Nek aan nek-race tussen Dagenais en Piet Roozenburg duurt voort Zwitsaletten Pim. Pain. Pom in lid nieuwe huis air-wick "neemt die rooklucht W DE VERMISTE OORRING overspeelde Bizot in grootse Canadees stijl Spanje leidi in ontmoeting met Nederlands zwemteam Het nieuwe boek WETEN EN KUNNEN Huisman is nog steeds ongeslagen S. Rhee (Z.-Korea) wil Moskou doen bombarderen Van de heren won alleen v. d. Veen 200 m rugslag Langs 's Heren wegen BAIRD DE ZIENER PERIODIEKE PIJNEN! z WITS AL preparaat' Geestelijk leven Vijf en zeventig jaar Vrije Gemeente Beroepingswerk Vraag uitsluitend de originele flacon Air-Wiek f. 2.40 Kunst en cultuur Kees Stem pels won Reina Prinsen-Geerligsprijs Eervolle vermelding voor 21-jarig Vlaams auteur Greene's „Kern van de zaak' wordt verfilmd Breitners „Oorringetje" naar Boymans Rotterdams toneel brengt „Het Hemelbed" Minister Sawyer in ons land PATRICIA WENTWORTH <fèpka De echte CMorophy/Ma ndpasta £uLó,tek eenó naaA Het Radioprogramma DINSDAG 25 NOVEMBER 19S2 J\E NEK AAN NEK-RACE tussen Piet Roozenburg en de Canadees Dagenais 1 duurt voort en iedereen is het er over eens, dat dit wereldtornooi het span nendste is, dat zich ooit in de damgeschiedenis heeft afgespeeld. Dagenais wist gisteravond in grootse styi Bizot te overspelen, terwijl Piet Roozenburg Fanelli op de knieën dwong en aldus zjjn voorsprong van één punt op de Canadees handhaafde. Dagenais en Bizot speelen op leven en dood. De Westfries, wiens speltrant doorgaans voornamelijk wordt geken merkt door soliditeit en bewegelijk heid, bleek niet afkerig te zijn van het avontuur, dat Dagenais hem aanbood. Hij accepteerde de verwikkeling, die volgde, doch kwam in een gedrongen positie te staan, terwijl een zwakte op zijn lange vleugel zich gevoelig deed gelden. Toen Dagenais de stelling van Bizot dreigde door te combineren, moest de laatste een stuk offeren, waar na de complicaties echter niet verdwe nen. Na een door Dagenais gelanceerde combinatieve verwikkeling kwamen beiden op dam, waarbij Bizot nog steeds een schijf achterstand had. Hierbij kwam, dat hy een tweede stuk moest offeren om niet in een Canadese vang- stelling te geraken. Daarna was er geen wijken meer aan, want Bizots nog steeds onveilig staande dam viel ten offer aan de Canadese hebzucht. Capi tulatie was het enige dat de Westfries nog restte. Piet Roozenburg zocht tegen Fanelli zijn heil in een prachtige centrumaan- val, die door de Italiaan echter secuur werd tegengespeeld, hetgeen resulteer de in een tegenactie op de lange vleu gel van de wereldkampioen. Deze moest toen zijn aanval onderbreken, sloeg de tegenactie af, hergroepeerde zijn materiaal en wist in een beslis sende aanval op de lange vieugel Fa nelli te verslaan. Bonnard sloot in een klassieke partij de korte vleugel van Saletnik op en ging consequent door met het belemme ren van diens bewegingsvrijheid. De Italiaan nam hiermede echter geen genoegen en wist zich te .bevrijden, waarna hij zelfs beter stond. Op prach tige wijze buitte hij Bonnards nadeel van een krachteloze lange vleugel uit, coupeerde een damhoofddoffer en won zeer mooi. De Descallar speelde tegen Keiler een flankspelpartij, uitgerekend het spel- genre, dat Keiler tot in de perfectie be heerst. Deze sloot de opgedrongen kor te vleugel van de Noord-Afrikaan op, legde de zaak aan de andere kant van het bord vast en stevende toen recht streeks op de overwinning af. Ook Deslauriers had het gemakke lijk, doordat Fankhauser zichzelf inde narigheid werkte. De Fransman tracht te namelijk om zich uit een opsluiting te bevrijden, doch dit kostte hem een stuk en na nog wat tegenspartelen legde Fankhauser zich bij het onver mijdelijke verlies neer. ir Van Dijk stoomde met alle stuk ken, waarover hij beschikte, naar vo ren en scheen serieus van plan te zijn Verpoest te vermorzelen. Toen déze zich door een achterwaartse afruil wat lucht wilde verschaffen, liep hij in een eenvoudig damzetje en verloor geruis loos. Gedance had blijkbaar een moedige bui, want zeer tegen zijn gewoonte in trok hij fel van leer tegen Huisman, die zijn gehele arsenaal van defensieve middelen moest aanwenden om deze Zwitserse slang te .bezweren. Het ge lukte, zodat Huisman met een remise zijn record als enige ongeslagen Ne derlander handhaafde. Hoewel Wim Roozenburg vooral te gen het eindspel gevaarlijk naar voren kwam, verloor King geen moment zijn koelbloedigheid. Emotieloos knabbelde hij beetje bij beetje de stelling van zijn tegenstander af en speelde een gelijk waardige remise. Forclaz verloor weer op een tamelijk vreemde manier. Post voerde namelijk een combinatie uit, welke niet deugde, en bij een juiste voortzetting zou de Zwitser een stuk hebben gewonnen. Hij overzag dit echter en werd toen inge maakt. De stand na de zeventiende ronde luidt thans: 1 P. Roozenburg 26 p.: 2 Dage nais 25 p.; 3 en 4 Keiler en Van Dijk 22 p.; 5 en 6 Bonnard en Huisman 21 p.; 7 en 8 Verpoest en W. Rooenburg 19 p.; 9 Deslauriers 18 p.; 10 Satelnik 18 punten (uit 17 partijen); 11 Bizot 17 punten; 12 King 16 p.; 13 Gedance 12 p.; 14 Verleene 11 p.; 15 en 16 Fankhauser en Post 10 p.; 17 Fanelli 9 p. (uit 17 partijen)18 De Descallar 8 p.; 19 Forclaz 2 punten. De stand in het landenklassement luidt thans: 1 Nederland (70 p.); 2 Ne- derland-België (57 p.); 3 Canada, Noord Afrika (53 p.); 4 Frankrijk (48 p.); 5 Italië-Zwitserland (39 p.) De achttien de en voorlaatste ronde wordt heden avond te Haarlem gespeeld. President Syngman Rhee van Zuid- Korea heeft tijdens een onderhoud met de corre-oondent van een Canadees blad verklaard, dat de strijd tussen Oost en West niet tot Korea kan blij ven beperkt en dat er slechts een ein de aan gemaakt kan worden „door Moskou te bombarderen". Rhee zei dat hij Eisenhower zou voorstellen dat twee millioen Zuid-Koreanen bewapend worden „om de communisten de Jaloe over te jagen". (Advertentie, Ing. Med.) DE ALLERAARIGSTE boekjes in de serie „Weten en Kunnen" van de N.V. Uitgeversmaatschappij Kosmos te Am sterdam komen hetzij in nieuwe hetzij in herdrukken van reeds verschenen nummers seriegewijs van de persen. Dat bewijst dat zij velen tot groot nut zijn. Hun hele opzet is er immers op gericht, belangstellenden enigermate wegwijs te maken op een voor hen on bekend maar aantrekkelijk gebied. Hebben zij zich aldus enigermate ge oriënteerd, dan komen zij wiet behulp van meer uitgebreide boeken en ge schriften wel verder. Er is maar weinig, dat men niet in een W. en K.-boekje vindt. Wij noemen en bevelen van harte bij u aan de navolgende ge- schriftjes die ons bereikten: B. Lopez Cardozo: „Weervoorspellingen", G. Bleeker: „Snoeien van bomen en strui ken", A. C. Muller-Idzerda en A. Jan sen- „Van vensterbank naar tuin", J. C Alders: „Microscopie voor iedereen", en W. C van Dijk: „Fotograferen". „Ontwikkelen en afdrukken en vergro ten", en „Kleinbeeldfotografie". Elk deeltje is ruim geïllustreerd. DIT IS een verhaal van Maurlce Walsh in de ZVvermeeuwserie van de N.V. Servire uit Den Haag, een Schotse roman, eigenlijk meer een beschrijving van markante volkstypen uit dit nog zo weinig bekende land, al brengt het leven dan ook hier zijn ingewikkelde problemen. De mensen, die hier in een ogenschijnlijk vrijgevochten land leven ziin geen slappe figuren. De liefde flak kert er niet als een kaarsvlam en als r gevochten wordt moet na afloop minstens een der partijen naar een zie kenhuis vervoerd worden. Wij weten weinig meer van de Schotten dan dat zij zuinig zijn In deze roman kan men vele andere van hun karaktereigen schappen leren kennen. 4 IN DE „Avontuur en Techniekreeks" van de Wereldbibliotheek is „Baird de Ziener", een televisieverhaal als num mer 32 uitgekomen. Het in begrijpeli.i ke taal en vlot geschreven boekje han delt over John f ogie Baird. de Schots- predikantenzoon. die jaren geleden reeds de triomf der televisie voorzag Na de eerste dag van de ontmoeting tussen zwemmers uit Spanje en Neder land te Santa Cruz, welke ter gelegen heid van het jubileum van de Kon. Zwemclub van Santa Cruz de Teneriffe (Canarische eilanden) wordt gehouden, leidt Spanje met 28 tegen 21 punten. Op de 200 meter rugslag voor dames wist onze landgenote Geertje Wielema de eerste plaats te bezetten in 2 min. 37,8 sec., waarmee zij een enorme voorsprong had op haar tegenstandster Encartina Fernadez, die er 3.26.8 over deed en al tweede aantikte. Op de 100 meter vrije slag werd Han- nie Termeulen winnares in 1.08.5. Geer tje Wielema had 1.12.2 nodig en klas seerde zich daarmede tweede. Maria- nela Martinez eindigde als derde (1.13.3). Bij de heren leverde alleen de 200 meter rugslag een Nederlandse over winning op. Van der Veen legde de af stand af in 2 min. 31,2 sec. hetgeen 6 sec. sneller was dan Kees Kievit, die als tweede aankwam. Enrique Grana- dos werd met 2.38.4 derde. OPLOSSING KRUIS WOORDPUZZLE Horizontaal: 1. pepermunt, o.a. 2 adelaar, oord. 3 rins, sage, was. 4 atap, present. 5. dirigent, ree. 6 Eems, Astarte. 7 trots, poging. 8 odeon, spel, ar. 9 ordonnans, de. 10 meel, noot, oom. 11 knie, Arkel, i.1 12 O.D., ring, eed, me. 13 riek, term, aap. 14 sen, eeuw, lade. 15 trens, Lek, tel. Verticaal: 1. parade, toom, korst. 2 editie, R.D., rendier. 3 pen, armoede, Irene. 4 els, pistool, eiken. 5 rasp, gas, N.N., Nantes. 6 maar, esp, snor. Geul. 7 urgent, opa, oker, we. 8 noest, agent, Eem, L.K. 9 Tower, ril, soldaat. 10 Oran, Etna, dol, made. 11 A.D., steeg, rem, lepel. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. 22-24 Mei 1927. 2. Jos ip Broz. 3. De belangrijkste hoofdsteden aan de Levant, t.w. Smyrna, Beyrouth, Alexan- drië en Aleppo. 4. Emile Zola inz. affaire Dreyfus. 5. Een Franskiljon. 6. Vrucht, n.1. soort appel (Sydenham) met zeer zachte, dunne schil. 7. Föhn- warme valwind in de Alpendalen; mistral- koude valwind in Z.O.-Frankrijk. 8. U Hoogedelgestrenge. 9. Een ton turf; is n.1. 2 H.I., terwijl een ton aardappelen 1 H.l. bedraagt. 10. Drie wanden. In Den Haag is een tuindersknecht onder de achterwielen van een autobus geraakt. De man is kort daarna aan zijn wonden overleden. Enrique Granados verbeterde op de 400 meter vrije slag het Spaanse record en werd eerste in 4 min. 49.8 sec. Jorge Granados werd tweede in 4.51.2, terwijl onze landgenoot Kayser met 5.05,- de derde plaats bezette voor Willemse. De 200 meter schoolslag was voor Jesus Domingues met 2 min. 44 sec., Keiler had juist 0,2 sec. langer nodig en tikte als tweede aan. Bonte werd vier de met 2.47,5 achter de Spanjaard Al- berti (2.47.2). Het resultaat van de 4 x 100 meter estafette vrije slag was: 1. Spanje 4.00.8, 2. Nederland 4.01.0. Moderne vrouwen bestrijden ze met: (Advertentie. Ing. Med.) Zondag 30 Nov. bestaat de Vrije Ge meente te Amsterdam 75 jaar. Temid den van alle kerken en kerkelijke groe peringen beschouwt de Vrije Gemeente zich als deel van het godsdienstige le ven, evenwel bevrijd van elke kerke lijke vorm of dogmatische formulering. Zij zoekt naar de religieuze waarheid, die in elke godsdienst ook buiten het christendom aanwezig is. En zij tracht deze religieuze waarheid ver staanbaar te makeri voor de moderne mens van deze tijd. De Vrije Gemeente is een schepping van de gebr. Hugenholtz,, van wie de jongste (P. H. Hugenholtz) haar als voorganger heeft gediend van 1877 1909. Deze werd opgevolgd door mr H. Rogaar (1910— 1Ö17). Vervolgens was ds H. G. van Wijngaarden voorganger (1917—1929). Na diens overlijden was er geen voorganger tot 1931, in welk jaar ds P. van der Veer deze functie op zich nam. In 1946 kreeg deze ds E. Frater Smid naast zich, waarna in 1949 ds G. J. de Nie bovendien het voorgangerschap aanvaardde. Laatst genoemde twee zijn thans voorgangers. De VPRO zendt Zondag de herden kingsdienst uit. Ned. Herv. kerk. Beroepen te Driebergen: (vacature wijlen P. de Bruyn): C. M. Graafstal, legerpredikant te Ermelo. Aangenomen naar Silvolde: (toezeg ging): L. de Boer te 's Heerjansland. Geref. kerken. Beroepen te Wijhe: W. Wicrsinga te Visvliet. Aangenomen naar Marknesse: G. M. V. Steen te Balk en Wyckel. Geref. kerken onderh. art. 31 K.O Aangenomen naar Schouwerzijl: J. R. Wiskerke, candidaat te Amsterdam- Zuid, die bedankte voor Bruchterveld. Uithuizen en voor Zwagerveen-Zwaag- westeinde. 114. Op dat ogenblik naderde juist de postbode van Dierendorp enstond met een brief te zwaaien „Jaja, 'K kom al" riep Moeder en liep naar het hekje toe. „Dat is me ook ee" stand hoor", zuchtte ze. „Die domm mensen hier durven met eens b'"ner te komen. Dat moet veranderen. „Maak U nu eerst die brief ope Moeder", riepen Pim, Pamen ongeduldig. „Hij is van b«on Van Pottum en U krijgt ai Uw geld terug „Hoe weten jullie dat? vroeg Moeder verbaasd. „Omdateh - ,|a „Ja, wat staan jullie daar nou te stotteren?" vroeg Moeder ongadl''" dig, terwijl ze de brief openmaakte. Nou ja, wij waren er bij, dat de ba- |'on die brief aan U verstuurde". Wat, hebben jullie dat voor elkaar 'gekregen?" Moeders stem klonk onge- lovig „Wacht, ik zal eerst die brief eens lezen, dan weet ik méér". Toen Moeder de brief openvouwde, viel er allereerst tot haar grote verbazing vijf honderd en twintig gulden uit. „Nee maarriep ze u'b zodra ze klaar met lezen was. „Ik kan het nog niet geloven, maar het geld ligt hier vooi me op tafel. De baron geeft me al miin geld terug. Ik behoef pas over één jaar te betalen, als ik bemerkt heb, dat er geen „Kiekeboe" meer in dit huis spookt". Tabakslucht is geen probleem meer. Evenmin als keukengeuren, de lucht van ziekenkamers en van huisdieren. Kortom, alle luchtjes kunt U prompt verbannen, dank zij Air-Wiek. Want Air-Wiek bevat o.a. chlorophyl en houdt Uw woning altijd fris. 252 MENSt^ *tT EEN F/JN£ (Advertentie, Ing. Med.) De vijfentwintigjarige Kees Stem pels te Rijswijk heeft de Reina Prinsen- Geerligsprijs 1952 gewonnen met zijn bundel korte schetsen „De glazen bol Een eervolle vermelding kregen de 21-jarige Magda Berg te Leiden voor haar toneelstuk „Sofonisbe", de 21-jari- ge Fernand Auwera te Antwerpen voor zijn bundel van twaalf verhalen „Het eerste verlangen en andere dingen en Ed Leeflang te Zandvoort voor zijn ge dichtenbundel „Vliegeren in de sche mer". Het is de eerste maal, dat een Vla ming door de jury wordt onderschei den. Over het werk van prijswinnaar Stempels zegt de jury, welke bestond uit Anna Blaman, Pierre Dubois, Adri- aan Morrien, H. J. Smeding en Adriaan v. d. Veen, dat de schrijver het onreëele, magische en schijnbaar occulte haast nuchter en zakelijk in de sfeer van het reëele betrekt, waardoor aan dit laatste een haast barokke onwezenlijkheid wordt verleend. De ingezonden dichtwerken waren volgens de jury ditmaal van een beter gehalte dan vorig jaar. De Britse regisseur Carol Reed heeft reeds verschillende romans van de schrijver Graham Greene verfilmd, on der anderen zijn Third Man Thans is een begin gemaakt met de verfilming van het boek The Heart of the Matter (De kern van de zaak). Regisseur is More O'Ferral, hoofdfiguren zijn Trevor Ho- ward en Elisabeth Allan. Men verwacht dat de film de komende lente in cir culatie zal kunnen worden gebracht. Het Museum Boymans heeft van de Erasmusstichting te Rotterdam een schilderij van G. H. Breitner ten ge schenke gekregen, getiteld het Oorrin getje. Het behoort tot de reeks der „Ja panse meisjes", en stelt het model Gees- je Kwak voor, terwijl zij, gekleed in een Japanse zijden kimono, met de rug naar de toeschouwer gewend voor een wandspigeltje een ringetje in haar oor bevestigt. Rotterdams Toneel (directeur Ko Ar- noldi) zal op Nieuwjaarsdag de eerste voorstelling geven van „Het Hemelbed" van Jan de Hartog. De regie wordt ge voerd door Frits Van Dijk. Medespelen- den zijn Lily Bouwmeester en Ko van Dijk. De Amerikaanse minister van handel, Charles Sawyer, die momenteel voor president Truman een tournee door Eu ropa maakt, heeft gisteren een bezoek van enkele uren aan ons land gebracht Hij confereerde op de Amerikaanse am bassade in Den Haag met diplomaten en leden van de MSA, had later een ge sprek met de minister van economi sche zaken, prof. dr. J. Zijlstra, en ont moette ten slotte vijftien Nederlandse zakenlieden, als kaasexportaurs, bollen- kwekers en industriëlen. Na de lunch is de minister naar Brussel vertrokken. Sawyer moet zich een indruk vormen van een economische stabiliteit in Eu ropa en van de mogelijkheden voor Amerikaanse beleggingen in Europa. Ruim honderd officieren van de Perzische luchtmacht gaan binnenkort in de Verenigde Staten een opleiding volgen. mijnhardt i DOOR. 44) „Als Je wat te zeggen hebt, zeg het dan". „Ja, dat zal ik, maar u geeft me de kans niet. Verleden week Vrijdag ging mevrouw Barton uit en zij wilde, dat ik mijn vrije dag zou omzetten en ook uitgaan. Die oude duivelin gunt nie mand watze wil me altijd zien weggaan, vóór ze 't zelf doet. Ik was haar te slim af en sloeg de deur zó hard dicht, dat ze gerustgesteld het huis verliet. Toen liep ik gauw terug en juist toen ik op het portaal bij de slaapkamer was, ging de telefoon. „En je dacht: „Dat ga ik afluiste ren", zei Grant op snijdende toon. „Zo was het niet maar ik wilde we ten, of zij het wasmevrouw Hatha way. Ik wilde weten, of zij v opbel deof dat iemand anders het deed. IkIk hoorde u graag spreken". „Zo, dus je hebt het méér gedaan? En wat hoorde je r,ü?" Agnes richtte snel het hoofd op. „Ik hoorde, dat een vrouwenstem 2ei: „Is meneer Hathaway daar?.... Ik wil meneer Hathaway spreken". HOOFDSTUK XXIV. „Hoe vind je het?" vroeg Mark Harlow, zich op de pianokruk om draaiend. Cecily stond voor de haard, gekleed in een korte bruine rok en een hoog tot de hals reikende roodbruine jum per, Alleen de kaarsen aan de piano brandden en slechts nu en dan be lichtte een opflikkering van 't haard vuur haar klein persoontje. Haar krul len schenen een beetje in de war. Aan haar voeten, zo dicht bij de haard als 't maar kon, lag Bramble met zijn kop zijwaarts op een der voorpoten en zijn kleine kromme zwarte pootjes recht achterwaarts gericht. Het dier sliep de slaap van een brave, lieve hond. In huis was het rustig. Kolonel en mevrouw Abbott dronken thee in de pastorie, het enige huis in de buurt, waar men hem heen kon krijgen. De dominee en hij zouden nu een gemak kelijk soort schaakspelletje, waaraan ze verslaafd waren, selen. Frank Abbott en hoofdinspecteur Lamb waren, na hun bezoek aan de woning van juffrouw Vinie, met onbekende bestemming ver dwenen en hadden juffrouw Silver meegenomen. Cecily had bij haar thuis komst Mark op de drempel ontmoet. Nu iedereen geheimzinnig deed en zich buiten haar om in mysteries verdiepte, was ze meer op zijn gezelschap gesteld dan ze in gewone omstandigheden ooit had laten blijken. Ze hadden nu juist thee gedronken en hij had haar verteld dat hy de muziek zou schrijven voor de nieuwe revue van Leo Tanfield. Mark's vraag deed Cecily, die even ln gedachten was verzonken, opschrikken: „Wat bedoel je?" vroeg ze verstrooid. „Lieve kind, wat ben je kortaf!" „Ik heb niet geluisterd". Mark liet niet blijken, of hy door dit antwoord op de tenen was getrapt, maar vroeg: „Wil je dan luisteren, als ik 't opnieuw speel?" „Goed". Dus speelde Mark het stuk ander maal. 't Was een ding met veel schitte ring als van vuurwerk, een snelle op eenvolging van sprankelende accoor- den, gevolgd door van die half-gespro- ken, halfgezongen onbeduidendheden, knap in elkaar gezet en niet van humor ontbloot. Een melodie van dertien in een dozijn, maar het geheel toch niet beneden peil. Na het slot-accoord her haalde hij zyn vraag: „Hoe vind je het?" „Handig", zei Cecily. „Wat bedoel je daarmee, lieveling?" „Ik wil niet, dat je me „lieveling" noemt". „Ook niet als we alleen zyn?", vroeg hij, zijn wenkbrauwen optrekkend. „Zeker niet wanneer we alleen zijn". Nu barstte hij in lachen uit. „O, ik begrijp je bezwaar wanneer het zo'n betiteling ten aanhore van het kletsfront der goêgemeente geldt, maar "wat steekt er in als we samen, onder vier ogen, zijn? Je bent toch een grap pig klein ding". „Ik ben er niet op gesteld, dat je het ten aanhore van wie dan ook doet, maar als je het wél deed, zou het nóg niets betekenen". „En mèg het ook niets betekenen?" „Neen, Mark". Hij stond van de piano op en ging naast haar staan. Zqn toon had nu niets plagends meer. „Hoor eens hier, Cis, hoe lang moet dit nog duren?" „Hoe lang moet wét nog duren?" „Dat huweiyk van jou? Waarom maak je er geen eind aan?" „Dat is niet zo gemakkelyk, wel?" „Och, zulke dingen gebeuren immers dageiyks". Cecily zweeg, maar toen hij vroeg: „Wel, wat .zeg je ervan?" antwoordde ze: „Ik spreek niet over mijn huwelijk. Dat is m y n zaak, niet die van ande ren". „Nu, op die manier zul je altijd blij ven piekeren. Als je iets hardnekkig doodzwygt, laat het je nooit los. Ver standige mensen praten zulke dingen uit en maken er geen drama's van. Ik weet met, waarom jy en Grant uit elkaar zijn gegaan, maar het is nu een maal zo: jy woont hier en hij ginds. En allebei blijven jullie zwijgen. Je kunt moeilijk verwachten, dat de mensen zoiets niet opme-ken. Als je 't conflict weer wilt bijleggen, doe het dan en ik zal als tevoren met jelui beiden be vriend zijn. Maar als je het niet bijlegt is het nutteloos, op deze manier voort te gaan. Houd op met dit spelletje en geef jezelf en mij een kans". „Is dit een aanzoek?" vroeg Cecily op ijskoude toon, terwijl ze haar voor hoofd fronste. „Maar Cis!" „Welnu, is 't er een?" „Je bent wèl hard!" „Je vroeg er om!" schite68 je'waarom 3e niet «in« •t T^uetH ^aar zal 'k op antwoorden. eenvoudig.Grant wil niet ik kén niet van hem scheiden, tenzij hij me reden daartoe geeft en dat weigert van Z"E Ka hij na drie faal mbH6 wegens moedwillige verlating maar ook dèt wil hy niet Zo staan de zaken". v „Is er geen énkele uitweg?" tWordt vervolgd) i bovendien de waardevolste.namelijk de enige met Vitamine A en D. Tube 120 95 70 cl bii Apotheken eo Drogiitea (Advertentie, Ing. Med.) OPERAMUZIEK van Smetana en Dworzjak. Men kan deze compo nisten vrijwel in één adem noe men, omdat zij beiden uit Bohe- men stammen en hun werk daar door sterke verwantschap ver toont. Smetana is trouwens iets provincialeraangezien Dworz jak een paar maal een grote reis heeft gemaakt en daar een aan zienlijke verruiming van zijn gees telijk gezichtsveld van heeft over gehouden. In de operamuziek, die van hen wordt uitgezonden, over weegt echter het volkse element Woensdag 21.30 over Hilversum II, 298 m.) WOENSDAG 26 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramo foonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9 40 Gram.muziek. 10.10 Idem. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.05 „Het leven op het land", hoorspel. 12.00 Piano- recital. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede- Ungen. 12.33 Gevarieerde muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. In terkerkelijk Thuisfront. 13.20 Mandoline- oikest. 13.50 „La Terra e Liberata", ora torium (gr.pl.). 14.45 Voor de meisjes. 5.00 strijkkwartet. 15.30 Gram.muziek. 1C.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire causerie 18.00 Gram.muziek. 18.10 Viool, klarinet en piano. 18.30 Spec trum van het Chr. Organisatie- en Ver enigingsleven. 18.45 Geestelijke liederen. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 falnbespreking. 19.25 Gramofoonmuziek. -9.30 Butcnlands overzicht. 19.50 Gra mofoonmuziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Ka merorkest en solist. 21 40 „Figuren rondom causerie. 22.00 Gram.muziek. f "In de Arablsche Wereld", causerie. 22.15 Alt, tenor en piano. 22.35 Inter nationaal Evangelisch Commentaar. 22.45 Avondoverdenking. 23 00 Nieuws en SOS- erichten. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. .HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, J.™ VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, -0.00—24.VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 7oom^Iulz'ek' Ochtendgymnastiek. 33 Gram.muziek. 7.0 Nieuws en weer berichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de no,yr°oUW 900 Gram.muziek. 9.35 Idem. 0.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Promenide- Orkest. 12 30 Land- en Tninbouwmede- öehngen. 12.33 Voor het platteland. 13-28 iJfn '3.00 Nieuws en commentaar. Amusementsmuziek. 13.45 Gram.- muziek. 14.00 Gesproken portret. 141' ,*"®dconcert. 15.00 Voor de kinderen, i ,Voor de jeugd. 16.00 Sopraan- en basblokfluit. 16.10 Voor de Jeugd. '6 45 Voor de zieken. 17.15 Dansmuziek. 17 SO vroC sultzendin8: H. M Laupman: „Mijn vrienden, de Papoea's". 18 00 Nieuw». '8 15 Vara-varia. 18.20 Actuantejten. IS 30 Lichte muziek. 19.00 Reportage of gram. muziek. 19.15 Gram.muziek. 19 30 Voorde 'eugd 20.00 Nieuws. 20 05 Politiek rom- entaar. 20.15 Theater-Orkest, klein koor et) solisten. 20.45 „De woekeraar en r«n erfgenaam" hoorspel. 21.30 Omroeporkest en soliste. 22 15 „Suiker", causerie 221)0 otrijksextet. 22 55 Reig Z K.H. Prins B«m- ■tard naar Midden- en Zuid Amerika. 2300 ®UWS. 23.15 Wereldkampioenschap Dam- <en. 23.20—24.00 Gramofoonmuziek.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 4