Minister-president Drees doet de Suriname-kwestie uit de doeken Wat schuilt er nog méér achter zaak-Adonis? v„,„wo.rt,„iv,!ni ts^rsss srz jïïtshB E VS en Engeland werken aan een oplossing voor oliegeschil Zes streekplannen voor onze provincie nog in de kast Binnenkort kabinetsberaad over de huren en de belastingen Txssrhi Prof. Gerretson sneed geen hout Venlo's stadhuis bedreigd 'n ^je/wetje* inkt... Zwaantje tikt tegen 't raam Het uniform van de BB-mannen Ophelderingen verwekten geen sensatie W1/. Eerste Kamer mocht zijn gekomen om „it Draagbalken hangen bijna los in lucht GOEIE, OUWE TIJD Rechercheurs kwamen illegaal in ons land Nederlandse musici in het Canadese leger Correspondentie voor de landen overzee Tw; Nederlanders gewond bij auto-ongeluk in eclgië De zaak-Adonis Stukken overgelegd aan rechtbank te Amsterdam Mysterieuze vergiftiging te Maasdam Amsterdam-Lemmer door het ijs Duitse paarden komen ziek in ons land aan Soldaat ageerde tegen de E.D.G. Oneerlijke fourier kreeg zes maanden Twee zwaar gewonden 'jij autobotsing West-Friesland moet enkele jaren wachten Mossadeq zou inschikkelijker zijn geworden Consortium voor afzet van Perzische olie Provinciale Sfaien vergaderden Ernstige bezorgdheid over planologische dienst HTir mncucn (Van onze Parlementaire redacteur.) ,jlitieke beschouwingen sensationeel' t„ i J bijdrage tot de algemene stellig bekocht hebben gevoeld wai ii verncmen- *ich na afloop e?voeld- «el heeft dr Drees op verschillende punten nog ve^avanVafh?zèfreedesnheZkreH ""Y'^ overigens kon gedaiThtenwlLeUngvormde Ongetwijfeld'Xe "et h°ofdpunt van de niet als in strijd met de grondwet wor den beschouwd. *J"ERECHT kon de minister-president er echter op wijzen, dat het hele betoog van prof. Gerretson geen hout sneed, daar deze zelf tot de conclusie kwam, dat het recht van successie, ook al neemt men het niet nadrukkelijk in het statuut van het Koninkrijk op, toch altijd bestaat. Ook de regering is tegen een uitdrukkelijke formulering van dit recht, zij is tevens overtuigd, dat de delen van het koninkrijk niet tegen hun wil in één verband kunnen worden gehouden. Uitvoerig schetste dr Drees de ont wikkeling van de moeilijkheden rond het zelfbeschikkingsrecht. Het vorige kabinet wenste dit recht, met name om de verschillende uitleg, die eraan zou kunnen worden gegeven, niet in de preambule van het komende statuut, hoewel zij tegen de term als zodanig geen bezwaar had. Dit is meer dan een jaar geleden reeds in de Verenigde Naties erkend bij monde van het toen malige lid van de Nederlandse delegatie prof. Kernkamp. Toen laatstgenoemde vooral op grond van het vertrouwen, dat hij reeds in de West genoot, minister werd, heeft hy zich en met hem het gehele kabinet! op het standpunt gesteld, dat een weigering het zelfbeschik kingsrecht uitdrukkelijk te erkennen niet langer redelijk was. Dit kon ook De Venlose magistratuur voelt zich beangst worden. De kans is niet uitge sloten dat binnen afzienbare tijd het gehele stadhuis zal instorten, welk vermoeden nogal enige schrik heeft verwekt. Enige weken geleden begon een zware archiefkast, die op de tweede verdieping stond, plotseling toren-van- Pisa-neigingen te vertonen. Met zijn hele 2000 kilo kwam het ding naar voren. Onmiddellijk haalde men de kast weg, waarna de vloer werd opengebroken. Toen kwam men tot de ontstellende ontdekking dat de uiteinden van vrijwel alle hoofdbalken geheel of half vergaan warenSom mige draagbalken rusten met een uit einde van slechts enkele centimeters op de buitenmuren, die hier en daar geheel verpulverd zijn. De bodem va.n de tweede verdieping bleek uit drie over elkaar gespijkerde vloeren te be staan. Blijkbaar hadden zich reeds eer der verzakkingen voorgedaan. Tussen de vloeren was een hoeveelheid zand gestort. Het stadhuis is nu grotendeels ont ruimd en de gemeenteraad bespreekt met strakke gezichten het vermoede lijke bedrag dat het herstel zal vergen. Vele tonnen h/IOET u eens eerlijk zeggen: als ik u een „Consi" aanbood, zou u hem dan smakelijk oproken? Of als ik u nu eens uitnodigde voor een etentje, in de vorm van suiker bieten als groente, brandnetel als tweede soort groente en een spek- zwoerd (waar mijn vrouw al een week lang jus van getrokken hielt) als vlees, zou u dan komen: ES zou u er voor voelen de kachel eens een paar maanden lang re laien branden op natgemaakte, samengeperste kranten met een énkel brokje slechte cokes als bij voeding ertussen. En hebt u er behoefte aan op lekke schoenen en met een gammele kinderwagen de Wieringermeer in te trekken, ten einde daar een zakje aardappelen te kopen? LIOE 20u u het nu vinden als morgen E* aan de dag zeven soldaten uw deur stonden, met een deling bevel tot neming, omdat u \riNDT mn voor mon- inhechtenis- H alleen maar reédsYeuentien en nop peen vjjf- en-veerlig" bent' En als u dan met nog een paar duizend anderen puin moest gaan ruimen, terwijl uw hoofdberoep toch kantoor bediende is? u het eigenlijk ook niet mat om bij een stinkend en loevend oliepitje de hele, lieve avond door te brengenmet geen andere tot praten dan: „wat was stof t vroe- per toch allemaal best"? Of zou u araaa vroeg naar bed gaan, omdat °er geen brandstof voor de kachel is? mand wil die narigheden van zeven jaar geleden terug hebben. Ze schaken ons niet meer voor een bakje surrogaat-thee met een sac charine-tabletje erin. En ook niet lwr ,BEKA"-shagje, metwaar? Maar als dat dan allemaal zo is. dan is er sinds 1945 toch wel iels verbeterd! Na het verloop van de onderhande lingen met de West in New York te nebben besproken, deelde dr Drees mede, dat achteraf in het kabinet tegen de mogelijke uitleg van de daar bereik te overeenstemming grotere bezwaren bleken te bestaan dan aanvankelijk was gebleken. Bovendien noodzaakten de bezwaren der Antillen tegen de interpretatie in de zin van een perma nent secessierecht plotseling tot een nieuwe bestudering door het kabinet van het gehele vraagstuk. Nota van minister Kernkamp QVER de vraag wat nu verder te doen zal het kabinet zich aan de hand van een nota van minister Kernkamp binnenkort nader beraden. Hierbij zal er naar worden gestreefd op basis van de vijf punten van New York in een gezamenlijke voorbereiding van alle betrokkenen tot een werkelijke over eenkomst te geraken. Met de grootste nadruk verklaarde de minister-president, dat er geen ge heime afspraken zijn gemaakt. Het gaat erom hoe we tot een reëele uit werking der vijf punten kunnen komen! Hierbij moet de secessie niet worden geregeld, al moet men belaas met deze mogelijkheid rekening houden. De ge dachte aan een eventuele secessie leeft op het ogenblik nog niet in Suriname. Allen wensen een samengaan op basis van volkomen vrijwilligheid. Dr Drees was dan ook niet zonder hoop op een goede oplossing. YVcrkgelegenheidspoIitiek IN de loop van zijn rede, die slechts anderhalf uur duurde, ging dr Drees ook nog even in op het verloop van de kabinetsformatie. Hij meende, dat in de toeicomst de fracties grotere beper king en terughoudendheid zullen moe ten betrachten met als gevolg een grotere vrijheid voor de formateur. Hij achtte voorts enige beperking van het aantal ministers op den duur gewenst. Zijns inziens zijn de vier fracties thans op indirecte wijze moreel in belang rijke mate aan de richtlijnen gebonden. Uit tactische overwegingen kunnen deze richtlijnen niet worden gepubliceerd, evenmin als in het verleden. Inzake de werkgelegenheidspolitlek merkte de minister-president op, dat zowel de toekomst als de huidige situ atie volle aandacht hebben. Hij ver wachtte bij een wijziging ten goede van de weersomstandigheden spoedig een verbetering in die sectoren waar de overheid door openbare werken en dergeiyke indirecte invloed op de werkloosheid kan uitoefenen. In het vroege voorjaar zal, zo hoopte hü, wel licht een algehele verbetering intreden. Met betrekking tot het complex van sociaal-economische maatregelen, waar over wij gisteren reeds schreven, zeide dr Drees, dat het kabinet zich hierover binnenkort zal beraden. Volgens de verdediger van de Ame rikaan Adonis, die nu reeds acht we ken in het Amsterdamse Huis van Be waring in hechtenis wordt gehouden, in afwachting van zyn uitlevering, zijn de twee rechercheurs, die Adonis naar de VS zouden moeten terugbrengen op onofficiële wüze en in het geheim naar ons land gezonden. Zy gouden hun opdracht niet ontvangen hebben van hun procureur-geeraal, zoals nor maal zou zijn, doch buiten deze om van de gouverneur van New Jersey in eigen persoon. Schuilt er achter de Adonis-kwestie tóch meer dan de Ne derlandse autoriteiten meenden te hebben begrepen uit de berichten, die ons vanuit Amerika bereikten? De verdediger van Adonis gelooft dit zeker, zo heeft hij gisteren ver klaard. Hij had een brief ontvangen van de advocaat-generaal van de staat New Jersey, waarin werd gezegd dat deze part noch deel heeft gehad in het uitsturen van de twee rechercheurs. Op 16 Januari beginnen de audities in Den Haag Van 16 tot en met 23 Jan. zullen in Den Haag de audities worden gehouden van de Nederlandse gegadigden voor 'n plaats als kapellid in het Canadese le ger. Er zijn 130 vacatures en de uitge kozen candidaten zullen zich moeten verplichten ten minste drie jaren in het Canadese leger te dienen. Daarna zul len zij vrij zijn om in het leger te blij ven, ofwel om een burgerbetrekking te aanvaarden. Er komen bij de Canadese ambassade nog steeds aanmeldingen binnen. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tusen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: ms. Joh. van Oldenbarne- velt (27 Jan.); Ned. Nieuw Guinea: ss. Overijsel (19 Jan.); Antillen: ms. Oran jestad (20 Jan.); Suriname: ms. Bonaire (21 Jan.); Unie van Z.-Afrika: ms. Car- narvon Castle (17 Jan.); Canada: ss. Mobilain (17 Jan.), ms. Westerdam (22 Jan.); Argentinië, Uruguay, Bolivia, Chili, Paraguay: ms. Alberto Dolero (22 Jan); Brazilië: ss. Highland Mo narch (19 Jan.); Australische Staten bond en Nw. Zeeland: via Engeland (17 Jan.) Twee Nederlanders uit Eindhoven, zijn Dinsdagavond gewond, toen hun tractop met aanhangwagen veronge lukte te Modave in België. Beiden zijn naar de gemeentelijke kliniek te Hoei overgebracht. Vermoedelijk ten gevolge van het breken van de remmen, reed de tractor plotseling tegen een beton nen paal aan de rechterzijde van de weg. Door de hevige schok kantelde de fractor, terwijl de aanhangwagen, die geladen was met bomen, op de cabine terecht kwam. Na een uur slaagde men er in. de inzittenden te bevrijden. TOERISTENKLASSE OP DE EUROPESE LUCHTLIJNEN Van 1 April af zal men in Europa goedkoper kunnen vliegen. De verschil- ende luchtvaartmaatschappijen zullen dan op haar lijnen de toeristenklasse in voeren. die iets minder gerieflijk dan do eerste klasse en over de gehele linie twintig procent goedkoper zal zijn. Zonder twijfel is ook de chef van du advocaat-generaal niet voor de op dracht verantwoordelijk. Volgens de- verdediger moet dus wel de gouver- neus van New Jersey, Driscoll, zelf de rechercheurs in het geheim hebben uit gezonden. De pers zou echter roet in het eten hebben gegooid, want bij hun vertrek werden de rechercheurs door Amerikaanse journalisten opgemerkt en ondervraagd. De beslissing over Adonis' uitlevering wordt de volgende week verwacht. Naar wij vernemen, heeft de minis ter van Justitie dezer dagen de docu menten, betrekking hebbende op de Amerikaan H. J. Adonis, die enige tijd geleden te Amsterdam is gearresteerd op verzoek van de Amerikaanse autori teiten, overgelegd aan de rechtbank te Amsterdam met verzoek, hem te advi seren omtrent een eventuele uitleve ring van Adonis, wie omkoping ten laste is gelegd. Deze uitlevering is door Amerika gevraagd. Nadat Adonis door de rechtbank zal zijn verhoord, moet dit college binnen veertien dagen ad vies uitbrengen. In zijn woning te Maasdam is Dins dag de heer M. B. dood aangetroffen, terwijl zijn vrouw en 25-jarige zoon be wusteloos bleken te zijn. Gedacht wordt aan voedselvergiftiging of koolmonoxy- öe-vergiftiging. Moeder en zoon zijn naar een ziekenhuis in Dordrecht over gebracht. Hun toestand is thans rede lijk wel. De rijkspolitie stelt een onder zoek in naar de oorzaak van het on geval. Dit jaar zal de stille omgang te Am sterdam worden gehouden in de nach ten van 8, 15 en 22 Maart. Het hoofdbe stuur van de stille omgang zal te Am sterdam met afgevaardigden van alle deelnemende groepen op 25 Januari de vergadering houden in Krasnapolsky. De motorschepen „Jan Nleveen" eti „Sneek VII" van de Groningen-Lem- mer stoombootmaatschappij zyn gis teren om twaalf uur van Amsterdam vertrokken, om te proberen door het ijs in het IJselmecr heen te breken en Lemmer te bereiken. Om half acht arriveerden de schepen In de haven van Lemmer, na een vlotte reis. Voor lopig zal de vaart overdag worden volgehouden. Ergerlijke verwaarlozing op Duitse stations (Van onze Haagse redacteur.) De laatste maanden komt het her- haaldeiyk voor, dat Duitse paarden die door Nederlandse handelaren in Duitsland voor de slacht worden ge kocht, ernstig ziek hier te lande aan komen. Zy lijden aan longontsteking, zijn op z'n minst erg verkouden, of hebben andere kwalen. Van Nederlandse zijde heeft men een onderzoek naar de oorzaak daarvan in gesteld en daarbij is men tot de droeve ontdekking gekomen, dat men de dieren op verschillende stations in Duitsland soms enige nachten in de bittere koude laat staan en dat zij dan tevens on voldoende gevoed worden. De Wereldfederatie ter bescherming van dieren heeft bij monde van haar voorzitter, mr dr W. Hugenholtz ge protesteerd. De Duitse bond voor die renbescherming heeft nu toegezegd, maatregelen te treffen, opdat aan deze ellende een einde komt. Door krijgsraad tot één laar veroordeeld De krijgsraad te velde heeft gisteren de 22-jarige soldaat J. van B. te Am sterdam, die in zijn kazerne te Amers foort geschriften tegen de Europese Defensiegemeenschap had verspreid en aangeplakt, veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf met aftrek en ontslag uit de militaire dienst. Voorts is hem de bevoegdheid ontnomen bij de militaire macht te dienen. Het vonnis zal voor de troep worden voorgelezen. De krijgsraad te velde West heeft gis teren de wachtmeester-fourier ,T. W. R. van het hoofdkwartier van de Generale Staf te 's Gravenhage wegens verduis tering veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf, met aftrek van voorar rest. ontslag uit de militaire dienst met behoud van de bevoegdheid bij de ge wapende macht te dienen en terugzet ting tot de rang van soldaat laagste klasse. Hem was verduistering van mi litaire goederen ten laste gelegd. De opbrengst der verkochte goederen had hij omgezet in drank. Op de Rijksweg te Laren is een per sonenauto met twee inzittenden tegen een melktransportauto met aanhangwa gen gebotst. De inzittenden van de luxe wagen zijn zwaar gewond naar het La- rense ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor hun leven. ]YE heer Hartog (Comm.) had een motie ingediend, waarin Gedepu teerde Staten worden opgedragen in overleg met de regering te trachten de salarisssen van het provinciaal perso neel te verhogen. Nadat gedeputeerde Bouwman (KVP) had opgemerkt, dat van de motie geen effect was te verwachten, werd zij met 5610 stemmen (alleen de communis ten stemden voor) verworpen. Mr De Roos (Arbeid) had een motie ingediend, waarin Gedeputeerde Staten verzocht werd in de zomerzitting een rapport, eventueel met voorstellen, aan de Staten aan te bieden, handelende over de vraag of het instellen van een commissie voor culturele aangelegen beden wenselijk en mogelijk is. Andere fracties steunden de motie. Namens Gedeputeerde Staten deelde de heer Van der Donk mee, dat zij de motie overnemen. Streekplannen DIJ de behandeling van het hoofdstuk Planologische dienst merkte de heer Westerman (Arbeid) op, dat de mede- Het uniform, dat de leden van de organisatie Bescherming Bevolking zullen gaan dragen. De „pelopperpetjes" zullen waarschijnlijk vervangen worden door een baret of muts. Amerikaans weekblad me'dt VOLGENS het Amerikaanse tydschrift Newsweek leggen hooggeplaatste Engelse en Amerikaanse functionarissen op het ogenblik de laatste hand aan een ontwerp-overeenkomst, welke voorziet in de afzet van Perzische olie door een inernationaal consortium. De Amerikaanse ambassadeur in Teheran, Loy Henderson, schijnt de laatste tijd bij Mossadeq aanzienlijke vorderingen te hebben bereikt door de indiening van bepaalde voor deze aanvaardbare voor stellen. Zo zelfs, dat Engeland en Amerika het er over eens zyn, dat hun eigen meningsverschillen ten deze dienen te worden opgelost. Eden, de Engelse minister van buitenlandse zaken, en Giffords, de Amerikaanse onder-minister, werken thans de laatste byzonderheden uit. J^EN wil aan Mossadeq vragen, toe te staan, dat een neutrale commissie aan te wijzen door het internationale gerechtshof of een lichaam van gelijke standing, scheidsrechterlijke uitspraak zal doen aangaande het bedrag van de schadevergoeding, aan de Anglo-Iranian te betalen. Verder zou een internationaal consor tium moeten worden gevormd voor de verkoop der Perzische olie, bestaande uit de Anglo-Iranian en de Nederland se, Amerikaanse en Franse maatschap pijen. Het zou in een neutraal land, b.v. Zwitserland, moeten worden ge registreerd. Het gevaar dat Amerikaan se deelnemers zouden kunnen worden vervolgd wegens overtreding der anti- trustwetten, zou kunnen worden be zworen door een verzoek dat Mossa deq reeds heeft gedaan: hij zou name lijk een deel van de Perzische olie productie door Perzië zelf willen laten verkopen. Het consortium zou daardoor geen monopolie krygen, Amerika zou de eerste afnemer van het nieuwe verkooporgaan worden. Als prijs voor Mossadeq's aanvaarding van het plan zou het tegen vooruitbetaling een grote hoeveelheid olie willen ko pen voor militaire voorraadvorming. De Engelsen zouden liever zien, dat deze aankopen in termijnen werden betaald, omdat zij vrezen voor contractbreuk door Perzië. Verwacht wordt, dat zij zullen toegeven. In Hazerwoude loopt de laatste dagen een zwaan rond, die aan één vleugel verlamd is. Het dier is opvallend schrander. Het tikt bij de Hazerwouders met de snavel aan de vensters, waarop dan natuurlijk meestdl een kleine consumptie wordt aangereikt. (Van één onzer medewerkers.) nE ochtendvergadering van de Provinciale Staten van Noord-Holland, die ln Haarlem gehouden wordt, was Woensdag gewijd aan replieken op de algemene beschouwingen van de provinciale begrotingen 1953. De leden, die Dinsdag aan het woord waren geweest, vroegen nadere inlichtingen, waarna drs Van der Donk nogmaals het financiële beleid van het college verdedigde en de heer De Vries opnieuw uitweidde over de kustverdediging bij Camperduin en over het bevloeiïngsplan van tuingronden in Kennemerland. Hij betreurde het, dat er geen brief van het waterschap Hollands Noorderkwartier is binnengekomen, hoewel er met het hoogheemraadschap is gesproken over de kustverdediging. Aan de heer Groen deelde spreker mee. dat het noodzakelijk is, dat er spoed betracht wordt met de werkzaamheden van de commissie van het bevloeiïngsplan in Kennemerland. Overlegd zal worden met de land- en tuinbouwcommissie uit de Staten. deling over de streekplannen hem had teleurgesteld. Alleen is het ontwerp plan Zaanstreek gereed gekomen, maar van de andere zes plannen is niets be kend. De heer Groen (KVP) had critiek op de gang van zaken der vaste commis sie voor streekplannen. De leden wor den weinig bijeen geroepen en 't werlc wordt voorbereid door ambtenaren. Daardoor zullen binnenkort vele plan nen gelijk gereed komen. Spreker vroeg aandacht voor behoud van cultuurgron den. Is het mogelijk, dat de gemeente besturen geen groots opgezette uitbrei dingsplannen maken? Daardoor ontstaat ®r voor de verre toekomst ongerust heid over cultuurgronden. Dat kan voorkomen worden, als kleinere plan nen worden gemaakt. Mr Van Wijk (AR) zeide, dat er ern- stige bezorgdheid bestaat over de Pla- nologische dienst. Er worden hoge be dragen uitgegeven, de dienst trekt zich vele zaken aan van andere diensten, maar de resultaten zyn niet groot. Mejuffr. mr Ribbius Peletier (Arb.) gaf toe, dat het verslag van de Piano- logische dienst te laat is verschenen. Er wordt hard gewerkt en er is reeds een grote achterstand ingelopen. Wat de streekplannen betreft deelde zij mee, dat een technische commissie hard werkt aan het plan IJmond en dat er een nieuw systeem gemaakt is voor 'I ontwerpen van het plan West-Friesland, waardoor het enige jaren zal duren, alvorens 't gereed zal komen. Er wordt een nieuw bodemonderzoek ingesteld, gewassen worden onderzocht en aan dacht wordt besteed aan waterstaatkun dige en verkeerstechnische vraagstuk ken. Spreekster verwachtte veel vrucht van het onderzoek. Bij het ontwerpen van het streekplan Noord-Kennemer- land wordt dezelfde procedure gevolgd. Zandwinning Mejuffrouw Ribbius Peletier deed mededelingen over het zandwinnings- vraagstuk. Overleg is gepleegd met ge meentebesturen, spoorwegen en kalk zandsteenfabrieken en het resultaat was, dat zij tot 1970 60 tot 65 millioen m3 zand nodig hebben voor de werk zaamheden. Het zand kan gehaald wor den uit plassen, het Muiderzand un het Enkhuizerzand. De duinen en het Gooi behoeven niet aangetast te worden. Gezondheidszorg TN antwoord op vragen over gezond heidszorg deelde Gedeputeerde Rusti ge (Chr. Hist.) mee, dat de provincie hierbij een beperkte taak heeft. Zij is bereid mee te werken. Uit een enquête over de gelden voor het verplegen van on- en minvermogenden in de provin cie is gebleken, dat een bedrag van f 4626.500 is uitgegeven. Hiervan is f 3.100.000 vergoed door ziekenfond sen en sociale instellingen. Van het res tant is 75% uitgekeerd door verzeke ring. De provincie kan zich dus terug trekken, als het betreft het beschikbaar stellen van gelden. Zyper Zeedyk In antwoord op een vraag over mili taire gebouwen op de Zijper Zeedyk deelde mej. Ribbius Peletier mee. dat 7H ?YrtjfS fe omKeving ontsieren, hü ,Vi?h Kekomen in stryd met het uitbreidingsplan, doch het is ge schied met toestemming van het ee- meentebestuur. Alleen kan de minister de toestemming nietig verklaren. Spr. staand*' de toestand zal blyven be- Weg Scharwoude-Schouw QEDEPUTEERDE De Vries (Arb.) zet te uiteen het verschil van mening tussen het rijk en de provincie over de verbetering van provinciale wegen, noodzakelijk doordat een deel van de rijksweg Amsterdam-Leeuwarden en wel Scharwoude-Schouw (15 km) niet verbeterd wordt, omdat de kosten voor aanleg te hoog zijn. Het ryk is bereid 60 ,o van de begroting voor verbetering van de provinciale wegen te betalen, doch verwacht wordt, dat het bedrag der begroting (ongeveer acht millioen gulden) overschreden zal worden. Een motie van de heer Voorthuysen (VVD) over dit ondei werp zal nog be handeld woiden.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3