Bordtekening in de Vakschool het begin van veelbelovende actie ESKA „Elias", vol grimmige actualiteit, gevoerd door Toonkunst uit- COUPONS Julianadorpers droegen aan geldinzameling f4000.- bij r De wereldreis van Jimmy Brown DE JEUGD KAN AAN DE SLAG! Briefkaart-reproducties voor een kwartje ten bate van rampenfonds Dc. JEUGD kan aan de slag! Wat kunnen wij doen voor het Nationaal Ram penfonds? Deze vraag hebben ontélbare jonge mensen zich de laatste dagen gesteld, maar een bevredigend antwoord werd niet verkregen. Een handje meehelpen hier en een vrachtje meetillen daar, dat was het aandeel van de jeugd. Echter niets eigens. Niets, waarvoor onze jonge mensen zich helemaal zelf konden inspannen. Géén zelfstandige, afgeronde taak, waarop zij hun jeugdig enthousiasme konden botvieren. Weliswaar bereikten ons verscheidene suggesties, maar geen daarvan kon ons voldoen. Inderdaad is het mogelijk, de schooljeugd iedere week een bedragje mee naar school te laten nemen, en ook zou men de jeugd op pad kunnen laten gaan om vodden op te halen, maar daartegen rijzen verschillende bezwaren. Het eerste voorstel zou de jeugd on voldoende activiteit garanderen, het tweede zou mede neerkomen op een extra (en onvrijwillig) offer van bepaalde neringdoenden. Maar nauwelijks hadden wij een kort telefoongesprek gevoerd met de heer C. F. van Neerijnen, of we begrepen dat hier grote mogelijkheden lagen. Goed nieuws van Helderse kotters Voorstellingen in Tivoli: ruim f1100.- Ook Vandersteng in actie Bewogen zang van koor en solisten Lammergier \.'m' per meter Spoorstraat 103 In de Boekenweek komt A. den Doolaard Geslaagd optreden van WGW-gymnasten HBC 1 en VBC 1 zijn nog steeds ongeslagen Leraar Van Neerijnen kreeg lumineus idee Vele bijeenkomsten worden afgelast TREFFENDE SYMBOLIEK IN NIEUWE „Dorus Rijkers" zit op strekdam bij Zierikzee Compositie met diep religieuze achtergrond TUSSEN HAAKS EN KUITJE Profiteurs op het strand PREDIKBEURTEN Alleen vandaag en Zaterdag alle geëtaleerde (Advertentie, lng. Mea.» Ook dit jaar zal de viering van de Boekenweek niet onopgemerkt in onze stad voorbijgaan. De vijf samenwer kende boekhandelaren hebben kans gezien, de bekende schrijver A. den Doolaard te bewegen in het kader van deze week een avond te verzorgen. Op Donderdagavond 5 Maart zal men hem in Formosa kunnen beluisteren. De traditionele reciteerwedstrijden voor scholieren worden dit jaar op Vrijdag 6 Maart gehouden, eveneens in Formosa. De beste prestaties worden weer met boekenbonnen beloond. Ge durende de gehele week kan men deelnemen aan een étalage-puzzlewed- strijd, ook uitgaande van „De vijf sa menwerkende boekhandelaren". De afdeling gymnastiek van de RK. Sportcentrale heeft met een tweetal geslaagde uitvoeringen in „Casino" op gepaste wijze het eerste lustrum ge vierd. Eergisteren toonden de kleuters en de jongste meisjes en jongens hun kunnen, en gisteravond demonstreerden de oudere leden wat zij waard waren. Reide avonden werden geopend door de heer H. J. A. Lücker, die een gebed opdroeg aan dc slachtoffers van de wa tersnood. Uiteraard kwam na afloop het gezellig samenzijn te vervallen. Het begin was gisteravond niet zo best. De E-meisjes gaven een zeer lang zame vrije oefening, die van hen op pittige muziek werd verlangd. Wij stel len ons voor, dat zelfs volwassen da mes aan een dergelijke opgave een zware kluif zouden hebben. Een heel goed nummer werd verzorgd door de dames op de evenwichtsbalk en spec taculair was hun springnummer. Aan trekkelijk was voorts de zogenaamde grondgymnastiek van de jongens. Ons ontbreekt momenteel de plaats ruimte dieper op deze uitvoering in te gaan. In het algemeen zij vastgesteld, dat WGW een gezonde vereniging is met een uitstekende dameskern (waar blijven de heren?), die een goede toe komst tegemoet gaat. In de pauze sprak de voorzitter de heer Limonard toe, die vandaag vijf en twintig jaar werkzaam is bij Vroom en Dreesmann. Hartelijke woorden van dank werden vervolgens gericht tot mevrouw Bakker, die de heer Lücker assisteert met de kleintjes, en de direc teur, de heer Smit. Eén en ander ging gepaard mt de aanbieding van bloemen en sigaretten. Wij persoonlijk hebben grote bewondering gehad voor de wijze, waarop de heer Smit zijn gymnasten (groot en klein) laat werken. Hij liet hen geheel alleen de oefeningen uit voeren en verleende slechts assistentie, wanneer dit beslist noodzakelijk was. En deze methode verdient navolging, want die kweekt zelfvertrouwen. Nog een enkele opmerking tot be sluit. Wij hopen een volgende maal verschoond te blijven van de afgrijse lijke grarnofoonbegeleiding bij de rhythmische onderdelen. Voor de plaatselijke bridgecompetitie zijn nog gespeeld: VBC I-HBC 2 387— 333 en HBC 2-Royal 362—358. De stand luidt nu: HBC I 4 4.-8 VBC 1 4 4 - - 8 VBC 2 4 3-16 HBC 2 5 2 - 3 4 Royal 3 1-22 BKBC 3 1-22 HBC 3 3 1-30 BCOO 4 - - 4 0 De tien best geplaatste paren zijn: Bakker-Doms (HBC I) 75.Hr. en mevr. Biersteker (VBC I) 74.3; Visser- Bakker (HBC I) 73.5; Kemper-De Vries (HBC 1) 73,5 Kemper-De (Royal) 70,—; Dukers-Kerkhoff (HBC I) 68,8; hr. en mevr. Quant VBC I) 68,6; Dekkers-Zoon (HBC I) 68,5; De Snayer-Winter (VBC 2) 67,3; hr en mevr. Van de Rol (Royal) 66,8. Het programma voor de komende weken luidt: Woensdag 11 Februari HBC 3-RKBC; Woensdag 18 Febr. BCOO-Royal; Maan dag 23 Febr. HBC I-VBC 2; Woensdag 25 Febr. RKBC-VBC L TIJDENS een tekenles op de Vak school heeft de heer Van Neerijnen a 1'improviste dus zonder een bepaald plan en zonder voorbereiding een krijt tekening op het bord gemaakt, waarin hij de nationale ramp 'symboliseert. Het was hem niet begonnen om een zuiver individuele kunstuiting, maar de teken leraar greep het gegeven aan om de leerlingen duidelijk te maken hoe men zijn gevoelens in een tekening tot uiting kan brengen. Deze bordtekening was in de eerste plaats leermiddel, maar de reactie was zodanig, dat de heer Van Neerijnen op de gedachte kwam, door middel van deze tekening de jeugd te activeren. Hij stelde zich met ons in verbin ding, juist op het moment dat de he ren mr. J. Mulder en H. A. Boon van het comité „Hulpactie Watersnood Nieuwediep" een bespreking hadden met de heer Luyendijk van Drukkerij De Boer. Een kwartier later had het enthousiasme van de heer Van Neerij nen zoveel weerklank gevonden, dat een grootscheepse actie kon worden on dernomen. DUIZENDEN KAARTEN ZONDER veel vijven en zessen kwam weldra vast te staan, dat de heer Ben Kool bereid was van de tekening een foto te maken, die kon worden gecli cheerd. Drukkerij De Boer nam op zich, een onbeperkt aantal afdrukken te ma ken op fraai kunstdruk-carton, van het formaat 11 bij 16 centimeter. Inmiddels had de heer Van Neerijnen zich reeds overtuigd van het éian, waarmee de schooljeugd zich op de handel in deze kaarten wilde werpen. Gistermorgen kon het aantal, dat door bemiddeling van het onderwijzend personeel bij de schoolkinderen zou worden geplaatst, op minstens tien dui zend worden geschat. Maar de belang stelling roeide als een sneeuwbal. De leerlingen van het Nijverheidsonder wijs en van de Vakschool wilden zich evenmin onbetuigd laten, terwijl ook uit de plaatsen in de omgeving een ver heugende interesse aan de dag trad. LANDELIJKE ACTIE TOEN de zaken zich zover hadden ontwikkeld, stelde de heer Van Nee- rijen zich nader in verbinding met de burgemeester, mr G. D. Rehorst, die reeds door de heer Mulder op de hoog te was gebracht. De burgemeester, eveneens vol enthousiasme voor het plan en de mogelijkheden, die het bood, zegde alle medewerking toe. Met de steun van het gemeentebestuur en de organisaties van onderwijzend perso neel en leraren zal nu worden getracht de actie een landelijk karakter te ge ven. Wij hopen hierover zo spoedig mo gelijk nadere mededelingen te doen. Inmiddels is Drukkerij De Boer aan het afwerken van deze zeer bijzondere order begonnen, Aanvankelijk wildé men trachten, reeds morgenochtend om twaalf uur een oplage van tien duizend stuks gereed te hebben, maar een der gelijk drukwerkje mag geen massapro duct worden. De kaarten moeten op maat worden gesneden na het afdruk ken. Dat mag niet te snel gebeuren, an ders gaat de inkt smetten Daarom zul len de vele honderden jongens en meis jes, die nu al popelen van ongeduld, om met de kaarten op pad te gaan, nog tot Maandagmorgen moeten wachten. De kaarten, waarvan een verkleine reproductie in grof-raster bij dit arti keltje is afgedrukt, zullen worden ver kocht voor een kwartje per stuk. De totale opbrengst komt ten goede aan het Nationaal Rampenfonds. Zes schepen werken samen Indien wij de radio-gesprekken, over de visscrijband gevoerd, goed hebben begrepen, dan is de „Verwachting" HD 37 met schipper Bais aan boord het leidende schip van een uit zes Helderse kotters bestaande konvooi, dat in bet geteisterde gebied opereert. Van dit kleine, maar actieve smaldeel maken verder deel uit de HD 7, 24, 26, 67 en 74. Woensdag hebben zijn circa 250 evacué's overgebracht van Bruinis- se naar Rotterdam. Gistermiddag waren deze zes Helderse vissersschepen op weg van Rotterdam naar Oude Tonge, het zwaar getroffen plaatsje aan de Zuidkant van Overflakkee. Ook in Julianadorp heeft het comité, dat geld en goederen inzamelde ter leniging van de nood in de geteisterde gebieden, prachtige resultaten geboekt, Fen groot aantal dames en enkele heren belastte zich met de inzameling, waar bij zij de beschikking hadden over particuliere- en gemeente-auto's, 'g Middags om drie uur was men gereed en toen bleek, dat de lijstcollecte ruim vier duizend gulden had opgebracht en dat enkele vrachtwagens nodig waren om de goederen naar Den Helder te vervoeren. De tekening, die de heer C. F. van Neerijnen met wit krijt op een zwart schoolbord maakte voor de leerlingen van de Vakschool,s spreekt voor zichzelf. Het paard, opgejaagd door het snel stijgende water, heeft zich losgerukt uit zijn stal en wil vluchten. Maar het vertrouwde erf is onherkenbaar. Doodsangst spreekt uit de houding van het dier, dat een ogenblik terugschrikt voor het onbekende, maar straks in wilde wanhoop een wisse ondergang tegemoet zal snellen. Vooral op het origineel, en niet minder op de kunstdruk-reproductie, is de sfeer van het onheil zuiver getroffen. De buurtvereniging „Het kleine dorp" te Julianadorp, die het plan had een feestavond te organiseren, heeft besloten, het daarvoor uitgetrokken bedrag (f 100) over te maken aan het Nationaal Rampenfonds. Ook „De Wioka's" zijn niet achter gebleven. De ze accordeonvereniging stelde voor het Rampenfonds 50 beschikbaar. Verder zij uit Julianadorp gemeld, dat zich daar drie en dertig middenstan ders bereid verklaarden deel te ne men aan de actie van de Helderse Marinepersoneel aan boord Om tien uur gistermorgen waren wfl oor-getuige van het radio-telefonisch contact, dat de „Vandersteng" via Ra dio Scheveningen zocht met het kan toor van de Uitgeverij De Boer in Am sterdam. Uit het gesprek, dat zich ont wikkelde, bleek ons, dat het contact vaartuig van het Algemeen Nederlands Comité „Onze Marine" eveneens in actie was in de Zeeuwse wateren. Het schip, dat op een Rotterdamse werf in conservatie lag, was met be kwame spoed vaarklaar gemaakt. Het bevond zich onderweg naar Zierikzee. De „Vandersteng" was bemand met per soneel van de Onderzeedienst der Ko ninklijke Marine. Aan boord waren o.a. enige artsen, verpleegsters en twee filmoperateurs. Later op de dag werd gemeld, dat de „Vandersteng" na aan komst in Zierikzee onmiddellijk was vertrokken met bestemming de Zijper tramhaven, waar evacué's moesten worden afgehaald. Volgens een bericht van Scheveningen- radio is de reddingboot „Dorus Dijkers" die deelneemt aan het reddingswerk in Zeeland, op de strekdam bij Zierikzee gelopen. Het vaartuig zit 306 meter ver op de strekdam. Een motorboot van het kabelschip „De Poolster" heeft getracht de reddingboot uit zjjn bijnacde positie te bevrijden. Dit is niet gelukt tenge volge van de sterke ebsroom. Er is thans om sleepboothulp verzocht. TOEN HERMAN ZAAL in zijn artikel van 29 Januari j.l. zinspeelde op de actualiteit van Mendelssobn's „Elias", kon hij niet vermoeden dat zijn woorden op zo beklemmende wijze door de bittere werkelijkheid zouden worden be vestigd. „Mogen velen met ons deze muziek beleven en ondergaan, en beseffen dat de waarden van dit oratorium even onvergankelijk zijn als de kunst van Felix Mendelssohn Bartholdy", zo besloot de heer Zaal. Wij zijn nu ruim een week verder en de uitvoering is al voorbij. Maar de diepe ondertoon klinkt nog na, gedragen door het onpeilbare leed dat in Februari over ons vaderland is gekomen. Het schijnt een wonder, dat „Toonkunst" bijna een jaar heeft gewerkt aan een uitvoering, die van een grimmige actualiteit zou zijn. Het is een indrukwekkend concert geworden, waarvan de betekenis nog ver uitging boven de artistieke waarde. In zijn openingswoord deelde de voor zitter, de heer C. Prinsen, mede dat het bestuur zich had beraden over de vraag, of de uitvoering onder deze omstandig heden v/el doorgang mocht vinden. Te recht heeft men gezegd: „Ja!", juist om dat het deze compositie betrof. Dirigent, koor, orkest en solisten hebben bijzon der geïnspireerd de kroon op hun voor bereidend werk gezet. En het zeer tal rijke publiek de Nieuwe kerk was vrijwel tot de laatste plaats bezet heeft de „Elias" tot zich laten komen in een gesteldheid, die het diep door dringen in de geestelijke achtergron den van het werk mogelijk maakte. Zinvolle tegenstelling Ook in de „Elias" speelt het begrip water een verschrikkelijke rol, al is het hier bezongen leed o, schrille en zin volle tegenstelling veroorzaakt door een grote droogte. Drie jaar lang is het land Kanaan gebukt gegaan onder het uitblijven van de regen. De mens nietig stof zuchtte onder de bran dende zon. Het optreden van de profeet Elias leidt tot dramatische hoogtepun ten. Zijn stem verheft zich tegen de af goderij, die het volk Israël bedrijft, en hij tart hun zelf geschapen goden, zich te doen gelden. Op het zuiver mense lijke vlak gezien, behaalt de profeet een sensationele triomf. Jahweh, de God van Wien het volk zich heeft afgewend, grijpt persoonlijk in. Wat de afgoden niet vermochten ge,beurt op het gebed van de profeet. Vuur daalt van de he mel en de regen valt in stromen neer. Maar dan, over de sensatie van het ogenblik heen, laat het volk zich weer beïnvloeden door de heidense koningin Isébel. Prachtig laat het Bijbelverhaal uitkomen, hoe de massa zich keert te gen Elia, die als de aanstichter van al le ellende wordt gedoodverfd. En dan smeekt Elia: „Het is genoeg, neem nu, Heer, mijne ziel, want ik heb tever geefs geleefd Maar daarmee is het verhaal niet uit. „Wie tot het einde volhardt, zal zalig worden". En dan nadert de „Elias" het geestelijke hoogtepunt- De profeet zingt 22. De vreemdeling boog nogmaals zeer hoffelijk, toen hij Jimmy's ant woord had vernomen. „Uw Edelheid heeft mij waarschijnlijk geheel ver keerd begrepen", zei hij op langzame, rustige toon. „Het was geenszins mijn bedoeling mij bij u op te dringen. Ik meende slechts de plicht te hebben u voor mogelijke gevaren te waarschu wen als u zich zonder geleide in een gebied waagt waar u geheel en al vreemd is. Vergeef mij, dat ik zo on beleefd ben geweest u lastig te vallen. Allah behoede u. Ik wens u een voor spoedige reis". De vreemdeling boog nogmaals heel eerbiedig, wendde zich af en verliet met lange, waardige schreden het terras. Hij was in een oogwenk tussen de menigte verdwe nen, Jimmy en Piet in een wat twij felmoedige stemming achter latend. „Ik geloof Jimmy", zei Piet Potlood, „dat je deze mijnheer wel een beetje al te nors hebt afgewezen. Als je t mij vraagt was het inderdaad zijn ber doeling ons een goede raad te geven en méér niet". Jimmy zat kennelijk na t« denken, want hij antwoordde niet dadelijk. „Ik heb altijd een goede neus gehad, Piet", zei hij, „voor wie ik wél en niet moet vertrouwen en ik kan je mededelen, dat deze sinjeur behoort tot de categorie, waarmee ik liever niet in relatie treed. Daarom heb ik hem zo nors te woord gestaan en dat ik hem aan zijn verstand heb gebracht dat wij niet veel geld bezitten, daar ben ik nu nog blij om". Piet Potlood knikte. „Een andere kwestie is", zei hij, „of wij ons toch niet van een gids moeten voorzien. Om ergens in de woestijn te verdorsten, déar voel ik eigenlijk gezegd niet véél voor!" een verheven loflied, niet in een boven aardse geestvervoering, maar in de vol le overtuiging van een begenadigde ziel. Mendelssohn moet gegrepen zijn. door dit geloofsgetuigenis, dat niet al leen maar was een uiting van een vaag. romantisch gevoel van onderworpen heid en afhankelijkheid, maar de juich kreet van een volwaardige mens. die de kroon der schepping is en zijn God wil dienen met inzet van zijn gehele per soonlijkheid „Om Uwentwille moet ik lijden; waarom jubelt miin hart en ben ik vrolijk: ook mijn vlees zal zeker wonen!" Al deze woorden hebben een achter grond. die door Mendelssohn diep is gepeild. En van deze achtergrond uit heeft hij de muziek bij de woorden ge schreven. Daarom is dc „Elias" geen romantiek zonder meer. Beluistert men de muziek slechts als een illustratie van de tekst, dan gaat men aan de „Elias" voorbij. Hoogstens bereikt men een ze kere bevrediging, die zeker niet het enige doel van Mendelssohn is geweest. Uiteraard weten wij niet. of alle me dewerkenden wat dit betreft „eens- geestes" met de componist waren- Laat het voldoende zijn, vast te stellen dat het tegendeel niet is gebleken. Onder leiding van Herman Zaal hebben zij het prachtige werk voor een ontvanke lijk publiek op een zodanige wijze uit gevoerd, dat de toehoorders zich ten- volle konden overgeven. Ook wij heb ben gehoord, dat David Hollestelle een enkele maal faalde, dat éénmaal een déraillement dreigde door ongelijk in zetten en dat de aardbeving onvoldoen de werd gesuggereerd. En verder zou den wij als een zuiver persoonlijke me ning kunnen aanvoeren, dat het slot koor minder bedoeld is als machtige apotheose dan als een eerbiedige epi loog, maar laten wij ons liever concen treren op de bewondernswaardige toe wijding, waarmee vooral het koor zich van zijn taak heeft gekweten. De mannen, gering in getal, waren groot in prestatie. En de dames bereik ten zelfs een bijzonder hoog peil in het engelenkoor „Hebe deine Augen auf" Jammer van de zwakke momenten in het overigens zo beeldend gezongen „Der Herr ging vorüber". Jammer ook van de ondoorzichtige eerste maten van de ouverture, die niet uit de verf kwam. Ofschoon het orkest menigmaal voor treffelijk werk leverde, vonden wij het volume over het algemeen even te groot. Het was voor Leny Henning me) haar fraai getimbreerde, maar wat zwakke alt. soms moeilijk, door de be- beleiding heen te komen. In de lagere registers had ook David Hollestelle hiermee te kampen. Deze bariton gaf een zeer bewogen vertolking van de Elias-partij. Merkbaar was dit één van de eerste keren, dat onze oud-stadge noot als solist in een dergelijk groot werk optrad. Er waren echter ruim schoots voldoende aanwijzingen, dat dit slechts een kwestie van routine is. Maartje Kliffen verving Dora van DoornLindeman, die door ziekte ver hinderd was, uitstekend, en Han le Févre zong de tenorpartij lofwaardig. Hr. Ms. „Hercules" heeft gisteren het lichtschip „Texel", dat door de storm uit positie was gedrongen weer op zijn plaats gebracht Het is morgen hoog water om 12 05 uur, en laag water om 6.20 en 18.20 uur De temperatuur van het zeewater was 3,3 graden Celsiu». as imuuviiBvJHS B Zij zulle* dus gedurende de periode van 7 tot en met 14 Februari 2% van hun omzet afstaan voor de slachtoffers van de watersnood. Tijdens een vergadering over deze aangelegenheid kon niet worden besloten tot de oprichting van een plaatselijke middenstandsvereni- ging. Hoewel het niet waarschijnlijk is, dat onze gemeente zal worden ver zocht evacué's op te nemen, heeft een aantal leden van de Auto- en Mo torclub Den Helder en Omstreken hun auto's beschikbaar, wanneer eventueel anders zou worden beslist. Een pretti- ge tijding mochten wij ook ontvangen van de directie van „Tivoli", die, ge heel ten bate van het Nationaal Ram penfonds, twee filmvoorstellingen gaf. De totale opbrengst bedroeg 1137.65 (kindermatinée 366,25, gisteravond 771.40). Verschillende verenigingen hebben ons verzocht, bekend te maken, dat door hen georganiseerde bijeenkoms ten geen doorgang zullen vinden. Uit gesteld zijn: de jubileumdienst en d« receptie ter gelegenheid van het zes tigjarig bestaan van het Luthers kerk koor „Een vaste Burg" op Zondag 3 Februari, de opvoering van het toneel stuk ..Een schip vaart uit" op Zater- dag 7 Februari, de toneelavond van het MSF op Zaterdag 7 F^ruari, de voetbalwedstrijd HelderVUC op Zon dag 8 Februari, de lezing van de heer L. F. van Loo Jr voor het I.v.A.O. op Maandag 9 Februari. In voorgaande edities maakten wij ook reeds van en kele afgelastingen melding. Van de zijde van de Helderse Basketball-Or ganisatie deelt men ons mede. dat de adspiranten- en juniorenwedstrijden Zaterdagmiddag wel doorgang vinden. Ten gemeentehuize van Oude Nie- dorp kwam één dezer dagen een veehouder, die meende zijn dien sten, te moeten aanbieden voor de overstroomde gebieden. Loffelijk zult u zeggen. Wacht nop even, alvorens dat oordeel uit te spre ken. De man bood aan schapen uit de overstroomde gebieden op zijn land te nemen. Het land was nu toch ruim, dus Er was echter één maartje b(j. De tijd, dat de schapen lammeren gaan brengen is immerj in zicht en hij stelde nu de voorwaarde, dat de lammeren die uit die scha pen zouden worden geboren, zijn eigendom werden. Wanneer we lezen, dat in de ge troffen gebieden aasgieren bezig zijn bij nacht en ontij te plunde ren en te roven, dan bekruipt ons een gevoel van walging. Even af kerig zijn we echter oan dit soort lieden, dat hulp wil verlenen, maar tegelijk probeert beter te worden van de nood van anderen. Van aasgier tot lammergier, het is maar een schrede. Naar wij vernemen zijn twee inwoners van Schoorl, J. C. en C. C., vader en zoon, door de Rijkspolitie aangehouden toen zij bezig waren op het strand te jutten. Het ergerlijke was, dat dit twee tal zich had „ontfermd" over balken en planken, die afkomstig waren van het weggeslagen paviljoen Minkema. Zij hadden een hele voorraad hout op een wagen liggen. Zoals men gisteren heeft kunnen lezen hebben de gezamenlijke kerken in Nederland besloten Zondag in de kerkdiensten op te roepen tot büsondere verootmoediging, gebed en offer. Wl kunnen nog mededelen, dal in de mees te kerken voor de slachtoffers van de watersnood wordt gecollecteerd. De diensten zijn: DEN HELDER: Ned. Herv. gem„ Nieuwe kerk Weststraat. 10,30 uur ds De Hoest; Palmstraat lö uur os SeP" meijer, 19 uur cand Grimm; Huisdui nen 10 uur ds Borghardt (dus niet 1® uur). Geref. kerk .Bethelkerk, 9 en 10.45 uur ds Hartkamp. 17 uur ds Swen (Uren van verootmoediging en gebed); Rehobothkerk, 10 uur ds Swen (Uren van verootmoediging en gebed). 17 uur ds Hartkamp. Oud-Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur ds Groenewe- gen; Donderdag 19.30 uur ds Groen»- wegen. Chr. Geref. kerk. SteengracM 10 en 17 uur ds Van de Knijff. Geref kerk, Weststraat. 8.45 en 17 uur ds F Tollenaar. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen. Weststraat, 10.30 en 17 uur dienst. Baptisten gem.. Spoorstraat, 12 uur Zondagsschool. 16 uur de heer J. Ha mer uit Harlingen. Oud-Kath. kerk* Middenweg. 10 uur heilige dienst, 1° uur kinderkerk Van Galenstraat. Vrij-Evang. gem.. Hoogstraat, 10.15 17 uur ds Glazer van Amsterdam, uur kinderkerk. Doopsgez. gem- Kerkgracht. 10.30 uur ds J. J. J. v»5 Sluijs Evangelisatie Vijzelstraat, w en 19.30 uur samenkomst, 12 en uur Zondagsschool. Leger des He»*1 Spoorgracht, 10 uur heiligingssamen komst, 19 uur openluchtsamenkom" (Spoorstraat), 20 uur heilsbiieenkomsi- Evang. Luth. gem.. Wezenstraat, 10.3" uur dr J. A Steilwag. Geref. gei"' Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leen dienst. JULIANADORP: Ned. Herv. gem- 19.30 uur ds H. J. Trommel - Geref kerk, 9.30 uur preeklezen, 14.15 uur o Swen (Uren van verootmoediging f gebed). „Bethel", 10 en 18.30 uur de heer M. van der Heide van A'dam. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gei»- 10.uur ds H. J. Trommel. ANNA PAUT.OWNA Ned. Herv- 8em„ in r j Meijer. BRFf uur ds B Ned. J. Meijer. Herv. gcm„ 19.30

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2