KLEINE HANDELSADYERTENTIES anders JUTTERTJES waardebonvan f I- Boekhandel EGNER THOMASSEN - DE STEEG o een Productie-Controleur Metaaldraaiers Carouseldraaiers Kotteraars Werner Crone MODEHUIS Partijen in Irak ontbonden De Feestverlichting Zo deftig zijn we niet Nieuws uit Wieringen Nieuws uit Anna Paulowna Mevr. Roland Holst gecremeerd Wijzigingen in het Britse kabinet 2456 of 3114 CO-OP Chocoladeletters M EN W 75 CENT Zie de St. Nicolaas-etalages Bij aankoop voor iedere GULDEN Te koop aangeb.: Personeel: Diversen: Huisvlijtartikelen Geeft Uw 1.50 per week Coen Bot Wist U Uw kapster aan huis. Woont U in? Kousenreparatie A.s. Maandag Hier is Luc! Banketbakkerij De etalage 2.50 per week Uw jongen Dansschool Siebeling Slopersbedrijf Prijzen van de week is uw radio defect? Jo-Ja's De hoogste waarde Koopt Uw kleding Het van ouds aankoop voor iedere GULDEN een deel van een PUZZLE cadeau. Voor 1 complete puzzle bestaande uit 8 stukjes ontvangt U een brandt in verband met sper- uren van half 5-5 15 en van 8.15 tot half elf. RUILBEURS in de winkel van de firma Zuidweg Dinsdag en Donderdagavond v,a. 8 u. Iedere bezoeker van de RUILBEURS maaki kans op een exfra premie! Meisjesromans Romans etc. N.V Motorenfabriek 6 Foto's 7,50 6 cadeaux! 3 verschillende kinderfoto s f 4.50 Gevraagd: voor direct NETTE 10NGEN EN ENIGE MEISIES Ja,.. UIT DE RAADSAGENDA „Hots-knots"-klanken sloegen in Callantsoog DWOW moest in laatste minuut punt afstaan Jonge acteurs van „Ons Toneel" op de planken Louter winst voor BKC Burgerlijke weiien zijn opgeschort Voor de deelneming ons betoond na het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MAARTJE STRIJDER, wed. van Jan de Leeuw, betuigen w(j U onze op rechte dank. Uit aller naam, P. DE LEEUW. Den Helder, Nov. 1952. Basstraat 4. Bij overlijden belle men op Algemene Begrafenis- Vereniging „Den Hel der"! Kant. Midden weg 130. In gezin met 2 kinderen te Amsterdam wordt ge zocht NET MEISJE voor dag en nacht, v.g.g.v. Br. aan Mevr. VOS KOUWENAAR, Courbet- straat 2 Amsterdam-Z., of tel. 713030. Ruilt Uw oude bontmantel in voor een nieuwe. Bont huis 't Centrum, Utrechtse- str. 134, A'dam, tel. 39418. DINSDAG 25 NOVEMBER 1953 SMVRNA, HOLTAP EN WILTON VLOERKLEDEN HalpriJzen. MOLENSTRAAT 149. Grote Puzzle-flctie in de SLUISDIJKSTRAflT in de winkels van de Niet om het gewin - maar voor het gezin I UITSLUITEND VOOR ZAKENLIEDEN Prijst 4 gedrukte regels, grote kop Inbegrepen, f 1.50, elke regel meer I 0.30 Kepy mintttn» één dag tevoren Plaatsing elka Dinsdag en Donderdag Gehaakt kleed voor salon tafel, 112 cm middellijn en kleed middellijn 70 cm. Adr.: Bureau van dit blad. Een radiotoestel, 3 golfleng ten, z.g.a.n. en electr. straal- kachel. Tussen 6.30 en 8 uur: Middenweg 120. Aquarium 100 x 45 x 45. compl. met vis, planten en Neonverlichting. Tegen elk aann. bod.. Piet Heinstraat 49. Twee armstoelen, vier stoe len en eikentafel f 50.en eikenhouten staande schemer- lamppoot f 10.—. De Wet straat 7. Donk.bl. Engelse kinderwa gen en tweeling-wandelwagen. Billitonstraat 6, Tel. 3515. Wegens emigratie: huiska- merameublement en Engels gasfornuis; Kerstboomversie ringen met electr. licht. Ce- ramstraat 36. Goed onderhouden orgel. - Violenstraat 103. Ervaren chauffeur zoekt werk, luxe of vrachtwagen, onverschillig waar. Br. onder nr 73. Bur. van dit blad. Biedt zich aans geh. vrouw, als werkster, drie halve dagen per week, f 6.— (ook tijdelijk) Br. onder nr 72, Bur. van dit blad. Biedt zich aan: meisje voor modezaak. Bekend met alle mogelijke veranderingen. Br. onder nr 74, Bur. v. d. blad. Gevraagd: flink meisje, zelf standig werkend: niet ben. 18 jaar, tot pl.m. 2 3 uur. Van Leeuwenhoekstraat 39. Gevraagd: net meisje voor halve dagen. Middenweg 102. Verloren Vrijdagmorgen: een portemonnaie met inhoud. Tegen bel. terug bezorgen: Janzenstraat 12. Aangeb.: net kosthuis, vrije slaapkamer. Tevens te koop: wastafel met spiegel, marme renblad en toebehoren. Hoog straat 40. triplex, hout, fineermap- pen, figuurmodellen, speel goed en grote sortering kleur- en prentenboeken naar Huigenstraat 31. Tel. 8094. kinderen iets goeds. Een taal- of speculaaspop van „De Graaf". Daarvan zullen ze smullen. Speculaaspop pen met extra amandelen 70 ct. per 250 gram. Heer lijke taal 70 ct. en Gember- taai 90 ct. per 500 gram. Kleine Speculaasjes '30 Ct. per 250 gram. Gevulde Spe culaas 30 ct. per 100 gram. Luxe Broodbakker^}, H. de Graaf. Phillshave (Ivoor). Radio de Zeeuw, Keizerstraat 30 - Tel. 8055 schreef 'n nieuw boek over 't reddingswezen: Als de Noordwester woedt 5.90. Boekhandel Spruit, Keizerstraat 76, heeft 't! dat Bazar Tuindorp Hof leverancier was van St. Nicolaas, want daar vindt hij een pracht collectie speelgoed. Brakkeveldweg hoek Bloemstraat. Waarom zou U Uw huls houding ln de steek laten als U zonder prijsverhoging aan huis gepermanent wordt J. v. d. Velde, Keizer straat 36, tel. 3735. Nieuw Den Helder? Ben Kool brengt U gratis naar zijn foto-atelier, Ko ningstraat 111, telef. 3403 (voor opdr. vanaf 10 gld.) Goed, vlug, voordelig. „Succes". Alle ladders 5 ct. Mevr. Varenhorst, Ambon- straat 84. verzenden wij weer roes tige teilen enz. om te ver zinken. Jan Govers, Konlngstr. 66. met banket, speculaas, taai taai, chocolade en marse pein. Onze zaak Is ge opend 's Zondags van 3 7 uur. Luc. v. d. Bogaerde, Kei zerstraat 31. Van Alphen. Tel. 3306, Van Galenstr. 55. Banketbak kers-chocoladeletters Dros te-, Van Houten-, Union- letters. Chocolade en mar sepeinfiguren. Nu nog rui me keus banketletters f 2.80 boterletters f 3.50. van de fa. J. N. Querelle is gereed en bevat een bui tengewoon grote keuze in lederwaren en parapluies. Breewaterstr. 5. b.d. Spoorstr. Huur Infraphil bestralings lamp. Radio De Zeeuw, Keizerstraat 30. Is al tevreden met een constructiebouwdoos Jan Govers, Koningrstr. 66. Javastraat 116 - Tel. 2681 Club- en Privélessen. te koop alle soorten tim merhout, panlatten en af- rasteringspalen, nieuw en oud. Zagerij De Leeuw, Bas singracht 151. Telef. 3161. Wol gebreid p. kg. 1.75, Lompen p. kg. 0.30, Rood koper p. kg. 1.90, Geelkoper p. kg. 1.Lood p. kg. 0.60 Zink p. kg. 0.45, Aluminium p. kg. 0.75, Ijzer per kg. 0.05, Kranten p. kg. 0.05, Cementzakken p, kg. 0.12. J. J. Vos, Breewaterstraat 78, Telefoon 2903. HAASDIJK maakt het weer perfect. Spoorstraat 92. Tel. 3407. Rubber corsetten zijn toch beter! Verkrijgbaar bij MagazUn „De Ster". Spoorstraat 26-28 geven wij voor Uw lompen, metalen en ijzer. B. Leufgen, Visstraat 53B. bij een vakman. Wij hebben vakkundig personeel, zowel voor Dames- als Heren kleding. C. D. Scheltis en Zn., Keizerstraat 109. Tel. 3227. bekende adres voor St. Nicolaas en knecht aan huis te ontbieden, ook voor pakjes bezorger is Sigaren- Magazijn J. Boersema, Be goniastraat. TTTTTTTTTTTTTTTTTTTITTTTTm Enorme keuze in Kinderboeken Keizerstraat 37 Den Helder Dit jaar weer een unieke collectie cadeaux Middelgroot bedrijf van 700 man, gelegen aan de Zuidrand van de Veluwe, met directe verbin dingen naar Arnhem, Apeldoorn en de Achter hoek, heeft nog plaats voor en voor enkele bekwame aan moderne werktuigmachines voor de bewer king van onderdelen van compressoren, diesel en gasmotoren tot 1500 P.K. Schriftelijke sollicitaties aan de Afd. Pers. Zaken. dat U vooraf moet bespreken. Wij fotograferen ALLE DAGEN, dus ook 's ZATERDAGS, 's morgens en 's middags. RECTIFICATIE: KONINGSTRAAT 29. Wasserij: AURORA Breewaterstraat 63 65 ^lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllll^ elke vrouw heelt waardering voor een geschenk 1 VAN BLIJVENDE WAARDE 1 U vindt ze in, g Spoorstraat 27 tegenover Rialto plein g§ Het geschenkenhuis voor....:... haar H %lllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll! Tegen Vrijdagmiddag 2 uur is een raadsvergadering belegd. O.m. komen enige subsidieaanvragen in behandeling, o.a. van de Wieringer Sportraad, welke er naar streeft voor de bevolking een steun te zijn in zijn streven naar een goede en waardige sportbeoefening. Men beschikt over weinig middelen en er wordt een sub sidie gevraagd van 200.B. en W. schrijven enigszins gereserveerd te staan tegenover subsidiëring van sport verenigingen doch achten het bestem men van gelden uit de openbare kas sen aan een overkoepelend orgaan als de Sportraad wel verantwoord. Ge adviseerd wordt het verzoek in te wil ligen. Eveneens wordt geadviseerd aan de Ver. v. Veilig Verkeer Schagen e.a. het gevraagde subsidie als tegemoetkoming in de kosten van het door haar georga niseerde verkeersexamen, waaraan 93 leerlingen uit Wieringen deelnamen, toe te kennen. Dit is ad 0.95 per leer ling 88.35. 3. en W. motiveren nog met de mededeling, dat uit statistische gegevens zou zijn gebleken dat het aan tal slachtoffers onder de schoolgaande jeugd is afgenomen en dat dit zou zijn toe te schrijven aan het verkeersonder- wijs op de scholen. Voor Pro Juventute wordt weer een subsidie voorgesteld van 75.— over 1953 en voor de Arbeidersavondschool voor de cursus '52'53 van 25.—. Voorgesteld wordt de verordening Winkelsluiting aan te vullen met een bepaling dat portretfotografen hun atelier tot 7 uur 's avonds mogen open houden, opdat laat van hun werk ko mende arbeiders nog terecht kunnen. B. en W. vragen machtiging een opzichter-tekenaar te mogen aanstellen bij de dienst gemeentewer ken. De gemeente-opzichter ig overbe last; hij staat alleen voor de omvang rijke administratie. Er wordt op gewe ien dat de bezetting van het bureau, vergeleken met diensten in andere ge meenten wel zeer sober is. De bezoldi ging ware te stellen op 2700tot 3300plus bekende verhogingen. Voor een belangrijk overschot aan kasgeld heeft men afzet gevonden. In rekening-courant wordt slechts 3/4% rentevergoeding toegekend. Thans kan 11/4% en bij uitzet gedurende 12 maan den zelfg 1 'A% worden verkregen. Voorgesteld wordt aldus te besluiten. Concordia's directeur, de heer D. H. Steinroth, leidt meer verenigingen en zo waren er teken van prettige ver houdingen op de uitvoering van Za terdagavond, behalve de genodigden van de plaatselijke vereniging Soli deo Glo ria en muziekvriênden uit Julianadorp, ook leden van Schagen's Harmonie en van het Helderse Stedelijk Orkest aan wezig. Naast dezen en de medewerken de toneelvereniging, kon de heer Bor- go nog een paar oud-leden extra wel- kom heten." Natuurlijk telden zij allen mee, maar verklaarden toch niet een zó volle zaal als we nog nooit bij een gewone muziekuitvoering zagen. Als nu, naar de wens van de voorzitter wat van deze grote belangstelling omslaat in daadwerkelijke deelname, in lid wor den van de vereniging, dan zal Cpn- cordia met nog meer vreugde terugzien op de zo geslaagde uitvoering. De harmonie speelde in volledige be zetting slechts een zestal nummers, maar stuk voor stuk goede en goed uit gevoerde. O ja, er waren wel een paar minder gelukkige momenten, °ver 't geheel was de stemming uitstekend, de samenklank zuiver en evenwichtig en vooral.... er werd grote aandacht aan de nuancering besteed. Na een. door toneelverandering wat lange pauze, voerde de toneelvereniging van de KAB een vrolijk spel in één be drijf .Wie is de bruid" op. dat de ver dienste had. het publiek om een grap- p ge situatie en enige puntige opmer- kingen eens hartelijk te laten lachen. Andermaal een toneelverandering die veel tüd kostte en toen kwam, waar naar vol verwachting werd u zien. het ontreden van het „Hotc-knots- orkest" Een tiental leden van Concor- dia speelde in boerenkleding en order lefding van de heer Prins polka's, wal sen enz. en verkocht daar tussendoor een' grapje, waarin ook de heer Jonge- jans zijn aandeel had. Dat sloeg in! De muziek was lang geen hots-knots. Er werd serieus gespeeld, de bezetting, bij- n- alles koper, voldeed uitstekend, het publiek was er enthousiast over en.... directeur Steinroth kon er ook tevreden over zijn, want deze manier van musi ceren werkte stimulerend op de animo der leden en de extra studie aan de eenvoudige muziek besteed, zal zeker het instuderen van belangrijker orkest- erken ten goede komen. Callantsoog heeft één punt moeten laten aan DWOW. De Wieringermeer- ders ontwikkelden met de wind in de rug terstond een vlot spelletje, maar de thuisclub wist Ae DWOW-voorhoe- de aanvankelijk in toom te houden, lanceerde gevaarlijke aanvallen en zag het DWOW-doel enkele malen op wonderbaarlijke wijze aan een doorbo ring ontsnappen. Doelman Langeralc deed voortreffelijk werk. Na een half uur ontstonden er snel na elkaar twee doelpunten voor de gasten door de linksbuiten en midvoor Van Oers. Met 02 kwam ook de rust. Terstond na de rust doelpuntte Tun- nesse voor de thuisclub en vanaf dat moment was Callantsoog niet meer voor het doel van DWOW weg te slaan. Voortdurend stond DWOW met de rug tegen de muur, maar Lange- rak c.s. hielden uitstekend stand. Pas in de laatste minuut, toen C. de zo veelste corner mocht nemen, plaatste Jb. Zwaan de bal goed voor het doel en was het Tunnesse, die na enig heen en weer getrap zijn ploeg met een kei hard schot gelijk met de bezoekers bracht (22). De uiterst faire strijd werd door scheidsrechter Baan keurig geleid. Het tweede elftal toonde zich ster ker dan ZAP 5 en won met 31, ter wijl de jeugd tegen Sint Boys gelijk speelde. De jongens uit Sint Maarten namen voor de rust een voorsprong, velke door Harm de Jong na de rust via een strafschop werd weggewerkt. Bij de heer W. Kossen in de Spoor- buurt speelde „Ons Toneel" Zondag avond een klucht in twee bedrijven „Papa strijkt de vlag", op het bekende thema van de vader, die een schoon zoon uitzoekt voor zijn dochter en daar geen eer mee inlegt. Toneel en zaal waren aardig op el kaar afgestemd, want niet alleen wa ren de spelenden voor het merendeel jong, maar ook onder het publiek wa ren maar weinig ouderen en het stuk, een vrolyk niemendalletje, was dus ook op zijn plaats. Vooral tijdens het tweede bedrijf is veel en hartelijk ge lachen. Er was, onder regie van mej. G. Kuys, blijkbaar flink gestudeerd. De rolkennis althans was goed en ook het spel viel, de onervarenheid der tone listen in aanmerking genomen, zeker niet tegen. De grime (van E. Karsten) en de kleding waren eveneens naar behoren. Het is natuurlijk goed jonge spelers en speelsters eens een kans te geven, te kijken wat er in zit en ze verder op te kweken. En het jeugdige publiek, dat graag nog even na afloop eên dans je maakt, moet ook aangetrokken wor den tot de uitvoeringen. Maar.... de oude getrouwen kan de toneelclub niet missen. Zij krijgen hun deel met Kerstmis, wanneer de meer gerouti neerde leden van Ons Toneel weer op de planken komen. Nu was het vooral een avond voor de jeugd, die reeds om negen uur bij de muziek van de Sun- ny Boys zijn hart kon ophalen aan de dans. VAKBEKWAAMHEIP KRUIDENIER De heer Jb. Zwaag slaagde te Amster dam voor het diploma Vakbekwaamheid in het Kruideniersbedrijf. „EEN LEVEN STAAT OP HET SPEL» De christelijke vereniging van lijders aan vallende ziekten „De Macht van het Kleine", vertoont Donderdag 27 Novem ber in het gebouw van de Evangelisatie de film „Een leven staat op het Spel". Ondanks goede tegenstand van het be zoekende WW 2 is BKC 2, nadat de rust zonder doelpunten was ingegaan, meester van het terrein gebleven. In de eerste helft kreeg WW zeker betere kansen, maar doelman Bijpost bezwoor elk ge vaar. Eu na de hervatting bleek, dat BKC betere schutters bezat. Noorden opende de score en Kooy voerde de stand tot 20 op. Wel kwamen de hardnekkige bezoekers met een doelpunt terug, maar een zeer fraaie treffer van Muntjewerf betekende de genadeslag voor de tot het einde zwoegende Werverhovers (31). Een even goede prestatie leverde BKC 3, dat het bezoekende ZAP 3 met een 32 nederlaag huiswaarts zond. Ondanks fel verweer van de ZAP-ploeg slaagde Van Drie er in zijn elftal voor de rust met een hard schot de leiding te geven. Een buitenkansje, want de withemden gaven in deze periode enigszins de toon aan. Na de rust voerden Van Drie en De Laat de stand tot 30 op, doch toen Van Drie moest uitvallen kregen de gasten weer wat meer mogelijkheden. Ze slaag den er dan ook ln tweemaal te scoren (3-2). De junioren deden ook iets om de dag goed te maken, want ze klopten Succes met 6—2. In het begin zag het daar niet naar uit, want de jeugdige Wieringers namen eerst een voorsprong. Dat was het sein om beter aan te pakken. De geel zwarte midvoor plaatste vier en de links binnen twee treffers. De bezoekers scoor den ook nog eenmaal. In alle stilte is gistermorgen het stof felijk overschot van de dichteres, me vrouw Henriëtte Roland Holst-van der Schalk, die Vrijdagavond op 82-jarige leeftijd in een rusthuis te Amsterdam is overleden, in het crematorium te Driehuis-Westerveld verast. Bi.i de cre matie waren slechts haar naaste fami lieleden en een twinugtai van na. leste vrienden aanwezig. Generaal Abdoel Moetalib Amin, die Maandag benoemd is tot militair-gou verneur van het district Bagdad, heeft order gegeven.tot ontbinding van de vijf politieke partijen. Voorts is de werking van alle burgerlijke wetten opgeschort voor de duur van de staat van beleg, die is afgekondigd. Zondagnacht heeft de politie verscheidene politici en een aantal de monstranten gearresteerd. Premier Churchill heeft enige wijzi gingen in de Britse regering bekend gemaakt, die veroorzaakt zijn door de ziekte van lord Woolton, voorzitter van de kroonraad. De markies van Salis bury volgt lord Woolton op. Burggraaf Swinton, die minister van Materia>n en kanselier van het hertogdom Lan caster was, volgt lord Salisbury op als secretaris "oor gemenebestbetrekkin gen. Lord Woolton, die herstellende is van acute buikvliesontsteking en longont steking, wordt kanselier van het "her togdom Lancaster. Hij zal zijn zetel in bet kabinet behouden. Sir Arthur Salter neemt lord Swin- tons ministerie van Materialen over, zijn eigen huidige post, minister van Staat voor Economische Zaken, komt te vervallen. Voorts is o.a. lord Lloyd benoemd tot mede-onderstaatssecretaris van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken. Hij volgt David Llewellyn op, die om ge zondheidsredenen is afgetreden.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 5