Den Helder stelt f 50.000 voor te adopteren gemeente beschikbaar gemeenteraad in spoedzitting bijeen r De wereldreis ven Vijf jubilarissen Aankomst Hr. Ms. „Boeroe" ging met een sneeuwbui gepaard Herdenkingsrede van burgemeester Ons land kromt de schouders onder zware last De Bioscopen Schooldamtornooi begint vanmiddag Dankbaarheid voor het medeleven der bevolking Toch na-inzameling KOTTERS TERUG NAAR DEN HELDER OLIEKLEDINC GEVRAAGD Midden stands vereniging uit de K N.M.B.? IN HET KORT TUSSEN HAAKS EN KUITJE WITTE: „Aladdin en x'n lamp" TIVOLI „Levend Ingemetseld" Bij De Boer en V D Het lag voor het grijpen Goed weer in de Golf van Biscaje Bemanning zamelde ruim zeshonderd gulden in Gehavend eerste tiental van MSC wint vermoedelijk i§ Texel BLOEMEN VAN KONINCIN BI) GRAVEN OP TEXEL BURGERLIIKE STAND Wiermgen Bijna twintig mille voor Rampenfonds IN BEWOGEN BEWOORDINGEN heeft burgemeester mr G. D. Rehorst bjj de opening van de gisteravond gehouden buitengewone raadsvergadering het leed geschetst, dat in het begin van deze week over ons land en volk is gekomen. De raad herdacht staande, in enkele ogenblikken van eerbiedige stilte, de doden die door de Nationale Ramp worden betreurd. In aansluiting op deze waardige herdenking bracht de burgemeester warme dank aan de bevolking van Den Helder, voor de hartelijke en spontane medewerking bü het verlenen van hulp aan onze getroffen landgenoten. „Het was ontroerend, te zien, hoe groot de wil was om te helpen," aldus de heer Rehorst, die vol waardering gewaagde van de talloze initiatieven, die werden genomen. Na het grote succes van de beide algemene inzamelingen te hebben ge memoreerd, (de opbrengst van de col lecte zal waarschijnlijk de zestigduizend gulden nog veruit te boven gaan, sprak de burgemeester vol trots over de Hel- derse vissers, die spontaan te hulp zijn gesneld. Het doet het gemeentebestuur vreugde, dat ook een gemeentelijk vaartuig, de „Hygiea" van de reini gingsdienst, in het overstroomde gebied nuttig werk kan dóen. Geen vermakelijkheden LIET gemeentebestuur heeft getroffen n kennis genomen van de fijngevoe ligheid, waarmede oud en jong hebben gereageerd. Geen enkele aandrang was nodig om de mensen te doen inzien, dat het houden van feestavonden in deze dagen van rouw niet passend was. De burgemeester juichte het toe, dat binnenkort verschillende avonden ten bate van het Nationaal Rampenfonds worden georganiseerd. Hij sprak de hoop uit, dat men deze avonden in een bepaalde sfeer zou houden. „Géén geld inzamelen door middel van jolijt- avonden," was het advies van de heer Rehorst. De raad was voor deze buitengewone spoedeisende vergadering bijeengeroe pen, teneinde te beslissen over een be langrijk voorstel. De voorzitter deelde Burgemeester Rehorst: QE RAMPSPOED, die het afgelopen weekeinde Zeeland, een groot ge deelte van West-Brabant en Zuid-Hol land, alsmede ook een gedeelte van het eiland Texel heeft getroffen, noopte er toe Uwen Raad in buitengewone zit ting bijeen te roepen en U 'op korte ter mijn een belangrijk voorstel tot hulp verlening te doen. Het geweld van de Noordzee, tot grote hoogte gestegen door springvloed en orkaan uit het Noordwesten, is over onze kusten met verweldigende kracht losgebarsten en heeft de rivierdijken op tal van plaatsen doorbroken. Onze his torie is rijk aan watersnoden, doch wat Zaterdagnacht en Zondag is geschiedt, overtreft deze alle. Wij hebben met ontzetting de afge lopen dagen het dodencijfer zien stij gen. 1372 Mensen kwamen volgens de stand der cijfers jammerlijk in het wa ter om. De materiële schade bedraagt vele honderden millioenen. De huive ring der verschrikking is over ons al len heengekomen. Wij voelen ons, zo dan niet vérslagen, toch wel géslagen. Met diepe deernis gaan onze gedach ten uit naar allen, die in de watersnood het leven lieten en naar hun nabestaan den. Enkele tientallen, ook de slachtof fers in onze buurgemeente Texel, zijn verdronken, toen zij hun medemensen te hulp snelden. Aan hen brengen wij in diepe eerbied een eresaluut. Op hun graf kan geschreven worden: Omge komen in dienst van de medemens". Wij, mensen van de twintigste eeuw. met al ons technisch kunnen en onze wetenschap, met onze onderlinge ver deeldheid. zijn stil geworden en buigen het hoofd. Men heeft er behoefte aan, het eerste hoofdstuk van het Bijbelboek Genesis op te slaan. Aan het begin staat: „Toen God een aanvang maakte met de schep ping van hemel en aarde de aarde was woest en vormeloos, duisternis heerste op de oceaan en Gods geest dekte het water sprak God". A.an hel einde lezen wij: „Dit is de wordingsge schiedenis van hemel en aarde". En tus sen dit begin en einde wordt de schep ping beschreven. Op visionnaire wijze is hier getekend de afhankelijkheid van de mens en alles wat hem op aarde om ringt, van een Hogere Macht, waar te genover hij zich slechts klein en nietig voelen kan. Het vorige jaar hebben wij dit in muziek en zang kuhnen beluis teren, toen in de Nieuwe kerk „Die Schöpfung" van Haydn werd uitge voerd. Als wij de ramp, die het kleine Ne derland. trof. een ogenblik mogen zien tegen de achtergrond pan dit machtige scheppingsverhaal, dan buigen wij op nieuw het hoofd voor de kracht, die al wat wij mensen kunnen vermogen ver ie boven gaat en met één slag de vruchtbare en bevolkte streken „woest en vormeloos" deed zijn. Maar de mens moet weer verder, en als hij, na de beginwoorden, het eerste hoofdstuk van Genesis verder leest, wordt hii gegrepen door de scheppings drang, die daarin opgesloten ligt. Hij krijgt weer de hoop en het vertrouwen, dat hij weer zal mogen heitellen de stukgebeukte dijken, droogmolen de verdronken landerijen, opbouwen de in ééngestorte huizen en boerderijen. Dat hij uiteindelijk weer zal mogen ploegen de akker en weiden het vee. En zo zal het weer gaan. Nederland, zo vaak verdeeld in godsdienstige en politieke levensbeschouwing, is m tij den van grote nood en gevaar als volk, als geheel, altijd één geweest. Ons kleine land zal de schouders krommen onder de zware last en het zal deze op heffen en torsen, totdat de gestelde taak is volbracht. Dan zal worden ge schreven: „Dit is de Geschiedenis van de watersnood in Nederland tenaevolge van de stormvloed en de Noordwester orkaan op de eerste Februari Anno Do- mini 1953". mede, dat in overleg met de vereniging van Nederlandse gemeenten een ge troffen gemeente zal worden geadop teerd. In verband hiermede stelden B. en W. voor, een crediet van f 50.000. te verlenen. Het provinciaal bestuur kan zich met dergelijke credieten verenigen, wan neer voldoende dekkingsmiddelen aan wezig zijn. Het college van B. en W. wilde hiervoor aanwenden het batig saldo van het dienstjaar 1951, en dus de laatste reserves van de gemeente aanspreken. Bij monde van de nestor, de heer G. J. Eijlders, verklaarde de raad zich unaniem accoord met deze geste. Het college werd gemachtigd, in deze naar bevind van zaken te handelen. De heer J. H. Smith deelde tenslotte namens de fractievoorzitters mede, dat de raadsleden het presentiegeld voor deze raadsvergadering wilden storten in het Nationaal Rampenfonds. In overleg met het actiecomité hier ter stede roept het Rode Kruis de mede werking in van die stadgenoten, die een kledingpakket hadden klaargezet, maar het nog niet konden afgeven. Er is namelijk kleding nodig voor een aantal evacué's. die op eigen gele genheid in Den Helder zijn aangeko men. De goederen zullen aan deze men- zen alleen worden afgegeven tegen een bewijs van registratie, dat zij bij hun inschrijving ter secretarie ontvan gen. Opgave van adressen, die bij de grote inzameling werden overgeslagen, kan geschieden bij de heer F. N. Winter (Molengracht 10, telefoon 30661 en J. Adolfs (Badhuisstraat 27, tel. 3554). Gisteravond tegen twaalf uur zijn de kotters HD 26. 47, 67 en 74 in Den Hel der teruggekeerd. Hun taak in de Zeeuwse wateren was afgelopen. Ook de HD 7, 24 en 37 zijn gistermorgen uit Scharrendijke vertrokken om de reis te maken via Brouwershaven en Rotter dam, waar verpleegsters moesten de- barkeren. De HD 25 lag vannecht nog voor Scharrendiik en fungeerde als drijvend radiostation om het contact te onderhouden tussen Radio-Schevenin- gen en de schepen' met zwakkere zen ders. In verband met de dringende behoef te, welke men in het geteisterde Zuid- Westen heeft aan ongeschonden olie- kleding, rubberlaarzen en lieslaarzen, doet het plaatselijk comité een beroep op de burgerij. Men kan deze artikelen vanmiddag inleveren bij de gasfabriek. Plannen voor ienloonsielling In de Maandagavond in „Formosa" te houden algemene vergadering van de middenstandsvereniging „Den Helder" komt een bestuursvoorstel ter tafel be helzende het uittreden uit de Koninklij ke Nederlandse Middenstandsbond. Verder wordt een voorstel tot het organiseren van een Middenstandsten toonstelling besproken. De aftredende bestuursleden W. C. Robert, J. Veen en J. F. van Wijngaarden zijn herkiesbaar. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. J. Fahrenfort, Westgracht 9, telefoon 2981 en P. Schoorl, Timorlaan 25. teL 3108. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer D. W. de Bas, Keizerstraat 87, telefoon 2929 (na zes uur Timorlaan 31. telefoon 2420). Het wekelijkse spreekuur van „Zedenopbouw" wordt varmiddag van vier tot vijf uur gehouden aan het adres Javastraat 12a, hoek Borneolaan. Post voor opvarenden van Hr. Ms. „Piet Hein" moet uiterlijk morgenavond ten postkantore zijn, wil men kunnen rekenen op uitreiking in de aanloop haven Split (Joego-Slavië). Hr. Ms. „Roompot" arriveerde gis teren in Nieuwediep. Hr. Ms. „Vlieter" daarentegen vertrok naar Rotterdam. Het is morgen hoog water om 0.15 en 13.00 uur, en laag water om 7.05 en 19.25 uur. Maandag is het hoog water om 1.30 en 14.25 uur, en laag water om 8.10 en 20.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 2,6 graden Celsius. In de Witte-bioscoop gaat deze week de film „Aladdin en z'n lamp", die in een sprookjesachtige sfeer speelt en voor de bioscoopbezoekers enkele ge noeglijke uurtjes in petto heeft. De hoofdrollen in deze rolprent worden vertolkt door Patricia Medina en John Sands. Charles Laughton en Boris Karloff. rmannen metl elijke gezichten doch veel acteer talent zijn de ,.thrilling"-figuren in „Levend ingemetseld", de film die in het Tivoli-theater wordt vertoond. Men beleeft een geschiedenis, die zich in het half duister ontrolt: gevechten in wa penkamers: deuren die niet meer open of dicht willen: ogen, die door gaatjes in de wanden gluren. Wij hebben de laatste tijd bovengenoemde acteurs niet veel gezien. De hernieuwde kennisma king ging met „griezels" gepaard. De andere voorname rollen zijn in handen van Sally Forest en Richard Stapley. Beide theaters zijn Zondag gesloten. 23. Jimmy Brown en Piet Potlood bespraken de vraag of zij nu al of niet een gids in de arm moesten nemen, vrij langdurig, maar ten slotte besloten zij het er maar alleen op te wagen. Het was vooral Jimmy die er vóór was niet de hulp van een derde man in te roepen. „Ik ben graag mijn eigen baas", zei hij, „en bovendien ben ik er nü zeker van, dat ik door niemand wordt bedrogen. Je weet nóóit waar zo'n vent je naar toe brengt. Bovendien is de Sahara niet meer het totaal onbekende oord van een halve eeuw geleden. Man. je zult eens zien wat een druk auto verkeer daar is. We rijden gewoon de autosporen achterna. Dan kan ons véél gebeuren". Piet Potlood legde er zich ten slotte maar bu neer. Hij be sloot in elk opzicht op Jimmy te ver trouwen. Zij stonden op, verlieten het terrasje en kropen weer welgemoed in hun jeep. Toch zouden zij zichjms- schien niet zo gerust geyoeld hebben, als zij gezien hadden, dat hun vertrek door twee niet al te gunstig uitziende mannen, in witte burnoes gekleed en met rode fezzen op hun hoofd, op merkzaam werd gadegeslagen. Jimmy stuurde de jeep naar een groot ver keersplein in het zuiden van de stad en daar koos hij de richting van het woestijnplaatsje Tamentit, dat hij zich als eerste doel van de ange tocht dwars door de Sahara had gekozen. Zij reden eerst nog wat door een vruchtbare streek over goede wegen waarlangs lange rijen dadelpalmen stonden, maar allengs werd het landschap dorder en eenzamer en op een gegeven ogenblik strekte de woestijn zich voor hen uit.. In alle soberheid hebben gisteren vijf werknemers van twee verschillende grote bedrijven hier ter stede hun zil veren jubileum gevierd1. Bij Vroom en Dreesmann waren het de afdelingschef W. Bakker, de eerste stoffeerder W. Limonard en de maga zijnmeester A. Hoogvorst. Zij werden ten overstaan van het gehele personeel toegesproken door de directeur, de hr. G. Rosenmöller. die het gebruikelijke cadeau van de firma aanbood. De ge lukwensen van het personeel werden vertolkt door de .bedrijfsleider, de heer K. Groenewegen, die eveneens een cadeau overhandigde. Verscheidene em ployés luisterden het samenzijn op met persoonlijke bijdragen. Bij Drukkerij De Boer werden de heren F. Dukers en H. Timmermans in de bloemetjes gezet.. Beide drukkers, over wier sympathieke geste wij reeds schreven, werden namens de direc tie toegesproken door de heer D. J. Luyendijk en namens de Algemene Nederlandse Grafische Bond door de heer P. Verhoef. Hun collega W. Buter boor de jubilarissen een stoffelijk blijk van waardering aan namens het perso neel. Gevonden: Bruin jasje; rood-blauw jasje; ballpointpen: damespolshorloge: legitimatiebewijs Koninklijke Marine; baal cement; halsketting: parelketting; wieldop van Ford; rozenkrans; strop das; shawl; fietspompje; portemonnaie njet inhoud. verloren: Twee honden (herder en boxer)zilveren verpleegsterskruis; twee schooltassen met boeken: boek, zes zakken; armband; fondskaart HZF; verpakt in papier;autoped; twee rij- wieltassen; stop van wasbak: zegelring J.K.; zilveren sigarettenpijpje; ge vlamde, bruine vulpen; gevlamde, blau we vulpen; doos met schrijfbehoeften; negen portemonnaies. inhoudende be dragen tussen de dertig gulden en en kele centen. Het hoofdbureau van politie aan de Kerkgracht is voor inlichtingen op werkdagen van half twaalf tot half één geopend. Hr Ms Boeroe" heeft gedurende het afgelopen weekend van het noodweer niets bemerkt. Het fregat, van Nieuw Guinea op f.^/t^rden hw in de Golf van Biscaje, toen orkaan en gettf wch tegen ons land keerden En hoe- wel het dus geen centje schade had geleden, kon fe v^""'s^^en(l niet het feestelijke karakter dragen, dat men er rich van had voorgesteld. Toen het schip gistermorgen elf uur de haven van Den Helder binnenliep, was, ondanks alle narigheid, het weer zien van de bemanning met familie leden en vrienden, die zich een stevige sneeuwbui moesten laten welgevallen, natuurlijk allerhartelijkst, maar men nam toch niet de sfeer waar, die anders dergelijke begroetingen kenmerkt. Al was ook de Marinierskapel ter begroe ting op het Wierhoofd aanwezig. Bijzondereden omtrent het fregat „Boeroe" gaven wij enige tijd geleden reeds door, zodat wij thans met nog enkele gegevens kunnen volstaan. De bemanning, uit tachtig koppen be staande, kan, zoals gezegd, op een voor spoedige reis terug zien. De mannen van wie de meesten ongeveer ander half jaar in Nieuw Guinea vertoefden, zijn goed te spreken over hun schip. Helaas konden wij de commandant, de luitenant ter zee der eerste klasse P. Six Dijkstra, niet te spreken krijgen, daar op dat moment zijn aandacht op de meermanoeuvres was gericht. En kele ogenblikken later werden de fa milieleden aan boord ontvangen. In Nieuw Guinea heeft de „Bterte" onder andere patrouillediensten ver richt, voordat de bodem op 22 Novem ber uit Sorong naar Nederland vertrok. Het staat wel vast, dat deze plaats ge heel als Marine-basis wordt ingericht- Zoals bekend moge zijn, heeft de „Boe- doorbraken in Nederland enigszins be kend waren aan boord van de ..Boeroe" heeft de bemanning spontaan bijgedra gen in een inzamelingsactie. De op brengst hiervan bedroeg niet minder dan f 605, In het gymnastieklokaal van de ULO Molenstraat begint vanmiddag om half drie de eerste ronde van het School damtornooi 1953. Tegen elkaar spelen: School 2School 5 I: School 5 n— School 6; School 7School 8; VGLO 1 —ABS 1; ULO 1—ULO 2. De tweede ronde begint om vier uur, Dan spelen: School 5 ISchool 5 II; School 2School 8: School 8School 7; ABS 1—ULO 1: ULO 2—VGLO 1. De schaakclub MSC is de laatste tijd niet gelukkig. Zo móest dezer da gen de reis naar Aalsmeer met een gehavende ploeg worden ondernomen. Niettemin hebben onze stadgenoten zich kranig geweerd. Wat MSC 1 be treft was de uitslag; Aalsmeer 1— MSC 1 21 met zeven afgebroken partijen, die nog moeten worden be slist. Vermoedelijk wordt de uitslag 6";y/« voor MSC, dat zich hierdoor gedurende de orlög (onder" anl ^erom ln ziJn afdelin* zou handh»" dere naam uiteraard) onder Australi sche vlag gevaren. Het fregat was vóór gisteren nog niet in ons land geweest. Kort nadat de gevolgen van de dijk- PLAN lLJensen-nog-an-toe, wat zijn er (ook in ons Nieuwe diep) een plannen ontvouwd de laatste dagen! En gerust, lezers, er waren heel goede bij, maar ja, de uitvoering, hè? En ten slotte zijn er altijd nog betere plannen, zodat uiteindelijk net één voor het ander moet zwich ten. Een gepensionneerde schreef Gradus een brief, die hij persoonlijk nog even kwam toelichten. Duidelij ker kan het al niet! Hij had gelezen, dat groepen van werknemers, los van de reeds gehouden collecte, ook nog gezamenlijk bijdroegen. Het door hen verzamelde bedrag werd dan door de directie verdubbeld. Als voorbeeld noemde hij de mijnwerkers. Nu zijn er ook groepen, die niet gemakke lijk onder „één hoed" te vangen zijn, en hier wordt gedoeld op de gepension- neerden. De brief werd al dus voortgezet: „Wat zou het niet een bedrag kunnen zijn, wanneer alle gepensinn- neerden tussen '13 en 25 Fe bruari, zijnde de termijn van de uitbetalingen, één dag pensioen zouden willen storten. Natuurlijk hebben ook de meeste gepension- neerden al „geofferd"; ik óók. Maar voor mezelf ben ik er van overtuigd, dat ik te kort heb gegeven, en wel om »'e heel eenvoudige re den, dat ik niet meer had. Bij de vorige pensioenbeta ling heeft niemand immers kunnen voorzien, wat zou gebeuren!" De briefschrijver heeft Gradus verzocht, boven staande bekend te maken. Welnu, het is geschied. Bo vendien stelt uw stukjes- schrijver, desgevraagd, zijn brievenbus open voor adhaesie-betuigingen. Daarna wil de briefschrijver contact opnemen met de be sturen van diverse bonden van gepensionneerden om hun bundelende medewer king te verkrijgen. Gradus beveelt het plan in uw aller aandacht aan. BOOT Op Woensdag 18 Februari voert de amusementsver. „Centrum" in Casino voor het Nationaal Rampenfonds een cabaretrevue op, geti teld „De boot is an". Vele stadgenoten zullen deze avond 'willen bijwonen. Zij kunnen kaarten bestellen aan de volgende adressen: C. Delfos, Jacob Beenstraat 41a; A. Thijssen, Westgracht 25; H. de Jong, Molenstraat 164; J. Lexmond, Hoogstr. 13. DAK /"ij allen, waarde lezers, weet natuurlijk, dat in verband met de verschrik kelijke ramp een groot aan tal bijeenkomsten is afgelast. Anderzijds spmnen zich momenteel mensen en groe pen in, avonden te organi seren ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Gradus mag gerust zeggen, dat de stemmen hieromtrent verdeeld zijn. De één be weert, dat het geen pas zou geven ook maar „iets" voor te bereiden, terwijl een an der uitgaat van het stand punt, dat avonden zonder uitbundige vrolijkheid gerust doorgang mogen vinden. Uw stukjesschrijver meent, dat je zoiets alleen persoonlijk kunt bekijken, en voorts, dat het ten mijiste geen zaak is, feesten te houden bruiloftskarakter. Op Dinsdag 10 Febr. zal de toneelvereniging „ANA" in Casino opvoeren „Onder één dak" van Fabricius. De opbrengst van deze avond kan in zijn geheel aan het Rampenfonds worden afge dragen, daar tal van instan ties alle mogelijke mede werking hebben toegezegd. Volledigheidshalve zij ver meld, waar toegangsbewij zen voor „Onder één dak" verkrijgbaar zijn: loket drukkerij De Boer; sigaren magazijn Van Dijk, Koning straat 11; vishandel Kraan, Spoorstraat 42, tel. 2052; P. Bruin, Witte de Withstraat 4: A. Quak, Witte de With straat 1, tel. 2534. Hieraan zij toegevoegd, dat de op voering van dit toneelspel niemand kan krenken. OPBRENGST CR komt nog steeds geld binnen. In onze gemeente laat men zich dus in geen enkel opzicht onbetuigd, dat zal een ieder met Gradus eens zijn. Zo heeft het ge meente-personeel rond f 9000 bijeen gebracht. Ook de Helderse melkslijtersver. „De Samenwerking" draagt haar steentje bij. En wel met f 1000, hetgeen eergiste ren op de jaarvergadering werd besloten. Het bestuur heeft in deze samenkomst de leden tevens verzocht, deel te nemen aan de actie van de middenstandsverenigin gen; zij zullen dus ook 2 van hun omzet (7 tot en met 14 Februari) bijdragen. Gradus neemt u nu even mee' naar de leerlingen van de Lagere Landbouwschool te Julianaidorp (onder wie ook jongelui die niet in on ze gemeente wonen), die ge zamenlijk f 119,10 hebben opgebracht. En dan naar de personeelsleden van druk kerij De Boer, die in deze aangelegenheid eveneens hun mannetje stonden. Zij zamelden f 1464,71 in- Het bedrag werd door de direc tie verdubbeld, zodat druk kerij De Boer te Den Helder f 2929,42 aan het Nationaal Rampenfonds kon overma ken. GOED Men heeft waarschijnlijk wel gelezen, wat de Helderse middenstandsver enigingen ter leniging van de noden in de getroffen ge bieden hebben bedisseld. In de periode van vandaag tot en met Zaterdag 14 Feb. zul len de Helderse winkeliers 2 van hun omzet voor het Rampenfonds afstaan. Als Gradus schrijft „winke liers", dan meent hij in het algemeen „winkelzaken". Van de zijde van de zaken mensen bestaat voor deze actie een overweldigende belangstelling, zodat op de ruiten van de meeste za ken een vel papier ver scheen, dat op deelneming duidt. Nu heeft Gradus ver nomen, dat de (geringe) kans bestaat, dat de organi satoren misschien een enkele winkelier hebben vergeten jn de actie te betrekken. Willen „eventuele vergete- nen" het dan de heer D. J. Luyendijk, per adres Druk kerij De Boer, even berich ten? Hartelijk dank! toch allen mee? U doet Op deze foto ziet u Piet Nieuwstad, die in het eer,,» elftal van de voetbalvereniging HRC elke Zondag zon heinnnmk0 ml n-noulf ra*y tv Ti belangrijke rol speelt. Lijfkieker was hij Donderdag met mej. N. de Werker"naar'het stapte. Gradus biedt middels deze de heer en mTr, Nieuwstad De Werker zijn hartelijke gelukwensen al'n. MSC 2 en 3, elk met één schaker te weinig, verloren van Zaandijk 1 en Aalsmeer 2 '64 en 73). Voor de onderlinge competitie werden op de clubavond gespeeld: la: K. de Waard R. Roskam 0—1. lb: P. van Dijk— J W. Kingma 10. J. Allart— Marsman (1) 0—1. 2a: P. N. Kelder -rTh. de Jeu */iC. J. Bosch—G. Brandhoff 10. 2b: Th. Adriaanse— J Beun '/i3a: B. Adriaanse— J J. 't Oosten 10, H. van Amesfoort L. J. van Veen 0—1. 3b: P Kroon —F. Kwast 1—0. C BuysH. Bartels 01. H. BosselR. Muller 10. J. Wal lenburg—H. Bais 10, Gijswijt—De Leeuw 10. De Commissaris der Koningin in Noord-Holland en ingenieurs van de Prov. en de Rijkswaterstaat waren gis teren op Texel. Ze namen de schade OP het eiland in ogenschouw. De echtge note van de Commissaris legde bloe men op de graven van de slachtoffers van de ramp. Namens H. M. de Ko ningin woonde zij de begrafenis bij van het vijfde slachtoffer. Geboren: Leendert, z.v. Bastiaan van Elk en Trijntje van Klaveren: Frouk- je Johanna, d.v. Pieter Heerschap en Anna Berkenbosch; Frans, z.v. Corne- lis Vlaming en Naantje Stark: Louis Vincentius. z.v. Johannes C Bakker en Johanna P Verberne; Jacob Pieter, z.v. Jan Vlaming en Jetske Stoepker; Hendrikus. z.v Jacob Daalder en Jo hanna A. Voorthuijzen. Overleden: Redmer IJska, 56 echtgen. van Willemina A. KlomPl Dirk Kuip, 36 jr„ echtgen. van Maitha H. Hoogenbosch; Willem Dijker, 57 jr.. echtgen. van Antje Griek; Jan Koop- ")an, 48 jr„ echtgen. van Engeltje Koopman; Wieger Bernardus, 34 jr« echtgen. van Annigje Verhoef. He collecte voor de geteisterde gebir- dif "as georganiseerd door de »j' «Ging Wieringen van het NRK. heeft 1» bracht eC" bed,ag van f ly404'ö° opge* Auto sloeg over de kop u,I»n.geyolge van dc gladheid van d« C,l! de blauwe Oldsmobile van de ®er, V uit Leeuwarden nabij het ge' Leemans te Den Oever geslipt en er de kop in een slootje terecht geko* men Deerlijk gehavend is de wagen, v* d20r de kraanwagen van de firma r,„"! d*r Linden en Winkel te Hoorn „p et droge is gebrach er onderuit ge- geen Tetse i bestuurder bekwam vrijwel

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2