ER KLINKT EEN KREET OM HULP Gisteravond had Nationaal Rampenfonds reeds drie millioen gulden ontvangen r De wereldreis van Jimmy Brown- Berger tram rijdt nog een week Sedertdien is het bedrag reeds beduidend overschreden VERVOLG STADSNIEUWS BEROEP OP DE LANDBOUW De verantwoording van door ons ontvangen gelden Geeft, Geefi snel. Geefi mild Afblijven Eerste-steenlegging van Rode Kruis-gebouw Symbool van wederopbouw Maartje Kliffen zingt in „Elias" sopraan-partij IN HET KORT Prov. Staten schenken f 150 000 Anna Paulowna KNVB gelast programma voor Zondag at Wedstrijd Helder-VUC be gint nu om halt drie Burgemeester reikte weer onderscheidingen uit Soiree Verenigde Helderse Zangers en Meisjeskoor Julianadorp Tuinbouwstraat draagt zestig gulden bij DE NOOD IS ZO ONTSTELLEND GROOT NATIONAAL RAMPENFONDS Gironummer 9575 t Den Haag Onze dagbladen ontvingen van: LAAT EEN KLEIN VOLK GROOT ZIJN waarin een klein volk groot kan zijn\ de lekkerste half om half sli ag Callantsoog PURMERENDER MARKT Financiële hulp uit het binnenen buitenland brood-banketbakker 4 FEBRUARI 195S Gistermiddag om drie uur heeft hur- gemeester mr G. I). Rehorst on hef bouwterrein aan de Bankastraat de eer ste steen gelegd van het in aanbouw iUde hoofdkwartier van het Rode Kruis hier ter stede. De burgemeester vestigde vooraf de aandacht op de bijzondere betekenis van dit gebouw, waarin ook het ram pendepot zal worden ondergebracht Juist in deze dagen is duidelijk tot'ni ting gekomen dat dergelijke depots van zeer grote betekenis kunnen zijn In het leggen van de eerste steen zag de heer Rehorst een symbool van het herstel na de teistering door een na tionale ramp. Hij bood als persoonlijke bijdrage een enveloppe met inhoud aan De voorzitter van het Rode Kruis' afdeling Den Helder, de heer F N Winter, sprak een hartelijk dankwoord en overhandigde de burgemeesttr in plaats van traditionele zilveren troffel een ..verkleinde uitgave" daarvan in de vorm van een zilveren theelepeltje Dora van Doorn—Lindeman, die de sopraan-partij zou zingen in Mendels- sohn's oratorium „Elias", morgen avond door Toonkunst in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat uit te voeren is daartoe op het laatste moment ver hinderd door ziekte. Het bestuur van het Toonkunstkoor is er gisteren in geslaagd, voor haar een waardige plaatsvervangster te vinden in Maartje Kliffen, die in onze stad reeds eerder met groot succes is opgetreden. De wekelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor So ciaal Werk wordt vanmiddag van twee tot vier uur in de Molenstraat gehou den. Het spreekuur is vanavond van half acht tot half negen ten huize van de secretaresse, Piet Heinstraat 1. De Algemene Bromfietsclub Den Helder organiseert op Dinsdag 3 Maart in het HDC-lokaal aan de Hoogstraat in samenwerking met „Castrol" een filmavond. Ook bij dc Nutsspaarbank kunnen giften voor het Nationaal Rampen fonds worden gestort. Voor elke stor ting wordt een schriftelijk bewijs af gegeven, dat men als bewijsstuk kan gebruiken bij het in aanmerking ko men voor belastingfaciliteiten. In de Marine-cantine treedt van avond om half acht het gezelschap van Willy Rex op. De adspiranten van de afdeling gymnastiek van WGW geven vanavond om half acht in Casino hun lustrum- uitvoering. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt hedenavond van zeven tot acht uur gehouden aan bet adres Timorlaan 37, telefoon 2129. Op de akkerbouwers en veehouders In de provincie Noord-Holland is gister namens de georganiseerde landbouw een beroep gedaan ruwvoeder en in het bijzonder hooi beschikbaar te stellen voor het vee in de geteisterde gebieden. De georganiseerde landbouw heeft bi) deze actie de beschikking over het apparaat van de Provinciale Voedsel- commissaris in onze provincie. Gevraagd wordt een ruime gift voe der voor het geëvacueerde vee. Als richtlijn is aangegeven een hoeveelheid van tenminste vijftig kilo hooi per ha of 200 kilo stro of 250 kilo bieten of 200 kg aardappelen. Alle akkerbouwers zijn verzocht de gister verzonden kaar ten zo snel mogelijk aan de plaatselijke bureauhouders terug te zenden opdat een overzicht kan worden verkregen van hetgeen er beschikbaar is. Ook hier geldt, dat snelle hulp dubbele hulp is. De minister van Verkeer en Water staat heeft ingestemd met de staking van de tramdienst AlkmaarBergen— Bergen aan Zee, met dien verstande, dat de reizigersdienst gedurende d« badseizoenen 1953, 1954 en 1955 nog zal moeten worden gehandhaafd. De sta king van de reizigersdienst zal ingaan op 15 Februari 1953. Zaterdag 14 Fe bruari rijden de trams dus voor het laatst en van 15 Februari af wordt het vervoer van reizigers overgenomen door de autobusdienst van de NV NHADO. De staking van de goederendienst ge schiedt ingaande 1 Maart 1953. Het is nog niet bekend, wanneer de tram dit seizoen weer gaat rijden. (Van onze correspondent) Op voorstel van Gedeputeerde Staten hebben de Provinciale Staten van Noord-Holland in de gistermorgen te Haarlem gehouden vergadering beslo ten een bedrag van f 150.000 U^schen ken aan het Nationaal Rampenfonds. Over drie weken zullen de blaten overwegen of dit bedrag voldoende is. De hoofdingenieur van de provinci- ale Waterstaat in Noord-Holland ver klaarde in een rapport, dat de water stand in IJmuiden en Den Helder y dens de rampnacht van Zaterdag P Zondag 1.5 meter hoger is gefeest dan ooit in de geschiedenis is voorgekome OOK kledinginzameling. In aansluiting op ons deri<;b1t„jn^he- de geldinzameling op Woensdag den) delen wij mede, dat Donde S middag a.s. door de Stichting 1945 en de E.H.B.O. ook een lmg van kleding, dekking en schoeisel zal plaats vinden. in? Hl. vernemen zal de KNVB er briiar^erSa?n' het VOOT z°ndag 8 Fe- vastgestelde competitieprogram- rvoetha te latC" vervallen, "tendnde heid ,Anet,en,^nsen in de plegen- strijde., te 1 vrindschappelijke wed- 7,w. ontmoeting Helder—VUC. die bian ™m°rgeii °m elf uur aan de sP°rt" a® f worden gespeeld, zal nu dus ZnaU 0m drle kunnen beginnen. van do vi,eet.komt de opbrengst slach?nffonWedstriid ten goede aan de slachtoffers van de watersrtood. heeft b"rgemeester, mr G. D. Rehorst, uitgereikt: Volgende onderscheidingen Ereteken voor Orde en Vrede i= 1 tf "T-en K. Jongh Visscher, de n,;u 'J^raat 55; J. Kloosterman, Rijksweg 87; J. F. van Kruijssen, Bui enhaven 5; J. F. Laan, Duinroosstraat L- visser, Vijzelstraat 119; F. A. Wijssenborn. Sluisdijkstraat 23- P. v. d Velde, Timorlaan 13. Het Ereteken voor Orde en Vrede met de gesp 1947 aan de heer D. van Ginkel, Spoorstraat 18. Het Ereteken voor Orde en Vrede met de gesp 1949 aan de heren P. L Bak, Duinroosstraat 191; W. Boks, le Vroonstraat 56; J. C. Faas, J. v. d. Veer- straat 21; P. J. van Kempen, Midden- vliet 12; A. Nuijens, Kortevliet 32; M. Talens, Olivier van Noortstraat 7. Het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen 1946-1947 aan de heren B. L. Brijer, de Rüijterstraat 40; A. J. Melief, Molengracht 6; J. G. H. Koot- ker, Krugerstraat 23. Het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen 1947-1948 aan de heer D. Dijkshoorn, Gasstraat 47. Het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen 1947-1948 aan de heren A. Molenaar, Bothastraat 46; J. van de Ree, Californiestraat 14. Het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen 1948-1949 aan de heer P. J. C. van Leuvensteijn, Spuistraat 18. Het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen 1946-1947-1948 aan de heren H. M. Hartman, Lijsterstraat 17; H. Meijers, Dahliastraat 18; P. Pool, Kuiperstraat 38; G. Roorda, Gasstraat 35; H. de Rooij, Bloemstraat 17; I. Sik kink, Coenraad Botstraat 21; G. Ver hoef, Achterbinnenhaven 68; H. de Vries, 2e Vroonstraat 93; C. H. Visser, Buitenhaven 42. Het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen 1947-1948-1949 aan de heren J. Slort, Bremstraat 127; M. van Trierum. Gladiolenstraat 2. Het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen 1946-1947-1948-1949 aan de heer M. Neels, Goversstraat 14. Vermoedelijk in verband met het hijsen van de stormbal was de opkomst Zaterdagavond in Casino niet zo groot, alwaar de Verenigde Helderse zangers in combinatie met het Helders Meisjes koor een soirée gaven. Niettemin was het er gezellig. Het mannenkoor zong onder andere „My old Kentucky Home" en „Ave Verum". Ter afwisseling trad de conferencier H. Bouman uit Haarlem voor het voet licht. die op beschaafde wijze een praatje en een liedje bracht, aan de vleugel begeleid door Wim Linselink. Deze pianist gaf nog een ballade ten beste. Hoewel de melodie niet in het gehoor lag, getuigde dit nummer toch wel van zijn begaafdheid. De meisjes zongen enkele vlotte liedjes. Het zang spelletje ,.De sneeuwpop" was erg grappig. Geen wonder dat de pop weg smolt. omgeven als hij was door zulke lieftallige joffers. De heer Bouman is blijkbaar van alle markten thuis. Hij goochelde oo handige wijze, terwijl het hem ook lukte de „telepaath" te spelen. Het glansnummer van de avond was het zingen van „Rosen aus dem Süden" door de gezamenlijke koren onder di rectie van hun enei^ieke dirigent, de heer Geert de Boer. Mede door de me lodie. blijft deze wals haar bekoring behouden. De buurtvereniging „Tuinbouwstraat" heeft haar jaarvergadering gehouden, en daarop bleek, dat er een batig sal do van ruim zestig gulden was. Dit ge hele bedrag zal worden afgedragen aan het Nationaal Rampenfonds. HONDERDDUIZENDEN op de overstroomde Zeeuwse- en Zuid hollandse eilanden en in het geteisterde West-Brabant treuren over de wrede dood, welke familieleden, vrienden en bekenden in het woedende water vonden. Tegenover dit verlies staan wij machteloos. Wij kunnen hun slechts de kracht toewensen het onpeilbare leed te dragen. Wat wij echter wel kunnen lenigen is de materiële nood. Honderd duizenden verloren in één rampzalige nacht kleding, dekking, woning, huisraad en vee. Zij allen kijken U aan. In hun blik ligt de kreet om hulp verscholen. Zult U deze mensen recht in de ogen kunnen zien? Zult gij uw broeders hoeder zijn? OPNIEUW KLEPT DE NOODKLOK over de lage landen. Ditmaal is het de roepstem van het HET WEKT ONS op tot hulp. Snelle hulp voor hen, die alles ver loren wat hun dierbaar was. Laat de getroffenen bemerken, dat Neder land in het uur van de hoogste nood één is. TENEINDE de arbeid van het Nationaal Rampenfonds te ontlasten, hebben wij onze administratie in dienst gesteld van deze hulpverlening. Bezorgt daarom Uw bijdrage aan het kantoor van één van onderstaande dagbladen onzer N.V., of stort het bedrag op de achter de naam vermelde girorekening. Dagelijks zullen wij in dit blad dan verantwoording van de ontvangen gelden publiceren. Dagelijks ook wordt het totaal van het ont vangen bedrag aan het Nationaal Rampenfonds overgemaakt. HELDERSE COURANT: Koningstraat 62—64, Den Helder. Giro 449041 SCHAGER COURANT: Loet 9, Schagen. Giro 66189 NW. ENKHUIZER COURANT: Westerstraat 91, Enkhuizen. Giro 539495 DAGBLAD VOOR WEST-FRIESLAND: KI. Noord 9, Hoorn. Giro 531193 ALKMAARSE COURANT: Voordam 11, Alkmaar. Giro 187294 DAGBLAD KENNEMERLAND: Breestraat 77, Beverwijk. Giro 449380 DE ZAANLANDER: Stationsstraat 7173, Koog aan de Zaan; Gedempte Gracht 4, Zaandam. Giro 449546 DE EERSTE BIJDRAGEN zijn ontvangen. Hieronder vindt U onze verantwoording van de gelden, die op het moment waarop U dit leest reeds kunnen worden aangewend om de slachtoffers van de W aters- nood 1953 te helpen. Onderstaande burgers mogen de zekerheid hebben, dat de naamlozen aan de Zeeuwse stromen, op de Zuidhollandse eilan den en in West-Brabant hen innig dankbaar zijn. Gezamenlijk Personeel Fa. Holsmuller, Alkmaar, f 100.Supp. Ver. Alc. Victrix, Alkmaar, f 100.Pers. Dagblad voor N.-Holland N.V., Alkmaar, f 71.28; J. d. V., Alkmaar, f 100.O., Alkmaar, f 5.mevr. T. S. S.. Alkmaar, f 10.C. d. L., Alkmaar, f 50.H„ Alkmaar, f 2.50; mevr. W. d. W.R., Alk maar, f 10.v.d. M„ Alkmaar, f 2.50; Bob Visser, Alkmaar, f 25.W.F.B., Alkmaar, f 25.J. H. D., Alkmaar, f 10.Personeel fa. K., Alkmaar, f 110.—; G. de B„ Alkmaar, f 25.—; C. M., Alkmaar, f 10.—; C. B. T., Alk maar, f 5.Stichting Vrije Hoornse Courant, f 250.L. C., Velsen-Nrd, f 25.—; G. Z.. Beverwijk, f 10.—; mevr. T. T.A., Beverwijk, f 20.—; J. E„ Heemskerk, f 5.A. M., Beverwijk, f 10.W. R., Beverwijk, f 1000. Openb. Kleuterschool, Schagen, f21.50; J. B., Nw. Niedorp, f 8.95; Bezorgers Zaanlander, f 62.12; P. R„ f 10.—; Bakkerij fa. Wed. M. de Vr., f 100.—; Inw. Zaandijk, f 4. NOG is het door het Nationaal Rampenfonds ontvangen bedrag bij lange na niet toereikend. De nood is ontstellend groot. Gij, die weet, dat Uw kinderen veilig in hun bedjes liggen, gij, die gezellig rond de warme haard bent geschaard, gij, die een beschuttend dak boven het hoofd hebt, gij, die alles bezit, wat zij in het rampengebied missen, begrijpt dat Uw bijdrage; nimmer te groot en nooit te klein kan zijn. Laten wij met elkander het koninklijke woord waar maken, dat luidt: 85 cl. J V (Advertentie. Ing. Med Het is gebleken, dat onverantwoorde lijke elementen Zondag nabij Grote Keeten weggespoeld materiaal (werk spoor, bielsen en afrastering als jutters- buit beschouwen. Tegen deze mensen zal de politie optreden. Op deze jut- terij, thans te beschouwen als diefstal in tijd van watersnood, staat een ma ximum straf van zes jaar. Afblijven is dus geraden. Bovendien vestigt de bur gemeester van Callantsoog de aandacht op het verbod thans de z.g. Noorddui nen te betreden. Overtreders zullen worden gestraft. PURMEREND, 3 Februari 1953. Aangevoerd 250 runderen, waaronder 185 vette koeien van f 2.15 tot f 2.19 per kg, vrij vlug; 40 melk- en kalf- koeien van f 675.— tot f 1100.—, stil; 25 geide koeien van f 540tot f 700. kalm; 5 vette kalveren van f 160.tot f 325.—, kalm; 635 nuchtere kalveren voor de slacht van f 32.tot f 80.—, goed; 450 vette schapen van f 75.tot f 135.kalm; overhouders van f 65. tot f 100.kalm: 285 vette varkens van f 1-76 tot f 1.80 per kg. kalqi: zou ters van f 1.78 tot f 1.84 per kg. vlug; vette zeugen van f 1.52 tot f 1.60, stug; 497 biggen van f 42.— tot f 75.—, stug; 33 paarden van f 650.tot f 950. stug- Totaal 2172 dieren. GISTERAVOND had het Nationaal Rampenfonds ten behoeve van de slacht offers van de watersnood reeds in totaal een bedrag van rond drie millioen gulden ontvangen. In de kantoren van het fonds worden de telegrafische schriftelijk en telefonisch ontvangen toezeggingen nauwkeurig geadminis treerd. Zij heliepen gisteravond omstreeks negen uur f 2.62529044. Daarnaast was in contanten, cheques en postwissels een bedrag van f 305.157,14 ontvan gen, dat in de eerder bedoelde toezeggingen niet kon zijn begrepen. Het be drag van drie millioen neemt met de minuut toe. J^E VOORZITTER van de Nederlandse redersvereniging deelt ons mede, dat de rederijen die de grote vaart beoefe nen, gezamenlijk een bedrag van 1 mill. gulden beschikbaar zullen stellen aan het Nationaal Rampenfonds. Hierbij blijft het evenwel niet. De financiële hulp, welke geboden wordt, toont dat ons volk zijn offervaardigheid met de daad wil bewijzen. Om een greep te doen: de bezoekers van de Rotterdam se beurs brachten f 101840 bijeen, de Nederlandse Zachtboutbond f 60 000, de Arnhemse bedrijven, instellingen en organisaties met de gift van de gemeen te Arnhem mee f 200.000, het personeel van de Nederlandse Spoorwegen door opoffering van een dag verlof f 300 000. De directie van de N. S. voegde daarbij eenzelfde bedrag. De bloembollenbedrij- ven in Sassenheim f 53.000 en de Prov. Staten van Noord-Holland f 15.000.. vijf ton bijeen gebracht. De Vereniging ter behartiging van de belangen des Boekhandels zal op korte termijn een uitgave het licht doen zien, gewijd aan de overstromingsramp. De uitgave zal in foto's een sober relaas geven van de ernstige gevolgen dezer catastrophe. Uitgevers zullen dit boek werk belangeloos verzorgen, de boek handel zal het belangeloos verkopen en verwacht wordt, dat ook de papier handel en de drukkers hun diensten zul len verlenen. Op deze wijze zal het de 20. Je kon van Constant le Marin zeggen dat hij kapitein was van slechts een onaanzienlijk stoombootje, maar handig was hij wel. Met behulp van een kraan, die op de kade stond, had hij de jeep van Jimmy en Piet in een oogwenk op het dek laten zakken van zijn scheepje, waar hij de auto eisen handig met zware touwen vastsjorde Jimmy en Piet wilden hierbij de be hulpzame hand reiken, maar schipper Constant zei kortaf, dat hij dat wel alleen kon. „Ik ben namelijk niet van plan het dihg na te duiken als 't los slaat", zei hij „en daar zou ik met ze ker van zijn als ik jullie je gang liet gaan". Dat was taal, die Jimmy wel aanstond. Hij had al gauw in de gaten dat de schipper een flinke kerel was en hij prees zich zelf gelukkig dat hij met deze man in zee was gegaan. De overtocht en het aan land brengen in ae haven van Tunis van de Witte En gel had zelfs zó'n gunstig verloop, dat het Jimmy, hoe vreemd dat ook klin ken moge een beetje verontrustte. De reis was naar zijn mening wat al te voorspoedig begonnen. Jimmy was het niet gewend dat alles „o van een leien dakje ging. Piet Potlood en Jimmy keken in Tunis niet al te lang rond om de eenvoudige reden, dat zij zich daartoe de tijd niet gunden, maar Jim my vergat toch niet een goede kaart van de Sahara-woestijn te kopen en op een klein terrasje begon hij samen met Piet deze kaart nauwkeurig te bestuderen. Zij waren hier druk mee bezig toen een lange koffiekleurige man, die ten lang wit kleed droeg en een soort tulband op het hoofd had, aan het tafeltje naast het hunne ging zitten. vereniging mogelijk zijn de gehele op brengst van de uitgaven aan het Natio naal Rampenfonds af te dragen. Het Christelijk Nationaal Vakverbond schonk f 80.000, de gevangenen en poli tieke delinquenten in de strafgevange nis te Leeuwarden willen spontaan van hun karig loon bijdragen aan het fonds. Het hoofdbestuur van de PTT heeft medegedeeld, dat zo snel mogelijk alle uitgaande post gestempeld zal worden met het gironummer 9575. De Alg. Diaconale Raad der Ned. Hervormde Kerk heeft de provinciale commissies verzocht zo mogelijk gelden beschikbaar te stellen uit de diaconale middelen en deze gelden rechtstreeks te doen toekomen aan het Nationaal Rampenfonds. In alle Rooms-Katholieke en in alle Gereformeerde kerken zal Zondag een collecte worden gehouden voor de noodgebieden. En zo houdt de stroom aan. De Nederlanden van 1845" heeft 100.000 gulden geschonken. Een inzameling onder het personeel zal meer dan f 10.000 opbrengen. De eerste gemeenten hebben de opbrengst van de straat- en lijstencollecten aan het Natio naal Rampenfonds overgemaakt en nog zeer vele plaatsen zullen volgen. Uit het buitenland TN DE NOOD leert men zijn vrienden kennen. eHt is een oud Nederlands spreekwoord, dat echter niets aan ac tualiteit heeft ingeboet. Dat het buiten land met innig medeleven over de om vang van de ramp en bewondering voor de vastberadenheid waarmede het klei ne Nederland de ramp te boven tracht te komen het gebeuren gadeslaat, bewij zen de berichten van deelneming en de •troostbrengende telegrammen, welke uit alle hoeken der aarde worden ont vangen. Daarnaast zendt het buitenland ook financiële hulp. De Zwitserse hulpactie voor Neder land bracht in vier uren 450.000 fran ken op. Dr Richard McEvoy, predikant van de kerk van St. Mark in „The Bouwerie" (New York) stelde Prins Bernhard bij zijn vertrek een cheque van 375 dollar ter hand. Z. H. de Paus heeft een bedrag van f 30.000 geschon ken aan het Nationaal Rampenfonds. De Zweedse staalfabriek Sandvikens Jern- verks te Sandviken schonk 50.000 Zweedse Kronen, de Zweedse koning en koningin en prinses Sibylla maakten 3500 Kronen over, de Church World Service draagt 6000 dollar bij, waarvan 4000 dollar voor de herbouw van ker ken en 2000 dollar voor het Rampen fonds. Een Zweedse kogellagerfabriek maakte 10.000 Kronen over. Een Amerikaan, die gisteren met het KLM-vliegtuig uit New York aankwam, overhandigde, zo gauw hij uit het toe stel gestapt was, aan de eerste de beste KLM-employé die binnen zijn gezichts veld kwam, een cheque voor een aan zienlijk bedrag bestemd voor hulp aan de slachtoffers van de ramp. De Evangelische kerk in het Rijnland schonk 10.000 Mark. De bemanningen van twee Amerikaanse torpedojagers in de haven van Amsterdam collecteerden 1200 dollar (4560 gulden) bijeen. In de West QOK in de overzeese rijksdelen laat men zich niet onbetuigd. De vereni ging van tandartsen in Suriname maak te 2000 gulden (Sur. courant) over. Het toneelgezelschap „Thalia" verhoogde de toegangsprijzen als bijdrage in de hulp verlening. De militairen zullen een dag soldij offeren. Een jeugdorganisatie bood aan te collecteren. De actie onder het personeel van de olie-ge meenschap op Curagao bracht de eerste dag reeds f 137.200 op, dit is meer dan een kwart milioen guldens in Ned. cou rant. De N.V. Pletterij Nederhorst schonk f 25.000 en een der directeuren persoonlijk f 10.000, de Vrijmetselaars loge op Curagao f 500, verpleegsters van een ziekenhuis f 1000. Vanlaag en mor gen is er een speldjesverkoop en Zater dag een colecte. Men streeft op Curagao naar een millioen (Antillense courant). Na de tweede dag had de bevolking van de Nederlandse Antillen in totaal reeds vier ton bijeen gebracht. De Nederlanders in Indonesië maken zich eveneens op gelden in te zamelen. Bij twee dagbladen in Soerabaja kun nen reeds geiden worden gestort. Een Nederlander in Italië, de heer Slinge- iand uit Milaan, schonk 10 millioen lire, betgeen een tegenwaarde heeft van 62000 gulden. Hulpacties JYE lijst van Canadese plaatsen waar u hulpacties worden georganiseerd groeit snel. Het Oostenrijkse volk dat zich de snelle hulp herinnert, die het Nederlandse volk na de eerste wereld oorlog gegeven heeft, geeft gehoor aan een door kanselier Figl getekende op roep, bij te dragen in een hulpfonds voor Nederland. Uit Vaticaanstad wordt gemeld, dat een Pauselijk hulpcomité reeds begonnen is met het mobiliseren van zijn internationale organisaties voor hulpverlening aan de bewoners van de geteisterde gebieden. In de Zuidafri- kaanse Volksraad heeft de oppositie leider Strauss de regring verzocht een bijdrage te zenden. Het Zwitserse Rode Kruis is een inzameling begonnen ten behoeve van ae slachtoffers. GEVRAAGD NETTE BROODFABRIEK „VOLHARDING". In verband met de NATIONALE RAMP welke ons land heeft getroffen, wordt van een OFFICIëLE OPENING van ons NIEUWE KANTOORGEBOUW Koningstraat 49, Hlppolytushoef op ZATERDAG 7 FEBRUARI AFGEZIEN. Het kantoor Is vanaf bovengenoemde datum telefonisch bereikbaar onder no. K 2279-459 ROTTERDAMSCHE BANK N.V.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 7