Een huisvrouw te gasi bij hei PEN De doorslaande schaal PARIJ5E KAPSELS „Echt vals'' of „vals echt?" R00MHARING Electrische apparaten maken het leven gemakkelijker Een droom wordt werkelijkheid VOOR DE WERKENDE VROUW Anti-t.b.c. experiment A S K I A Ria de Korte sprak voor Doelende dames over sieraden en ,,make up Adieu „Fille d' Eve" j Nieuw visserijproduct te af en waarom daarvan geen profijt te trekken? Misschien bent U ook wel nieuws gierig hoe het er onder zo'n kookplaat uitziet? Aan al uw wensen wordt van daag voldaan, zodat men U ook dit toont. U zult dan tevreden knikken als U ziet dat de verwarming door paral lel- of serieschakeling meer of minder sterk, maar steeds de gehele kookplaat ten goede komt, zodat U van regelma tig koken bent verzekerd. ALS HUISVROUW een dag de gasi ie zijn van hei Provinciaal Eleciriciieiisbedrijf (afgekori P E N.) beteken! meer dan slechis het genoegen een uitgaansdag te beleven, hoezeer ook op zijn iijd, zo n dag ons allen welkom is Het nui van stroomverbruik behoeft men ons te Bloemendaal. wanneer wij aangekomen zijn op het hoofdkantoor van het bedrijf, niet uitvoerig uit te leggen. In onze verlichte eeuw is immers een ieder daarvan wel overtuigd want om ons maar meteen aan het zo juist gebruikte woord vast te houden: .Waf zouden wij moeten beginnen zonder licht? Weet U een lichtbron die practischer en zindelijker is dan een electrische lampBedenkt U dan daarnaast dat de verlichting nog slechts een onderdeel is van het nuttige en aangename waarmede electrische stroom ons in ons huishouden terzijde kan staan. Is er een trouwere en minder eisende hulp dan deze onzichtbare handlanger? Deze hulp in de huishouding laat ons zelden in de steek en staat dag en nacht tot onze beschikking Natuurlijk, wij moeten haar apparaten geven waardoor zij haar wonderlijke kracht kan tonen. Maar ieder mens die werkt heeft ook gereedschap nodig. ULECTRISCHE STROOM! Velen onder ons zijn met de woorden vertrouwd geraakt zonder enig begrip te hebben wat stroom is of weten hoe het tot stand komt. Dat is ook niet zo erg. Er zijn duizenden dingen in de wereld waarvan de mannen zeggen: „dat moet mijn vrouw maar weten". Laten wij dus van het maken en distribueren van stroom met zo'n zelfde gemak zeggen: „Dat is mannenwerk, als wij het maar kunnen gebruiken". Als wij het maar kunnen gebruiken, maar met die gedachte alleen, zijn wij er niet, want stroom-gebruik kost geld. Als het op geld uitgeven aankomt, zijn wii er ten nauwste bij betrokken. Dan hejben wij ons te houden aan het enig juiste recept: „Gebruik electrische stroom doelmatig' Op de voorlichtingsdagen en kook demonstraties die het P. E. N. aan de gebruiksters van haar product aan biedt, wordt steeds weer op het juiste en zuinige gebruik van stroom gewe zen. De vele groepen huisvrouwen uit onze provincie die daar alreeds ont vangen zijn. kunnen daarvan getuigen. Zij zullen U dan tegelijkertijd aanra den met andere leden van Uw vrou wenvereniging ook eens een lesdag aan te vragen. Denkt U nu niet dat U na de vrien delijke ontvangst in de hal van het hoofdgebouw, op weg naar de leskamer allerlei slagzinnen hebt te lezen als: „Gebruik meer stroom!" of „De P E N maakt het leven lichter". Zelfs niet in de maand Januari: „Deze maand halve prijzen!" Neen, men moedigt op veel sympa thieker manier Uw gebruik aan. Men leert U op zo'n dag plezier te krijgen in vele huishoudelijke bezigheden door middel van electrisch gedreven appa raten. Men leert U met een trots ge voel te koken, te strijken of te boenen. Al dadelijk als U de ideale leskeu- ken binnenstapt wordt het een feest voor U. Goed, U bent uit. U loopt in een vreemde keuken, maar alles is zo practisch opgesteld dat U zich er da delijk thuis «oeit. Uw vingers jeuken om aan de slag te gaan. U zoudt best eens al die apparaten even willen pro beren. Feitelijk vindt U het vreemd o'at U zich niet behoeft bezig te hou den met het menu van de dag., terwiil er toch wordt gekookt. „Wat zit er in al die pannetjes?" denkt U. „Moet er ri°t eens gekeken worden of er wat gaar is? Kan er niets aanbranden?" Neen Mevrouwtje, U bent vandaag te gs«t. De vriendelijke dames, die hier de scepter zwaaien zijn de volmaakste gastvrouwen en verwennen U met heer- iiike dingen en alle mogelijke goede adviezen. Trouwens, ook zij staan niet steeds naast het fornuis, want zij hebben de kookwekker gesteld en zij kunnen nu terwiil een heel menu als: soep. hoofd gerecht en dessert staat te koken, rus tig een praatje met U maken. Wonderlijk, dat electrisch koken! Het te gebruiken kookmateriaal. de hoeveelheden die gekookt moeten wor den en de daarvoor benodigde hoeveel heid stroom en niet te vergeten -de daarmede genaard gaande onkosten, zün nauwkeurig uitgerekend en in een kookboek vastgelegd. Wij, de ge.bruik- sters. hebben slechts een naar dingen te onthouden om op de zuinigste ma nier te koken. Geen centje te veel stroom behoeven wii van het P E. N te kopen als wij ons maar aan het vol gende houden. Een juiste schakeling, het gebruik va even grote of grotere pannen dan d° vookplaat. Verder kookmateriaal met v'aVVe bodem, daar deze alle warmte d'e de kookplaat uitstraalt, zonder ver- lias opnemen. Terecht worden wii meer da" eenmaal gewezen op zuinig «troom- gebrui.k, door vooral de „nawarmte" te benutten. Een kookplaat, die uitgescha keld wordt, geeft nog lange tijd warm- JTEN MORGEN in de leskeuken vliegt om. vooral als de voorlichting nog door tractaties als koffie met koek, een kopje soep en andere heerlijkheden wordt onderbroken. De middag brengt U in de voordrachtszaal door, waar U met allerhande installatie-materiaal kennis maakt. Deugdelijk materiaal vrijwaart U tegen ongelukken, maar maakt ook dat U ongestoord kunt door werken. Niets is vervelender dan man kementen aan leidingen of iets derge lijks, waardoor U halverwege uw werk zaamheden moet afbreken. Goede con tactdozen, contactstoppen, lamphouders en snoeren voorkomen ongelukken. Hoe het wél en hoe het niét moet. wordt U hier verteld en het maakt U spaar zaam, omdat goede spullen nog altijd het langste meegaan. Het is een ernstig praatje dat U aanhoort, maar noodza kelijk. Pas als U kennis hebt genomen van het materiaal dat de K-E-M-A (d.w.z. de N.V. tot Keuring van Elec- trotechnische materialen te Arnhem! goedkeurt, bent U eigenlijk pas waard dat U één van die mooie electrische huishoudelijke toestellen aanschaft, die daar zo verleidelijk in ruime glazen kasten staan uitgestald. Bijna alle werkjes kunnen electrisch gebeuren, hetgeen tevens betekent dat alles zonder veel krachtsinspanning, uitermate vlug en hygiënisch kan wor den gedaan. Ieder van ons kent een aantal toepassingen als: stofzuiger, wa ter-snelkoker. haardroger, broodrooster of de electrisch verwarmde deken, het strijkijzer met schakelaar waardoor de juiste temperatuur kan worden inge steld voor verschillende stoffen. Minder bekend zijn: de kastdroger. het strijkplankje voor dassen en 't toe stelletje om een prachtige vouw in een herenpantalon te persen. Denkt U nu niet dat ik een grapje maak als ik U zeg dat er een koelkast en een kook- komfoor tot één geheel geconstrueerd werd. De nood in de woonruimte dwingt tot zulke ingenieuze uitvin dingen. CR ligt al enige tijd een brief te sprin gen om antwoord in deze rubriek. Ik heb dat springen 'n poosje moeten aan zien, omdat ik wachtte op een gunstig tijdstip om de schrijfster aan het woord te laten. En dit moment lijkt mij nu, bij het begin van een nieuw jaar, met alle goede voornemens blinkend opge poetst, bij uitstek gunstig. Bovendien raakt dit schrijven een punt, dat al generaties lang een oorzaak van veel wrijving is geweest tussen de betreffende partijen: de arbeidsverde ling in het huwelijk. Ik denk daarom, dat vele lezeressen de nieuwsgierige oortjes zullen splitsen bij de opmerkin gen van deze briefschrijfster. En bij de geestige tekening, die zij bijsloot van een vrolijk weghuppelende ezel en een zwaar bepakt ezelinnetje zullen stel lig de ogen gaan glinsteren: zo is het! Zij schrijft: „Ik ben al dertig jaar ge- Meer dan 55.000 Engelse kinderen nemen deel aan een grootscheeps ex periment, dat de doelmatigheid van het nieuwe geneesmiddel tegen tuber culose, B.C.G., zal moeten bepalen. In dien het experiment slaagt, zal het de tuberculose in Groot-Brittannië aan- zi n!ijk beperken en wellicht geheel uitroeien. Het plan is reeds achttien maanden aan de gang en wordt uitge voerd door groepen in dienst van de Medische Onderzoeksraad. Deze kinde ren worden ingespoten met B C.G. en na deze eerste vaccinatie worden zij met tussenpozen onderzocht en ge röntgend. door - trouwd en heb dus wel enige huwelijks ervaring, maar ik haast mij om te zeg gen dat ik mij niet kom beklagen over mijn man: hij is zeer wel voor rede vat baar! Maar toch vind ik dat er ergens iets scheef is in de huwelijksverhoudin gen in het algemeen, vooral in gezin nen, waar terdege gerekend moet wor den (en dat hoeft men heus niet alleen bij de arbeidersklasse te zoeken!) en goede, geschoolde hulp onbetaalbaar en dikwijls ook ongewenst is vanwege on voldoende woonruimte. Daar zijn de huwelijkslasten beslist onevenredig ver deeld en een oplossing zal zeker niet zo gemakkelijk te vinden zijn. Alleen, als de ogen der mannen eens geopend konden worden voor die eeuwige be staande onrechtvaardigheid, dan zou al heel wat gewonnen zijn. Het is in de meeste gevallen geen onwil van de zijde der mannen, daar ben ik zeker van, maar eerder een kwestie van on wetendheid en wanbegrip omtrent het wezen en de positie der vrouw in de samenleving". En dan besluit de schrijfster met Saskia te verzoeken, hierover eens een balletje op te gooien. Daar géét dat balletje al, met genoegen alleen spijt het mij zo dat de vraagster haar stel ling niet met concrete voorbeelden heeft uitgewerkt. Toch geloof ik, gedachtig aan de teke ning van dat ezelpaar, dat ik haar be doelingen wel begrijp, en het lijkt mij uitstekend om nu en dan eens een kolom te wijden aan deze en dergelijke ergernissen van de huisvrouw, die vele huwelijken onnodig en voortijdig ver gallen, doordat het wanbegrip tussen beide partijen voortdurend groeit en nimmer wordt weggenomen. CERSTE ergernis is dan die nooit ein- digende taak van de huisvrouw. Een vrouw die ernst maakt met haar werk. die houdt van schoon, heel en ordelijk is eigenliik nóóit klaar. Een getrouwd man heeft in het algemeen zijn afge paste arbeidstijd, zijn vrije dagen, zijn vacanties. Na zijn dagtaak is hij ook werkelijk kléér, in zijn vrije tijd kan hij zich onbekommerd ontspannen, die is van de eerste tot de laatste minuut van hém. Maar een getrouwde vrouw heeft geen maximaal aantal werkuren, en eigenlijk helemaal geen vrije tiid, om van vacantie maar te zwijgen. Zij weet wel dat het vaak niet anders kén. zij wil ook haar man niet bij het huishou- deliik werk inschakelen dat is vaak haar eer te na maar in tiiden dat zij het extra druk heeft en dus overver moeid en prikkelbaar geworden, kan de aanblik van haar echtvriend, die met pantoffels en huislnsje aan. uitvoerie van ziin krantje zit te genieten, haar uitvallen naar de lippen driiven als: ..Jullie mannen hebben het maar goed uiteezocht. Ik wou dat ik óók eens zo helemaal op mijn gemak kon gaan zit ten". Die wrok om de ongelijke verdeling der lasten barst gewoonlijk los op de ongelegenste momenten. Dat wil zeg gen: als de echtvriend in het zonnigste humeur van de wereld, met zichzelf en het bestaan lang niet ontevreden is, en dus op explosies van verongelijkte na ijver weinig verdacht is. Zo weinig, dat hij prompt het totaal verkeerde ant woord geeft dat werkt als een blik ben zine op een smeulend vuur. Van de vele taferelen die ik u zou kunnen schetsen wil ik als voorbeeld alleen dat maar oproepen, waar man lief een oude en gewaardeerde vriend, die hij in lang niet gezien heeft, tegen het lijf gelopen is en met jongensachtig pleizier mee naar huis heeft gesleept. Zelfs al houdt vrouwlief zich kranig, ondanks het feit dat de jongste kink hoest heeft, de jus niet voldoende blijkt voor het eigen stel en alle winkels ge sloten zijn al schilt zij er een paar aardappels bij en tovert iets hartigs op tafel. Dan nog zal alle sportiviteit in zakken als een mislukte pudding, wan neer zij onder het tochtige raam in een koude keuken een vaat als de Bibele- bonse berg staat af te wassen, en man lief met vriendlief, ter weerszijden van de gloeiende kachel, verrukt oude her inneringen ophaalt tot de ramen ervan rinkelen. En als hij dan nog. bij het deurslui ten. durft op te merken dat het een ge zellige avond was.Ik zou de vrouw willen ontmoeten die dan niet honend uitviel: „Voor jóu wel, ja!" Daar zijn vele en snedige antwoorden op te ge ven, en hr', onhandigste is misschien: „Mens, was dan niét af!" En toch is dat goedbeschouwd het enige juiste. Mkll'Pijiaiipipiii f stelen kan, waaraan geen hulp middelen, zoals zijkammetjes of schuifspeldjes, te pas komen. In tegenstelling met de andere afbeelding is het naar omlaag ge- 4et nog een belangrijk deel van de winter voor de boeg kan het niet anders of menige vrouw, die zichzelf respecteert, kijkt met meer dan gewone belangstelling in de spiegel. Deze trouwe vriend is eerlijk, maar ook onbarmhartig in zijn oordeel. Immers, onherroepe lijk toont hij onze schoonheids- fouten. Zo zal hij U direct vertel len, dat het haar nodig een beurt moet hebben of dat die lange lok ken zich moeten aanpassen bij het nieuwe kapsel. Dit nieuwe kapsel is eigenlijk al weeroud. Reeds deze zomer maakte de korte haardracht grote opgang en in de koude winter maanden handhaafde zij zich. Gaat U echter nu niet direct naar de eerste de beste kapsalon voor een korte coiffure. Neen, kiest met zorg een kapper uit en laat U raden, of het U wel staan zal. Is het haar er eenmaal af, dan is het leed niet te overzien, als het U misstaat. Een vakman zal met critisch oog Uw gelaat onder de loupe nemen en dan advies geven. Handelt dus borsteld en krijgt het gezicht een niet overijldvoller aanzien. Nummer twee Welke kapsels in Parijs de doet jeugdig aan en is strak om- voorkeur hebben, is met enige hoog geschuierd. Nogmaals, men illustraties verduidelijkt. U ziet late zich eerst terdege voorlicli- een kapsel, dat tegen stevig bor- ten nE „DOELENDE" DAMES hebben tijdens het theeuurtje deze week weer heel wat over het uiterlijk schoon kunnen leren. Ria de Korte, eigenares van een bekend schoonheidsinstituut te Amsterdam, hield een aardige causerie met als onderwerp: „Echt vals of vals echt, een symphonie van geur en kleur in make-up, byoux en parfums". De titel stemt wel even tot nadenken: wat draag ik het liefst, echt valse byoux, die het bij mijn sportieve jum per het beste doen, of houd ik ook hier bij vast aan het wèl echte, maar niet- Nu wij dan toch iets aan de metamorphose gaan toegeven, wat zoudt U denken van een nieuwe japon voor de komende dagen? Twee alleraardigste gele- genheids japonnen, waarvan één een gezellige bolero ter comple- tering heeft, mogen L hier op een idee brengen Zwart wollen jersey is het ma teriaal, dat gebruikt werd en verwerkt in een lange rok met mouwlose blouse. Voor de mid dag dus gekleed met bolero; bij een avondfeest kan deze japon even goede diensten bewijzen zonder dit hulpmiddel. Lange handschoenen zijn een vereiste. De onderste tekening toont eveneens een gekleed model met hoge boord, welke desgewenst kan worden omgeslagen. De smalle taille gaat over in een zeer wijde rok, die, evenals het lijfje van zwart kant werd ver vaardigd. De onderjurk na tuurlijk even lang als de japon heeft een hemelsblauwe tint. De mouwen zijn half lang en worden aangesloten door handschoenen in zwarte kleur. Als corsage bracht de ontwer per in de ceintuur een grote zwarte stofroos aan, welke het cachet verhoogt. W/AT zouden we met onze truitjes en blouses moeten doen, als we er geen aardige rokjes bij hadden? Kunt u er nog één gebruiken? Hier is een prettig mo delletje dat zeer geschikt is voor de werkende en ook voor de niet zo slan ke vrouw. Immers, rech te en nauwe rokjes staan heel leuk op de wande ling, maar voor de kan toorstoel, de fiets en een sprintje naar bus of tram zijn ze niet aan te beve len. Hetzelfde geldt voor een niet onberispelijk figuur, dan kleedt een ruimer, enigszins klok kend rokje mooier af. Voor deze modelletjes, die alle drie voorbaan zonder zak. Het aangeknipte zowel van effen als van geruite of ge- patje aan de voorzijbaan geeft u een - belegje van dezelfde stof. Bij het ver binden van de voor- met de voorzijba- nen worden deze patjes met knopen op de voorbaan bevestigd. De midden- achternaad en de zijnaden sluiten en links een splitje met treksluiting ma ken. De bovenrand zet u even ingehou den tussen een drie cm brede taille band van dubbele stof. Het tweede rokje heeft geen patjes, maar zak ken in de deemaden. U ziet het patroon aan de voorbaan. Op dezelfde hoogte tekent u het ook aan de voorzijbaan. Van zelfsprekend kunt u het ook aanzetten in plaats van aanknippen. Bij het sluiten van de deelna- den de zakdelen met el kaar verbinden. Bij num mer drie zijn de patjes aan de voorbaan ge knipt. Desgewenst zoudt u daaronder een zakje kunnen maken, dat dan wat hoger komt dan dat van het tweede rokje. Door aan de zijnaden iets af of aan te knippen kunt u de patronen voor een kleinere of grotere maat maken. streepte stof te maken zijn, heeft u bij stof van 130 breed ca. twee maal de gewenste lengte (naden en zomen meerekenen) nodig. Bij gebruik van een ruit of streep moet u er wel op letten, dat het de-sin aan de naden en vooral aan de middenachternaad mooi aansluit: Voor passende speldje? Dit laatste noemt Ria dan „vals echt". Immers, de mode ls in de laatste jaren zo ingrijpend veran derd waar het garneringen van japon nen betreft, dat het kan niet anders de byoux ook op een heel andere manier de aandacht eisen dan vroeger. CR BESTAAN natuurlijk prachtige. G" echte sieraden, die de mode op de voet volgen, maar wie kan zich permit teren ook hierin met de mode mee te gaan? De laatste jaren verwerkt men echt glas, echt rijnsteen, echt plastic enz. tot mooie, decoratieve sieraden. Wanneer deze sieraden, door goede ar- tisten ontworpen, niet anders wensen te zijn dan wat hun materiaal aangeeft, zijn zij aesthetisch volkomen verant woord en geen enkele vrouw kan be zwaar hebben tegen het dragen van een donkergrijze, parelmoeren ketting, zoals we de mannequin zagen dragen. Het leuke van dit materiaal is, dat het de kleur van de japon aanneemt zodat er telkens andere effecten worden be reikt. Er waren verder kraagjes van houten kralen, halsbandjes van ge kleurd raffia, die het vooral op effen zomerjurken goed zullen doen. Kettin gen van doorschijnend plastic met bij passende oorhangers, die op drie ver schillende lengten konden worden ge dragen, waren werkelijk heel decora tief. Brede banden van rijnsteen en zwart glas werden heel eenvoudig om de hals geklemd, zodat men geen ge zeur meer heeft met sluitingen. Voor deze sluitingen heeft men trouwens nog een prettige oplossing gevonden: d< liers hebben nu een verstelbaar ..«/«..vua nog een prettige oplossing gevonden: de col liers hebben nu een verstelbaar tinkje als sluiting, zodat men de: verschillende lengten kan dragen. 'TERWIJL EEN MANNEQUIN verder demonstreerde, hoe men deze byoux op de meest attractieve wijze kan dra gen. hield Ria de Korte een warm plei dooi voor de verzorging van het uiter lijk. Zij verklapte ons dat een groot deel van haar cliëntele bestond uit werkende vrouwen voor wie een goed verzorgd uiterlijk een economische noodzaak is. Verder is zij een voor standster van een bescheiden make Hierbij worden veel ike-up v V.C1 fouten gemaakt. Verboden is het gebruiken van een zwarte wenkbrauwenstift; men neemt een donkergrijs of bruin stift, maar nooit zwart! Alleen een vette huid water en veer, Mi«li vene nuid kan water en zeep verdragen, een normale en een droge huid worden met clean- ing miks en lotions gereinigd. Zonder deze noodzakelijke reiniging kan geen I san men make-up aanbrengen, daar de poriën verstopt raken met als gevolg zwarte puntjes en puistjes. Het poede ren van het gezicht kan men het. beste ina het aanbrengen van de dagcrème) met een prop watten doen, waarna men het overtollige met een zacht bot stel tje (er zijn speciale borsteltjes voor nog geen gulden in de handel) er weer afborstelt. Een vette lipstick, zei Ria, geeft meer af dan een droge en weet U, dat de Ne derlandse vrouw veel minder belang stelling voor parfums heeft dan buitenlandse zuster»? De grote flemeu worden meestal te duur gevonden en als manlief eens zo'n fles voor »U» vrouwtje meebrengt, denkt ze eigen lijk: zonde zo'n grote fles! Alsof voor baar ooit Iets zonde zou kunnen z(jn! Er zijn echter de schattigste kleine flesjes in de handel voor matige prij zen. De parfums van Nina Ricci b.v, die naast hun betoverende namen zoall „Joie de Coeur" en „Fille d'Eve', te vens heerlijk geuren. Ria kiest voor U het parfum, dat bij Uw type past, zodat wij het Doelenhotel verlieten met een vleugje Fille d'Eve over ons heen. Toen wij thuiskomend verwachtingsvol vroe gen: Vind je mijn parfum niet bijzonder lekker ruiken, dit past bij mijn type!, kregen wij heel nuchter te horen: Ik ruik niets bijzonders, 't is net zoiets els laatst! Adieu „Fille d'Eve", dachten wij! HEN DRINK. HEZER DAG EN is een voor Neder land geheel nieuw visserijproduct op de markt verschenen, te weten „roomharing", zure haring in zuivere room, een half-conserve. De productie van dit nieuwe artikel is ter hand ge* nomen door een zestiental belangheb benden bij de Holland Herring Fishe- ries Association, die zich voor dit doel hebben aaneengesloten. De productie, welke voor gezamenlijke rekening ge schiedt, vindt plaats in een moderne visconservenfabriek te Scheveningen. De roomharing wordt, evenals in Ame rika, waar dit artikel een „best-seller" is, verpakt in glazen potjes, met een inhoud van 180 gram. Vóór de jaar wisseling is de verkoop van de room haring in een aantal steden in Neder land begonnen, te weten: Amsterdam. Haarlem, Den Haag, Rotterdam, Gro ningen en Utrecht; thans is dit product vrijwel overal te verkrijgen. Dit initiatief is het gevolg van proe ven, welke het Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek te Utrecht, in op dracht van de Holland Herring Fishe* 'le,s Association heeft genomen, m« et doel om nieuwe wegen te vinden voor de afzet van het haringproduct op de Amerikaanse markt. De resulta ten van deze proefnemingen waren zo- hanig, dat een zestiental belangheb benden bij de Holland Herring Fishe- ries Association heeft besloten, depro- r.,van de roomharing voor geza menlijke rekening ter hand te nemen, voorlopig voor de binnenlandse markt. Getracht wordt evenwel, voor dit ar tikel ook in andere Europese landen rin?,„auzetgebied te vinden en op den f, "oopt men ook roomharing naar „ei,*m?de Staten te kunnen expor- „Uel>; ^eds is het product ln de groot- steden van België geïntroduceerd. techr>ische problemen moesten worden opgelost, alvorens in Neder- ".c? 716! de Productie van dit nieuw# vJi, i ^on worden begonnen. Niet h'eta hebben de proefnemingen riiinra16®, *dina een jaar ge- wt' u. u Pr°bleem was met name da Ü?P?rkw houdbaarheid van het pro- uct. Men is er evenwel in geslaagd. jP oet te fabriceren, waarvan da j? eid "'echts weinig verschilt die van gewone marinaden.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 8