Stola anders' f Pim.Pam.Pomin tot nieuwe huis DE VERMISTE OORRING Puistjes D.D.D. II. 9.75 MODEHUIS twee Opzichters 2e klasse UW OMZET O VERGROTEN Met bouw van een douche-inrichting kan thans worden begonnen £uilteA zend ttaaA Indiening der Navo-plannen voor 1953 vertraagd Defensie-inspanning wordt sterker Snuif cn wrijf] Westeuropese samenwerking tot de bestrijding van mond- en klauwzeer Wieri inger Raad was bijeen Op U.LO.-school wordt het machine schrijven als leervak ingevoerd Het Radioprogramma Teleurgestelde emigranten krijgen overheidssteun Kellner schoot op ruiten van zijn ex patroon op Benzinemotoren lopen petroleum Daders van inbraak te Oss aangehouden Premier De Valera stelt zijn vertrek wèèr uit Dit bereiki U door regel matig te adverteren in dit dagblad. Commando s gesplitst NECENTIEN DODEN DOOR NOODWEER IN Z.-AFRIKA In de laatste achttien maanden bedroeg de schade 600 millioen dollar Praags proces wekt afschuw van PvdA In December conferentie te Rome DOOR. PATRICIA WENTWORTH MAANDAG X DECEMBER 1953 IN een uurtje hadden de vroede middag weer bekeken, maar toch konden3" "^ringen de agenda Vrijdag- afgedaan. Pro Juventute kreeg weer een *»h»id" nutt'ge zaken worden avondschool kreef 25-, terwuT 2001 werd'n,^ ,75— D* arbeiders raad. De bijdragen in de kosten van het verVe puitgetrokkcn voor de Sport- Veiüg Verkeer te Schagcn en omstreken v«J srJe*amcn van de vereniging leend. Burgemeester Kolff deelde mee dat de e/am PCr leer,inS werd ver rullen worden gehouden. Van grotere betekenis'TaT™ i'" °P Wier,1Wen dat Gedeputeerde Staten hun goedkeuring hebben geheeh?""8 m,ededeling> de bouw van een badhuis te Hippolvtushocf WieHneen P'annc" tot inrichting rijk worden met twaalf douchecellen waar™? "S ®en douche" wordt voorzien. De oprichting zal gelijktijdig 'metT hn 5en behocfte VGLO-school, welke reeds is aangevangen ges^eden. Va" d* ULO" en De heer Bodde (CPN) bereed nog weer eens een oud stokpaardje bij de behandeling van het verzoek van de Nederlandse Bond voor Overheidsper soneel, een EVC-organisatie, om het personeel een Kerstgratificatie te ver lenen van twee procent der jaarwedde. Heel mooi, zeiden B. en W., maar de raad kan de regeringsmaatregelen niet doorkruisen. Op die manier wordt de raad elk initiatief ontnomen, aldus de heer Bodde, die het gevraagde noodzakelijk en gerechtvaardigd acht- te. Spreker stelde voor aan het ver zoek tegemoet te komen. Het voorstel- Bodde werd echter niet gesteund, zo- dat men niet aan stemming toekwam. Op de ULO-school zal het leervak machineschrijven worden ingevoerd. B. en W. kregen machtiging drie schrijfmachines aan te schaffen. De heer Kooij (P.v.d.A.) vroeg, of men wel over een bevoegde leraar beschik te. De voorzitter antwoordde, dat één der leraren van de school zich hierin zal bekwamen. De subsidie voor de opleiding van kleuteronderwijzeressen bij de vereniging „Jachin" te Den Hel- „POLDERS GLORIE" en „Polders Mandolinata", twee orkesten uit Anna Paulowna, die Dinsdag om J2.00 uur over Hilversum II Ac cordeon- en Mandolinemuziek voor U zullen spelen, 's Avonds kunt U over deze zender de be kende programma's „De hond in de pot' (19.20 uur) en „Snip en Snap's vliegende Dinsdagavond schotel" beluisteren. Voor aether- globetrotters spreken om 18.50 uur Jan Brusse in „Paris vous parle" en om 23.15 uur Max Tak in „New York Calling". Hilversum I biedt U om 20.30 uur het Radio Philhar- monisch orkest dat onder leiding van Paul van Kempen en met medewerking van de violist Her man Krebbers een Mendelssohn- programma ten qehore zal bren gen. Jo Vincent zingt om 21.50 uur liederen van Schubert Griep en Mendelssohn, terwijl om 22.15 uur Erna Sporenberg, Jan Rietvelt en Herman Schey tezamen met Alma Musica" de Cafjee Kantate" van J. S. Bach zullen uitvoeren. DINSDAG 2 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Symphonette-Orkest en solisten. 9.00 Vcor de huisvrouw. 9-35 Waterstanden. 9 40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 An gelus. 12.03 Metropole-Orkest en soliste. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmedede- I.ngen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Geva rieerd programma. 1450 Gram.muziek. 15.00 „Hier Vrij Europa". 15.30 „Ben je ZMtig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 felicitaties voor de jeugd. 17.45 Rege ringsuitzending: Drs. R. Kool: „Surina- me's handel". 18.00 Gram.muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: Dr. C. J. Schuurman: „Van de vele problemen naar het ene grondprobleem". 19.00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek. 19.15 „Uit het Boek der Boeken", causerie. 19.30 Gram. muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't iijne van. 20.30 Radio Philharmonisch Or kest en solist. (Pl.m. 21.10 Actualitei ten.) 21.50 Gram.muziek. 22.00 „Huwelijk in opspraak", causerie. 22.15 Instrumen taal Ensemble, sopraan, tenor en bas. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra mofoonmuziek. 9.25 Voor de huisvrouw. H.30 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. II.00 R.V.U.: Drs. W. Proost: „De bete kenis van de micro-organismen voor het dagelijks leven", 11.30 Voor de zieken. 12.00 Accordeon- en Mandolinemuziek. 12.25 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor het platte land. 12.40 Piano en solovox. 13.00 Nieuws. 13.15 Medededelingen of gram.muziek. 13.20 Dansmuziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 „Zeg eens, Amerika....". 14.30 Gra mofoonmuziek. 14.40 Schoolradio. Gram.muziek. 15.15 Voor de vrouw. Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. Gevarieerde muziek. 17.50 Militaire serie. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. Gevarieerde muziek. 18.50 „Paris parle". 18.55 Musette-Orkest. 19.20 zoekprogramma. 20.00 Nieuws. 20.05 varieerd programma. 21.15 muziek. 21.35 „Ik weet. ik der werd verhoogd van 125 tot 160 S,prJa.ar Per leerling. Goedgekeurd d .d® voorgestelde verruiming van de winkelsluiting voor portretfotogra- *n °p werkdagen tot zeven uur des avonds. De heer Brouwer (P.v.d.A.) liet een waarschuwing horen niet te i e ,ê?,an met deze ontheffingen. Aanstelling van een opzichter-teke naar bij het bureau gemeentewerken werd goedgekeurd. Voor 1953 werd een ooA^gu-0ur,antcrediet toegestaan van t 20.000 by de Bank van Nederlandse uemeenten. Bij de rondvraag bepleitte de heer Engei (KVP) de paden in het Konin gin Julianapark van een verharding, b.v. schelpen, te voorzien, omdat deze paden bij regen onbegaanbaar zijn. Voorzitter zegde overweging toe. De heer Borgdorff (AR) drong in verband met de aanstelling van een tekenaar opzichter aan op een zuinig beheer en een voorzichtig beleid. De onlangs aan gestelde voorman-werkman is eigenlijk alleen nog maar voorman en wordt ook als opzichter genoemd. Wethouder Bontkes diende van repliek. De zuinig- beid, zo zei hij, is al te lang betracht. Wat hier gevraagd wordt, is heus no dig. Feitelijk is reeds te lang gewacht. Men moet, aldus spreker, met de in terne zaken op de hoogte zijn, alvorens zich aan een uitspraak te wagen. Spre ker weet, dat alle ambtenaren van hoog tot laag zonder uitzondering uit stekend hun werk doen en de gemeen tezaken met toewijding behartigen. Ook de voorman. Het is onjuist hier verkeerde suggesties te wekken. De heer Wagemaker verzocht voorzienin- Fairsea vertrokken Zaterdagmiddag vertrok de „Fairsea' met aan boord 1400 Nederlandse emi granten naar Australië. De 170 Neder landers, die niet mee konden, zullen in Januari per vliegtuig of met de „Johan van Oldebarnevelt" vertrekken. Tot zo lang krijgen zij van overheidszijde alle nodige steun. Een Amsterdamse kellner heeft Vrij dagnacht uit wraak voor zijn ontslag een groot spiegelruit van een café in de Amstelstraat met zes schoten uit een pistool in scherven doen vallen. Nie mand werd gewond. De kellner is aan gehouden. Technici van de KNAC, de ANWB en EVO zullen zeer spoedig rapport uit brengen over het onderzoek, dat zij hebben ingesteld naar de deugdelijk heid van een Nederlandse vinding, waardoor men benzinemotoren op pe troleum kan laten lopen. Te Rotterdam en te 's-Hertogenbosch zijn twee van de vermoedelijke daders van een inbraak bij een juwelier te Oss, op 14 October j.1., geattesteerd. Bij de inbraak werd voor f 15.000. gestolen. De Ierse premier, De Valera, heeft na overleg met zijn medische adviseurs, besloten om nog niet naar Ierland te rug te keren. Hij zou vandaag ver trekken. gen aan het Schoolpad en de Kerkweg te Oosterland, die bij regen blank staan. In verband met de vorst doen zich moeilijkheden voor met de riool- afvoer bij de gedeeltelijk gedempte Molgerdijk. De voorzitter zegde toe, dat de volgende maand met de aanleg van een riool zal worden begonnen. f DE CHARMANTE OMSLAGDOEKEN met FRANJE! Wfj brengen ze in zwart met gouddraad en vele andere kleuren SPOORSTRAAT 27 t/o. RIALTOPLEIN. HET GESCHENKENHUIS VOORHAAR. B(j de Gemeentelijke Dienst van Openbare Wer ken te Den Helder kunnen worden geplaatst: te belasten met het houden van toezicht by woning bouw. Salarisgrenzen 3.139,-— tot 3.883,— per jaar (inclusief de bekende toeslagen). Uitvoerige sollicitaties,onder opgave van referen ties, binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad in te zenden aan de Directeur van Openbare Werken, Jacob van Heemskerckstraat 1, Den Helder. niét weet". 21.50 Tiroler muziek. Mededelingen. 22.35 Lichte muziek. Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. „New York Calling". 23.20-24.00 niofoonmuzlek. 15.00 15.45 17.30 cau- 18.30 vous Ver- Ge- Amusements- weet wat U 22.30 22.45 23.15 Gra- Expcrlmentcel Televisieprogramma van de NCRV. 20.15—21.45: 1. Journaal; 2 „Kinderen, die niet thuis kunnen zijn": 3. Weerbericht. - Pauze. - 4. Hei verguldavondjes 5. Dagsluiting. Uw verkoudheid van oeu», keel of borst weg met (Advertentie, ing. Med.) 119. Boven wachtten Moeder echter nog meer verrassingen. Toen zij Pim onder de lakens wilde stoppen, zag zij dadelijk dat het laken verkeerd nige- stopt was. „Je hebt het voeteneinde aan de bovenkant gedaan", zei ze en trok meteen het laken los om het op de juiste wijze in te stoppen. „Ach Moeder, laat U dat maar", riepen Pim, Pam en Pom tegelijk, maar het was al te laat. Moeder zag natuurlijk dadelijk de twee oog gaten die er in haar nieuwe laken ge knipt waren. „Wat heeft dèt nu weer te betekenen?" riep zij boos. „Ik begrijp niets van jullie. Eerst proberen jullie me voor te jokken, daarna hoor ik de vreemdste sprookjes over een BETERE IK en nu zie ik bovendien nog, dat jullie mijn beste lakens verknipt hebben!" Pam keek zijn broertjes aan met een ge zicht van: ik-heb-'t-jullie-wel-gezegd Pim, Pam en Pom begrepen nu wel, dat zij Moeder maar het beste alles konden vertellen. Maar dat was nog niet zo één twee-drie gebeurd. Moeder luisterde zonder één woor dte zeggen. Alleen schudde zij af en toe net hoofd. „Onge looflijk", riep ze uit, toen het verhaal eindelijk uit was.. „Ongelooflijk! Als jullie met het zelf niet allemaal verteld hadden, zou ik weigeren er één woord van aan te nemen. „Gaat U maar in de kelder kijken, Moeder", riep Pom. „Dan zult U zelf zien, dat wij U niet voorge- jokt hebben." De in 1953 na te streven plannen op defensiegebied voor de N.A.V.O. (Noordatlantische Verdragsorganisatie) zullen niet op tijd gereed zijn voor de op 15 December te Parijs beginnende conferentie van de ministerraad. Aan vankelijk had men gehoopt deze plan nen in het jaarlijkse overzicht van de N.A.V.O., dat de volgende maand ge geven zal worden, te kunnen opnemen, doch het zal nu wei midden Maart of April worden, voor zij goedgekeurd zullen zijn. Dan zal een nieuwe minis tersconferentie bijeengeroepen moeten worden. De in December te houden minister conferentie zal een overzicht van de huidige toestand der Westelijke defen sie bespreken, dat zal aantonen in hoe verre de in 1952 gestelde doelen zijn bereikt. De woordvoerder verklaarde met na druk, dat er geen aanwijzingen waren, dat uit de antwoorden der ledenlanden op de vragenlijst een vermindering der defensie-inspanning was gebleken. Wel was gebleken, dat alle leden be reid waren meer geld uit te geven. Een der redenen van de vertraging der plannen voor 1953 noemde de woord voerder de vertraging bij het indie nen der antwoorden van sommige lan den op deze vragenlijst. De operbevelhebber van de N.A.V.O- strijdkrachten in Europa, generaal Ridgway, heeft meegedeeld, dat het commando over de landstrijdkrachten in de middeleuropese sector, in over eenstemming met de betrokken landen, is gesplitst. De Franse maarschalk Juin behoudt echter het opperbevel. De staf over de Noordelijke troepen bestaat uit Britse, Belgische en Neder landse officieren onder leiding van ge neraal Sir Richard Gale, die tevens be velhebber van het Britse rijnleger blijft. De staf over de Zuidelijke troe pen wordt gevormd door Amerikaanse en Franse officieren onder leiding van luitenant-generaal Manton Eddy, die zijn functie van bevelhebber over de Amerikaanse troepen in Europa houdt. De N,A.V.O.-raad heeft het door de Franse regering aangeboden terrein te Chesnay bij Parijs aanvaard als plaats voor het permanente hoofdkwartier van deze raad. Het zal worden ingericht in het buiten „Bel Air", dat ligt aan de snelverkeersweg van Parijs naar het hoofdkwartier der Atlantische strijd krachten in Europa (S.H.A.P.EDe veertien N.A.V.O.-leden zullen geza menlijk de bouWKis en voor hun reke ning nemen. Albertynsville een niet-blanke stad dertig K.M. van Johannesburg gelegen, is Zondag door een zware wervelstorm getroffen. Het centrum van deze plaat# is over een oppervlakte van ongeveer drie vierkante kilometer verwoest. Naar schatting zijn er 200 tot 300 gewonden. Inmiddels wordt uit Transvaal gemeld, dat op verscheidene plaatsen zware on- weders gewoed hebben. Vier volwasse nen en vier kinderen zijn bij branden omgekomen en ongeveer elf personen zijn door de bliksem gedood. GEBEDSDAG IN KENYA De kerken in Kenya hebben in ver band met de slechter wordende toe stand Zondag een gebedsdag gehouden. Politie en militairen zetten hun opera ties in de gebieden van de Kikoejoes voort. Het mond- en klauwzeer, dat in de afgelopen achttien maanden de veestapel van Europa teisterde, heeft, volgens een raming van de Voedsel- en Landbouw organisatie der Verenigde Naties, F.A.O., een schade van ongeveer 600 millioen dollars teweeggebracht. Deze schade heeft zich niet slechts tot het vee beperkt, doch betrof, als nawerkende gevolgen bij het aangetaste vee, vooral ook de productievermindering van vlees, melk en daarmede van melk- en zuivelproducten terwijl de veevoedering normaal doorgang vond. Westeuropese samenwerking op bet gebied van de mond- en klauwzeerbestrjjding zal trachten uiteindelijk tot uitroeiing van deze ziekte op ons continent te geraken. Het partijbestuur van de P. v. d. A. heeft Zaterdag in een vergadering zijn afschuw uitgesproken in verband met het proces tegen Slansky c.s. in Praag. In het bijzonder wordt geprotesteerd tegen het feit, dat het anti-semietisme als element van beschuldiging door rechter en openbare aanklager werd gehanteerd. Zoals bekend, is de eerste stap daar toe gezet door het onlangs in Kopenha gen gehouden congres op het gebied van de bestrijding van mond- en klauw zeer. Aanbevelingen, uit deze bijeen komst voortgekomen, beogende de in stelling van een Europese mond- en klauwzeercoi - nissie, belast met coör dinatie en stimulering op internationale basis van de bestrijdingsmethoden, zijn inmiddels door de Raad van FAO, in zestiende zitting, overgenomen. Thans komen vertegenwoordigers uit dertien Westeuropese landen onder auspiciën van FAO van 12 December a.s. te Rome bijeen, teneinde de in Ko penhagen ontworpen plannen uit te v erken. Voor Nederland neemt o.a. deel de heer E. J. A. A. Quaedvlieg, directeur van de Veeartsenijkundige Dienst. Een ministersconferentie, waar schijnlijk in het aanstaande voorjaar te beleggen, zal vervolgens over de instel ling van een Europees mond-en klauw- zeercommissie dienen te beslissen. Deze commissie zou regelen moeten opstellen en faciliteiten moeten schep pen voor de deelnemende landen, ten einde met preventieve maatregelen de dreiging van mond. en klauwzeer te keren en, ingeval onverhoopt ergens in Europa een epizoötie uitbreekt, de be strijding zo effectief mogelijk ter hand te nemen. Het is een vereiste, dat de verschillende landen daartoe over een permanente stootvoorraad van de be perkt houdbare entstof kunnen be schikken en, voor wat de productie van vaccin betreft, over een voorraad van de overigens uiterst levenskrachtige viren in de drie bekende typen A, O en C. Als eerste voorziening zou de com missie de in de deelnemende landen aanwezige voorraden vaccin en virus inventariseren. Daarnaast dient de mo gelijkheid te worden bestudeerd van stichting van een internationaal labo ratorium, dat de virusstammen vast stelt en vaccin bereidt. De Europese mond- en klauwzeercommissie zal door het fe Parijs gevestigde internationale bureau voor bestrijding van epizoötieën van technisch advies worden gediend. 49) Maar omtrent meneer Grant vermocht hü ïiik van Louise Rogers, na haar de vori ge avond te hebben vermoord, misschien zat hij rustig te schrijven in zijn st"- gezien En evenmin Zaterdag jongst- feden de zestiende, toen Mary Stokes was vermoorde hadhemook niet kunnen zien, want ze was met de bus van drie uur naar Lenton gegaan en tpgeliik met de dienstboden van meneer Abbott om tien minuten vóór negenen tprneeekeerd En ze was toen niet met hen de Laan opgelopen, want ze moest mevrouw Barton, die niet graag alleen in het donker liep, op het V,„ afhalen De anderen zo ongeveer halftien zijn thuisgekomen, 7ii Aenes wist onmogelijk te zeggen, rf meneer'Grant toer uit of thuis was. S niets van hem bemerkt.tot h°«- dToennze goed en wel dacht, dat het I verhoor geëindigd was stelde die man 1 uit Londen plotseling nóg een vraag. I Hoe was uw verhouding tot meneer j ti,Q,rav'" De vraag klonk haar als j oen pistoolschot in de oren. Haarhart üinnte hevig en haar gore gezicht kleur- di zich langzaam met een diepe blos. postagent- zouden wel Stamelend herhaalde ze: „Verhouding?" „U weet wat ik bedoel! Was hij ver liefd op ubestond er een andere relatie dan die tussen werkgever en werkneemster?" Ineenkrimpend alsof ze was geslagen en met verwrongen gelaatstrekken, barstte ze in tranen uit. „Neen., neen., hij was niet., er was niets.Dacht u, dat ik hier zou zijn ge komen als het wèl zo was geweest? Hij heeft nooit naar me omgezien., hij wist niet eens, dat ik bestond! Ik zou alles voor hem gedaan hebben., ik zou hem hebben geholpen als hij me nodig had gehad! En hij liet me door mevrouw Barton wegsturen, zonder dat hij tussen beiden kwam. Ik bad en smeekte hem, maar hij liet me gaanik kon niets eraan doen. Ik verteide hem, dat ik wis! wat hij met die twee vrouwen had uit gevoerd en toen zei hij, dat ik zijn huif de volgende morgen moest verlaten. Maar ik heb niet tot de morgen gewach',, niet om mijn goed in te pakken of wat ook. Ik kwam direct hierheen.." Eens klaps brak ze af, alsof de felle woorden stroom plotseling op een onoverkom— lijke hinderpaal was gestoten. Lamb dodelijk verschrikt aanstarend, sprak rs met zwakke, haperende stem: ,,'t Dien! alles tot niets". HOOFDSTUK XVHI Om zeven uur kwam mevrouw Barton met enigszins ontsteld gezicht de stu deerkamer binnen. „Meneer Grant", zo sprak ze, „ik weet niet wat er gebeurd is, maar Agnes is verdwenen". Hij keek even op van de prijscourant, waarin hij enige landbouwwerktuigen, die hij misschien zou kunnen aanschaf fen, had genoteerd. „Verdwenen?" „Ik weet niet wat ervan te denken. Kort na theetijd kwam ze met haar mantel aan door de keukengang rennen, sprong op haar fiets en reed weg. Ik dacht, dat ze naar de post was en heb aldoor naar haar uitgekeken, maar het is zeven uur, het theegoed is niet schoongemaakt en alles staat er nog! Ik weet niet wat haar bezield heeft, me neer Grant en het bevalt me niets, met al die moorden en zo". Grant Hathaway begreep alles. Een ogenblik bleef hij half omgewend in zijn stoel zitten en zei toen tot mevrouw Barton, die het theeblad wilde weg nemen: „Ik geloof niet, dat Agnes ver moord is, maar m.i. '.al ze niet terug komen. Ze was erg opgewonden omdat u haar de dienst had cpgezegd. Heeft ze vrienden, waar ze misschien kan zijn heengegaan?" Mevrouw Barton begreep, dat Agnes zichzelf nog meer vergeten had en was daar zeer ontsteld over. „Van haar vrienden weet ik niets, eeneer Grant. Soms gaat ze in Lenton hij een juffrouw Parsons theedrinken Wilt u hier uw avondeten gebruiken, meneer? 't Is warm en gezellig bij het vuur". „Goed',' zei hij en mevrouw Barton verdween met het blad. Zodra ze weg was, trok hij het tafel telefoontoestel dichterbij en vroeg het nummer van „Abbottsleigh". Evenals een uur geleden, riep Cecily: „Hallo", waarop hij antwoordde: „Daar ben ik weer. Is Frank al terug?" „Neen, nog nietik zei toch, dat ik je zou opbellen", klonk het; ze leek wel een beetje buiten adem. ,,'t Spijt me, dat ik je stoor". „Wat gebeurt er toch, Grant?" „Dat zou ik zelf graag willen weten". Juist toen hij dit zei, hoorde hij een zacht knarsend geluic.. Terwijl Cecily nog vroeg: „Wat bedoel je?" kwam een auto blijkbaar de oprijlaan in, draaide langzamer en stopte Toen klonken stemmen en voetstappen. „Goedenavond, ,k geloof, dat er be zoek komt", zei hij er, belde af. Terwijl hij naar de voordeur liep, vroeg hij zich af, wanneer en waar hij Cecily opnieuw zou spreken. Wonderlijk genoeg kwamen hem juist op dit ogen blik twee versregels in de gedachten, die hij als jongen erg interessant had gevonden; „En Eugène Aram liep in 't midden, Met boeien om de polsen". Toen hij dan ook de deur voor hoofd inspecteur Lamb en brigadier Frank Abbott opende, rees bij Grant de vraag, of hjj soms als een moderne Eugène Aram zou moeten fungeren. Ongetwij feld zou een gesprek er aan voorafgaan Agnes had zeker de boel in de war ge stuurd en nu rustte op hém de taak, een zeer overtuigende verklaring af te leg gen. Van deze gedachten bezield, leidde hij zijn bezoekers naar de studeerkamer, waar Lamb zich van jas en hoed ont- deed en zich, na een gemakkelijke arm stoel te hebben geweigerd, gestrengeld bij de schrijftafel neerzette. (Wordt vervolgd). Zuiveren ontsmet uw huM mèt de helder vloeibare D.D.D. De Jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood endehuldgeneest GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN (Advertentie. Ing. Med.) BIJ ITALIAANSE TROEPEN De opperbevelhebber der Atlantische strijdkrachten in Europa, generaal Ridgway, is te Bolzano, in Noord-Ita- lië, aangekomen voor een inspectiereis, die drie dagen zal duren en waarbij hij de aldaar gelegen Italiaanse troepen zal bezoeken. PALESTIJNSE VRAAGSTUK IN VN. In de speciale nolitieke commissie der Ver. Naties zijn Zaterdag bespre kingen begonnen over het Palestijnse vraagstuk. Generaal Eisenhower heeft békend gemaakt, dat hij Winthrop Aidrich, een bankier uit New-York, zal benoemen tot Amerikaans ambassadeur in Enge land en senator Henry Cabot Lodge tot hoofd van de Amerikaanse delegatie bij de Ver. Naties. Deze benoeming moet nog door de senaat worden goedge keurd. Lodge wordt de opvolger van Warren Austin. - Omstreeks 15 Januari zal te Brussel een gemeenschappelijke bijeenkomst worden gehouden van Nederlandse en Belgische socialistische parlementslé- den.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 7