ILCKMANN Stad en Omgeving Nog huisvestings-moeilijkheden voor de Ambachtsschool? r Maandag eerste wedstrijden om titel tweede klasse libre Thriller „Tien kleine negertjes door Tavenu opgevoerd WSOV'ers gaven Adelborsten 2 een volleyballesje bij r Jimmy Brown als diepzeeduiker Uitstekend zwemprogramma heropening Marinebad NOOIT UITVERKOCHT! Tegenslag bij heien van het nieuwe gebouw Centrale verwarming voor "firma Therma H, NEVILLEHART SCHOEMAKER VJ „Elizabeth B" Nieuwediep binnengesleept „Kindermoord" in Tivoli Tussen Haaks en Kuifje Ook reeds voorronden te Breezand Goedgespeeld griezelverhaal van Agatha Christie Julianadorp Weer vergadering over J gezinsverzorging Finale der derde klasse begint Dinsdag Zonder moeite 15-1 zege in eerste set Sp anningtussen HCSC2 en Pro Patria 2 IN HET KORT HCSC-reserves binden de strijd aan met BOL 1 Oplichter geverbaliseerd Knappe creatie van de heer Frans Verfanle Voordrachtmiddag voor de Plattelandsvrouwen Bruinvissen wonnen de polo-wedstrijd VBC en HBC leiden in de zestallencompetitie Predikbeurten JIMMY KOMT OP DINSDAG 23 DECEMBER IN DEN HELDER - KOM JE OOK? Marktbericht Barneveld VRIJDAG 13 DECEMBER 1953 In het gebouw van de Nutsspaarbank heeft de vereniging „Ambachtsschool voor Den Helder en omstreken gisteravond een algemene ledenvergadering ge houden, die onder meer een bestuursverkiezing vermeldde. De aftredende herert J. B. F. Meijer en J. Vlaming werden herkozen en in de vacature, ontstaan door het vertrek naar elders van de heer H. Riemers, werd de heer C. E. van der Zijl benoemd. Als tweede punt 6tond op de agenda, de verkiezing der commissie tol het nazien der rekening en verantwoording over 1952. Benoemd werden de he ren Witsenburg, Bakker en Kiljan. De directeur, de heer G. G. ter Meer, stelde de bouw van de nieuwe school aan de orde. De aanwezigen kregen de gelegenheid, de plannen en tekeningen in te zien. De mededeling werd gedaan, dat zich met het heien moeilijkheden voordeden. In sommige gevallen is na melijk gebleken, dat de betonpalen lan ger moeten zijn, aan de proefboringen hebben uitgewezen. De palen van negen meter moesten hier en daar vervangen worden door „knapen" van dertien me ter. Eén en ander is vanzelfsprekend het gevolg van de bodemgesteldheid. Intussen kan ook worden gemeld, dat het bestek van de centrale verwarming werd goegekeurd en dat deze werk zaamheden inmiddels reeds werden ge gund aan de firma Therma te Amster dam. Nog niet goedgekeurd zijn de be stekken van het electrische gedeelte en de stofafzuiging. Wat de centrale ver warming betrof, was de firma Therma de laagste inschrijfster; de firma Wolter Dros te Amersfoort hoogste. Tijdens de rondvraag wilde de heer Witsenburg weten, of ten gevolge van de huidige nood-behuizing leerlingen moesten worden afgewezen. Het ant woord luidde geruststellend. Voor de lopende cursus bleek te veel aanbod voor de afdeling timmerlieden. Men heeft toen het gewestelijk arbeidsbu reau in de arm genomen, dat vervol gens alle candidaat-timrrerlieden aan een psychotechnisch onderzoek heeft onderworpen. Een zevental jongelui werd hierna verwezen naar de afdeling meubelmakers (scheepsbeschieters) Enigszins verontrustend was de tij ding van de heer L. F. van Loo, die ge waagde over de moeilijkheden bij de huisvesting der Ambachtsschool. Er is Herengracht 406, Amsterdam-C. Tel. 37614 Specialisten in alle uniformen voor de Koninklijke Marine. Verwerken uitsluitend eerste kwaliteit Krantz-lakens, serge en whipcords. Betaling ook in abonnement. Bezoeken geregeld Den Helder. Op aanvrage te ontbieden. (Advertentie, Ing. Med.) namelijk nog altijd sprake van, dat de Koninklijke Landmacht zijn rechten zal doen gelden op het voormalige kleding magazijn, dat momenteel in gebruik is bjj Openbare Werken c.s. In dit verband zou de mogelijkheid bestaan, dat de ge meente de voormalige „Groen van Prin- stererschool", waarin d' Ambachtsschool gedeeltelijk is ondergebracht, weer no dig heeft. Ten slotte vermelden wij nog, dat de vraag naar schildersleerlingen het aan bod overtreft, hoewel de jongelui, na volbrenging van hun studie, toch stellig ook een plaats op de Rijkswerf zullen vinden. De sleepboot „Holland" liep gister avond om ongeveer negen uur onze haven binnen, met op sleeptouw de ..Elizabeth B" van de NV Broere te Delft, die onderweg was van Rotter dam naar Denemarken. Het sbheepje werd op de Noordzee opgepikt met mo- torpech. Het had een lading benzine aan boord en ligt thans in het Noord hollands Kanaal. Zo'n vijf en twintig jaar geleden, zo wist men ons te vertellen, was de film ,.M" overal ter wereld een groot succes De hoofdrol was in handen van Peter Lorre, die onder regie van de befaamde Fritz Lang een meesterlijke creatie moet hebben geleverd. Gisteravond heb ben wij in het Tivoli-theater de moder ne versie van deze rolprent gezien, ge regisseerd door Joseph Losey en met David Wayne in de hoofdrol. Voor ons was het een teleurstelling. David Wayne speelt de kindermoor denaar Harrow. Hij is gestesziek. Niét alleen de politie jaagt op hem, maar ook de leiders van de onderwereld achten het geraden hem op te ruimen, daar anders de activiteit van de politie te groot zal wordenDe bende vindt Harrow ten slotte. De handlangers eisen ziin dood terwiil Harro«' kronkelend en wenend ter aarde ligt. Hij vertelt zijn leven; zijn liefde voor zijn moeder; zijn haat jegens zijn vader. „Mannen", zo zegt hij. „zijn van de geboorte af slecht. Waar had mijn moeder, die lieve vrouw, alle ellende aan verdiend, die haar door vader werd aangedaan. En daarom moest ik die meisjes doden: zij moch ten in deze slechte wereld niet op groeien: Hun moest dat leed bespaard blijven". Waarlük meesterliik waren sommige scènes verfilmd, doch het slot wekte weerzin in ons op. En wij betreuren 't niet. dat „M" in Nieuwediep slechts één voorstelling genoot. Men had vijf en twintig jaar geleden een „andere" smaak, of,M"-van-toen was aan zienlijk beter! Hr. Ms. ,.L 9602" keerde gisteren uit Rotterdam in Nieuwediep terug Hr. Ms. „Van Ewijck" verliet de Werf en koos weer ligplaats in de Buitenhaven. Hr. Ms. „Van Amstel" heeft op nieuw zee gekozen. Het is morgen hoog water om 3.25 en 16.20 uur, en laag water om 10.15 en 22.30 uur. De temperatuur van het zee water was 3,8 graden Celsius. Nieuws van de biljarttafel Voor de biljartliefhebbers is er de komende weken weer volop te doen. Zo worden op de Maandagen 15, 22 en 29 December in „Formosa" de voorronden ge speeld voor de finale om het persoonlijk kampioenschap tweede klasse libre van het district Den Helder van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond. Aan deze voorronden nemen deel de heren W. Post (Royal), D. van Heteren (OG), C. Krijnen, G. T. Hart en J. Engel (VOP), Garsteveld (HBC), Veul, Heijblok en Ekkebus (De Poedel. Julianadorp). De lengte der partijen bedraagt 150 carambo les. De wedstrijden, die steeds om kwart voor acht beginnen, staan onder leiding van de heren Slot, Zwart en Oly. LAN GE5TR.69 ALKMAAR - TEL-2626 y^L eens eerder heeft Tavenu om „Tien kleine negertjes" heengedraaid, maar telkens viel toch de keuze op een ander stuk. Bestuur en werkende leden zagen het niet ten onrechte als een zware kluif, omdat het voor dilettanten zeker niet meevalt, dat geheimzinnige element „thrill" op de planken te bren gen. De inhoud van het stuk kan goed zijn, de vormgeving aan de eisen vol doen en het spel alleszins acceptabel zijn, terwijl toch juist de „thrill" blijft ont breken. Misschien moeten we het enigszins als een noodsprong zien, dat een met interne moeilijkheden worstelend Tavenu tenloite toch tot „Tien kleine negertjesbesloot. Men durfde het aan, met de heer L. den Haan Jr. als regis seur en enkele debutanten, die zich althans in de Tavenu-toneelgroep nog niet op de planken hadden vertoond. Het experiment slaagde en zeker de twee.«c voorstelling, die door ons werd bijgewoond. luisterrijke bos bloemen staat te bak ken. Dat waren echter dingen, waarmee de tien kleine negertjes niet stonden of vielen. Wij hebben met plezier de Tavenu-tonelisten gezien en beluisterd in hun enthousiaste en zeker niet van succes ontblote pogingen om Agatha Christie's grillige fantasieën in reali teit om te zetten. En mochten er in de zaal dilettanten op toneelgebied zijn geweest, die zelf hier en daar een be tere oplossing hadden geweten, laten zij dan_ bedenken, dat Tavenu mis schien juist op hen zit te wachten! Het aantal werkende leden moet nodig worden uitgebreid, wil de vereniging een volgende keer niet voor de moei lijkheid staan, onmogelijk de juiste man (of vrouw) op de juiste plaats te kunnen vinden. Vooral hierdoor wordt de keuze van een stuk een verre van eenvoudige zaak! Enkele weken geleden heeft de ks» keraad der Ned. Hervormde gemeent te Julianadorp een vergadering Rehi,® den met vertegenwoordigers van ver schillende plaatselijke verenigineZ" met het doel, een gezinsverzorging stichten, uitgaande van het college va„ diakenen der Ned. Herv. gemeente Til dons deze bijeenkomst zette mej l' Bos, hoofd der gezinsverzorging' u' Noord-Holland, het doel en de werk I wijze der gezinsverzorging uiteen. Inmiddels heeft een voorlopige COm missie de zaak verder behandeld. Van* daag wordt een tweede vergadering be" legd, waarop een vast comité zal wor* den gekozen. Aan de burgerij werd een schrijven gezonden, dat nadere gege. vens vermeldde en ook de eventuele kosten noemde. Tevens bleek daaruit dat deze gezinshulp beschikbaar is voor alle gezindten. Om één en ander te bereiken, ls van. zelfsprekend geld nodig. Men zal trach. ten dit .bedrag, dat voor een gedeelte subsidie wordt gedekt Eveneens voor de tweede klasse wor den momenteel te Breezand voorronden gespeeld. De deelnemers zijn de heren K. Hoogschagen en C. Prins (DOR) en C. Weijers en J. Duin (Breezand). Uit deze strijd tussen dertien biljarters ko men straks de acht finalisten naar vo ren. Zij zullen op 20, 22, 24 en 25 Ja nuari 1953 in „Formosa" om de hoogste eer, het kampioenschap, aantreden. Wat de derde klassers betreft, zij zul len vo.or de districtstitel libre uitkomen op 16, 17, 18 en 20 December in café Dat de WSOV-ers, ondanks hun betrekkelijk bescheiden positie op de rang lijst, niet te onderschatten tegenstanders zijn, bewezen zü Woensdagavond weer eens tegen Adelborsten II. Zonder zich in te spannen, met rustig samenspel en zo nu en dan een goede smash verpletterden zü de jonkers in de eerste set met 151. Dat z(j deze gang van zaken niet prettig vonden, kwam in de tweede set tot uiting. Er werd toen zuiver op het samenspel gespeeld, zonder de gevaarlijke en lastige ballen, daarmede de jonkers in de gelegenheid stellende, hun spel ook enigszins te ontplooien. Eindstand 151; 1512. het strijdperk betreden tegen Zee macht III. Het heeft niet zo mogen zijn. Zeemacht III won de eerste set al met 154. De tweede set was van eenzelfde slecht gehalte. Wij ontkwa men niet aan de indruk, dat voor Hermes de wedstrijd tevens het enige trainingsuurtje is. Willen de spelers iets bereiken, dan moet er iedere week intensief geoefend worden. Eind stand 415; 10—15. In de tweede klasse speelde Gemeen telijke Dienst een klasse beter dan WSOV III, dat deze avond wel heel slecht voor de dag kwam. Gem. D. be zit een constante ploeg, met nog meer mogelijkheden, vooral op technisch gebied, enthousiasme is er voldoende. De WSOV kan stukken beter, mits er rustiger wordt gespeeld en meer wordt gelet op de opstellingen (152; 155) In klasse 3B verraste DeBo door van HKV II te winnen; en hoe! De eind stand 156; 155; laat aan duidelijk heid niets te wensen over. HKV II verspeelde heel wat kansen door slecht serveren; het samenspel was soms aardig, maar men was toch niet tegen DeBo opgewassen. Een compliment voor deze ploeg. De spannendste wedstrijd in de 3e klasse was HCSC IIPro Patria II. In de drie sets, die nodig waren, trad geen krachtsverschil naar voren, tot HCSC aan het einde der 3e set een paar blunders maakte, die PP de overwinning bezorgden. Bezien we de leeftijd van de meeste spelers van HCSC II en hun prestaties, dan kan deze vereniging met een gerust hart de toekomst tegemoet zien. Er was echter aan beide kanten nog te wei nig begrip in bepaalde situaties (815' 15—8; 11—15). Eveneens in de 3e klasse zagen wij Hermes met veel goede bedoelingen Van heden- tot en met Maandag avond wordt in het Tivoli-theater „Morphine" vertoond. Gedurende deze dagen brengt de Witte op het doek „Tijgerhaai", met William Holden en Wiliiam Bendix. In de tuinzaal van hotel Bellevue wordt vanavond de kanarietentoonstel ling geopend van „Onze Kamerzanger H. en O." In „Casino"-geeft de gymnastiek vereniging „Pro Patria" vanavond om acht uur een uitvoering. Willem van Iependaal draagt van avond om acht uur voor in 't gebouwtje van „Elgawa". Woud aan de Binnenhaven. De partijen (100 caramboles) beginnen elke avond om half acht. Dit tornooi wordt geleid door de heren Slot en Zwart. De acht finalisten zijn de heren Jongejan (KAT, Anna Paulowna), L. Scholten (KNA, Breezand)S. Berenden (HBC, Dert Hel der), G. de Vries (DOR, Breezand), G. van Zandwijk (DOR. Breezand), R. Krijns (VOP, Den Helder), Plagmeijer (DOR, Breezand) en J. Mosk (DOR, Breezand). Als reserves zullen verschij nen de heren Looyenstein (KNA) en J. Schong (VOP). Als het weer geen kink in de kabel brengt, komen morgen de reserves van HCSC ook weer eens in het veld. BOL 1 uit de Langedijk, dat tot nu toe een bescheiden rol speelt, wordt in Nieuwe diep verwacht. Onze stadgenoten kun nen hun fraaie plaats op de ranglijst behouden. De ontmoeting begint om half drie. De stand ziet er momenteel als volgt uit: E. V. C. 1 6 4 2 0 10 H. C. S. C. 2 7 4 2 1 10 Z. C. F. C. 1 6 4 0 2 8 Dindua 26 4 0 2 Jong Holland 2 6 3 1 2 B. O. L. 1 7 2 2 3 D. E. K. 1 4 0 1 3 Vrone 1 8 0 1 7 De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen een stadgenoot, die een hier ter stede woonachtige zakenman had opgelicht voor een bedrag van f 100 en bovendien voor 17 kg touw ter waarde van ruim f 40. Tijdens de Maandagavond gehouden generale repetitie en de Woensdag avond gegeven eerste opvoering moe ten regisseur en spelers „al doende" momenten zijn opgevallen, die voor verbetering vatbaar waren. Een te zwak accent hier, een te grote nadruk daar, wat charge in de ene scène en wat te weinig bewogenheid in een dialoog, dat zijn allemaal dingen die met een behoorlijke dosis zelfcritiek verholpen kunnen worden. Ook gisteravond waren wat dit be treft nog wel tekortkomingen te be speuren, maar de spelers voorkwamen nu toch de overdrijving, die de span ning doet plaats maken voor het lach wekkende. In de eerste bedrijven had dit nog een zekere vlakheid tot gevolg, niettegenstaande de heren Frans Ver- faille (Sir Laurence Margrave) en Jan Jansen (generaal Mackenzie) in enke le belangrijke scènes uitstekend spel weggaven. De dames Trudy Verhoog (Vera Claythorne) en Rie Zomer (Emily Brent) konden ons aanvanke lijk niet geheel voldoen, de eerste door een tekort aan dynamiek, de tweede doordat zij het komische van haar rol teveel accentueerde. Wij laten dan nog maar buiten beschouwing (omdat het komt op het conto van Agatha Chris tie, die haar fantasie de vrije loop liet in haar „toneelbewerking" van het be kende versje) dat de taaie Emily blijk baar niet voldoende kon worden ge typeerd zonder er de Bijbel met de haren bij te slepen. Wij hadden geen waardering voor deze uitschieter van Agatha's rappe pen. «^ftaar stond tegenover, dat de schrijf ster niet bepaald „au serieux" geno men wenste te worden. Tavenu heeft dat begrepen en van het stuk geen drama gemaakt. Zelfs niet, al vielen er (in de maat van het liedje over de tien kleine negertjes, die stuk voor stuk van de kaart gingen) acht doden in de?e schokkende geschiedenis. Wij bedoelen het niet onaardig tegenover de spelers, die het eerst werden „ge liquideerd", dat de spanning en de kwaliteit van het spel toenamen naar mate er minder mensen op de planken overbleven. Wel staat vast, dat het tweede tafereel van het laatste bedrijf bijzonder suggestief was. Vooral de scène, waarin Vera in het nauw werd gedreven door Sir Laurence, kwam met een maximum aan „thrill" over het voetlicht. Nagenoeg dezelfde hoog te bereikte het spel van de heer Jan sen, toen de generaal zijn monoloog over zijn diep betreurde Leslie afstak. De heren Mart van Essen en Jan Peerdeman bewogen zich met flair tussen de nogal talrijke meubelstuk ken op het toneel. De heren C. J. den Hartog en Eel van Vliet maakten zich niet altijd voldoende verstaanbaar, terwijl de heer Jan Meijer moeite had, de grens tussen waardige onderdanig heid en vlakke serviliteit te vinden. De kleine rol van mej. Ans Stoop le verde geen stof tot commentaar. De belichtings- en geluidseffecten deden het goed, al leek het onwaar schijnlijk dat men op een eiland aan de Engelse Zuidkust in Augustus met de gordijnen dicht zit (omdat het bui ten aardedonker is), terwijl het twee de tafereel van het tweede bedrijf zich 's middags afspeelt, en verder dat men de haard lustig laat branden, terwijl bovenien op de schoorsteenmantel een uit aoor cc. vaste bijdragen van de burgerij te ver. krijgen. Hiertoe wordt een beroep ge. daan op alle inwoners van Koegras. De Plattelandsvrouwen kregen Woensdagmiddag in café Van Ammeri als nagekomen Sint Nicolaassurprise bezoek van mevr. Backer-Breed uit Schagen. De presidente, mej. A. E. de Vries, heette deze voordrachtkunste- nares hartelijk welkom. Nadat mevr Bijvoet-Bruin verslag had uitgebracht van de najaarsvergadering in Alkmaar en mevr. Minnes-Hoornsman van de vergadering in Utrecht, kreeg mevr Backer-Breed het woord. Eerst droeg ze wat poëzie en proza op zo'n ontroerende wijze voor, dat er al gauw een traantje weggepinkt moest worden. Toen wat luchtige kost kwam. werd er hartelijk gelachen. Na de pauze waarin op chocolade en speculaas werd getracteerd bracht mevr Backer-Breed ,.'t Saliemelkavondje" van juffrouw Pieterse" en tot besluit in 't Westfries „Veel rumoer in de bed stee". maar gnap hoor! Een dankbaar applaus beloonde de kunstenares 115. Jimmy zag zich tegenover een lange magere man geplaatst, die een niet zo héél betrouwbare indruk op hem maakte. Voor zijn rechteroog droeg hij een zwarte lap en vooral daardoor zag hij er bepaald onguur uit. Jimmy besefte ten volle, dat hij met deze kerel op zijn hoede moest zijn, temeer daar hij vlak achter zijn rug het gat van het geopende valluik wist„Ik kan niet beweren, meneer Reutelvink", zei hij op een rustige toon, „dat u mij erg gastvrij ontvangt. Of is het uw gewoonte te proberen uw bezoekers eerst hun hals te laten breken om daarna een gesprek met hen te beginnen? In elk geval is u dat deze keer niet gelukt...." Roel Reuteivink gaf niet onmiddellijk antwoord, maar dit belette hem niet Jimmy ee.i hoogst kwaadaardige blik toe te werpen. Toen zei hij: „Ik zou niet weten, waarom ik iemand, die brutaal mijn huis w bin nengedrongen. gastvrij zou behoeven te behandelen. Wat móet je hier kerel? Maak liever, dat je weg komt!" „Ik zal niets liever doen meneer Reu telvink", antwoordde J mmy min zaam. „Maar alléén met medeneming van de kist met sieraden waarvan u zich wederrechtelijk heefi moester ge maakt!" Jimmy zag duidelijk, dat Roel Reutelvink doodsbleek werd, toen bij deze woorden hoorde. „Een kist met sieraden?" vroeg hij met een enigszins bevende stem. „Man, je bazelt Waar loven, dat de een of andere gek mijn huis is binnengedrongen!" V KI De best-geplaatste paren zijn momen teel: Bakker—Doms (HBC 75.25; Kor- ver—Wit (VBC) 74.50; Visser—Bakker (HBC) 74.BoederGomes (VBC) 72.50; heer en mevrouw Biersteker (VBC) 71.75; heer en mevrouw Meijer (VBC) 71.50: heer en mevrouw Quant (VBC) 71,50; Kemper—de Vries (HBC) 70. Voor de komende dagen zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: Mae" dag 15 December: HBC 2HBC 40 meter schoolslag heren A; 1 L. S. K. Voorkamp 26.1, 2 ADB. Puin- .broek 26.2, 3 KPL. Jonge 28.6. 40 meter vrije slag heren B: 1 ADB, Bakker 25.4. KPL. v. d. Berg 25.4, 2 ADB. Vriesman 25.6. Matr. Keuls 25.6. Schoonspringen: 1 Matroos Versteeg 52 punten, 2 Korpl. Zijlstra 46 punten, 3 ARO Smak 28 punten. ALTIJD KEUS, zelfs tUdens onze RESTANTEN-VERKOOP, waaronder vele artikelen voor HALVE PRIJZEN in onze belde zaken te Alkmaar. Langestraat 22 Dames- en Klndereonfectie en Langestraat 23 Manufacturen. Den Helder, Koningstraat 63 Dames- en Klndereonfectie. „Mijn baas is een billijk man" Het is een goede gedachte gebleken, v oo'/ heMn Den Helder ge- bad op de Rijkswerf met een goe belangstelling voor deze wed- legen Marinepersoneel gepaard te laten g wmenjjesteld, hoewel het strijden was zeer groot, «f program*a f™£ers n„ maar een, instellen; bijv. 100 meter. Gevochten is er gisteravond wel; nie mand, zowel bij de nieuwelingen als bij gevorderden, liet zich de kaas van het brood eten en men kreeg dan ook vele malen zeer spannende series te zien, waarbij gejuich en gejoel het zwembad met een oorverdovend lawaai vulden. Het gehele zwemprogramma werd in een hoog tempo vóór de pauze afgewerkt. Na het schoonspringen, dat er meest al goed bij het publiek invalt, volgde de pauze, waarin men in de gelegen heid werd gesteld het gerestaureerde zwembad in ogenschouw te nemen Hiervan werd door diverse personen een dankbaar gebruik gemaakt. Een polowedstrijd tussen een zeven tal van de Adelborsten zwem- en polo club „de Zwaardvisch" en een team van de Helderse Bruinvissen was hier na aan de beurt. Nadat de rust met een 2—1 voorsprong voor de Adelborsten was ingegaan, moesten de toekomstige officieren toch met een 5—4 nederlaag genoegen nemen. Aan het einde van deze buitenge woon geslaagde avond, die weer van grote propagandistische waarde voor de zwemsport is geweest, reikte luite nant ter zee der eerste klasse J. C. H. Bol de prijzen uit. De voornaamste uitslagen waren: 40 meter rugslag dames: 1 Marva Cote 37.6, 2 Marva Berens 39.2, 3 Mar va Petrus 41.8. 40 meter rugslag heren A: 1 Bijkerk Adelb. 24.5, 2 L. S. K. Voorkamp 27.6. 3 Kpl. Jonge 28.1. 40 meter schoolslag heren: 1 ADB Vriesman 32.4, Strkr. Doornbos 32.8, 3 ARO Smak 33. 40 meter vrije slag dames: 1 Marva Berents 32.5, 2 Marva Theebe 34.9, 3 Marva Petrus 38.6. 40 meter vrije slag heren A: 1 ADB. Puinbroek 22.2 ADB Bijkerk 22.3, 3 L. S. K. Voorkamp 22.5. 40 meter rugslag heren B: 1 Stokern 3 Doornbos 30.4, 2 ARO Groeneweg 32.3, 3 Marn. Oort 34.4. 40 meter schoolslag dames: 1 Marva Cote 353, 2 Marva Berents 39.—, 3 Marva Petrus 42.4. In de plaatselijke bridgecompetitie voor zestallen zijn weer een drietal wedstrijden gespeeld. De uitslagen zijn: HBC I—HBC 3 436—284, VBC I—BOOC 433-287, VBC Il-RKBC 387-333. De stand is nu: VBC I 2 HBC I 2 VBC II 2 RKBC 2 HBC II 1 HBC III 1 BOOC 2 ROYAL 0 (Advertentie, tng. Med.) DEN HELDER: Ned. Herv. gem„ Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur dg Rasch; Palmstraat 10 uur ds Sepmeijer, 19 uur cand. Grimm; Huisduinen 19 uur ds Veen. Geref. kerk, Bethelkerk, 9.30 en 14.30 uur ds Swen (HA); 17.30 uur ds Swen (nabetr.); Rehobothkerk 10 uur ds Hartkamp (HA), 17.30 uur ds Hartkamp (nabetr.). Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur lees- dienst. Oud-Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds Groenewegen; Donder dag 19.30 uur ds Groenewegen. Ge ref. gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. Vrij-Evang. gem., Hoogstraat, 10.15 en 17 uur ds Du Fossé, 12 uur kinderkerk. Baptisten gem., Spoor straat, 10.30 en 12 uur Zondagsschool ook Goudenregenstraat), 16 uur sa menkomst. Evang.-Luth. kerk, We zenstraat, 10.30 uur dr J. A. Stellwag. Oud-Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis, 10 uur kinderkerk Van Ga lenstraat. Doopsgez. gem., Kerk* gracht, geen dienst. Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 19.30 uur samen komst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool. Leger des Heils, Spoorgracht, 10 uur beiligingssamenkomst, 19 uur open luchtsamenkomst (Spoorstraat), 20 uur heilsbijeenkomst. Geref. kerk. West straat, 8.45 en 17 uur preeklezen. JULIANADORP: Ned. Herv. gem„ 10 uur ds Trommel. Geref. kerk 9.3° uur ds H. Kakes van Kralingen (HA), 14.15 uur ds Kakes (HA en nabetr.). „Bethel" 10 en 19 uur de heer De Jong van Haarlem. CALLANTSOOG: Ned. Herv. 19.30 uur ds H. J. Trommel. gem., uov, z—HBC 3; Woensdag 17 December: Royal—VBC 1; Maandag 22 December: BOOC—HBC 1. VISSERIJBERICHT URK Op 10 December 1952 aangevoerd de Visafslag Urk door 20 4084 pond snoekbaars f OOO aan vaartuigen: i 0.52f 0.54 p.p. 236 pond rode baars f 0.90f 0.97 p.p 3244 pond blei f 0.10f 0.11 p.p. 9 pond karper f 0.29 p.p. BARNEVELD, 11 Dec. 1952 - Eier markt: panvoer ca. 825.000 stuks. del vlug. Prijzen: kippeneier f 91 9c Kippene stuk. vnai!!S!er® prijs f 21 40 per 100 1 ~-OviiiCUC DJ stuks, kiloprijs f 3.40: henneneier' f 19.- algemene prijs f 19.40 per 100 stuks, kiloprijs f 3 40 Veluwse eierveiling „Barneveld— ?r,,aanvoer c?. 57(1000 "stuks. Han- 60/cs 'oir. Prijzen: kippeneier van v?,n s#/r-nm f 20.56f 21.55; henneneier 52/a9 i8.5o__f 20.11, alles 52/59 gram J Per 100 stufs.

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2