Begin van uitvoering Centrum plan volgend jaar te verwachten Noordhollandse burgemeesters op het geteisterde Tholen r Directiegebouw Rijkswerf bij. de Nieuwe kerk „Piel Hein" ingehaald De wereldreis van Jimmy Brown Keurige basketball-zege van HKV op heren van Hermes Twee nieuwe gymnastieklokalen op de urgentie-lijst Adoptieplan werd met beide handen aanvaard In 1953 nog geen „doorbraak Overeenstemming met NS. bereikt Reorg anisatiereiniging nog in studie Nog geen omtrent zekerheid „Rialto" Aanbesteding bouw Chr. VGLO-school Uitvoeringen „Simson" Filmavond bromfietsclub acin u Overigens geen verrassende resultaien Bouw aan Pasieursfraat en Duinroosslraat Alle KVH-teams staan op prachtige plaatsen MEYTSVERFHQL Geen huurverlaging voor particulieren IN HET KORT Rentevergoeding terreinen 4 I4 °lo Voor overige grond nog geen bestemming MIST OMFLOERSTE DODENDAG Naar Matthaeus-Passion Uitslag openbare verkopt 'rf Tussen Haaks en KuiHc ^y.ANNEER zich geen bijzondere tegenslagen voordoen, zal in de loop van 1954 een begin kunnen worden gemaakt met de uitvoering van het Centrum plan, zo delen B. en W. in het Algemeen Verslag over de gemeentebegroting roor 1953 mede. Met de directie der N.V. Nederlandse Spoorwegen is thans welledlge overeenstemming bereikt over de werken, die in het plan zjjn opge nomen. Het stedebouwkundige plan, waaraan nu de laatste hand wordt gelegd, kan over enkele maanden gereed zijn. Met de Technische Dienst der Neder landse Spoorwegen wordt overleg gepleegd over de wijze van uitvoering en over de verschillende phasen, waarin dat zal geschieden. bouw van een nieuw gemeentelijk Ly ceum, kleuterscholen, een nieuw ge bouw voor Sociale Zaken, een lagere school teil oosten van de Jan Verfaille- weg, een nieuw gebouw voor de Vis- afslag, een gemeentelijk centraal slacht huis en een nieuw gemeente-zieken huis. Voorts wordt een andere huisves ting van de Dienst van Openbare Wer ken (thans ondergebracht in het voor malige Kledingmagazijn aan de Jacob van Heemskerckstraat) voorbereid. Ziekenhuis de tweede wijzigingsbegroting van UOEWEL dus nog geen bepaald werk schema is opgesteld, staat inmiddels wel vast, dat de doorbraak tussen de Krugcrstraat en Koningdwarsstraat niet eerder tot stand kan komen dan zes a twaalf maanden nadat met de uitvoe ring van het Centrum-plan als geheel is begonnen. Dat zal dus op zijn vroegst in het najaar van 1954 zijn. In het plan is ook opgenomen het maken van een tunnel voor voetgan gers, wielrijders en licht autoverkeer van Ruyghweg naar Brakkeveldweg. In 1953 willen B. en W. de volgende Werken ter hand nemen: de aanleg van het moerriool Nieuw Den Helder, de aanleg van het derde gedeelte van het moerriool langs het Helders Kanaal, de uitbreiding van de Algemene Be graafplaats, de aanleg van rijwielpaden door de duinen, het bouwrijp maken van gronden ten Oosten van de Jan Verfailleweg, de bouw van woningen ten Oosten van de Jan Verfailleweg en het inrichten van de speeltuin „Oud Den Helder". In voorbereiding zijn plannen voor de aanleg van het moerriool buiten de Linie, de beplanting van de Linie, de verbetering van de Huisduinerweg, de T)EN HELDER is toch wel enige drukte gewend bij het vertrek of de thuiskomst van oorlogsbodems, maar de belangstelling die giste ren Hr Ms „Piet Hein" genoot is toch zelden overtroffen. Zoals ge bruikelijk stonden weer duizen den mensen aan de haven, toen, de torpedobootjager met de blauwe vlag der Verenigde Naties en de schier eindeloos lange oor logswimpel hoog van de steng om kwart voor elf binnenvoer. Deze enorme drukte was eigenlijk vander opmerkelijk dan de aan blik, die. hei Havenplein bood. Een zeldzaam groot aantal automobie len uit alle delen des lands stond daar geparkeerd. Er waren zelfs „afhalers'' met touringcars ge komen. Wel een bewijs, dat het reilen en zeilen van Hr Ms „Piet Hein" over heel Nederland de aandacht heeft getrokken. Toen het schip binnenvoer, speelde de kapel van het. M.O.K. uit Hilver sum het Wilhelmus, met in aan sluiting daarop pittige marsmu ziek. Twee loopplanken werden uitgelegd, zodat de vele honder den bezoekers in korte tijd de „Piet Hein" bevolkten. De jager kreeg binnen een half uur een decimeter meer diepgang, althans volgens een „stuurman aan de wal" We hebben het niet nage rekend. Wat betreft de plannen tot het bou wen van de nieuwe Rialto-bioscoop in de Spoorstraat stelde het college van B. en W. zich aanvankelijk op het standpunt, dat het theater en het daar naast te stichten zakenpand niet in de oude rooilijn moesten worden geplaatst doch iets meer terug, waardoor op het met de Breewaterstraat enige verrui ming zou w orden bereikt. Daarna is gebleken, dat de beide belanghebbenden, de heren A. Bakker en J. Postma. daartegen ernstige be zwaren hadden van zakelijke aard. B. en W. verenigde zich er tenslotte mede. dat ter plaatse de oude toestand terugkeert. Uiteraard betekent dit voor de belanghebbenden, dat zij hun be drijven kunnen doen verrijzen op de oude fundering, hetgeen neerkomt op een aanzienlijke kostenbespaaring. Op 11 November 1952 werd aan de heer Bakker medegedeeld, dat het benodigde bouwterrein voor de nieuwe bioscoop een halfjaar te zijner beschik king zou blijven. Alvorens wijziging van het wcderopbouwplan A. werd overwogen, diende de exploitant aan enkele voorwaarden te voldoen. Eén daarvan was, dat de zekerheid moest bestaan, dat de verbouwing en inrich ting van Tivoli tot schouwburgruimte binnen een bepaalde termijn -eventueel na het gereed komen van de nieuwe bioscoop- tot stand zou komen. B. en W. wachten thans nadere plannen en be richten van de heer Bakker af. Namens de schoolvereniging „Laat de kinderkens tot mij komen" zal door de architect, de heer J. J. van der Leek op Dinsdag 17 Maart in Formosa wor den aanbesteed het bouwen van een school voor VGLO. Het gebouw zal verrijzen op een terrein, gelegen aan de Lombokstraat. De aanbesteding is om half twaalf. m r u, het c'ienstjaar 1953 is een post van f 5.000.opgenomen „ten behoeve van voorbereidende werkzaamheden voor een nieuw ziekenhuis". Het is niet on mogelijk, dat met uitbreiding van het bestaande ziekenhuis kan worden vol staan. Het overleg met verschillende autoriteiten is hieromtrent nog gaande. Slachtplaats AAN de directeur van Openbare Wer- ken is opdracht verstrekt, plannen te ontwerpen voor de bouw van een centrale slachtplaats. In overleg met de directeur van de Vleeskeuringsdienst zal daarbij ook aandacht worden ge schonken aan de mogelijkheid van uit breiding van de slachtplaats tot abat toir. Desgevraagd delen B. en W. in het Algemeen Verslag mede. ook waar de te hechten aan de mening van de slagers omtrent dit vraagstuk. Maar zij voegen daaraan voorzichtig toe: „Wij menen evenwel, daarbij niet zover te moeten gaan, dat de verwezenlijking van de plannen van die mening afhan kelijk zou moeten worden gesteld". Reiniging DLANNEN tot reorganisatie van de Reinigingsdienst zijn in studie. Dat vergt veel tijd, daar een dergelijke reorganisatie veranderingen op bijna ieder onderdeel van de Reinigingsdienst zal meebrengen. Het indienen van een concreet plan kan dus niet op korte termijn tegemoet worden gezien, aldus B. en W. in het Algemeen Verslag. rjMTRENT de voorgenomen verbete- ring van de Huisduinerweg delen B, en W. mede, dat het maken van een rijwielpad en een wandelpad in het inmiddels voor uitvoering gereed zijn de plan is opgenomen. Met de even tuele aanleg van een tweede rijwielpad is rekening gehouden. Aangezien de uitvoering voor een groot deel afhanke lijk is van de medewerking van parti culieren (er is nog geen overeenstem ming met alle betrokkrn grondeigena ren) kan op het ogenblik nog niet wor den voorspeld, wanneer de gewenste verbetering zal zvjn bereikt. Op Donderdag 12 en Vrijdag 13 Maart geelt de Christelijke gymnastiekvereni ging „Simson" in Casino een uitvoe ring. Het programma is op beide avon den het zelfde. Het grote aantal leden maakt twee uitvoeringen noodzakelijk. Dinsdagavond vertoonde de filmdienst van de Castrol-oils importeur Karei Burlage uit Amsterdam voor de leden van de algemeene bromfietsclub Den Helder een uitgebreid programma. De zaal van de H. D C. in dc Hoogstraat was vrijwel geheel bezet. Van het vertoonde noemen wij de kleurenfilm over de in 1951 verreden International Six Days Trial een pres- tatierit voor motoren en scooters, in het onvergetelijk mooie bergland van Noord-Italië eri de het vorig jaar ge houden nationale bromfietskampioen, schappen in de omgeving van Wasse naar. Het was een genoegen, de kleine, bromfietsen te zien trekken over de met een dikke sneeuwlaag bedekte paden van het landgoed Duynrell. Vóór de pauze werd een film over de watersnood gedraaid, getiteld „Eén dag in het rampgebied" welke werd opge nomen aan boord van de Van der Steng en op Schouwen-Duiveland. In aanslui ting daarvan werd een inzameling ge houden, die een mooi bedrag voor het Rampenfonds opleverde. 45. Op een afstand van ongeveer vijf-en-twintig meter, stopte de sta tioncar en er gebeurde even niets. Toen zwaaide Piet Potlood als Mu zelman vermomd, met zijn arm. Op hetzelfde ogenblik sprongen er vier Bedoeïnen uit, zo snel, dat Jimmy er even van schrok. De mannen kwamen op de jeep af. Toch was er iets aarzelends in hun houding. Eén riep wat. Piet Potlood zwaaide weer en bootste het geluid zo goed moge lijk naUit hun houding viel duidelijk waar te nemen, dat zij het zaakje niet helemaal vertrouwden. Langzaam kwamen zij naderbij. De eerste hief zijn geweer iets op in de richting van Piet Pot>00' zag dat ook en hij voelde de grono onder zijn zolen golven. Toen schoot Jimmy. Hij schoot de vent het ge weer finaal uit de hand Het viel kletterend in het zand. Daarna heL Jimmy nog twee kogels over hun hoofden fluiten en deze onverwachte gebeurtenis was voldoende om er schrik in te brengen. Piet Potlood zag dat duidelijk en hij nam zqn kans waar. Hij stormde op hen af schreeuwde: „Gééf je over. Hand»» omhoog. Jullie bent onze gevane». nen!" Twee lieten van schrik hun weren vallen, maar de derde aan. Wéér schoot Jimmy. Hij nu, ditmaal, maar de kogel die voor het opgeheven geweer bedoeld was schroeide de wenkbrauwen van de banl diet die nu van schrik zjjn geweer ooi» in het zand wierp...... Razendsnel werkte Jimmy zich uit de jeep. Drei. gend kwam hij op de mannen af..,tl »AQvei «.eiUit. ing iVitu.j De uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde wedstrijden in de basketballcompetitie lagen over het algemeen in de lijn der verwachtingen. In de eerste klasse heren werden geen wedstrijden gespeeld. De meest ver rassende uitslag was wel de 16—12 overwinning van H.K.V. op Hermes. De Kweekschool-scholieren behaalden hierdoor hun eerste winstpunten. Het wedstrijdprogramma voor deze week luidt: heden 8.15 uur HAV 2 Zeemacht (dames 2e kl.)Donderdag 5 Maart 6.45 uur Heren 2de kl. NHK KVH 2, 7.35 uur 1ste kl. Adelborsten— WSOV, 8.25 uur 2de kl. WSOV 2—Mar- Mag 2, 9.15 uur 2de kl. HCSCFAC 3; Zaterdag 7 Maart 1.30 uur Adspiranten ULO 1—ULO 2, 2.15 uur Junioren ULO 3RHBS, 3.00 uur Junioren ULO 2—HAV; Dinsdag 10 Maart 8 uur: Heren 1ste kl. Oranje BlauwHAV. Enkele leden van de gemeenteraad hebben ten onrechte in de veronderstel ling verkeerd, dat van de beoogde bouw van een gymnastieklokaal aan de Pas teurstraat, ten behoeve van een drietal scholen, niets zou komen. Zij meenden, dat het thans in het voornemen ligt, het betreffende gymnastieklokaal te doen verrijzen bij de school aan de Duinroosstraat, en dat de voorbereidende werk zaamheden tot het bouwen van deze school daardoor wellicht zouden zijn ver traagd. Hun veronderstelling is niet juist. Inmiddels is namelijk gebleken, dat l>ü de minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen geen bezwaar be staat tegen de stichting van beide gymnastieklokalen. situatie nu als Bij de heren is de volgt: lste klasse KVH HAV Or. Blauw FAC Adelb. Zeemacht WSOV 2de klasse KVH 2 •Op. Werken HAV 2 MarMag Hermes FAC 2 WSOV 2 HCSC FAC 3 HKV In de eerste klasse Dames wist HAV een grote overwinning te benalen op Hermes, welk team nog gehandicapt was door ziekte van haar beste speel ster. Met 5111 moesten de hockey, dames het onderspit delven. HCSC liet tegen KVH verstek gaan. In de tweede klasse eindigde de wed strijd Marmag 2HCSC 2 in een gelijk spel (1010). KVH 2 maakte tegen FAC geen fout en behaalde wederom een nuttige 188 overwinning. De standen in de damesafdelingen 9 8 0 1 16 267—125 8 6 1 1 13 197—127 8 6 0 2 12 134—110 9 3 0 6 6 132—190 9 3 0 6 6 152—210 8 1 6 3 99—186 7 1 0 6 2 129—166 9 8 0 1 16 249—110 9 7 0 2 14 165— 89 9 7 0 2 14 229—102 10 5 2 3 12 148—164 10 3 2 5 8 156—171 10 4 0 6 8 127—169 9 3 1 5 7 150—143 9 3 0 6 6 100—167 10 2 1 7 5 122—179 9 1 0 8 2 67—218 OPENING Zaterdag I uur 1 1 UOOfitTDOOT (Advertentie. Ing. Med.) zijn: lste klasse KVH 7 7 0 0 14 207- 46 HAV 7 6 0 1 12 199— 70 HCSC 7 4 0 3 8 103 116 Hermes 8 3 0 5 6 112 162 Helder 5 0 0 5 0 58186 MarMag 6 0 0 6 0 39— 138 2de klasse KVH 2 11 10 0 1 20 172 85 HAV 2 9 7 0 2 14 177— 73 MarMag 2 9 4 1 4 9 121- 118 FAC 10 4 0 6 8 126—145 Zeemacht 8 4 0 4 8 118—111 HKV 9 3 0 6 6 124—121 HCSC 2 10 0 1 9 1 63—208 In deze standen is nog geen rekening gehouden met de verliespunten, welke door niet opkomen van een der teams zijn opgelopen. Opvallend zijn de fraaie posities van alle KVH-ploegen met als naaste con currenten de teams van de HAV. Volledigheidshalve volgen hier ook nog de standen in de Jeugdcompetitie: Junioren HAV 0 5 0 1 10 142— 62 Lyceum 4 4 0 0 8 9.5— 42 RHBS 3 2 0 1 4 67— 33 ULO 2 6 2 0 4 4 76— 99 ULO 3 5 1 0 4 2 47— 88 ULO 1 C 1 0 5 2 70—179 Adspiranten ULO 2 2 2 0 4 21— 13 ULO 1 3 1 1 1 3 27— 19 ULO 3 3 0 1 2 1 15— 31 Het college van B. en W. was als volgt te werk gegaan. In de eerste plaats was aan de minister verzocht, naast de afgegeven urgentieverklaring voor het lokaal aan de Pasteurstraat, een zodanige verklaring te verstrekken voor een lokaal bij de school aan de Duinroosstraat. Aan dit verzoek werd evenwel toegevoegd, dat het gemeente bestuur de bouw van een gymnastiek lokaal aan de Duinroosstraat zelfs van nog meer urgentie achtte dan die aan de Pasteurstraat. Mocht de minister geen urgentieverklaring hebben kunnen geven voor de bouw van het lokaal in Nieuw Den Helder, dan zouden B. enW. het op prijs hebben gesteld, wanneer deze verklaring werd ingetrokken en daarvoor in de plaats een urgentiever klaring werd verleend voor de Duin roosstraat. Enkele raadsleden hebben het colle ge gevraagd, of het niet gewenst is. voor het beheer en de exploitatie van sportterreinen en gymnastieklokalen een afzonderlijk orgaan te stichten, waarin, naast de gemeente en deskun digen, ook de particuliere gebruikers zijn vertegenwoordigd. B. en W. ant woordden, dat over de instelling van een dergelijk orgaan reeds besprekingen met plaatselijke lichamen zijn gevoerd. Zij zullen hun standpunt nader bepalen, wanneer een rapport, handelende over deze aangelegenheid, van de Landelijke Contactraad voor de Lichamelijke Op voeding en de Sport wordt ontvangen. Wat betreft het verhuren van scholen en gymnastieklokalen aan particulieren vilden B. en W. handhaving van de bestaande prijzen noodzakelijk. Verho ging van de huurbedragen komt hun, in verband met de financiële draag kracht» van de verenigingen niet ge wenst voor, doch evenmin achten zij. ten aanzien van de van de gemeente. financiële positie verlaging verant woord. Met betrekking tot een vraag omtrent uitbreiding van speelplaatsen en -velden, zomede terreinen voor schoolwerktuigen, antwoordde het col lege, dat er naar wordt gestreefd zo veel mogelijk naar de behoefte in deze te voorzien. Het gemeentebestuur heeft zich voorts tot taak gesteld, dat dit jaar onder an dere tot uitvoering moeten komen de aanleg van hockeyvelden nabij de „Donkere Duinen" en het maken van kleedgelegenheid bij basketball-velden nabij Oud-Den Helder. In het kader van de Boekenweb houdt de bekende schrijver (en tijdens de oorlog radiospreker vanuit Londen) A. den Doolaard hedenavond in J0r. mosa" een. lezing. Hedenmiddag om half drie wordt ten Raadhuize een bespreking gehou den met de vertegenwoordigsters van vrouwenorganisaties in de plaatselijke Federatie voor vrouwelijke vrijwillig» hulpverlening. Het „Draaimolen-cabaret" uit Groningen treedt vanavond in Cwino op voor de Groninger vereniging „Stad en Ommelanden". In de Tivoli.bioscoop wordt van avond één voorstelling gegeven van de film .Macbeth" (naar Shakespeare), waarin Orson Welles de titelrol speelt! De spreekuren van de sociale werkster der Nederlands-hervormde gemeente (dus ook hedenavond van zeven tot acht uur aan het adres Tweede Vroonstraat 8) zijn hervat. De dames A. Niemeijer, G. Zwei- german, M. Visser, M. Blokker en C. van Lunzen, leerlingen van mevrouw Steinhorst. zijn te Utrecht geslaagd voor het Ensaid-diploma costumière. Zoals bekend moge zijn. hebben B. en W. destijds aan de minister van Maria» medegedeeld, bereid te zijn voor de Koninklijke Marine voorlopig beschikbaar te houden de terreinen aan de Kanaalweg en tegenover de Postbrug, aan d« Hoofdgracht en aan de Weststraat. Zij drongen daarbij aan op een spoedige be slissing ten aanzien van de bestemming van het terrein aan de Weststraat, in verband met gemeentelijke woningbouwplannen. Voorts werd kenbaar gemaakt, dat de reservering van genoemde grond be perkt diende te blijven tot jeen periode van niet langer dan vijf jaar, met het voorbehoud, dat de rente van het in deze gronden geïnvesteerde kapitaal door het Rijk aan de gemeente wordt vergoed. De minister kon er zich in (Van een onzer redacteuren) THOLEN 4 MAART Vandaag zijn de Noordhollandse burgemeesters op Tholen, vandaag, de dag, dat het eiland zijn doden gedenkt en bidt voor het zieleheil van de talloze slachtoffers, wier stoffelijk overschot reeds ter aarde is besteld, dan wel tot heden onvindbaar bleek, omdat het rust onder een ruïne of in het wijde polderland onder het water en onder het slik. De natuur past zich bij deze dodenherdenking volkomen aan. Een dichte mist, welke geen duimbreed wijkt, accentueert de triestheid van dit zwaar getrof fen land. Vandaag bidt men in de kerken, in die van het stadje Tholen, in die van Poortvliet. Waar de bedehuizen gespaard bleven, trekt het volk er in ootmoed heen. MOCHTANS gaat het werk door, het werk van herstel en wederopbouw, omdat dit geen uitstel kan velen. Hei vindt voortgang, hoewel het dikwijls hopeloos lijkt, omdat men niet recht weet, waar men zal beginnen, zo gron dig toonden de elementen hun kracht. Eerst na jaren zullen de wonde plek ken, die de stormvloed sloeg, althans voor het oog zijn geheeld. Hoe dit ook zij, men is dankbaar voor de hulpver lening, die zo spontaan en van vele zijden kwam. Dankbaar cok voor de komst van de Noordhollandse burge meesters, die in het kader van het adoptieplan naar Tholen waren afge vaardigd en hier als welkome gasten werden beschouwd. Reeds de vorige avond was het ge zelschap, bestaande uit mr H. J. Wyte- ma, burgemeester van Alkmaar, mr G D. Rehorst, burgemeester van Den Helder, mr H. C. Canneman. burge meester van Hoorn, dr W. Huygens, burgemeester van Bergen, de heer D. Breebaart, burgemeester van Hoog woud, mr H. H. Schulier, burgemees ter van Maartensdijk, die gedurende fwaalf jaren aan het hoofd van de Zeeuwse gemeente Sint Maartensdijk stond, en de heer Jansen, hoofdcom mies ter gemeentesecretarie te Alk maar, als toegevoegd rapporteur, te Bergen op Zoom gearriveerd. De bur gemeester van Haarlemmermeer, mr J. F, Jansonius, moest verstek laten gaan. Bij de rondreis over Tholen, welke öe gehele dag vorderde, heeft de com missie een ontstellend beeld gekregen van de enorme verwoestingen, die zijn aangericht. Moch men in Sint Maar tensdijk nog de indruk hebben, dat het met de aangerichte schade we) ging, en mocht men in Poortvliet, waar de polder ter grootte van 2300 ha overigens nog geheel blank staat, con stateren, dat de huizen vrijwel intac* zijn gebleven, in Stavenisse, dat volko men "de indruk maakt van een doden stad, was het zoveel te erger. Er be staat geen grondgebied, waar de rava ge zo volkomen zou kunnen zijn. 's Morgens op het gemeentehuis te Sint Maartensdijk, waar de burgemees ters van de getroffen gemeenten aan wezig waren, is breedvoerig gesproken over vorm en karakter van de hulp verlening in het adoptieplan. Zonder hierbij vooruit te lopen op het rapport, dat binnen afzienbare tijd zal worden uitgebracht, kunnen wij reeds thans mededelen, dat bij de besprekingen de wenselijkheid van centralisatie aan de dag is getreden, zelfs met dien ver stande, dat de betrokken Noordhol landse gemeenten en-bloc Tholen zul len adopteren als één geheel, met ter zijdestelling van plaatselijke acties, ook al mochten deze reeds gaande zijn. Uit bepaalde uitlatingen meenden wij voorts te mogen opmaken, dat men deze adoptie wil zien als een hulpver lening op langer termijn, zich hoofd zakelijk bepalende tot die objecten, die niet dadelijk urgent moeten worden geacht, maar die daarom niet minder belangrijk zijn. Deze hulp zal er toe kunnen bijdragen, dat er tussen beide gewesten een sterke band zal worden gesmeed. Het behoeft gen betoog, dat bij de Zeeuwse burgemeesters 'i initiatief een warme onvangst vond en dat zij de nadere uitwerking der plannen met belangstelling tegemoet zien. In Stavenisse, waa men onder lei ding van burgemeester Verburg een uitgebreide rondgang maakte, had men rog een korte ontmoeting met jhr. Ca- sembroot, de commissaris der Koning in in de provincie Zeeland, die mei ae leden van Ged, Staten een bezoek aan deze gemeente bracht. Na een ver moeiende dag werd 's avonds van hel uitgangspunt Bergen op Zoom af de tirugreis naar het Noorden aanvaard Ongetwijfeld zal de persoonlijke aan schouwing van het leed, dat Tholen heeft getroffen, voor de commissie een stimulans zijn om de hulpverlening in de juiste banen te leiden. Aan de en. kant heeft men kennis kunnen nemen van de wensen en verlangens, die ten aezen aanzien op Tholen leven, en aan de andere kant heeft men kunnen con stateren, dat aanvullende aulp od zo menig terrein aanstonds niet zal kun nen worden ontbeerd. In dit licht be zien zal het werk der commissie vooi de bevolking van Tholen een grote ze gen kunnen zijn. beginsel mee verenigen, dat rente ver goed wordt van de waarde der te reser veren terreinen tegen 4 1/4 pet. p. jaar- Uit een schrijven van de minister blükt, dat h(j prijs stelt op reservering van een strook grond ter lengte van honderddertig meter, gerekend van bet Nieuwe Kerkplein af, voor het bouwen van een directie- en administratiege- bouw voor de Rijkswerf, en van het terrein aan de Kanaalweg voor „Navgis". Ten aanzien van de terreinen aan de Hoofdgracht zullen nog nadere beslis singen inzake afmetingen en bestem mingen dienen te worden genomen. De verwezenlijking van bouwplannen en dergelijke op de gereserveerde terrei nen ligt overigens zodanig in de sfeer van het door de minister te voeren be leid, dat over de daaromtrent door het college te koesteren verwachtingen geen mededelingen kunnen worden ge" daan. De besturen van Muziekkring Volksuniversiteit organiseren 'bij voldoende belangstelling) een collec tief bezoek aan de uitvoering van Bach's „Matthaeus Passion" op Zater dagavond 14 Maart in de Grote Kers te Alkmaar. Men kan zich opgeven mej. E. S. Held, Singel 53, of bij heer F. W. Schreuder Julianapark J- Door notaris A. M. Engelmann gisteravond in „Formosa" de volgen" percelen publiek verkocht: Huis en erf 2e Vroonstraat 49, gr0 1 are, voor f 2062 aan A. J. Westenou q.q. Het voortdurend recht van e pacht °P de grond met het daarop t bouwde huis Kodfekstraat 17. 1 a 89 ca. voor f 2620 aan J. Smit q-Q- Het voortdurend recht van erfpacht y de grond met het daarop gebouwde n Koekoekstraat 19. groot 1 a 55 ca. vo r - p, UlKi - Hui».* uit de f 2740 aan J. Boerdijk q.q. - - erf Gasstraat 37, groot 84 ca. voor i aan M. Bregman q.q. Huis en Krugerstraat 115, eroot 81 ca. u» hand verkocht. Huis en erf Ooit»* j straat 131, groot 1 a 67 ca, voor I aan M. Bregman q.q. Huis en„23() Weststraat 72, groot 75 ca. voor t aan C. Veerman. Huis en erf gracht 16, groot 2 a 95 ca, voor I aan J. A. Korff q.q. - Huis en cusstraat 19. groot 1 a 31 ca. v0°] c,»m- aan D. Bethlehem. Huis en erf S straat 22, groot 1 a 58 ca, voor i aan J. Pronk. Huis en erf Sterns 24, groot 1 a 58 ca, voor f 4004 aa Schoonhoven. ster' kus1- Uit Pashallanvik arriveerde 8ist fi in Nieuwediep de Nederla vaarder„Batavier 3" L1 n jt Verder liepen onze haven ""J. v0or kustvaarder .Tanrus" (bestemd, Londen) en het palingscheepje „tle dat op weg is naar Moldon. .g jj Het is morgen hoog water om <n en 22.35 uur, en laag water om 16.55 uur. De temperatuur van hel water was 4,1 graden Celsius.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2