De krant gratis! Stad en Omgeving De wereldreis van Jimmy Brown -MPRDERE. Jeugdgroep „Puck'' vol actie „Een vrouw en een klip" in Gemeente Urk helpt brandweer van Stad aan het Haringvliet Karakters van jonge mensen in geestig blijspel Middagvoorstelling van „De wijze kater" BouwChr.VGLO-schoo! gisteren aanbesteed Tussen Haaks en Kuifje IN HET KORT Niet aankomen Jantje Marine-wedstrijd in gelijk spel geëindigd HPSV 1 speelde gelijk Eerste team van WGW 3de klasse-kampioen IVA 7 kampioen door zege op Be Fair Vrouw dood gevonden te Callantsoog Badgelegenheid wordt uitgebreid j B Texel ZDH hield Cocksdorp er met 6-2 onder BESOMMINGEN IJMUID£N JONGE AlENSEN in een modern stuk voor en over jonge mensen, dat biedt mogelijkheden voor een goede toneelavond. De jeugdgroep „Puck", altijd attent op nieuwe en frisse aspecten van de toneelspeelkunst, zonder in wild experimenteren te vervallen, is naar Den Helder gekomen met „Een vrouw en een klip", een door één der „Puck"-leden geschreven blijspel. De Volksuniver siteit heeft hiermee een gelukkige keuze gedaan. De zilte sfeer van het stuk lag het Helderse publiek uitstekend en de vertolking door „Puck" kon juist wat dit onderdeel betreft de critiek van „ons zeelui" tenvolle doorstaan. Hoe fris en met welk een vaart kwam dit alleraardigste blijspel over het voetlicht, en hoe ontwapenend leverden allen onder regie van Cas Baas hun aandeel in het ge heel, dat eigenlijk uitsluitend door de sfeer een eenheid was. JAAP MAARLEVELD heeft het aan gedurfd, een stuk te schriiven zonder een intrigue, die dwingend is voor de ontwikkeling der situaties. Het „ver haaltje" is bijzaak. Het gaat om wat jonge mensen, die elkaar ontmoeten in een jachthaven. De alledaagse rea liteit van „de maatschappij" vormt geen achtergrond, is zelfs buiten het stuk gehoffden. maar doet zich toch in de grillige dialogen dikwijls gelden. De mensen, die elkaar bij de steiger van de jachthaven „De Delta" bezig hou den, hebben stuk voor stuk zo hun klik op het leven. Het zijn merendeels jonge mensen, dus is het wonder, dat Amor een woordje meespreekt? Maar gelukkig is het niet alleen „de liefde", die in dit blijspel de verhou dingen bepaalt. Jaap Maarleveld weet ■wat er leeft onder de jonge mensen, die klaar staan om hun plaats in de maatschappij in te nemen. Hij is ken nelijk geen pessimist, die gelooft dat de jeugd van tegenwoordig niets meer van het leven verwacht, en hij is ook geen idealist, die zijn hoofdpersonen alleen maar hoogdravende dingen laat zeggen en denken. Het was werkelijk een verademing, dat „Puck" niet kwam èartzetten met wereldhervormen- de ideeën en evenmin met zwaarwich tige beschouwingen over ernstige le vensvragen „Een vrouw en een klip" is een eerlijk stuk. waarin jonge men sen optreden die „gewoon" zijn, ook al doen zij soms nog zo dwaas. Geen blasé en opgeschroefd gedoe, maar allemaal jongelui met wie je graag eens wat nader kennis zou wil len maken. We hebben ons bijzonder op ons gemak gevoeld, daar in het zonnetje bij „De Delta". En met uitbundig ge noegen hebben we de flitsende vonk jes mee-gevoeld van de dikwijls spran kelende dialogen. We hebben verte derd zitten kijken naar Siep, dat leu ke dweepstertje met haar potsierlijke uitvallen. En met Columbus waren wij een ogenblik verliefd op Linda, dat echte jonkvrouwelijke vrouwtje met haar zuivere ideaal. En al had Potvis misschien een tikkeltje teveel „per soonlijkheid" voor een pas-gedoopte zeebaby, deze knaap was ons bijzonder sympathiek. Het vagebond-type Bras kwam aanvankelijk niet helemaal uit de verf, maar dat werd beter toen hij thuis begon te horen in het groepje ge trouwen, dat de grijze Boots als zee vader had. We zouden haast zeggen, dat Jaap Maarleveld zijn medespelers de rollen „op het lijf" moet hebben geschreven. Het was allemaal zo fris en natuurlijk, en er was zo weinig van forcering merkbaar, dat zelfs het nachtelijke dansfeest geen twijfel opriep. Zij, diezich met in<gang van heien opgeven als ahönné, ont vangen de tot 1 April a.s. ver schijnende nummers gratis. DE DIRECTIE In opdracht van de Christelijke schoolvereniging „Laat de kinderkens tot Mij komen" heeft de architect, de heer j. J. van der Leek, de plannen ontworpen voor de bouw van een VGLO-school aan de Lombokstraat. De aanbesteding, die gistermorgen in „Formosa" werd gehouden, leverde de fa. W. C. Koppen uit Den Helder od als laagste inschrijfster met f 105.765 De begroting was vastgesteld op f 108000. Voorts werd voor de bouw van deze Christelijke VGLO-school ingeschreven door de firma's: gebr. K. en A. Smit te St. Pancras f 106.528; J. H. Keyzer te Den Helder f 116.666; K. de Klerk te Huisduinen f 116.737; gebr. Smit te Den Helder f 116.759; A. van der Wouw te Huisduinen f 116.865; H- Toes te Scha- gerbrug f 116.880; H. Lont te Hippoly- tushoef f 117.000; gebr. Tuin te 't Zand f 117.000; C. van Essen te Den Helder f 118.800; Modder Cuperus te Den Helder f 119.744: J. Kingma en Zn. te Middenmeer f 119.770; L. Schotte te Wieringerwerf f 119.779; G- Groot tè Den Helder f 120.500; P. Boerdi.ik te Den Helder f 121.900; N.V. Aaanemings- maatschappij „Velsen" te IJmuiden f 121.930; C. van Dijk en Co te Sloot- dorp f 123.500: K. Koopman te Nieuwe Niedorp f 123.900; S. A. Knuwer te Schagen f 123.935; J. Tromp te Alkmaar f 124.100: Minneboo Walboom te Den Helder f 124.500. Hr. Ms. „Hercules" is gisteren ln Den Helder teruggekeerd. De Deense kustvaarder „Helgebo", die gisteren Nieuwediep binnen liep, koos ligplaats in de Binnenhaven. De Nederlandse kustvaarder „Van Braker, die een reparatie onderging, heeft de reis naar Ierland inmiddels voortgezet. Gisteren arriveerde nog het Duitse visserij-onderzoekingsvaartuig „Gauss". Het is morgen hoog water oin 10.35 en 22.40 uur, en laag water om 4.45 en 16.50 uur. De temperatuur Van het zee water was 4,8 graden Celsius. De Boots van Wim Vesseur was een pracht-type, en de Freddy van Wim van den Heuvel zo'n levensechte bon- vivant, die alleen maar een gezonde por in de ribben nodig heeft. Linda «Cecilia Lichtveld) en Siep (Karin Haage) stonden met hun beiden wat erg alleen om het rijk-geschakeerde vrouwelijke geslacht van om en nabij de twintig te vertegenwoordigen. Wat dat betreft, kwamen de heren der schepping er beter af. Maar misschien gaat Cecilia Lichtveld nog wel eens een stuk schrijven, waarin de zwakke sexe wat meer wordt „ontleed". Wij zouden een dergelijke tegenhanger, bijvoorbeeld onder de titel ,#Het is geen man die niet roken kan", met grote belangstelling tegemoetzien. De veelzijdigheid van de „Puck"- leden werd in „Een vrouw en een klip" voldoende aangetoond. Zo niet, dan hebben zij gistermiddag met de jeugdvoorstelling van „De wijze kater" het bewijs daarvan wel geleverd. Ook van deze opvoering is uitbundig geno ten. al heeft het jeugdige publiek mis schien niet altijd begrepen, wat Her man Heyermans met bepaalde situaties en gezegden heeft bedoeld. De wekelijkse schoenenruilbeurs van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk wordt vanmiddag van twee tot drie uur in de Molenstraat gehouden; het spreek uur is vanavond van half aeflt tot half negen aan liet adres Piet Heinstraat 1. De Ambtenaar van de Kinderwetten houdt iedere eerste en derde Woensdag van de maand, dus ook vandaag, 's mid dags van drie tot vijf uur spreekuur in het gebouw van de Keuringsdienst aan de Spoorgracht. Het wekelijkse spreekuur van „Pro Juventute" wordt vanavond van zeven tot acht uur gehouden aan het adres Timor- laan 37, telefoon 2129. De adelborst der eerste klasse F. Kalff houdt vanavond in de Marinecantine een met gramofoonmuziek geïllustreerde lezing over de laatste composities op het gebied van de „hot-piano". Vnavond om acht uur begint in de bovenzaal van café „Postbrug" een con tact-filmavond van de buurtvereniging „Vrede en Vrijheid". In het Tivoli-theater wordt heden- en morgenavond de Duitse film „De vorst van Pappenheim" vertoond. 100 maal - of misschien wel 1000 maal - wordt deze moederlijke vermaning uitgedeeld aan de op groeiende Jantjes. Pietjes. Klaas jes enz., die met overgave èn een soepbeen een nieuwe Van Gog'n op het behang wrochten. Sinds vandaag mag dat trouwens, want in de nieuwste GB-behangsel- collectie zijn voor de prijs van gewoon behang, afwasbare fleu rige behangsels opgenomen onder de nummers 50877 t/'m 50893. Daar kunt U (en Jantje- plezier van hebben. (Advertentie, lng. Med.) Voor de districtscompetitie ontmoet ten elkaar gistermiddag op het Anker- parkterrein twee Helderse Marine elftallen. Hoewel vooral „Helder 2" nu en dan uitstekend spel liet zien, droeg de ontmoeting in zijn geheel geen spannend karakter. De in blauwe shirts gestoken mannen van „Helder I" waren blij met het verlossende eindsignaal van sdheidsrechter Van der Heijdeh, want zij hadden de stand (die reeds met de rust was verkregen), on danks heftige aanvallen van de „ro den", op 1-1 weten te houden. Een ver dienstelijke prestatie, daar de voor hoede van „Helder 2" bijzonder goede momenten had. Het was alleen jam mer, dat het samenspel wat te ver werd doorgevoerd. Het eerste elftal van de Helderse po litie heeft gistermiddag in de uitwed strijd tegen de Velser politie genoegen moeten nemen met een 11 gelijk spel. Het enige Helderse doelpunt werd door Slijkerman gescoord. Het eerste team van de R.K. tafel tennisvereniging WGW heeft in de derde klasse A beslag gelegd op het kampioenschap, nadat dezer dagen werd gelijk gespeeld tegen De Merlet- ten 2 uit Bergen. Het was een spannende ontmoeting Toen acht partijen waren afgewerkt hadden de bezoekers nog een 5-3 voor sprong. Het dubbelspel moest de be slissing brengen. Daarin zegevierden Verduin en Laan met 216 en 2117 over Bezijn en onze oud-stadgenoot Flameling. Het kranige kampioens team bestaat uit de spelers P. Verduin J. Laan en Sj. Schutte. UITSPRAAK MEERVOUDIGE KAMER TE ALKMAAR De Meervoudige Kamer te Alkmaar veroordeelde gisteren T. de V„ die on tuchtige handelingen met kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar had gepleegd tot twaalf maanden, waar van zes maanden onvoorwaardelijk met aftrek van preventieve hechtenis en zes maanden voorwaardelijk. Ds verdachte wordt voorts onder toezicht gesteld van het Medisch Consultatie Bureau voor Alcoholisten en heeft de verplichting zich te laten opnemen in een inrichting voor het ondergaan van een anti-alcoholkuut. 56. Toen de politiemannen Jimmy Brown hadden opgepakt en hem naar de overvalwagen overbrachten, werden hij en de agenten door zoveel opgewon den mensen omstuwd, dat Piet Potlood niet eens de kans kreeg ook maar één woord met Jimmy te wisselen. Voordat onze journalist goed besefte, wat er ge beurd was, zat Jimmy al in de politie auto, die in snelle vaart naar het hoofd bureau reed. Natuurlijk begreep Piet Potlood, dat hij zijn reisgenoot te hulp moest komen. Hij sprong daarom met een achter het stuur van hun auto ten einde de overvalwagen zo snel mogelijk achterna te rijden. Er stonden echter nog zoveel mensen van allerlei kleuren ras over het geval na te praten, -la. Piet Potlood alle moeite had zijn auto ooor de mensen menigte heen te loodsen. Bovendien toonden de mensen zich nogal onwillig, want zij hadden heel goed opgemerkt, dat „deze gemene Roekiraki" samen met Piet Potlood was komen aanzetten. Zij begonnen reeds lelijke dingen te roepen en cni» mannen bonsden tegen de ruiten van dl stationcar. „Verrader!" riepen zyte^n Piet Potlood. „Nou begrijpen wij hoe nog steeds van die dief-apen onze start kunnen binnendringen". Piet Potlood zei maar niets terug. Daar gunde J zich bovendien geen tijd voor, want hii had maar één zorg; zijn vriend JimJ zo spoedig mogelijk uit de handen van de politie te bevrijden. In de uitwedstrijd tegen Be Fair 1 te Breezand moest IVA 7 met twee inval lers uitkomen. Dat het team niet ver zwakt was door de invallers Koster en Maters bleek wel uit de 73 overwin ning van onze stadgenoten, die hun het kampioenschap van de vierde klasse opleverde. Promotiewedstrijden zullen nu volgen. Maters wist in deze belangrijke ont moeting zijn drie partijen te winnen. Koster kwam tot twee punten en Vogt legde op één zege beslag. Ook het dub belspel was voor IVA 7. IVA 3 werkte zich uit de gevaarlijke zone met een 82 overwinning bij HCSC 2. Keyser won driemaal, Addink en Adriaanse wonnen tweemaal. Met het dubbel werd het dus 82. IVA 4 was de gast van DSS 3, dat met 73 won. De tegenpunten waren van Dirkzwager (2) en M. Oosterbeek. Ook IVA 6 bond de strijd aan met DSS 3. Bommer redde voor het Helderse drie tal de eer (91). IVA 5 speelde zich te gen HCSC 3 naar een 10—0 zege. Gisteravond is de vier en zestigja rige mevr. H. afkomstig uit Rotterdam, die alhier in een zomerhuisje woonde, dood in haar kamer aangetroffen- Zij is waarschijnlijk overleden tengevolge van een hartverlamming. Men had mevr. H. enige dagen niet buiten ge zien. zich ongerust gemaakt en toen de wening opengebroken. De echtgenoot van mevr. H. is gezagvoerder ter koop vaardij en vertoeft thans in Indonesië. VTSAFSLAG OUDESCHILD Aangevoerd van 9 Maart t.e.m. 14 Maart 1953 1492 kg schol, 347 kg tong, 8 kg tarbot, 327 kg schar, 292 kg bot, 139 kg wijting, 59 kg kabel jauw, 362 kg garnalen, 140 kg puf- garnalen, 594 kg kruikels, 3180 kg kokhanen, 325 kg wulken, 2 kg lever. Burgemeester G. Keyzer opende de Maandagavond gehouden vergadering van de Urker gemeenteraad en memo reerde de nationale ramp, welke ons volk heeft getroffen. Hij stelde namens B. en W. voor de gemeente Stad aan het Haringvliet (geboorteplaats van de burgemeester en woonplaats van ds Loosman, ger. predikant, geboren en gewoond hebbende te Urk) een be scheiden hulp te verlenen. De brand weer van die gemeente heeft namelijk behoefte aan kleding, welke was af gestaan aan hen, die bij de dijkwerken arbeiden. Met algemene stemmen be sloot de Raad uit de reserve der ge meente f 1000.beschikbaar te stellen voor nieuwe kleding der brandweer van genoemde getroffen gemeente. Bij de ingekomen stukken bevond zich een brief van Ged. Staten, waarin gewezen werd op de niet-sluitende ex ploitatie voor 4 woningwetwoningen welke binnenkort worden gebouwd." De oorzaak hiervan is de hoge grond prijs ad f 8.65 per m2. Ged. Staten staan op het standpunt dat van ge meentewege voor een sluitende exploi tatie moet worden gezorgd zonder ver hoging van de huurprijs welke op f 6.— per week is bepaald. De burgemeester zal ter zake overleg plegen met de Prov. Staten en het Bureau Weder opbouw. Een verzoek om salarisverho ging van personeel van de Visafslag lokte een brede discussie uit. Aanwe zig was een rapport van de directeur van de Visafslag. B. en W. wensen de consequenties daarvan niet te aanvaar den, aangezien deze zouden leiden tot verhoging van alle salarissen, ook van het andere gemeentepersoneel. Het systeem der salariëring zou hiermede in gedrang komen. De enige toezegging van B. en W. was, dat een onderzoek zal worden ingesteld naar de salaris- -sn i'ïiiiiiii -ï:v. V DUIVEN fïe sierduivenfokkers van de sierduivenfokkers van de kleindiersportvereniging „Den Helder en Omstreken" hebben dezer dagen in het Museum hun jaarvergade ring gehouden. Hoewel Gra- dus daar niet aanwezig was, weet hij toch, dat de lief hebbers een genoeglijke avond hebben gehad. Het begon al met de voorzitter, die tot zijn grote vreugde kon vertellen, dat het leden tal nog voortdurend groeit. Daaruit mag immers blijken, dat de sierduivensport in onze stad meer en meer in de belangstelling komt! Uiteraard zijn de vele voor delen bij de beoefening van deze sport in verenigings verband aan dit succes niet vreemd. Nu het fokseizoen voor de deur staat, hebben vele liefhebbers hun fokparen reeds samengesteld. Zij zijn al nieuwsgierig naar hun resultaten op de volgende tentoonstelling. Intussen kan worden opgemerkt, dat alles gesmeerd gaat bij deze groep. Zo werd bijuoorbeeld het bestuur in zijn geheel herkozen, zodat het secreta riaat blüjft gevestigd aan het adres Crocusstraat 72. Toen de zakelijke beslom meringen waren afgehan deld, gaf keurmeester Hoff- man op prettige wijze een beschouwing over verschil lende duivenrassen, waarvan enkele exemplaren in een kooi de vergadering bij woonden. De heer Hoffman toonde onder meer aan, dat met lijnenteelt het ideaal beeld van elk ras zo dicht mogelijk kan worden be naderd. Uw stukjesschrijver wil voorts nog even de mede deling herhalen, die aan het einde der bijeenkomst werd gedaan: binnen enkele dagen zal opnieuw een flinke partij duivenvoer tworden aange kocht; zoals 'gebruikelijk kan het door de leden tegen sterk gereduceerde prijs worden betrokken. SPELEN lan Oso berichtte Gradus, dat de gezelligheid in de Marinecantine nog is ver hoogd, doordat men sinds kort de beschikking heeft over een voetbalspel en een Amerikaans biljart. Janmaat kan daarop tegen „inworp" van een dubbeltje een spor tief partijtje weggeven; na tuurlijk alleen op de avon den, waarop geen georgani seerde recreatie is. AUTO M iemand zal durven ont- kennen, dat de contact avonden van de Helderse Auto- en Motorclub gezellig zijn. Neem bijvoorbeeld de laatste contactavond van dit seizoen, die werd verzorgd door de N.V. Tyresoles uit Bussum. Nadat de heer Ster ker de vele belangstellenden had begroet, werd als eerste een reportagefilm van de tulpenrallye vertoond. Gra dus heeft zich laten zeggen, dat de kijkers slechts met moeite stil op hun stoelen konden blijven zitten. Niet minder interessant wae de reportage van de Touring- car-rallye 1952 met buiten gewone opnamen van de klassementsproef te Zand- voort. Het was welhaast on gelooflijk, wat men daar met deze grote wagens presteer de. Henk Hoogeveen en Gat- sonides reden deze proef nog even in sportwagens in zeer korte tijd. Met een grappige tekenfilm en een attractieve verloting ging mert de pauze in. De dames en heren waren opgetogen over de uitstekende ont vangst door Tyresoles. „Cocktail" was de titel van de volgende film, die aller hande onderwerpen te berde bracht, zoals een muziek- show, motor- en autoraces, de fabrieken van Tyresoles, stierengevechten en de ko mische vernietiging van oude auto's in de V.S. Met een lachfilm werd besloten. Waarlijk, Gradianen, dit •was een waardig slot van een geslaagd seizoen. Voorzitter Govers bracht dank aan de heren van Tyresoles. Ster ker, Otten en Chrispijn, en de heer Noordermeer, die ieder het hunne tot het wel slagen van deze bijeenkomst bijdroegen. BESCHERMING /gisteravond omstreeks aeht uur is uw Gradus een klein kijkje wezen nemen op de BB-tentoonstelling in de Koningstraat. Hij heeft het mannetje gezien, dat bom metjes staat te vangen en de struisvogel, die zijn kop dom onder het zand heeft bedolven. Gelukkig is inmid dels gebleken, dat deze struisvogelpolitiek in deze goede stad niet zal worden gevolgd. Gisteravond hadden zich ten minste reeds meer dan honderdvijftig stadgeno ten voor de Bescherming Be volking aangemeld. Men heeft nog dagelijks de gele genheid zich op te geven. SOCIAAL Enkele raadsleden hebben het college van burge meester en wethouders ge vraagd, in hoeverre de be- onderhoud verder voorgoed ster(s) bü de Dienst voor Sociale Zaken is gevorderd. B. en W. hebben daarop ge antwoord, zo las uw stuk jesschrijver, dat bedoelde aanstelling bij de huidige stand der sociale bemoeiin gen niet alleen wenselijk, doch absoluut noodzakelijk is. In het gebouw van de Dienst is evenwel geen en kel vertrek beschikbaar. Men heeft nog wel gedacht aan een kamertje op de zol derverdieping, maar de uit voering daarvan bleek te moeilijk. Op een tweede vraag werd geantwoord, dat bij de plannen voor een nieuw ge bouw voor de Dienst reke ning is gehouden met de tewerkstelling van sociale werksters. Bovendien zal dan het arbeidsveld in de ruimste zin worden uitge breid. PARK ne raad blijft aandacht be- steden aan ons stads- schoon. Enkele leden wilden van B. en W. weten, waar uit de verbetering van het wegdek van het Timorpark van f 20.000 bestaat, waarbij zij zich afvroegen of deze voorziening voor langere periode afdoende zal zijn. Zij zouden voorts het plaat sen van een drinkfontein in het park op prijs stellen. Het antwoord luidde, dat het gevraagde crediet van f 20.000 is bestemd voor ver betering van het wegdek van alle paden in het park. Op afdoende wijze, zodanig, dat die paden met niet te hoge jaarlijkse kosten van onderhoud verder voor goed in een behoorlijke toestand kunnen worden gehouden. Het plaatsen van een drink fontein zal worden overwo gen. Gradianen, ook in deze zaak zit dus schot. KERKHOF en W. hebben de raad laten weten, dat het on derhoud van de begraaf plaats als gevolg van de on doeltreffende aanleg zeer moeilijk is. Wat het plant soengedeelte betreft is er geen kou aan de lucht, maar de ligging van de graven in de andere gedeelten geeft geen gelegenheid tot een goed onderhoud. Nu is het de bedoeling, de begraaf plaats uit te breiden en dan tevens het bestaande ge deelte, zo ver mogelijk, te verbeteren. Geleidelijk zal dan het geheel een ander aanzien krijgen. Gradus vernam verder, dat met de beschikbare geld middelen thans aan het on derhoud wordt gedaan wat mogelijk is. Het plaatselijk hoofd van de Bescherming Bevolking de heer W. A. Everards, vertelt aan de hand van een grote kaart één en ander over de organisatie van deze belang rijke dienst, die zowel in vredes- als in oorlogstijd van onschatbare waarde kan zijn. U moet ook eens naar zo'n uiteenzetting gaan luisteren. Dat kan op de BB- tentoonstelling in de Koningstraat! sen van personeel aan de anderef Urk overeenkomende) visafslagen. Mej. C. Bastmeyer werd op haar ver. zoek eervol ontslagen als directrice van de Landbouwhuishoudschool wP. gens vertrek naar Nijkerk, terwijl tevens eervol ontslag werd verleend aan de heer H. Nentjes als gemeente- opzichter, zulks wegens het bereiken ven de 65-jarige leeftijd. De voorzitter stelde voor dit ontslag toe te kennen met dankbetuiging voor de goede dien. sten aan de gemeente bewezen, daar de heer H. Nentjes de gemeente langdurig, eerlijk en trouw heeft gediend. Aldus werd met algemene stemmen besloten" Een vaste geldlening van f 100.000.— werd aangegaan met de beambtever- eniging der Laura Miinen te Eijgels- hoven met een looptijd van 40 jaar tegen rentevergoeding van 4 pet. Overeenkomstig het voorstel van het bestuur van het Groene Kruis besloot de Raad de badgelegenheid voor het publiek uit te breiden met 4 douche- cellen. De kosten hiervan belopen f 4000.wegens verbouwing van het wijkgebouw Groene Kruis (het buurt huis) en f 8000.wegens uitbreiding van de verwarmingscapaciteit en ver andering van het sanitair. Hiermede wordt een aanmerkelijk goedkopere oplossing gekregen. Het vorige voor stel was om over te gaan tot de bouw van een nieuw badhuis met 10 douches, waarvan de kosten f 50.000.zouden zijn. Thans zullen er zijn 6 douches en 1 kuipbad. Aan de behoeften der be volking wordt hiermee voor de eerste tien jaren behoorlijk voldaan. Het is ZDH gelukt de rode lantaarn drager Cocksdorp met een 6—2 neder laag weg te zenden. Reeds onmiddellijk bleek, dat de bezoekers het uiters; moeilijk zouden krijgen. De thuisclub speelde in een hoog tempo, en binnen een kwartier was de stand tot 30 op gevoerd. Met de rust had Cocksdorp de achterstand tot 3—1 verkleind. Na de thee nam ZDH het spel geheel in handen. Het werd 41, 42, 3—2 en 6—2. Middenvoor Erenst nam vier doel punten voor zijn rekening. Bakker en Kok scoorden ieder éénmaal. OM HET BILJARTKAMPIOEN- SCHAP EERSTE KLASSE LIBBE De strijd om het persoonlijk kam pioenschap op het groene laken begonnen. Vijf liefhebbers voor deze titel kwamen in hotel De Graaf w een voor de eerste ronde. Jan Hooy- berg, die als grootste kanshebb® wordt getipt, begon met in 25 beur ten af te rekenen met L. Kellner, du op 113 bleef staan. Zijn grote rivaal N. de Graaf ver sloeg in 29 beurten A. Barhorst w maakte daarbij serie van 63. P. de Graaf slaagde er niet in voetsporen van zijn vader te druKK® en moest in Barhorst zijn meerde» erkennen, 161 om 200 in 28 beurten- Voorlopig leidt Hooyberg op d! ranglijst met een gemiddelde van W1 VRIJGESPROKEN De Meervoudige Kamer te Alkmas' heeft gisteren P. M. B. vrijgesproken van de ten laste gelegde overtred™ van artikel 308 van het Wetboek va» Stafrecht, het toebrengen van lichame lijk letsel door schuld. De rechtbank achtte het ten laste gelegde niet b* wezen. DAMCLUB TEXEL De uitslagen van 13 Maart van a Damclub luiden: A- C. Dijker—S- f>a,s' ker 1-1. B: A. v. d. Slikke—A. Vin' 0-2, Joh. D. Bakker—W. A. v. Ze#J 1-1. J. P. Stam—W. J. Boon 1-1- C' Burger—J. N. Rijk 0-2. C: Jb Koorn-- A. v. Enst 0-2. Promotie-degradatie A- G. Dros—C. v. d. Werf 2-0. A.s. Vr«d8« de jaarlijkse massakamp tegen de ana re Texelse clubs. Besommingen van Dinsdag: Y® £l Polderman f 18.200- 1 trawler f 19.500; Ym 209 f 12.071; Kw 57 f Kw 41 f 9218: Kw 40 f 7683; KW f 2468; Kw 37 f 3617; Kw 129 f 4434; 83 f 5900; Ym 129 f 224 (gedeelte); s 195 f 1316. Aanvoer 6330 kisten. ..,15 Prijzen; Per 1 kg: heilbot 3.40-z- gr. tong 2.01-1.88; grm. tong J-^'V kim tong 2.13-1.78- kl tong I l-98'-- 6.10*1.10: KI. long 7a kl. tong II 1.49-1.27; tarbot I 2-lO-yV Per 50 kg: tarbot II 81; tarbot W tongschar 90174; schartang 35-29 schol 27-18; grm schol 36-15; kim 51-30; kl. schol I 31-19; kl. schol II, 9.60; schar 22-9.50; bot 14.50-8; v. js ring 12-11; makreel 13-10; gr. sC£ u:: 52-49; grm. schelvis 57-53; kim sc,n5. fl ""52; kl. schelvis I 56-50: kl. schelf 45-12; wijting 31-11; gr. gul 40-34; ®t gul 38-34; kl. gul 30-27- kl. wolf9' poontjes 25-8; kl. koolvis zw. 30-3'. koolvis wit 32. a. Per 125 kg: gr. kabeljauw koolvis Zw, 67-57; gr koolvis wit «R l«ng 86; gr. wolf 88-83.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2