r In behouden haven. rim. I'am en him in lief liirhlrmni De zaak-Rohling uitgesteld Afdeling van vrouwenbond NVV vierde eerste lustrum De Tonegido-dames naderen het kampioenschap Nieuws uit Anna Paulowna Avond zonder „schotjesgeest" schonk velen vreugde „De Lofstem" voor het voetlicht zenóriaal Verloting voor NRF bracht f 275.- op Callantsoog Bunkers wonnen deze keer De Koog had geen kans Klaverjassers geklopt Y,rries "*r' (O- 9 C. van Barneveld, 10. W. Broens, 11 J. Hoek (C), 12 J. Borst (C.), 13 J. Way (C.), 14 S. Schagen (C), 15 A. Kruit (C), 16 D. Volder, 17 B. de Vries Sr. (C), 18 G. Buik, 19 A. Nieuwland 20 S. Wit. Hippolytushoef „Wiron Ruiters1' hield jaarvergadering N ieuws van B.KC. 't Zand Weinig doelpunten bij Geel-Zwart - Oosterend LANDARBEIDERS GAAN VERGADEREN BESOMMINGEN IJMUIDEN Echtpaar May bracht de stemming er in MARKTBERICHTEN Wieringen Uitstekend geslaagde voor/aarsuitvoenng N. Niedorp werd met 6—1 verslagen I N Urk HET KORT Beide partijen tekenden appèl aan Handbaluitslagen van Zondag door Mary Burchell Het Radioprogramma Een feestavond van de Plattelands Jongeren Gemeenschap bezoeken we altijd graag. Niet omdat we dan een avond van groot kunstgenot kunnen verwachten. Och neen, de leden zelf hebben niet de verbeelding die te bren gen, al doen ze wel hun best en sla gen daar ook in om met wat goeds voor de dag te komen. Wat ons trekt vooral is de prettige sfeer van zo'n avond die geschapen wordt door het ongedwongen samengaan van jongelui uit verschillende maatschappelijke kringen en door de belangstelling van de hartelijke oom en tante, de afdelin gen van de H.M.v.L. in de Bond van plattelandsvrouwen, voor hen getoond. Een svond dus. zonder schotjesgeest. Die wordt, zoals ook uit het openings woord van de heer K. Schuiling bleek, juist positief bestreden. Want in de P.J.G. worden de jonge ambtenaar, ar beider, boer en middenstander bijeen gebracht, horen eikaars moeilijkheden. Ieren elkaar begrijpen en waarderen. Die gemengdheid van de P.J.G. werd op bijzonder aardige wijze tot uitbeelding gebrach% in enige tableaux, waarin achtereenvolgens een onderwijzer, een verzekeringsagent, een manufacturier, een dienstmeisje en een boer de hoofd figuur waren. Zang, declamatie, volksdans, een liedje met refreintje voor de zaal, een pantomime, een voordracht vulden het eerste deel van de avond met stemmi ge momenten en ogenblikken van gro te pret (Klaassie!). Het blijspellelje „Carousel", na de pauze gespeeld, had bij betere rolkennis.! de bezoekers ze ker nog meer plezier bezorgd dan nu het geval was. Ook de goede begelei dende of solo-pianomuziek willen we nog even noemen. De teksten van Douwe Stellingwerff en de regie van De tijdens de stormvloed vam 1 Fe bruari j.1. weer te voorschijn gekomen Duitse bunkers, gelegen in de duinen tussen paal 11 en 12, leverden door hun schuine stand gevaar op. Niet alleen bestemd neerstortingsgevaar, maar ook maakt de wind bij de bun kers gaten in het duin, die onder de tegenwoordige omstandigheden niet wenselijk zijn. Om het proces van het naar beneden st( rten van deze reuzen te bespoedigen deed Zaterdagmiddag de vrijwillige brandweer van Callants oog een „wateraanval" op de „onover winnelijke Westwall". Het bleek echter geen gemakkelijk karwei te zijn. Na vier uur gestaag spuiten heeft men de pogingen gestaakt. Er was inderdaad enige verandering in de stand van de bunkers gekomen. Zij waren ongeveer een meter naar de zee geschoven, doch wat men wenste is niet geschied. Nog liggen zij niet op het strand, hoe wel het grootste gevaar voor kantelen voorlopig wel is geweken. Er bestond voor deze actie grote belangstelling van de zijde van de in woners, doch het verblijf op het strand was van die aard, dat menigeen met een „koude neus" nog voor afloop van de aanval huiswaarts keerde. Met dezelfde cijfers als vorige week (6—1) bleef Callantsoog baas op eigen terrein, nu over De Koog. Met de sterke wind in de rug was C. veelal in de aanval, maar het duurde toch 25 minuten voordat Zwaan bij een algemene aanval het eerste doelpunt scoorde. Verschillende goede schoten van Borst en Mooij verdienden beter lot. Na een overtreding in het doelge bied nam Mooij de toegestane straf schop niet zuiver en via de paal, werd de bal het veld weer ingewerkt. Toch werd het.voor de rust 30 voor Cal lantsoog. Na de hervatting een sterk aanval lend De Koog. Na een voorzet van de linksbuiten stompte doelman Weij de bal tegen het hoofd van de K. mid- voor en deze kopte zuiver in. C. her vond echter de oude kracht en voerde successievelijk de stand op tot 6—1. Borst trapte o.a. nog een strafschop recht in de handen van de K.-doelman. Zaterdagavond is de return wedstrijd tussen tien klaverjassers van Cal lantsoog en tien spelers van de Stol pen gespeeld. Bleven de Callantsoogers in de eerste wedstrijd met een verschil van 1.318 punten in de meerderheid: °P het „eigen terrein" in café Vries man kwamen ze liefst 5.151 punten tekort. De gedetailleerde uitslag was. 1 W. Raven, 2. S. Veen, 3. P. Kooij, 4 mevr. De Vries (C), 5 N. Marees, 6 w. van Barneveld ,7 P. Marees, 8 B. De Landelijke Rijvereniging „Wiron Kuiters gaat 3 CMei deelnemen aan «reekwedstrijden te Twisk, 11 Juni te cssel en 11 September te Nieuwe Nie- «orp, bleek Vrijdagavond op de jaar- af,lg j jng van ..Wiron Ruiters". De altredende bestuursleden Jb. Muideren Dekker werden herkozen. De pen ningmeester A. Smid treedt thans op is instructeur en daarom worden de Sw«Üien t°evertrouwd aan de heer A. mancgeoefeningen worden i taan gehouden on een terrein van eet^- Kool te Oosterland. Ook de penrit Zi^ dit jaar weer doorgaan. mevr. Liefhebber-Speets kwamen het peil van het gebodene zeker ten goede, zodat ook mede daardoor mevr. Whis voor de B. v. PI. Vr. en de heer D. Geer- lings voor de H.M.v.L. aan het einde van de avond behalve over het werk ook met veel waardering konden spre ken over dit feest van de P.J.G.-afde- ling. Een verloting van twee taarten en een vruchtmand ten bate van het Rampenfonds bracht f 275 op! De BKC dames hebben een krappe overwinning behaald in een harde wed strijd tegen „Ons Genoegen". De beide doelverdedigsters wisten tot vlak voor het einde het doel schoon te houden, terwijl mevrouw Van Teulingen toen voor de overwinning zorgde. Het tweede elftal van BKC had het in Den Helder tegen het derde elftal van die naam niet zwaar. Bij rust was de stand door schoten van Leijen, Kooij en Van Dijke reeds 4-0, terwijl de eind stand kwam met 51. Kampioenscandidaat BKC III Het zich na een 31 voorsprong toch nog een punt ontfutselen en mocht 'en slotte blij zijn met een 3—3 gelijk spel, vooral dank zij best werk van Buning. Het vierde elftal bleef in de lijn der verwachting en verloor met niet min der dan 8—0 van JHC. De junioren de den het beter en wonnen van de HRC b junioren met 40. Drie doelpunten van Gouma en één van Wiggers zorg den er voor dat de goede positie op de ranglijst behouden blijft. De b junioren leden tegen de Winkelers een smade lijke 112 nederlaag, terwijl de adspi ranten het van de veel zwaardere Wie- ringerwaarders niet konden halen en met de oneven goal verloren (21). Uitgezocht voetbalweer, toch maar heel weinig toeschouwers. Misschien heeft de harde wind hen thuisgehouden. Die wind was inderdaad af en toe een weinig hin derlijk, maar toch moeten we constateren, dat het spel weinig aantrekkelijk was, al ontbrak het gezien de uitslag niet aan spanning, over de vraag wie ten slotte zou winnen. Het enige doelpunt werd gescoord door G. Baltus en reeds voor de rust. Daarna wel een sterk aanvallend Geel Zwart, maar de Oosterenders wisten scoren te be letten. Misschien is het beter te zeggen, dat de Geel Zwarten hardnekkig kansen om zeep brachten. De bal kwam dikwijls dicht genoeg bij de doelmond. Hopelijk volgende keer beter bezoek en ook beter spel. De Rooms Katholieke landarbeiders houden Woensdag in café De Wit een le denvergadering, waar een hoofdbestuurder komt spreken over de werkloosheids- en wachtgeldverzekering. Op deze vergade ring zal tevens gesproken worden over de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen. Besommingen van Maandag: IJm 71 f 15.400. IJm 54 f 14.500, IJm 10 f21.900, een trawler met f 22.100. IJm 204 f2200. RO 2 f 1830. KW 37 f 2190, KW 69 f2580 KW 41 f4390 KW 91 f 3510 KW 14 f2130 159 f12800 2418650 120 f9800 70 f 5530 141 f 160 107 f 3110 166 f2530 26 f 1160 108 f2520 155 f2740 104 f 3000 67 f4500 89 f2810 162 f2890 169 f 2590 17 f2360 125 f2660 19 f 3060 53 f2070 27 f1170 210 f 1260 30 f2730 31 f 690 77 f 1240 Am 16 f 2730 Am 17 f 2510 Am 18 f 2830 WR 30 f 2940 BU 63 f 2140 RO 29 f 400 IJm 208 f 5470 IJm 6 f 780 IJm 228 f 1350 Aanvoer 9000 kisten. In de zaal van de heer De Boer vierde de afdeling van de Vrouwen bond van het N.V.V. haar eerste lus trum. Mevr. Schra vertelde, na haar openingswoord, dat de afdeling op 16 Maart 1948 werd opgericht met zes le den, net genoeg om een bestuur te vormen. Na drie weken waren er 22 leden, nu bijna 80. Afgevaardigden van de afdelingen Wieringerwaard en Texel feliciteerden en boden bloemen aan; de heer P- Glim sprak namens de plaatselijke af deling van de A.N.A.B. en overhan digde een enveloppe met inhoud. Het echtpaar May uit Amsterdam zorgde voor het amusement op deze avond. Het bracht liedjes met gitaar begeleiding en declamatie, ernst en luim, gedichten o.a. van Garm Stuive ling; liedjes van Anna de Wijs-Mouton, Dirk Witte en Willem van Iependaal, de laatste getoonzet door de heer May, en verder oorspronkelijke nummers van mevr. May. Dit alles op beschaafde manier en het was dan ook begrijpelijk dat mevr. Schra na haar dankwoord OBDAM, 13 Maart. 2000 kg uien 53 en grove 50; 45.000 kg peen: B 13—14,20. C 8,10—8,90 en D 4—4,50; 35.000 kg bie ten: A 8,50—10,20, B 7,40—8, C 41 en Modjo 4,30—9,40; 5000 kg rode kool 8,10 —10.90; 3500 kg gele kool 8,50—12,40; 700 kg Bevelanders 10.90—12; 210 kg spruitkool 1527. AVENHORN, 14 Maart. 5000 kg rode kool 7—11,40; 1500 kg gele kool 6,50— 9,50; 5000 kg uien: grove 4949,70 en gewone 52,20—53,20; 38.000 kg bieten: 1 rond 8.90—0,60, II rond 7,08—8,20 en modjo 44,80; 1180 kg witlof: I 4549, II 40—43 en III 31—35; 40.000 kg peen: II 13,50—17, III 8,10—8,80 en IV 4—4,50. Ons Belang, Opperdoes, 14 Maart Ronde bieten A 9—9.50, B 6.908.30, C 4, Peen B 12—14.10, C 7.40—8.10, D 2.80—3.50, Rode kool 7—10.50, Gele kool 6.50—7.50, Witte kool 6, Groene kool 10—16. tot het echtpaar, het een „tot weer ziens" toeriep. Ook dankte mevr- Schra le familie De Boer voor de bloemen, 3ie aangeboden waren en voor de pret- ige ontvangst die de afdeling altijd ,en .beurt valt op haar vergaderavon- Jen. Zaterdagavond concerteerde de Chr. zangvereniging „De Lofstem" onder lei ding van de heer Van der Veen in zaal ..Wiron" te Den Oever. Het publiek, dat in flinken getale was opgekomen, werd allereerst vergast op een pittig gezongen Bondslied. Na gezamenlijke zang, Schriftlezing en gebed sprak de voorzitter, de heer T. Slagboom, enkele hartelijke welkomstwoorden. Toen volgde het eerste optreden van het koor met „O Domino" en „In dulci jubilo" Beide liederen werden zuiver gezongen. Hét kinderkoor bracht daar na een viertal liederen ten gehore, o.a. ..Klokke Roeland" en „Heer Jesu heeft een hofken". Deze frisse kinaer zang deed weldadig tan. Een geheugen estafette tussen twee ploegen van vier verwekte ter afwisseling de nodige vrolijkheid. Veel bleef er niet over van de oorspronkelijke opdracht. Het koor zette het programma voort met een drietri liederen. Een enkele onzuiver heid daargelaten, werden resp. „Hol land", „Morgenlied" en „Ik hou van Holland" (comp. v. d. Veen) uitstekend gezongen. Het kinderkoor kwam ver volgens met „De Scheresliep", de canon „De klokken van Htarlem" en „Des winters als het regent". Bekende liede ren, maar altijd weer prettig om te be luisteren, vooral als ze zo goed worden uitgevoerd als ditmaal het geval was. De jongens en meisjes hadden dan ook veel succes. Trouwens, ook het koor der ouderen mocht niet klagen over gebrek aan waardering De laatste zangnum mers. „Verzuchting" en „Psalm 117" (in een bewerking van de dirigent) geno ten eveneens een mooie vertolking. De dirigent had zijn zangers(essen) uitste kend in de hand. Nai de pauze werd door enkele leden, waarvan een tweetal on het laatste nippertje had moeten invallen, een to neelstuk opgevoerd, getiteld „Onder verdenking". Hoewel de tonelisten nog wat onwennig deden en het stuk nu niet direct origineel en knap van bouw kan worden genoemd, oogstte de op voering bij dit weinig toneel-minded publiek veel bijval. De entreegelden kwamen het plaatse lijke comité „Wieringen helpt het dorp X" ten goede. Nog slechts twee punten scheiden de dames van Toncgido van het kampi oenschap in de district-tweede klasse B. Zondag werd een lastige klip om zeild in Nieuwe Niedorp. Helemaal ge rust waren we er niet op, want nog onlangs versloeg N.N. het sterke A.V.A. Een volledige Tonegido-ploeg ver scheen eindelijk weer eens binnen de lijnen. De gastvrouwen toonden, dat ze niet van plan waren de punten te schenken. Reeds in het begin moest Sita Wagemaker een 13-m worp stop pen. Toch wisten de dames van Tone- gido, in de krachtige wind op spelend, door Bets Molenkamp een 0-2 voor sprong te veroveren. De nul kwam voor rekening van de verdediging, die deze eerste helft veel werk kreeg te verzeten en dat zonder fouten deed. Na de rust voerden de Wieringer dames haar voorsprong geleidelijk op. Eerst verrichtte Bets Molenkamp uit een mooi aangegeven bal van Corrie Cila de hattrick, waarna Hennie Liebe er middels twee mooie doelpunten 05 van maakte. Het veldspel van N. Niedorp was niet slecht, maar voor doel ging het alles veel te peuterig. Toch wisten ze de eer te redden, maar weer was het Bets Molenkamp, die het halve dozijn vol maakte. Zondag gaat de reis naar St. Pancras, waar Tonegido van Vrone dat draagster is van de rode lantaarn, moet winnen om zich kampioen te kunnen noemen. Het tweede dames-elftal begint er steeds beter in te komen, weliswaar werd het een (dubieuze) 2-1 nederlaag, maar tegen de dames van D.E.S. is dat geen schande. Zij zijn immers lange tijd de concurrente van het lei dende J.H.C. 2 geweest. Wegens benoeming tot lerares aan óe landbouw-huishoudschool te Nij- kerk heeft mej. Bastmeyer ontslag ge vraagd als directrice van de Landbouw Huishoudschool te Urk. Het bestuur van het Groene Kruis heeft aan het gemeentebestuur een plan tot uitbreiding van de badgele genheid in het Buurthuis aangeboden, waardoor een nieuw badhuis overbo dig wordt. De aanleg van sportvelden in DUW-verband welke 75.000 zal kos ten, zal eerst in het najaar 1953 plaats hebben. Burgemeester G. Keyzer is bij Ko ninklijk Besluit d.d. 14 Februari 1953 herbenoemd als burgemeester van Urk. Voor de betrekking van directeur van gemeentewerken te Urk hebben zich acht sollicitanten aangemeld. Het raadsbesluit tot verhuring van een stuk grond, waarop een uit zichttoren voor de militaire iuchtwacht zal worden geplaatst, bij het oude kerkhof, is goedgekeurd. Velen van de omwonenden hadden geprotesteerd, dat deze uitzichttoren in de kom der gemeente werd geplaatst. 75 We laten de commissaris van Die- rendorp een ogenblikje met zijn zorgen achter en gaan eerst eens kijken bij de professor. Ook die stond handenwrin gend zijn verhaal aan de baron te ver tellen. „Het is vreselijk, Pieter. Ik weet niet, wat ik doen moet! Er is die arme Pim vast een ongeluk overkomen, want ik heb met mijn eigen ogen gezien, dat de persoon, die nu met mijn atoom raket door de lucht vliegt, Pim niet is. Het is een soort bandiet, voor wie Pim mij al gewaarschuwd had.... En dan te bedenken, dat die arme Pim nu in de macht van die vreselijke man is.." De professor kon zijn zin niet afmaken en barstte bijna in snikken uit. Baron van Pottum klopte hem bemoedigend op de schouder. „Moed houden Splits. We zullen naar de politie gaan en alles vertellen. Er zit niets anders op. Dit is werk voor de politie. Ik ken de com missaris gelukkig heel goed en je zult zien hoe gauw deze èn Pim èn de atoom raket heelt opgespoord". „Je zult wel gelijk hebben, Piet", zuchtte de profes sor. „Laten we maar meteen gaan. Ik had toch al op het bureau möeten ko men van morgen". En hoe ging het in tussen met die „arme" Pim? Hij zat nog steeds stevig gebonden in het oude var kenskot. terwijl Kareltje, die hem be waken moest, onrustig heen en weer liep. „Waar blijft die Billie nou toch?" riep hij elk ogenblik. „Die? Die zie je nooit meer terug," voorspelde Pim. „Die laat ons hier rustig achter en vliegt zelf ik weet niet waarheen. Mis schien wel naar Afrika! En hij iaat jou hier achter om de kastanjes uit het vuur te halen. De strafzaak tegen mr F. P. Th. Rohling, wethouder van Blnemendaal, voormalig raadsheer bij het Amster dams bijzonder gerechtshof, waarbij hij tevens enige tijd de functie van advo caat-fiscaal heeft verricht, en raads heer-commissaris in 1946 in de zaak- Menten, heeft vandaag geen doorgang gevonden. Naar men zich zal herinne ren had de officier van Justitie te Amsterdam, jhr mr A. Reigersman, een dagvaarding tegen mr Rohling uitge bracht om te verschijnen voor de Am sterdamse rechtbank wegens een meineed, die hij zou hebben afgelegd, toen de zaak-Mcnten in 1948 door het Amsterdams bijzonder gerechtshof werd behandeld. (In die zaak werd mr Rohling als getuige gehoord over het vooronderzoek) Bovendien werd tegen hem nog een kennisgeving van verdere vervolging uitgebracht aangaande valsheid in ge schrifte. die eveneens gepleegd zou zijn bij het vooronderzoek in de zaak- Menten. Zowel tegen de dagvaarding als te gen de kennisgeving van verdere ver volging liet mr Rohling door zijn raadsleden een bezwaarschrift indie nen bij een civiele kamer van de Am sterdamse rechtbank- District West A: Eerste kl. dames: JHCConcordia 2-3. Tweede kl. B heren: Adelborsten— Rapiditas 510; HODIJmond 88. Tweede kl. B dames: LijndenIJmond 47; N. NiedorpTonegido 16. Afdeling Haarlem: Eerste kl. dames: BGVForesters 0-1; IJmond 2OSV 04; Concordia 2—OSS 11—1. Eerste kl. heren: AVAOSS 6—12; BGVBeverwijk 67; RapiditasCon cordia II 611. Tweede kl. dames: Beverwijk IIRa piditas II 37; IJmond IIIBeverwijk 2—3; Heemstede—BGV II 3—1. Tweede kl. heren: AVA IIOSS II 44- IJmond 3IJmond II 1215. Afdeling Alkmaar: Eerste kl. dames: BergenPetten 3-1; SSVDTS 1-1; Vlug en Vaardig-OJym- pia 47. Tweede kl. dames I: Vrone 2Ursem 32; KoedijkBergen II 01. Tweede kl. dames II: BKCOns Ge noegen 1—0; TSV—JHC III 3—0; DES— Tonegido I 21. Adspiranten Zuid: OSV bAVA a 2—4; OSV a—AVA b 8—1. Adspiranten Noord: JHCDTS 82. 14 „O, wat dat betreft", glimlachte Fiora. „Ik houd van Adèle en ik denk, dat ik nog meer van haar ga houden. Daarom kan ik niet hebben, dat Nan minachtend over haar spreekt". Wéér zwegen beiden misschien we derkerig wat verbaasd, dacht Fiora. Toen zei hij rustig: „Je bent een lief kind" en wonderlijk genoeg kreeg ze de indruk, dat hii ditmaal volkomen in ernst sprak. Ze waren nu dicht bil het huis en Fiora vond het niet nodig, verder op de kwestie of Ashley a! dan niet zou wor den uitgenodigd in te gaan. Maar of schoon ze nu reeds naar hem verlangde, dacht ze bii zichzelf, dat het haar moei- Ujk zou vallen, volkomen van zijn ge zelschap te profiteren onder de koele, licht-suottende blik van Lucas Cardew. Binnengekomen, troffen ze Nan en Adèle in de grote, mooie salon. Nan keek onmiddellijk op en vroeg scherp: „Waar zijn jelui in 's hemelsnaam ge weest?" „Ik bekeek de omgeving', vertelde Fiora, toen Lucas me ontmoette en me meenam om het uitzicht od de toren te bewonderen". „Lieve help!" riep Nan. overdreven huiverend. „Hoe kwam ie ®rtoe. mee te gaan? Ik zou voor geen geld de toren beklimmen, kriig bij de gedachte eraan al kippenvel, t Is vast en zeker gevaar lijk". ..Niet. wanneer Ie voorzichtig bent" antwoordde Lucas droogjes. „Maar er zal wel wat aan gedaan moeten worden, om het ding niet in puin te laten val len". Nan lachte, maar ondanks de lieftal ligheid van die lach viel er nu toch iets spijtigs in te beluisteren. „Wie zal er nu geld uitgeven voor een gekke oude toren, die nergens toe dient?" riep ze ongeduldig uit. „Hij is decoratief", merkte Lucas zon- der veel nadruk in stem of gelaat op. „En dus?" „Och, er zijn mensen, die om die reden liever geld zouden besteden dan voor een dwaze, nutteloze vrouw, die alleen maar probeert, er decoratief uit te zien", antwoordde hij. zo koel en toch zo snijdend dat het Fiora bijna de adem benam. Nooit had ze iemand aldus ho ren spreken en ze was er diep door ge schokt. Nan daarentegen lachte maar weer* alsof 't haar plezier deed. hem tot die uitval te hebben verleid. Wat Adèle be treft. trof het Fiora. dat Lucas' zuster in hevige spanning verkeerde. Toen keek Lucas even de kamer rond. zei „Goeden avond allemaal: ik moet nog werken" en verdween. Adèle slaakte een lange, zachte zucht, maar Fiora wist niet. of het een zucht van opluchting dan wel van droefheid was. Nan nam intussen .geen notitie van haar tegenwoordigheid en zei. zich tot Fiora richtend: „Nti zul je wel be grijpen. waarom ik onze particuliere aangelegenheden liever.onder vier ogen behandel dan tonelen van deze soort uit te lokken. Zou er wel iemand anders zijn, die zich normaal mens noemt en toch zoveel ruzie maakt over een klei nigheid?" „Maar Nan, jij hebt hem opzettelijk uitgedaagd", riep Adèle, aldus Fiora de noodzaak van een rechtstreeks ant woord besparend. „Stel je niet aan", antwoordde Nan. wat goedig-minachtend: „als ik niet zo'n gelijkmatig humeur had. zou ik gek worden tussen jelui beiden. Jij en ik zullen 't ons samen wel gezellig moe ten maken. Fiora. Ik weet. dat je al even weinig met Lucas op hebt als ik". „O, ik weet niet....", begon Fiora. maar Nan, verdiept in haar eigen plannen, viel haar in de rede. „We moesten eens een weekeind-partij op touw zetten", betoogde ze. „Ik ken in Londen een paar aardige lui van het toneel en als je hier moet wonen, mag je wel wat afleiding hebben", voegde ze er minachtend bij. „Heb je niet iemand, die je graag zou uitnodigen, Fiora?" Deze vraag bracht Fiora enigszins in het nauw. Ze verlangde meer dan ooit naar Ashley, want hij betekende voor haar het oude tehuis, de rust en de tederheid. Maar anderzijds: Als ze nu Ashley's naam noemde in verband met Nan's weekeind-plan, zou ze een situa tie scheppen, waaruit allerlei verwik kelingen konden voortkomen. „Ik weet.... ik weet het niet", sprak ze aarzelend, ,,'t Is erg aardig van je, maar vind je het niet wat vroeg, om nu al vrienden van mij uit te nodigen?" „Weinee, als je iemand graag wilt terugzien. Lieve hemel, het is hier groot en leeg genoeg!" riep Nan ontevreden uit. „Een nieuw gezicht kan dit gelukkige gezin alleen maar wat opvrolijken", voegde ze er met een spotlach bij. „Laat ons het feestje op 't einde van de vol gende week bepalen. En vraag dan meteen je vriendhoe hij dan ook heet". „Hij heet Ashley Burrell", zei Fiora langzaam, die tenslotte bezweek voor haar overweldigend verlangen om Ashley in welke omstandigheden en voor hoe kort dan ook terug te zien! „En ik geloof.... dat het wel prettig zou zijn, hem hier te vragen". „Ashley Burrell", herhaalde Nan pein zend en Fiora was er zeker van, dat ze zich die naam herinnerde uit hun eerste gesprek in verband met Lucas' woor den. Nan mocht dan leeghoofdig schij nen of zijn maar wanneer ze iets wenste te onthouden, was dat lege hoofd er volkomen toe in staat! Intussen ging ze niet verder op de naam in, maar gaf Fiora de raad, Ashley persoonlijk uit te nodigen. „Schrijf hem, dat het me genoegen zal doen, hem hier als gast te hebben van Vrijdagmiddag tot Zondagavond of Maandagmorgen". „Wel bedankt", zei Fiora, terwijl Adèle zachtjes mompelde, dat Lucas degene was geweest, die het eerst over 't uitnodigen van Fiora's vrienden had gesproken. De zelf nog zo kort geleden aangekomen gast vond het beter niet op de kwestie, wie nu eigenlijk gast vrouw of gastheer was, in te gaan en deed dus maar, alsof ze Adèle's opmer king niet verstaan had. Later op de avond alleen in haar kamer schreef Fiora met een gevoei van bijna lichamelijke opluchting haar eerste brief aan Ashley. Ze schetste in 't kort, maar duidelijk de wederwaar digheden van reis en aankomst. Toen ze echter tot de beschrijving van de mensen op Brierley Manor was gevor derd, vond ze het buitengewoon moei lijk om van hen het nodige, maar ook met méér, te vertellen. Wat Adèle be trof was 't nog niet zo lastig: ze kon geschetst worden als een lief meisje met wie zij, Fiora, wel goed zou kun nen opschieten. Met de andere twee evenwel lag de zaak enigszins anders (Wordt vervolgd) Deze Kamer heeft thans beslist, dat iet bezwaarschrift werd toegewezen, ten aanzien van de kennisgeving van verdere vervolging (dus de valsheid in geschrifte), doch niet ten aanzien van de dagvaarding. Met deze beslissing nam noch de of ficier van Justitie, noch mr Rohling genoegen. Beiden tekenden hoger be roep aan bij het Amsterdams gerechts hof. Mr Reigersman appelleerde tegen de beslissing, dat het bezwaarschrift ten aanzien van de kennisgeving van verdere vervolging door de rechtbank was toegewezen en mr Rohling liet ap pèl aantekenen tegen de verwerping van zijn bezwaarschrift over de uitge brachte dagvaarding wegens meineed. Het gerechtshof zal deze zaak dus op zijn beurt moeten bezien en beoorde len. Een strafzaak tegen mr Rohling zal in ieder geval niet kunnen worden gevoerd voor een uitspraak van het gerechtshof daarover gegeven is. Zelfs dan blijft nog voor beide par tijen de mogelijkheid van cassatie over. Een en ander is er de oorzaak van, dat de strafzaak-Rohling vandaag geen doorgang kon vinden. HET RADIOPHILHARMONISKH ORKEST, onder leiding van Paul van Kempen. Het begint zvn programma met een ouverture van de hedendaagse Duitse com ponist Hans Pjistner, Das Katchen von Heilbronn, en speelt dan samen met de cellist Maurice Cantor het celloconcert van Ro- bert Schuman. Het bevat een even jraaie als dankbare solo partij en volgt tegen de ge woonte van de componist in vrij getrouw het klassieke drie delige schema. Schuman heeft zich namelijk het minst van al kunnen houden aan overgeleverde vormvoorschriften. Dat is zo zijn versie van de Romantiek. Ten slotte dan de sopraan Tilla Briem in Isoldes Liebestod van Wagner, (Woensdag 20.20 over Hilversum 11, 298 m.) WOENSDAG 18 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Orgelconcert. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Zigeunerklanken. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muziek. 13.00 Nieuws en commentaar. 1-3.20 Orgel en klein koor. 13.45 Gram. muziek. 14.00 „De weg omhoog", cause rie. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 Voor de jeugd. 16.00 Franse en Spaanse gitaarmuziek. 16.12 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: Mr M. P. Bajetto: „Techniek in dienst der voorlichting in Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Klankbeeld. 19.20 Gram.muziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Lichte muziek. 20.50 „John Every" of „Hoeveel is een mens waard?", hoorspel met muziek. 21.50 Strijksextet. 22.25 „Isotopen als wegwijzers", causerie. 22.40 Viool en piano. 23.00 Nieuws. 23.15 So cialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 Jazzmuziek. 23.35—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.0024.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 715 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoon- rr.uziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. muziek. 10.30 Morgendienat. 11.00 Heieen keert terug", hoorspel. 11.50 Gramófoon- muziek. 12.10 Alt en piano. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram- muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuis front. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gram- muziek. 14.00 Reportage. 14.45 Gram. muziek. 15.00 Voor de meisjes. 15.15 Gra- mofoonmuziek. 15 30 Viool, clavecimbel en cello. 16.00 Voor de jeugd, 17.20 Or gelspel. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Gevarieerde muziek. 18.30 Spectrum van f,, Organisatie- en Verenigingsleven. 18.45 Geestelijke liederen. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boekbespreking. 19.25 Gram.muziek. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gram.muziek. 20.00 Ra- d okiant. 20 20 Radio Philharmoniseh Or kest en solisten. 21.20 Lijdensoverdenkil g 21.50 Vierhandig pianospel. 22.30 Repor tage. 22.45 Avor.doverdenking 21.00 Nieuws en S O S -berichten. 23 15—24.00 Gramofoonmuziek.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 5