Drieenderfig meningen over de VN Pijnlijk incident op hoog niveau £uüLtek e&nó naai f Pim.Pamen Poih in hpf liirhlrniin SCHEEPVAAR T BERICHTEN Daar ging de liefde J Deze zomer komen er weer vele vreemdelingen naar ons land Een aantal heeft zich laten afschrikken Verkeerd beeld van het rampgebied Een interessante vondst Iggg genéést I.AST VAN JEUK? Den Haag subsidieert uitgave van Couperus Het Radioprogramma Tiende Voorjaarsbeurs in Frankfort geopend Lueneburg op zout gebouwd verzakt Versterking der veiligheid en economische vooruitgang De „lucht" wordt veilige \ELEN in het buitenland schijnen zich moeilijk een voorstelling te kunnen maken van de omvang van het gebied in ons land dat rechtstreeks door de watersnoodramp is getroffen. Dat blijkt o.a. uit de brieven, die particu lieren, wonende op de hoog gelegen gebieden, waar het water geen kwaad heeft kunnen doen, van in het bui tenland wonende familieleden of ken nissen ontvangen en waarin gevraagd wordt, of men veel geleden heeft. De gedachte dat ons land bijna geheel overstroomd is, wordt bij velen over onze grenzen bovendien versterkt door de verheugende, spontane hulpacties in bijna de gehele wereld, die grote sommen aan geld en enorme hoeveel heden aan goederen hebben opge bracht. In werkelijkheid beslaat het gehele rampgebied 11.1 percent en maken de direct getroffen gemeenten 7,8 pet. van de totale oppervlakte van Nederland uit. In het algemeen zijn de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden en het Westen van Noord-Brabant niet de streken, die veel door vreemdelingen, die hun vacantie in ons land komen door brengen, worden bezocht. Niettemin hebben enige reisbureau's, die zich hoofdzakelijk belasten met het aan trekken van buitenlanders, mededeling ontvangen, dat een aantal trips naar Nederland doorgang zullen vinden. De Algemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer de A.N.V.V. heeft alles in het werk gesteld, om het buitenland duidelijk te maken, dat de overstromingen, geheel uit toeristisch oogpunt beschouwd, meevallen. Toeristische plaatsen hebben niet geleden. Het is schromelijk over dreven te denken, dat reizen naar Ne derland gevaar zouden opleveren. DEEDS enke'e dagen na de ramp heeft het reisbureau Lissone-Linde- man in een extra „Newsletter on European Travel", die regelmatig aan alle belangrijke Europese en buiten Europese reisbureau's wordt versterkt en waarin informaties over toeristische mogelijkheden in Nederland en Europa worden gepubliceerd. mededelingen over de omvang van de ramp en over de ontstane toestand verstrekt. In deze Newsletter is er de nadruk op gelegd, dat de toeristische streken niet getrof fen zijn en dat geen gevaren aanwezig zijn. Dezer dagen wordt een tweede extra Newsletter verzonden met de vermel ding, dat de situatie zich geconsolideerd heeft. Daarin wordt er nogmaals de aandacht op gevestigd, dat er geen enkele reden is om geen toeristen naar Nederland te sturen. De spoorlijn Roo sendaalRotterdam wordt zo spoedig mogelijk hersteld. Scheveningen een graag door vreemdelingen bezochte badplaats zal deze zomer geheel van de geslagen wonden hersteld zijn en plaatsen als Alkmaar met zijn be roemde kaasmarkt, Marken en Volen- dam zijn onaangetast gebleven. De vreemdelingenindustrie vormt de laatste j-ren een aanzienlijke bron van inkomsten voor ons land. Zij verwacht, dat wanneer men in het buitenland van de eerste schrik bekomen is deze zomer weer zeer veel Amerikanen, Engelsen, Fransen, Belgen, Duitsers en anderen ons land zullen bezoeken en dat reeds vastgestelde reizen naar Nederland doorgang zullen vinden. Het Britse Instituut voor Archaeo- logie heeft medegedeeld, dat bij Sul- tantepe (bij Harren in Turkije) de ontbrekende delen zijn gevonden van twee Babylonische gedichten, die de zondvloed en het scheppingsverhaal beschrijven. ivonden, kloven, geschaafde huid i AnvertPntii» ine Mfci Bet die jeukende plekken mei Débra- line. die de jeuk onmiddellijk stilt. En kort daarna is Uw huid weer volkomen gaaf. Advertentie, Ing Meo i De Haagse gemeenteraad heeft gister middag met 23 tegen 19 stemmen beslo ten een subsidie van f 15.000.te ver lenen aan de uitgave van de verzamelde werken van Louis Couperus. Zeven uitgevers, verenigd in de stich ting „De Samenwerkende Uitgevers", hebben zich bereid verklaard het risico te dragen van deze uitgave, die zij zien als een culturele daad van de eerste orde, waaraan ons land zich, naar hun mening, niet mag onttrekken. Het Rijk heeft reeds besloten eveneens een subsidie van f 15.0000.te verlenen. Men beoogt een uitgave van 1200 reeksen van 12 delen, waarbij men rekent een tekort van f 48.000.te moeten dekken. DAT WAS DE TIJD. Een serie beelden uit de wereld van het cabaret, het variété en het toneel van omstreeks veertig jaar ge leden, waarin allerlei oude ster ren en stukken voor de microfoon worden gebracht. Woensdag 20.15 over Hilversum I, 402 m.) JULES DE VRIES. Deze Neder- landse saxofonist, de enige hier ie lande die zich specialiseert op het klassieke genre muziek, speelt het concert voor saxofoon en sympho- nie-orkest van Henk Badings. Dit werk is een bewijs, hoezeer de hedendaagse componisten ook in de klankkleur van de instrumen ten zoeken naar nieuwe uitdruk kingsmogelijkheden. (Woensdag 20.20 over Hilversum II, 298 m.) WOENSDAG 25 FEBRUARI HILVERSUM X, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gram.muziek. 10 00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Metropole-Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouwmec'edelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Accordeonorkest en solist. 13.45 Gram.muziek. 14.00 „De weg omhoog", causerie. 1415 Jeugdconcert. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Idem. 15.50 Pianorecital. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: Drs. R- Kool: „Suri- name's handel". 18.00 Nieuws. 18.15 -Vara- varia. 18.20 Militaire causerie 18.30 Ac tualiteiten. 18.35 Roemeens Orkest. 19.00 „Het Welvaartsplan van het N.V.V.", cau serie. 19.15 Zang en piano. 19.30 Voor de Jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek com mentaar. 20.15 „Dat was de tijd", beelden uit de wereld van het variété, het caba ret en het toneel van omstreeks veertig Jaar geleden. 22.45 „De woonplaats van de eerste mensen", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 Hammondorgelspel. 23.40—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws 7 10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoon muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram muziek. 9 00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gra mofoonmuziek. 10.10 Idem. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram.muziek. 11.10 „Het kind van Europa", hoorspel. 12 00 Piano recital. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Gevarieerde muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13 15 „Met PIL op pad" 13 20 Marinierskapel. 14.00 Gra mofoonmuziek. 14.45 Voor de meisjes 15.00 Voor de jeugd. 15.45 Gram.muziek 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelmuziek 17.50 Actualiteiten of gram.muziek. 18.00 Viool, clavecimbel en cello. 18.30 Spec trum van het Christelijk Organisatie- en Verenigingsleven. 18.45 Geestelijke liede ren. 19.00 Nieuws. 19.10 Boekbespreking 19.25 Gram.muziek. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gram.muziek. 20.00 Ha- diokrant 20.20 Radio Philharmonisch Or kest en solist. 21.00 Gram muziek. 21.15 l.ljdensoverdenking. 21.45 Gram.muziek. 22.00 Pianorecital. 22 30 Internationaal Evangelisch Commentaar. 22 40 Avond overdenking. 23 00 Nieuw en S O S -he richten. 23-15—24.00 Gramofoonmuziek. Zondag is de tiende internatinale Voorjaarsbeurs te Frankfort geopend. Aan de beurs wordt deelgenomen door 3.500 exposanten, waaronder 1.300 fir. ma's uit het buitenland. De Bonds president, Heuss, die met de minister van Economische Zaken, Erhard, en de Belgische minister van Handel, Meurice, tot de eregasten behoorden, sprak er zijn voldoening over uit, dat de Ver. Staten de bescherming der Duitse handelsmerken weer erkennen. De Westduitse minister van Econo. mische Zaken, prof. Erhard, hield een pleidooi voor herstel van de vrij» om- wisselbaarheid der valuta's. UET CENTRUM van de Duitse stad Lueneburg is ernstig in verzakking, doordat het grondwater de zoutmassa, waarop de huizen zijn opgetrokken, meer en meer wegspoelt. Tot voor en kele jaren zakte de stad een centimeter per jaar in een mensenleeftijd onge veer twee meter. In het afgelopen jaar bedroeg de verzakking twee decime ter en thans neemt zij in zo snel tem po toe, dat men rekening moet houden met de instorting van een groqt aantal huizen. Het stadsbestuur wil thans in het centrum vijfhonderd gebouwen afbre ken en vervangen door lichtgecon- strueerde huizen zonder verdiepingen. Deze zullen worden opgetrokken op be- tonpalen, die op hun beurt op vijzels zulten rusten. Zo zal men de bouwsels weer in de goede stand kunnen draaien, wanneer zij al te veel zakken. CANADESE ESCADRILLE JAGERS NAAR WEST-DCITSLAND Een woordvoerder van de Westduitse regering heeft Maandag medegedeeld, dat de Canadese regering binnenkort een escadrille jagers van de luchtmacht naar West-Duitsland zal zenden. Het escadrille zal te Zweibruecken in het zuiden van Rijnland worden gestation- neerd. Bij een lunch ter ere van Lord Wakehurst, de nieuwe gouverneur van Noord- lerland, heeft zich een pijnlijk incident voorgedaan. Acht leden van ie nationalistische partij weigerden op te staan, toen er een heildronk werd uit gebracht op koningin Elizabeth. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE Horizontaal: 1. noodzakelijk, 9 cJ., 10 wal, 11 al, 12 stijl, 14 arts. 16 fat. 17 elk, 18 in, 21 nu, 22 laf, 24 aha, 26 aai, 27 Bierkalebas, 28 tel, 29 ook, 30 est, 21 af, 34 te, 35 pen, 36 tklv., 38 drom, 41 getij, 4S ir, 44 duo, 46 t.o., 47 patrijspoort. Verticaal: 2. Oct.. 3 olijf, 4 Z.W., 5 aas, 6 K.L., 7 lark, 8 ijlt, 12 stilstand, 13 laf, 14 alt, 15 snuisterij, 19 naief, 20 chaos, 21 naast, 23 fel, 24 ako, 25 alk. 26 Abe, 32 rem, 33 rag, 35 port. 37 veto, 39 Ria, 40 strik, 42 tor, 44 dij, 45 op. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Kara- of Karische Zee. 2. Hele maal geen gerecht; is brons, voor 4/5 bestaande uit koper en 1/5 uit tin, be stemd voor het gieten van klokken. 3. Cosmopolitisch plantengeslacht, o.a. de korenbloem. 4. In de Golf van Mexico. 5. Mengsel van rogge en tarwe, waar van masteluinbrood wordt gebakken. 6. Wapenstilstandsdag, 11 November. 7, Bakboord (links) rood, stuurboord groen. 8. Kogelvormig duiktoestel, waarin men tot 1000 m. diepte in de Oceaan is afgedaald. 9. Verrekijker voor beide ogen. 10. Dat hij bloed uitzuigt. Het Amerikaanse tijd schrift „Look" en de Ame rikaanse „Vereniging voor steun aan de Verenigde Na ties" hebben, aan de voor avond van de opening der zitting van de Algemene Vergadering, aé.n drie en dertig afgevaardigden naar de Verenigde Naties ver zocht hun mening over de internationale organisatie te geven. Uit de antwoorden bleek, dat allen het er over eens waren, dat de Verenig de Naties moeten blijven bestaan. Enkelen waren van mening dat het handhaven van de vrede thans gemakkelijker was, dan op het tijdstip van instelling der Verenigde Na ties. Anderen zeiden dat het slechts aan de V.N. was te dsinken, dat de wereld niet de beslissing, om tegenstand te bieden aan de onuitge lokte communistische aan val in Korea, „één er groot ste stappen is geweest, die dichter bij een derde we reldoorlog staat. Vier en twintig van de drie en dertig afgevaardig den waren van mening dat de Verenigde Naties hebben gedaan om de zaak van de vrede te bevorderen". Er hebben geen afgevaar digden van communistische staten aan dit opine-onder- zoek onder diplomaten deel genomen. De Nederlandse vertegen woordiger, de heer D. J. von Balluseck, antwoordde op de vraag, wat z.i. de gewich tigste stap was, die de Ver enigde Naties zouden moe ten doen, om een derde we reldoorlog te voorkomen: „De instelling, bescherming en versterking der gemeen schappelijke veiligheid. Doch terzelfdertijd moeten de Ver enigde Naties er naar blij ven streven de toestanden op maatschappelijk en eco nomisch gebied in de gehele wereld te verbeteren". 57. Pim had er geen ogenblik aan gedacht dat hij op zijn nachtelijk vlieg- tochtje door Billié en Kareltje 2ezi zou kunnen worden. Nee, Pim was die twee bandieten al lang vergeten, zó groot was de sensatie, die hij van zijn vliegerij ondervond. ..Nog één rondje en dan eens kijken hoe het met net dalen gaat" sprak hij vrolijk in zich zelf. „Dan kan ik de Drofessor tenmin. ste een uitgebreid rapport thuisbion gen". Pim drukte de knop in, die voorop zijn borst zat, precies zoals de professor het hem verteld had en J boor, daar ging hij met een prachtige glijvlucht naar beneden. „Fantastiscn riep Pim, terwijl hij met n laatste vaartje over de grond voortgleed. ..Het toestel werkt eenvoudig verbluffend goed. Eén druk op de knop en je daalt en straks weer een paar draaien naar links en rechts en je stijgt. Eenvou diger kan het niet!" Pim had er geeii idee van dat zijn gedragingen met de grootste opwinding werden gevolgd door twee bandieten, die zich achter een boom verscholen hadden, zodra zij Pim zagen dalen. Het waren Billle en Kareltje die met open monden naar Pim stonden te kijken. „Kom, ik moet terug gaan", hoorden ze Pim zeggen. „De professor zit natuurlijk op me t» wachten. Vooruit maar weer jongens. Eerst deze knop éénmaal naar links en danOp dat ogenblik verstijfde het bloed in Pim's aderen. Hij had een geluid achter zich gehoord en., een stem. Een schorre stem, die hij heel goed kende. De stem van Billi» die hem toeriep: „Geef dat toestelletje nn maar hier, beste jongen. Ik wil het graag óók eens proberen Aagtekerk, 21-2 van Massawa naar Aden - Aldegonda (t). 22-2 van Bang kok te Pladju Alkaid, 22-2 te San Francisco do Sul verwacht Aardijk, 21-2 te Galveston Abbedijk, 22-2 te Baltimore Almdijk, 22-2 te Antwerpen naar New York Arendsdijk, 22-2 van Buenos Aires te New York Argos, 23-2 van Hamburg te A'dam Alpherat, 22-2 te Vittoria Amstelvaart, 18-2 te Be- lawan, 21-3 nog ter rede Arkeldijk, 21-2 van Londen te R'dam Axeldijk, 22-2 van New Orleans te R'dam Agatha (t), 23-2 van Pladju te Penang verwacht Albireo, pass. 22-2 Ouessant naar Las Palmas Alcyone, 23-2 te Suez ver wacht Amor, pass. 22-2 Algiers naar Antwerpen Amstelstad, pass. 22-2 Kaap Ëougaroni naar Port Said Annenkerk, 24-2 te Penang verwacht Aagtekerk, 23-2 v.m. van Aden naar Cochin Al- nati, 22-2 van Buenos Aires te R'dam Bintang, 22-2 n.m. van Seattle te Van- couver Bloemfontein, 23-2 van East London te Port Elizabeth Borneo, 22-2 van Belawan naar Colombo Bengkalis, pass. 21-2 Stromboll naar Port Said Ereda, 21-2 van Balboa naar Buenaven- tura Caltex Delft (t). 21-2 van Sion naar R'dam Caltex Utrecht (t), 21-2 van Sidon te R'dam Cottica, 21-2 van Dover naar Madeira Caltex Leiden (t). pass. 22-2 Oporto Chama (t), 23-2 van Gibraltar te Algiers Cleodora (t). 23-2 van Davao te Miri Danae, 22-2 n.m. te Gibraltar Delfland, pass. van 22 op 23-2 Finisterre Delft. -23-2 van A'dam te Valparaiso verwacht Ena (t), pass. 22-2 Fmisterre Eendracht, 23-2 van Istan- bul te Brake verwacht Eos, 22-2 van K'dam te A'dam Farmsum, 22-2 van Norfolk te A'dam Friesland (SSM), 22-2 van Castle te A'dam Felipes (t), 22-2 van Singapore te Haiphong Fairsea, 22-2 110 mijl zuid van Kreta naar Port Said Gaasterkerk, 21-2 van Teneriffe naar Antwerpen Gaasterland, 22-2 te Kio Janeiro verwacht Garoet, 21-2 van Djibouti naar Port Sudan Gouwe, pass. 22-2 Las Palmas Gooiland, 23-2 van Hamburg te A'dam Groote Beer, 21-2 \an Southampton naar Halifax Her cules, 21-2 van Rostock te A'dam Ha- thor, 22-2 van Tunis naar Pireaus Haarlem. 22-2 te Antwerpen Indra- poera, 22-2 te Singapore Jagersfon tein. 23-2 van Oost-Afrika te A'dan» Jupiter, 21-2 van A'dam naar Hamburg Johan van Oldenbarnevelt, 21-2 ter rede van Belawan verwacht Kedoe, 27-2 v.m. van Makassar te R'dam ver wacht Kota Inten, pass. 23-2 Gibraltar naar Alexandrië Langkoeas. pass. 22-2 Gibraltar naar Genua Lemsterkerk, verm. .22-2 van Salala naar Dubai Lindekerk, 22-2 van Alexandrië naar Ge nua Lombok, 22-2 n.m. van Seattle te Portland Loosdrecht, pass. 22-2 Straat Messina naar Port Said Lieve Vrouwe- kerk, 22-2 te Colombo verwacht Li- seta (t), 23-2 van Pladju te Bangkok ver- door Mary Burchell 48. Bridget schreef inderdaad over Errol. Bij de eerste zin al. Haar brief luidde namelijk aldus: Lieve Hope. Ik wou zo graag dat je naar huis te rugging en keek jioe het met oom Er- rol is. Hij heeft een ernstig ongeluk ge had- Lucifer heeft hem afgeworpen en zelfs mevrouw Tamberley is ongerust. Ze heeft me gisteren oo school opge zocht. Oom Errol had zullen komen om me een dagje mee uit te nemen, maar nu kon hij niet en vroeg of zij in zijn plaats wilde gaan En zii heeft me er alles van verteld. Dat wil zeggen zo veel als ze wilde loslaten. Maar ga alsje blieft naar huis. Hope en kijk wat er precies aan de hand is. Waarom blijf ie toch zo gek en geheimzinnig weg? Mevrouw Tamberlev zei dat ze het ie had willen laten weten van oom Errol. maar hij was erg boos geworden en vond het niet goed en ze wist toch ook niet waarheen ze moest schrijven en toen ze zei dat ik het wel zou weten, had hil alleen maar gezegd: ..Zii mag niet wor den lastig gevallen". Maar het hindert toch niet dat j^ het nu weet. Is het wel. Hope? Want nu kun je er heen gaan om te zien wat er aan de hand is en hem misschien beter maken. Zorg als jeblieft poed voor hem. Tonv en ik zou den niet weten wat we zonder hem zouden moeten beginnen. Ik geloof niet dat ik nog meer te vertellen heb. be halve dat ik een beetje krap in miin zakgeld zit, omdat Maisie Fairley jarig was. en daar ik dacht dat oom Errol zou komen, besteedde ik baast al miin geld aan een cadeautje voor haar en toen kwam mevrouw Tamberley in ziin plaats en ze heeft er niet aan gedacht me geld te geven. Heel veel liefs en zoentjes van Bridget- „Tante Lena!" Hope. die stokstijf In het kleine gangetje was blijven staan totdat ze elk woord van de brief had gelezen, rende nu naar de zitkamer waar tante Lena rustig zat te naaien. „Tante Lena. ik moet dadelijk terug naar Londen. Ik heb een brief van miin zusje en „Het kind is toch niet ziek?" Tante Lena deed haar bril af en keek Hope vriendelijk bezorgd aan. „Neen. neen. maar Errol wel. De voogd van de kinderen miin ver loofde dat wil zeggen, miin verloofde in zekere zin". „In zekere zin?" Tante Lena keek wel wat verbaasd. „Ik wist niet dat ie ver loofd was". „Neen. ik ook niet tot zoéven. Ten minste, in ieder geval moet lk weg. Hil heeft een ongeluk gehad O. lieve he mel, is er op dit uur van ie dag wel een trein?" „Om kwart over vijf is er een boemel- trein. maar dan heb ie geen tiid meer voor thee en „Dan neem ik die. O. alstublieft, lie ve tante Lena, u moet het begrijpen. Die moet ik halen". Die lieve tante Lena scheen het dade lijk te begrijpen- Misschien zelfs be greep ze nu waarom Hope zo afwezig en rusteloos was geweest toen ze hier kwam en waarom die knappe jongeman die kennelijk speciaal uit Londen was gekomen om haar op te zoeken, slechts twintig minuten was gebleven en toen linea recta was vertrokken in ziin brutale rode wagen. Hope rende naar boven om een paar dingen in een koffertje te gooien, ter wijl tante Lena de weg af sukkelde om aan Matters te vragen de. wat de be volking hoffelijk taxi noemde, te voor schijn te halen cm Hope naar het sta tionnetje te brengen. Ze slaagde er ook in de thee zo gauw klaar te hebben dat Hope nog een van de veelbesproken eieren kon eten vóór de vertrok. Toen voorzag tante Lena haar, ov -.c- wegend dat jeugdige dwazen meer voedsel behoeven dan oude wijzen, nog van sandwiches en een thermos voor onderweg, kuste haar en zette haar in de „taxi", die reeds een serie ratelen de ontploffingen liet horen ter voorbe reiding van een grillige tocht naar het station. ..Kom nog eens als je kunt", riep tante Lena. „Je bent altiid welkom, alleen of op je huwelijksreis!" Maar de wagen sprong juist op dat moment met zoveel lawaai voorwaarts, dat het twijfelachtig was of Hope die laatste woorden nog hoorde. Gelukkig arriveerde de „taxi", wis pelturig als zij was. nog op tijd aan het station om Hope gelegenheid te geven zich in het boemeltle te nersen. dat de halve bevolking van West-Engeland scheen te bevatten. En toen had ze eindelijk de kans te gaan zitten op haar koffertje in de gang. want een nlaats was er niet meer, en Bridgets brief te voorschijn te halen teneinde die nog eens over te lezen. Dus hij was ziek, Errol was ziek. Zo ernstig dat zelfs mevrouw Tamberley ongerust was. Betekende dat dat hii gevaarlijk ziek was? Hope zocht angstig naar werkelijke berichten in de schoolmeisjesachtige stijl van Bridgets brief, maar telkens kwam ze tot dezelfde conclusie, dat Bridget er het ware ook niet van wist en haar zuster slechts kon vragen op onderzoek uit te gaan. Maar ook zij was bezorgd. Liefdevol bezorgd Die eenvoudige ontroerende waarheid van „Ik zou met weten wat Tony en ik zon der hem moesten beginnen", en dan „Zorg goed voor hem!" ,„Ai!s,,er *ets "i®! hem gebeurde, zou ze het gevoel hebben ook de kinderen in de steek te hebben gp'nten Niet dat er iets zou gebeuren, natuurlijk Maarl ha» hi' haar nie' '"ten ha- len. Hu moest toch weten dat ze dan zou zijn gekomen. Maar ja. hij had ziin woord gegeven haar niet te zullen komen opzoeken of te schrijven. Dat maakte het eens en vooral onmogelijk haar van het onge mJh °n'! stellen. Een ogenblik bedacht ze wrevelig en vol verachtln" hoe Richard uit een dergelijke situatie niet Z°U ben Eeslagen. Maar Errol „,5aLWa! "jooiste aan hem. Een waren nT°iSJ®, kanten tenminste. Er aan hem meer mooie "anten Ze dacht er aan hoe hii die dag dut ze hem tegemoet was gegaan od da gemene paard dat hem nu hart worpen op haar toe wTs koVen'rijd en Hii had er ongetw jfeld een beeft» eant uitgezien, maar toch ook glweWh gewees? toen^H "iet nadver!agH' «S» (Wordt vervolgd» wacht Loppersum, pass. 22-2 Finisterr» Larenberg, pass. 22-2 Lissabon Lau- renskerk, 23-2 van Cëlcutta te R'dam Maas, pass. 22-2 n.m. Kaap St. Vincent r.aar R'dam Maaskerk, 23-2 te Tako- radl Meliskerk. 22-2 van Cadiz naar Antwerpen Mapia, 22-2 van Bremen te A'dam Maetsuycker, 21 van 22-2 van Tandjong Prlok te Fremantle ver wacht Malea (t). 21-2 van Porta Car- don naar Buenos Aires Malvina (t), 21-2 van Yokohama te Sorong Ma- noeran, 21-2 van Akyab naar Belawan Mariekerk, pass. 22-2 Ouessant naar Mar- sellle Mataram. 21-2 van Antwerpen te R'dam Merwede, 21-2 van Gulfport naar Savannah Mirza 22-2 van Bahrein te Massawa te verwacht Molenkerk, 20-2 van A'dam te Hamburg Noordam, 22-2 van New York naar R'dam Nieuw- Amsterdam. 21-2 van Bahla naar Rio Ja- neiro Nestor, 23-2 te Southampton Oranjefontein, pass. 22-2 Dakar naar Kaapstad Ootmarsum, 20-2 van R'dam te Houston Oranje. 24-2 van Tandjong Priok te A'dam verwacht Oberon, 21-2 van A'dam naar Trinidad Posetdon, 22-2 van Antwerpen te A'dam Phron- tis. pass. 22-2 Gibraltar naar Port Said Prins Johan Willem Friso, 21-2 van R'. dam naar St. John Prins Willem IV, 21-2 van R'dam naar Valencia Prins Willem V, 21-2 van New York naar Phi- ladelphia Radja, 21-2 van Tandjong Priok naar A'dam vla Singapore Rijn land, pass. 21-2 Kaap Verdische Eilanden naar Las Palmas Ridderkerk, 22-2 n.m. van Gibraltar naar Marsellle Roebiah, 23-2 te Singapore verwacht Rita (t), 23-2 van Makassar te Pladju Rijn- kerk, 22-2 van Port Said naar Genua Sarangan. 22-2 van Balboa naar Kaapstad Soestd(jk, pass 22-2 n.m. Sabang naar Belawan Stentor, 22-2 van Barbados te Port of Spain Salatiga, pass. 22-2 Midway Etl. naar Manilla Sarapoea, 23-2 van West-Afrika te A'dam Stad Maassluis, 23-2 van Immlngham te Nar- vik verwacht Schie, 23-2 v.m. te Huel- va Stad Maastricht, 22-2 van Huelva te Sluiskil Sarpedon. pass. 21-2 Porto Rico Sibajak, pass. 22-2 Thursday BiL naar Surabaja Sommelsdijk. 22-2 to Vera Cruz Stad Arnhem. 21-2 van Morphphy Bay naar R'dam Stad Schie dam, 22-2 van Narvlk te Glasgow ver wacht Straat Malakka, 21-2 van Mon- eevideo naar Kaapstad Tamo, pass. 22-2 Vllssingen van Antwerpen naar Bra men Tara, 22-2 te Montevideo ver wacht Teiresias, 22-2 van Tandjong Priok te Singapore verwacht Ternate, 21-2 van Port Sudan naar Djibouti Tjisadane, pass 21-2 ten zuiden van Ma- dagascar naar Mauritius Tablnta, 22-3 van Marseille Tiberius. pass. 22-2 San Miguel (Azoren) Tibia (t), 22-2 van Hongkong te M'ri Tjitjalengka, 23-2 van Durban te East Londen Tomori, 23-2 v.m. te Suez Veendam, 22-2 410 mijl van Scillys naar Southampton Waal, 23-2 van Bremen te A'dam Wa terman, 21-2 van Pusan naar R'dam Westerdam, 21-2 van R'dam naar New ork Westland, passeerde 22-2 Las Palmas naar Montevideo Willemstad, pass 22-2 Finisterre naar Madeira Woensdrecht (t), 22-2 van Pineypoint naar Curapao IJssel, 22-2 te Latakia Zeeland (KRL). 22-2 te Alexandrië - zeeland (SSM), 22-2 van R'dam naar New Castle Zijpenberg. 21-2 van A' dam naar Antwerpen. t Advertentie ing Med' Wanneer men de jaren 1948 en 1951 vergelijkt dan blijkt, dat in deze luttele Jaren tijds de veiligheid in de lucht on danks het grotere aantal gevlogen »l" lometers steeds is toegenomen, in 1948 was het aantal verongelukte passagier' bij de burgerluchtvaart per 100 millioe? passagiers-kilometers 2.04 pet. In 1951 bedroeg dit cijfer 1.07 pet. Aldus mr I. H Ph de Rode-Verschoor «n de openbare les. die zij gisteren u»J sprak bij haar aanvaarding van h® ambt van privaat-docente in het lucht recht aan de Utrechtse univesiteit. SCHEVENINGSE KUSTVUOOT UITGEBREID MET EVACUEES De kustvloot te Scheveningen k aanmerkelijk uitgebreid doordat van Stellendam een aantal garnalenvisser» is toegevoegd. Ook van Oudorp «J» er enkele schepen bijgekomen. vissers zouden zich gaarne voorgo® te Schevenineen willen vestigen, m"' er woonruimte wordt gevonden vow hen en hun gezinnen.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4