Teelt van champignons floreert in voormalige beverfarm DE FILMS VAN DEZE WEEK Kerstconcert van „Halleluja" in de Bethelkerk De heer Delis experimenteert na grondige voorbereidingen Mutaties bij de Kon. Marine Jubileumtentoonstelling „H. en O met Kerstmis in BLO-school Feike Asma aan het orgel mmÊ^mamammmsÊÊÊÊÊÊÊÊÊm UNIEK BEDRIJF IN DE KOP VAN NOORD-HOLLAND Veel naar een vraag waardevol product Huisduiner Belang hield culfurele avond Opening op Woensdagavond door burgemeesier Hoendergroep dit jaar niet van de partij Dinsdag kerstmiddag voor de Huisvrouwen „Mara Maru" Bouwvakbedrijven zijn op 27 December gesloten Tussen Haaks en Kuitje „Starlift" Ambachtsscholieren zagen ,,Voor de derde maar' Boeiende lezing voor Volksuniversiteit Hei Nederlandse kerstlied als onderwerp mm IRiiÉ IN HET KORT Nagekomen predikbeurten ZATERDAG 20 DECEMBER 1952 NA de bevrijding legde de heer A. Delis aan de Van Foreestweg te Julianadorp een beverfarm aan. Met veel moeite en grote opoffering bouwde hy zelf de verbiyven voor deze dieren, geheel van beton en afgeschut door sterk harmonica- gaas. De farm breidde zich gestadig uit, zodat er ten laatste ongeveer 150 bevers groot en klein, aanwezig waren, die natuurlijk hun verzorging en voedsel nodig hadden. Toen echter de tyd kwam, dat de volwassen dieren konden worden afgeleverd, waarby het vooral om de huid ging, die een prachtig bont oplevert, bleek de prijs zo te zijn gedaald, dat de exploitatie groot verlies opleverde cn heer Delis zich genoodzaakt zag dit bedrijf te staken. Momenteel zijn er nog maar enige bevers aanwezig, die hij voor liefhebberij aanhoudt. stellingen kwam nu een laag gezui verde mest. Daarin werd rechtstreeks uit Engeland aangevoerd zaad (de sparen) van de champignons gezaaid. Uit deze sporen groeien de mycelium- draden en als dit zich goed heeft ont- W7AT nu te beginnen, was de vraag, waarvoor de heer Delis zich ge steld zag. Hij had reeds lang nieuwe ideeën, om de nu leegstaande betonnen boeten rendabel te maken. Hü wilde zich gaan toeleggen op een teelt, die in onze omgeving nog geheel nieuw is, n.1. het kweken van champignons Hiervoor is natuurlijk kennis nodig en daarvóór volgde de heer Delis een cursus, terwijl hij zich tevens op de hoogte stelde van de champignon teelt, die in Limburg in de Sint Pie tersberg en in Santpoort in bunkers téordt uitgeoefend. Met deze kennis toegerust ging de heer Delis aan de arbeid. Eén der be tonnen boeten werd in orde gebracht. De openingen, waardoor de bevers voorheen naar buiten konden gaan, moesten worden dichtgemetseld. Dit werk was hem wel toevertrouwd, want zijn vak is metselaar, hoewel andere bezigheden hem ook niet vreemd zijn. De heer Delis bouwde in één der schuren twintig stellingen, vier boven elkaar met een halve meter tussen ruimte. Deze stellingen zijn ongeveer een meter breed en bijnai drie meter lang. Een gedeelte van de schuur werd van de rest van de ruimte afgeschei den en hierin bouwde de heer Delis een stookinstallatie, die warme lucht door de andere ruimte voert. Op de Nog een enkele bever is overge bleven als herinnering aan een bedrijf, dat de heer Delis met zo veel optimisme en goede wil be gon, maar dat op de duur niet lonend bleek. wikkeld, gaat er over de mest een deklaag van zavelgrond. Geduldig wachten WU was het afwachten, wat er zich verder ontwikkelde. Na: een paar weken verschenen de kopjes van de champignons en dit gewas groeit hard (het spreekwoord zegt immers, ze verrijzen als paddestoelen uit de grond). Na enige dagen konden de eerste champignons al worden geplukt en afgeleverd, want afzetgebied is er vol doende. Toch is niet alles direct van een leien dakje gegaan. De teelt is nog niet, wat het kaïn zijn. Er zijn nog te veel champignons, die niet tot ont wikkeling komen, of afwijkingen ver tonen, waarvan de oorzaken nog moe ten worden gezocht. Voor de leek loont het echter alle moeite in het in wendige van deze schuur een kijkje te nemen, waar op de stellingen een groot aantal champignons staan te prijken en waar de heer Delis druk in de weer is, om te zorgen, dat de voch tigheidsgraad, de temperatuur en de ventilatie «an de eisen voldoen. We hebben respect voor deze man, die zich' niet door tegenslagen laat afschrikken en zich de grootste opofferingen ger troost om te trachten deze teelt te doen Kapitein ter Zee J. F. van Duim, Stafofficier bij het Geallieerde Hoofd kwartier te Parijs (SHAPE) zal begin Februari 1953 worden belast met het bevel over de Miinendienst te Den Hel der, waar hij Kapitein-Luitenant ter Zee T. Brunsting zal opvolgen. Kapitein ter Zee van Duim wordt opgevolgd door Kapitein-Luitenant ter Zee Jhr P. L. M. van Geen. Op 1 Januari 1953 wordt Luitenant- Kolonel der Mariners W. J. van Rhün. hoofd van1 het bureau Ontwikkeling, Sport en Ontspanning, tevens algemeen secretaris van de Nationale Raad Wel zijn Militairen, eervol ontheven van eerstgenoemde functie. Hü wordt opge volgd door Majoor der Mariniers K. J. J. Hamburg. Overste van Rhijn blijft echter alge meen secretaris van de Nat. Raad Wel zijn Militairen. Aan Vice-Admiraal A. Vos. lid van het Hoog Militair Gerechtshof, wordt op 1 Januari 1953 op zijn verzoek eer vol ontslag uit de zeedienst verleend. In „Dennenheuvel" te Huisduinen belegde „Huisduiner Behing" dezer dagen een culturele avond, waarvoor het filmprogramma werd verzorgd door de U.S. Information Service te Amsterdam. Eén en ander viel zeer in de smaak. Ook de causerie over de geschiedenis van Huisduinen en Den Helder door de heer A. P. Vlam ge noot bijzondere waardering. De heer Hoogerwerf verzocht in dit verband de aanwezigen, eventueel beschikbare foto's over vr.oegere toestanden te Huisduinen en .Den Helder af te staan voor het gemeente-archief. In zyn slotwoord dankte de voor zitter, de heer A. van der Wouw, na mens de leden voor het gebodene. konijntje in de pol! Dat is een aantrekkeiyke gedachte, en :..„i ,i„ traditie verwant zuil om op of omstreeks de langoren en pluimvee te organiseren. Ook de u- omstreken" doet zulks telkcnjare en ]UKT Kerstmis een daaraan zal In de verte wel de traditie verw Kerstdagen tentoonstellingen van langoren en l kleindlersportvereniging „Den Helder en Omstreken wel met groot succes. Uiteraard valt hier wei meer liet accent op andere kwaliteiten dan de verwachte smakeiykheid (mitsgaders vetheid) der diertjeg na een zorgvuldige behandeling in de keuken. Wie zou immers daaraan denken by het aanschouwen van geëxposeerde duiven, kanaries en aquaria.' Ook hier voor wordt plaat* Ingeruimd in de B.L.O.-School (hertor Ireuhstraat), waar van Woensdagavond 24 tot Zondagavond 28 December de grote Nationale jubileumtentoonstelling: van H. en O. wordt gehouden. een En Ongetwijfeld zal men zich herinne ren, dat deze vereniging op 8 Novem ber een. receptie, gevolgd door feestavond, hield in „Formosa", daarom zal het bekend zijn, dat H. en O. bloeiende afdelingen heeft op het gebied van de sierduiven, kippen, ko- nynen, kanaries en aquaria. Jammer genoeg kan de hoender- groep op de tentoonstelling niet verte genwoordigd zijn, daar de kippenstand nog steeds door de .besmettelijke vogel pest wordt bedreigd. In deze tak van de kleindiersport heeft men dus moe ten volstaan met een hok-keuring. Wel werd toesjemming verkregen voor een provinciale tentoonstelling van inge ente hoenders. Deze zal in Januari te Beverwijk worden gehouden. De kippen vallen er dit jaar dus af, maar in plaats daarvan krijgen de be zoekers enige honderden postduiven te zien, die kunnen worden geëxposeerd dank zy de medewerking van de Hel- derse concourscommissie en de daarby aangesloten postduivenverenigingen. In totaal zullen circa duizend die ren worden tentoongesteld. WITTE;. TIVOLI Vol trots toont de heer Delis hier de eerste resultaten van veel toegewijde arbeid. Op de voorgrond een paar prachtige „stoelen'' volwassen champignons. De schoonheid van het kerstlied is gisteravond weer overduidelijk gede monstreerd in de Bethelkerk. waar de Gereformeerde .Zangvereniging „Halle luja", met medewerking van het kin derkoor „Harpe Davids" en de organist Feike Asma een concert gaf, dat geheel aan het kerstlied was gewijd. Op een enkele uitzondering na was hetgeen gezongen werd geen „muziek om de muziek", in die zin dat de com ponisten in de eerste plaats een muzi kale ontroering hadden nagestreefd. De melodieën waren altijd sterk gebonden aan de tekst, en deze weer aan 't kerst gebeuren, dat eerder religieuze dan ar tistieke gevoelens oproept. Uiteraard kan het de religieuze bewogenheid ten goede komen, wanneer de toonzetting van de teksten met veel muzikaliteit is geschied en de vertolking navenant is. Deze factoren waren gisteravond onge twijfeld aanwezig, .danjc zij .de overgave waarmede alle medewerkenden zich aan de uitvoering wijdden. Het gemengde koor liet zich zowel a capella als met orgelbegeleiding horen en het kinderkoor bewees al dan niet met orgel een waardig arsenaal van toekomstige „Halleluja"-leden te 'zijn. Indrukwekkend Waren de kerstcompo sities. die door beide koren met orgel begeleiding werden uitgevoerd. De zang werd op zeer fijnzinnige wijze afgewis seld door soli van Feike Asma, die in de hem eigen meeslepende stijl 'n twee tal fantasieën over kerstmelodieën speeld. Op Dinsdag 23 December geeft de af deling Den Helder vain de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen in „Formosa" een Kerstmiddag. Deze wordt verzorgd door de voordrachts kunstenares mevr. Bakker-Breed uit Schagen. Het eigen koortje zal enkele Kerstliederen ten gehore brengen. Errol Flynn speelt de hoofdrol in „Mara Maru", de rolprent, die tot en met Maandagavond in de Witte-bios- coop gaat. Hij waarborgt doorgaans een flinke hoeveelheid spanning, die ge huld gaat in vuist- en revolvergevech ten. Zo ook in „Mara Maru". Als kapi tein Mason geraakt hij in moeilijkhe den, doordat zijn compagnon zich in een zaakje heeft gestoken, dat een millioen dollar zou opleveren. De compagnon wordt vermoord, én dan volgen de han delingen elkaar in een razendsnel tem po op. Het gevolg is, dat Mason met de moordenaars en zoekers naar de schat op het schip „Mara Maru" belandt. De schat blijkt uiteindelijk Enfin, de afloop zullen wij u niet ver tellen. Errol Flynn. Ruth Roman, Ray- mond Burr en Paul Picerni garanderen een- zeer spannende geschiedenis, die door Gordoj)., Douglas op uitstekende werd geregisseerd. Wij vernamen, dat de bedriifsraad voor het Bouwbedrijf de Zaterdag na Kerstmis (27 December) tot een ver plichte snipperdag heeft verklaard. Op die dag zullen dus de bedrijven der Böüwvakpatroons gesloten zijn. Gisteren keerden in Nieuwediep te rug Hr. Ms. ..Banckert", „Evertsen", „Van Galen". „Van Amstel", „De Bit ter", „Hercules" en „Paets van Troost- wijck". Het is morgen hoog water om 10.50 en 22.40 uur, en laag water om 4.55 en 16.45 uur. Maandag is het hoog water om 11.35 en 23.25 uur. en laag water om 5.40 en 17.25 uur. De temperatuur van het zeewater was 3.5 graden Celsius. In de Tivoli-bioscoop draait tot en met Maandagavond de showfilm ..Star- lift', waarin tal van beroemdheden van het witte doek enkele momenten voor de lens worden gehaald, om aan de bioscoopbezoekers te tonen. Men ziet James Cagney, Cary Cooper, Jane Wy- man, Ranaolph Scott en nog tal van an dere prominenten zoals Doris Day. Vir- ginia Mayo en Gene Nelson, die alle in de gelegenheid worden gesteld, voor de camera iets te doen. Daar doorheen is een gezellig verhaaltje geweven vol zang en show, dat gesust gezien mag worden. In de gewone rollen spelen on der andere Janice Rule, Dick Wesson en Ron Hagerthy. op De officiële opening wordt Woensdagavond 24 December verricht door burgemeester nir. G. D. Rehorst waarna de tentoonslelling om acht uur voor het publiek toegankelijk wordt gesteld. De daarop volgende dagen ij de expositie van 's morgens negen uur tot 's avonds tien uur doorlopend ge. opend. Als bijzondere attractie worden voorstellingen gegeven van een ge. luidsfilm, die werd beschikbaar gesteld door de Amerikaanse Ambassade. De leerlingenvereniging van de Am- bachtsschool heeft in „Casino" een uil. voering gegeven, die onder meer werd bijgewoond door de directeur der school, de heer G. G. ter Meer, en de adjunct-directeur van de Rijkswerf, ka. pitein-luitenant ter xee A. J. C. Bax, die door voorzitter Muller in het by. zonder werden welkom geheten. Nadat de heer Ter Meer de aanwe zigen had toegesproken, traden de Har- monicaboys voor het voetlicht. Gesto ken in overalls speelden zij op hun mondharmonica's vlotte melodietjes. Enkele jeugdige leerlingen oogstten succes met het schetsje „Gehaaide Jan tjes", en niet minder waarderend was het applaus door de LVAS'eero's, een stemmingsbandje. Hennie Horsman ver stond de kunst om op gezellige wijze te goochelen. Gerrit Mooy bracht nog voor de pauze enkele „tophits" ten ge hore. „High Noon" ontbrak vanzelfspre kend niet op het repertoire. De ver. schillende nummers werden door John. nie Orelia aan elkaar „gelijmd". Na de pauze werd de éénacter „Voor de derde maal" van P. J. Dorrenboom opgevoerd. Het was een detectivespel. Ofschoon de jongelui byzonder hun best deden, slaagden zij er toch niet ten volle in, de spanning te handhaven. Het lijkt ons gewenst, dat zij een volgende keer een stuk brengen, dat meer op de jeugd is afgestemd. Nochtans waren er voldoende aardige momenten, om als geheel de avond geslaagd te noemen. In de nieuwe kerk aan de Weststraat heeft de heer G. van Ravenzwaay uit Hilversum, gisteravond voor een klein doch aandachtig auditorium interessan te bijzonderheden verteld over he't Ne derlandse kerstlied. Het was werkelyk jammer, dat voor de.ze avond zo'n ge ringe belangstelling bestond. Het me rendeel van de leden werd geworven voor „Toonkunst", dat medewerking verleende. Nadat de spreker had ingeleid hoe hy tot zijn onderzoekingen was geko men (wy schreven daarover reeds), be steedde hij enige aandacht aan de kerstliederen, die in ons land het meest worden gezongen. Sprekende voorbeel den waren „Stille Nacht" en „Ere zij God", die in feite uit de Oostelijke landen werden „geïmporteerd. Zelfs mensen dié in de muziek- en zangwe reld zeer thuis zyn, weten vrywel niets omtrent de Nederlandse kerstliederen. De heer Van Ravenzwaay kon tot zijn vreugde mededelen, dat hij met zijn werkzaamheden reeds zover is gevor derd, dat al op verschillende scholen door hem „opgediepte' Nederlandse kerstliederen werden gezongen. Van oorsprong is het Nederlandse kerstlied erg eenvoudig, zowel wat de muziek als wat de tekst betrof. Het bleek duidelijk, dat men zich daarover vroeger geen zorggn maakte, maar te vens, dat deze een getuigenis waren va" ons volk. Zelfs op populaire melodieën werden t.e' "11 gemaakt en men zag er bijvoor beeld niet tegenop, het woord „Hooi" met het woora „Strooi" te rijmen. Merkwaard)!* is, dat de heer Van Ra venzwaay zijn meeste gegevens over het Nederlandse kerstlied heeft ont leend aan archieven in Berlijn en We nen. Nu en dan onderbrak te illustreren. Nu en ,dan onderbrak de spr.eker zijn betoog en kreeg het koor gelegenheid één ep ander te illustreren. Zo werden o.a. gezongen „Met dezen nieuwe jare" en „Het was een maghet geboren". Wmmmi }m mmm - j- 2: TN een (geleende) „Rood- jak" heeft uw Gradus gis teren een stukje aangetrof fen, dat hem uit het hart is gegrepen. Hij zal er iets over vertellen, zodat ook de niet-lezers van het club orgaan der HRC'ers op de hoogte blijven. Het begin luidt zo: „De tijden veranderen. En wij zijn de laatsten, die zouden willen beweren, dat de mensen niet veranderen. Vastgesteld kan echter wel worden, dat het aantal re deloze critici op peil blijft, hetgeen wij deze dagen wel zeer nauwkeurig hebben kunnen vaststellen. Immers het gaat niet zo best met de club. Dat wil Zeggen, met 't eerste. De verdere elftallen en wat er verder in de vereniging omgaat, heeft nu eenmaal niet ieders interesse. Het eer ste. daarnaar wordt geke ken, en dat is begrijpelijk. Nu is het verheugend om waar te nemen, hoeveel goede raad er wordt gege ven. Eén van de onzen, die nogal eens met publiek om gaat, heeft de moeite geno men op een blocnote te no teren, welke spelers er vol gens de mening van het. publiek vervangen moesten worden". En Gradus wil hier dit betoog, terwille van de spanning even onderbre ken. om thans verder aan te halen: „En er kwam uit de bus en dat is niet overdreven dat er van het gehele eerste elftal niet één speler overbleef. Wij hebben hiermede ivil- len aantonen, hoe onver standig er geoordeeld wordt over zaken, die door lang niet te benijden vereni gingsfunctionarissen moe ten worden behandeld. Ach, we weten toei, de redeloze critiek zal niet verstom men en we zullen er dom genoeg aanstoot aan nemen. Wanneer er in de nabije of verre toekomst tijden mochten aanbreken van gouden voorspoed, dan zullen de klapjes op de schouders ontelbaar zijn en dan zullen er weer gul aan geboden sigaren zijii op te roken". Uw stukjesschrijver heeft hier één en ander geciteerd uit eeii vereniging, die het momenteel qua spelresul- taten van het eerste elftal) niet voor de wind gaat. Zijn rubrieklezers kunnen het eens doorlezen, en zich afvragen: „Doen wij aan bovenvermelde vorm van critiek mee?". En dan is te hopen, dat zij kunnen ant woorden: „Nee, ik niet". HF.LDER QOK in het „Helder- nieuws" wordt geklaagd. En wel aldus: „Het is ons deze competitie gebleken, dat de publieke belangstel ling bij onze thuiswedstrij den minder is dan vorig jaar en de jaren daarvoor in de derde klasse". De schryver voert bij het zoeken naar de oplossing van dit vraagstuk enke le facetten aan, zoals: uit breidende bevolking met toch zeker voetballiefheb bers; verhoogde entrée- prijzen; het weer; de resul taten. Erger oordeelt de schrij ver het vervolgens, dat het gebrek aan interesse ook is geconstateerd bij de leden, hetgeen frij met enkele voorbeelden weet aan te tonen. En hij vervolgt: „Juist nu het niet zo goed gaat, dient men meer dan ooit zijn medeleven te to nen op allerlei gebied en bij alles, dat door of van wege de vereniging ge schiedt. Het publiek, dat bulten onze vereniging staat, hebben wij niet in onze hand, doch onze leden moeten zeker de handen ineen slaan. Dit werkt sti mulerend op onze verte genwoordigers binnen de krijtlijnen en de resultaten zullen dam vanzelf beter worden". Gradus' lezers kunnen constateren, dat beide stuk jes voor een goed deel aan „het publiek" zijn 'gewijd. Welnu, publiek verander ten goede; de voetbalsport in het algemeen is er bij gebaat. ROOSJE P)E afdeling toneel van de WSOV geeft hedenavond in „Casino" een reprise van het successtuk „Roosje". Er schijnen nog plaatsen vrij te zijn. Wie een goed doel wil steunen, meldt Gradus, is daar op zyn plaats. De baten zijn voor het Konin gin Wilhelmina Fonds. ZEGELS Liet rijdend postkantoor een vrolijk versierde Crossly-truck met oplegger is in Nieuwediep gearri veerd, om als het ware huis- aan-huis uw belangstelling op te wakken voor de kin derzegels. Uw Qradus is de laatste, die dit bijzonder goe de doel zou willen onder schatten. En gij, stadgenoten, pleegt inwendig overleg en kijkt nauwkeurig in uw beurs; doet goed, als uw por- temonnaie de mogelijkheid biedt. En nu heeft uw stukjes- schryver nog iets te zeggen. Enige tijd geleden was er «en briefschrijver, die het niet juist vond, dat de prijzen van de actie „Dóór het kind vóór het kind" ten deel zou den vallen aan de schoolklas sen, welke de meeste kinder postzegels verkochten. Hij betoogde daarby, dat de scholen in de grote steden dan altijd betere kansen had den dan de provinciale stu diehoofdjes. Deze meneer en Gradus waren evenwel ver keerd ingelicht. Het Neder lands Comité voor Kinder postzegels deelde dezer da gen mede: „Met nadruk wordt er nogmaals op gewe zen, dat de prijzen niet ten deel vallen aan de school klassen, die de meeste kin derpostzegels verkopen. In tegendeel: de hoeveelheid vrkochtc kinderpostzegels speelt hierbij geen enkele rol; de prijzen worden ver loot onder alle klassen, die meewerkten. De welstand van de ouders en de ligging van de school in grote stad of klein dorp hadden dus op de uitslag geen enkele invloed" Tot zover dit zegelstukje. Men weet natuurlijk, dat de trekking van deze loterij al heeft plaats gevonden. JARIG Cn zo is ook de oude heer Churchill weer jarig ge weest. De heer Th. M. Bru- ning uit de Nieuwstraat schrijft hem op die heuglijke dag altijd een felicitatiebrief je. Zo ook dit jaar. De grote Winston S. klom in Downing- street 10 zelf in de pen om onze stadgenoot als volgt te bedanken: „I thank you gratefully for your kind mes sage on my birthday". Gradus heeft niet geschre ven, maar wel gedacht; „Steek eens op, Winnie!" WOLLETJE j/ees Groenewoud heeft uw Gradus op zijn eigen keu rige wijze schriftelyk bericht, dat het stukje van Woensdag over zijn verdwenen hondje succes heeft opgeleverd. Een mevrouw uit de Visstraat kwam Wolletje terugbren gen. En die Kees blij! Phil Harris, Virginia Gtbson, Frank Lovejoy en Gary Cooper In een va- riétenummer uit de film „Starlift", die in Ti roti gaat. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. Fahrenfort, Westgracht 9, telefoon 2981, en P. Schoorl, Timorlaan 25, tela- foon 3108. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Dinsdag waargenomen door de heer W. H- Kingma, Polderweg 25, telefoon 258» (ook na zes uur). Van Woensdag avond zes uur tot Eerste Kerstdag ze3 uur heeft apotheek Beth dienst. Het wekelijks spreekuur van „Zedenopbouw" wordt vanmiddag vsn vier tot vyf uur gehouden aan ha» adres Javastraat 12a, hoek Celcbes- straat (Borneolaan). In het gymnastieklokaal van da ULO Molenstraat wordt vanmiddag het schoolschaaktournooi voortgezet en beëindigd. In hotel „Bellevue" wordt van middag om twee uur een openbare vergadering van hoofdingelanden van de polder „Het Koegras" gehouden. Met medewerking van het koor van de Engelse kerk in Amsterdam wordt vanavond om kwart over zeven in de Oud-Katholieke kerk aan de Middenweg een Kerstzangdicnst van de Engelse kerk gehouden. Ten bate van de kankerbestrij ding wordt het toneelstuk „Tante Roosje" van vanaivond in Casino oP" gevoerd dcor de WSOV-toneelclub. Het Huisduiner kinderkoor „De Zeezangertjes" geeft vanavond een operette-uitvoering in „Dennenheuvel Het Marinebad op de Rijksweri is van Maandag 22 December tot en met Zondag 4 Januari voor het publiek gesloten. Zondag 21 December: Gereformeer de Kerk, Bethelkerk. 9 en 10.45 uur, ds Hamming; 17 uur, ds Hartkamp: Rehobothktrk, 10 uur. ds Hartkamp: n uur' ds Hamming. Julianadorp: 9 30 uur, leesdienst; 14.15 uur, ds Hart kamp. Doopsgezinde Gem., Kerkgracht, ',9 uur, ds J. j. j ,van Sluijs (Kerstwij- dingsavond).

Heldersche Courant | 1952 | | pagina 2