Plan voor een nieuw Lyceum wordt opnieuw in studie genomen HQSBDES&BEEDTe Wij ijziging in Bouwverordening fer vergroting der brandveiligheid „Hollands Glorie" boeiend door Cor van Beek voorgedragen Jimmy Brown sis 01 h Uitspraak in aanrijdingsaffaire na reconstructie ter plaatse GEMEENTERAAD DEN HELDER Bestemming gasfabriek grotendeels definitief Vader liet zijn zoon spijbe'en Jan de Hariog's boek in Marinecantine Grote waardering van aandachtig auditorium f. o o c d 10 D z G 0 c/ u i k Gr Buschauffeur beboet met vijftig gu'den Verdachte betuigde nimmer zijn leedwezen Mej. T. Heijman 25 jaar onderwijzeres Verenigde Helderse Zangers geven Kerstconcert Morgen mars door de stad IN HET KORT HOOR het aannemen van enkele wijzigingen in de Bouwverordening stelde de gemeenteraad gisteravond o.m. een grotere waarborg voor de brandveilig heid in de nieuw te bouwen woningen. Het desbetreffende voorstel van B. en YV. behelsde nog enkele wijzigingen, maar deze waren van meer betekenis voor de architecten en aannemers, die bij de bouw van nieuwe woningen zijn of worden betrokken, dan voor de toekomstige bewoners, al is uiteraard de Bouw verordening mede ter bescherming van hun belangen in het leven geroepen. In de discussie, die zich ontspon naar aanleiding van een door de neer Keijzer gemaakte opmerking over de oppervlakte der betonnen vloerplaten onder de kachels, maakte wethouder Van der Vaart duidelijk, dat de Bouwverordening slechts minimum-eisen stelt. In het voorstel werd als minimum-breedte der grondplaten 30 centimeter aangegeven, terwijl de heer Keijzer het minimum liever op 35 centimeter gesteld zag. De wethouder ontraadde dit, omdat het be zwaren zou kunnen opleveren in kleine woningen. Toen de voorzitter, mr G. D. Rehorst, de heer Keijzer (CH) vroeg, of hij het voorstel van B. en W. wilde amende ren, luidde het antwoord bevestigend. Het amendement werd met 15 tegen 8 stemmen verworpen. Vóór stemden de heren S. Prins (VVD), J. J. Kistema- ker (VVD), J. Bregman (VVD), B. Schreuder (CPN), J. H. Keijzer (CH), W. de Boer (AR), G. J. Eijlders (AR) en wethouder mr J. Mulder. Noodslachtplaats Het is een (goede?) traditie gewor den, om minstens éénmaal per jaar de wenselijkheid van een centrale slacht plaats naar voren te brengen, en wel wanneer B. en W, met het voorstel ko men, de noodslachtplaats te Koegras opnieuw voor een jaar te huren van de heer Beneker, tegen een huurprijs van f 263.50. De heer C. Ran (KVP) stelde onder hilariteit de gewetensvraag: „Hoe staat het met onze nieuwe slachtplaats?" En wethouder Van Loo. sprekende namens het college, vond een variant op het vertrouwde: „Wij zijn in deze kwestie diligent", en zeide: „Het voorstel is in bewerking!" Ook dit toverde een glim lach op de gezichten in de raadzaal, waar men onmiddellijk op het volgen de punt overstapte. Het liep op rolletjes in deze verga dering, want de raad ging niet alleen zonder meer accoord met de voorsteilen, die betrekking hadden op de bouw van 156 verdiepingwoningen aan de Pas teurstraat en H. A. Lorentzstraat en van 133 étagewoningen aan de Kanaalweg, maar werkte ook zonder enige strub beling een aantal benoemingsvoorstel len overeenkomstig de door B. en W, opgestelde aanbevelingen af. De namen der betrokken candidaten publiceerden wij reeds in vorige edities. Gasfabriek Punt 34, het voorstel over de bestem ming van de gebouwen der voormalige gasfabriek, bleek hier en daar enig mis verstand te hebben gewekt. In de aan hef van de bijlage hadden B. en W. ge schreven, dat zij te zijner tijd zouden komen met een voorstel over de defini tieve bestemming dezer gebouwen. Daarom vond de heer S. Prins (VVD) de geraamde kosten (f 97.000) voor tij delijke voorzieningen wel wat hoog. Bo vendien hadden B. en W. dit bedrag geraamd op basis van uitvoering in eigen beheer. Ook hiertegen had de heer Prins bezwaar. Hij vond het een object, dat een openbare aanbestedjng rechtvaardigde. Wethouder P. S. van der Vaart licht te toe, dat de voorgestelde voorzienin gen wel degelijk definitief waren, met uitzondering van de bestemming der twee Oostelijke kolenloodsen aan de Spoorgracht en enkele nog niet in het voorstel genoemde leegstaande gebou wen van de voormalige gasfabriek. Omdat het hier in hoofdzaak een gro te verhuizing annex schoonmaak betrof en de daaraan verbonden werkzaamhe den het best konden worden verricht door de gemeente-werklieden in alge mene dienst, was uitvoering in eigen beheer voorgesteld. De heer C. Ran (KVP) had er reeds op gewezen, .dat de kosten grotendeels berustten op „bestelwerk" (de aankoop van kozijnen en andere materialen) en „klusjes". Met de instemming van de heer J. J. Landman (PvdA) had de heer Ran voorts aangedrongen op een verfraaiing van de hele voorgevel aan de Snonrgracht-zi.ide. „We schamen ons werkelijk voor zo'n gemeente-gebouw Een verfje kan heus geen kwaad!" Toen de heer Prins had verklaard, dat zijn aanvankelijke bezwaren waren aangevallen, werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Lyceum-plan. Het college had f 5000 gevraagd ter voorbereiding van de bouw van een nieuw gemeentelijk Lyceum. Deskun digen zullen moeten onderzoeken, aan de hand van de beschikbare gegevens ook met betrekking tot de toekomst mogelijkheden, aan welke eisen dat nieuwe gebouw zal moeten voldoen. De heer J. H. Keijzer (CH) meende, dat de bouw van een nieuwe Kweek school urgenter was. waarop de hper J. H. Smith (P.v.d.A.) opmerkte, dat het één het ander niet behoefde uit te sluiten. Voorts had de heer Keijzer er bezwaar tegen, dat B. en W. zonder meer de opdracht aan prof. Wieger Bruin wilden verstrekken. In Den Helder wonen toch ook bekwame ar chitecten? De heer S. Prins (VVD) voegde daaraan toe. dat men het bes te een keuze zou kunnen maken uit verschillende ontwerpen. De voorzitter wees in zijn antwoord namens het college réa de tekortko mingen van het huidige lyceum, dat oorspronkelijk een lagere school is ge weest. Naarmate de stad zich uit breidt, komt het gebouw bovendien steeds meer „uitmiddelpuntig" te lig gen. Met betrekking tot de Kweek school (die wellicht binnenkort van Rijkswege zal worden gesubsidieerd) zei mr. Rehorst, dat deze tijdelijk in het nieuwe lyceum kan w orden on dergebracht, omdat dit gebouw tevens berekend moet zijn op de groei van het leerlingenaantal in de toekomst. De burgemeester zeide, dat het voor bereidend werk (o.a. het sociografisch onderzoek) in Augustus 1953 gereed kant zijn. Het college gaf vooral om stedebouwkundige reden de voorkeui aan een plan van prof. Wieger Bruin, onder wiens architectuur ook de RHBS wordt gebouwd. De raad ging toen zonder hoofde lijke stemming met het voorstel ac coord. Rondvraag. Tijdens de rondvraag informeerde de heer C. Ran (KVP) naar de be stemming van de tweemaal f 5000, die op de begrotingen voor 1951 en 1952 waren uitgetrokken als subsidie aan jeugdorganisaties. De voorzitter deelde mede, dat hieromtrent zeer binnenkort een beslissing te verwach ten is. Hij stelde een nadere bespre king voor tijdens de algemene be schouwingen over de begroting 1953, die thans wordt samengesteld. Na de sluiting van de openbare ver gadering bleef de raad op voorstel van de voorzitter in besloten zitting bijeen. De heer Egidius de w. uit Den Hel der stond gisteren voor de Alkmaarse rechtbank terecht, omdat hij aan de Leerplichtwet, die beoogt van elke va derlander een redelijk ontwikkeld mens te maken, een nogal vreemde uitleg had gegeven. Zijn zoontje was op een am bachtsschool geplaatst en hij zou deze pas mogen verlaten als hij niet langer onder de leerplichtige leeftijd viel. Nochtans had Egidius zijn zoontje een groot aantal dagen thuis gehouden, omdat de knaap verklaarde geen zin in leren te hebben. Egidius Senior liet de jongen gedurende die spijbeldagen maar op het land werken, hetgeen va der en zoon zeer beviel. De kantonrechter had een en ander destijds met een boete van f 3.— geho noreerd, van welk vonnis de ambtenaar van het O.M. in hoger beroep was ge gaan. De Officier van Justitie bij de rechtbank achtte een boete van f 50. subs. 25 dagen op zijn plaats. Uitspraak over 14 dagen. DOORGAANS is de Marinecantine uitstekend bezet. By filmvertoningen, to neelopvoeringen en cabaretvoorstellingen is er meestal meer „vraag" dan „aan bod". Maar er zijn enkele genres, die daar beslist niet aan hun trek komen. Wij herinneren ons een interessante muziekavond en nog zeer vers ligt ons van zelfsprekend het optreden van de voordrachtskuntenaar Cor van Beek in het geheugen, die gisteravond voor een klein, doch aandachtig gehoor Jan de Hartog's „Hollands Glorie" gestalte gaf. hem terzijde staat in de eerlijke strijd tegen een machtige maatschappij, waar tegen Jan aanvankelijk geen poot aan de grond krijgt. Maar zijn onverschrok ken zeemanschap wint uiteindelijk; zegevierend voert hij een machtig groot dok door een woeste storm. Doch bitter is de zegepraal, daar Riek tij dens de thuisreis wordt geveld door een kogel uit de revolver van de mar conist, die heeft gepoogd de „sleep" te doen mislukken. Het schot was voor Jan bestemd geweest Aan het einde van het verhaal staat kapitein Wandelaar tegenover zijn ver slagen tegenstander. Hij "kan de man- „in de grond stampen", maar de over winnaar verkiest, onder gunstige voor waarden voor het varend personeel, sa menwerking met diens maatschappij, mits de tiran aftreedt als directeur. Cor van Beek heeft „Hollands Glo rie" opnieuw voor ons doen leven. Op een wijze, die ieders respect genoot. De kleine versprekingen en een enkele vergissing vergeven wij hem graag, te meer, daar hij door omstandigheden nu en dan uit zijn concentratie moest wor den gehaald. De voordrachtskunstenaar Niet alleen voor het bureau O. S. en O., doch ook voor Cor van Beek moet de geringe opkomst een teleurstelling zijn geweest. Het selecte gezelschap dat wel aanwezig was, heeft daaronder geenszins behoeven te lijden. In een gemakkelijke stoel gezeten, een lamp op zich gericht, vertelde Cor van Beek op suggestieve wijze de geschiedenis van Jan Wandelaar, de hoofdpersoon juit het boek, die lichaam en zi^l iri' dienst stelt van de zeesleepdienst en ha veel strijd, tegenslag en tegenwer king zijn grootste tegenstander op de knieën dwingt. Stoere zeemanstaal weerklonk in de cantine, doch vrijwel meteen daarop luisterde men naar de stem van Nellie, de jonge vrouw van Wandelaar. Zij sterft bij de geboorte van haar tweede kind. Jan Wandelaar richt zich weer op, hij redt Riek uit het water en na de oorlog, rijk teruggekeerd uit de Oost, trouwt hij dit lieve meisje, dat 113. Jimmy voelde zich niet zo heel erg op zijn gemak in het doodstille huis van Roel Reutelvink, maar reden om op zijn tenen rond te lopen was er naar zijn mening niet meer. Hij pro beerde nu een derde deur in de gang te openen, maar deze zat stevig op slot. Jimmy overlegde met zichzelf wat hem nu verder te doen stond. Aan het eind van de gang was een wenteltrap die naar boven leidde. „Vooruit", brom de Jimmy. „Wat zal me kunnen over komen? Ik ga de bovenverdieping van dit huis maar eens onderzoeken". En hij klotste nog al luidruchtig, juist om de aandacht te trekken, detraP °P 'hï Hii kwam weer in een gang met links en rechts enige deuiren. waren alle gesloten op ee" pr'rezel- stond op een kier. Jimmy liep.erjege recht heen en trachtte zonder er nen te gaan een blik in hetve^reK werpen waartoe deze deur toegang <raf Het was klaarblijkelijk een woonkamer. Hij zag dat er een kleed on de grond lag. Met een snelle bewe gfng van zijn hand stiet Jimmy de deur geheel 'open Hij tig in zijn hengselsHet was inaer daad een woonkamer, maar er niemand te bekennnen. Toch had het ei de schijn van dat er niet zo lang ge. leden iemand in de kamer was ge- weest, want Jimmy rook nog heel dui. delijk de geur van een pijp.... „Reu. telvink!" riep hij met een krachtige stem „kom eens te voorschijn, ik moet je spreken!" Toen het stil bleef, stapte Jimmy de kamer binnen, maar hy had amper zijn linkerbeen in de kamer ge. zet of hij voelde de grond onder zich wegzinken ,,Een valluik!" dacht Jimmy met schrik en hy greep wild om zich heen.... De monteur-chauffeur II. R. B. uit Medemblik stond gisteren voor de Hel- derse kantonrechter terecht, omdat hii op 24 Augustus te Wicringerwcrf als bestuurder van een autobus by de overweg MedemblikkerwegHoornse- weg de doorgang voor zich langs niet bad vrijgelaten voor een personenauto, die op Rijksweg 7 naderde. Hij hoorde f 120 of 30 dagen tegen zich eisen. Er waren twee getuigen, P. P. D., die in de bus had gezeten, en H. O., de be stuurder van de auto. Laatstgenoemde kneusde bij de aanrijding twee ribben, zijn echtgenote zelfs drie. Nadat nog een getuige aan het woord was geweest, sprak de ambtenaar er zijn vreugde over uit, dat alles zo betrekkelijk goed was afgelopen. De kantonrechter vonniste ten slotte met f 50,— of 25 dagen. Ente P. moest voor de balie verschij nen, omdat zij in de Nieuwstraat, toen zij op haar rijwiel linksaf de Harte- straat wilde inslaan, verzuimde: 1. de doorgang vry te laten voor een motor rijder, 2. tijdig een teken te geven, dat zij van richting wenste te veranderen, waardoor een valpartij was ontstaan. Ofschoon haar vriendin A. P. met een situatie-tekening trachtte haar onschuld aan te tonen, eiste de ambtenaar 2 x f 10,of 2 x 5 dagen. De kantonrechter besloot tot 2 x f 5,of 2 x 3 dagen. Het is morgen hoog water om 1-10 en 14.15 uur en laag water om 7.50 en 19.55 uur. De temperatuur van het zeewater was 3,2 graden Celsius. zal bijvoorbeeld wel blij zijn geweest., toen na de pauze in de zaal eindelijk de laatste khappende patates-frites uit de krakende zakjes waren gesnoept. Nogmaals, onze grote waardering voor Cor van Beek's voordracht, waar in Jan de Hartog's verteltrant gehand haafd bleef. Duo-passagiere verloor op Afsluitdijk een voef n„„ ,,.Mpr mr i 't Hooft, heeft gistermiddag een begin De kantonrechte te Heindrijckx uit St. Andries (bij Brugge), die, nbb.Pde Tenlastelegging op 14 April op de Afsluitdyk een ernstige aanryding veroorzaakte Hij had op die dag bij het monument zijn personenauto niet op de parkeerplaats kunnen stallen, daar die geheel vol was Daarom besloot hy zyn wagen in de rechter berm te plaatsen. Toen hjj daar later wilde uitrijden, was hij in aanraking gekomen met een motorrijder, die eveneens m de richting fries land reed. De duo-passagiere van dit laatste voertuig, mevrouw D.-L. I injum, verloor daarbij haar rechter voet. Gisteren werden in deze zaak enkele getuigen gehoord, onder andere de heer A. de K. van D. uit Amsterdam, die in de personenauto naast de heer H- had gezeten. De verdachte was zelf niet op de zitting aanwezig. De heer Van D. vertelde de toedracht van de zaak. Volgens hem was het volgende ge beurd. Vóór de heer H. zijn wagen op gang had gebracht, had deze een blik geworpen in de spiegel en gelijktijdig zijn linker richtingwyzer uitgestoken. Langzaam wilde hij zijn wagen in schuine stand op de weg brengen. Plot seling voelden de inzittenden evenwel tegen de linker voorzijde van de wagen een klap, en op het volgende moment slingerde een motorrijder voorbij, die alle moeite deed om op de weg te blij ven. Dat gelukte hem ook, hoewel hij de motor pas honderdzestig meter ver der tot stilstand kon brengen. De duo- passagiere gilde intussen luidkeels. Toen de heer Van D. lopend het mo torrijwiel bereikte, bleek, dat mevr. D.- L. de rechtervoet was afgerukt. De getuige gaf als zijn mening te kennen, dat H„ toen hij in de spiegel had gekeken, zijn uitzicht belemmerd moet hebben gevonden door een ver- keers- en een reclamebord. Voorts VIJFTIG. LIET houdt niet op met de gouden echtparen in Nieuwediep, dat zich aldus niet alleen onderscheidt als een veilige, doch bovendien als een gezonde gemeente- Morgen zijn Hendrik Siers- ma en Elizabeth Heeres, die samen een knusse woning hebben aan de Ruyghweg (4), namelijk vijftig jaar ge trouwd. Uw Gradus heeft destijds, door deze rubriek op te richten, tevens de ver plichting op zich genomen, alle feesten en jubilea af te fietsen. Laat hij er voor uit komen, dat hij dit geen on gezellige bezigheid vindlt. Neem nu zijn bezoek van gisteren aan het echtpaar Siersma-Heeres. Er werd meteen thee gezet, er kwa men sigaretten op tafel, en beide echtelieden bleken radde babbelaars, die het nodige weten te vertellen. En is het niet Gradus' voor recht, dat hij de mensen ongestraft na'ar leeftijd en andere antecedenten kan vragen? Hendrik en Eliza- beth (gij, lezers zoudt het niet in uw hoofd halen, hen bij de voornamen te noe* men!) zagen in Den Helder het levenslicht, respectieve lijk op 28 November 1880 en 28 Maart 1883. Op 11 De cember 1902 gingen zij hun grote overeenkomst aan. De heer Siersma kan te recht zeggen, dat hij iets heeft meegemaakt. Hij maak te een tiental jaren deel uit van de Onderzeedienst, on middellijk nadat deze was opgericht. Als korporaal- machinedrijver ging hij in 1916 met de eerste onder zeeboot, de „K 1", naar In- dië. Dat was op 12 Septem ber, na een kleine twee jaar vertraging door de eerste wereldoorlog. De heer Siers ma kwam toen in Vlissirt- gen terecht. Van die tijd da teert ook zijn avontuur met een Duitse onderzeeër, die in neutraal water werd ont dekt. „Onze boot dook bo ven, net naast die Duitser", zo zei de heer Siersma. „Toen de commandant van de „vreemdeling" de haart had ingezien, vertrok hij zonder een woord te zeg- gen". En dan herinnert de „gouden" bruidegom zich. nog als de dag van gisteren de „reis om de wereld" met de „Zeven Provinciën", waarmee hij in 1918 de thuisreis aanvaardde. Vier en een halve maand duurde die trip. „En zo ben ik over al geweest". En zijn vrouw tastte meteen toe: „Ja, en daarom wil 'ie nou nergens meer naar toe!" Ti af mevrouw Siersma stak niet onder stoelen of banken, dat zij wel eens on gerust is geweest. Maar goed, ze zijn gezond samen gebleven, sedert haar man eind 1923 werd gepension- neerd. En morgen wordt het vijftig jarig huwelijksfeest gevierd. De drie zoons en de dochter zullen daarbij niet ontbreken, en stellig evenmin de zeventien klein kinderen. Mevrouw Siersma is vooral blij, omdat ook haar oudste kleinzoon, die lange tijd het bed heeft moeten houden, morgen van de vartij zal zijn. De hele familie is dus compleet op deze heuglijke dag! DERTIG. DIJ jubilaris D. N. Bak, Goudsbloemstraat 68, was Gradus juist een paar da gen te laat. Ge moet name lijk weten, dat de heer Bak thans ruim dertig jaar pe troleum vent in onze stad. Dit niet geringe jubileum werd in intieme kring ge vierd. Uw stukjesschrijver biedt alsnog zijn welge meende gelukwensen aan! BORDEN. VATERDAG heeft in deze rubriek een stukje ge staan, dat melding maakte van een verkeersborden uitbreiding. U herinnert het zich nog wel. Gisteren ont ving Gradus het volgende schrijven: „Met genoegen heb ik het stukje over de verkeersborden gelezen. Als u weet, dat de oudercom missie Tuindorp-school ruim twee jaar geleden voor het eerst, en daarna met gere gelde tussenpozen, een bord aanvroeg (dat er nog nooit is gekomen), dan kunt u begrijpen, dat de oudercom missie op één van de nieu we borden hoopt voor de Tuindorp-school". Mevrouw, als Gradus het voor het zeggen had, dan werd er daar eerst één ge plaatst. SCORE. DE voetbalvereniging „Hel der" heeft, zo vernam Gradus, pech gehad met haar nieuwe score-bord. Het is hemzelf Zondag opgeval len, tijdens de wedstrijd te gen HFC. Nu is Gradus iemand, die altijd zelf ont houdt hoe de stand is, maar hij kan zich voorstellen, dat er mensen zijn, die de score met eigen ogen ergens wil len lezen. Daarom heeft het kleine bord nabij de kleed kamers gefaald. Immers, daar werden de cijfers wel „bediend", maar men ging er vervolgens vóór staan, om van deze hoogte de wed strijd te kunnen overzien. De toeschouwers tastten om trent de score dus volledig in het duister, tenzij.zij die zelf hadden onthouden... WEGEN. QRADUS wil nog even iets over Sint Nicolaas ver tellen. Die brave oude baas is namelijk ook on bezoek geweest bij de jubilerende personeelsvereniging „Wer ken en Ontspanning" van Openbare Werken, en daar heeft hij enkele mensen ten tonele geroepen. De direc teur, jhr S. Laman Trip, kreeg een vermanend woord omtrent de slechte wegen in Oud en Nieuw Den Hel der, waar deze onheuse si tuatie door vele waarschu wingsborden is aangeduid. De Sint meende, dat hier een bezuinigingsmaatregel wel op zijn plaats was. De beste oplossing achtte hij, slechts één bord bij de in gang van Den Helder met het opschrift: „Slechte we gen". Ook de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer Joh. P. Horst, moest op het matje komen. Hij kreeg een bundel aangeboden met de (verbeterde) tekst van al zijn toespraken. En Gradus, die de wegen en de toespraken in onze gemeente kent, had waar dering voor des Sinten in zicht. tennis. TVA 3 heeft Zondag te Grootebroek met 6—4 van Dito 1 verloren. Voor het Helderse team werden de punten gescoord door Keij- ser (2), Addink en Adriaan- se. Maar daarover wilde Gradus het eigenlijk niet met u hebben. Wel over de mist, die het derde team van „Ik val aan" zoveel op onthoud bezorgde, dat het te laat op het Sinterklaas feest arriveerde. Dat feest in de bovenzaal van „Casi no" was bijzonder gezellig; 73 van de 78 leden waren aanwezig. En dat pleit voor de geest, meent uw stukjes schrijver. De geschenken waren veelal origineel. Zo kreeg voorzitter Hemelrijk van Sint Nicolaas een ma quette voor een nieuw IVA- gebouw. De behoefte aan ec". dergelijk „kasteel" schijnt wel groiot bij de ta feltennissers. Naar Gradus vernam, zal het eertijds verrijzen met in de boven verdieping een woning voor de voorzitter. De avond werd muzikaal opgeluisterd Het echtpaar Siersma-Heeres, dat morgen viHtt is getrouwd. vVfUg jaar achtte hij het niet onwaarschy'nlijk, dat de motorrijder, de heer A. D„ onder het rijden naar het monument had gekeken en daardoor de auto te laat had opge- merkt. De heer D. schetste hierna het vre selijke ongeluk en vervolgens begaf het kantongerecht zich naar beneden, waar ook mevrouw D. zelf nog werd ge hoord. Zij was vervuld van haateevoe. lens jegens de verdachte, die nimmer zijn leedwezen betuigde, zich zelfs nooit heeft laten zien. Schreiend vertelde zij, dat het ongeluk niet zou zijn gebeurd als de inzittenden van de auto niet hadden zitten slapen en niet als „wil den" de weg waren opgereden. De kantonrechter besloot, de zaak aan te houden. Dinsdag zullen hij en de ambtenaar, met behulp van politie en getuigen, de zaak ter plaatse recon- stueren. In Intieme kring heeft mej. T. Heij man gisteren haar vijf en twintig jarig jubileum als onderwijzeres te Den Helder gevierd. Zy werd op har telijke wyze door haar collega's van School 8 aan de Herzogstraat gehul digd en toegesproken door het hoofd der school, de heer H. N. Muts. De verschillende gelukwensen gingen on der andere vergezeld van geschenken van het personeel en de oudercom missie der school. Met medewerking van de sopraan Aukje Roggen uit Amsterdam en het Helders Meisjeskoor geven de Ver enigde Helderse Zangers onder leiding van de heer Geert de Boer op Don derdagavond 18 December een Kerst concert in de Nieuwe Kerk aan de We'tstraat. Het mannenkoor zingt o.m. „Ave Caesar" van Roeske. „O Isis und Osiris" van Mozart, enkele negro spirituals en „Ehre sei Gott in der Hö- he" van Hauptmann. Voor het meis jeskoor staan zeven op het Kerstfeest betrekking hebbende composities op het programma. Ook Aukje Roggen zingt enkele Kerstliederen en boven dien „Et incarnatus est" van Mozart e" Höre, Israël" vit Mendelsohn's „•Elias". ...Acht compagnieën van de Konink lijke Marine zullen morgenmiddag om kwart voor vier voor het gemeen tehuis defileren voor de burgemeester van onze gemeente, mr. G. D. Rehorst. De manschappen, die vooraf worden gegaan door de Marinierskapel met tamboers en pijpers, zullen daarna een mars door de stad maken. De route luidt als volgt: Willem Ba- rendszstraat, Kerkgracht, Konings plein, Prins Hendriklaan. Stations- Plein Spoorstraat. Weststraat, Hoofd gracht, Buitenhaven. Men zou het op Prijs stellen, wanneer van kwart voer nne tot na het passeren van de troep in de Spoorstraat geen auto's worden geparkeerd. -Vanmiddag van twee tot drie uur rat in de Molenstraat de wekclijk- cT uT°enenruilbeurs van de Helderse stichting voor Sociaal Werk gehou- b'ÜïV sPreekuur is vanavond van J acPt tot half negen ten huize van de secretaresse. Piet Heinstraat 1. Het wekelijkse spreekuur van 7,,!° .uYentute" wordt vanavond van aHi-f" -r" ac'1t uur gehouden aan het adres Timorlaan 37. telefoon 2129. r "Tavenu" wordt heden- pn morgenavond in Casino de thriller bracht niertjes" ten tonele ge- bovenzaal van „Formosa" worot hedenavond een ledenvergade- Foooiiden van de Algemene bond Don H^ente"ambtenaren, afdeling van" PP algemene ledenvergadering vereniging „Ambachtsschool aanvanw.?e'dpr" wordt niet. zoal' n de bedoeling wan, «vond nm kwart over neht in bet bouw der Nntssnaarbank gehouden, aar morgenavond.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2