat met betrek king tot de amusementsmuziek, de dansmuziek en -0e jazz-muziek. Aan de hand van gramofoonplaten toonde hij aan hoeveel commercieel maakwerk er is in het genre van de populaire ont- spanningsmuziek en liet hij het ontstel lend gebrek aan originaliteit doorsche meren, waaraan de fabrikanten van zoveel geordend geluid mank gaan. Hij Dezer dagen slaagden te Amsterdam voor het vakdiploma kruidenier de he ren H. C. Gründmann en J. Hielkema uit Den Helder, de heer J. C. Zwaag uit Breezand, de heer A. A. v. Scheijen uit Callantsoog en de heer A. Breed uit Wieringerwaard. De gepromoveerde fietser' in het verkeer De Algemene Bromfiets Club Den Helder heeft gisteren in de bovenzaal van „Formosa" zijn leden de eerste avond aangeboden, waarvoor inspec teur van politie H.G. van der Meulen zich bereid had verklaard een causerie te houden over „De bromfiets en het verkeer". Hoewel de heer Van der Meulen idteraard ook geen antwoord kon geven op de vraag: „Bromfiets op de weg of op het rijwielpad", kreeg men toch een belangwekkend onder werp voorgezet, waaruit men onge twijfeld het nodige heeft opgestoken, De spreker behandelde eerst de verkeersveiligheid in het algemeen en besteedde naderhand aandacht aan de entrée van de rijwielen met hulpmo tor. Sinds 1938 is het gemotoriseerde verkeer al verdubbeld, en daarbij ko men dan nog 210.000 bromfietsen, die er de problemen niet eenvoudiger op maken. Bovendien leeft men in de overtuiging, dat dit aantal over en kele jaren tot 500.000 zal zijn geste gen. In Nederland worden, dagelijks gemiddeld drie mensen gedood door verkeersongevallen, waarvan de ma teriele schade jaarlijks f 100.000.000 bedraagt, en dan wordt nog niet eens gesproken over lichamelijk letsel. De heer Van der Meulen noemde even de gevaren die door de „gepro moveerde fietser" kunnen ontstaan, daar deze zich in het begin nog te veel wielrijder voelt en afgaat op het ge hoor, hetgeen vanzelfsprekend niet meer mogelijk is. Na de pauze beant woordde de spreker een aantal vragen uit de practijk. Ten slotte toonde hij verschillende verkeersborden, waar van hjj voor het flink bezette zaaltje de betekenis uiteen zette. Onlangs is bekend geworden, dat Den Helder tot de veiligste gemeen ten behoort. Onze Hermandad kan er van verzekerd zijn, dat de Helderse bromfietsers tot eenzelfde verheugen de resultaat in de komende jaren gaarne zullen medewerken. r °T Staddhde/tl de avondvoorstelU^^'va^ ^^^unMcnmake^p'amp'halmiy^ ling bezorgd dat de avtmdvoorsttlling mr G. D. Rehorst, betreurd» zorgfdnat TAtal °va»° plaatsen ^^dï"'Mdt'deW "eerRcho^t „dit^ugdher." be?g"vcrknagCaande 'te houden. Ik hoop, dkt het vüf-en-twlntigjarig bestaan van de N.J.H.C. in 1954 een succes mag worden De afdeling Den Helder van de Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst heeft op het ogenblik de „Elias" van Mendelssohn in studie, waarvan op Februari een uitvoering wordt gege ven met medewerking van de Provin ciale Orkestvereniging. Op Maandag 1 December wordt in Tivoli een NCRV-steravond gegeven met een programma, dat o.m. het op treden vermeldt van „Vrij en Blij" on der leiding van Wessel Dekker. De vereniging van kanariefokkers „Onze Kamerzanger" houdt op 12, 13 en 14 December onderlinge wedstrijden annex een tentoonstelling in de tuin- zaal van hotel „Bellevue". Het veelbesproken toneelstuk „De wereld heeft geen wachtkamer" van Maurits Dekker wordt op 17 Februari voor de Helderse Bestuurdersbor.d op gevoerd in het Tivoli-theater. De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad wordt op Dinsdag avond 9 December gehouden. Hr Ms „Soemba" is gisteren naar Plymouth vertrokken. Vandaag arri veerde in Nieuwediep Hr Ms „Marnix". Zoals wij reeds eerder berichtten, is het de bedoeling van de jeugdherberg ouders, een vijftigtal voorstellingen van „Pamphalon" te geven, waarmede zij een stamkapitaal hopen te vergaren dat zij de centrale voor een nieuwe jeugdherberg (ergens in Nederland) bij het jubileum zullen aanbieden. De bur gemeester zeide in zijn openingswoord nog, dat in Den Helder van een der gelijke pleisterplaats voor trekkers voorlopig geen sprake kan zijn, daar er geen gebouw is, dat als jeugdherberg zou kunnen dienst doen. Vader Jan Post uit Heemskerk heeft Nicolai Ljeskof's „De kunstenmaker Panphalon" (vertaling W. A. Fick-Lug ten) niet alleen voor het toneel be werkt. maar hij voert er ook de regie over. Zonder aarzelen kan worden ge zegd, dat hij zijn acht medewerkers, de dames Van der Mey (Sneek), Boersma (Vierlingsbeek) en Kaars (Oosterland) en de heren Erbé (Amsterdam), De Wal (Haarlem), Holierook (Eist), Richter (Blaricum) en Kemper (Ginneken), tot een voorname prestatie heeft aange voerd. Het is over het algemeen wel bekend, dat de vaders en moeders van de verschillende jeugdherbergen geens zins gespeend zijn van artisticiteit. Met „Pamphalon" hebben zij dit nog een$ duidelijk bewezen. Er werd meer dan verdienstelijk gespeeld, in het bijzon der door de heren Erbé Pamphalon) en De Wal (Jermië), aan wie de eerste rollen waren toebedacht. Doch niet al leen in dit opzicht was de opvoering tot in de puntjes verzorgd. Ook de décors (het werk van de heren Ver- Ditmaal was het H.C.S.C. I, dat Zeemacht in een zeer spannende en vooral sportieve wedstrijd, de handen vol werk gaf. Het werden drie sets, die van beide ploegen het uiterste vergden. Zeemacht bleek ten slotte moreel iets ster ker en won met 15-8, 8-15, 15-12. H.A.V. I had aanvankelijk veel moeite met (te Kweekschooldames, die hun de eerste set afsnoepten (14-16). Eerstgenoemde ploeg herstelde zich echter en handhaafde het ongeslagen record door beide laatste sets te winnen (15-7, 15-5). De strijd bij de hekkesluiters der eerste klasse dames was met spanning tegemoet gezien. Dat hij spannend was bewijst de uitslag 815; 1618. H.C.S.C. speelde iets sterker dan haar rivalen uit de tweede klasse; vooral het ser veren was beter. Zeemacht II haalde beide punten binnen door van HCSC II te winnen. Ook nu waren het de ser- veerballen, die de doorslag gaven, hoe wel e>* ook soms aardig veldspel te zien was (15—9; 16—14). HCSC II verplet terde HMC II met 152; 151; de grootste overwinning van deze compe titie. HAV III dolf het onderspit tegen HKV II. De HAV-meisjes staan nu .on der aan de lijst en zullen als eerste- m i i i. i i i i 100. De weg, welke van het strand naar de stad leidde en welke Jimmy en kapitein Toontje moesten volgen om zo snel mogelijk bij het huis van Roel Reutelvink te komen, was heel een zaam. De twee mannen kwamen bijna niemand tegon. Zij liepen wat zij lopen kondon, maar het duurde niet lang of kapitein Toontje die als zeeman geen groot wandelaar was, begon tekenen van vermoeidheid te vertonen. „Kan je niet een béétje minder hard lopen, Jimmy?" vroeg hij. „Ik krijg pijn in m'n zij. Ik kan bijna niet meer!" Jim my was daar al bang voor geweest. „Wij hebben geen minuut te verliezen, kapitein", zei hij. „En daarom is het maar 't beste, dat ik vooruit ga en dat jij het wat kalmer aan doet. Haast je niet. Ik klaar het alleen wel met die meneer Reutelvink". Kapitein Toontje vond dit goed en zo namen de twee mannen afscheid. Vol bewondering koek de zeeman zijn vriend na. toen deze als een kampioen snelwandelaar weg spankerde. „Hou je goed Jimmy", riep hij hem nog na. „En véél succes!" Jim my was weldra om een bocht van de weg verdwenen en kapitein Toontje zette de tocht in een wat rustiger tem po voort. Hij liep zo'n beetje in zijn eentje te mijmeren, toen hij achter zich het geronk van een auto vernam. „Ik laat me kielhalen als daar niet een auto komt aanzetten", bromde hij ter wijl hij omkeek. En ja hoor, daar na derde in volle vaart een auto die zo hard reed, dat hij grote wolken stof ach ter zich opwierp. Kapitein Toontje stel de zich dadelijk aan de kant van de weg op. „Ik zal proberen hem te laten stoppen", bromde hij. „Misschien kan ik meerijden...." jaars even door de zure appel moeten heen bijten (815; 315). In de tweede klasse der herencompe titie ging WSOV III tegen Zeemacht II ten onder in een wedstrijd zonder hoogtepunten. Het geheel vertoonde een zekere lauwheid en een elkaar niet be grijpen (12—15; 15—13; 15—5). De Gem. Dienst, enigszins in oude vorm spelend, won overtuigend van WSOVC II. Wij zagen soms de wonderlijkste saves, die bijna altijd resulteerden in een winst punt, aangezien de tegenstander soms meer verbaasd was dan de speler zelf. Gem. Dienst is evenals verleden jaar nog steeds een candidaat voor de bo- vendste plaats (15—8; 15—7). LSK won in de klasse 3A van HAV II, dat niet volledig opkwam, evenzo WSOV IV van HCSC II (0—15; 0—15). Van de Zeemachtploegen kon alleen het 3e team het niet tot een overwin ning brengen. PP II zegevierde in 3 sets met 158; 715; 515. Woensdag speelt in de eerste klasse heren Adelborsten I tegen het tweede van dezelfde vereniging. PP neemt het m de tweede klasse op tegen Fiscus. De belastingambtenaren zullen alles in het werk stell pp de eergte nederl« nteel bezoigen. In 3A treedt HAV II tegen HKV in het veld en Fiscus II tegen He'rmes'elkaar.3® 0ntmoeten LSK 2 en Bevallen: J. A. van Draanenvan don J; van den Engel-Gauw d ni' j van Wierst, d.: A C van Olst-de Ruiter d, j. sioothfak-Post kerf-Oeli^aadd' A W 'M^ N!H f Haccou, z.; J. Zaat-Turne^,' z r~ Ondertrouwd: G. J. Jansen en G Bos- Jensé en TriF,"S wèrtz Oehuwd: J. J. c. Kastrop en E A uLüL SchTaaP- J- N. Winkel en A.' m! Evenmin als de avondvoorstel ling zal de middagopvoering van „De kunstenmaker Pamphalon" voor de jeugdherbergouders een onverdeeld genoegen zijn geweest, 's Avonds was er vrijwel geen be langstelling, en 's middags ging de jeugd zich in de volle zaal aan luidruchtigheid te buiten. Het stelde ons teleur, dat er niemand was, die gezag op de jongelui kon uitoefenen. schuuren uit Vught en Kaars uit Ooster land) en de costumes (moeder Kaars) stempelden „Pamphalon" tot klasse- arbeid van een niveau, dat door anders dilettanten niet gemakkelijk zal wor- den benaderd. Over de inhoud vertelden wij al eens iets. Jermië, die in de vierde eeuw van het Christendom onder keizer Theo- dosius een hoog ambt vervult, keert zich af van de bedorven wereld om zich als pilaarheilige terug te trekken. Na dertig jaren aldus in eenzaamheid te hebben gebeden, zegt hem uit de hemel een stem, naar Damascus te gaan en daar de kunstenmaker Pamphalon te ontmoeten. De heilige Jermië vindt er een potsenmaker, een hansworst, die middels dit beroep in de huizen van vermaak zijn boterham verdient, en van wie hij onmogelijk kan geloven, dat deze nar Gode welgevallig is. Pam phalon vertelt hem dan, hoe hij eens de gelofte had afgelegd een ander leven te gaan leiden, toen hii zich met 230 goudstukken rijk wist. Maar hij meende God te hebben .bedrogen, daar hij van het geld een vrouw en haar kinderen vrij kocht van slavernij. Jermië, vindt hierdoor zijn zielerust weer en keert tot de mensen terug. Hoewel het stuk ons niet vermocht te ontroeren, onderschrijven wij van harte de woorden van de heer Roovers, die zich na afloop in zijn toespraak zeer waarderend over het gebodene uitliet. en Broers'. J' J" van^.nont' 00 jr., H. J. Roels, m„ 60 ir r vr., 72 jr, A. Dorst, m. 73^r win Hartog, echtgen. v. L. Vink 74'ir P d" S' B00n' wed V.G.X Ook derde Texelse revue van mevr. Craanen 'n succes Het echtpaar Craanen-Hemelrijk kan weer tevreden zijn. De prestaties van de „Stem des Volks" onder leiding van dirigent H. Craanen waren ditmaal zeer goed te noemen en de revue, waarmede het programma na de pauze werd voortgezet, een revue geschreven door mevr. Craanen-Hemelrijk, onder de ti tel „Gaat U vanavond met ons mee?" kon zich in een dankbaar publiek ver heugen. Het pleit voor de kracht van het koor en de moed van de leiding dat aan de moderne koorwerken 'n plaatsje wordt ingeruimd en als een werk als „Ellen" van I. J. Olman goed wordt uitgevoerd, dan is dat een teken dat het met de zangkunst op Texel nog niet zo slecht gesteld is. Voor de derde maal heeft mevrouw Craanen het aangedurfd een „Texelse revue te schrijven, waarbij natuurlijk de zang een belangrijke plaats innam. Ditmaal maakte de toeschouwers een „zeven-dorpen-tocht" mee met als hoofdfiguren mevr. Cobie Sikkeleras, Janna Kievit en meyr. T. Bruin-Bruin. Schetsen en liedjes wisselden elkander in een vlot tempo af, waarbij de vele aardige decors (waaraan de heren Craanen en Herman van Veen debet waren) opvielen. Bijzonder in de smaak viel de vuurtoren, die zijn licht in brede r u!en rondzwaaide. Overigens was dat licht voor de toeschouwers wel wat las tig. De beroemde pomp op de Groene- piaats was een dankbaar object om verschillende dingen, waaronder het rusthuis, eens nader onder de loupe te nemen. opmerkingen moeten ons van net hart: hier en daar zagen wij de taal gaarne wat meer gekuist en de regie moet ook de finesses niet uit het oog verliezen. Een gescheurd tussendoek a' slordig en een grootmoeder, waar ?,?„i r, zwarte mantel een bakvissen- konjt kijken, maakt een grappige 'ndruk, die niet bedoeld was. En een vraag: is dit niet iets voor zomerprogramma van de VVV. I®" derdaad iets spec.fieks Texcls. 'l'dj5 morgen hoog water om 20 r,(i UÜ? en laag water om 8.50 en uur De temperatuur vai er Was 5,1 graden Celsius van het zee-

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2