Controverse openbaar en bijzonder onderwijs weer in het geding PTT kan de eindjes bijna niet aan elkaar knopen Oppositie legt Pinay het vuur na aan de schenen Ook verschil van mening over de afschaffing der schoolgelden Duitsland is het slagveld voor 't Christendom MOTIE VAN AFKEURING TEGEN ADENAUER IN BONDSDAG Enkhuizen verrijdt het Kampioenschap van Noord-Holland Hogere tarieventoch goedkoop! 9n dit nummeA vindt U: Zaterdag 13 Dec. 1952 VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN 77e Jaar«an« No-11593 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna BEGROTING VAN O. K. EN W. IN TWEEDE KAMER Magister Stokman pleit voor inkomensverhoging van leraren en hoogleraren Verruiming der studie mogelijkheden geboden Bittere woorden van de premier Weer kouder tijdens het weekeinde WEERBERICHT Een frein voor vrouwen Vreemde kinderen Kamer is teleurgesteld over min. Suurhoff Tegenzet van Ollenhauer Socialisten blijvend tegen Conventies van Bonn Ook de course-data zijn vastgesteld De heer Neher zet de situatie uiteen Post niet alles in de avonduren! NEDERLANDS VLOOTBEZOEK AAN HULL Prins Bernhard beperkt sportbeoefening Vredescongresin Wenen geopend Acheson en Snyder naar Parijs vertrokken Zes doden in Frankrijk bij vliegtuigongelukken Ruim een ton voor Het werk van Schweitzer Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS BUREAU: Koningstraat 62—64 Den Helder Postgironummer 449041 Telefoon 2345 TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. m.m Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woor den f 1.—, elk woord meer 5 cent Abonnementen per Kwar taal 6.05 - per maand t 2.02 bij vooruitbetaling plus incassokosten Weekabonnementen 1 0.49 (Van onze parlementaire redacteur I^E K.V.P. kan geen genoegen nemen met alleen maar een vermindering van u de school- en collegegelden; er moet op korte termijn iets gebeuren voor de inkomensverhoging van leraren en hoogleraren, verklaarde magister Stokman, gistermiddag in de Tweede Kamer tijdens de algemene beschouwingen over de begroting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Hij zette zijn betoog klem bij door achter de minister-tafel twee grote schoolborden neer te zetten: waar op de ene kant een grafische voorstelling van de intclligentiesprciding van 19-jarigen en op de andere een overzicht van het thans beschikbaar inkomen in procenten van dat van 1938 afgebeeld. Veerschillende afgevaardigden gingen meer of minder uitvoerig in op de principiële grondslagen van onze on derwijsorganisatie, waarbij uiteraard sterk verschillende inzichten aan de dag kwamen. Zo meende magister Stokman, dat de overheid het bijzonder onderwijs te veel aan banden legt door leerplan nen, exameneisen en andere maatrege len. Over de ontwikkeling van het oor spronkelijk neutrale openbare onder wijs, dat zijns inziens uitzondering moet blijven, was hij allerminst gerust. De heren Van Sleen en De Loor (P. v. d. A.) daarentegen namen het op voor het openbare onderwijs. Eerstge noemde achtte de pacificatie niet vol ledig, daar in niet minder dan in een derde van onze gemeenten geen open bare scholen zijn. Volgens de heer De Loor ontbreekt er ook nog wel iets aan de bevordering van het openbare mid delbare onderwijs. Hiertegenover kwa men enkele K.V.P.- en A.R.-afgevaar- digden met allerlei verlangens voor ver dere subsidiëring van middelbare on derwijsinstellingen. Magister Stokman (K.V.P.) ging voor al uitvoerig in op de zijns inziens zo noodzakelijke verruiming van studie mogelijkheden. De overheid behoort, zo betoogde hij, de ouders in de gelegen heid te stellen hun eigen verantwoor delijkheid in deze te dragen. Het verminderen of afschaffen der schoolgelden achtte hij, indien al ge wenst, volstrekt ontoereikend. De KVP beschouwt het verlenen van belasting faciliteiten aan hen, die studerende kin deren tot hun last hebben, een eis van sociale rechtvaardigheid. Magister Stok man bepleitte voorts het omzetten van renteloze voorschotten in studiebeur zen, in ieder geval na het afleggen van het candidaatsexamen. Hij vroeg de mi nister een onderzoek in te stellen naar de werkelijke behoeften van de nor male student en de zijns inziens te lage toelagen aan de hand hiervan te her zien. PvE FRANSE Nationale Vergadering heeft gisteravond de herziene rege ringsvoorstellen voor belastingher vormingen met 337 tegen 272 stemmen verworpen. Deze nederlaag zal niet het aftreden van de regering-Pinay tot gevolg hebben omdat aan deze zaak door de premier niet de vertrouwens kwestie was verbonden. Wel heeft hij die gesteld (voor de derde maal in twee weken) voor de stemming van a.s. Dinsdag inzake het voorstel over de premies der sociale verzekeringen. In de wandelgangen achtte men Pinay's kansen om deze vertrouwens kwestie te winnen niet groot. In een bittere redevoering hekelde Pinay gisteren in de Nationale Ver gadering het feit, dat de afgevaardig den belastingverlaging en nieuwe uit gaven voorstelden, hoewel alle spre kers het er over eens waren, dat de financiële toestand van het land ern stig en de positie van de schatkist slecht is. De oppositie, zo zei hij. schaart zich aaneen als het er op aan- De luchtdrukverdeling, welke zich thans voordoet, is voor ons niet gunstig. Er is een grote kans, dat het weer opnieuw kouder gaat worden. Een depressie trekt over Schotland naar het Zuiden, ter wijl via de Golf van Biscaje een andere depressie het vasteland van West-Europa heeft bereikt. Deze kan vandaag in een groot deel van ons land aanleiding geven tot regen en sneeuwval. De kans is echter groot, dat het weer gedurende het weekeinde kouder gaat worden bij naar Noordelijke richting draaiende wind. Hierbij kunnen enkele sneeuwbuien voor komen. Veel goeds hebben wij dus de eerste dagen van het weer niet te verwachten. Niet alleen in onze omgeving, maar ook in Noord-Europa wordt het weer kouder. In een groot deel van Scandinavië valt sneeuw, terwijl in het Noorden van Zweden meer dan 25 graden vorst wordt waargenomen. Verwachting tot hedenavond. IETS KOUDEh Half tot zwaar bewolkt met plaat selijk enkele regen- of sneeuwbui en. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende .ichtihgen Iets la gere middagtemperaturen dan gis teren. ZONDAG: Zon op 8.41, onder 16.29. Maan op 5.56, onder 14.02. MAANDAG: Zon op 8.42. onder 16 29. Maan op 7.17, onder 14.34. komt de regering aan te vallen, doch op het punt vain constructief beleid is zij verdeeld. Wanneer men het niet eens zal zijn met het regeringsbeleid inzake bezuiniging en stabilisatie zal een andere regering de touwtjes maar aan elkaar moeten zien te knopen.... merkte Pinay verwijtend op. Volgend jaar zullen vrouwen uit steden in Noord-Oost-Engelam' dag reisjes kunnen maken met speriale treinen voor vrouwen. De enige man nen in deze treinen zullen de leden van het treinpersoneel zijn.... Yt Tijdens een zeer vurig betoog over de openbare school riep de heer Van Sleen (P.v.d.A.) op een gegeven ogenblik uit: „Het ideaal van de openbare school is, dat zij toegankelijk zijn voor alle kinde ren van ons volk". De heer Tilanus interrumpeerde: „Dat ideaal geldt ook voor de bij zondere school". De heer Van Sleen: „Ik denk niet, dat pater Stokman zijn kin deren graag bij u op school zat doen". Temidden van een grote en al- gemene hilariteit trachtte de P.v.d. A.-afgevaardigde vergeefs zich verstaanbaar te maken' om zijn bedoeling met deze vreemde uitspraak nader 'te verduidelijken- In dit verband bracht de KVP-afge- vaardigde de bijzondere moeilijkheden der intellectuele middengroepen ter sprake. Aan de hand van de boven ge memoreerde grafieken toonde hij aan, dat enerzijds deze groep het grote re servoir van het toekomstige intellect vormt en dat anderzijds bijvoorbeeld de gehuwde leraar slechts 63, de dito hoogleraar zelfs maar 62 pet. ontvangt van het beschikbare inkomen van 1938. De KVP is dan ook van oordeel, dat hier op korte termijn iets moet ge beuren. Scholenplan HE heer Van Sleen (P. v. d. A.) oefende enige critiek uit op prof Rutten, die zijns inziens ten onrechte zo kort voor de verkiezingen uitermate belangrijke wetsontwerpen indiende in de wetenschap, dat hij ze waarschijn lijk niet zelf zou kunnen verdedigen, ;ifte De P. v. d. A.-afgevaardigde bepleit met klem de afschaffing der schóól gelden: een anomalie in het systeem der moderne belastingheffing. Bij de scholenspreiding moet men er, aldus de heer Van Sleen, acht op slaan, dat iede re te stichten school ook econo verantwoord is. gen het middelbare en voorbereidend ho ger onderwijs. Een behoorlijk scholen plan is zijns inziens noodzakelijk. Evenals magister Stokman keerde de P. v. d. A.-afgevaardigde zich tegen de renteloze voorschotten aan studenten; hij achtte dit een immorele instelling. Zowel de heer Van Sleen als zijn partijgenoot, de heer De Loor, bepleit ten een goede coördinatie van het voor bereidend en het voortgezet lager on derwijs. Zij achtten dit met name van belang voor het landbouwonderwijs, daar anders de beroepskeuze weer op het te jonge kind zou worden gelegd. De heer De Loor besprak voorts uit voerig het nijverheidsonderwijs. Zijns inziens ontbreekt er nog wel iets op dit terrein. Hij drong voorts aan op een verbetering der lerarensalarissen. De gehele gang van zaken is zijns inziens ten zeerste onbevredigend, een spoedi ge oplossing geboden. Zie ook elders in dit blad) OTTO DIBEUUS: TN OOST-DUITSLAND zijn minder overtuigde communisten dan in West-Duitsland. In het Westen kent men slechts het communistische pro gram, maar in het Oosten weet men, dat het communistische regiem een hardvochtig regiem is. Niemand is vrij van vrees voor plotselinge arrestaties of verdwijning naar de gevangenis. Dit verklaarde de Evangelische Bis schop van Berlijn, Otto Dibelius, gis teren op een algemene vergadering van de „National Council of Church of Christ" in Denver (V.S.) Niet meer dan vijf of zes procent van de Oost- duitse bevolking gelooft in de -Sow- jetpropaganda van een schitterende toekomst onder het communisme. Berlijn zal het volgende punt van het Sowjetprogram zijn, doch ook West-Duitsland staat op het spel, want het uiteindelijke doel van de Sowjet- Unie is het industriegebied aan de Ruhr. „God heeft van Duitsland een slag veld gemaakt voor het Christendom. Wij beseffen, dat het een fataal vraag stuk is voor de gehele wereld of wij Christenen in Duitsland weerstand bieden en uiteindelijk overwinnen. Niemand kan deze verantwoordelijk heid van ons af nemen bij dit beslis sende probleem", aldus Dibelius. (Van onze parlementaire redacteur) De voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, deelde Vrijdag middag bij het begin van de Kamerver gadering mee, dat de memorie van ant woord over de begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid nog steeds niet was binnengekomen. Namens de Kamer gaf hij uiting aan een geval van zeer ernstige teleurstelling over deze trage gang van zaken, al had hij begrip voor de moeilijkheden der regering. Maar het wordt de Kamer aldus, meen de dr. Kortenhorst, wel bijzonder moei lijk gemaakt deze begroüng nog voor Kerstmis te behandelen. Mocht deze memorie alsnog binnenkomen, dan zal de begroting Woensdag aan de orde ko ntwoord is. Hij keerde r.i'V, "iÜffijjfraffc u. 'het „pacIfTcaüe-automatismè fn J1AT DE Wcstduitse socialisten het na de acties van Adenauer en het be sluit van president Heuss ten aanzien van de grondwettigheid van de verdra- gen met het Westen, nu maar verder i zouden berusten in de gang van zaken, i zal wel niemand hebben verwacht. De regeringspartijen hebben ongetwijfeld met zekere spanning de tegenzet van het machtigste deel van de oppositie, die der socialisten, tegemoet gezien. Deze is dan iok prompt gekomen. Ol lenhauer, de voorzitter van de Sociaal- Democratische Partij, heeft gisteren be kend gemaakt, dat zijn fractie in de Bondsdag een motie van afkeuring zal indienen tegen Bondskanselier Ade nauer. Hij zeide, dat de oppositie niet bereid is de controverse over het inge trokken verzoek van president Heuss aan het Hof voor Grondwetszaken te Karlsriihe met betrekking tot de ver dragen met het Westen als gesloten te beschouwen. Ollenhauer achtte de con stitutionele situatie gevaarlijk en noem de het een „ernstige politieke fout" om het Hof én de president in het gewoel van de politieke strijd te trekken. Ollenhauer zeide nog eens, dat zijn partij „onder geen beding" de verdra gen met het Westen, zelfs indien zij na de algemene verkiezingen van de a.s. zomer van kracht zouden worden, zou aanvaarden. Hij drong aan op de ver vanging van de Conventies van Bonn en het Europees Legerverdrag door „een regeling in de geest van een vre desverdrag". Wel zeide bii te zijn voor de medewerking van West-Duitsland aan een „internationaal veiligheidsstel sel". Hij achtte het echter niet gewenst hier op dit ogenblik nader op in te gaan. Voorts verklaarde de socialisti sche leider, dat hij onmiddellijke alge mene verkiezingen zou wensen. De uitnodiging van Adenauer voor een gesprek onder vier ogen over de constitutionele kwestie heeft hij aange nomen. Dit onderhoud zal na a.s. Woensdag plaats hebben. In een officieel bulletin van de rege ring te Bonn is gisteren bekend ge maakt, dat het Hof voor Grondwetsza ken door het parlement hervormd Bond van Harddraverijvereniainqen GISTERMIDDAG vergaderde in het *-> Gulden Vlies te Alkmaar de Bond van de Harddraverijverenigingen in Nederland o.l!v. zijn voorzitter de heer J. Th. de Vroomen. Op deze bijeen komst gaven zeventien vereningen acte de présence. Uit de mededelingen van het bestuur bleek, dat er een goede sa menwerking bestaat met het bestuur (Van onze Haagse redacteur) MU DE MINISTER van Verkeer en Waterstaat de Tweede Kamer mede delingen heeft verstrekt over de ko- mende verhoging van enkele tarieven, heeft de directeur-generaal van de P.T.T., de heer. h. Neher, de achtergronden van deze verhoging voor ons belicht. In wezen zijn de ar gumenten voor deze verhoging zij zijn al lang aanwezig en in feite had de tariefswijziging al in het voorjaar van 1952 tot stand moeten komen heel eenvoudig en nogal voor de hana liggend. De P.T.T heeft er steeds naar gestreefd het publiek bij ^et verzen den van zijn brieven, bij het telefo neren en telegraferen niet voor hogere kosten te plaatsen. Maar intussen zijn de lasten van het bedrijf aanmerke lijk gestegen. De gevolgen van de de valuatie hebben zich geducht doen ge voelen, al was het alleen slechts in de sterke stijging van de salarispost. ue strijd in Korea trok het algemene prijs niveau omhoog en de apparatuur die niet meer aan moderne eisen voldoet, moet geleidelijk vervangen worden, hetgeen veel kapitaalsinvestering vor dert. DEEDS lang heeft men geprobeerd, de K tariefsverhoging tegen te houden, maar nu kon men er toch werkelijk niet meer onderuit. En toch zal Ne derland dan, wat de posttarieven be treft het goedkoopste land blijven! De binnenlandse briefport blijft tot twintig gram tien cent. In Helgie moet men op een brief tot twintig aram - na de daar ingevoerde ver hoging - een zegel van, in Nederlands geld omgerekend, 15,2 cent plakken. Een binnenlandse briefkaart wordt zeven cent; in België is dat 9,12 cent. Een buitenlandse briefkaart moet in België gefrankeerd worden met 19 cent en in Nederland met 15 cent. Zeer aanzienlijk duurder wordt de luchtpost voor Indonesië. Tot nu toe betaalde men voor een briefkaart 20 cent; dat wordt 25 cent. Daar is nog wel overheen te komen. Voor het ver sturen van brieven zal men echter veel dieper in zijn zak moeten tasten. Aan port en luchtrecht betaalt men thans voor een brief per 10 gram 30 cent. Na de wijziging wordt dat tot en met 5 gram 45 cent en per 5 gram meer 30 cent. Dat betekent dus, dat een brief van 10 gram, die nu 30 cent kost, na Juli van het volgende jaar - dat is het tijdstip, waarop naar men verwacht de verhoogde tarieven ingevoerd zullen worden - 75 cent zal kosten Drukwerk voor Indonesië gaat kos ten 35 cent tot en met 20 gram, 80 cent van 21 tot en met 50 gram en voor elke 50 gram meer 80 cent. Nieuwe postzegels CR ZAL een nieuwe postzegel met waarde van 7 cent bijkomen. Ook krijgen de zegels, waarop nu reeds het portret van de koningin staat af gebeeld, een andere beeldenaar. Waarschijnlijk komen die zegels om streeks het eerste regeringslustrum van de koningin in circulatie. Wat het telefoonverkeer aangaat, kan worden meegedeeld, dat de loco- Ie tarieven met 1 cent per gespreks eenheid worden verhoogd. De inter- locale tarieven zullen evenwel naar bepaalde maatstaven verlaagd wor den en het gevolg hiervan is, dat uit deze wijziging geen netto voordeel voortvloeit. Ingrijpende veranderin gen zullen aan de telefooncentrales aangebracht moeten^ worden. Regio naal komen deze werken tot uitvoe- WIET allen zeer veel kantoren, maar ook ontelbare particu lieren hebben de gewoonte hun brieven pas des avonds te pos ten. Dat heeft tot gevolg, dat het werk zich des avonds bij de PTT ophoopt en een piek ontstaat, die verzwakt zou kunnen worden, als men en vooral de bedrij ven, die veel post reeds in de loop van de dag op de bus zou den kunnen doen de «rTT een handje wil helpen door niet alles op te zouten. Het britfarief blijft tien cent, maar dan moet de PTT er ook op kunnen rekenen, dat ieder zijn post, zodra deze gereed is, on middellijk verzendt. ring. Het volgend jaar hoopt men ge leidelijk de veranderde tarieven in te voeren en daarmede eind 1955 gereed te zijn. De aanlegkosten voor een telefoon, die al eens verhoogd zijn van f 6.op f 25.—, zullen f 40.— worden. Dan nog blijft de P.T T. 50 pCt. onder de door haar zelf te maken kosten. De telegraaf Y/OOR DE telegraaf zal Nederland zich moeten aanpassen aan wat internationaal geldend is. Binnenlands zal de P.T.T. niet veel aan de tarieven kunnen doen. Wat thans geprojecteerd is - aldus verzekerde de heer Neher - is de laat ste grens van wat verantwoord vast gesteld kon worden. Interessant was nog zijn medede ling, dat de P.T.T. per jaar bij de bin nenlandse industrie voor ongeveer 70 millioen per jaar koopt, en bij de buitenlandse industrie voor circa 20 millioen. van het Nederlandse Draf- en Renwe- zen, waaruit mede werd geconcludeerd, dat de korte baan weer een tijdperk van grotere bloei tegemoet gaat. De aftredende bestuursleden, N. J. J. Assendelft te Hillegom, C. J. van den Bosch te Stompwijk en Jac. de Veer te Schagen, werden allen herkozen, terwijl tot vertegenwoordiger bij het Nederlandse Draf- en Renwezen werd aangewezen de heer J. Th. de Vroo men te Lisse. Enkhuizen werd aangewezen om het kampioenschap van Noord-Hol land in 1953 te verrijden, waarvoor de vereniging f 200 boven het gewone prijzenbedrag zal ontvangen. Voor het kampioenschap van Zuid-Holland zal worden geloot. Aan alle verenigingen zal voorts tien procent van het berij- dersgeld van 1952 worden uitgekeerd. Enkele andere verbeteringen werden nog in het voorzuitzicht gesteld. De course-data werden voorlopig vastgesteld als volgt: Wateringen 17 Juni, Voorschoten 2 Juli, Stompwijk 29 Juli, Santpoort 6 Augustus, Beverwijk 13 Augustus, Noordwijk 15 Augustus, Zaandam 27 Augustus, Middenmeer 2 September, Heemskerk 3 September, Hardegarijp 8 September, Warmond 9 September, Purmerend 10 September. Medemblik 14 September, Enkhuizen 17 September, Schagen 22 September, Lisse 24 September, Hillegom 29 Sep tember, Leiden 3 October, St. Maar tensbrug 6 October. Nader zal nog worden beslist, waar het kampioen schap van Nederland zal worden ver reden. Zeven schepen van de Kon. Ned. Marine zijn gisteren in Huil (Enge land) aangekomen voor een beleefd heidsbezoek. Het zijn de torpedoboot- jagers „Backert", „Evertsen" en „Van Galen", de fregatten „Van Amstel" en „De Bitter" en de duikboten „Zwaad- vis" en „Zeehond". De schepen zullen tot Maandag in Huil blijven. Dit is het eerste Nederlandse vlootbezoek aan Huil sedert de oorlog. ER1CH OLLENHAUER in Schuhmachers voetspoor wordt, omdat het de laatste tijd neiging zou hebben gehad inbreuk te maken op het souvereine wetgevende recht van het parlement. Prins Bernhard zal op medisch advies ophouden met de beoefening van paard- springen en ski-lopen. De reden hier van is gelegen in het feit, dat enige maanden geleden bij een medisch routine-onderzoek is gebleken, dat de Prins een lichte beschadiging van een wervel heeft overgehouden uit het auto-ongeluk, dat hem in 1937 op de Muiderstraatweg bij Diemen is over komen. Dit heeft geleid tot bovenge noemd advies, dat geheel onderschre ven is geworden door de medici, die de Prins onlangs in het WalterReedhospi- taal te Washington nogmaals hebben onderzocht. De gezondheid van de Prins laat ove rigens niets te wensen over. Tegen de beoefening van sporten als paardrijden, tennis, zwemmen en dergelijke bestaat geen enkel bezwaar Slechts dienen bij zondere risico's te worden vermeden. Gistermiddag werd in het „Konzert- haus", in de Britse sector van We nen, het grote „vredes"congres ge opend. Volgens de persdienst van het congres zijn 2.000 gedelegeerden uit ongeveer 100 landen aanwezig. De namen der gedelegeerden worden op een paar beroemde na nog geheim ge houden. Het congres is geopend door de Franse natuurkundige Joliot-Curie. Tot de genoemde namen behoren Sar- tre, Louis Aragon, de Sowjetrussische componist Sjostakowitsj, Zatopek, die op de Olympische Spelen drie gouden medailles won, mevrouw Soen Jrt Sen, weduwe van de stichter der Chinese republiek en voorts die van de „rode deken", dr. Hewlett Johnsen. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Acheson, is gisteren uit Washington naar Parijs vertrokken ter bijwoning van de bij eenkomst van de Noordatlantische Raad. Minister van Financiën, John Snyder, en de directeur voor de we derzijdse beveiliging, Averell Hnrri- man, reizen met hem mee in het vlieg tuig van president Truman. Acheson verwacht geen belangrijke besluiten te Parijs. Nabfj Privas in Midden-Frankrijk is gisteren een amphibie vliegtuig van de Franse marine neergestort op een berg helling. Vijf man kwamen om in de vlammen. Nabij Serres is een militair toestel neergestort in de mist. Eén der inzittenden kwam om het leven, de an der werd ernstig gewond. Dr. E. D. Spelberg heeft Vrijdag avond bekend gemaakt, dat de inza melingsactie van de VPRO ten be hoeve van het werk van dr. Albert Schweitzer in Lamberene ruim f 104.000 heeft opgebracht. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii QP DE ZATERDAGAVOND-PAGINA: „Rode streep langs Rijn en IJsel op stafkaart te Rocquencourt", „Krijgt Australië een twee ledige cultuur?", „Pleidooi voor een uitgeworpene", „Van Beiroet naar Damascus" en „Van wie is de aarde?" QP TUSSEN NIEUWEDIEP EN VAALS: „Wintersport, 6ók voor smalle beurzen", „De Westertoren van Hindelopen heeft Pisa- allures" en „Scheepstransporten over de zeven zeeën". QP ONZE KUNSTPAGINA: „Gebrek aan oorspronkelijkheid bij de dichters", „Het levenswerk van Felix den Nobel", „Propaganda voor hei boek onder de kinderenen „Zoltan Kodaly 70 jaar". QP ONZE VROUWENPAGINA: „Voor de ski- en ijssport" Een zilt hapje bij huiselijke feestjes", „Onder in de zak", „Stichting Mensen fees"avond°Ut m0defne woninginrichting" en „Toiletjes voor een UIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 1