Stadsuitbreiding: groeiende vraag naar groenten en fruit r De wereldreis van Jimmy Brown Mary Noordhoff en Jan Niessink wonnen de eerste prijs „Korporaal Elisabeth" voor MSF opgevoerd in Casino De krant gratis! Hoogste titel van de afdeling voor Blanco 1 - Den Helder Belangrijke vraagstuk besproken in jaarvergadering Veilingsvereniging Jubileum-viering Onderling Belang Bevolking van Den Helder moet wonen, maar ook elen Zuinigheid geboden met cultuurgrond IN HET KORT Tweede ronde schooltaleltennistornooi Zaterdagmiddag komen de „cracks aan de beurt St.-Maarten „De ketser" verloor op eigen terrein Vier avonden in Casino Willy Rex en Nol van Dijk in de Marinecantine STEDELIJK MUZIEKKORPS krijgt nieuwe directeur Tussen Haaks en Kuitje Geslaagde klaverjasdrive Julianadorp Landarbeidersfonds Geslaagde avond van Plattelandsvrouwen Gezelschap uit Heiloo voor het voetlicht Klein publiek genoot verdienstelijk spel van Dirkshorn EHBO-examens brachten slechts geslaagden Disnie 2 in beslissingswedstrijd verslagen Tafeltennis onder hoogspanning Texel Kampioenschap eerste klasse libre Ready eindigde op de tweede plaats JfM? 5% Breezand SCHOOLJEUGD TRAD OP VOOR DE OUDEREN Calhntsoog VARA-bestuur weer compleet Het N.J.V. cpgehe'e"' IJET groeiende aantal* inwoners van Den Helder brengt problemen mee wat betreft de behoefte aan verse groenten en fruit. Dit punt heeft de volle aandacht van degenen, aan wie de voorziening in deze behoefte is toever trouwd. Het was dan ook niet te verwonderen, dat in de algemene jaarverga dering van de veilingsvereniging „Den Helder en Omstreken", die Zaterdag werd gehouden, breedvoerig over deze aangelegenheid is gesproken. Men bracht het vraagstuk terecht in nauw verband met het areaal aan cultuur grond, waaruit voor het consumptiegebied Den Helder kan worden geput. Uit het jaarverslag van de administrateur, de heer A. van de Winkel, bleek, dat de huidige aanvoer slechts kan worden gehandhaafd, wanneer dit areaal niet kleiner wordt. TN het verslag wordt een dringend be roep op het gemeentebestuur gedaan, om bij het voorbereiden van uitbrei dingsplannen rekening te houden met de kostbare tuinbouwgronden nabij de stad. De voorziening met verse groen ten en fruit zou in de toekomst in ge vaar komen, wanneer de oppervlakte aan tuingrond niet werd uitgebreid. De Veilingsvereniging is van oordeel, dat hiervoor geschikte grond in de gemeen te aanwezig is. Ook de tuinders zijn er. Er zijn tal van onderlegde jonge tuin ders, die wegens grondgebrek geen eigen bedrijf kunnen stichten. Voorts hebben uitstekende vaktuinders uit Kennemerland, Amsterdam en Loos duinen hun bedrijven moeten verlaten, in verband met de behoefte aan bouw grond. Het moet mogelijk zijn, een aan tal van dergelijke bedrijven (waarvan verscheidene over veel glasopstand be schikken' in hun geheel naar de kop van Noord-Holland over te plaatsen. Het Centraal Bureau voor Tuinbouw veilingen in Nederland zal hierbij even tueel ongetwijfeld medewerking, mis schien ook zelfs financiële steun, wil len verlenen. Een derde mogelijkheid tot vergroting van de aanvoer, is het verstrekken van teeltvergunningen aan oud-bedrijfsge- noten. Behalve in de winter is de aan voer uit Anna Paulowna en Breezand de laatste jaren kleiner dan vroeger, voornamelijk door de gunstige resulta ten van de bollenteelt. De laatste maan den hebben enkele oud-bedrijfsgenoten een teeltvergunning aangevraagd. Het zal daarmee wel in orde komen, daar de afdeling Tuinbouw van de Provin ciale Voedselcommissaris alle begrip heeft voor de situatie in Den Helder en omgeving. Aanvoer van elders 70LANG Den Helder nog niet „zelf- supporting" is, wordt het tekort aangevuld met aanvoeren van elders. Met het betrekken van fruit uit andere teeltgebieden werd in September 1952 een begin gemaakt. In de maanden September tot en met December be droeg de aanvoer aan fruit ruim 200.000 kilogram, dat is bijna zevenmaal zoveel als in de laatste vier maanden van het jaar daarvoor. Op Texel en in de Anna Paulowna- polder zijn verder ongeveer zeven hec taren fruitgewas aangeplant. Ook wat groenten betreft worden stappen in deze richting ondernomen. Over het geheel genomen was de om zet van de Helderse groentenveiling in 1952 f 40.000.hoger dan in 1951 en bijna f 100.000.hoger dan in 1950. Het aantal leden van de veilingsvereniging bedroeg aan het eind van het vorige jaar 126. Ongeveer driekwart van de aanvoer kwam van de bedrijven in Den Helder1, Julianadorp en Koegras. De rest werd geleverd door de leden uit Anna Paulowna en Breezand. In 1952, dat een gunstig boekjaar is gebleken, werden bijna drie millioen stuks en kilogrammen aangevoerd, die voor 99 procent in Den Helder werden geconsumeerd. Een veertiental wagons met elk 10.000 ton winterproducten ging voor export naar Duitsland en Zwitserland. De doordraai bleef in 1952 aan de lage kant en bedroeg nog geen twee procent van de aanvoer. Deze producten wer den voor veevoer bestemd. De prijzen lagen over het algemeen bevredigend, met uitzondering van de fruitprijzen. Deze zijn vooral de laatste weken abnormaal laag. zelfs relatief nog lager dan in de crisisjaren na 1930. UOEWEL de Helderse veiling geen direct belang heeft bij de export, wordt het verloop hiervan ook met de grootste aandacht gevolgd. De export en de weersgesteldheid zijn immers factoren die een belangrijke rol spelen bij de bepaling van het prijspeil. Door de Nationale Ramp is tien procent van het Nederlandse tuinbouwareaal getrof fen, maar het is geenszins onwaarschijn lijk, dat de prijzen hierdoor geen ver anderingen ondergaan. In Casino wordt vanavond een operette-programma opgevoerd voor het personeel van de Luchtartillerie en Luchtstrijdkrachten in Den Helder. De voordrachtskunstenaar Cor van Beek komt op Maandagavond 30 Maart voor het I. v. A. O- in Casino met fragmenten uit „Hollands Glorie" van Jan de Hartog. Voor de Vereniging van Marine officieren. afdeling Den Helder, wordt Vrijdagavond 27 Maart in de Marine- cantine het blijspel „Ik hou van jou dat is alles" opgevoerd door de toneel groep van de afdeling Den Haag. Het door „IVA" georganiseerde schooltafeltennistornooi is Zaterdagmiddag in het lokaal aan de Tweede Vroonstraat voortgezet met de wedstrijden voor de meisjes en voor de jongens van veertien tot zestien jaar. Zoals men weet, legde Kees List verleden week beslag op de titel in de klasse jongens van twaalf en dertien jaar. Hoewel eergisteren de strijd reeds meermalen aan trekkelijk was, ligt het toch voor de hand, dat aanstaande Zaterdag de mooiste partijen te zien zullen zijn. Dan immers komen de jongens van zestien jaar en ouder achter de tafel, onder wie zeer sterke spelers. Bij de meisjes is het gelopen, zoals men had verwacht. Mary Noordhoff, die in het eerste team van „IVA" uit komt, sleepte vrij gemakkelijk de tro- phee weg. Uit de poules kwamen als winnaressen naar voren de meisjes Walboom, Van de Rol, Noordhoff en Wittebol. In de finale ontmoetten Mary Noordhoff (HBS) en Willy van de Rol (HBS) elkaar. Eerstgenoemde zege vierde met 2110 en 2116. Een over tuigende overwinning dus. Bij de jongens was de spanning even sterker. Na de eerste partijen bleken Jan Niessink, Jaap Katoen, Otto de Boer, Rinu Bonte, Piet Tummers, Frits Dijkshoorn en Simon Rus een hartig woordje te zullen gaan meespreken, vervolgens rekende Katoen af met De Boer, Tummers met Bonte en Rus met „De Ketser" heeft het in de strijd op het groene laken tegen Bio uit Schagen, cie werd gehouden in de zaal van de heer Schrijver, niet kunnen bolwerken. Bio won deze strijd met 1410. De ge- detaileerde uitslagen waren: J Het zal op 1 April vijf-en-vyftig jaar geleden zijn, dat „Onderling Be lang", de vereniging van personeel in 's Rijks dienst te Den Helder, werd opgelicht. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt een viertal feestavonden in Ca sino georganiseerd. Het bestuur heeft daarvoor het revue-gezelschap van Berry Kievits en Gerard Walden ge charterd. De eerste feestavond wordt morgen gegeven. De andere voorstel lingen Woensdag, Donderdag en Vrij dag. Het cabaretgezelschap van Willy Rex en Nol van Dijk is deze week weer eens de gast van het bureau O. S. en O. der Koninklijke Marine. Woens dag- en Donderdagavond wordt in de MarinecaDtine de revue „Even tiia voor vrolijkheid" opgevoerd. Aan het programma werken verder mede: Tini Alma, Jack Smith en Co. en Leslie Davis. Door het bestuur van het Stedelijk Muziekkorps worden sollicitanten op geroepen voor de functie van directeur. Daaruit kan worden opgemaakt, dat de heer D H. Steinroth voornemens is, zijn arbeid als zodanig binnen af zienbare tijd te beëindigen. Het is morgen hoog water om 2.10 en 14.30 uur. en laag water om 8.00 en 21.05 uur. In „Hotel Kaper" aan de Zuidstraat werd Zaterdagavond een geslaagde kla verjasdrive gehouden, waaraan door acht tien paren werd deelgenomen. H er volgt de uitslag: 1ste prijs K. Breen-G.Bas 2de prijs G. Bakker-H. Bais, 1de prijs H. van Driel-H. de Vries, 4de prijs de heer en mevr. P. Kramer (meeste marsen). W. Rezelman 65 65 15 15 1.86 H Jonker 110 110 15 26 7.33 Jac. Smit 65 65 25 7 2.60 Jn. Bijpost 125 92 25 19 3.68 C. Stam 60 46 28 1.64 J. van der Ham 105 105 28 12 3.75 H. de Jong 60 60 28 13 2.14 P. Broersen 110 67 28 8 2.39 Jac. Breed 55 55 23 8 2.39 P. Breed 105 63 23 13 2.73 C. Tromp 50 47 27 6 1.85 C. Schrijver 100 100 27 18 370 Jac. Smit 65 65 35 9 1.85 Jn. Bijpost 125 119 35 14 3.40 W. Rezelman 65 37 15 9 1.85 H. Jonker 110 110 15 23 7.33 H. de Jong 60 60 38 9 1.57 P. Broersen 110 76 38 14 2.00 C. Stam 60 35 29 5 1.20 J. van der Ham 105 105 29 29 3.62 C. Tromp 50 50 17 15 2.94 C. Schrijver 100 69 17 15 4.05 Jac. Breed 55 55 27 9 203 P. Breed 105 65 27 12 2.40 Dijkshoorn. Niessink, die geluk had met de loting, moest het daarna tegen Katoen opnemen. Eerstgenoemde plaatste zich in de eindstrijd met Tum mers, die Rus versloeg. In de finale bleef Niessink (ULO 2) met 2112 a 2112 heer en meester over het ter rein. Zaterdagmiddag vergaderde het be stuur van de stichting .Het Helderse Landarbeidersfonds" in het lokaal van ae Landbouwschool te Julianadorp. Deze stichting, indertijd in het leven geroepen om landarbeiders op gemak kelijke voorwaarden een huis met een •perceel tuingrond te. verschaffen, heeft vijf van deze huizen gesticht, maar haar bemoeiingen strekken zich nog maar over één ervan uit. Zij heeft dus eigenlijk niets anders te verrichten dan de afdoening van lopende zaken, omdat de kostprijzen nog te hoog zijn om aan nieuwbouw te beginnen. Deze lopende zaken behelsden de winst- en verliesrekening, het jaarverslag en de balans, die alle in orde werden bevon den. De heer P. van der Veer werd op voordracht van het stichtingsbe stuur door het gemeentebestuur herko zen als bestuurslid. Voor de vacature J Wijngaard werd een voordracht van drie personen opgemaakt: 1. E. Otten. 2. L. Nieuwland, 3. P. van der Spek. Uit deze voordracht zal het gemeente bestuur in de loop van dit jaar een keuze doen. Zaterdag gaf de afdeling Julianadorp van de Plattelandsvrouwen een feest avond in café „Prins Hendrik". Deze avond, zo deelde de presidente, mevr. MinnesViehof in haar openingswoord mede, zou geheel met eigen krachten worden gevuld. Het moet gezegd, dat de dames dat voortreffelijk hebben ge daan. Voor de pauze voerden enige da mes de één-acter „Janke" op, welke uitstekend werd uitgebeeld. Mevr. Mellinnes—Hoornsman gaf een West- friese voordracht, die zeer in de smaak viel. Een paar zangnummers door me vrouw Van Zoonen—Van der Linde, sopraan, en mevrouw MareesKoke laar, alt, die tevens de pianobegelei ding verzorgde, deed de aanwezigen genieten van de mooie stem van me vrouw Van ZoonenVan der Linde. In de pauze werden de aanwezigen getracteerd op koffie met gebak en deed de voorzitster enige zakelijke mededelingen over een kaderbijeen komst op 10 April te Schagen en over een uitstapje naar de Flora, waarvan de datum op 6 Mei is vastgesteld. Na de pauze werd nog een aardige schets opgevoerd „Muizen in de slaapkamer", waarom hartelijk kon worden gela chen. Nu volgde nog een uitgebreide tombola en daarna konden de aanwe zigen genieten van opgewekte dansmu ziek van het gezelschap Sonsbroek. Niet meer dan honderdvijftig dames en heren hebben Zaterdagavond in Casino de opvoering van „Korporaal Elisabeth" bijgewoond. Dat was jammer voor het MSF, ten bate waarvan deze avond werd gegeven, jammer ook voor het gezelschap van dilletanten uit Heiloo. dat het bijzonder aardige stuk alles zins verdienstelijk over het voetlicht bracht. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de geringe belangstelling kan worcjgn verklaard uit het feit, dat „Korporaal Elisabeth" nog betrekkelijk kort gele den in een uitverkocht Tivoli werd opgevoerd voor de Volksuniversiteit. Het ligt voor de hand, dat maar wei nigen er behoefte aan hebben, een zelfde stuk nog eens te zien, alleen om het spel en de opvattingen van de re gisseurs te kunnen vergelijken. Zou men willen vergelijken, dan sloeg „Het ontluikende roosje" zo heet het gezelschap uit Heiloo ze ker geen slecht figuur. De rol van de vrouwelijke „korporaal Elisabeth" werd met veel élan en esprit vertolkl door mej. Janny Spruyt. Van de heren leverde de heer Klaas Koomen als de Franse luitenant (een dankbare rol!) respectabel werk. Ook de andere oor logsveteranen, die door de auteur Ter. rance Rattingan in het stuk waren ge plaatst, werden zodanig getypeerd, dat de sfeer van „ouwe-jongens-onder- elkaar" goed werd getroffen. Een Zij, die zich met ingang van heden opgeven als flbonné, ont vangen de tot 1 April a.s. ver. schijnende nummers gratis. DE DIRECTIE. woordje van lof voor het spel van de heren Arie Greeuw, Henk Lamar Dick Gras en Guus Spruijt. De rol van Ma bel Crum werd pittig gespeeld door Ans Rus. Het was de zevende maal, dat „Hel ontluikende roosje" dit stuk opvoerde Het pleit voor het gezelschap, dat het daardoor niet aan frisheid had inge boet. „Korporaal Elisabeth" kwam „als nieuw" op de planken, zo zelfs dat hier en daar een clausje moest worden geofferd In Dirkshorn zijn in de O.L.S. de E.H.B.O.-examens afgenomen door dr Degenaar uit Alkmaar. Dat de opleiding van dr Groenhart met assistentie van Zr Kranenburg aan het doel heeft beant woord, moge blijken uit het feit, dat al le 25 deelnemers slaagden. Er kan dus van een volledig succes worden gespro ken.. Om de woorden van dr Degenaar te gebruiken: het is niet voldoende om nu liet diploma in een lijstje te hangen en verder niets te doen. Er moet blijvend worden geoefend. De geslaagden zijn de dames N. Koe dijk, J. Koedijk, Rus-Glas, J. de Geus Cd„ R. Rus Jd„ Strijbis-Rens. Hoogland- Smit. Dompselaar-Kooy, N. Vries, A. Veter, Mink-Mantel. S. Zijlstra, G Doekes, Tijsen-Dekker, De Beurs-Koorn en Jonker-v. d. Duin en de heren D. N. Strijbis, K. C. Swager, D. Broersma, A. Rens, D. Hoogland, E. H. Wind, G Dam, J. Levendig en J. Kant Az. 60. Piet Potlood dacht een tijdje na. wat hem te doen stond. Hij kon Jim my toch onmogelijk aan ziin lot over laten. „Hoe moet ik het die Rednose aan zijn versland brengen, dat het juist zijn eigen belang is. dat Jimmy zo gauw mogelijk wordt vrij gelaten en dat Jimmv het enige wezen ter wereld is, dat deze stad en deze helt streek van de plaag der roofzieke Roekitaki's kan bevrijden. Piet Pot lood begreep wel, dat het hem nooit zou gelukken voor een tweede maal bi.i de commissaris binnen te dringen. „Het enige, wat ik kan doen, is hem een brief te schrijven waarin ik hem de hele toestand uiteen zet. Als ik hem schrijf, dat Jimmy een heel beschaaf de chimpansee is. die zelfs kan lezen en schrijven, die hele verzen van Shakespeare en Vondel uit zijn hoofd kan opzeggen, dan moet die Rednose toch begrijpen dat hij hier niet met een doodgewone Roekiraki te doen heeft.Piet Potlood begaf zich spoorslags naar het hotel de Gestreep te Zebra, nam daar twee eenpersoons kamers en zette zich toen aan het schrijven van een duidelijke brief, die hij daarna persoonlijk naar het hoofd bureau bracht. Hij had er in gezet dat de commissaris hem elk uur van de dag in het hotel zou kunnen bereiken Daar zou hij op zijn antwoord wach ten. „Laat u mister Brown vrij, meeneev de commissaris", zo had hij geschre ven. „Ik voorspel u. dat alle ellende binnen een week achter de rug is. Ik ken mister Brown beter dan u en ik sta persoonlijk voor hem in". Toen ging Piet Potlood in de hall van het hotel zitten wachten. Helemaal op zijn gemak voelde hij zich toch niet... DE hertog van Edinburgh die op het ogenblik een bezoek brengt aan Britse troepen in West-Duitsland, ziet men hier in gesprek met man nen van de zesde Britse pantser- divisie. Voor de eerste maal in de tafeltennisgeschiedenis is het een Helders-Uan gelukt, de allerhoogste titel in de afdeling NHNK te grijpen. De kampioen ii Blanco 1, dat te Alkmaar voor een groot aantal toeschouwers de beslissings wedstrijd tegen Disnie 2 verdiend met 5-4 wist te winnen. Alle hulde voor het kranige trio J. Louis, H. Weemhoff en M. Oosterbcek. De aanvoerder van Blanco, Louis, begon goed met een twee games-zege ;jp Wever. Oosterbeek moest daarna de strijd aanbinden met Visser, de sterkste speler van Disnie 2, die er voor zorgde, dat de balans weer in evenwicht kwam (11). De in uitste kende vorm zijnde Weemhoff won de derde wedstrijd van de geroutineerde en goed verdedigende Van Eyden in twee games (2—1). Maar weer zou de stand gelijk worden, want de vierde ontmoeting ging tussen Louis en Visser. De eerste game ging met 21—14 naar Visser, de tweede was voor de Nieu- wedieper. De derde game verliep bij zonder spannend. Het werd 17 13 Zaterdagavond zijn de wedstrijden om het kampioenschap der eerste klasse libre van Texel voortgezet. Breeuwer heeft gedurende dit tornooi weinig van zijn kunnen laten zien en ook nu, tegen Kellner, was hij niet op dreef. Op 165 bleef hij staan, terwijl Kellner met het goede gemiddelde van 5.71 de strijd beëindigde. Beiden had den een hoogste serie van 29. Daarna kwamen vader en zoon De Graaf aan de tafel. Zoon Piet kreeg een fraai lesje, want De Graaf Sr. had precies twintig beurten nodig om ae de 200 caremboles bijeen te krijgen. De les werd evenwel zeer ter harte genomen, want junior behaalde met 152 punten toch een gemiddelde van 7.60! De beste partij uit dit tornooi was die van Hooijberg, die tegen een weer loze Breeuwer in slechts 14 beurten de strijd besliste. Enkele keurige se ries, meestal met klein spel bijeen gebracht waaronder een zeer se cure 51, die op een ongelukkig klosje strandde brachten herhaaldelijk de handen der toeschouwers opeen. Voor Breeuwer wees het scoringbord 84 aan. Toen P. de Graaf in zijn laatste partij tegen Kellner na enkele beur ten op 60 stond, waarbij vrouwe For- tuna zeer op zijn hand was, en Luc slechts van zijn stoel kwam om enkel poedels weg te geven, won de eerste en verloor de laatste het zelfvertrou wen. Het werd een zeer eenzijdige vertoning. De gemiddelden waren 6.66 en 2.64. De stand in dit tornooi van zeer goed gehalte was op de voorlaatste avond als volgt: N. de Graaf 5 5 0 0 1000 115 63 8.76 J. Hooijberg 5 4 0 1 980 117 74 8.38 A. Barhorst 5 3 0 2 908 150 35 6.05 L. Kellner 6 2 0 4 807 164 39 4.92 P. de Graaf 5 i 0 4 801 133 51 6.02 E. Breeuwer 6 1 0 5 856 155 32 3.52 Ready heeft kans gezien, de laatste wedstrijd tegen de Treffers te winnen en daardoor de competitie op de tweede plaats te beëindigen. Geen slecht begin voor het eerste jaar in de derde klasse De Texelse dames namen een voor sprong door overwinningen van Diny Dros en Annie Bruyn. Ina Geus kon het tegen de fel spelende Cathrien de Wit met bolwerken en ook Annie moest tegen haar het Onderspit del- ven Dmy Dros wist haar echter met tebezorgen M St6Vige ne^rlaag Toen Ina haar partij tegen Gré Vis- Wlst winnen had Ready reeds een punt binnen. Maar de over winning, die iedereen verwachtte door Diny op Lies de Wit, werd een neder laag. Diny was volkomen uit vorm en het Treffermeisje uitte opgetogen haar vreugde over deze zege. Het dubbel moest dus toch nog rfp K0ci c brengen En het dubbelterm van Tre£ fets werd niet ten onrechte gevreesd ?ZTi 16 kl0PPCn' Zn "indtdë Cdize patste en spannende wedstrijd in e^n 6-4-zege voor de Texelse meisjes. voor Louis, mede dank zij enkele ®- luksballetjes- De sportieve Blancoër gaf daarop een punt ten geschenke. Visser liep in. het werd 19—19 gelijk 20—20 en uiteindelijk ging de garaè met 2321 naar de Disnieër (2—2). Weemhoff hergaf Blanco de leiding met een overwinning op Wever, doch voor de derde maal werd het gelijk Van Eyden wist namelijk Oosterbeek te kloppen. Disnie 2 kwam zelfs mei 4—3 voor te staan door een overwin- ning van Visser op de heftig tegen-1 stand biedende Weemhoff. Vervolgens was het Louis, die Van Eyden versloej en de stand op 44 bracht. De wedstrijd tussen Wever en Oos terbeek moest dus de beslissing brengen. Laatstgenoemde speelde be- heerst, gebruikte op het juiste moment I zijn fore- en backhand en won ten I slotte in twee games met 21—16 en 21—17. Blanco staat thans voor promot» I wedstrijden voor de overgangsklasse. I De grote gymnastiek-bioscoopzaal was eigenlijk nog te klein om, naasi de leerlingen van de openbare schooi,I ook nog de vele ouders te bevatten, die Donderdagavond kwamen zien en luisteren naar het bonte programma, dat de schooljeugd hun zou voortzet ten. Juffrouwen en meesters hielden zich de hele avond op de achtergrond en zelfs openings- en sluitingswoord en alle aankondigingen kwamen voor rekening van de jeugdige „voorzitter,! een leerling van de hoogste klasse. Op het geïmproviseerde toneel (met; idem „kleedkamers") traden de artis- ten op, de kleintjes uit de laagste klas- sen zo goed als de oudere kinderen en I 2e speelden vol vuur hun rol in to-| neelstukjes, deden een voordracht, voerden een speelliedje uit, maakten muziek op de mandoline, blokfluit en accordeon en zongen één of tweestem mige liedjes. De tijd ging veel harder dan anders op school, zó hard, dat het hele pro gramma lang niet afgewerkt kon wor den, want dan zou het veel te laat ge worden zijn, vooral voor de kleins» peuters. Het was jammer. - Der gewoonte getrouw was de iaarvL' gadering van de afdeling van de VAf weer slecht bezocht. Desondanks s« de men er toch in om het bestuur volledig te maken en kon in de va» re, ontstaan door het vertrek van hea-en Geijtenbeek en Loete. voorzien- In hun plaats werden zen de heren J. Becker en P- =Pii 'I respectievelijk als secretaris en ningmeester. Het periodiek aftrew I bestuurslid J.b. Hollander, werd W I zen. Uit het verslag van de penning, ter bleek, dat er in kas was f 'jjl Voor de districtvergadering ®p .j Maart a.s. werden geen voorste'1 A gediend. De heren P. Vos, J- Be?. ve>! D. Mooij zullen de afdeling °P 01 gadering vertegenwoordigen. Voorzitter Vos pleitte nog voor zoek aan de Flora, maar daa:1 M*-| stond geen belangstelling- «H gemeen werden de kosten w ^.i hoog gevonden. Tijd om tp, s_ bii ''ïl er niet. Men kan zich echter voorzitter opgeven als men gaan. in ede Na vijfentwintig jaar houdt 5J tionaal Jongeren Verbond °P. staan. Het Verbond heeft zieri vj: bezig gehouden met de verbrei» de nationale gedachte onder ae v0gl ren. Vooral heeft het gcstreac' ec versterking van 's lands weel*" yjf l voor de rijkseenheid. Nu h®* ■JjJjj.jl voor het grootste deel ziet vei „m vervallen, acht het Verbond tot opheffing aangebroken, w oI)V(c het dat de nationale gedacn zwakt dient te worden go"3" .rb«»J maar anders gericht, in het der groeiende internationale ziJc hing. Verdwijnt dus het N- ff jeugdwerk, te welen het bek ,<j- kamp, de zeecadetcorpscn en ^16 viesbureau voor beroepskeuze, zelfstandig worden voortgezet-

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 2