REEDTE In aanbouw zijnde kruisers naderen hun voltooiing Jimmy Brown als diepzeeduiker BIJ HET VERSCHEIDEN VAN EEN GROOT MUSICUS Stad en Omgeving Raad vergadert Dinsdagavond De Bioscopen In memoriam A. J. Leewens Grondige wijzigingen in oorspronkelijke opzet Aantal opvarenden bijna duizend koppen WITTE: „Een zomeridylle" TIVOLI Paula" Adventwijdingsdienst in de Palmstraat Lezing over nieuw-lsraël Voorstel tot wijziging der bouwverordening TUSSEN HAAKS EN KUITJE Gemeente verkooptgrond voor 133 étagewoningen Streven naar beter" ook in Amsterdam was Prof. v. Niftrik houdt lezingen voor de V.U. IN HET KORT Deens vlootbezoek aan Rotterdam ^A de bevrijding stond de Marineleiding voor het probleem, of de beide sedert 1938 op stapel staande kruisers moesten worden afgebouwd. Na rijp beraad werd In bevestigende zin besloten. Vanzelfsprekend zou de afbouw geschieden volgens een nieuw plan, dat rekening hield met de meest moderne eisen, opgesteld naar aanleiding van de recente oorlogservaring en de voortgang der techniek. De nieuw verworven inzichten brachten mede dat ruimte en gewicht beschikbaar moesten komen voor een moderne bewapening, radar, gevechts informatie, vliegtuigdireclie, scheepsbeveiling, enz. De hiervoor benodigde electrlsche en werktuigelijke apparatuur eisen een bediening en onderhoud, waarvoor de bemanning niet onbelangrijk moest worden uitgebreid tot 966 man. Het spreekt vanzelf, dat al deze uit breidingen en wijzigingen zowel op materiaal- als personeelsgebied een aanzienlijke gewichtsvermeerdering met zich zouden brengen en dat de bestaan de scheepsromp dieper zou komen te liggen dan oorspronkelijk beraamd. Het scheepsverband moest dan ook op ver schillende plaatsen worden versterkt. Wilde de kruiser aan de vereiste maxi mum-snelheid voldoen, dan moesten grotere ketels worden ingebouwd, het geen eveneens enkele wijzigingen in de constructie tengevolge had. Bewapening Ook de bewapening werd belangrijk gewijzigd als gevolg van de oorlogs ervaring. De torpedolanceerinrichtingen en de twee catapults met de bijbehoren de vliegtuigen kwamen geheel te ver vallen. De twee drielingtorens van 15 cm werden vervangen door twee twee lingtorens, zodat de bewapening nu zal bestaan uit 4 dubbeltorens van 15.2 cm, 4 dubbelmitrailleurs van 58 mm (in to ren), 8 enkelmitrailleurs van 40 mm en 2 raketwerpers. De onderzeebootbestrij- ding vroeg eveneens de volle aandacht. De scheepsbeveiliging vereiste, behal ve een uitgebreide apparatuur, tevens een ver doorgevoerde waterdichte in deling. Daar het tevens noodzakelijk is, uit gevechtsoogpunt, dat de bemanning zo veel mogelijk over het gehele schip wordt ondergebracht, verwekt het geen verwondering, dat een zeer groot aantal grote en kleine slaapverblijven wordt aangetroffen. Zo treft men voor de korporaals en manschappen 11 slaapverblijven aan (voor 18 tot 135 man) die genoemd zul len worden naar de elf provinciën. Zoals bij alle moderne oorlogsschepen zal aan boord van de nieuwe kruisers met hun grote bemanning voor een ieder minder ruimte beschikbaar zijn, dan aan boord van vele oudere sche pen. Hieraan is tegemoet gekomen door een meer systematische indeling van de verblijven en het toepassen van moder ne hulpmiddelen, waarbij de accomoda- tie alle aandacht heeft gehad en het on derhoud aanzienlijk vereenvoudigd wordt. Al kan niet gezegd worden dat de volksverblijvën op de oudere schepen uit zichzelf „gezellig" zijn, de houten bakstafels en banken geven toch nog een zekere sfeer van huiselijkheid. Geen patrijspoorten In de slaapverblijven van de „De Ruyter" met zijn licht metalen kasten en stalen opklapbare kooien, drie bo ven elkaar met neerklapbare lage ban ken eronder, zal men deze sfeer niet meer vinden. Patrijspoorten komen in deze verblijven niet meer voor, dat eist de scheepsbeveiliging. Dit betekent dag en nacht kunstlicht en kunstmatige ven tilatie. Hier staat tegenover dat de korporaals en manschappen over een dagverblijf beschikken. Dit verblijf, dat zitruimte biedt voor 265 man is voor in de voor- Maj-Britt Nilsson, die wij verleden week hebben bewonderd in de Deense film „De straat", speelt ook de hoofd rol in de Zweedse productie „Een zomeridylle", die tot en met Maandag avond in de Witte wordt vertoond. Maj- Britt ontmoet als Marie, de leerlinge van een balletschool, de jonge student Henrik, die haar erg bewondert. Tijdens de zomervacantie ontmoeten zij elkaar weer en zij worden verliefd. Samen ge nieten zij een onvergetelijke zomer, maar dan komt Henrik om het leven. Kort voor een grote première, Marie is intussen prima ballerina geworden, ont vangt zij een pakje met Henrik's dag boek, dat hij tijdens hun zomeridylle heeft geschreven. Na een klein# ruzie met David, die haar het hof maakt, keert zij terug naar de plaats, waar zij eens zo gelukkig was. In gedachten be leeft zij opnieuw die prachtige zomer van dertien jaar geleden. Deze „terug keer in het leven" doet haar beseffen, dat zij David nodig heeft. Een liefdesverhaal dus deze week in de Witte-bioscoop, enlang geen slecht. Birger Malmsten (Henrik) en Alf Kjellin (David) leveren, evenals Maj-Britt, uitstekend spel. In het Tivoli-theater gaat tot en met W n 1-dagavond de ontroerende film „P la", waarover wij in onze editie van Donderdag reeds uitvoerig schre ven. Onder leiding van ds. J. Borghardt wordt morgenavond van zeven tot acht uur in de Ncd. Herv. Kerk aan de Palm straat een adventwijdingsdienst gehou den, waar ook de kinc.eren van de Zon dagsschool worden verwacht. Uitgaande van de Hervormde Jeugd raad wordt mor tenavond om acht uur In het CJMV-gebottw aan de Spoorstraat een lezing met films en lichtbeelden gehouden over de nieuwe staat Israël. Iedere jongere tuisen 16 en 30 jaar is welkom. TN het zojuist verschenen Decem- bernummer van „Alle Hens", het officieel orgaan van de Ko ninklijke Marine, troffen wij een interessant artikel aan over de stand van zaken bij de in aan bouw zijnde nieuwe kruisers. De afbouw heeft een vlot verloop en de verwachting is gewettigd, dat zowel Hr. Ms. „De Ruyter" als Hr Ms „De Zeven Provinciën" in het voorjaar van 1954 in dienst kunnen worden gesteld. Wij na men enkele alinea's over, die be trekking hebben op de voornaam ste wijzigingen die in het oor spronkelijke bouwplan moesten worden aangebracht, en op de in richting dezer oorlogsbodems. opbouw gelegen en daarom wel voor zien van poorten. Een van de beste, zo niet de beste plaats van het schip. De onderofficieren zijn, behoudens enkele uitzonderingen, eveneens in slaapverblijven i.p.v. hutten onderge bracht. De hutten der officieren zijn over het gehele schip verdeeld en bestaan gro tendeels uit twee- of vierpersoonshut- ten. De longroom bevindt zich achter uit op het hoofddek en bestaat uit een zit- en eetgedeelte. Door de verspreiding van de verschil lende zwaar bezette woonruimten met de daarbij behorende badkamers enz. over het gehele schip zou met de nor male gebruikelijke controle niet kunnen worden volstaan. Tenzijeen goede zelfdiscipline van de opvarenden orde en netheid van de verblijven, hutten etc. en daarmede de bewoonbaarheid waarborgt. Beveiliging tegen brandgevaar Het college van B. en W. heeft bij de raad een voorstel ingediend tot wijziging van de bouwverordening, me de ter beveiliging tegen brandgevaar. De heer J. II. Keijzer gaf destijds in overweging, bij de nieuwbouw in plaats van houten vloeren in schoorsteenhui zen, alsmede op plaatsen, waar haarden en kachels worden opgesteld, vloeren aan te brengen van steen of beton. Hij wees ei' in dit verband op, dat het meer malen is voorgekomen, dat een haard door de houten vloer brandde. De brandweer heeft verklaard, dat dit sedert de bevrijding inderdaad een keer of vijf is gebeurd. Ongetwijfeld hebben zich ook gevallen voorgedaan, die niet ter kennis van de brandweer zijn gekomen. B. en W. zijn nu van me ning, dat, overeenkomstig een bepaling te Amsterdam, het volgende in de bouwverordening voor onze gemeente moet worden opgenomen: „Bij aanwe zigheid van een schoorsteenmantel moet de vloer hieronder tot ten minste 0.30 m. vóór de voorkant van de schoor- steenstoel samengesteld zijn uit gewa pend beton ter dikte van ten minste 0.05 m." Eventueel kan een andere, ge lijkwaardige brandvrije vloerconstruc tie worden toegestaan. Dit voorstel tot wijziging van de bouwverordening (waarin no geen aan tal wijzigingen worden verwacht) wordt Dinsdagavond door de vroede vaderen behandeld. Post voor Hr. Ms. „Ternate" moet uiterlijk Maandagavond ten postkantore zijn, wanneer men zeker wil zijn van uitreiking bij de aankomst in Sorong. De heer C. Niesthoven is met in gang van 1 Mei 1952 bevorderd tot com mandeur bij de afdeling Scheepsbouw der Rijkswerf. 110. Jimmy Brown en kapitein Toon tje hadden samen afgesproken, dat Jimmy de woning van Roel Reutelvink zou binnen gaan en dat kapitein Toon tje buiten de wacht zou houden, ten einde eventueel bijstand te kunnen ver lenen als dat nodig zou blijken. „Als ik bijvoorbeeld langer dan een uur bin nen blijf', zei Jimmy, „dan verdient het natuurlijk wel aanbeveling dat je eens komt kijken, kapitein, wat er met mij gebeurd is. Ik ben namelijk helemaal niet van plan om véél tijd aan die sin- ieur te verbeuzelen. Het gaat er mi.i om zo gauw mogelijk de kist "J1 V niVt in handen te krijgen. Gaat dat met goedschiks, dan is het jammer vo°r meneer Reutelvink, maar dan maar kwaadschiks". Jimmy wist het huis van Roel Reutelvink gemakkelijk te vilden Hij herinnerde zich nog heel goed dat het een licht groen geschilderde gevel had en dat er een groot bord was waar op „Roel Reutelvink, in scheepsbeno- digdheden" stond. Kapitein Toontje stelde zich verdekt op, maar zó, dat nij het huis toch goed in het oog kon hou den en Jimmy stevende er. zonder zich te bedenken, recht op af. De deur was dicht. Het huis zag er nog al uitgestor ven uit. Jimmy overtuigde er zich van of hij de deur niet kon open duwen maar dat was niet het geval. Er was wel een bel, maar Jimmy voelde er niet veel voor, daar aan te gaan trek ken. Op zij van het huis was een nauw gangetje en dat stapte hij binnen. Ach- ter het huis lag een stuk tuin die door een hoge stenen muur was omgeven In de muur zat een klein poortje. Jimmy lichtte voorzichtig de klink op en duw- de de deur open Gisteren arriveerde de Deense pa- lingkotter „Karvan" op de rede. Voorts deed de Duitse kustvaarder „Meta Osterwisch" onze haven aan. Het is morgen hoog water om 11.00 en 22.40 uur, en laag water om 5.15 en 16.55 uur. Maandag is het hoog water om 11.35 en 23.20 uur, en laag water om 5.45 en 17.25 uur. De temperatuur van het zeewater was 3,2 graden Celsius. Dinsdagavond 9 December om acht uur komt de gemeenteraad ten raad- huize bijeen ter behandeling van een agenda van twee en dertig punten, w.o. verscheidene voorstellen van admini stratieve aard. Verder komt o.m. aan de orde een voorstel, behelzende enkele wijzigingen in de gemeentelijke Bouwverordening, en een aantal benoerningsvoorstellen. Bij de gemeente is onlangs van de heer J. Matser uit Hilversum het ver zoek binnen gekomen, aan hem 'n stuk grond te verkopen, gelegen aan de Ka- naalweg, ten behoeve van de bouw van 133 etagewoningen. Daar de woningen zullen worden gebouwd en geëxploi teerd voor rekening van een daartoe op te richten naamloze vennootschap, kan het wenselijk blijken, aldus B. en W„ de grond niet aan de heer Matser doch aan een naamloze vennootschap te verkopen. Het college verzoekt de raad, B. en W. te machtigen de grond (10595 m2) te verkopen voor f 137.117.—, onder de voorwaarden, die zij geraden zullen oordelen. Op de tentoonstelling te Amsterdam waren ook enkele leden van de konij nenfokkersvereniging „Streven naar beter" met hun dieren vertegenwoor digd. Zij behaalden de volgende onder scheidingen: Vlaamse Reus C. Zits 1 x ZG; Lotharinger L. van de Vlies 1 x GG; Franse Hangoren A. van Drimme- len 1 x GG en lx G; Groot zilver J. Bakker 1 x ZV en 1 x GG; Weenerswit P. Breen 2 x ZG; Rex zwart K. Zeeman 1 x ZG; Hollander K. Zeeman 1 x G. DIJ het plotseling overlijden van de heer A. J. Leewens, past het hier enige persoonlijke woorden ter nage dachtenis over deze begaafde toonkun stenaar1 te wijden. Immers, het werk zaam en ijverig leven van de zo beken de en beminde muziekmeester is voor Den Helder van zeer grote betekenis geweest. Ik denk vooral terug aan de tijd, toen de heer Leewens zoveel .bijdroeg tot de muzikale vorming van mijn vader. Ik herinner mij nog heel goed hoe mijn vader, wanneer hij werken van grotere omvang met zijn koor uitvoerde, zich dikwijls met de partituren naar zijn leermeester begaf om met deze de mu ziek door te nemen. En ik weet, hoe groot de muzikale invloed van de heer Leewens op mijn vader is geweest. En waar het uitvoeringen van belangrijke werken betrof was de steun van de grijze muziekmeester voor hem van zulk een grote waarde. De heer Leewens gaf die steun onvermoeid en mèt de daad, want niets was hem te veel wan neer het er om ging een leerling te hel pen en het muziekleven van Den Hel der ook op déze wijze te dienen. Met dankbaarheid denk ik terug aan de tijd van mijn jeugd, toen de heer Leewens mij aan het begin van mijn muzikale loopbaan reeds vereerde met het inroepen van mijn steun aan aan het orgel bij oratoriumuitvoeringen met z ij n Toonkunstkoor. ïk schrijf hier "met "riadrük 1 ij n Toon kunstkoor, want het Toonkunstkoor uit die tijd leverde prestaties waarover solisten van groot formaat nu nóg spre ken. Wanneer ik solisten uit die glorie- wel eens ontmoet en het gesprek op Den Helder komt, dan spreken zij nu nog steeds met grote eerbied over deze man, die zijn koren tot grote bloei wist te brengen. Zijn Mattheuspassion-uitvoe- ringen waren voor hem de bekroning van zijn onvermoeid streven om in Den Helder de muziekcultuur niet alleen te dienen, maar op steeds hoger peil te brengen. U4W onze oud-stadgenoot Feike v Asma, organist van de Her- steld Evangelisch Lutherse Ge meente te Den Haag, ontvingen wij bijgaande persoonlijke terug blik op het vruchtbare leven van wijlen onze plaatselijke muziek meester A. J. Leewens. Gaarne vragen wij de aandacht voor dit sympathieke Memoriam". e en fijngevoelige „In JEUGD IJto Gradus is minder over de Helderse jeugd te spreken dan Sint Nicolaas, laat u dat gezegd zijn. En hij noemt het maar brutaal, dat de jongens door hun gedrag niet in het minst het gepaste respect tonen, dat de goede Sint stellig heeft verdiend. Immers, de brave man slooft zich uit töt-en- mèt; hij waagt elke avond zijn hals door met een ang- siig paard over de daken te stampen; hij werpt in elke schoorsteen zijn waardevolle gaven; hij bezoekt talrijke bijeenkomsten; hij praat zich daar een schorre keel; hij zingt (notabene) de lie deren te zijner ere, zelf vóór, enfin, zijn gehele le ven is uitsluitend ingesteld op ons welzijn en dat van onze kinderen, die zich al dus kiespijn eten aan de lek kernijen. En wat is de dank? Moet u horen. Dezer dagen heb ben jongens (dat vermoeden heeft de politie althans) zich enigermate ontfermd over een rijwiel, dat in een steeg aan de Gravenstraat stond geparkeerd. Zij ont fermden er zich over; dat wil zeggen: zij sloopten de koplamv en het achterlicht er af. En dat toch getuigt van weinig eerbied voor deze heuglijke dagen rond het grote feest van de vijfde December. Wat de verlich ting betreft, rest het rijwiel thans alleen nog de dynamo. Uw stukjesschrijver voegt hieraan toe: „Mocht één van u voor z'n Sinterklaas soms een fietslamp met een ach terlichtje hebben gekregen, vraag dan s.v.p. naar de her komst!". Maar dit was nog niet al les. Van de week werd een portemonna ie achterhaald, die onlangs met twee en veertig gulden aan inhoud werd verloren. De beurs bleek in het bezit van een jongetje, dat nog slechts zes en twintig gulden over had. Het mankerende bedrag (zestien gulden) had hij uit gegeven aan snoep en ritjes in een autobus. Laat ons eerlijk zijn: wat moet de goed Heiligman met zo'n ke reltje beginnen. Hij moet wel bijzonder teleurgesteld zijn, lijkt Gradus. Arme Sint. En dat aan de voor- avownd van zijn feest! FEEST CINTERKLAAS blijft, zo vertelde men Gradus, nog even in Nieuwediep, crm ook de adspiranten en welpen van de voetbalvereniging „Helder" nog een prettige avond te kunnen bereiden. Dat zal dan Maandag om 19 uur in „Formosa" geschie den. Ook de ouders van de jongens zijn op dit feest van harte welkom. KLAAS-RIT Helderse Auto- en Mo torclub heeft voor zijn leden vanzelfsprekend ook een verrassing. Zondagmid dag wordt (door auto's en motoren) om twee uur van de Postbrug een Sint Nico- kas-rit gestart, waarvoor men van half twee af in „Formosa" kan inschrijven. Voor deze tocht heeft de heer G. van Baaren een prachtige wisselbeker be schikbaar gesteld, vernrim Gradus, die voorts hoorde, dat Sinterklaas-hoogstper soonlijk na afloop in „For mosa" aan alle deelnemers een prijsje komt uitreiken. De opgave tijdens de rit? Zal wel meevallen. Het ligt in de bedoeling, dat onder weg vragen betreffende Sint Nicolaas worden gesteld! Uw stukjesschrijver rest thans nog de eer, de leden- autobezitters een verzoek te doen. En wel: of zij even tueel beschikbare plaats ruimte in hun wagen willen afstaan aan motorrijders, wier „koffiepot" uit de be lasting is. Je moet elkaar een pretje gunnen, niet waiar? BORDEN \TIEUWEDIEP behoort al tot de veiligste steden in Nederland, maar volgend jaar staat onze gemeente on genaakbaar aan de top. Tot deze overtuiging kwam Gra dus, na lezing van een B. en W.-voorstel aan de raad. Mede in verband met de nieuwe wegenverkeerswet- geving (daterend van 1 Ja nuari 1951) en met het oog op het toenemende verkeer in onze gemeente, is het na melijk noodzakelijk geble ken, enkele verouderde ver keersborden te vervangen (door exemplaren volgens nieuwe modellen) en er nieuwe bij te plaatsen. Hier bij is onder meer gedacht aan de tekens bij de schalen. Waar zij tot dusverre ont braken, zullen zij nu worden aangebracht. B. en W. vra gen de raad voor deze nut tige werkzaamheden een crediet van f 2058. Gradus' lezers dachten ze ker, dat het een kwestie was van een paar tientjes. Ja zeker! OPRUIMING PINDELIJK is het zo ver. Eindelijk krijgen de be woners van de Malengracht, even voorbij .Casino", hun zin. Natuurlijk begrijpt u nog niet, waarover Gradus het met u wil hebben. Wel, legt uw oren te luisteren. Het college van B. en W. heeft de gemeenteraad dezer dagen het volgende geschre ven: „Het ligt in ons voor nemen, de materialen-op slagplaats van de dienst van Openbare Werken, gele gen aan het Molenplein, op te heffen. Deze opslagplaats vormt een ontsiering van het stadsbeeld. Bovendien is het niet onmogelijk, dat deze plaats in de toekomst niet meer voldoende voor schepen bereikbaar zal zijn. daar de bouw van vaste bruggen over het Helders kanaal wordt overwogen. Wij zouden de opslagplaats daarom verplaatst willen zien naar het gemeenteter rein, gelegen nabij de Spoor weghaven achter de Bassin gracht". B. en W. stellen nu de raad voor, een perceel grond te kopen, dat het gemeente terrein scheidt van de apen bare weg. En Gradus is op recht verheugd mèt de be woners van d% Molengracht, die altijd maar uit hun keu rig gelapte ramen op grote hopen stenen keken, en al dus niet op een fraai uit zicht konden bogen. In deze rubriek is dit onderwerp al eens ter tafel geweest, mede ook, omdat de jeugd er niet voor terug schrok het koste lijke materiaal aan de over zijde van het kanaal in het water te smijten. Laat Gra dus deze regelen, onder toe juiching van het gemeente lijk initiatief, besluiten met het vertrouwde gezegde' „Opgeruimd staat netjes". Na gedane arbeid is het goed rusten. Sint Nicolanio„rt„ -:t„ hoofd tegen de schoorsteen, en Piet vliidchet Jï" f schoot van zijn meester. Zo trof Gradus' liifkieker hL h» i" duo ter wereld, nadat het op het dak cd „u< e knappen. Niemand zal de Sint en zijn knecht dele korieZVt misgunnenI e uu Het was mij dan ook een grote vreug- de dat deze belangrijke toonkunstenaar in zijn laatste levensdagen nog zitting wou nemen in het Helderse comité dat mij op 20 November J.1. op zo treffende wijze huldigde. Nimmer heb ik die avond kunnen denken dat het de laat- ste maal zou zijn dat ik zijn stem zou horen en hem de hand mocht drukken. Z jj n hand. die steeds met grote vast heid zijn Toonkunstkoor en zijn Hel- ders Mannenkoor geleid heeft. En thans, nog geen twee weken later verneem ik het bericht van zijn plotseling heen- gaan. Het is met stille ontroering dat ik aan deze hooggeachte vergrijsde mu ziekmeester terugdenk. Zijn energieke stem is verstomd en zijn leidende hand ligt stil. De God in Wie hij geloofde en van Wie hij met zijn koren zong, heeft hem op zeer hoge leeftijd opgeroepen. De heer Leewens heeft gewoekerd met de hem geschonken talenten. Hij ruste in vrede! Den Helder zal deze markante figttur niet vergeten. Zijn naam zal bij vele vooraanstaande kunstenaars blijven voortleven. FEIKE ASMA Den Haag, 3 December 1952. De Amsterdamse hoogleraar prof. dr. G. C. van Niftrik geeft op de Dinsdag avonden 9 en 16 December in Casino een V.U.-cursus over „Idealisme en existentialisme en Christendom". Wel licht ten overvloede delen wij mede. dat deze lezingen zoals alle V.U.-avon- den ook kunnen worden bijgewoond door niet-leden van de Helderse Volks universiteit. De eerste lezing zal gewijd zijn aan de begrippen idealisme en existentialis me. Het gaat de docent daarbij niet in de eerste plaats om vakphilosophie, maar om de kentering in het levensbe sef van de tegenwoordige mensheid. Hoe zag men de mens en het mense lijke, en hoe ziet men hem thans? Is het existentialisme een vooruitgang of een achteruitgang in het denken? Prof. Van Niftrik schenkt in zijn tweede lezing aandacht aan de tegen stelling tussen existentialisme en Chris tendom, maar tevens aan een merk waardige structuurverwantschap tussen beide geestesrichtingen, waardoor het existentialisme niet zonder meer door he Christendom kan worden verwor pen. De geneeskundige Dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. G. H. D. Bettink, Timorlaan 15. telefoon 2890, en A. T. M. de Meijer, Javastraat 1, tele foon 2103. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer D. W. de Bas, Keizerstraat 87, telefoon 2929 (na zes uur Timorlaan 31, telefoon 2420). Het wekelijkse spreekuur van „Ze- denopbouw" wordt vanmiüdag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Celebcsstraat. Na afloop van de O. S. en O.-kin* dermiddag vertrekt Sint Nicolaas van middag om vier uur met de boot, die bij de Marinecantine ligt afgemeerd. De Sint Nicolaasfeesten van de speeltuinvereniging beginnen vanmid dag om 13.00 uur (Tuindorp), 14.40 uur (Visbuurt en Oud Den Helder) en 16.20 uur (Vogelwijk) in Casino. Het gezelschap van Kees Ste» treedt vanavond op in Casino, waar het eerste lustrum van de personeelsvereW* ging „W. en O." wordt gevierd. Het opleidingsschip voor adelborsten „Niels Ebbesen" van de Kon. Deense Marine is gisteren in Rotterdam aange- Kom cnvoor en bezoek, dat tot 9 De cember zal duren. Het schip heeft lig* plaats gekozen aan de Parkhaven-Oost* zijde. De commandant van het Deens schip commandeur-kapitein Ivar Hoppe, heeft zijn opwachting bij mr. G. E. van Wal- sum, burgemeester van Rotterdam, g®" maakt. De burgemeester heeft 's mid dags een tegenbezoek ar somman- dant gebracht.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 3