Pin. Pam en Pom in het luchtruim Puistjes In behouden haven D.D.D „UDI presenteerde met succes „De kunst om te leven" actieve agenten Nieuws van hel eiland I exel WEK DE GAL IN UW LEVER OP Nieuws uit Wieringen De Tonegido-dames behielden de leiding door gelijkspel Brief getuigde van weinig liefde Onheus optreden t.o v Met Prokotiet werd een tijdvak der Russische muziek afgesloten Mao stelt zich achter Malenkov Gelukkige greep en goede opvoering Uitstekende rol van Mevr, Mulder-Graus Anna Paulowna Langedijkers speelden voor Rampenfonds Zijpe Onderscheidingen uitgereikt Burgerlijke stand Calianlsoog Forse zege op ZDH (6-1) Voorsprong van drie punien op Ymond Jaarvergadering van „De laatste eer" de Rijkspolitie van Uw veestapel en pluimvee. M.IIEVÉ4CO KUNST EN CULTUUR Na ballingschap met communisme verzoend 8> £uióJte^emónaaï Hel Radioprogramma DINSDAG 10 MAART 1953 Van de derde en laatste uitvoering, door L'Dl dit seizoen aan haar uitge breide donateursschare aangeboden, zouden we kunnen zeggen: lest, best. De kwaliteit van het spel was niet meer of minder dan de vorige maal, maar het ituk had iets meer inhoud dan het vorige succesnummer. De humor is wat fUner en onder de dwaasheid haast verborgen schuilen talrijke wijze levenslessen, al is dit woord haast belachelijk van gewicht, waar deze wijsheid het publiek als een luchtig schuimend gebak wordt voorgezet. „In „de kunst om te leven" worden de banden des huwelijks, die veelal kleine breuken beginnen te vertonen, eens stevig geschud, zodat de breuken zichtbaar worden, zelfs voor beide par tijen, om daarna weer een hechter ge heel te vormen, egaal en glad. En dat alles door het toedoen van een bezoek ster in een huis van eerzame burgers, enkelen getrouwd en anderen bijna zo ver; een bezoekster, die aangezien wordt als een bloedverwant, en die on gewild misschien, maar zeker niet on bewust, de hoofden der aanwezige man nen op hol brengt en de haat der vrouwen in ruil ontvangt. Mevr. MulderGraus, die de rol van de bezoekster vertolkte, was de belang rijkste figuur. En om de uitstekende wijze, waarop zij dit deed, èn omdat zij in letterlijke en figuurlijke zin het mid delpunt van het stuk vormde, De over dreven attenties van de mannen, die haar omzwermden als de bijen een fraaie bloem, vormden kostelijke scènes De nachtelijke samenkomst was daar van één der beste, In één adem met deze speelster willen wij noemen Th. Witte, die als Basil Saville, de ver stokte vrijgezel, iets van de kunst om te leven had begrepen. Mevr. v. d. VliesKoopman en A. de Wilt, die als mrs en mr Hartley de gewaande grootmoeder met het verlei delijk jeugdige uiterlijk moesten ont vangen, stelden zoals altijd niet teleur. De Wilt had een aangemeten en dus dankbare rol en mrs Hartley was als „sergeant-majoor" op haar best. Verder kwamen in het stuk voor hun dochter en schoonzoon Daphne en Ja mes (mevr. KoornRuis, die de rol van zeer jaloerse echtgenote uitstekend bracht en J. Seldenrust), hun zoon Dennis en zijn verloofde Mary (H. de 253.50 was het bedrag, dat „De Langedijkers" aan de heer Keijzer kon den afdragen om over te maken aan het Nationaal Rampenfonds en dat de gehele recette was van de uitvoering, die zij Zaterdagavond in Veerburg ga ven. Zij voerden nog weer eens „Van ander ras" op en gaven daarmee, zo als de heer Keijzer na afloop opmerkte, de toeschouwers zoveel waar voor hun geld, dat deze met het betalen van de entreegelden geen offer brachten, maar dit eigenlijk alleen van de kant van „De Lagedijkers" kwam. Intussen zonder het publiek was het bedrag niet bijeengekomen en dus verdienden èn spelers èn toeschouwers dank voor het bereikte resultaat, een mooie aanvul ling van het grote bedrag dat hier reeds is ingezameld. De burgemeester van Ziioe heeft op verzoek van de minister van oorlog aan een 7-tal personen, die militaire dienst in Indonesië hebben vervuld en actief aan de strijd hebben deelgenomen, het ereteken voor orde en vrede, met gesp voor elk jaar actieve dienst, uitgereikt, t.w. aan: D. Volder te Schagerbrug on derscheiding met 2 gespen; N. Bakker te Stolpen, J. Dalenbergte St. Maartensbrug, H. M. Sluis te St. Maartensbrug en C. Snin te Petten al len onderscheiding met één gesp: P. N. Besteman te Burgerbrug en C. Laan te 't Zand onderscheiding zonder gesp- Geboren: Elizabeth Margje, d. van Ernst H. Smits en Margje Sloterdijk, beiden wonende te IJsselstein; Nicolaas Joseph, z. van Anthonius P. Noord- strand en Ida M. Praat; Adrianus Ja- cobus, z. van Jacobus J. Klaver en f|-^ Pflt©!". Overleden: Aafje Hoogvorst, 82 jr, weduwe van Cornelis Nobel. I] tuit morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in •w ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen •tromen. Eist Carter's Leverniileties (Advertentie ins ivled 1 Jongh en E Remmers), een butler (H. Room, (steeds de volmaakte butler), en tenslotte aan het eind van het stuk nog even de werkelijke grootmoeder, mevr. Room-Wilkeshuis. Geen enkele rol was zwak bezet, zo dat er een gave opvoering ontstond. Dat het bal, waarvan de muziek door Heumkes c.s. werd verzorgd, gezellig was, behoeft bij U.D.I. geen betoog. Callantsoog liep tegen ZDH hard van stapel. Na de aftrap werd de bal door de C-voorhoede overgenomen en met een zacht rollertje had Tunnessen binnen de minuut succes. Wel kon ZDH het spel iets verplaatsen, maar geleidelijk werd de thuisclub weer sterker. Alle aanvallen strandden ech ter op de Texelse doelman of vonden een einde in het buitenspelvalletje. Toch was het na een half uur Borst, die na goed doorzetten van Zwaan de russtand op 20 kon brengen. ZDH kwam met de wind in de rug na de thee wel wat meer los. Bij één van de Texelse aanvallen was rechts half A. van Scheijen zo ongelukkig de bal langs zijn doelman in het verlaten doel te spelen (21). Dit was het keerpunt in de wedstrijd. Aanvoerder A. van Scheijen en zijn backs stonden niets meer toe, terwijl de uiterst ge vaarlijke Callantsoog-aanvallen met doelpunten van Borst, Tunnessen en J. van Scheijen werden beloond. Scheids rechter Keyzer had er een goede kijk op. De dames van Tonegido zullen Zon dag zeker niet met optimistische ge dachten naar de Hoogoven-stad ver trokken zijn. Zonder Rina Kooy en met nog twee invalsters op bezoek bij de naaste concurrent is geen gemakkelijke opgave. Het gelijke spel. dat de Wieringer da mes wisten te behalen, is daarom een resultaat, waarmee ze meer dan tevre den zullen zijn. Vrijdagavond werd op de jaarver gadering van de begrafenisvereniging „De Laatste Eer", gehouden in café Veerdig. medegedeeld, dat van de be nodigde premiereserve van 53.303, thans ruim ƒ9300,in effecten aanwe zig is, terwijl het totaalbezit van de vereniging 13.978,60 is. Winst- en ver liesrekening sloot met een totaal van 14.025,79 en een netto-overschot van ƒ2.711,20. In het fonds onderhoud van graven is ƒ290,gestort voor het on derhoud van graven in toekomstige jaren. De obligatielening lijkauto bedroeg 1 Jan. 1953 nog ƒ3.305,—. Het exploi tatieverlies op de kisten bedroeg ƒ2.805.36. maar dit wordt gedekt door een deel der contributie (in totaal ƒ10.133,05). Naar aanleiding van de jaarverslagen van de secretaris-pen ningmeester kwam o.a. ook nog ter sprake, dat de minister van Justitie er volgens de Memoire van Antwoord op de Rijksbegroting voorlopig afziet over heidstoezicht op de naturaverzekeringen in te stellen. Toch valt af te leiden, dat de begrafenisverenigingen wijs doen te zorgen voor een behoorlijke financiële basis op actuariële grondslag. "Vele verenigingen, o.a. „De Laatste Eer", werken in deze richting. Het tot standkomen van een PBO in het be grafeniswezen zou voor deze vereni ging kunnen betekenen, dat zij geen begrafenissen voor niet-leden mag ver zorgen, hetgeen een grote toevloed van nieuwe leden tot gevolg zou kunnen hebben. De agent van het Nat. Uitv. Fonds meende op meer medewerking van het bestuur te kunnen rekenen. Dit zal nader overwogen worden. De aftredende bestuursleden, de heren D. Minnes, C. Boersen en M. Mast werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de kascommissie de heer D. Lindenberg werd benoemd. De vereni ging verzorgde het afgelopen jaar 36 begrafenissen voor leden en 15 voor niet-leden. Voor het gebruik der lijk auto krijgen de leden voortaan 50% reductie, wat betreft het noodzakelijke vervoer naar Wieringen (uit zieken huizen e.d.) Drie leden werden wegens contributieschuld geroyeerd. In zijn slotwoord dankte de voorzitter het per soneel voor de bewezen diensten in 1952. OPLOSSING KRUIS WOORDPUZZLE Horizontaal: 1. harp, 4 spar, 8. I.O., 10 er, 12 morgenstond. 17 Mia, 18 Ast, 19 mud. 20 Eist, 22 café, 23 rumba, 26 blei 27 echo, 29 Elisa. 31 giek, 34 Olga, 37 Ane, 38 nor, 41 een.. 42 vergadering, 43 Si. 46 ad. 47 Otto, 48 spat. Verticaal: 2. alras, 3. rog, 5. pet, 6 aroma, 7 immer, 9 ons, 11 adder. 13 oil 14 Aa, 15 St, 16 nuf, 21 streek. 22 cacao 24 uil. 25 bes 28 agave. 30 tango, 32 Ine. 33 eerst, 35 Leida, 36 gen, 38 na £9 ode, 40 re. 43 git, 44 rap. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Men moet niet al te karig zijn, an ders komt men bedrogen uit. 2. In een brandweercorps: m.n. het richten van de straalpijp. 3. Buffelhuiden. 4. Uit Louise. 5. De Wielewaal. 6. Partha nope. 7. Terpsichore. 8. Aan karne melk. 9. Op Nieuw-Gulnea. 10. Aan een regelzetmachine; het z.g. gietvorm- WieL De wedstrijd was uitermate spannend. In de eerste helft wisten de dames van Ymond een 32 voorsprong te nemen. Dank zij Sita Wagemaker, die op wel zeer fraaie wijze een 13-meter worp keerde, bleef het voorlopig bij één doel punt verschil. Na de rust kon ze toch niet verhinderen, dat de gastvrouwen haar voorsprong vergrootten tot 42. Kort hierna was het al weer 43. maar wederom scoorde Ymond. Met inspan ning van alle krachten slaagden de To negido-dames erin toch nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, gaan. Door deze uitslag behoudt Tonegido een voorsprong van drie punten op Ymond en met nog drie wedstrijden voor de boeg lijkt het twijfelachtig, dat de dames deze verloren zullen laten Niettemin blijft het volgende week In de uitwedstrijd tegen N. Niedorp op passen, want deze dames zijn de laatste weken goed in vorm. De heren van Tonegido brengen er de laatste tijd bitter weinig van terecht. Ook nu weer werd het een (smadelijke) 215 nederlaag tegen O. S. S. Rust stand 91. Het is blijkbaar met de ver dediging weer misère. Tonegido 2 ver loor met 83 van Ymond 2. Voor de Alkmaarse politierechter stond gistermiddag terecht N. T. uit Wieringen. aan wie ten laste werd gelegd, dat hU zijn broer P. T. en diens echtgenote ln januari een beledigende brief had ge schreven. Hij noemde zijn verwanten o.m. „gespuis, dat tot alles in staat is". Het bleek een affaire met een gecompliceerde achtergrond te zijn, waarbij sprake was san beledigingen en verdachtmakingen over en weer. Verdachte keurde zelf zijn handelwijze af, doch werd niettemin door de politierechter, mr J. N. Alblas, ver oordeeld tot f 25 of tien dagen. De offi cier van Justitie, mr A. W. Holsteijn, had f 40 of twintig dagen geëist. Jan T. uit Hippolytushoef was met mo tor en al doorgereden, toen een wacht meester van de rijkspolitie met een rood licht een stopsein gaf. Later was hij ech ter toch gegrepen en was reeds beboet met f 45, omdat hij geen wegenbelasting iiad betaald, en met f 15, omdat zijn ach terlicht niet brandde. Gistermiddag kreeg bij, omdat hij niet had gestopt, bovendien f 100 boete of dertig dagen, conform de eis van de officier van Justitie. Reinier W. H. uit Breezand stond te recht, omdat hij op de laatste dag van liet oude jaar in zijn auto evenmin had gewacht op een doorrijteken van een fid der marechaussee, dat in Den Helder het verkeer regelde in verband met het pas seren van een militaire colonne. Ter zit ting bleek echter, dat de verbalisant, een marechaussee tweede klasse, geen opsporingsambtenaar was en derhalve niet bevoegdg was om een dergelijk te ken te geven. De verbalisant, als getuige opgeroepen, verklaarde, dat hij de op dracht van zijn groepscommandant had gekregen. De zaak werd voor onbepaalde tijd aangehouden. Lolke W. uit Breezand, die geen rich ting had aangegeven en door een wacht meester der rijkspolitie ter verantwoor ding werd geroepen, zei tegen deze laat ste, dat hij een laffe kerel was en dat hij, als hij hem nu niet verbaliseerde, wel een bon naar zijn huis zou sturen. Er bleek hier een misverstand in het spil van de zijde van verdachte, aan wiens schoonvader eenmaal een bon per post was toegezonden en die hierin een be wijs van lafheid meende te moeten zien. W. werd veroordeeld tot f 30 boete of vijftien dagen. VEEMARKT TE ALKMAAR ALKMAAR, 9 Maart. Opgave van het aangevoerde vee: 3 paarden van 600—900, tere kalveren van 30—68 en 3 vette scha- 94 vette koeien van 6001075, 325 nuch- pen van 90115; 260 varkens van 1,80 1,90 per kg. 69. Heel Dierendorp zou weldra in grote opwinding verkeren door de nieuwe wandaden van Billie de Spin ner. Want deze bandiet, die er nu met de atoom-raket van professor Splitser vandoor was, had alweer een nieuw slachtoffer ontdekt. Daar zag hij be neden zich bakker Eek Roomhoorn wandelen, de beste banketbakker van heel Dierendorp. En Eek droeg een grote doos boven op zijn hoofd. Een grote ronde doos en de begerige blik ken van Billie waren op die doos ge richt. „Aha, daar kan wel een fijne taart in zitten", zei Billie tot zichzelf en in een duikvlucht liet hij zich in de richting van de niets vermoedende ban ketbakker glijden. Bakker Eek Room hoorn had inderdaad een tï-rt bij zich. Een pracht taart was het, bestemd voor een jarige en versierd met slagroom en allerlei gekleurde vruchtjes, terwijl er bovendien met suiker: „hartelijk gefeli citeerd" op was geschreven. Bakker Eek Roomhoorn was trots op die prach tige taart, het was een juweeltje van banketbakkerskunst geworden en daar om had hij hem zelf naar de jarige toe willen brengen. Helaas, de jarige zou de taart nooit te zien krijgen, want met één beweging had Billie, die nu vlak boven het hoofd van Eek Roomhoorn zweefde, de deksel van de doos geno men en met de andere hand greep hij de taart. De banketbakker gaf een gil, al begreep hij niet precies wat er ge beurde. Maar hij hoorde een stem bo ven zich, die riep: „Dank je wel, bak kertje. Daar had ik nu juist trek in!" Maar de verschrikte bakker had het al op een lopen gezetBillie lachte hartelijk en verdween weer in hoger sferen, terwijl hij smakelijk zijn grote tanden in de taart zette. Lieve's bloedpoeder zet maag- en darm» klieren aan tot betere en meerdere afscheiding. Uw dieren halen uit Uw kostbare voer wat er in zit en geven er meer melk. spek, eieren of trekkracht voor. Lieve's bloedpoeder houdt ook het bloed zuiver door het aanzetten van nier- en darmwerking en het absorberen van scha- «lelijke afvalstoffen, voordat deze ln het bloed kunnen overgaan. Proefpakket van 5 kg 9--> Wilt V er meer van weten f Wilt V brie ven van tevreden ge bruikers zient Vraag inlichtingen bij KORTEDIJK 16 - VLAARDINGEN - TELEF. 2108 ln plaatsen, waar niet vertegenwoordigd, gevraagd. I)E RUSSISCHE COMPONIST Serge u Prokofjef is het afgelopen weekein de op 61-jarige leeftijd te Moskok overleden. Zün dood heeft tot dusver weinig de aandacht getrokken, daar het heengaan van zijn veel meer bekend Mao Tse Toeng, de Chinese commu nistische leider, heeft volgens het pers bureau „Nieuw China" de steun van zijn land aan het nieuwe bewind in de Sowjet-Unie toegezegd in een boodschap die in het gehele land is verspreid. Mao verklaarde, dat elke poging om de een- hied tussen de Sovjet-Unie en China te verbreken, zou falen. Mao, die Stalin prees, zëide: „WH ge loven stellig, dat onder de leiding van Malenkov het Centrale Comité van de Communistische Partij en de regering van de Sovjet-Unie de wil van Stalin om het communisme te bevorderen en uit te breiden, zullen volgen. Hij ging voort: „Wij kunnen met ze kerheid zeggen, dat wij niet bevreesd zijn vcor imperialistische aggressie, daar de Sovjet-Unie zulk een sterke macht is geworden. Elke imperialistische aggressie zal door ons worden vernie tigd en elke poging om Onze eenheid te verbreken, zal nutteloos ziin". Woensdag a.s. komt in de Veilig heidsraad de benoeming van een nieu we secretaris-generaal der VN ter sprake. Als candidaten voor deze func tie worden genoemd de Canadese mi nister Lester Pearson, de Philippijnse gedelegeerde generaal Romulo en de Poolse minister Skrzesezwewski, die de keus der Sovjet-Unie is. RUWE HANDEN SCHRALE LIPPEN GESCHAAFDE HUID (Advertentie, Ing. Med.j geneesmiddel tegen huidaandoeningen (Advertentie, huiveren ontsmet uw tiuia met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest fng. Mea.) door Mary Burchell .,Ja," knikte Fiora ernstig. „Dat is het precies. Je moet wel veel talent hebben, Adèle." ..Och, dat weet ik niet," was het met een zucht gegeven antwoord. „Soms houd ik me zelf voor een genie en dan weer besef ik, dat ik een stommeling ben. Boven alles zou lk wensen, naar Londen te kunnen gaan, om daar ern stig te studeren." „Waarom doe je het dan niet?" „Waarom ik het niet doe?" herhaalde Adèle lachend, maar zonder bitterheid „O, je bent een beste, hoor! Ik laat het om dezelfde reden waarom de meeste mensen niet doen wat ze graag zouden willen. Er is geen geld voor zulke din gen." „O." zei Fiora, die nu met meer ge noegen en geestdrift over haar vier-en- tachtigdurend pond dacht dan ooit te voren. Slechts de herinnering aan meneer Bircombe en diens raad om „langzaam-aan" te doen, weerhield haar van de belofte, dat zij dit lieve nichtje dat eigenlijk geen nichtje was wel het benodigde geld zou verschaffen. Ze bepaalde zich tot de vage toezegging, het eens te zullen overleggen en na gaan, „of er ook wat op gevonden kon worden". Adèle glimlachte slechts en ging er niet verder op in. In plaats daarvan duwde ze Fiora in een brede, gemakke lijke stoel en vroeg: „Vertel me nu iets over je aankomst? Heb je Nan al ge zien?" „O, ja." „Hoe vind je haar?" „Tot nu toe had ik nooit iets van haar gehoord. Ze is erg knap, nietwaar?" „Dat vind ik ook. Lucas denkt er apders over, maar hij mag haar niet lijden. Dat kan ik je gerust vertellen. Geen van beiden steekt onder stoelen of banken, dat ze niets van elkaar moe ten hebben." „Je broer schijnt niet iemand, om van zijn hart een moordkuil te maken," merkte Fiora droogjes op. Adèle keek haar glimlachend aan. „O, dus je hebt ook al met Lucas ken nis gemaakt?" „Ja." Bedachtzaam streek Adèle beide han- den over haar met verf bevlekte jurk. „Het spijt me, dat Lucas nahr het schijnt geen al te best figuur heeft ge slagen." „Niet zo heel best. Maar trek het je niet aan. Een mens kan niet altijd af gaan op eerste indrukken. Misschien zal ik later anders over hem denken." Terwijl ze dit zei, had Fiora het ge voel, toch nóóit van mening te zullen veranderen. Maar Adèle viel zó bij haar in de smaak en had haar zó hartelijk verwelkomd, dat er wel enige rekening moest worden gehouden met haar zusterlijke gevoelens. „Lucas is moeilijk te verontschuldi gen als hij het op zijn heupen heeft," gaf Adèle ronduit toe. „Ik kan alleen bij wijze van excuus aanvoeren, dat hij het samenwonen met Nan veel erger vindt dan ik. Vader heeft m.i. een grote fout gemaakt, door in zijn testament een situatie te scheppen, die wel op herrie tussen Nan en Lucas moest uit lopen." „Heeft hij dat?" vroeg Flora, die uiteraard speciaal belang stelde in testamenten! Glimlachend hernam Adèle: „Mannen zijn zo dom. Vooral mannen van mid delbare leeftijd, die trouwen met lucht hartige jonge vrouwen. Hij wist, dat Nan absoluut niet met het bestuur van een landgoed op de hoogte was en liet dit dus aan Lucas over; wat in elk ge val was zoals het behoorde, omdat het al lang familiebezit was geweest. An derzijds evenwel zeker uit billijk heidsoverwegingen schonk hij Nan voor haar gehele leven, ten minste in dien ze niet zou hertrouwen, 't vrucht gebruik van al het geld, zolang zij op Brierley Manor bleef wonen. Vermoe delijk was papa onnozel genoeg, om te geloven, dat ze althans een deel van haar inkomen aan de instandhouding van het goed zou besteden. Blijkbaar had hij, ondanks hun zesjarig huwelijk, zijn tweede vrouw absoluut niet leren kennen. Hij wist niet. dat bij Nan één ding het andere overheerst: Geld, dat ze in handen krijgt, wordt regelrecht voor haar toilet besteedt of ook voor een andere idiote buitensporigheid." Fiora herinnerde zich de weelderige overvolle kamer, waar ze haar jonge tante had aangetroffen. „Ik heb dit in de eerste vijf minuten al gedacht," merkte ze op. „Dat zou iedere vrouw met gezond verstand doen, veronderstel ik," lachte Adèle. „Maar die arme papa deed het niet. Het resultaat is, dat Lucas, zelf dol op Brierly Manor en alles wat daarmee verband houdt, nu Nan het geld ziet verkwisten, dat zo hard nodig is voor het landgoed. Soms geloof ik, dat als hij een moordzuchtig karakter had, hij Nan al ei t jaar of langer ge leden gewurgd zou hebben," besloot ze zuchtend. Fiora wierp haar een ontstelde blik toe. In de korte tijd na haar komst hier, had zij, Fiora, nu reeds tweemaal iemand over lust tot moorden horen spreken, 't Is waar, ze moesi die woor den niet zo letterlijk opvatten, maar in elk geval bleek er uit, hoe gespannen, ja een crisis nabij de toestand in dit huis was; van een rustig, prettig leven kon op die manier moeilijk sprake zijn. „Betekent het landgoed dan zoveel voor hem?" vroeg ze vergeefs probe rend, een klank van sympathie in haai stem te leggen. „Zó veel," zei Adèle langzaam, „dat ik soms Nan een kalme en pijnloze dood toewens. O, niet om Lucas het geld te verschaffen, dat nu door haar wordt weggesmeten, maar omdat ik weet, dat de tegenwoordige stand van zaken al het goede in Lucas moet doden en ook de natuurlijke rijkdom en bloei van het landgoed." Fiora, plotseling voor een situatie ge plaatst. waarvan ze nog nooit ondervin ding had opgedaan, bewaarde onthutst het stilzwijgen. Haar min-vroiijke ge dachten werden echter weldra door Adèle onderbroken. „Kom, laat ons naar beneden gaan, dan zal ik je je kamer tonentenzij mevrouw Hurley dit al gedaan heeft," voegde ze er, met een poging tot opgewektheid, bij. Ook Fiora trachtte een vrolijker toon aan te slaan. „Ja. dat is goed," zei ze haastig opstaande. „Ik heb nergens een mevrouw Hurley gezien. Is dat de huis houdster?" (Wordt vervolgd) geworden landgenoot Stalin enkele da gen tevoren nog steeds alle gemoede ren bezig houdt. Deze Prokofjef waa echter een belangrijk componist, met wie een tijdvak van de Russische mu ziek wordt afgesloten. Van de voor deze tijd representatiev# Russische componisten was hij het nauwst met het verleden verbonden. Van 1918 tot 1932 verbleef hij in Frankrijk, Engeland en Amerika, doch darana keerde hij naar zijn vaderland terug en verzoende zich met het com munisme. In Rusland werd zijn muziek meer traditioneel-romantisch. voor een deel ook zeker op aandrang van de rode regering, welke een eenvoudiger en meer volkse stijl verlangde. Zijn werken gaven ook in zijn Rus sische tijd blijk van een uitmuntend vakmanschap, doch de werken, die hij voor 1932 in het buitenland componeer, de, waren ongetwijfeld het oorspronke lijkst en meest persoonlijk (bijv. de opera „L'amour des trois oranges"). Prokofjef was vroeger ook beroemd als pianist en bezocht als zodanig vele landen. LIEDEREN VAN MAHLER. Het zijn er ditmaal drie, op 'eksten van Rückert. Gustav Mahler is zelf nog volop een kind van de Duitse romantiek, geen wonder, dat hem de teksten van Rückert sterk aantrekken. Hij heeft ze geschreven voor alt en orkest en ze vormen, net als zijn Kinder- totenlieder het bewijs, hoezeer hij de mogelijkheden van deze stem heeft doorvoeld en weet te ge bruiken. Deze drie liederen zijn van een grote schoonheid. Kathleen Ferrier. een der nobelste onzer hedendaagse zangeressen, zingt ze. (Woensdag 22.10 over Hilver sum II, 29S m.) WOENSDAG 11 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24 00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 en 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram muziek. 12 00 Orgelspel. 12 30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram.muziek. '3.00 Nieuws en commentaar. 1320 Om roeporkest. 14.00 „De weg omhoog", cau serie. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 Voor de jeugd. 15.30 Pianorecital. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dansmuziek. 17.50 HegeringsuitzendingJeugduitzending: „Stenen bijl en bulldozer in Nieuw-Gui- nea", door H. M. Laupman. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18,20 Militaire causerie. 18.30 Actualiteiten. 18.35 Lichte muziek. 19.00 „De Katholieken en het socialisme", toespraak. 19.15 Gram.muziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20 15 Dansmuziek. 20.45 ..Het laatste recept", hoorspel. 21.55 Lichte muziek. 22.18 „Tussen mens en nevelvlek: Moeten de zeegaten dicht?", causerie. 22.33 Sopraan en piano, 23.00 Nieuws. 23-15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 715 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoon muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8-00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. muziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst 11.00 Radio Philharmonisch Orkest. 12-8® Mezzo-sopraan en piano. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte mu ziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuw». 13.1» Protestants Interkerkelijk Thuisfr°nfc 13.20 Mandoline-Ensemble. 15.50 „Lak- mé" <2e acte), opera, (gr.pl.). 14.45 Voof de meisjes 15 00 Orkestconcert. 15-4J Gram muziek 16.00 Voor de jeugd. I7 20 Orgelspel. 17.50 Militaire causerie. 18-00 Viool, clavecimbel en cello. 18.30 Spec trum van het Chr. Organisatie- en Ver enigingsleven. 18.40 „Een ramp door d« ramp vraaggesprek 18.45 Psalmen. I®0" Nieuws en weerberichten. 19.10 Boek bespreking. 19.25 Gram.muziek. 1®*® Buitenlands overzicht. 19.50 Gram.muzie*- 20 00 Radiokrant. 20.20 Bidstond voor Ge was en arbeid 21.45 Pianorecital- 2210 Gram.muziek. 22.30 Internationaal Evan gelisch Commentaar 22.40 Gram.muziek- 22 45 Avondoverdenk'ng 23.00 Nieuws en S OS.-berichten. 23.15—24.00 Gramofoon muziek.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4