Vragen staat vrij mmmw. In behouden haven. j hm. hun pd hun m hH liirlilruim T.C. vraagt twee jaar voor opvoering van spelpeil de Zwitsaletten Inwonmgsziekte Jeugdige straatrovers in hoofdstad na maanden speuren gearresteerd Ereburgeres van Dordrecht Weer een atoom explosie in de V S. Mag ik Pot voor meneer Welke ieni? Interieur Verkeerde opvatting Brand Het Bijzonder Ongevallen- londs Jantje brak pomp Beleefdheid Recept Waakzame rechercheurs Voetbal in een impasse Verbetering van techniek via de clubs PERIODIEKE PIJNEN? Nederlands basketbalteam verliest van Frankrijk De diensturen van de Rijksambtenaren kwamen op hulpgeroep al Vliegtuig week uit van Praag naar het Westen Zes inzitienden blijven LOPEND Mary Burchell Hel Radioprogramma WOENSDAG 25 MAART 1953 MISSCHIEN is u uit de vaderlandse geschiedenis de figuur van zekere Hcssels bijgebleven? Dat was een lid van de Bloedraad. Hij zat de hele zitting te slapen en als hem werd gevraagd zyn oordeel over een be paalde kwestie uit te spreken, was zijn antwoord steevast: naar de galg. Het was toch allemaal hetzelfde en hij behoefde daarvoor niet eens wakker te worden. Wij kunnen met hem meevoelen, wat de inwonings- narigheden betreft. Daarom behan delen we die dan ook meestal maar In een persoonlijk schrijven, uit vrees, dat de lezers anders zouden doen, gelijk eenmaal Hessels. MENEER vertoefde in een grote stad en verbleef in een hotel. Op enig moment miste hij enkele waar devolle voorwerpen. Kennelijk uit zijn kamer gestolen, terwijl hij toch trouw de sleutel, met de tennisbal er aan, afleverde vóór hij wegging. Wie de schade? De eigenaar van het hotel! Tenzij deze op zijn kamers een bordje heeft hangen waarop duidelijk staat te lezen, dat hij de schade niet aanvaardt. Wel heeft hij het recht bewijzen te verlangen, dat hetgeen als gesto len wordt opgegeven er ook werke lijk is geweest. Hoe u dat bewij zen wilt, is aan u! VfOOR twee personen geeft Mentor als regel de voorkeur aan de mo dellen „Zwerver", de tentjes met één hoge mast, boven de shelters. Het is een kwestie van persoonlijke smaak, maarMentor mag graag flink rechtop zitten (als regen hem de tent in jaagt), zich rechtop kle den en heeft voorts graag wat ruimte. Deze één-stoks-modellen zijn zeker even windvast als de shelters en wegen weinig meer. Hetgeen vooral voor de rijwiel-kampeerder minder bezwaren geeft. f\Fvraagt een lezer zó maar, ik mijn vrouw nog binnen moet la ten, als ze na 12 uur thuis komt. Er zit natuurlijk achter deze vraag een dramatische ondergond, doch daar spreken we verder maar niet over. Wij zouden willen vragen: waarom denkt u het recht te hebben uw vrouw uit de echtelijke woning te sluiten? Wij weten wel dat het hier gaat om een ingeburgerd mis verstand. Maar net zo min als de vrouw de man mag buiten sluiten (als hij laat van eh.... kegelen of zo komt) evenmin mag de man zijn vrouw in de kou laten staan. Een vrouw is geen slavin van haar heer en de harem-gedachte is uit de tijd. Weet u. (maar dat staat buiten deze vraag), dat er ook nog mannen zijn die (heus) geloven dat ze hun vrouw door de politie terug kunnen laten halen als ze weggelopen is? LIET is inderdaad zo, dat het zeer moderne interieur lege wanden eist, zonder schilderijen o.d., maar met hier en daar een hangplant. Een teveel aan schilderijen, zegt men, is onrustig voor het oog. Dit is alle maal een kwestie van eigen smaak. Feit is, dat de vroegere interieurs wel wat onrustig waren. In het al te moderne interieur is de gezelligheid wel een beetje erg zoek. Mentor kan op dit punt moeilijk advies geven, omdat alles afhangt, wij zeiden het al, van persoonlijke smaak en.... van omstandigheden als ligging van de kamer, model van de kamer, etc. Eventueel raadplege men een bin nenhuis-architect. DIJ het berekenen van de gegevens inzake de vraag of u in aanmer king komt voor een uitkering van de Noodwet, gaat u uit van een ver keerde opvatting. U neemt als basis de werkelijke rente die u maakt van uw vermogen. Maar als onge huwde, moet u 8 pet. van dat .ver mogen nemen. Dat heet: omrekenen op lijfrente-basis. Het komt hier op neer dat u dus een deel van uw bezit mee moet „opeten", verbrui ken. Als u op deze wijze uw „eigen inkomen" gaat berekenen en bij die uitkomst nog de uitkering telt van de invaliditeitswet (zonder de toe slagen). komt u uit boven de inkom- stengrens. INE verzekeringsmaatschappij had gelijk en, in dit geval, niet u. Immers, u wilde een vrijwel ver sleten mat, reeds bestemd om te worden gecremeerd, vervangen zien door een geheel nieuwe. Dan zoudt u er dus beter van zijn geworden en dat mag nu net niet. U mag alleen dezelfde blijven. Enige actie of be roep op arbitrage, zal geen enkele zin hebben. INIT bestaat niet meer, lezer. U kunt daar dus geen beroep meer op doen. In 1940 werd het door de toenmalige minister opgericht om ongevallen door oorlogshandelingen schadeloos te stellen. In 1950 is het, zoals wij zeiden, weer opgeheven. VOOR aan de straat stond een pomp waarvan het leer moest worden vernieuwd. De zoon van de smid de monteerde de imitatie-boortoren, maar brak daarbij het giet-ijzeren bovenstuk. Wie moet de schade dra gen? Natuurlijk de vader van de smid-in-opkomst. Want het risico (dat hier door onhandigheid werd vergroot) is voor de vader (of voor de baas, want in deze kwaliteit is hij aansprakelijk). ONZE Lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswellen, assurantiezaken, ersoonlijke geestelijke moei lijkheden. enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. teltje. bij haar feest-diner. Door el kaar hakken: twee harde zure ap pels, 3 grote gekookte aardappels, wat witlof (het lichte gedeelte?) harde eieren, 4 augurken, ten slotte wat vlees. Viees van de vorige dag is geschikt, anders een kalfslapje. Naar smaak een scheut aroma, e.d. Men kan een klein kopje als vorm gebruiken. Het gehele overgieten met een mayonnaise saus en opma ken met stukjes ei, stukjes augurk, een stukje kroot en enkele groene blaadjes selderij. Men kan op het schoteltje een vers sla-blaadje leg gen. TEZERES vraagt een recept voor een geschikt huzarensalade-scho- MENTOR kan zich indenken, dat die agent die u bekeuren wilde, boos werd toen u begon te „Jij-en" en „Jou-en". U was in overtreding en dus de zwakste partij, die hoopte op „genade" en een pleitrede hield.. Dan is uiterste beleefdheid wel zeker nodig. De agent die u trof was .ge voelig op dit punt. Een man die zich „voelt". Hij ging tegen u „blaf fen", schrijft u. Of u daar wat tegen kunt doen? Waarom? En, waar zijn uw getuigen? U was buitendien een beetje schuldig. Nee, zo laten maar, want u kwam er toch zonder be keuring af? MENTOR. 82. Het oude heertje met zijn lange witte baard bleef verbaasd staan toen hij het groepje wandelaars op hem af zag komen. „Aha. misschien een ge tuige." riep de commissaris, terwiil hu op het oude mannetje toetrad. „Neemt u mij niet kwalijk, maar hebt U soms iemand gezien?" wendde de commis saris zich met een beleefde buiging tot het oude heertje. „Ja. zegt U dat wel. een mooie dag vandaag." antwoordde het mannetje met een beverige stem. ..Ofschoon de radio gezegd heeft, dat we regen krijgen." „Nee. U verstaat me verkeerd. Hebt U soms iemand zien langs komen." zei de commissaris, elk woord langzaam en nadrukkeiilk uit sprekend. „Ja ja. de dagen worden 'an- ger, dat is zo," zei het mannetje on de zelfde vriendelijke toon. „Nee, dèt bedoel ik niet," riep de commissaris, die zijn geduld begon te verliezen. vraag U. of U iemand gezien hebt! Iemand, die hier langs is gekomen?'* „Sssssstl! Schreeuwt U niet zo. Ik bén niet doof." riep het oude heertje ver. ontwaardigd. „Bovendien zoudt U die meneer wakker maken, die daar ligt te slapen." „Waar ligt iemand te slapen'" riep de commissaris opgewonden. „Daar in dat hutjeDe commissaris luis. terde al niet meer. Ruw had hij het oude mannetje opzij geduwd en gevolgd door de anderen lende hij het oude varkenskot binnen. JN een bespreking tussen de leden van de Technische en de Keuzecoinmissie van de K.N.V.B., enerzijds en de Ne derlandse sportjournalisten anderzijds, niet als voornaamste onderwerp de ont moeting NederlandZwitserland van Zondag J.I., zijn suggesties naar voren gebracht met het doel in de toekomst tot verbetering van het spelpeil in ons land te komen. Want en de voetbalof- ficials en de journalisten waren het over één punt eens: Het is een slechte wedstrijd geweest en er moet naarstig gezocht worden naar een oplossing om uit de impasse te geraken. De heer Kruyver begon met op te merken, dat het Nederlands elftal ge faald heeft, omdat de spelers niet het juiste tegenspel konden vinden tegen de Zwitserse grendel. De gehele ont moeting kan worden bestempeld met de kwalificatie „middelmatig" en mis schien, zo luidde het oordeel van de T.C. en de K.C., zou ook dat nog te hoog moeten worden geacht. Men zou enkele lichtpuntjes kunnen vinden in het spel van enkele jongeren, maar de commissies zijn van oordeel, dat ook die spelers nog beneden de verwachtingen zijn gebleven. De Tech nische en de Keuze Commissie zien zich na deze wedstrijd voor moeilijke vraag stukken gesteld. NederlandDenemar ken mocht als oefenwedstrijd gelden, Nederland—Zwitserland als een offici ële, tien weken nadat de commissie werd geïnstalleerd. Wij moeten, aldus de heer Kruyver, vragen om een lan gere periode ten einde ons voetbal er weer bovenop te helpen. In de bijeenkomst werden enkele vragen gesteld, waarbij o.m. van de zijde der sportjournalisten naar voren werd gebracht, of het niet in de con stellatie van ons compeUtiewezen (met 56 eerste klassers) zit, dat het spelpeil in ons land zo bedroevend is. Voorts werd aandacht gevraagd voor de con ditietraining en de technische training, die volgens het oordeel van enkele journalisten niet voldoen aan de mo derne maatstaven, die elders worden aangelegd. Over deze en andere vraagstukken, werd uitvoerig gediscussieerd. Van verschillende zijden werd opgemerkt, dat het fundament de techniek, in het Nederlands voetbal verloren is gegaan. Er zal in de toekomst veel aan be vordering van de techniek worden ge daan, voortbouwende via de oefen- meesters in de clubs, daarbij reke nend op steun van de verenigingen Wellicht ls het ook mogelijk in de komende jaren te komen tot beper king van het aantal eerste klassers, iets. wat natuurlijk niet door de Technische Commissie tot stand kan worden gebracht. Met verschillende voorbeelden wero aangetoond, dat het fundament bi* vele spelers ontbreekt. Want hoe kan het anders mogelijk zijn, dat een spe Ier de ene week een aardige partij voetbal laat zien en zeven dagen la ter volkomen faalt iemand met techniek ir Denis gaf als voor beeld Van Heel is aityd goed. de ene keer schitterend, de andere keer goed zonder meer, maar falen doet hij nooit. Aan de oefenmeesters zullen sche ma's van de zijde van de Technische Commissie worden verstrekt ten ein- Modern* vrouwen bestrijden ze met: 'tl Z W/ TSA L preparaat.' de hén er vooral op te wijzen, dat er bepaalde minima bestaan, waaraan de clubtraining moet voldoen en voorts met de bedoeling, dat de clubtrai ners van de nieuwe methoden op het gebied van de lichaamstraining en de techniek op de hoogte blijven. De Technische Commissie van de KNVB heeft zichzelf een periode van twee jaar gegeven om te trachten in die tijd te komen tot opvoering van het spelpeil met behoud van het voet balspel in de breedte, zoals zich dat, wat het laats! e betreft, in de jaren na de oorlog heeft gedemonstreerd. Intussen kan nog worden medege deeld, dat Dinsdag 31 Maart de cen trale training te Amsterdam weer aanvangt, dit met het ook op de wed strijd Nederland-België, welke op li) April wordt gespeeld. De eerste wedstrijd op de tweede aap van de internationale militaire bas ketbal kampioenschappen te Amster dam leverde een 67-52 overwinning op voor de Verenigde Staten tegen België. Met de rust hadden de Amerikanen reeds de leiding met 3123. Egypte be haalde een monsterzege op Luxemburg. Le Egyptenaren die met de rust een 5518 voorsprong hadden wonnen niet 118—49. Frankrijk won in de laatste wedstrijd van Dinsdag met 7942 van Nederland Bij de rust hadden de Fran sen de leiding met 42—22. De stand na: de tweede dag luidt: WIE HET BREED HEEFT en wie het minder breed heeft., en wie het helemaal niet breed heeft.... door ieder is uit de GB-behangsel- coliectie 1953 een voortreffelijke keuze te maken. Zelfs afwasbaar GB-behang tegen zeer lage prijs bevindt zich in deze collectie onder de nummers 50877 t/m. 50893 1 Frankrijk 2 Egypte 3. Ver. Staten 4. België 5. Nederland 6. Luxemburg 167— 78 118— 49 67— 52 122—127 102—149 85—206 (Advertentie, fng. Med.) Viertallencompetitie Bridgekring '35 sloeg Continentalclub Voor de viertallencompetitie van de Meesterklasse van de Nederlandse Bridgebond vonden enkele wedstrijden plaats. Het belangrijkste feit was wel, dat de Bridgekring '85 uit Rotterdam er in slaagde de Amsterdamse Conti nentalclub een eerste, zij het kleine, nederlaag toe te brengen (8 mp.). De Stichtse Bridgeclub vond in Amster dam niet de goede vorm van de wed strijd, die vorige week in Rotterdam tegen de Kantoororidgebond Rotter dam tot een succes leidde; ditmaal moesten de Stichtenaren in De Oude Bond I (capt. Amsingh) de meerdere erkennen. De stand in deze competitie is mo menteel: 1. Continentalclub (A'dam) 12 pnt. uit 7 wedstrijden; 2. De Oude Bond II (A'dam) 10 pnt. uit 7; 3. Bridgekring '35 (Rotterdam) 9 uit 9; 4. De Stichtse Bridgeclub, 8 uit 8; 5. De Oude Bond I (A'dam) 8 uit 9; 6. KBBR (Rotterdam) 1 uit 8. Op het programma staan o.a. nog de volgende belangwekkende wed strijden: D O B IIContinentalclub, Stichtse BridgeclubDOB II, Stichtse Bridgeclub—Continentalclub. Top Naett In een bijzondere raadsvergadering van de Dordtse gemeenteraad is de schrijfster Top Naeff tot ere-burgeres van deze stad benoemd. De burgemeester van Dordrecht, mr Van der Dussen, zeide, dat Anthonetta Naeff zich als schrijfster en dichteres een grote plaats in de Nederlandse let terkunde heeft verworven, en dat haar roem er mede toe heeft bijgedragen, dat Dordrecht in het culturele leven in ons land een plaats is blijven innemen. Top Naeff is de eerste vrouw, die het praedicaat „ereburgeres van Dord recht" ontvangt. In haar korte en sym pathieke dankwoord, zeide mevrouw Van RhijnNaeff, dat zij aan Dord recht meer te danken heeft, dan de stad aan haar, omdat Dordrecht haar steeds inspireerde. Voor de diensturen van de rijksamb tenaren gaat op 1 April de zomerrege- ling in. De werktijd wordt dan van half negen tot half één en van half twee tot haif vijf. Zaterdags wordt er van half negen tot half één gewerkt. Op Goede Vrijdag en Paaszaterdag zijn de departementen gesloten. Na maandenlang speuren Is de Am sterdamse recherche er Maandagavond omstreeks tien uur in geslaagd twee jeugdige straatrovers te arresteren, die inmiddels bekend hebben zich schul dig te hebben gemaakt aan de talloze gevallen van straatroof of pogingen daartoe, waarvan diverse dames uit Amsterdam-Zuid bij de politie aangif te hebben gedaan. Beiden zijn 17 jaar oud en wonen ln de hoofdstad. Het was een ongeveer 35-jarige Am sterdamse vrouw, die dank zij kordaat optreden de recherche een der jongens in handen speelde. Zij liep in de Em- malaan bij het Vondelpark, toen een haar voorbijrijdende opgeschoten knaap trachtte haar in volle vaart haar hand tas te ontrukken. Zij hield deze stevig vast en riep luide om hulp. Aangezien in deze buurt gezien het aantal gevallen van straatroof de laat- Een passagiersvliegtuig van de Tsjechoslowaakse Nationale Lucht vaartmaatschappij met vijf en twintig passagiers en een bemanning van vier aan boord is gisternacht op het vlieg veld Rijn-Main bij Frankfort geland. Het toestel zou de normale lijndienst van Praag naar Brno in Moravië vlie gen, doch week uit naar het Westen. De vlucht schijnt te zijn beraamd door de gezagvoerder en enkele passagiers. Naar later werd bekend gemaakt, hebben de gezagvoerder, de navigator en vier passagiers om asyl gevraagd. Eén van deze passagiers is de vrouw van de navigator, die in de oorlog bij de Britse luchtmacht heeft gediend. De andere inzittenden hebben de wens te kennen gegeven naar hun land te wil len terugkeren. ste tijd bijna constant een uiigebreide schare rechercheurs patrouilleerde, konden er van hen onmiddellijk enke len toeschieten, die de jongen arres teerden. Bti het verboor .bekerde hii al spoedig schuldig te zijn aan alle geval, ien van straatroof, die de laatste maan den bij het Vondelpark en ook in het Amsterdamse Bos gepleegd zijn en te vens, dat hii daarbij in vele gevallen samen met een vriend geopereerd had. Ook deze jonge kameraad is daarna gearresteerd- Beide jongens ziin afkomstig uit vrij goed milieu's. Een van hen heeft bo- vendien bekend zich schuldig te heb ben gemaakt aan diefstallen in een avondschool, waar hii bezittingen uit de jassen van leerlingen wegnam. Op de proefterrelnen bij Las Vegss in de Ver. Staten heeft men gister middag weer een atoomontploffing te weeg gebracht. Opnieuw waren onge veer dertienhonderd militairen op vier km afstand van de plaats van de explosie opgesteld. Er vielen geen slachtoffers. De militairen zullen ge confronteerd worden met dieren, die aan de uitwerking van de ontploffing werden blootgesteld. Verwacht wordt, dat nog acht ontploffingen zullen vol gen, alvorens het eerste Amerikaan* atoomkanon zal worden afgevuurd. Volgens een bekendmaking van de Amerikaanse commissie voor atoom energie werd de explosie veroorzaakt op een negentig meter hoge toren in de woestijn van Nevada, die in eer. hel licht werd gezet. Drie-en-vijftig vlieg tuigen, w.o. twaalf bommenwerpers van het type B 36, waren bij de proef nemingen ingeschakeld. Men zou, zo werd vóór de oefening meegedeeld, een onbemand jachtvliegtuig door het cen trum van de ontploffing laten vliegen. (Advertentie, Ing. Med.) door (Adverienue, ing. Med.) 21 „Ja-ahii komt per trein, maar.." aarzelde Fiora. die zich geen verrukte begroeting van Ashley onder de sarcas tische blikken des heren Lucas kon voorstellen. „Ik heb liever niet, dat Lucas dc auto bestuurt en dus mee naar het station gaat." „Dat kan ik me voorstellen." lachte Nan, „maar ik zou niet weten wie er anders moest gaan." „Kan niemand van de boerderij de auto rijden?" „Ik weet het niet 't Hangt ervan af. wie gemist kan worden. In elk geval zul je dat met Lucas moeten behande len." En hierbii bleef het. want Nan vond blijkbaar, dat ze nu genoeg tijd voor haar nichtje had over gehad, zodat zii zich haastig aan haar eigen belangen wijdde en Fioia aan haar lot overliet- Inmiddels zag Fiora. toen ze, alles behalve tevreden, de trap was afge< daald.Tom Harmon aankomen, die zijn nogal schamel uitziende auto voor de deur liet stoppen. Bii zijn binnentreden kniote hii even met de ogen. door de plotselinge over gang van helder zonlicht buiten, in de betrekkelijk donkere hal. Toen, Fiora ziende, groette hii haar vriendelijk en vroeg opgewekt: „En. hoe bevalt het u op Brierlev?" „Heel goed," was het antwoord. Dit dacht Ik wel." glimlachte hii. U hebt een alleraardigst nichtje. Me riunkt. ze moet het iedereen wel naar de zin maken op Brierley." „Ja ze is een schat." gof Fiora vol geestdrift toe, verheugd en verrast, dat hij zo over Adèle sprak. Eerst na enige ogenblikken drong het tot haar door, dat hij Nan bedoelde, die zich blijk baar met opzet voor een wat oudere nicht had laten doorgaan. ..Maar....' begon ze en kwam toen tot de conclusie, dat ze toch moeilijk haar woorden van zoeven kon terug nem. Dat was ook helemaal niet nodig, want Tom hernam dadelijk: „Ziet u, ik ben zo blii. dat Nan u in huis heeft genomen Lucas en Adèle bedoelen het heel goed. maar ze begrijpen Nan niet. Ze is een nogal „apart" persoontje, zou ik het willen noemen. En vrii wat ge voeliger dan de meesten denken. Haar natuurlijke vrolijkheid maakt od som migen de indruk, dat ze niet diep voelt-" .Ja, dat geloof ik ook." was al wat Fiora ln de gegeven omstandigheden wist te zeggen. „Maar ze hebben het mis, hoor. Tus sen twee haakjes: Waar is Nan?" „Boven, in haar kamer. Zal lk haar halen?" „Och.... zegt u maar. dat ik hier ben en of ze zo vriendelijk wil ziin. beneden te komen. Maar stoor haar niet als ze rust of zo." verzocht Tom dringend. ..O, ze rust helemaal niet. Ik heb nog pas met haar gesproken." „Goed dan." zei Tom, naar het salon gaande, door Fiora nagestaard. In de grond der zaak was het toch zo n beste kerel en ook absoluut geen dwaas, behalve wanneer Nan in het snel kwam. Een goede man voor Adèle. alsHelaas, zij. Fiora, kon niets zeg gen of doen. om verandering in de situatie te brengen. En wat haar zelf betrof, het diende nergens toe, het ko mende weekeind vol schrik tegemoet te zien. Nan had ongetwijfeld het spelletje al meer gespeeld: echter mis- me, ernstige en als het er op aan kwam schien niet met iemand van Tom's kal- vrü gevaarlijke temperament. Fiora had vaak gehoord, dat de kalmste man juist het gevaarlijkst kon zijn in geval hij getergd of teleurgesteld werd en dus keerde ze zich zuchtend om naar de trap. Plotseling viel haar oog op Tom's voor de deur staande auto en meteen dacht ze weer aan haar eigen beslom meringen. „Meneer Harmon." riep ze. hem in de salon achterna gaand, waarop hii zich dadelijk omwendde, „zou u me misschien een grote dienst willen be wijzen?" „Natuurlijk, als ik kan heel graag," antwoordde hii met een glimlach, die haar deed begrijpen, hoe hii Adèle's hart zo stormenderhand had veroverd. Waarmee kan ik u helpen?" „A.s. Vrijdag u weet wel, de eerste dag van Nan's weekeind-partijtje komt hier een vriend van mii logeren. Zou u dan een half uurtje vrij kunnen maken, om me naar het station te riiden, opdat ik hem kan afhalen?" ..Zeker wel. Met welke trein komt hU?" „Ongeveer half vijf." „Ik zal even over vieren hier ziin om u mee te nemen." ..Hartelijk dank! U zult het niet ver geten. wel?" „Neen. natuurlijk niet. Heeft Lucas het te druk om u naar het station te riiden?" „Iets ln die geest." zei Fiora saastig en spoedde zich toen naar Nan. wie ze Tom's boodschap overbracht. Op de Vrijdagmorgen, voorafgaande aan de logeerpartij en nog voor een der gasten was aangekomen ontstond eensklaps, onverhoeds, een geweldige ruzie tussen Nan er> Lucas. Fiora. die toevallig binnenkwtm om Nan iets over 't huishouden te vragen, begreep uit en kele opgevangen bittere woorden, dat de twist weer op geldzaken betrekking had Lucas sprak weliswaar kaimer aan ge woonlijk in zulke gevallen, maar Fiora bemerkte, enigszins verrast, dat hii doodsbleek was, terwijl zijn blauwe ogen ongewoon hard en fel op ziin stiefmoe der bleven gericht. „Je bent hier een soort vergiftige woekerplant." zei hii met de klank van koele, diepe haat in zijn slem. „Aan alles hecht je je vast om het te ver stikken. Ik heb nooit te voren iemands dood gewenst, maar als ik jou zie en bedenk, hoe nutteloos en sohadeliik je bent, dan zijn er ogenblik!,en. dat lk me afvraag, hoeveel beter de wereld er zonder jou aan toe zou zijn „Miin beste Lucas, wat doe je toch melodramatisch." sarde Nan, de hand over haar zachte, blonde haar strijkend „Een heleboel mannen zouden het ab soluut niet met je eens zijn. hoor. Daar heb je b.v. die arme Tom. viel h'i haar n 1fLre£e' l'Wat heb 1e van hem ge maakt? Er is nooit een betere kerel geweest en wat zal er van die arme drommel worden, als hij eens ontdekt welk spelletje je eigenlijk speelt." mk'i?0ei™aar niet zo meewarig over Tom. Hij zou tóch nooit naar je lieve Nan"6 hebben omgezien." spotte „O. ik weet niet. waarom een van ons Ie niet al lang de nek heeft omge draaid riep Lucas woest. Meteen wellicht zelf bevreesd, dat hii ziin ge dachten in daden zou omzetten - draaide hn zich om en verliet de kamer langs Fiora heen stuivend, alsof hii naar nauwelijks had opgemerkt OnW 7ü maakte zich uit de voeten daar ze alles behalve van zins was. Nan's boosaardi ge opmerkingen over het gebeurde aar te horen Ze verliet het huis. waar plot seling een verslikkende atmosfeer scheen te heersen, en ging de tuin in zich angstig, bedrukt en verlaten voe- lenn. (Wordt vervolgd) DONDERDAG 26 MAART HILVERSUM I, 402 m-: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00 AVRO, 10.30 VARA, 12.00 —24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gra- mofoonmuziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Grammuziek. 8.45 Mem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Geestelijke lie deren. 9.25 Voor de hulsvrouw. 9 30 Wa- terstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Con gres Partij van de Arbeid. 12.00 Geva rieerde muziek. 12.25 In 1 spionnetje. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 12 50 „Uit het Be drijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram muziek. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Mysterie hoorspel. 14.40 Gram.muziek. 15.00 Voor oe zieken. 16.00 „Tussen vier en vijf"- 16 45 Voor de jeugd. 17.30 Militaire actu aliteiten. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Rege- nngsuitzendingMr. Th. H. Bot: -H» nieuwe aangezicht van Zuid-Oost-Azit 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.1» Dansmuziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Jazzmuziek. 19.40 Report" tage of gram.muziek. 19.45 Surnaams® voiksmuz ek. 20 00 „Beurzen Openl Du- ken Dicht". 20 05 Nieuws. 20.10 Willem Mengelberg-herdenking. 21.25 Muzika» causerie. 22.05 Mededelingen. 22.10 23.0® 23.30- tementsmuziek. 22.45 Orgelconcert Nieuws. 23-15 Sportactualiteiten. 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.! 7.00 KB®: 10.10 NCRV. 11.00 KRO, 14.0024-W NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.mu»e»' 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofo muziek. 7.45 Morgengebed en Liturg»»" kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht" 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gramofo». muziek. 10.30 Morgendienst. H 00 V° de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11-® de ziele luistert", causerie. 12.00 Ang' 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.44 La en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 wjjzer. 13.00 Nieuws en Katholiek n e 13.20 Gram.muziek. 13,30 Sopraa® piano. 14 00 Gramhnuziek. 14.45 Voor vrouw. 15.15 Grammuziek. 15-40 j concert. 16.00 Bijbellezing. 16.30 V° ensemble. 18.50 Grammuziek. 17-«® „„or de jeugd 17.30 Gram.muziek. 17.4U dracht 18.00 Viool, cello en piano- -Op dc etelllng" causerie. 18.45 Heilsmuziek. 19.00 Nieuws en weerse j ten. 19.10 Levensvragen van all<r'*or3iïK «n een pastoraal antwoord. 19 30 muziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 jj neerd programma. 21.45 Interview** jeg. Voordracht en piano. 22 35 Gra» m" 22.43 Avondnverdenk'ng. 2300 Ni' S.O.S.-berichten. 23.15-24.00 Gra® muziek.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 4