r Is de tijd rijp voor instelling van een gezinsraad bij KB? Wat Uoom Krijgsraad veroordeelde een ongeschikte chauffeur Consumptiem binnenkort elkprijs wordt vrijgelaten Minder moeilijkheden met de Ambonnezen Tekort aan democratisch fatsoen in voorbije verkiezingsstrijd 'ti fjetvneiit ui(ct... Méeium Een nieuwe breuk in havendijk bij Zierikzee De hulp blijft voortduren Gezantschap op Ceylon School de fouf in de opleiding? Kustvaartpionier naar Nw-Guinea 40 Slachtoffers van de watersnood Ntr Van Thiel in Tweede Kamer: Ir» 1970 zijn we met z'n twaalf-millioenen Schmidt, ex A cmana in Nederlands B- eam Koos Vprrinlr pp P. v. d A -congres: P. v d. A neemt de zaak zeer ernstig op zè'f in het geding NEUZENSMID Tips voor Hilversum TORINO BETAALT 82 000- VOOR SVEND NIELSkN Vragenuurtje in Tweede Kamer Afschaffing van de veevoeder distributie ,vW ÏBQct Ko endamp eis'e weer slachtoffers Onbetwist de beste tandpasta Toch va^t er grond droog op Schouv/en-Duiveiand 44 ste LUST DE RAMP Ook geld uit Birma Voor wie de ge'toUen Turken wil helpen VRIJDAG 27 MAART 105.2 (Van onze parlementaire redacteur) rvE MINISTER VAN MAATSCHAPPELIJK WERK, mr Van Thiel, verdedigde V Donderdagmiddag voor de eerste keer zijn begroting, Hij deed het met de allure van een ervaren bewindsman als Kamerlid heeft hij de kunst her- het onderzoek naar de kwestie van de achterstallige betalingen zal bevorde ren. Voor de Indonesische Nederlan ders zal nagegaan worden, waar hun toekomst het best verzekerd is. De overheid, zo meende de minister, heeft hier een positieve taak, doch zij mag geen dwang gebruiken. De regering beraadt zich wat haar te doen staat. De moeilijkheden met de Ambone- in belangrijke mate vermtn- waarin 'n plaats zal worden ingeruimd aan het particulier initiatief en dat tot taak zal hebben de maatschappelijke consequenties van de industrialisatie in het algemeen onder ogen te zien. Trouwens voor het particulier en het k er kelük initiatief heeft minister Van Thiel een warm plekje ?n zijn hart Hi wil het bevorderen en zo veel mogelük steunen Een taak zal het'ongetwijfeld krijgen, ais in de toekomst maatregelen dienen te worden beraamd om een gezond gemeenschapsleven op te bouwen. Die toekomst geeft namelijk een jaar 1970 te zien met twee millioen inwoners in Nederland meer dan we nu al hebben DB, talrijke kwesties besprekend, die dertien afgevaardigden bij de behan deling van zijn begroting aan de orde gesteld hadden, gaf de bewindsman te kennen, dat hij bereid was de opvat tingen van mevrouw Ploeg-Ploeg over de gezinsverzorging nader te laten be studeren. De versterking van het gezinsmilieu zou eigenlijk bestudeerd moeten wor den door een gezinsraad. Doch die is er niet. Nu heeft de nationale commissie voor gezinsbelangen hem een plan voorgelegd tot reorganisatie van de contactcommissie van deze natifcnale commissie en tot de vorming van een gezinsraad. De minister vond dat prachtig, maar hij vroeg zich toch af, of nu de tijd niet reeds gekomen was om bij K.B. een gezinsraad in het le ven te roepen. Als werk voor ouden van dagen komt volgens de minister voorname lijk in aanmerking de sociale recreatie. Wat de minder validen aangaat, zal hij bij de gemeentebesturen aandringen op aanvullende steun boven wat in in richtingen wordt verdiend en voor verdere subsidiëring van verenigingen, die zich het lot aantrekken van de on gehuwde moeder en haar kind, zal hij zo nodig om een aanvullend crediet bij zijn ambtgenoot van Financiën aan kloppen. Binnenkort verwachtte hij het rapport van de staatscommissie tot herziening van de Armenwet 1912. De daarin vervatte voorstellen zowaar- schuwde hij reeds zullen door de regering zeer nauwgezet overwogen worden. Een ontwerp-woonwagenwet ligt gereed. De wijziging van de wet buitenge woon pensioen 1940-1945 hoopt, de be windsman vóór Pasen in te dienen. Indonesische Nederlanders TEN aanzien van de uit Indonesië gerepatrieerden zeide hij o.a., dat hij handhaving van orde en rust. Verheugend vond de bewindsman het, dat een aantal hunner een rak diploma heeft gehaald. Dat is goed als voorbereiding op hun terugkeer. W-n' het stond voor de minister vast, dat de toekomst Van de Ambonezen niet in Nederland, maar in Indonesië ligt. Daarom achtte hij huisvesting in par ticuliere woningen niet aanbevelens waardig. Na deze rede en na enige re- en du pliek keurde de Kamer zonder hoof delijke stemming de begroting van Maatschappelijk Werk goed. Nederland kriiat Gezien de gestadige ontwikkelingen van de economische betrekkingen tus sen Nederland en Ceylon, is besloten t? Colombo een zelfstandig Nederlands gezantschap te vestigen. De heer D. ;vJ Smit, thans handelsjaai bij tIM. am bassade te Londen, zal begin Mei in de hoedanigheid van zaakgelastigde met de leiding van het nieuwe Nederlandse gezantschap worden belast. Het Nederlands B-elftal, dat op 1 April op het VUC-terrein te Den Haag tegen Lcytonstone uitkomt, is als volgt samengesteld: Van Raalte (Blauw Wit); Tiebout (Sparta) en Alberts (Vitesse); Wiertz (DWS) aanvoerder. De Voogd (Haarlem) en Kuvpers (Volewijekers) Van Ede (Sparta), De Bruyekere (Wil lem II), Angenent (Stormvogels), Lup- pen.s (Stormvogels) en Schmidt (Eind hoven). Reserves: Kok (ADO), Boonkamp (Blauw Wit)Dutrieux (HBS), H. de Winter (HFC) en Jacobs (Haarlem). Een ongetwijfeld zeer belangwekkende uitspraak van een aantal te goeder naam en faam bekend staande Nederlanders, omtrent de objectieve waarde van de door de verschillende politieke partijen gegeven voorlichting en ge voerde propaganda, is ons volk, mede door de lange duur van de kabinets crisis, vorig jaar, onthouden. Immers, in de P.v.d.A. waren tijdens de verkie zingsstrijd van vorig jaar stemmen opgegaan om enkele vooraanstaande land genoten een oordeel te laten geven over de wijze, waarop men in Nederland van leer is getrokken. Dit werd gisteren bij de opening van het driedaagse partijcongres van de P.v.d.A., in de Haagse dierentuin, door voorzitter Koos Vorrink. medegedeeld. Door allerlei oorzaken, aldus de heer Vorrink, zijn wjj in ons voornemen blijven steken, hetgeen niet wegneemt, dat wij onszelf als nog voor een dergelijk onderzoek, te zamen met de andere bona-fide democra tische partijen, ter beschikkifig stellen. riomrteralicek L..;n..|l gevoel van onbehagen, toen het duide- L^efTIOCra isch USQIDS.. werd, dat we met representanten Wij nemen deze zaak zo ernstig op, omdat wij van oordeel zijn, dat hier het voortbestaan, de eer en de waar digheid van het democratisch beginsel zélf, op het spel staan. Gedurende de negen weken slepende kabinetsforma tie, leefde er in de P.v.d.A. een sterk De Krijgsraad te Velde-Oost beeft gisteren een soldaat tot een maand voorwaardelijk veroordeeld, alsmede intrekking van diens rijbewijs voor de tijd van een jaar. Deze soldaat is in zekere zin het slachtoffer geworden van het heersende tekort aan legerchauf- IIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIII EEN Parijse heer, Marie-Louis Claou geheten, spijkerde enige tijd ge leden een bordje met „plastisch chirurg" (in het Frans) er op tegen zijn voordeur en sloeg vlijtig aan het vervormen en herscheppen van allerlei menselijke lichaams delen. DIJ voorkeur nam hij de mensen bij de neus. Zelf zijnde een man. kende hij nauwkeurig de smaak van zijn sexgenoten wat betreft de vrouwenneuzen. Hij wist precies, bij welke type Frangaise een ravis sant wipneusje of een aristocra tisch gebogen neusje paste, jp gaf hij bijvoorbeeld een ander model aan de neusjes van de hart- veroverende chansonnière Juliette Greco en de charmante filmster Martine Carol, die toch waarlijk zo iets niet nodig hadden. Maar een mens kijkt nu eenmaal vaak niet verder dan zijn neus lang is. Franse medici haalden echter de neus op voor de heer Claou en enkele dagen geleden werd door een officier van Justitie tegen de neuzen man een boete van drie honderd gulden geëist. De aan klager wreef hem onder de neus. fiat hij de aeneeskunst onwettig bad uitgeoefend. verdediging voerde de heer Claou dat zijn werk niet tot de Ge neeskunst behoorde. Het was scheppend, architecturaal werk betooade hij en zette uiteen, hoe moeilijk het was om van vrouw en neus een betoverend, harmoniëren* geheel te maken. Hij was dus doenlijk wer in het bijzonder een i architect, die zich op voorgevels toelegde. QE rechters Heten zich die boete echter niet door de neus boren, 'reusden in vele wetboeken en zeu*en langs hun neus weg dat de aesthetische kant van de affaire hun niets aanging Het bleef drie honderd gulden. De heer Claou Wek lelijk op zijn neus. De jus- e steekt haar neus ook overal in, -ei hy. feurs. Hij werd destijds met spoed voor vrachtauto-chauffeur opgeleid. Bij het examen dat hem werd afgenomen, maakte hij enkele kapitale fouten. Zo reed hij bijvoorbeeld op een tram in. De examinator scheen aan dergelijke kleinigheden echter geen waarde te hechten, en onze soldaat kreeg zijn (militaire) rijbewijs. Hij was een gevaar op de weg, gelijk hij zelf en zijn verdediger beaamden, maar in het terrein reed hij buitenge woon goed. Dat kwam echter, doordat hij vroeger tractor-chauffeur was ge weest. De aanleiding tot de veroordeling van deze soldaat was een ongeluk op 4 November van het vorige jaar, toen onze chauffeur bij het passeren van een paard en wagen te ver uithaalde, waar door zijn auto van de weg kantelde. In de laadbak zaten zijn kameraden, van wie er één werd gedood, terwijl twee anderen zware verwondingen opliepen. De auditeur-militair oefende ernstige eritiek uit op het feit, dat er niet meer gebruik wordt gemaakt van het psy- cho-technisch bureau van de landmacht. Mensen als deze beklaagde, zouden dan geen chauffeur zijn geworden. Hij is volkomen ongeschikt om auto's te be sturen, aldus de auditeur-militair, die hieraan toevoegde, dat de verdachte niettemin had moeten opletten. De raadsman van de chauffeur ver telde nog. dat de beklaagde met dertig lesuren binnen vier maanden tot chauf feur moest worden gemaakt. van een partij zouden moeten samen werken, die zozeer was gebleven bene den de maat van het democratisch fat soen. De heer Vorrink laakte met name de verkiezingspropaganda van ..Bur gerrecht", de communisten, de VVD en de AR. In het vervolg van zijn rede zeide de heer Vorrink, dat het congres zal bij dragen tot het vervullen van de grpte verplichting, die de tijd oplegt, name lijk om de grenzen te doorbreken en de weg te banen tot grotere levensge meenschappen. Hij constateerde, dat de realistische politiek van de Raad van Vakcentralen, vooral op het punt van de geleide loonpolitiek, tot een al leszins verheugende ontwikkeling heeft geleid. Het congres werd bijgewoond door dr Drees, alsmede een groot aantal an dere autoriteiten uit binnen- en buiten land. Bij de bespreking van huishoudelijke zaken werd gesuggereerd om partij functionarissen niet langer dan tot hun 65-arige leeftijd te handhaven. Voorts werd aandacht gevraagd voor het lot van de gerepatrieerde Indische Nederlanders, die naar veler inzicht niet voldoende schadeloos gesteld wor den en ook voor het lot van politieke vluchtelingen. Voor de paardencourses, welke Zaterdag en Zondag te Hilversum worden gehouden, geven wij de volgende tips: ZATERDAG. NAPEL-PRIJS: 1. Paul A; 2. Quatrième Poulain; 3. Peter Scott. Outsider: Promotor 0. ROME-PRIJS: 1. O Neily Zora; 2. Nico the Saint; 3. Oriënt Express G. Outsider: OviedoA.— TRIEST-PRIJS: 1. Qui Gagne A; 2. Peter Karnac; 3. Quichotte. Out sider: Monsieur Hollo. HAM- BURG-FARMSEN PRIJS: 1. Old Gold; 2. Oiseau; 3. Marry Simons. Outsider: Nance M. BAHREN- FELD-PRIJS: 1.Oriënt Express G; 2. Pétulance K; 3. Kondor. Outsider: Overste van Fresena. ZONDAG.- STERREBEELDPRIJS: 1. Queen Dar ia; 2. Querida Det- vile; 3. Paul Outsider: Quo Vadis Duluth Z. VINCENNES PRIJS: 1. Oriënt Express G; 2. Ooievaar S; 3. Nonnie M. Out sider: Linotte S. ENGHIEN PRIJS: 1. Quick Boy: 2. Querida Donum; 3. Quelle Veine. Out sider: Quinta. SAN SIRO PRIJS: 1. Stal Bakker (Paul Spencer), (Peter Chestnut); 2. Prins Gregor; 3. Nora B. Out- sidtr: Monsieur Hollo. MA- RIENDORFF PRIJS: 1. Qui Hol- landia G; 2. Quichotte; 3. Query Hanover. Outsider: Quick Mago- wan S. SOLVALLA PRIJS: I. Odylie Spencer; 2. Petronel Spencer; 3. Peterhof. Outsider: Peter Pech. CHARLOTTEN- LUND PRIJS: 1. Oscor Major; 2. Morning Star; 3. Norton Williams. Outsider: OUvier B. OMAGER PRIJS: 1. Partout; 2. Meeske S; 3. Larrikin. Outsider: Matador. Svend Nielsen, de linksback van het Deens elftal, die enkele weken geleden tegen het Nederlands eltfal speelde, heeft thans definitief besloten zijn ama- teurstatus voor die van professional te verwisselen. Hij heeft een contract met de Italiaanse eerste klasser Torino (Turijn) gesloten. Behalve zijn maand salaris zal Nielsen een bedrag van f 82.000.ineens ontvangen. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft in de vacature, ont staan door het ontslrg nemen van het lid B. S. Polak, benoemd verklaard, H. L. Quint te Haarlem, tot lid van de Sta ten der provincie Noord-Holland. VOOR UW VERWARMING TJALLEMA'S Hitte bestendig - Stootvast Fabrikant*: Fa. G«br. Tjallema, Sneek (Advertentie. Ing. Med.) Begin April zal de rivier- en kust- vaarlreder E. van den Bos. uit Vlaar- dingen, met zijn gehele familie, nl. twee zoons, een schoonzoon en hun respectievelijke echtgenoten, naar Nw Guinea vertrekken. De mannen zijn ervaren krachten uit de riviervaart en de zeesleepvaart, en zij gaan in Nw. Guinea een nieuw kustvaartbedi ijf op bouwen. Bij de twee kustvaartuigen van de nieuwe onderneming, die be gin April vertrekken, zal zich ook nog een viskotter voegen, die in Nw. Gui nea de mogelijkheden voor de vis vangst practisch zal gaan onderzoeken (Van onze parlementaire redacteur) Tijdens het wekelijkse vragenuurtje in de Tweede Kamer werd Donderdag middag de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, door enige leden achter de regeringstafel geroepen. De heer Vondeling wilde van de minister we ten, wat de gevolgen zullen zijn van het vrijlaten van de prijs van de consump- tiemelk, waarvan de laatste tijd in ver schillende publicaties sprake is. De be windsman verklaarde, dat hij deze prijs half April zal, vrijlaten. De gevolgen ervan achtte hij nog niet geheel te overzien. Alles zal hij evenwel in het werk stellen, om de consumptieprijs niet te laten stijgen. Hij verwachtte trouwens althans in de eerstkomende tyd van grote melkproductie geen vei hoging van de straatprijs. Evenmin zo oordeelde hij, zal er wijziging komen in het melkverbruik. En wat de han delsmarges en de inkomsten vnn de melkslijters aangaat, nam hij aan. dal zy binnen normale perken blijven. Op de vraag, welke de gevolgen zul len zijn voor de bereidwilligheid om medewerking te verlenen aan de z.g.n melksanering, kon (Je minister uiter aard moeilijk antwoorden, omdat die bereidwilligheid niet van hem. maar van anderen afhankelijk is. Overigens geloofde hij, dat de situatie zich niet wijzigen zal. De beschikking van de bewindsman van 13 Maart j.1 betreffende een sper- regeling in Amsterdam, staat geheel los van het vrijlaten van de consumptie melkprijs, zo deelde hij tenslotte mee Op een vraag van mr Roosjen <A R.i lichtte hij te dien aanzien nog toe, dat deze sperreaeling slechts een tijdelijke maatregel is. om de san" ing voor te bereiden. Met nieuwe wijken en haai bevolking zal rekening worden gehou den. Ct. (Advertentie, Ing. Med.) Dr ir Vondeling wenste ingelicht te worden over enige gevolgen van de af schaffing van de veevoederdistributie. Het ligt namelijk in de bedoeling van minister Mansholt om binnenkort zoals hij in de Eerste Kamer leeds heeft medegedeeld tot deze afschaf fing over te gaan. De veevoederdistribu'tie. aldus de minister, was tot nu toe het enige mid del om de productie van vlees en eieren te bepalen. De afschaffing ervan brengt dus nadelen met zich mee. Er zal nu gezorgd moeten worden, dat de productie van vlees (met name var kensvlees) en eieren voortaan geschiedt op de daarvoor meest geëigende plaat sen, vooral op de zandgronden. In April zal met de Stichting voor de Landbouw worden nagegaan, c f aan vullende maatregelen nodig zijn. Wat de voedselcommissariaten aangaat, overweegt de minister samensmelting met andere, bestaande diensten. Als het landbouwschap tot stand komt, openen zich trouwens nieuwe mogelijkheden. Ten gevolge van vergiftiging dtnr kolendamp is de 67-jarige heer Van de Vegt te Hasselt gisternacht in de slaapkamer van zijn woning overleden. Zijn echtgenote is in ernstige toestand overgebracht naar een ziekenhuis m Zwolle. Tot laat in de middag is haai zuurstof toegediend. Naar achteraf blijkt, moet men de avond tevoren reeds last van kolen damp hebben gehad. Het echtpaar en ook het dienstmeisje hadden toen lasi van hoofdpijn. (Advertentie, Ing. Med.) CEN AFSCHUIVING van het gat in de Westhavendijk te Zierikzee heeft zich ontwikkeld tot een nieuwe breuk, die zich reeds enkele meters heeft ver breed. Wellicht zal worden gepoogd het nieuwe gat met stenen en keileem te dichten. Voor dichting van de nieu we breuk is aanleg van een nieuwe, schuin ot» de havenpieren, aansluitende dijk noodzakelijk. Hiertoe heeft men o.a. enkele zinkstukken neergelaten in het verlengde van een tweetal gezonken bakken. Ondanks alle moeilijkheden en tegen slagen komt toch ook weer grond droos op Schouwen-Duiveland. Voortdurend wordt aandacht besteed aan de kleine polders. Na dichting van de gaten der binnendijken ziin Klein Bettewaerde (102 ha.) en Groot Bettewaerde (228 ha.) vrijwel leeggepompt. De verwach ting leeft, dat in deze polders nog zal kunnen worden ingezaaid. Het informatiebureau van het „Ned. Roode Kruis" heeft een 44ste ,ijst van geborgen en geïdentificeerde slacht offers van de watersnood uitgegeven, luidende: DINTELOORD De Wit, Jan Andries Leendert, geb. 16-6-46 te Steenbergen, B 120. FIJN AART Kik. Adam, geb, 24-1-15 te Fijnaart. D 242; Van Mourik, Willem, geboren 20-8-32 te Fijnaart, C 141; Weeda. Wil lem, geb. 3-10- 08 te Fijnaart, D 241. 'S-GRAVENDEEL Heijden. Maria Gijsje. geb. 23-6-'46 te 's-Gravendeel, Molendijk 90; Brand— Van Twist, Adriana, geb. 27-2-'97 te 's-Gravendeel. echtgenote van Pieter Brand, Molendijk 72; Van der Wulp, Wouter, geb. 2-10-'20 te 's-Gravendeel. echtgenoot van Lijntje Buitendijk, Mo lendijk 74; De Zeeuw, Woutrina, geb. 9-7-'35 te 's-Gravendeel, Julianastr. 10. NIEUWERKERK Krabbe. Hendrik M.. geb. 11-10-'81. Weststraat 31; PolWittevccn, Antje, geb. 20-6-'24. Velddamseweg 405; Sies— Lukusntoontje, geb. 24-11- 22, Molen straat 141; SyriërGoudzwaard, Janne tje, geb. 7-2-'71, Stoofweg 158; Vierge ver, Daniël, geb. 23-1-T2, Ooststraat 180. OOSTERLAND Eolle. Pieter Willem, geb. 28-4-'41, St. Joostdijk A 231, zoon van Marinus Bolle cn Cornelia v. d. Werf; Bollev. d. Werf. Cornelia. geb. 31-7-T2, echtgen. van Marinus Bolle, St. Joostdijk A 231; He.vboer. Jacob. geb. 7-7-'46, Sir Jans- land B 70; De JongeStouten. Maria J„ geb. 18-4"-'91, echtgenote van Govert de Jonge. Groeneweg A 356; Koopman. Cornelis, geb. 30-5-'43, Rijksweg A 341 Meerman. Adriana. geb. 30-6-'10, Bob- lokdreef A 303; Uyl. Marina Cornelia. eeb. 24-9-'39 te Poortvliet, Kruithoorn 7 Tholcn. STAVENISSE Van Bioppqcl, Ad iana. geb. 17-12-'29 te Stavenisse. Kerkwcg A 303: Den Bt-aber. Cornelis, geb. :>9-9-'89 te Stave nisse, Buurtweg A 90; Den Braber. Maria Cornelia. geb. 20-7-39 te Stave nisse. Oudelandsedijk A 98: Den Engels man. Alurens, geb. 5-9-'80 te St. Anna- land. Kerkstraat A 353; Den Engelsman —De Rijke, Nceltje. geb. 24-7-'83. Kerk straat A 353; Gaakeer—Van Zotg e Maria Johanna geb. 5-11-'03 te Stave nisse. Drieweg B 17: C.oedegebuure, Jan Cornelis, geb 28-8-'17 te Stavenisse Voorbaat A 56- De Joneh Petfotiells Cornelia, geb. 23-1-06 te Stavenisse Poststraat B 2: Nelle. Jacob Karei Pie ter, geb. 16-7-'09 te Stavenisse, B 26. STRIJEN Buiténdijk. Pietje, geb. ll-12-'33 f Strijen, Oudendijk 10. Er bestaat grote kans. dat de tank wagens die in Zierikzee uitstekende diensten hebben bewezen bij het voor zien van drinkwater aan de bevolking, binnenkort in de garages kunnen blij ven. Het duinwater is nu tot in de stad gekomen, maar de kraan kan nog niet worden opengedraaid. Men hoopt dat zulks binnenkort het geval zal zijn. Dan is veel leed geleden, al zal er nog mondjesmaat geleverd kunnen worden. MOG steeds gaat de stroom van hulp aan goederen en geld. die uit bin nen- en buitenland ten bate van het rampgebied binnenkomt, zij het wel licht op iets minder spectaculaire, doch toch ongetwijfeld grootse wijze, door. De collecte, die door de Nederlandse Bioscoop Bond, in samenwerking met de stichting Bio-vacantieoord werd gehouden ten bate van het Nationaal Rampenfonds, heeft in totaal het prachtige bedrag van 442.000,op gebracht. Aan particuliere bijdragen van leden van dg bond werd 174.000 geschonken. De gezamenlijke activiteit van film- en bioscoopbedrijf bracht dus ruim zeven ton op! De stand van het Nationaal Ram penfonds was gisteravond 86,4 mil lioen. dus weer een stijging van niet minder dan 800.000 in een dag! De regering van Birma heeft de Ne derlandse regering ten behoeve van de slachtoffers een som van drieduizend pond sterling aangeboden. Bij de Nederlandse ambassade te Bonn en bij de consulaten in West- Duitsland kwam aan geld een bedrag binnen van rond twee millioen gulden. Zoals men weet, verzamelden de Duit se kranten en tijdschriften bovendien nog ongeveer ƒ350.000 in. Geheel af zonderlijk staat dan nog de materiële hulp," die door de Duitse regering is toegezegd en georganiseerd. De waar de hiervan wordt op ongeveer vier millioen gulden geschat. Ook via het Franse comité voor hulp aan het ramp gebied komen zeer grote geldbedragen binnen. Het bestuur van het Christelijk Na tionaal Vakverbond zal tijdelijk een van zijn districtsbestuurders in de Zuid-Westhoek van Nederland station neren. Hij zal in het bijzonder werk zaam zijn met de behartiging van de belangen van de rampslachtoffers. Ten kantore van het Nat. Rampen fonds is gisteren namens het Cubaanse hulpcomité voor het rampgebied een chèque aangeboden van 25.000 dollar. De aardbeving in het gebied ten Zuid-Westen van Istanbul in Turkije kostte aan twee honderd vijftig mensen het leven en veroorzaakte zeshonderd gewonden. Bovendien werden tiendui zend mensen dakloos gemaakt. Door sneeuwval en koude staan deze getrof fenen aan ernstige ontberingen bloot. Groot is ook hier de nood en hulp van alle zijden meer dan welkom. Gelde lijke giften om hier te helpen kunnen worden gestort op postgirorekening 709 van de Ned. Handel Maatschappij N.V., igentschap Rotterdam. De Nederlands- Turkse Vereniging zal dit geld door middel van de Turkse legatie aan Tur kije overmaken. Bij storting vermelden .Aardbeving Turkije". Goederen kun- ien worden gezonden aan Anth Veder "ii Co., Loods A A., IJsselhaven, Rot terdam Wee" met de vermelding .Aard beving Turkije". BEURZEN DICHT De beurzen voor de geld- en fond senhandel zullen op Goede Vrijdag (3 5pril) en op 30 April, de verjaardag van H.M. de Koningin, gesloten zijn.

Heldersche Courant | 1953 | | pagina 3